• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکل با ورودی های جدید

وضعیت
موضوع بسته شده است.

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک
پاسخ : مشکل با ورودی های جدید

در ابتدا از همه ی دوستان خواهش می کنم که منطقی و با رعایت جوانب ادب بحث کنن تا قضاوت ها از روی احساس نباشه.

بچه های قدیم با بچه های ورودی جدید مشکل ندارن، مشکل با سیستم هست و ضعفش که وقتی نمی تونه امکانات رو واسه مدارس دولتی و نمونه دولتی تامین کنه، میاد و مدارس سمپاد رو زیاد می کنه که با گرفتن شهریه ی چند میلیونی، امکاناتی رو بده به بچه ها و بگه که این کار آموزش پرورش بوده و وقتی هم افتخاراتی رو کسب کنن (که به تبع زیاد شدن جمعیت، بیشتر هم خواهد شد)، بگن که به خاطر این بوده که ما تعداد مدارس رو زیاد کردیم و افتخارات بیشتر شده!!

در صورتی که این روش غلطیه. شما میاین جمعیت رو مثلاً 10 برابر می کنین، ولی بازده دو برابر میشه فقط. چرا؟ چون عده ای وارد شدن که واقعاً شایستگی و موقعیت "سمپادی" بودن رو ندارن. اصلاً از دانش آموزان بگذریم که تقصیری هم ندارن، بحث معلم ها پیش میاد. معلم های کنکور و پایه ی بسیار خوبی تو همین تهران هستن. ولی آیا همه شون می تونن لزوماً معلم خوبی واسه مدارس سمپاد باشن؟

سمپاد علاوه ی بر جنبه ی درسی که جزء کوچیکی هم هست، جنبه های بسیار زیاد دیگه ای هم داره که اتفاقاً اونا مهم تر هم هستن! مثلاً این که یکی از ویژگی های سمپادی ها، باید قدرت مدیریت و کار گروهی خوب باشه. قدرت تحلیل بالایی داشته باشه، به مسائل از جنبه های دیگه هم بتونه نگاه کنه و از این قبیل خصوصیات.
این خصوصیات و ویژگی ها هستن که سمپاد و سمپادی رو می سازن. همه ی این ها هم لزومی نداره سمپادی ها به صورت ذاتی داشته باشن. اکثر ما ها این ها رو تو مدارس و جوی که بوده یاد گرفتیم. حالا وقتی هی تعداد مدارس زیاد بشن، به این جوانب قضیه کمتر توجه می شه و فقط می تونن امکانات بهتری رو نسبت به مدارس عادی به دانش آموزان بدن و مثلاً معلم خوب بیارن؛ اما اون جو قدیمی و پررنگی که تو مدارس سمپاد، به خصوص تهران و شهرستان های بزرگ بود، کم رنگ میشه...

rezaezio

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّیِ 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز و طلای کامپیوتر !
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

من یه چیز بگم ؟؟؟ ^-^
1- ما باید با هم متحد باشیم ما سمپادی هستیم و اگه اتحاد نداشته باشیم با ساختن n تا دبیرستان بد بخت میشیم :-"
2- می دونید من تو ابتدایی آزمون تیزهوشان ندادم ؟ من اون موقع ها فقط به فکر pes بودم و :-"
3- خیلی از بچه هایه مراکز 2 و3 4 و 5 و 6 و . . . و n هم هستن که باهوش هستن ولی شاید اصلا پنجم آزمون ندادن :|
+
الان که دیگه شماره بندی ها بر اساس منطقه و محل زندگی هست دیگه :)

ولی کاشکی دیگه اضافه نکنن به مدارس :-"

حالا دعوا چرا؟ پست اول چرا اینقد خشونت داره ؟ :-"

lovely_mahsa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان مشهد
شهر
مشهد

