• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فمنیسم؟!

آیا با برابری زن و مرد موافقید؟

• رای‌دهندگان
    113

Nightiingle

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
پاسخ : فمنیسم؟!

دو تا مطلب هم اضافه كنم:

1- زن‌سالاري معمولا با واكنش هاي شديدتري روبرو ميشه تا مردسالاري.[nb]البته زن‌سالاري و مردسالاري و به طور كلي ارزش گذاري افراد از روي جنسيتشون از پايه غلط و تا حدي ابلهانه ست.[/nb] مردم به سادگي از كنار يه حرف مردسالارانه ميگذرن (مثال: شوهرم نذاشت برم فلان جا.) اما اگه زني به طور افراطي از فمينيسم طرفداري كنه، بلافاصله بهش حمله ميشه.[nb]البته توي كشورهاي پيشرفته ميشه اين طور اين كارو توجيه كرد كه مردان به اندازه ي فمينيستهاي راديكال جنس مخالف رو نميكوبن، و كمتر ميبينيم كه مردي بياد به طور مستقيم زن رو از مرد پايين تر بدونه. اما در كشورهايي مثل كشور ما كه چپ و راست از رسانه‌ي ملي و امام جمعه هاي برخي شهرها به زنان توهين ميشه، اين موضوع بيشتر جلوه ميكنه.[/nb]
مثلا توي يكي از تاپيكهاي مربوط به فمينيسم، يه نفر گفت :‌ "ما هركاري كه اراده كنيم، ميتونيم بكنيم. شايد حتي بهتر از مردها." و يكي از آقايون كه تا اون موقع داشت از حقوق زنان دفاع ميكرد پاسخ داد:«براي همينه كه اين قدر مخالف دارين. "چون فوري پررو ميشين"»
موضوع اينه كه "پررو شدن" ( ^-^) يا نشدن يه عده، دليل نميشه كه حقوقشون رو ازشون سلب كنيم. همون طور كه مردها گاهي حرفهايي از اين دست در حمايت از خودشون ميزنن، زنها هم همين كار رو ميكنن.

2- خيلي از تفاوتهايي كه مردم بين زن و مرد قائل ميشن، پايه و اساس درستي نداره. مثلا "زنها احساساتي تر از مردها هستن پس نميتونن به خوبي اونها درباره مسائل قضاوت كنن."
اين ديد بيشتر به خاطر اين به وجود اومده كه در طول تاريخ زنان اغلب از تحصيلات محروم بودن يا در هرحال نميتونستن به اندازه مردان تحصيل كنن.
به عنوان مثال، تا به حال با بقال يا راننده تاكسي يا كارگري كه از تحصيلات مطلوبي بهره مند نبوده، همصحبت شدين؟ معمولا حرفهاشون با منطق هماهنگي چنداني نداره و از روي احساساتشون حرف ميزنن.
شايد زنان عاطفي تر از مردان باشن (كه به شخصه قبول دارم كه همين طوره) ولي اين موضوع ربطي به قضاوت و تصميمگيري نداره. هر فرد عاقلي ميتونه تفاوت بين عقل و احساس رو بفهمه.
در ضمن تربيت هم خيلي تاثير داره. پدر و مادر من از بچگي به من ياد دادن كه تصميماتم رو از روي منطق بگيرم و هيچ تبعيضي بين من و يك پسر قائل نشدن و تا حدي كه در توانشون بوده و هست، اجازه نداده‌ن كه كسي به خاطر دختر بودنم منو از چيزي محروم كنه.
هنوزم خيلي خانواده ها هستن كه عقيده دارن كه اهميت تحصيلات دخترها از پسرها كمتره "چون دخترا آخرش ميخوان ازدواج كنن" :| و هيچكس هم نيست كه جواب اين همه استعداد تلف شده رو بده.

به شخصه آدم بسيار عاطفي اي هستم ولي هرگز اجازه نميدم احساساتم جلوي منطقم رو بگيرن و چشممو كور كنن.

