• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فمنیسم؟!

آیا با برابری زن و مرد موافقید؟

• رای‌دهندگان
    113
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
پاسخ : فمنیسم؟!

من هیچ کدومشو قبول ندارم.
من نمیتونم این چیزهارو تحمل کنم.البته این مشکل منه و برای حلش قطعا از ایران میرم تا سکی نتونه ای نحرفهارو به خوردم بده!
شما میتونید بشینید تا یه نفر ازتون خوشش بیاد و بیاد شمارو از بدبختی کنونیتون به یه بدبختی دیگه بکشونه!

fatemeh z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی-کامپیوتر
رشته دانشگاه
ریاضی

به نقل از fatemeh_k :
در مورد اجازه ی پدر چی ؟ چرا پسر نباید داشته باشه؟
واضحه که چرا.از آنجا که مردان همو خوب میشناسن،پدر باید ببینه طرف چیکاره است.منظورمو فهمیدید؟یعنی فقط پدر میتونه بفهمه که هدف طرف مقابل واقعا خیره یا نه...فکر میکنم بدونید که زنانی که یکبار ازدواج کرده اند و طلاق گرفته اند یا همسرشون فوت شده،دیگه احتیاجی به اجازه ی پدر ندارند.چون خودشون تجربه و آشنایی با روحیات مردان دارند...

fatemeh_k

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بابل
شهر
بابل خانم

اونوقت مرد برای اولین بار از روحیات زن خبر داره؟ [-(

• شروع کننده موضوع

Newton

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
کامپیوتر/فیزیک
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

من این رو قبول دارم که حقوق زن داره پایمال میشه.واز زمانهای گذشته هم همین بوده و هست..مثلا زمان ارسطو وافلاطون اصلا زن رو انسان نمی دونستن!!! ولی اصلا تو مخم نمیره که فمنیسم بتونه این حقوق رو یا حتا ذره ایشو به خانما برگردونه بنده شخصا این فرقه فمنیسم رو به چشم فرقه گرگها می بینم! اگه یه کم بیشتر مطالعه کنین دربارش و ببینین فمنیسم چطور انسانیت رو حراج می کنه شاید به حرف من برسین! طبق آخرین تحقیقات من(اهم!!) توی کشورهای فمنیستی از جمله امریکا بدترین جنایت ها درحال انجامه البته به طور کاملا قانونی به عنوان مثال در نظر بگیرین اعضای بدن جنین انسان رو می فروشن تازه قیمت گذاری شده مثلا یک جفت دست 100دلار(منم اولش که این مطالبو خوندم یاد کله پاچه افتادم بی اختیار!!ولی خدایی خیلی دردناکه اینا فهمشون از گرگ هم کمتره!)
بازم کسی هست که به من بگه تو داری حقوق زنهارو کتمان می کنی؟ مرده باد مخالف من!!!!(:D!)

fatemeh z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی-کامپیوتر
رشته دانشگاه
ریاضی

به نقل از fatemeh_k :
اونوقت مرد برای اولین بار از روحیات زن خبر داره؟ [-(
مرد اگر از روحیات زن خبر نداشته باشه لطمه نمیخوره
به نقل از Newton :
من این رو قبول دارم که حقوق زن داره پایمال میشه.واز زمانهای گذشته هم همین بوده و هست..مثلا زمان ارسطو وافلاطون اصلا زن رو انسان نمی دونستن!!! ولی اصلا تو مخم نمیره که فمنیسم بتونه این حقوق رو یا حتا ذره ایشو به خانما برگردونه بنده شخصا این فرقه فمنیسم رو به چشم فرقه گرگها می بینم! اگه یه کم بیشتر مطالعه کنین دربارش و ببینین فمنیسم چطور انسانیت رو حراج می کنه شاید به حرف من برسین! طبق آخرین تحقیقات من(اهم!!) توی کشورهای فمنیستی از جمله امریکا بدترین جنایت ها درحال انجامه البته به طور کاملا قانونی به عنوان مثال در نظر بگیرین اعضای بدن جنین انسان رو می فروشن تازه قیمت گذاری شده مثلا یک جفت دست 100دلار(منم اولش که این مطالبو خوندم یاد کله پاچه افتادم بی اختیار!!ولی خدایی خیلی دردناکه اینا فهمشون از گرگ هم کمتره!)
بازم کسی هست که به من بگه تو داری حقوق زنهارو کتمان می کنی؟ مرده باد مخالف من!!!!(:D!)
فروش اعضای بدن جنین به فمینیسم چه ربطی داره؟اگرمنظورتون از"کشور های فمینیستی"کشورهاییه که توش به حقوق زنان اهمیت داده میشه،نباید بیایم نقاط ضعف این کشورها رو به فمینیستی بودن قوانینشون ربط بدیم(البته من اطلاعاتی در مورد قوانین مثلا آمریکا ندارم.ولی میدونم که مثلاچندهمسری ممنوعه)