به نقل از ane sherli :
ولی مشکله بچه های مشهدبافرزانگان چهارچیه :-w
ما که فقط امتیازمون دویاسه تاباهاشون فرق میکنه (سه ودو)
ازماهم که مثل شماشهریه گرفتن
فـیلت‍‌‍رمونم که نمیکنن
ازمون جدیدروهم که ازیک ودو وسه بالاتر دادیم
سطحمونم که خوبه
بهادری هم که گفت کلاس ماازهمتون قوی تره
پس چراواسمون افه میاید ؟
فکرکردید اسمون بازشده شماازش افتادید پایین؟
عزیزم غصه نخور کی همجین حرفی زده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
غرور بد چیزیه کسی جای کسی رو تنگ نکرده!!!!!!!!!!
چهاریا که تا حالا خوب خودشونو نشون دادن هم تو ازمونا هم تو کلاسای اقای بهادری
چشم حسودامون کور
درسته میگن رقابتا نا سالم شده؟؟؟یا شایعس؟؟
به نقل از ane sherli :
اینقدردرجواب شماابله هاسکوت کردیم گفتید حرف حق جواب نداره !
ببین کوتاه بین یاهرچیزدیگه ای تونمیتونی باتحقیردیگران عقده هاتوخالی کنی
باباتواصلانابغه ی جهانی ولمون کن دیه
الانم جوابتودادم فکرنکن ادم حسابت کردم نه به همون دلیل بالاجوابتودادم
باباشماهمتون مخین !
ولمون کنین دیه !
غرورنشونه ی ضعفه نشونه ی عقدس احمق جون نه برتری
درسته میخوای جوابشونو بدی اما ادب حکم میکرد از کلمات بهتری استفاده میکردی
اینجوری خیلی بهتره چون میشناسمت دارم اینو میگم
این حرفا در حد شخصیت تو نیس

ROZHIN kocholoo

کاربر حرفه‌ای
شهر
کرج
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

همین کرج بانزدیک دو میلیون جمعیت (کلی،شامل بچه سال تا بزرگسال ) 5 تا مرکز سمپاد داره آخه یعنی تو کرج با چنین جمعیتی اینقدر دانش آموز تیز هوش وجود داره؟

tezar

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6 سابق
شهر
تهران
دانشگاه
امـیـرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی بـرق

شاید امسال بچه هایی که قبول شدن در سطح قبلیا نباشن که البته بعضا هستن!اما به هر حال بین اونای که تو فرزانگان 1 ان یا 2 یا...و امسال وارد سمپاد شدن هیچ فرقی با هم ندارن و فقط براساس منطقه حوزه امتحانشون تقسیم شدن! :rolleyes: چون بعضی از ما ضایه تراش که میشناختیم یک قبول شدن!!!!!!!!!!!!!!! :D
اما بحث اونایی که قبلا قبول شدن و بیشتر از ما بلدن جداس!خب ما اون چیزا رو نخوندیم و بلد نیستیم و بهمون هم الهام نشده و قطعا هم کسایی که قبول شدن مخشون در حد یاد گرفتن میکشه!پس هیچ مشکلی نداریم با هم!فقط ما باید یاد بگیریم اونا هم این مدت هتل رو تجربه کنن!!همین :D
B-)

fa.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمان
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
ژنتیک

ورودى هاى جديد ما خيلى بچه هاي گلين فقط زيادى خرخونن و بعضياشون لوس و شيرين!!
ولى دركل خوبن با هم دوستيم!

• لایک
امتیازات: tezar

HTC

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
دانشگاه
رشت
رشته دانشگاه
پزشکی

این ورودی جدیدایی که بین پایه گرفتن (واسه سوم ما نگرفتن ولی دوما گرفتن ) همه ی بچه ها میگن خیلی دیر میگیرن !
همه میگن معلم یهبار واسه ما که توضیح میده ما همه میفهمیم بعد میریم که مسئله حل کنیم همه ورودی بین پایه یی ها گیر میکنن توش میگم نفهمیدیم چیشد!
حدفشون از این کار چی بود ؟ ! :rolleyes:

