• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فمنیسم؟!

آیا با برابری زن و مرد موافقید؟

• رای‌دهندگان
    113

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID
پاسخ : فمينيسم در ايران ؟ . . .

متاسفانه فمنیسم ایرانی هم مثل بقیه چیزایی که ایران از جامعه جهانی اقتباس کرد... ایران فکر کرد میدونه فمنیسم چیه، ولی نمیدونست "گند زد توش" (مودبانش کردم)
فمنیسم در ایران تبدیل شده به مرد ستیزی، در صورتی که هدف فمنیسم برابری حقوق اجتماعی برای مرد و زن هست، اما نمیدونم چی شد که ظرف چندسال از ورود فمنیسم به ایران، ورژن ایرانیش ساخته شد و تبدیل شد به مردستیزی! سردمدارشم کسانی مثل شادی صدر شدن و -متاسفانه- چون ایران نسبت به سایر کشورها محدودیت بیشتری برای زنها داره و در عین حال آزادی عمل بیشتری هم از کشورهای محدود دیگه (مثل عربستان یا افغانستان سابق) به زن داده، عقده ای که زن ایرانی از مرد داشت در فمنیسم به صورت مردستیزی جلوه کرد
این از لحاظ اجتماعی بود و من به همین دلیل کاملا با "فمنیسم، ورژن ایرانی" مخالفم

d3c0der2

مهمان
پاسخ : فمينيسم در ايران ؟ . . .

به نقل از GCD :
متاسفانه فمنیسم ایرانی هم مثل بقیه چیزایی که ایران از جامعه جهانی اقتباس کرد... ایران فکر کرد میدونه فمنیسم چیه، ولی نمیدونست "گند زد توش" (مودبانش کردم)
فمنیسم در ایران تبدیل شده به مرد ستیزی، در صورتی که هدف فمنیسم برابری حقوق اجتماعی برای مرد و زن هست، اما نمیدونم چی شد که ظرف چندسال از ورود فمنیسم به ایران، ورژن ایرانیش ساخته شد و تبدیل شد به مردستیزی! سردمدارشم کسانی مثل شادی صدر شدن و -متاسفانه- چون ایران نسبت به سایر کشورها محدودیت بیشتری برای زنها داره و در عین حال آزادی عمل بیشتری هم از کشورهای محدود دیگه (مثل عربستان یا افغانستان سابق) به زن داده، عقده ای که زن ایرانی از مرد داشت در فمنیسم به صورت مردستیزی جلوه کرد
این از لحاظ اجتماعی بود و من به همین دلیل کاملا با "فمنیسم، ورژن ایرانی" مخالفم
آره موافقم . . .
البته اين هم ناشي از بيسوادي بعضي زن هاست . . .
اين انجمن ها و كانون هايي كه امثال شيرين عبادي و . . راه انداختن در شستشوي مغزي بعضي زن ها بي تاثير نبوده
الان زن هاي ايران فكر ميكنن كه حقوقشون در دست مردهاست و بايد به زور پسش بگيرن . . .
اما كاملا اشتباست . . .
ما هم كه رسانه نداريم افكار عمومي رو با خودمون همراه كنيم و راه درست رو نشون بديم :دي ( حيف ! )

babak_eb

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
91
رشته دانشگاه
روانشناسی
اینستاگرام
پاسخ : فمينيسم در ايران ؟

به نظر شما فیلم های خانم تهمینه میلانی فمینیسمی هست ؟؟؟
اگه هست چرا ؟؟؟
میتونه به خوبی فمینیسم را نشون بده ؟؟
کلأ چه نظری دارین ؟؟؟
:) :) :)

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از Babak_eb :
به نظر شما فیلم های خانم تهمینه میلانی فمینیسمی هست ؟؟؟
اگه هست چرا ؟؟؟
میتونه به خوبی فمینیسم را نشون بده ؟؟
کلأ چه نظری دارین ؟؟؟
:) :) :)
تهمینه میلانی یکی از همون افرادی هست که میگم گند زدن به فمینیسم در ایران
فیلمای تهمینه میلانی همیشه مرد رو بد و وحشی و زن رو فرشته نشون میدن، همیشه حق با زنه، همیشه زن از مرد بهتره و از نظر میلانی این یعنی فمینیسم! در صورتی که فمینیسم اصلا این نیست
میلانی مانند خیلی دیگه از کسایی که خودشون رو فعال حقوق زن میدونن، عقده های خودش رو توی فیلم هاش پیاده می کنه و این رو فمنیسم میدونه

× این عبارت "اگه هست چرا ؟؟؟"ت منو کشته...!

d3c0der2

مهمان

يعني ديگه هيچكس نظري نداشت ؟!!!!!!
اينجا مثلا سمپاده ها !
پر بيننده ترين تاپيك هاش اينه :
روابط بين دختر وپسر ، خودكشي ، ازدواج سمپادي و . . . . . !

