• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تاثیر موتور در موفقیت تیم ها؟

amnah

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی 4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
پاسخ : تاثیر موتور در موفقیت تیم ها؟

به نقل از m-hadi :
نه اونا جزو اموال کشوی آقای دائمی هستن :D بعدش هم همه ی تیم های خفن اسمال سایز موتور EC دارن چی عجیبی نیست ! ببین مکسون سری dcmax ـش نزدیک به 1000 مدل موتوره حتما لازم نیست که مکسون ها جدید باشه ! بعدش هم مدرسه 8 تا مکسون پارسال وارد کرده ( 4 تا شو سوزوندن بچه ها ! ) اونم همین سری بود. کلا خوب جواب میده برا فوتبالیست !
پ.ن : سوختنش مشکل از کد بوده و خود مکسون. یه کاری کردن با این موتور با هر موتوری بکنی میسوزه !
ببخشید دقیقا چه کدی بوده؟ :-??

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

به نقل از m-hadi :
نه اونا جزو اموال کشوی آقای دائمی هستن :D بعدش هم همه ی تیم های خفن اسمال سایز موتور EC دارن چی عجیبی نیست ! ببین مکسون سری dcmax ـش نزدیک به 1000 مدل موتوره حتما لازم نیست که مکسون ها جدید باشه ! بعدش هم مدرسه 8 تا مکسون پارسال وارد کرده ( 4 تا شو سوزوندن بچه ها ! ) اونم همین سری بود. کلا خوب جواب میده برا فوتبالیست !
پ.ن : سوختنش مشکل از کد بوده و خود مکسون. یه کاری کردن با این موتور با هر موتوری بکنی میسوزه !
به جای پالس بهش ضربان قلب هم بدی ، از کد نمیتونه باشه .
جدی چه کدی بوده؟ من خفن ترین کاری که با کد کردم سوزوندن هارد بوده! که آخر معلوم شد یه سری سکتور رو به فنا داده بعدم درست شد! اونم رو داس که تمامه منابع سیستم در اختیار خودته!
شما چجوری با کد از تو مداری که جریانش کنترل میشه میتونید موتور بسوزونید خدا میدونه!

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
نداریم کلن :دی
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

اولا به این میگن رطالت علامه حلی :D
دوما هم موتور خودش نمیسوزه ، ذغال داخلش میشکنه :D
اگه دوست دارید روشش رو بهتون بگم !

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

به نقل از m-hadi :
من شنیده بودم این مشکل برای مکسون زیاد پیش نمیاد، گویا غلط بوده.
پ.ن: خب برادر من وقتی دو نفر میخوان بدونن ینی مطمئنا دوست دارن روشش رو یاد بگیرن دیگه؟
باز اگه بگی با اسمبلی تونستی کاری کنی یه چیزی آخه با c که کاری نمیشه کرد!

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

چرا نمیشه ؟ :D
روشش اینه :
وقتی سرعت زیاده و شما میخوای بری پست توپ یکم قبل از اینکه برسی پشت توپ باید یه کاری بکنیکه روبات توپ رو رد نکنه. برای شکستن ذغال میای به همه ی موتور ها برعکس آخرین حرکتشون رو میدی ، بعد موقع جلو رفتن به مدت 2 ثانیه هر 100 میلی ثانیه به موتور ها 1-1 میدی تا روبات کاملا صاف بشه ! اگر تو این زمان روباتت با روبات حریف درگیر بشه و هلش بده روبات حریف ذغال نزدیک به 12 آمپر توش در جریان بوده و داغ بوده ضربه ی محکم هم بهش میخوره میشکنه !

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

به نقل از m-hadi :
چرا نمیشه ؟ :D
روشش اینه :
وقتی سرعت زیاده و شما میخوای بری پست توپ یکم قبل از اینکه برسی پشت توپ باید یه کاری بکنیکه روبات توپ رو رد نکنه. برای شکستن ذغال میای به همه ی موتور ها برعکس آخرین حرکتشون رو میدی
تا ابن جاشو که خودمون هم انجام دادیم.
به نقل از m-hadi :
موقع جلو رفتن به مدت 2 ثانیه هر 100 میلی ثانیه به موتور ها 1-1 میدی تا روبات کاملا صاف بشه !
۱-۱ من خیال میکردم فول استاپ بود.