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

سلام ؛
اولا که اسپما پاک شـد ، ببینیم از این به بعد میتونیم منطقی بحث کنیم یا نه :rolleyes:
بعد هم ، درسته سطح مراکز ، همه اومده پایین . درسـته که 6 تا مرکز برای ِ تهران و 5 تا برای کرج و ... زیاده و ممکنه فکر کنید کیفیت اومده پایین ، اما دوسـتان تقصیر کیه ؟ ورودی ها به زور خودشون رو آوردن تو ؟ نه ! راهشون دادن ! تیزهوشانه ، قبول کـنید هر کسی بود میومد ...
بعد هم ، از کجا معلوم همین ورودی ها خیلی خیلی بهتر از ما نباشن ؟ کمااینکه همین الآن هم توی ِ خیلی از مدارس فعالیت ورودی ها بهتره .
من به هر دو گروه حق میدم که بخوان ناراحت باشند ، هم به گروهی که وقتی وارد سمپاد بودن ، یک شعبه‌ای بود و افتخاری بود برای خودش . هم به ورودی هایی که انگشت اتهام به سمتشونه . فقط یک چیز ، نزارید با این بحث ها سمپاد رو خودمون نابود کـنیم ...

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2- دبیرستان حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

به نقل از SaϔnA.M :
سلام ؛
اولا که اسپما پاک شـد ، ببینیم از این به بعد میتونیم منطقی بحث کنیم یا نه :rolleyes:
بعد هم ، درسته سطح مراکز ، همه اومده پایین . درسـته که 6 تا مرکز برای ِ تهران و 5 تا برای کرج و ... زیاده و ممکنه فکر کنید کیفیت اومده پایین ، اما دوسـتان تقصیر کیه ؟ ورودی ها به زور خودشون رو آوردن تو ؟ نه ! راهشون دادن ! تیزهوشانه ، قبول کـنید هر کسی بود میومد ...
بعد هم ، از کجا معلوم همین ورودی ها خیلی خیلی بهتر از ما نباشن ؟ کمااینکه همین الآن هم توی ِ خیلی از مدارس فعالیت ورودی ها بهتره .
من به هر دو گروه حق میدم که بخوان ناراحت باشند ، هم به گروهی که وقتی وارد سمپاد بودن ، یک شعبه‌ای بود و افتخاری بود برای خودش . هم به ورودی هایی که انگشت اتهام به سمتشونه . فقط یک چیز ، نزارید با این بحث ها سمپاد رو خودمون نابود کـنیم ...

از وقتی اژه ای رفت سمپاد رفته، اسم بودن کافی نیست
چیزی نمونده که بخواد نابود شه

pariya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
شیراز
مدال المپیاد
یه حماقتی کردیم یه زمانی :|

ما راهنمایی 50 نفر بودیم ! اومدیم اول دبیرستان شدیم 120 نفر ، اومدیم دوم شدیم 150 نفر !!

من به جرئت میتونم بگم نصف کسایی که اضاف شدن ، فقط خر میزنن ! با این حال به نظرم برا ما خوب شد !! ( چون یکم حس رقابت اومد بینمون ! ) الان خرخونای مدرسه ما همون بچه های تجربی هستن که ورودی های جدیدن ! اگه اونا نمیومدن ما همون 50 تایی بودیم که اصن درس نمیخوندیم و فقط به هوشمون تکیه کرده بودیم !

fa.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمان
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
ژنتیک

آره جديدا باعث ميشن كه ما بيشتر بخونيم و يه كمي از خودمون خجالت بكشيم!

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

جدیدا باعث میشن که فکر کنیم چقدر درسمون خوب بوده و خبر نداشتیم!معلما هم سطح درسا رو پایین آوردن و ما به راحتی نمره میگیریم ولی نصف کلاس وقتی امتحانو میدن میگن چه سخت داده بود.قزوین کلا یه فرزانگان داره و یه شهیدبابایی.توی همونا هم کسی به جدیدا کاری نداره که تو چرا ضعیفی.هرسال 10 نفر از راهنمایی های دیگه میومدن دبیرستان اینجا.ولی امسال بعد از این که 10 نفر پذیرش شدن،بقیه اعتراض کردن و اعلام شد که صد نفر اول میتونن ثبت نام کنن :O(که الان 25%شون پشیمونن و بعضیا میخوان سال بعد برن).
پس مشکلم با این مسئله،جمعیت زیاد مدرسه ست.حتی رنگ مقنعه ی راهنمایی ها و دبیرستانی ها فرق داره،زنگ تفریحامونم جدا شده.امیدوارم این صد نفر گرفتن ادامه پیدا نکنه که اینجوری کار فرزانگان قزوین هم به مرکز 2،3،... می کشه. :(

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

بعضی ها(منظورم حدوده 95 درصدشونه) خرزنن ویه خرده مغز ندارن فقط حفظ می کنند! اه!