• لایک
امتیازات: s.h

یلدا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
هرچي خدا بخواد

يه متن يه جا خوندم كه از اين تيكه ش خوشم اومد كه مرتبط با موضوعه تاپيكه (فك نكنم بتونم متن كاملشو بزارم)
دل من خسته است از جامعه‌ای که زنهایش به کوتولگی خود افتخار میکنندوحاضرنیستند بهای قد کشیدن‌شان را بپردازند و هنوز افسوس تازیانه و تسبیح و ته دیگ را می خورند. ، بر او ببخشایید اوخسته است ازجامعه‌ای که حتی معنی فمینیست را نمی داند

* خيلي جالبه بحث در مورد فمينسم اما يه دختر هم تو بحث نيس شايد اونا هم خسته ان از اين بحثا

babak_eb

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
91
رشته دانشگاه
روانشناسی
اینستاگرام

به نقل از یلدا :
* خيلي جالبه بحث در مورد فمينسم اما يه دختر هم تو بحث نيس شايد اونا هم خسته ان از اين بحثا
طبق معمول من هستم که از دخترا دفاع کنم ... :) :) :)
***البته میدونم که به من نیازی نیست و شما خودتون میتونید که از خودتون دفاع کنید ... :( :( :(

Sarina_ahm

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين یکـــ
شهر
جَهــان / ٢
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشكى اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكى
تلگرام
اینستاگرام

1-فمینیسم از چیزایی یه که ذاتا خوب بوده ولی با تعصب مخلوط شده و ذاتش نابود شده
2-فکر کنم احمقانست که بخوایم انتقام بگیریم از مردا به خاطر مرد بودنشون
3-با هر چیزی که بگه خانما اینور آقایون اونور خط مخالفم چون خودش یه نوع تفکیک و تبعیضه
4-توی خیلی از جاها این بحث حل شدست و خیلی از جاها هم راه حلی نداره

BLACK HOLE

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
University of Alberta
رشته دانشگاه
Computer Science

آره...نباید تعصبی بود...

من خودم خیلی‌ از عقیدشان رو قبول دارم...بعضی‌ هاش هم ندارم..

اما حوصلهٔ بحث ندارم فعلا..!یعنی‌ یه مدت کلا حوصله ندارم..!وگرنه اینجا رو میپکوندم..!
dark boyاین که پر بیننده‌ترین تاپیک‌ها این مزخرفت آن مال این نیست که اینجا سمپاده...!مال اینه که ظاهراًاینجا فقط اسمش سمپاده....!:d

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج
محرومیت زنان در جامعه از گذشته تا کنون (ایران)

-ازدواج : اجازه برای ازدواج، استفاده وسیله گونه از زن، آزار های ج ن س ی زنان ، محدودیت های دیگر!

-تحصیل: اجازه ی تحصیل،سطح تحصیل مقبول برای زنان، اختصاص رشته های تحصیلی خاص به زنان، محدودیت های دیگر!

- تفریح : تفریحات مجاز برای دختر ها و خانوم ،(( تفریح در شان یک زن!)) ، محدودیت های مربوطه!

-مرد سالاری: مشکل دختر خواهر یا زن بودن در جامعه ما، حق انتخاب زن ، محدودیت های مربوطه

-عقیده فمنیسم و تحول آن در طول تاریخ

-موارد دیگر...

اینا موضوع هایی هستن که قراره تو تاپیک بررسی شن!
تحلیل ، نظر شخصی،اطلاعات و خبر های جدید مربوط به تاپیک و کلا هرچی که بحث رو پربار تر کنه می تونه اینجا قرار بگیره

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج
پاسخ : محرومیت زنان در جامعه از گذشته تا کنون (ایران)

استارتش با خودم!
ختنه ی زنان:

*این عمل وحشیانه ممکنه به خاطر افکار بنیاد گرایانه ی سنتی یا مذهبی انجام بشه و طبعات وحشتناک روانی و جسمی برای زن داشته باشه