بعد مطمئنی باتری هاتون به مدار شوت وصل نبودن؟ :D

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

خب فست استاپه دیگه !
باطری هامون هم لحظه ای تا 60 آمپر جریان میدادن :D
بعدش هم خود موتور جریان تولید میکنه کاری به باطری نداره !

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

به نقل از m-hadi :
خب فست استاپه دیگه !
باطری هامون هم لحظه ای تا 60 آمپر جریان میدادن :D
بعدش هم خود موتور جریان تولید میکنه کاری به باطری نداره !
باتری ماشین از ۳۶ تا ۷۰ آمپر میده . شما چه باتری هایی داشتین؟
روبات نبوده iron man بوده!
من تا جایی که یادمه برا جریان برگشتی موتور دیود فست میذاشتیم!

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

برای موتور دیود برعکس نمیزاریم عزیز دل ، بریج(پل دیود) میزاریم. (2 تا دونه خود l داره با استفاده از 2 تا دیگه تکمیل میکنیش وگرنه تقریبا هیچ دیودی نمیتونه تفاوت جریان نزدبک به 110 آمپر رو تحمل کنه میشکنه ! )
این باطری ها متناوب که 60 آمپر نمیدن لحظه ای 60 آمپر میدن ! متناوب 20 آمپر میدادن !

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

به نقل از m-hadi :
برای موتور دیود برعکس نمیزاریم عزیز دل ، بریج(پل دیود) میزاریم. (2 تا دونه خود l داره با استفاده از 2 تا دیگه تکمیل میکنیش وگرنه تقریبا هیچ دیودی نمیتونه تفاوت جریان نزدبک به 110 آمپر رو تحمل کنه میشکنه ! )
این باطری ها متناوب که 60 آمپر نمیدن لحظه ای 60 آمپر میدن ! متناوب 20 آمپر میدادن !
من یه سوتی دادم در حده چی، اونا ماله ورودی درایور بود، اشتباه شد. نمیدونم چی تو ذهنم بوده.
بعد باتری هاتونو چقدر خریدین؟

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

یخورده اینجا جاش نیستا !
ولی سلی 20 هزارتومن ! باطری با c بالا خیلی گرونه !

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

به نقل از m-hadi :
یخورده اینجا جاش نیستا !
ولی سلی 20 هزارتومن ! باطری با c بالا خیلی گرونه !
از اسپمای منو کمال بد تر نیست که!

این حرکتتونو چجوری فهمیدید که مشکل از اونه؟

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

ما که نسوزوندیم ! سال بالایی ها سوزوندن !
خوب همه روبات ها عین هم بود این کدش این فرق رو داشت ! 4 تا موتورش سوخت ! پس دلیلش همین بوده دیگه !

• لایک
امتیازات: s!na

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از s!na :
من شنیده بودم این مشکل برای مکسون زیاد پیش نمیاد، گویا غلط بوده.
مکسون حتی مدل های گرافیتش هم جنس گرافیتش عالیه . غلط نبوده دوست عزیز

به نقل از m-hadi :
اینی که تو میگی مال موتورهای آشغاله که جاروبکش گرافیته آشغاله . اگه متال باشه هیچیش نمیشه

به نقل از s!na :
یه سوال ، کدوم سری از مکسون ها برای فوتبالیست جونیور مناسب تر هستند؟ کسی حدود قیمت داره؟
اگه براشلس میتونی کار کنی فقط براشلس اگه نه فقط و فقط re-maxخداوند متعال موتوره . البته بعضی مدلاش :-" :-"

به نقل از m-hadi :
تا حالا مکسون دیدی جریان کشیش از میکرو بیشتر باشه ؟
مال ما بود !
عجیب نیست. مال ما هم خیلی بیشتر از میکرو هست . بین دو نیمه باتری ها رو عوض میکردیم

