• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فمنیسم؟!

آیا با برابری زن و مرد موافقید؟

• رای‌دهندگان
    113
  • شروع کننده موضوع

Newton

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
کامپیوتر/فیزیک
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک
میشه یکی روشنمون کنه؟
B-)

• لایک
امتیازات: fteh

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : فمنیسم؟!

یعنی کسی که طرفدار حقوق زنان می باشد.

• لایک
امتیازات: fteh

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني

ای ای چندش... چقدر حالم بد نمی شه از این فمنیست بازی ها ... (البته قراره چیز خوبی باشه واسه پس گرفتن حقوق گرفته شده در طول تاریخ ولی خودش یه چیز :D نخ نما شده ... )

hoss

کاربر نیمه‌حرفه‌ای

متاسفانه فمنیسم داره به بیراهه میره . فمنیسم یه تعریف جدید از خانواده میکنه به اسم خانوار یعنی خانواده های تک والدی یا گلاب به روتون (!!) ه م ج ن س باز :D

• شروع کننده موضوع

Newton

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
کامپیوتر/فیزیک
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

من فکر میکنم فمنیستها کسانی هستند که اصالتو مطلقا برای زنها میدونن و به جای اینکه دنبال تساوی حقوق باشند، دنبال زن سالاری هستند.
من مسلما با گرفتن حقوق موافقم.ولی با اینکه بگیم آقا اصلا فقط زنان باید در جامعه حق داشته باشند، مخالفم.

• شروع کننده موضوع

Newton

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
کامپیوتر/فیزیک
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

ببخشید تصور همتون یه خرده (زیاد!)ایراد داره
فمنیست ها درواقع برخلاف شعارشون از زن استفاده ابزاری می کنن...بدبخت تحویل جامعه میدن!

atefeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
خوشبختانه فرزانگان قم!
مدال المپیاد
نمی گم ریا نشه

من فکر نکنم مرد فمینیسم وجود داشته باشه
نهایتش زن ذلیلیه
وگرنه کسی طرفدار زن سالاری نیست

sampadcity.com

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قم

زن سالاری
یعنی به زن ریاست بدی،زن رو رییس خودت قرار بدی.یعنی فرمان بردار زن باشی.
مخالفشم(اصلا به کسی ربطی نداره چرا و درضمن،توی مشخصاتم هم نوشتم و دلیل نوشتنم هم کسی نبوده والله :D )
چرا مخالفم؟
ببینید.
زن در اسلام،یک مقام بزرگی داره.
یک حرمت به خصوصی داره.
اینکه ما بیاییم یک زن رو به مقام ریاست بیاریم،یک سختی خیلی بزرگ رو بر اون متحمل کردیم.
شما میدونید که اگه قرار باشه حقوق برابر بین مرد و زن باشه،اون وقت باید سربازی هم برید،دیگه از مرد نون شب نگیرید و...
عدالت که ماشین چمن زنی نیست،که هرکسی که از زیرش در میاد،هم قد و مساوی باشه.
از نظر من،که از نظر اسلام تبعیت میکنم، زن باید بشینه خونه،هرچی احتیاج مادی و معنوی و .... داشت،از مرد بگیره.
شرکت زن،در اجتماع،کلی سختی داره
کلی خطرات داره.

نظر من همین بود :D

shivapf

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
اميركبير
رشته دانشگاه
رياضي

به نقل از علی.ا :
...زن باید بشینه خونه،هرچی احتیاج مادی و معنوی و .... داشت،از مرد بگیره.
کلی خطرات داره...

نباید این باید ها باشه! در ضمن همه چی سختی داره.به خاطر سختی ها که نباید از شرکت توی اجتماع صرف کرد!

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از علی.ا :
زن سالاری
مخالفشم(اصلا به کسی ربطی نداره چرا و درضمن،توی مشخصاتم هم نوشتم و دلیل نوشتنم هم کسی نبوده والله :D )
چرا مخالفم؟
ببینید.
یک حرمت به خصوصی داره.
اینکه ما بیاییم یک زن رو به مقام ریاست بیاریم،یک سختی خیلی بزرگ رو بر اون متحمل کردیم.
شما میدونید که اگه قرار باشه حقوق برابر بین مرد و زن باشه،اون وقت باید سربازی هم برید،دیگه از مرد نون شب نگیرید و...
از نظر من،که از نظر اسلام تبعیت میکنم، زن باید بشینه خونه،هرچی احتیاج مادی و معنوی و .... داشت،از مرد بگیره.
کلی خطرات داره.