SANJIKA

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت-قم
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از fatemeh_k :
در مورد اجازه ی پدر چی ؟ چرا پسر نباید داشته باشه؟

خودمون دختریم و می دونیم دخترا احساساتی تصمیم می گیرن و عمل می کنن : اغلب اوقات
و خودمون می دونیم جنس آسیب پذیریم.
احساساتی بودن جز خصوصیات اصلی یه زن می باشد.

• شروع کننده موضوع

Newton

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
کامپیوتر/فیزیک
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از fatemeh z...i :
مرد اگر از روحیات زن خبر نداشته باشه لطمه نمیخوره فروش اعضای بدن جنین به فمینیسم چه ربطی داره؟اگرمنظورتون از"کشور های فمینیستی"کشورهاییه که توش به حقوق زنان اهمیت داده میشه،نباید بیایم نقاط ضعف این کشورها رو به فمینیستی بودن قوانینشون ربط بدیم(البته من اطلاعاتی در مورد قوانین مثلا آمریکا ندارم.ولی میدونم که مثلاچندهمسری ممنوعه)
بحث من خیلی واضح بود! کسی نیس به ایشون توضیح بده؟؟ (:|
از وقتی کلینتون(بیل!) سقط جنین رو در امریکا آزاد کرده همه جور جنایتی در امریکا انجام میشه از اونجایی که این جهان اولی ها خیلی صرفه جو هستند(!) ترجیح میدن که حتا از اعضای جنین 8-9ماهه سقط شده هم استفاده کنن و مثله اش می کنن و بعدش اعضاشو به قیمت...... می فروشن :-& یه چیزی تو مایه های همون کله پاچه در ایران :D
شوخی کردم ! خیلی دردناکه نه؟؟؟ اینا حرفای من نیس دل خود این فمنیست ها هم بدرد اومده از این جنایتا!
اینا اظهارت یک خانم فمنیسته در کتاب فمنیسم،آری یا خیر! تیکه های خیلی وحشتناکی داره اگه خواستین چهره واقعی فمنیسم رو ببینین حتما بخونینش کار ایران هم نیس که بگین توش دستکاری شده! آیا هنوز هم کسی هس که فکر کنه عدالت رو فمنیسم برپا می کنه؟ :-w فمنیسم کثیف ترین فرقه ایه که من می شناسم! بهتره فرق عدالت و فمنیسم رو بدونیم! (;

SANJIKA

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت-قم
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از مهسا شهشهانی :
من هیچ کدومشو قبول ندارم.
من نمیتونم این چیزهارو تحمل کنم.البته این مشکل منه و برای حلش قطعا از ایران میرم تا سکی نتونه ای نحرفهارو به خوردم بده!
شما میتونید بشینید تا یه نفر ازتون خوشش بیاد و بیاد شمارو از بدبختی کنونیتون به یه بدبختی دیگه بکشونه!

عزیزم به جای عصبانیت بهتر نی با فکر باز به موضوع بپردازیم؟

armak69

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان

به نقل از Newton :
بحث من خیلی واضح بود! کسی نیس به ایشون توضیح بده؟؟ (:|
از وقتی کلینتون(بیل!) سقط جنین رو در امریکا آزاد کرده همه جور جنایتی در امریکا انجام میشه از اونجایی که این جهان اولی ها خیلی صرفه جو هستند(!) ترجیح میدن که حتا از اعضای جنین 8-9ماهه سقط شده هم استفاده کنن و مثله اش می کنن و بعدش اعضاشو به قیمت...... می فروشن :-& یه چیزی تو مایه های همون کله پاچه در ایران :D
شوخی کردم ! خیلی دردناکه نه؟؟؟ اینا حرفای من نیس دل خود این فمنیست ها هم بدرد اومده از این جنایتا!
اینا اظهارت یک خانم فمنیسته در کتاب فمنیسم،آری یا خیر! تیکه های خیلی وحشتناکی داره اگه خواستین چهره واقعی فمنیسم رو ببینین حتما بخونینش کار ایران هم نیس که بگین توش دستکاری شده! آیا هنوز هم کسی هس که فکر کنه عدالت رو فمنیسم برپا می کنه؟ :-w فمنیسم کثیف ترین فرقه ایه که من می شناسم! بهتره فرق عدالت و فمنیسم رو بدونیم! (;

