• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تاثیر موتور در موفقیت تیم ها؟

yavari

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
فیزیک
دانشگاه
سابق آیووا و فعلی کل تک
رشته دانشگاه
کامپیوتر نرم افزار
پاسخ : تاثیر موتور در موفقیت تیم ها؟

به نقل از m-hadi :
مکسون نو تولید 2011 بوده و تو ایران اپن 2011 شکست ذغالاش !
مکسون هم نگفتم بدتره گفتم میکرو برای برنامه نویسی راحت تره ! من خودم رو جفتش کد نوشتم نتیجه ی میکرو میده کیفیتش کمتره ولی نوشتن کد روش ساده تره ! بعد این موتور ها همه گرافیتی بودن ولی از سری Re که همین الآن نمونه ی سالمش رو هم داریم
در ضمن جریان کشی موتور های ما نزدیک به 4 آمپر بود ! که طبق دیتا شید باید نهایتا به 2 آمپر میرسید ! البته کار هایی کرده بودیم که با یه باطری 2 آمپر ساعت یه بازی رو کاملا جواب میداد
انشالله موتور های امسالمون هم فالهابر خواهد بود :D مدلش رو هم نمیدونم باید از اون بنده خدایی که سفارش داده بپرسم :D

احسنت بالاخره يه تيم هم از فاوول استفاده كرده.

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از m-hadi :
الگریتماشون رحم نمیکنه :D(میدونم چجوریه الگریتماشون :D)
مکسون بد نیست ولی یخورده سوسولیه دیگه :D
به قول خودمون میگیم بوهلر مرده :D
بوهلر مرد نیست خره!!! لامصب ولتاژ کاری سرش نمیشه هرچی بیشتر بدی بیشتر زور میزنه :D مکسون سوسولی نیست. :-w

فاطمه م.

فاطمه م.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

مطمئنا تمام قطعاتی که توی روبات استفاده میشه به اندازه ی خودشون روی موفقیت یا عدم موفقیت تیم مؤثرن. اما تو لیگ ما (جونیو ساکر) فک میکنم برنامه حرف اولو بزنه حالا تا موتور. ما هم برای روبات از موتوری استفاده کردیم که فک کنم اکثر تیم ها ازش استفاده کردن: میکرو موتور HV.155. 12.10 .خب ما در مورد موتور تحقیق نکردیم تنها مقایسمون بین همین موتور موتور با موتور بوهلر بود که چون موتورای بوهلر 24 ولت بودن و ما محدودیت وزن داشتیم ( لیگ B lw) ترسیدیم که وزن بالای باتری 24 ولت ( نسبت به باتری های ما) برامون مشکل ایجاد کنه . همین موتورای خودمونم یکیشون اتصالی کرد و سوخت، یکیشونم گیربکسش خورد شد (کلا این مشکلو خیلیا داشتن)من پیشنهاد میکنم اینجا دوستان یه مقایسه بین موتورا داشته باشن (نه تنها مشخصاتی که تو دیتاشیتا هس بلکه تجربه های شخصی) تا ببینیم کدوم نسبت به قیمتش بهتره.

maria16

Unknown
نام مرکز سمپاد
1
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1398

کسی از قیمت فالهابر و مکسون و لاندا خبر داره؟؟؟ ( بعد از گرانی دالار)

و کلا چه موتوری به صرفه تره؟؟؟؟؟

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
نداریم کلن :دی
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

لاندا فالهابر و مكسون درست حسابي نداره يه سري استوك داره فقط
موتور با اين وضع دلار ديگه چيني ها هم به صرفه نيست !
الآن فك كنم ميكرو موتور ٦٠ تومن شده بوهلر سالم بدرد بخور هم فك نكنم زير ١٥٠ پيدا كنيد

m.kamali

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی4
شهر
تهران

میکرو هم دیگه تو بازار نیست.
یک مدل مکسون پیدا کردم تغریبا میشه 620 هزار تومن.