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر

به نقل از Nighttingle :
دو تا مطلب هم اضافه كنم:

1- زن‌سالاري معمولا با واكنش هاي شديدتري روبرو ميشه تا مردسالاري.[nb]البته زن‌سالاري و مردسالاري و به طور كلي ارزش گذاري افراد از روي جنسيتشون از پايه غلط و تا حدي ابلهانه ست.[/nb] مردم به سادگي از كنار يه حرف مردسالارانه ميگذرن (مثال: شوهرم نذاشت برم فلان جا.) اما اگه زني به طور افراطي از فمينيسم طرفداري كنه، بلافاصله بهش حمله ميشه.[nb]البته توي كشورهاي پيشرفته ميشه اين طور اين كارو توجيه كرد كه مردان به اندازه ي فمينيستهاي راديكال جنس مخالف رو نميكوبن، و كمتر ميبينيم كه مردي بياد به طور مستقيم زن رو از مرد پايين تر بدونه. اما در كشورهايي مثل كشور ما كه چپ و راست از رسانه‌ي ملي و امام جمعه هاي برخي شهرها به زنان توهين ميشه، اين موضوع بيشتر جلوه ميكنه.[/nb]
مثلا توي يكي از تاپيكهاي مربوط به فمينيسم، يه نفر گفت :‌ "ما هركاري كه اراده كنيم، ميتونيم بكنيم. شايد حتي بهتر از مردها." و يكي از آقايون كه تا اون موقع داشت از حقوق زنان دفاع ميكرد پاسخ داد:«براي همينه كه اين قدر مخالف دارين. "چون فوري پررو ميشين"»
موضوع اينه كه "پررو شدن" ( ^-^) يا نشدن يه عده، دليل نميشه كه حقوقشون رو ازشون سلب كنيم. همون طور كه مردها گاهي حرفهايي از اين دست در حمايت از خودشون ميزنن، زنها هم همين كار رو ميكنن.

2- خيلي از تفاوتهايي كه مردم بين زن و مرد قائل ميشن، پايه و اساس درستي نداره. مثلا "زنها احساساتي تر از مردها هستن پس نميتونن به خوبي اونها درباره مسائل قضاوت كنن."
اين ديد بيشتر به خاطر اين به وجود اومده كه در طول تاريخ زنان اغلب از تحصيلات محروم بودن يا در هرحال نميتونستن به اندازه مردان تحصيل كنن.
به عنوان مثال، تا به حال با بقال يا راننده تاكسي يا كارگري كه از تحصيلات مطلوبي بهره مند نبوده، همصحبت شدين؟ معمولا حرفهاشون با منطق هماهنگي چنداني نداره و از روي احساساتشون حرف ميزنن.
شايد زنان عاطفي تر از مردان باشن (كه به شخصه قبول دارم كه همين طوره) ولي اين موضوع ربطي به قضاوت و تصميمگيري نداره. هر فرد عاقلي ميتونه تفاوت بين عقل و احساس رو بفهمه.
در ضمن تربيت هم خيلي تاثير داره. پدر و مادر من از بچگي به من ياد دادن كه تصميماتم رو از روي منطق بگيرم و هيچ تبعيضي بين من و يك پسر قائل نشدن و تا حدي كه در توانشون بوده و هست، اجازه نداده‌ن كه كسي به خاطر دختر بودنم منو از چيزي محروم كنه.
هنوزم خيلي خانواده ها هستن كه عقيده دارن كه اهميت تحصيلات دخترها از پسرها كمتره "چون دخترا آخرش ميخوان ازدواج كنن" :| و هيچكس هم نيست كه جواب اين همه استعداد تلف شده رو بده.

به شخصه آدم بسيار عاطفي اي هستم ولي هرگز اجازه نميدم احساساتم جلوي منطقم رو بگيرن و چشممو كور كنن.
کاملا درسته منم خودم از حقوق خانم ها دفاع میکنم چون به اون ها ظلم شده منم قبول دارم. اما خانم های عزیز نیز باید توجه داشته باشند که مرد ها یه سری برتری نسبت به زن ها دارن. (و اونم ریشه ی تاریخی دارم) برای همین من میگم خانم ها موقع دفاع از حقوقشون به اینم توجه داشته باشن. :لایک

Nightiingle

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان 1
شهر
تهران

به نقل از hosseinsohrabi :
کاملا درسته منم خودم از حقوق خانم ها دفاع میکنم چون به اون ها ظلم شده منم قبول دارم. اما خانم های عزیز نیز باید توجه داشته باشند که مرد ها یه سری برتری نسبت به زن ها دارن. (و اونم ریشه ی تاریخی دارم) برای همین من میگم خانم ها موقع دفاع از حقوقشون به اینم توجه داشته باشن. :لایک