خب حالا شما میدونین که اون چیزی که تو اون کتاب نوشته همون فمینیسمه ؟! من اولین باریه که این حرفا درباره این خط فکری میشنوم

• شروع کننده موضوع

Newton

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
کامپیوتر/فیزیک
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از A l i r e z A :
خب حالا شما میدونین که اون چیزی که تو اون کتاب نوشته همون فمینیسمه ؟! من اولین باریه که این حرفا درباره این خط فکری میشنوم
بله! گفتم که نویسنده اون کتاب یه عمری فمنیست بوده از لحاظ عقلی هم چنین اتفاقات و جنایاتی جور در میاد مثلا آزادی های بی قید و شرط البته به نظر من اینا آزادی نیس اینا زیر پا گذاشتن انسانیت و اصول اخلاقیه بعضیا دارن بر می گردن به انسان اولیه عصر حجر!
خود من هم بار اولی که این کتاب رو دست یکی دیدم کلی جا خوردم باورم نمیشد ولی واقعا اینا حقیقت داره! می تونین همین کتاب رو تهیه کنین و بعدش درباره ش قضاوت کنین

adel

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور

احتمال می دم ازادی و معصونیت در ایران بیش از جاهای دیگه باشه.درسته که همین الانش هم توی زندان ها کثافت کاری می کنن و اگه یکی دانشجو باشه و متناوبا بعد از مدت معینی برای دانشگاه نقل مکان کنه احتمال تجاوز و کشتنش وجود داره ولی با این حال تمدن و فرهنگ ایرانی خیلی ها اجازه ی تعارض به حقوق زن در جامع هی رو نمی ده ولی به هر حاغل امنیت یک خانوم نسبت به قبل واقعا کم تر شده و اگه بخوایم طبق بعضی(نه همش)از قوانین اسلام عدالت برای امروز ایجاد کنیم احتمالا همون فمینیسم بهتر خواهد بود.

sampadcity.com

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قم

غرر الحکم،یکی از معتبر ترین کتب حدیث هست که کلش از احادیث امام علی هست:
طاعه النسا غایت الجهل

fatemeh z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی-کامپیوتر
رشته دانشگاه
ریاضی

به نقل از علی.ا :
طاعه النسا غایت الجهل
میشه ترجمه کنید؟من عربیم خوب نیست

sampadcity.com

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قم

طاعه:اطاعت و فرمان برداری
النسا:زنان
غایت:انتها،آخر
الجهل:نادانی و گمراهی

broodfather

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
دادم ! ;D
دانشگاه
نمیدونم ... اگه خدا بخو�
رشته دانشگاه
اسب سواری با سگ

البته سوء تفاهم نشه ها... منظور امام علی این بوده که چون زن ها احساساتین و رو احساسشون تصمیم میگیرن.. صلاح نیست به حرفشون گوش بدیم...

adel

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور

یعنی چی؟؟؟؟؟بیشتر توضیح بدید لطفا.مگه فمینیسم می گه باید از زن ها اطاعت کرد؟

123

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

با سلام
یه مواردی هست که با توجه به اشکالات اساسی و عدم پاسخ مناسب مجبورم پاسخ دهم
دوست عزیز،فمینیست نمیگه زنان یک کارهایی بکنند تا مثل مردا بزرگ شن.فمینیست میگه زنان پست تر از مردان نیستند پس حقوق برابر با آنها دارند
چطوری میشه یک زن هیچوقت مردی رو نبینه؟ومردی هم هیچوقت اونو نبینه؟

من فعلا کاری ندارم که فمنیسم چی می گه. مطلبی که مطرحه اینه که ما در علم جامعه شناسی مساله ای داریم به نام حقوق و وظایف که از بدیهیات است و در کتاب اجتماعی سال اول دبیرستان کاملا توضیح داده شده و آن اینکه حقوق متناسب با وظایف است. دوستان همه قبول دارند که وظایف زن با وظایف مرد متفاوت است (این دیگر خیلی قطعی است) و در نتیجه حقوق آنها هم متفاوت است. پس ادعای ایشان بی مورد است.
ثانیا، در مورد اینکه زن مردی رو نبینه ... این یک ایده آل غیرممکن است پس نمی توان به آن استناد کرد.
به نقل از fatemeh_k :
ببینین احکام تغییر میکنه
توی چند سال قبل دیه زن نصف مرد بود(؟) ولی الان برابره
و خیلی اتفاقای دیگه
مطمئن باشین بازم از این اتفاقا می افته
فقط تنها چیزی که من ازش سر در نیاوردم(توی بحث فمنیست) خواستگاری مرد از زنه
نمیتونم تحمل کنم که مجبورم منتظر باشم یه نفر از من خوشش بیاد بعدش (با اجازه ی پدرم) باهاش ازدواج کنم