به نقل از m-hadi :
احتمالا موتوراتون ایتالیایی بوده آلمانی نبوده ! چون ما به آلمانی ها 220 ولت دادیم الآن داره مثل مرد کار میکنه :D (زدیمش به برق شهری ! )
میکرو هم فرق زیادی با مکسون نداره (اندکی هم بهتره حتی برای برنامه نویسی ) چون وقتی به موتور 1-1 بدی وای میسته ولی مکسون به دلیل خراب نشدن موتور با 1-1 درجا وانمیسته ! برا همین هم باید بلاهایی به سرش آورد که از 1-1 خطرناک تره :D
چرا ... میگی؟؟؟ میکرو موتور واسه برنامه نویسی آشغال ترین موتور موجوده . هیچیش رو اصول نیست. مکسون فوق العادس . بذار اگه وقت کردم حجم فیلم کم کنم و کات کنم میذارم ببینی دقیقا با یه الگوریتم مکسون چه جور میره پشت توپ میکرو چه جور میره . موتور اشغال 20 تومنیو با چی مقایسه میکنی!!!! میکرو موتور رو وقتی دور موتور رو برعکس میکنی تا بیاد برگرده روباتت مضحکه عام و خاص شده . مکسون رو دور موتور رو برگردون مثل چی در جا برمیگرده . میکرو گیربکس آشغالی داره . مضخرف به تمام معنا . مکسون گیربکس خورشیدی سرامیکش رو دست میزنی روحت پرواز میکنه . مکسونی که خودمون داریم رو با باتری 16 ولت pwm دو - سه هم میدادیم روبات رو حرکت میداد. میکرو موتور زیر 30 40 فقط صدا میده!! تازه رو لایت ویت. بازم بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به نقل از m-hadi :
مکسون rpm و گشتاور داره ولی ذغالش میشکنه ! :D
بقیه نظراتت که خیلی دید جزیی داشت رو بیخیال:D . این مورد تنها چیزیه که نمیشه ازش گذشت... احتمالا مکسونی که میگی از زمان نوح تا حالا کار کرده

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

به نقل از شواليه سبز :
مکسون حتی مدل های گرافیتش هم جنس گرافیتش عالیه . غلط نبوده دوست عزیز
اینی که تو میگی مال موتورهای آشغاله که جاروبکش گرافیته آشغاله . اگه متال باشه هیچیش نمیشه
اگه براشلس میتونی کار کنی فقط براشلس اگه نه فقط و فقط re-maxخداوند متعال موتوره . البته بعضی مدلاش :-" :-"
عجیب نیست. مال ما هم خیلی بیشتر از میکرو هست . بین دو نیمه باتری ها رو عوض میکردیم
چرا ... میگی؟؟؟ میکرو موتور واسه برنامه نویسی آشغال ترین موتور موجوده . هیچیش رو اصول نیست. مکسون فوق العادس . بذار اگه وقت کردم حجم فیلم کم کنم و کات کنم میذارم ببینی دقیقا با یه الگوریتم مکسون چه جور میره پشت توپ میکرو چه جور میره . موتور اشغال 20 تومنیو با چی مقایسه میکنی!!!! میکرو موتور رو وقتی دور موتور رو برعکس میکنی تا بیاد برگرده روباتت مضحکه عام و خاص شده . مکسون رو دور موتور رو برگردون مثل چی در جا برمیگرده . میکرو گیربکس آشغالی داره . مضخرف به تمام معنا . مکسون گیربکس خورشیدی سرامیکش رو دست میزنی روحت پرواز میکنه . مکسونی که خودمون داریم رو با باتری 16 ولت pwm دو - سه هم میدادیم روبات رو حرکت میداد. میکرو موتور زیر 30 40 فقط صدا میده!! تازه رو لایت ویت. بازم بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بقیه نظراتت که خیلی دید جزیی داشت رو بیخیال:D . این مورد تنها چیزیه که نمیشه ازش گذشت... احتمالا مکسونی که میگی از زمان نوح تا حالا کار کرده
مکسون نو تولید 2011 بوده و تو ایران اپن 2011 شکست ذغالاش !
مکسون هم نگفتم بدتره گفتم میکرو برای برنامه نویسی راحت تره ! من خودم رو جفتش کد نوشتم نتیجه ی میکرو میده کیفیتش کمتره ولی نوشتن کد روش ساده تره ! بعد این موتور ها همه گرافیتی بودن ولی از سری Re که همین الآن نمونه ی سالمش رو هم داریم
در ضمن جریان کشی موتور های ما نزدیک به 4 آمپر بود ! که طبق دیتا شید باید نهایتا به 2 آمپر میرسید ! البته کار هایی کرده بودیم که با یه باطری 2 آمپر ساعت یه بازی رو کاملا جواب میداد
انشالله موتور های امسالمون هم فالهابر خواهد بود :D مدلش رو هم نمیدونم باید از اون بنده خدایی که سفارش داده بپرسم :D