لطفن موقع جواب دادن از کُلی گویی پرهیز کنید و منظورتون رو دقیق بیان کنید.
چه برتری هایی منظورتونه؟

[ /color]

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

.. سهمِ برابرِ همگان، نـابرابری ست!! ..
_ _

اگ قرار به پرهیز از کلی گویی باشه، باید تک تک مصداقهایی ک ذکر میشه مث بحث ارث و ..، همه و همه یکی یکی بحث و پاسخ داده شه! شدنیه، ولی کار طاقت فرسایی هست درین جا!!
_ _

پ.ن: صرفا خواستم بگم مشکل دقیقا همینه «فمنیسم یعنی برابریِ مرد و زن!!» که برخی اشاره کردن .. درحالی که برابری درست نـیس!

یک مثال میزنم جهت روشن شدن و طولانی نمیکنم حرفمو!

حتما دیدید اعتراض هایی میشه ک چرا فلان رشته ها فقط برای پسرهاست .. برخی مهندسی ها مثلا!!

اینو میگم چون در اطراف دیدم کسی رو ک رشته ای رو خوند (البت رشته ش برا خانمام مجاز بود) .. بعد برای کار گشت، فقط کار توی کارخونه ها و شهرکهای صنایع خارج از شهر موجود بود،
اونم تا 6-7 بعداز ظهر!
نـرفت!!

.

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

فمنیسم یعنی از حقوق زنان دفاع کردن! جدا از همه ی چیزایی که درباره اینکه زن ها همش تو خونه باشن و ....... من دوست دارم یه فمنیسم باشم و از حقوق خودم دفاع کنم چون وقتی با قیافه ای که هیچ دیدنی برای هیچ احد انسانی نداره توی خیابون راه میرم باز یکی متلک میپرونه! یعنی زن یک موجود ضعیفه که هر کس و ناکسی به خودش اجازه میده اونو مورد تمسخر قرار بده و اگه با خوانودش بیرون نیاد دیگه انگار یه دختر بدبخت و .... هست که هرکسی هرکار دوست داره میکنه! همیشه یه سوال بچگانه توی زهنم هست که چرا زن ها رو میتونن بدزدن تو خیابون ولی مردها رو نمیتونن؟! بیشتر پسرا با دیدن یک زن فقط به فکر دوستی شریک آینده و این چیزا فک میکنن درحالی که یک زن اینقدرام فک میکنین بی ارزش نیس که هرکسی از راه رسید دربارش نظر بده! شاید این حرفم برگرده به اون زمان اعراب و زمانی که خدا میگفت الکی بیرون نرین و خودتونو از چشم نامحرم ها دور کنین ولی ناسلامتی ما الان در قرن 20 هستیم قرنی که این حرفا خیلی مسخرس! الان توی کشورهای خارجی زنا کشتی میگیرن خیلی از زنا قدرتشون از مردا هم بیشتره دفاع شخصی رو الان زن ها هم یاد میگیرن!از نظر من که نه زن سالاری و نه مرد سالاری چیز درستی نیس بلکه توی یه زندگی هرکسی وظیفه خودشو باید رعایت کنه! مردها هرگز نمیتونن مثل زن ها محبت کنن برنامه ریزی های روزمره رو انجام بدن پس حداقل کارکردن بیرون از خونه رو بپذیرن در ضمن واقعا برای یه مرد زشته که بخواد ظرف بشوره و همیشه غذا بپزه! :D ولی اگه یه وقت کمک داد هرگز اونو زن سالاری طلقی نکین!

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر

ببینید عزیزان برابری حقوق زن واژه ی نادرستی و ما هیچ وقت نمیتونیم حقوق زن و مرد رو برابر کنیم. چون: زن و مرد از دو جنس مخالف و متفاوت همچنین با روحیات متفاوت و اخلاق و رفتار متفاوت و علاقه مندی های متفاوت و... حالا به نظر شما میشه حقوق این دو برابر باشه ؟ اما اگر بگیم عدالت در حقوق زن و مرد بهتره چون عدالت یعنی هر چیز سر جای خودش و اونجوری ما میتونیم به زن حقوقی رو بدیم که متناسب با جنسش و روحیاتش و وظایفش و ... باشه . در مورد اقایون نیز همین طور.