من تعجب می کنم، کی دیه مرد برابر زن شده که ما خبر نداریم؟؟؟
اگر منظورتان فتوای آقای صانعی است که کاری ندارم و اگر تغییرات قانون بیمه است آن ربطی به تغییر قاعده شرع ندارد.
به طور خلاصه؛ چون سازمان بیمه گر در پولی که به عنوان حق بیمه می گیرد نمی تواند میان مرد و زن تفاوت بگذارد پولی که به خانواده فرد کشته شده داده می شود دلیلی ندارد در مرد و زن متفاوت باشد.
البته به همین هم اشکالات اساسی وارد است!
نکته ی بعدی اینکه خواستگاری مرد از زن یک مساله مسلم و دودوتا چهارتا است. شما در تاریخ بخوانید؛ در تمام ملل دنیا همواره اگر خواستگاری وجود داشته است، خواستگاری مرد از زن بوده (بگذریم از جاهایی که اصلا برای ازدواج درخواست شخص از همسر آینده اش مطرح نبوده ). مرد طبیعتا (یعنی بنا بر غریزه، ذاتا) جنگجو، جاه طلب و طالب است. برعکس زن به حکم طبیعت گریزان و با ناز و افاده است. اصلا اگر زن از مرد خواستگاری کند، عشق معنا پیدا نمی کند. تجربه هم این را نشان داده...
به نقل از علی.ا :
طاعه النسا غایت الجهل
نکته ای که هست، اولا غرر الحکم اصلا از کتب حدیثی (به آن معنا که در فقه استفاده می شود) نیست
ثانیا اعتبار کتاب آن قدر ها هم نیست لذا به کار بردن کلمه معتبر ترین چندان درست نیست
بالاخره کتاب خوبی است مجموعه ای از کلمات حضرت امیر...
حدیث هم توضیح دارد:
اولا طاعه اینجا به معنی اطاعت بی چون و چرا است
از این بر می آید که اسلام مخالف رهبری زنان است که در فقه هم هست.
البته ممکن است اطاعت در امور سیاسی هم باشد (با توجه به قراینی که در نهج البلاغه است) که جای بحث دارد...

fatemeh z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی-کامپیوتر
رشته دانشگاه
ریاضی

به نقل از 123 :
با سلام
یه مواردی هست که با توجه به اشکالات اساسی و عدم پاسخ مناسب مجبورم پاسخ دهم
من فعلا کاری ندارم که فمنیسم چی می گه. مطلبی که مطرحه اینه که ما در علم جامعه شناسی مساله ای داریم به نام حقوق و وظایف که از بدیهیات است و در کتاب اجتماعی سال اول دبیرستان کاملا توضیح داده شده و آن اینکه حقوق متناسب با وظایف است. دوستان همه قبول دارند که وظایف زن با وظایف مرد متفاوت است (این دیگر خیلی قطعی است) و در نتیجه حقوق آنها هم متفاوت است. پس ادعای ایشان بی مورد است.
ثانیا، در مورد اینکه زن مردی رو نبینه ... این یک ایده آل غیرممکن است پس نمی توان به آن استناد کرد.
من قبلا هم گفتم تساوی با تشابه فرق داره.بله وظایف متفاوت است پس حقوق هم متفاوت میشود(عدم تشابه)ولی باید بین این حقوق تساوی برقرار باشه

fatemeh z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی-کامپیوتر
رشته دانشگاه
ریاضی

به نقل از علی.ا :
طاعه النسا غایت الجهل
معمولا توی این کتابا مینویسن این سخنو امام علی کی فرمودن و علتش چی بوده.اگه به این باشه که این همه جا شامل بشه منم دیگه از معلمای زنم اطاعت نمیکنم.دیگه از مادرم اطاعت نمیکنم.

123

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

من قبلا هم گفتم تساوی با تشابه فرق داره.بله وظایف متفاوت است پس حقوق هم متفاوت میشود(عدم تشابه)ولی باید بین این حقوق تساوی برقرار باشه
خوب پس ما یک مقدار در الفاظ با هم مشکل داریم. آن چیزی که شما تشابه می خوانید تساوی است و آن چیزی که تساوی می خوانید عدالت است. اگر این است درست
ولی اگر شما می گویید حقوق مساوی است باید اثبات کنید که وظایف هم مساوی است که من اینطور فکر نمی کنم

لطفا موضعتان را شفاف کنید تا بحث ادامه پیدا کند..

بالا