کلا با حرفات مخالفم ! :D یعنی چی زن باید بشینه خونه ؟؟؟؟ اصلا درست نیست ! این جوری ، می شیم مثل افغانستان !!!

فقط حرفات یک نکته داشت که خوب بود : چرا زن ها نمی رن سربازی ؟؟؟؟ جدی می گم ها ! من واقعا برام سواله !!! :D

سپهر

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید بهشتی اهواز
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از علی.ا :
زن سالاری
چرا مخالفم؟
ببینید.
یک حرمت به خصوصی داره.
کلی خطرات داره.

شما عقیدت ماله 100 سال پیشه
کاملا مخالفم :-w
یعنی چی؟
یعنی چی زن بشینه تو خونه؟
بابا شما چرا انقدر اختلاف میزارین بین زن و مرد؟ X-(
چه ربطی داره؟ X-(
اونا هم مثله ما هستن
یه اختلاف های کوچیکی دارن :D
همین :D

مهدیس

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج

به نقل از hoss :
متاسفانه فمنیسم داره به بیراهه میره . فمنیسم یه تعریف جدید از خانواده میکنه به اسم خانوار یعنی خانواده های تک والدی یا گلاب به روتون (!!) ه م ج ن س باز :D
فمنیسم بخش های زیادی داره و دلیلی نداره یک طرفدار فمنیسم با این بخش هم موافق باشه!
البته در کل موافقم که داره به بیراهه کشیده میشه

fatemeh z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی-کامپیوتر
رشته دانشگاه
ریاضی

به نقل از علی.ا :
زن سالاری
چرا مخالفم؟
ببینید.
یک حرمت به خصوصی داره.
کلی خطرات داره.

شما با مرد سالاری موافقی؟
جوری میگید زن رو رئیس خودت قرار بدی انگار داری میگی گاو رو رئیس خودت قرار بدی.یعنی اعتقاد داری زن لیاقت این رو نداره و این خیلی اهانت آمیزه
فمینیسم تنها حرفش این نیست که زن بیاد رئیس خانواده بشه.هدفش بازگرداندن حقوقی است که در طول سالین دراز از زنان گرفته شده.
حقوق بین زن ومرد باید برابر باشه ولی نیازی نیست متشابه باشه.شما با مثال سربازی فرق تشابه و تساوی رو زیر سوال بردید.
زن باید بشینه خونه؟اگر زن نشسته بود خونه،الان منی که اینجام،سواد خوندن نوشتن نداشتم.یعنی استعداد هایی که خداوند بهم داده رو ریختم توی جوی آب.یعنی درآینده میشدم انگلی که از زیردست پدرم به شوهرم سپرده میشدم.یعنی میشدم موجودی زنده برای شوهرم که نشسته کنج خونه از من یه لقمه نون میخواد.این پست ترین حالت برای یک زنه که بشینه خونه و مثل یک انگل از شوهرش طلب احتیاجاتش رو کنه.وقتی که خداوند به زن عقل واستعداد به اندازه ی مردان داده که بتوانند مانند اونها مقام اجتماعی داشته باشند،کدوم زنی اگر تحت اجبار های جامعه نباشه حالتی که شما گفتی رو ترجیح میده؟
در ضمن بگم من هم کاملا موافق فمینسم نیستم زیرا فمینیسم زن و مرد رو از تمام لحاظ جسمی و روحی مانند هم میپنداره و به همین دلیل خواستار حقوق برابر برای آنهاست که این در جاهایی به زنان لطمه میزنه.یکی از اولین اثرات پیدایش فمینیسم در غرب،کار کردن زنان در کارخانه ها بود که این اصلا از لحاظ جسمی وضع خوبی رو برای اونها ایجاد نکرد.ولی در عوض باعث شروع استقلال اقتصادی زنان شد و کم کم منجر به حضور زنان در عرصه های دیگر اجتماع شد.

fatemeh z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی-کامپیوتر
رشته دانشگاه
ریاضی