به نقل از yasaman.k :
فمنیسم یعنی از حقوق زنان دفاع کردن! جدا از همه ی چیزایی که درباره اینکه زن ها همش تو خونه باشن و ....... من دوست دارم یه فمنیسم باشم و از حقوق خودم دفاع کنم چون وقتی با قیافه ای که هیچ دیدنی برای هیچ احد انسانی نداره توی خیابون راه میرم باز یکی متلک میپرونه! یعنی زن یک موجود ضعیفه که هر کس و ناکسی به خودش اجازه میده اونو مورد تمسخر قرار بده و اگه با خوانودش بیرون نیاد دیگه انگار یه دختر بدبخت و .... هست که هرکسی هرکار دوست داره میکنه! همیشه یه سوال بچگانه توی زهنم هست که چرا زن ها رو میتونن بدزدن تو خیابون ولی مردها رو نمیتونن؟! بیشتر پسرا با دیدن یک زن فقط به فکر دوستی شریک آینده و این چیزا فک میکنن درحالی که یک زن اینقدرام فک میکنین بی ارزش نیس که هرکسی از راه رسید دربارش نظر بده! شاید این حرفم برگرده به اون زمان اعراب و زمانی که خدا میگفت الکی بیرون نرین و خودتونو از چشم نامحرم ها دور کنین ولی ناسلامتی ما الان در قرن 20 هستیم قرنی که این حرفا خیلی مسخرس! الان توی کشورهای خارجی زنا کشتی میگیرن خیلی از زنا قدرتشون از مردا هم بیشتره دفاع شخصی رو الان زن ها هم یاد میگیرن!از نظر من که نه زن سالاری و نه مرد سالاری چیز درستی نیس بلکه توی یه زندگی هرکسی وظیفه خودشو باید رعایت کنه! مردها هرگز نمیتونن مثل زن ها محبت کنن برنامه ریزی های روزمره رو انجام بدن پس حداقل کارکردن بیرون از خونه رو بپذیرن در ضمن واقعا برای یه مرد زشته که بخواد ظرف بشوره و همیشه غذا بپزه! :D ولی اگه یه وقت کمک داد هرگز اونو زن سالاری طلقی نکین! ولی من فکر کنم توی قرن 21 هستیم ها حالا شاید شما از ما 100 عقب هستی؟ :)) =))

×دو پست متوالی ترکیب شد ، با تشکر از بهار .

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

:-?حالا چه فرقی داره 20 یا 21 :| :D

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر

به نقل از yasaman.k :
:-?حالا چه فرقی داره 20 یا 21 :| :D
عزیز دلم فرقش اینه که قرن 20 با 21 100 سال اختلاف داره.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از Fitz William . Darcy :
.. سهمِ برابرِ همگان، نـابرابری ست!! ..
_ _

اگ قرار به پرهیز از کلی گویی باشه، باید تک تک مصداقهایی ک ذکر میشه مث بحث ارث و ..، همه و همه یکی یکی بحث و پاسخ داده شه! شدنیه، ولی کار طاقت فرسایی هست درین جا!!
_ _

پ.ن: صرفا خواستم بگم مشکل دقیقا همینه «فمنیسم یعنی برابریِ مرد و زن!!» که برخی اشاره کردن .. درحالی که برابری درست نـیس!

یک مثال میزنم جهت روشن شدن و طولانی نمیکنم حرفمو!

حتما دیدید اعتراض هایی میشه ک چرا فلان رشته ها فقط برای پسرهاست .. برخی مهندسی ها مثلا!!

اینو میگم چون در اطراف دیدم کسی رو ک رشته ای رو خوند (البت رشته ش برا خانمام مجاز بود) .. بعد برای کار گشت، فقط کار توی کارخونه ها و شهرکهای صنایع خارج از شهر موجود بود،
اونم تا 6-7 بعداز ظهر!
نـرفت!!

.
ببینید برابری در حقوق اولیه که میشه اساسنامه ی حقوق بشر رو به عنوان حقوق اولیه ی انسانی شمرد برای هر دو جنس باید یکسان باشه چون در وهله ی اول انسان بودن مطرحه و هر انسانی بدون توجه به جنس نژاد و غیره یه سری نیاز های ثابتی داره که نباید ازش دریغ بشه .
شرایط جسمی و روحیات زن و مرد در مواردی با هم تفاوت داره ولی این موارد فقط در جزییات اهمیت پیدا می کنن .