((در بسیاری از جوامع که ختنهی زنان در آنها رایج است باورشان بر اینست که دخترانی که ختنه نشده اند شایستگی ازدواج ندارند.
ختنهی دختران بعضا در مورد کودکان ۳ سال به بالا انجام میپذیرد اما بسته به کشور و سنتهای آن، میتواند در سنین مختلف انجام گیرد. در ایران نیز ختنهی زنان در استانهای خوزستان، لرستان، کردستان و هرمزگان و همچنین پاره ای دیگر از مناطق رواج دارد. برای مثال در بندر کنگ واقع شده در استان هرمزگان نوزادان دختر در ۴۰ روزگی و برخی دیگر از دختران خردسال در سنین ۴ یا ۵ سالگی ختنه میگردند. در برخی فرهنگها دخترانی که ختنه نشده باشند "ناپاک" دانسته میشوند و زنان دیگر آنها را "هرزه" میخوانند. همچنین طی باورهای سنتی مردان برخی از این جوامع اگر آلت تناسلی آنها با عضو ختنه نشده زنان تماس پیدا کند، آن مردان خواهند مُرد.))

*خیلی از زن ها یا دختران به خاطر این کار مردن و جونشو از دست دادن:
((ختنهی زنان غالبا با وسیله هایی همچون تیغ ریش تراشی، قیچی، کارد آشپزخانه و حتی قطعات شیشه شکسته، که گهگاه برای بیش از یک دختر استفاده میشوند انجام میگیرد و این به خودی خود میتواند خطر سرایت بیماری های عفونی را نیز افزایش دهد. همچنین استفاده از داروی بی حسی به ندرت صورت میگیرد. در این میان تعدادی نیز از شدت خونریزی، عفونت های خونی و حتی شوک ناشی از ختنه میمیرند.))

*عوارض خیلی شایع این کار:
((مشکلات دفع ادرار، عفونت کلیه، معلولیت دستگاه ج ن س ی، ناراحتی های روحی، عوارض و دشواری های دوران بارداری، بروز زخم های مزمن ، در پاره ای موارد نازایی دایمی))

:( هرچند الان این کار بسیار بسیار کمتر از گذشته انجام می شه و وضع نسبت به قبل بهتره ولی تو همین ایران خودمون تو بعضی استان ها مثل کردستان و لرستان و اینا هنوزم این کار انجام می شه!

می خوام عوارض دیگه ای که برای جامعه داره اینکار رو بررسی کنید!
فرار زنا از ازدواج، مشکلای روحی که می تونه زمینه وحشیگری های دیگه در آینده همون جامعه بشه، جلوگیری از رشد جامعه

اینا چند تا کوچولوشه تازه

چجوری می شه این عقایدو از بین برد؟
سنت هایی که عده ای با تعصب غیر قابل باور روشون پافشاری می کنن! و هر گونه تلاشی برای زیر پا گذاشتنه سنت در اون جوامع = جرم
و باید جزاشو بدن

باید چیکار کرد؟

d3c0der2

مهمان

من فكر ميكنم بيش از 90 % همه ي اين ها مربطو به عقايد ديني ميشه

دوست ندارم در مورد جامعه گذشتمون حرف بزنم
اما در جامعه امروزمون ، حكومتون داره با فمينيسم مبارزه ميكنه ! البته بهتره ما هم نريم سراغ فمينيسم و همه چي رو از غرب تقليد كنيم !
ايراني ها خودشون بايد ياد بگيرن كه در برابر تبعيض ها اعتراض كنن و عقايد غلط گذشته رو از بين ببرن ! حالا با هر ديني كه داريم ، اين جا تنها كشوريه كه حجاب واسه همه اجباره ! ( ولي در قرآن نوشته لا اكراه في الدين ! ) حالا من نميدونم كدوم دين به اين ها گفته حجاب اجباريه!! ( واقعا اسلام اينو گفته ؟ )
بايد به مردم ياد داد كه فعاليت هاي اجماعي خيانت به اسلام و . . . ( از اين جور چرت و پرت ها ) نيست !
بايد به مردممون ياد بديم كه حق دادني نيست ، گرفتنيه !

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

خب راه حل ارائه بده!
چجوری میخوای به مردم بفهمونی حق گرفتنیه؟
اگر تو مدارس دخترونه معلمی به شاگرداش بخواد گرفتن حق رو یاد بده (نه ظلم به جنس مذکر) دو روز بعد ممکنه شرایط شغلیش به هم بریزه
رسانه ها دربست در اختیاره ... هستش

دیگه چجوری میخوای فرهنگ سازی کنی؟
حتی کتاب هم چاپ کننن نصفش تحریفه

SH.H

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه تهران...(ایشال

چیزایی مثل تحصیل در رشته های خاص و .... به شرایط کشور بستگی داره اما خیلی از این محرومیت ها به جامعه مربوط میشه
باید جامعه و فرهنگ و طرز تفکر مردم عوض بشه که البته هم زمان زیادی لازم داره و هم خیلی سخته...