FnS

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بابل
شهر
فریدونکنار

موتور خوب باعث می شه الگوریتمهای ربوتتون کارایی داشته باشن آخه اگه ربات راه نره که کد و برنامه معنا نداره ....
ما سال 89 مکسون گرفتیم 6 تا 6وات a-max تا الانم کلی مسابقه رفتیم باهاشون آخ نگفتن!!...
شاید هیچ موتوری تو ایران اینقدر که این موتورها کار کردن کار نکرده باشن... جریان کشی شونم بد نیست ....
اما موتور همه چیز نیست ...الگوریتم حرف اول رو می زنه ...تو مکزیک تیم سوئیس مکسون نو در حد المپیک داشت کلا نمی شد رباتشو تکون داد..
بک اسپین و کیکر هم داشت بدنه فیبرکربنم بود خلاصه سخت افزار در حد اید ه ال...
اما بیچاره ها هر کاری کردن نتونستن یه گل به ما بزنن ....چون الگوریتم ما بهتر بود و با اختلاف بردیم هر 2 بازی رو ...
من موندم شما چیکار می کنین مکسون دمیج می کنین... :-??

m.kamali

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی4
شهر
تهران

اصولا ربات لایت خیلی کم دمیج میشه چون فشار روش کمه.ولی فشار روی سنگین وزن خیلی زیاده حالا میخاد هر موتوری داشته باشه.

FnS

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بابل
شهر
فریدونکنار

زمانی به موتورفشار وارد می شه که درست انتخاب نشده باشه وگرنه تو سنگینم مشکلی پیش نمی آد....
درسته لایت سبکتره اما موتوری هم که براش انتخاب می شه ضعیفتره ...

Hayka

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانكان٤
شهر
طهران

Aghaye daemi hame farzanegana ro nadare

Hayka

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانكان٤
شهر
طهران

خيليم به موتور نيست أصلش برنامشه يكمم شانس هست

Soroosh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1 - mrl
شهر
اصفهان

قطعا موتور بی تاثیر نیست اما خیلی هم تعیین کننده نیست. مکسون هم سوسولی نیست (خود موتور خیلی ناز میکنه). بر خلاف نظر خیلی ها برنامه زدن روشون یه مقدار مشکله (البته مدل های قبلی که داشتیم اینجوری نبود) زیادی باید هواشو داشته باشی. اما در کل موتور های علی هستند . خدا عمرشون بده :D

• لایک
امتیازات: N.Y.M

Vip

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tehran
رشته دانشگاه
بزارحالادیپلمموبگیرم

موتورخوب داشتن تاثیرداره خیلیم خوبه ولی چیزایه دیگه میتونن کمک کنن که خلاداشتنه موتوره خوبو پرکنن
بنطره من هم تویه سرعت تاثیرمیزاره هم تویه روون شدنه حرکتا

• لایک

Erfanshakourzadeh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۵تهران
شهر
تهران
دانشگاه
وtehranو harward وsharifوoxfordوberekli
رشته دانشگاه
فقط برق شاخه الکترونیک

تاثیر داره اما شعور استفاده از موتور خوب هم مهمه تاثیر داره اما نه اونقد ک بگیم موتور این نباشه میبازیم مثلا ی تیم هست ایران اپن اول شد با موتورای ارزون تو فینال جلو تیمی بود ک موتوراش ۲،۵بود هر کدومش

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

ببین استفاده از موتور هم مهمه ، شما چون از اول موتور خوب داشتین حس نکردین مشکلات موتور نداشتن ، پارسال ما موتور هامون اذیت میکرد ، تحت فشار وقتی روبوتت هل بخوره همش باعث اذیت میشه.
استفاده از موتور مهمه به طور قطع ولی یه سری از کار ها رو نمیشه با موتور های ارزون قیمت انجام داد...