مثلا در مورد مثالتون . اینکه یه سری رشته ها برای پسر ها باشه یه سری برای دختر ها یا حتی محدودیتی برای یکی از این دو در رشته ای گذاشته بشه کاملا غیرمنصفانه هست .
کسی که شما دیدید شاید بنا به دلایل شخصی و سلیقه و شرایط خودش نخواسته چنین کاری رو انجام بده وگرنه دلیل خاصی نداره که یک زن نتونه اون شغل رو انجام بده . من خانمی رو در آشنایان سراغ داشتم که چنین شغلی انجام میداد و مشکلی نداشت .
باز توی ایران به دلیل محدودیت هایی که بوده کمتر این قضیه دیده میشه ولی توی اروپا و آمریکا کار کردن یک زن در شغلی که در زمینه ی اون تحصیل کرده کاملا عادی تلقی میشه و هیچ مانعی نیست .
در ضمن این مسئله رو در نظر بگیرید که دختر یا پسری که داره انتخاب رشته می کنه یک فرد 18 سال به بالا هست یعنی کاملا بالغ و آماده برای تصمیم گیری در مورد روش زندگیش . بنابراین حق داره در هر رشته ای می خواد و از نظر علمی توانایی اون رو داره(مثلا در کنکور قبول شده برای اون) بدون هیچ محدودیتی تحصیل کنه و باید به آینده ی شغلی خودش هم فکر کنه که ایا حاضره مشاغل مربوط به رشته رو انجام بده یا خیر . اگر هم اشتباه کنه زندگی خودش هست و افراد حق دارن در مورد زندگی خودشون کاری رو انجام بدن که شاید بقیه اشتباه بدونن .

نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2 - دبیرستان حلی10
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Sepehr.Tahmasebi :
شما عقیدت ماله 100 سال پیشه
کاملا مخالفم :-w
یعنی چی؟
یعنی چی زن بشینه تو خونه؟
بابا شما چرا انقدر اختلاف میزارین بین زن و مرد؟ X-(
چه ربطی داره؟ X-(
اونا هم مثله ما هستن
یه اختلاف های کوچیکی دارن :D
همین :D
ببین زن یه سری کارا رو نمیتونه بکنه چون یا توانش رو نداره یا این که ارزشش میاد پایین

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از @REZ!|@ :
ببین زن یه سری کارا رو نمیتونه بکنه چون یا توانش رو نداره یا این که ارزشش میاد پایین
مثلا چه کارایی ؟
توانش رو میتونه بدست بیاره چون کاملا امکان پذیره .
ارزشش میاد پایین ؟ یعنی می خواید بگید ارزش مرد کمتره که با انجام دادن یه سری کارا ارزشش نمیاد پایین ولی زن ارزشش میاد پایین ؟ یعنی مرد ها شایسته ی کار های پست و بی ارزش هستن ؟ لطفا اینطوری توهین نکنید به آقایون . :)

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نقل از hosseinsohrabi :
خانم های عزیز نیز باید توجه داشته باشند که مرد ها یه سری برتری نسبت به زن ها دارن.

خب اگه مرد از زن برتره چرا همه ی پسرا داره جون شون واسه دخترا در میاد ؟! چرا مرد همش میخواد ازدواج کنه؟ چون نقص داره و برتر نیست. در مقابل زن هم نقص داره و این دو با هم کامل میشن ! فمنیسم یعنی برابر شدن حق و ارزش زن و مرد .

نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Bahar_R :
مثلا چه کارایی ؟
توانش رو میتونه بدست بیاره چون کاملا امکان پذیره .
ارزشش میاد پایین ؟ یعنی می خواید بگید ارزش مرد کمتره که با انجام دادن یه سری کارا ارزشش نمیاد پایین ولی زن ارزشش میاد پایین ؟ یعنی مرد ها شایسته ی کار های پست و بی ارزش هستن ؟ لطفا اینطوری توهین نکنید به آقایون . :)
مثلا زن میتونه بره کارگری بار ببره؟ تو بگو ارزشش نمیاد پایین؟ ماشالا غیرت