به نقل از atefeh.ir :
من فکر نکنم مرد فمینیسم وجود داشته باشه
نهایتش زن ذلیلیه
وگرنه کسی طرفدار زن سالاری نیست
بله.هیچ مردی طرفدار زن سالاری نیست ولی هیچ زنی هم طرفدار مرد سالاری نیست(البته اگه مغزش از این جامعه مرد سالار نپکیده باشه)
ولی تمام فمینیسم زن سالاری نیست.همونطور که گفتم پس گرفتن حقوقی هست که در طول سالین دراز از زنان سلب شده است.برای مثال همین قانون چندهمسری که چند وقت پیش نزدیک بود تصویب بشه،با اعتراض گسترده ی فعالان حقوق زنان متوقف شد.در این میان بسیاری از مردان روشن فکر نیز وجود داشتند.با برگرداندن حقوق زنان به آنها،از حقوق مردان کم نمیشه که مردان (البته نه مردان متعصب)مخالف اون باشند.من خودم مردان بسیاری رو میشناسم که مخالف تبعیض هایی هستند که بر زنان وارد شده.این مردان موافق حقوق برابر برای زن ومرد هستند.زن ذلیل نیستند.شما میتونید نظرات آقایان سپهر و پارسا رو هم بخونی.البته هیچکدوم اعلام موافقت با فمینیست رو نکرده اند،ولی با یک دیدگاه ضد فمینیست مخالفت کرده اند.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به دخترها پیشنهاد میکنم کتاب زن در آیینه جمال و جلال رو حتما بخونن که یه وقت خدای نکرده تحت تاثیر حرفهای آدمهایی نظیر آقای علی.ا قرار نگیرند و فکر نکنن حرف ایشون حرف اسلامه!!!!!!!!!!

saeid01

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان

همون دختر باز خودمون !

shivapf

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
اميركبير
رشته دانشگاه
رياضي

چـــــــــــــی میگی؟!!!! یعنی طرفدار حقوق زنان.چرا این قدر زندگیو سختش میکنین؟؟!

• شروع کننده موضوع

Newton

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
کامپیوتر/فیزیک
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از fatemeh zangi :
یکی از اولین اثرات پیدایش فمینیسم در غرب،کار کردن زنان در کارخانه ها بود که این اصلا از لحاظ جسمی وضع خوبی رو برای اونها ایجاد نکرد.ولی در عوض باعث شروع استقلال اقتصادی زنان شد و کم کم منجر به حضور زنان در عرصه های دیگر اجتماع شد.

ودر آخر هم دخترهای 18-19ساله و جوون رو تبدیل کرد به یه مشت بدبخت بیچاره50ساله که نه خونواده و سرپرستی داشتن و نه شرف و .....!

saeid01

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان

فمینیسم باور داشتن به حقوق زنان و برابری سیاسی، اجتماعی، و اقتصادی زن و مرد است. فمینیسم مباحثه‌ای است که از جنبش‌ها، نظریه‌ها و فلسفه‌های گوناگون تشکیل شده است که در ارتباط با تبعیض جنسیتی هستند و از برابری برای زنان دفاع کرده و برای حقوق زنان و مسایل زنان مبارزه می‌کند.فمینیست‌های اوّلیه را به اصطلاح «موج اوّل» می‌نامند. نهضت‌های حق‌طلبانه زنان تا سال ۱۹۶۰ جزء موج اوّل هستند. اوّلین آثار زنان در این موج از نقش محدود زنان انتقاد می‌کنند، بدون این‌که لزوماً به وضعیت نامساعد آنان اشاره کرده و یا مردان را از این بابت سرزنش کنند. موج اوّل فمینیستی با روشنگری‌های مری ولستون کرافت و بیانیه ۳۰۰ صفحه‌ای‌اش در سال ۱۷۹۲ در انگلستان آغاز شد.

رخی از تئوریهای فمینیستی فرضیات پایه راجع به جنسیت، تفاوت جنسیت و تمایلات جنسی، شامل مقوله خود زنان را به عنوان یک عقیده کل نگر مورد تحقیق قرار می‌دهند، سایر تئوریها (به جای ارائه تعدد جنسیتها) مذکر / مونث بودن را کاملاً به صورت دوشاخه‌ای مورد تحقیق قرار می‌دهند. معذالک دیگر تئوریهای فمینیستی مفهوم «زن» را بصورت عادی تلقی و تحلیلها و مقالات انتقادی خاص از نابرابری جنسیت، تهیه می‌کنند،

بالا