• لایک

Soroosh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1 - mrl
شهر
اصفهان

همون تیمه که به قول تو 2.5 پول موتوراش بود ولی رباتاشون کامپس نداشت؟!؟! :D که اول جلو بودند و بعدش که رباتشون به خاطر کامپسش دمیج شد و عقب افتاد باختند ؟!
البته اون شعورا خوب اومدی! ادم یه چیزایی میبینه که تعجب میکنه :D
ببین استفاده از موتور هم مهمه ، شما چون از اول موتور خوب داشتین حس نکردین مشکلات موتور نداشتن ، پارسال ما موتور هامون اذیت میکرد ، تحت فشار وقتی روبوتت هل بخوره همش باعث اذیت میشه.
استفاده از موتور مهمه به طور قطع ولی یه سری از کار ها رو نمیشه با موتور های ارزون قیمت انجام داد...
باریکلا! بالاخره یکی یه حرف درست حسابی زد. اونایی که از زمین خاکی و موتور چینی و... شروع کردند میدونند که چه وضعی داره و مشکلاتشون چیه. اما اگه تیم مقابلت ضعف داشته باشه و بقیه قسمت های رباتت وضعیت خوبی داشته باشند میتونی با موتور های ارزون هم ببری

Erfanshakourzadeh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۵تهران
شهر
تهران
دانشگاه
رشته دانشگاه
فقط برق شاخه الکترونیک

این حرفی ک من زدم گفته ی یه شخص بزرگه ک هاوی میشناسدشون
ما خودمون موتورامون اول خوب نبود الانم ک همچین خوب نیس موتورامون دست هزارم هست موتورامون!

• لایک

Erfanshakourzadeh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۵تهران
شهر
تهران
دانشگاه
رشته دانشگاه
فقط برق شاخه الکترونیک

به نقل از Soroosh :
همون تیمه که به قول تو 2.5 پول موتوراش بود ولی رباتاشون کامپس نداشت؟!؟! :D که اول جلو بودند و بعدش که رباتشون به خاطر کامپسش دمیج شد و عقب افتاد باختند ؟!
البته اون شعورا خوب اومدی! ادم یه چیزایی میبینه که تعجب میکنه :D باریکلا! بالاخره یکی یه حرف درست حسابی زد. اونایی که از زمین خاکی و موتور چینی و... شروع کردند میدونند که چه وضعی داره و مشکلاتشون چیه. اما اگه تیم مقابلت ضعف داشته باشه و بقیه قسمت های رباتت وضعیت خوبی داشته باشند میتونی با موتور های ارزون هم ببری
اون تیم ک کامپس نداشت درواقع داشت و از تیمای ما بود ولیی کامپسه قاطی کرد وسط بازی موتور اونا ۲،۵ نبود ارزون بود
من منظورم جای دیگست ک نمیتونم بگم اون تیم راضی نیس

Soroosh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1 - mrl
شهر
اصفهان

وضعیت های مشابه زیاد هست :D
چه حالی میداد مثلا مثل تی ان تی (که قبلا جزو تیم های خوب جهان بود) مکسون موتور اسپانسرت باشه :D بعد همینجوری کیلویی بت موتور میداد :D

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

به نقل از erik :
این حرفی ک من زدم گفته ی یه شخص بزرگه ک هاوی میشناسدشون
ما خودمون موتورامون اول خوب نبود الانم ک همچین خوب نیس موتورامون دست هزارم هست موتورامون!
خیلی بی انصافی خدایی.
موتور هاتون غیرممکنه خیلی قدیمی باشه ، چون هم 12ولته که قدیما هیشکی 12ولت نمیخرید ، هم اینکه جریان کشیش استاندارده ، موتور قدیمی یعنی موتور های پارسال ما
یه دستش 12 سال کار کرده بود ، یه دستش 20 سال ، اولین بوهلر های حلی و اولین مکسون های حلی...
موتور هاتون در حد فالهابر های نو ما کار میکرد ...
پ.ن: در ضمن تمام فالهابر های خودمون رو تعمیر کردم ، تعمیرات موتور سوخته پذیرفته میشه ، جریان کشی در حد دیتا شیت با کور آب شده ی موتور ...

بالا