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از @REZ!|@ :
مثلا زن میتونه بره کارگری بار ببره؟ تو بگو ارزشش نمیاد پایین؟ ماشالا غیرت
بله میتونه هیچ ایرادی هم نداره زنی که توانایی جسمیش رو داره یا بدست میاره هیچ ایرادی نداره اینکارو کنه . زنی که فرضا خانوادش به کارکردن اون نیاز دارن و شغل بهتری از اینکار گیر نمیاره و واقعا هم تواناییش رو داره چه عیبی داره از این راه زندگی خودش و خانوادش رو بهتر کنه ؟؟؟ صرفا به این دلیل نمی تونه که بد جا افتاده و مزیت برابری در حقوق اجتماعی همینه که مشکلی با کار کردن زن در چنین شغل هایی نباشه .
ضرب المثلی داریم که میگه کار عار نیست و دقیقا هم همینه .

نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Bahar_R :
بله میتونه هیچ ایرادی هم نداره زنی که توانایی جسمیش رو داره یا بدست میاره هیچ ایرادی نداره اینکارو کنه . زنی که فرضا خانوادش به کارکردن اون نیاز دارن و شغل بهتری از اینکار گیر نمیاره و واقعا هم تواناییش رو داره چه عیبی داره از این راه زندگی خودش و خانوادش رو بهتر کنه ؟؟؟ صرفا به این دلیل نمی تونه که بد جا افتاده و مزیت برابری در حقوق اجتماعی همینه که مشکلی با کار کردن زن در چنین شغل هایی نباشه .
ضرب المثلی داریم که میگه کار عار نیست و دقیقا هم همینه .
من نگفتم توانایی گفتم ارزشش میاد پایین با آدمای بی غیرت نمیشه حرف زد پس دیگه باهات حرف نمیزنم

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از @REZ!|@ :
من نگفتم توانایی گفتم ارزشش میاد پایین با آدمای بی غیرت نمیشه حرف زد
اینجا محل بحث افرادیه که احساس می کنن به یه حدی از بلوغ فکری رسیدن و میتونن منطقی فکر کنن . کلمه ی بی غیرت و ارزشش میاد پایین که کاملا بی پایه بیان می کنید نشون میده که هنوز توانایی استدلال منطقی ندارید . :)
به نقل از @REZ!|@ :
پس دیگه باهات حرف نمیزنم
اینجا فروم بچه های زیر 5 سال نیست . لطفا طرز حرف زدنتون رو با نوع فروم تطبیق بدید . :)

نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Bahar_R :
ببخشید اینجا محل بحث افرادیه که احساس می کنن به یه حدی از بلوغ فکری رسیدن و میتونن منطقی فکر کنن . کلمه ی بی غیرت و ارزشش میاد پایین که کاملا بی پایه بیان می کنید نشون میده که هنوز توانایی استدلال منطقی ندارید . :)ببخشید اینجا فروم بچه های زیر 5 سال نیست . لطفا طرز حرف زدنتون رو با نوع فروم تطبیق بدید . :)
من هر جوری بخوام حرف میزنم آقای بی غیرت در ضمن به بلوغ ذهنی هم رسیدم شما کمی غیرتت رو بیشتر کن
تو دوس داری مثلا خواهرت بار بر باشه؟ اگه دوس داری که هیچی اگه نه پس حرف خودت رو رد کردی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97

ببخشید من نمی خواستم دخالت کنم ولی...

آقای علیرضا می دونی مشکل چیه؟! مشکل اینه که تو زحمت اینو به خودت نمیدی که یه سر به پروفایل افراد بزنی و متوجه بشی که bahar_r دختره نه پسر! :)) اصلا من نمی دونم شما چه جوری نفهمیدی! از شناسه ـشم معلومه!

نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از @PaRni :
ببخشید من نمی خواستم دخالت کنم ولی...

آقای علیرضا می دونی مشکل چیه؟! مشکل اینه که تو زحمت اینو به خودت نمیدی که یه سر به پروفایل افراد بزنی و متوجه بشی که bahar_r دختره نه پسر! :)) اصلا من نمی دونم شما چه جوری نفهمیدی! از شناسه ـشم معلومه!
یعنی زنا غیرت ندارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چه حرفا میزنی و

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از @REZ!|@ :
یعنی زنا غیرت ندارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چه حرفا میزنی و

زنا غیرت دارن ولی اصن مشخص نیست از نظر شما غیرت یعنی چی! در ضمن قبول کن که فکر می کردی پسره، کاملا مشخص بود!

بالا