mhmmdshirazi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید Helli
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
:دی خواب موندم!!
دانشگاه
دانشگاه امیر کبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکاترونیک
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از m-hadi :
مکسون نو تولید 2011 بوده و تو ایران اپن 2011 شکست ذغالاش !
مکسون هم نگفتم بدتره گفتم میکرو برای برنامه نویسی راحت تره ! من خودم رو جفتش کد نوشتم نتیجه ی میکرو میده کیفیتش کمتره ولی نوشتن کد روش ساده تره ! بعد این موتور ها همه گرافیتی بودن ولی از سری Re که همین الآن نمونه ی سالمش رو هم داریم
در ضمن جریان کشی موتور های ما نزدیک به 4 آمپر بود ! که طبق دیتا شید باید نهایتا به 2 آمپر میرسید ! البته کار هایی کرده بودیم که با یه باطری 2 آمپر ساعت یه بازی رو کاملا جواب میداد
انشالله موتور های امسالمون هم فالهابر خواهد بود :D مدلش رو هم نمیدونم باید از اون بنده خدایی که سفارش داده بپرسم :D

1. re و re max خیلی فرق دارن
2. باید از موتور درست استفاده کرد
3. من 4 سالِ دارم از مکسون استفاده میکنم و هیچ وقت این اتفاق نیوفتاد
4. موتور باید متناسب باشه معلومه با موتوره 6 وات رو موکت هایی که چمن چنین جریانی میکشه ما موتورای 30 واتمون ماکس 1 آمپر میکشید

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

به نقل از Mohammad Shirazi :
1. re و re max خیلی فرق دارن
4. موتور باید متناسب باشه معلومه با موتوره 6 وات رو موکت هایی که چمن چنین جریانی میکشه ما موتورای 30 واتمون ماکس 1 آمپر میکشید
شما موتور هاتون درگیر نمیشه تقریبا تو حالت نولوده ! بعدش هم ما 4 تا موترمون نزدیک به 3.5 آمپر میکشید !
سوما شما میای روش ایده آل رو به موتور میدید تا فست استاپ بشه ؟ چهارما این که من که نسوزوندم ! گفتم تو مدرسه تجربه ی سوختنشون هست پنجما اشتباه تایپی بود همون re max ـه موتورامون

P_R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 اصفهان
شهر
اصفهان ولا غیر
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از Mohammad Shirazi :
موافقم مکسونای قبلی ما که باش خوارزمی اومدیم ما خیلی حواسمون بش بود ( کد و و...) ولی اژه ای که تازه واسه اپن خرید زده داغون کرده...
البته اگه مثل بچه های مدرسه ما باشن که هیچی نمیذارن بمونه که واسه ماها زغال که زغال کلا مکسونه نصف شده بود!!!!(دیدی که 3تا ... تازه بقیشم قایم کردن نیلچیان نبینه بگه خسارت ، نیست و نابود کردن )
طبق تحقیقات من remax واسه کارای ما خیلی بهتره amax به دلیل یه سری مشکلات به درد ربات ها نمیخوره بیشتر صنعتی اگه کسی می خواد موتور بخره فقط حواسش باشه از مدل های تو سایت هم یک طرفش هست هم دوطرفه مراقب باشین یه طرفه نگیرین....

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

عجب !!! ما re max دو سال مثل چی ازش کار کشیدیم رو لایت پارسال میکاییل بش میگفت روح !! یه سری هم میگفتن فانتوم!! با چشم نمیشد دنبالش کرد. قدرتشم عالی بود . یعنی ضعیف نشده بود . با یه روبات دو تا روبات فست اند اسمارت رو هل میدادیم تو دروازه !!! شما واقعا به موتور رحم نمیکنین یا الگوریتمتون رحم نداره !!!

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

الگریتماشون رحم نمیکنه :D(میدونم چجوریه الگریتماشون :D)
مکسون بد نیست ولی یخورده سوسولیه دیگه :D
به قول خودمون میگیم بوهلر مرده :D

بالا