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

تحلیل کن!
چرا این قضیه به وجود اومده؟
ظلم مذکر؟ یا بی لیاقتی مونث؟
طبعاتش؟ (فردی،اجتماعی)

چجوری میخوای با توجه به ظرایط پست قبلیم فرهنگ سازی کنی؟ راهی برات مونده؟
اولین قدم برای برداشتن این مانع (محدودیت در دست رسی به رسانه به طور آزاد) چیه؟

d3c0der2

مهمان

به نقل از Captain. Pisko :
خب راه حل ارائه بده!
چجوری میخوای به مردم بفهمونی حق گرفتنیه؟
اگر تو مدارس دخترونه معلمی به شاگرداش بخواد گرفتن حق رو یاد بده (نه ظلم به جنس مذکر) دو روز بعد ممکنه شرایط شغلیش به هم بریزه
رسانه ها دربست در اختیاره ... هستش

دیگه چجوری میخوای فرهنگ سازی کنی؟
حتی کتاب هم چاپ کننن نصفش تحریفه
خوب روي اين نسل كه نظري ندارم ! اما براي نسل جديد يه برنامه پيشنهاد ميدم
اول اسلام و ساير اديان رو از ريشه قطعش كنيم !
دوم علم مدرن و طريقه درست فكر كردن رو به بچه هاي كم سن و سال ياد بديم
سوم قانون رو تصحيح كنيم و حقوق زن ها رو كامل در نظر بگيريم

البته قبلا خودم يه تاپيك زدم كه زياد مورد توجه قرار نگرفت : ( البته متاسفانه يه عادت خيلي بدي كه مديران اين جا دارن اينه كه بدون اطلاع قبلي پست ها رو ويرايش ميكنن ! كه اين پست منم ويرايش شده . . . . )
http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,81004.0.html

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

خیلی خوب شد تاپیکتو با یه لینک ضمیمه اینجا کردی :D

خو جناب مهندس با این نظر های قشنگت بگو چجوری می خوای ادیان رو از ریشه قطع کنی؟ :))

اینجا سرزمینه عجایب نیست ما هم آلیس نیستیم با اجازت :D

d3c0der2

مهمان

به نقل از Captain. Pisko :
خیلی خوب شد تاپیکتو با یه لینک ضمیمه اینجا کردی :D

خو جناب مهندس با این نظر های قشنگت بگو چجوری می خوای ادیان رو از ریشه قطع کنی؟ :))

اینجا سرزمینه عجایب نیست ما هم آلیس نیستیم با اجازت :D
حالا ميخواي شوخي بگير !
ولي راهش همينه كه گفتم !
تو هر چقدر هم زور بزني و از حقوق زنان دفاع كني ، دين مثل يك افيون و سد بزرگ جلوت وايساده . . .
راستي با اين طرز بحث كردنت بنده ديگه از پست دادن در اين تاپيك منصرف شدم ،‌خوش باشي !
در ضمن سعي نكن اينقدر خودتو نابغه جلوه بدي ! اين طوري فقط خودتو ضايع ميكني . . .

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

به نقل از dark-boy :
حالا ميخواي شوخي بگير !
ولي راهش همينه كه گفتم !
تو هر چقدر هم زور بزني و از حقوق زنان دفاع كني ، دين مثل يك افيون و سد بزرگ جلوت وايساده . . .
راستي با اين طرز بحث كردنت بنده ديگه از پست دادن در اين تاپيك منصرف شدم ،‌خوش باشي !
!!!!
دوست من خواستم جو خشک نباشه
فکر نمی کردم ناراحت کننده باشه!

خوش حال می شم بحثتو ادامه بدی

منظور من از جمله بالا هم این بود:
ببین درسته که دین سد راه خیلی چیزاس ولی می گم راه حل
این که دینو باید ریشه کن کرد (البته بیشتر آزادی در انتخاب دین منظورمه) درست! ولی شما بگو چجوری می خوای همچین کاری تو فرضا کشور ایران انجام شه
راه حل ، گفتن افق روشن آزادی نیس :D گفتن راه رسیدن به اون هدفه
حالا بگو راهتو :D

namak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

دین رو که نمیشه از ریشه قطع کرد
دین رو باید از سیاست جدا کرد تا دین در قوانین.سیاست و...مداخله نکنه
در قدم اول باید این کار رو انجام داد
و در درجه ی دوم اداب و رسوم و ... در جامعه خود به خود دچار تغییر میشه

بالا