انقدر بدم میاد از آدم های خنگ! :-w

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

آخه دقیقا مشکل "سمپادی" جدید نیست!
مشکل "سمپاد" جدیده..

m!na.m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تهران!
شهر
تهران

چرا دارین بی خودی وقتتون رو واسه ی کسایی ک اوومدن بمون اضافه شدن تلف میکنین؟؟
چه مشکلی دارین با اینا؟؟
نمی فهمه ؟ خنگه ؟ سطحو میاره پایین؟!؟!
آخه آقا جوون!
شما ک اینقد ادعای سمپادی بوودن میکنین ، بیاین برین یه حرکت کنین ، سمپاد بره بالا ، ن اینکه بیای بگی بقل دستیه من وروودیه ، خنگه ;))
:|
[ اگه مشکل داره ، ساینا پاکش کن ]

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از m!na.m :
چرا دارین بی خودی وقتتون رو واسه ی کسایی ک اوومدن بمون اضافه شدن تلف میکنین؟؟
چه مشکلی دارین با اینا؟؟
نمی فهمه ؟ خنگه ؟ سطحو میاره پایین؟!؟!
آخه آقا جوون!
شما ک اینقد ادعای سمپادی بوودن میکنین ، بیاین برین یه حرکت کنین ، سمپاد بره بالا ، ن اینکه بیای بگی بقل دستیه من وروودیه ، خنگه ;))
:|
چطور سطح سمپادو ببریم بالا وقتی که به خاطربعضیا تو کلاس معلم ریاضی میگه:بچه ها میخواین از این به بعد فقط کتاب وزارتی رو کار کنیم؟
~X( L-: یا وقتی که باید بشینیم یه حرف تکراری رو 5-6 بار بشنویم؟ :-w

m!na.m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تهران!
شهر
تهران

به نقل از پری ناز :
چطور سطح سمپادو ببریم بالا وقتی که به خاطربعضیا تو کلاس معلم ریاضی میگه:بچه ها میخواین از این به بعد فقط کتاب وزارتی رو کار کنیم؟
~X( L-: یا وقتی که باید بشینیم یه حرف تکراری رو 5-6 بار بشنویم؟ :-w
ببین منو!
کلن همه چی داره تکرار میشه ! (;
ریاضی چیزی نداره ک ، 4 تا جم و تفریقه!
منظووره من درسه مدرسه نیس!
پژووهشه ( :| ) المپیاده!
وقتی معلمه داره واسه باره چهل و نهم واسش 2باره توضیح میده ، بشین کتاب بخوون!

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

کی گفته برعکس بافرزانگان 1 و4 مبتکران سبزکارمیشه با2 و3 قهوه ای اسون
امتحانامونم شبیه بوده مامثل اونادادیم سرکلاسم معلم یک بازفقط توضیح میده وهمه میفهمن 8->

hiam jun

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد!!

بچه ها تو قم فقط 1 فرزانگان هس. :>من خودم از راهنمایی اینجا بودمو قبول دارم که این جدیدا اکثرا خرخونن و کار پژوهشی نمیکنن ~X(ولی سطحشون پایین نی!درسو همزمان با ما میگیرن و گیرایی خوبی دارن.اینطوری به این جدایی بین جدیدیا و قدیمیا دامن نزنیدوبالاخره اونام امتحان سمپاد رو دادن. :-w الکی که نیومدن... :D

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از dead Love :
بالاخره اونام امتحان سمپاد رو دادن. :-w الکی که نیومدن... :D
پست منو دوباره بخون.من به این نمیگم امتحان.فقط 20-30 نفر از اون صدنفر به یه سمپادی میخورن.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا