• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تبلت

• شروع کننده موضوع TMNT
  • تاریخ شروع

کدام برند تبلت؟؟

• رای‌دهندگان
    115

ToMi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ری
مدال المپیاد
رها کردم
پاسخ : تبلت

dimo 900...

فرقش با آیپد؟! این چیپستو ندیدم...ولی mail 400 نسبتا خوبه. ولی cortex 8...1GHz؟! کمه! فاجعست!
اینها به کنار...صفحش خوبه...ولی باتریش میتونه 6 ساعت فیلم پخش کنه؟ این سایتی که معرفیش کرده واقعا اطلاعات خیلی کمی رو داده
ضمنا dimo 700 خیلی افتضاحه. تو نمایشگاه باهاش کار کردم صفحش بینهایت بده...واقعا بده! ضمنا ips تکنولوژیه ! صفحه نمایش نیست! lcd ips میشه گفت ولی...!

من اگه بخرم(اگه) سریع انگلیسیش میکنم! خیلی ضایست منو فارسی!
ولی پورت های ورودی کاملی داره!
کلا 600 تومن خوبه ولی اینو آیپد ربطی به هم ندارن!

هنوز تو بهر چیپست Allwinner هستم!!!

• لایک
امتیازات: JB

amin.14

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
هر جا خدا بخواهد!

الآن همه ی تبلت ها گوشی بزرگ شده هستن،بجز Samsung Galaxy Note 10.1 N8000 که میشه گفت با پردازنده 4 هستهای و 2 گیگ رم لپتاپ کوچیک شده است.
مشخصات
بررسی

ToMi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ری
مدال المپیاد
رها کردم

به نقل از amin.14 :
الآن همه ی تبلت ها گوشی بزرگ شده هستن،بجز Samsung Galaxy Note 10.1 N8000 که میشه گفت با پردازنده 4 هستهای و 2 گیگ رم لپتاپ کوچیک شده است.
مشخصات
بررسی
نظرت قابل احترام..ولی نه! آخه چه ربطی داره! چیپست Exynos و همون رزولوشن و...cpu شبیه sIII واقعا منظورت چی بود؟!

تبلتیی که فقط"تبلت"هست...Google Nexus 7 که اصلا دوربین پشتی نداره! و در بنچمارک ها در کل از همه ی تبلت ها به جز note 2 عملکرد بهتری داشته! میگم همه منظورم آیپد نیست...شاید قویتر باشه ولی چون سیستم عامل فرق میکنه مقایسه درست نیست

ببینین: http://www.gsmarena.com/asus_google_nexus_7-review-797.php
برین PAGE 4 در بنچمارک ها

amin.14

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
هر جا خدا بخواهد!

به نقل از ToMi :
نظرت قابل احترام..ولی نه! آخه چه ربطی داره! چیپست Exynos و همون رزولوشن و...cpu شبیه sIII واقعا منظورت چی بود؟!

تبلتیی که فقط"تبلت"هست...Google Nexus 7 که اصلا دوربین پشتی نداره! و در بنچمارک ها در کل از همه ی تبلت ها به جز note 2 عملکرد بهتری داشته! میگم همه منظورم آیپد نیست...شاید قویتر باشه ولی چون سیستم عامل فرق میکنه مقایسه درست نیست

ببینین: http://www.gsmarena.com/asus_google_nexus_7-review-797.php
برین PAGE 4 در بنچمارک ها
البته یه خصوصیت اصلی دیگه به نام mini app که شما میتونید چند برنامه رو همزمان بازکنید.یعنیی ویندوز دکمه فول اسکرین داره.
نمیدونم وقتی اون پست رو میدادم این یادم نبود. :-? #-o

Neg@r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
دارو ســازی

برای مقایسه در یک نگاه ;;)
tab-10.1-vs-tab-8.9-vs-ipad-2-.jpg

برتری سامسونگ رو نشون میده به نظرم ...

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

با آیپد ۲ مقایسه کردی؟! نیوآیپد بوقه این‌جا؟!

• شروع کننده موضوع

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از نسترنّگار :
خوب اینا هم سطح هم هستن. نیوآیپد با مثلا گلکسی نوت 10.1 مقایسه میشه

• لایک
امتیازات: Neg@r

Neg@r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
دارو ســازی

عاغا ما انقده از این مقایسه در یک نگاه خوشمون میاد ... ;;)

ipad2-vs-xoom-gslate-galaxy-tab.png

الان به نظرم این ال جی و موتورولا با همراهی گهگاهی اپل برم بوق بزنن واقعا :D ... کلا گجت جاست سامسونگ /m\

Neg@r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
دارو ســازی

حالا سامسونگ و ایسوس ... بابا اپل فقط اسم و قیافه دراورده به درد نمیخوره که ... کسی که میخواد حرفه ای کار کنه یا سامسونگ میگیره یا ایسوس اما اگه واسه ژیگول بازی بخواد خب اپل !

Asus-Eee-Pad-Transformer-Prime-Vs-Samsung-Galaxy-Tab-10.1_thumb.jpg

Neg@r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
دارو ســازی

به نقل از نسترنّگار :

آره بوقه دیگه ... پس چی ؟؟

ipad2-vs-samsung-galaxy-tab2.png

alireza1975

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
علوم تغذیه

ATIV Tab تنها ۸.۹ میلی‌متر ضخامت و ۵۷۰ گرم وزن دارد. این تبلت مجهز به پردازنده ۲ هسته‌ای ۱.۵ گیگاهرتزی و دوربین ۵ مگاپیکسلی است.
در دو مدل ATIV Smart PC و ATIV Smart PC pro به بازار عرضه خواهد شد. این تبلت 11.6 اینچی به همراه یک صفحه کلید و تکنولوژی S-Pen در اختیار خریداران قرار خواهد گرفت.

قلم S-Pen دارای 1024 سطح تشخیص فشار است و بر روی این دو تبلت به صورت پیش‌فرض برنامه‌های مربوط به آن نصب شده است.

صفحه نمایش این تبلت‌ها رزولوشن Full HD دارد و سیستم مالتی‌تاچ آن تا 10 انگشت را می‌تواند تشخیص دهد
بر عکس ویتاست
تبلتاپ VAIO Tap 20 در واقع یک کامپیوتر شخصی All-in-One است که دارای صفحه لمسی 20 اینچی است. این صفحه نمایش از موتور پردازش Bravia Engine 2 استفاده می‌کند که برای بهبود عملکرد صفحه نمایش در اجرای فیلم است. این تبلتاپ از سیستم جدید صوتی با نام Clear Audio+ و S-Force Front Surround 3D بهره‌مند است (هر روز به تعداد این نام‌های تجاری گیج‌کننده افزوده می‌شود). نکته جالب در مورد این تبلتاپ این است که از سیستم NFC پشتیبانی می‌کند و می‌تواند به راحتی با دستگاه قابل حمل شما با یک تماس فیزیکی، ارتباط برقرار کند. وزن این تبلتاپ ۲۰ اینچی حدود ۵ کیلوگرم است.

sony-tabletop-hybrid-2.jpg

تبلت VAIO Duo 11 نیز که یک تبلت هیبریدی است، لحظاتی قبل معرفی شد که قبلا نیز عکس‌های آن به بیرون درز کرده بود. این تبلت دارای صفحه کلید کشویی و یک قلم دیجیتایزر است.

sony-tabletop-hybrid-1.jpg

حال سونی با معرفی Xperia Tablet S سعی دارد مجددا وارد بازار تبلت‌ها شود. چند دقیقه پیش این غول ژاپنی در کنفرانس ویژه‌اش این تبلت را با ظاهری متفاوت معرفی نمود. پشت اکسپریا تبلت شبیه با سرفیس است و کی‌برد داک آن به شکل جالب در مقابل تبلت جای می‌گیرد. Xperia Tablet S مجهز به پردازنده ۴ هسته‌ای Tegra 3 و سیستم‌عامل اندروید ۴ است اما سونی بیشتر از آنکه از سخت‌افزار این تبلت صحبت کند در رابطه با قابلیت‌های نرم‌افزاری آن سخن گفت
Xperia_Tablet_S_02_front_right_WP-hero_gallery_post-387d2e68d5.jpg

8f6b7a96f37602316da88ac1922ad388_M.jpg

SR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
00
مدال المپیاد
درست نخوندم به جایی نرسیدم
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از ToMi :
dimo 900...

فرقش با آیپد؟! این چیپستو ندیدم...ولی mail 400 نسبتا خوبه. ولی cortex 8...1GHz؟! کمه! فاجعست!
اینها به کنار...صفحش خوبه...ولی باتریش میتونه 6 ساعت فیلم پخش کنه؟ این سایتی که معرفیش کرده واقعا اطلاعات خیلی کمی رو داده
ضمنا dimo 700 خیلی افتضاحه. تو نمایشگاه باهاش کار کردم صفحش بینهایت بده...واقعا بده! ضمنا ips تکنولوژیه ! صفحه نمایش نیست! lcd ips میشه گفت ولی...!

من اگه بخرم(اگه) سریع انگلیسیش میکنم! خیلی ضایست منو فارسی!
ولی پورت های ورودی کاملی داره!
کلا 600 تومن خوبه ولی اینو آیپد ربطی به هم ندارن!

هنوز تو بهر چیپست Allwinner هستم!!!
https://www.olimex.com/dev/index.html
این یه نمونه از برد هاش که با این چیپست زدند(تهش یه IC بیشتر نیست!همون وسطیست)
https://www.olimex.com/dev/OLINUXINO/A13-OLinuXino/A13%20brief.pdf
اینم خیر سرش دیتاشیته!که نیست
سایتش هم چینی نوشته مثل اینکه اگه رو تعداد چیپش رو بخریم حتما بهمون دیتاشیت میده
اتفاقا این پردازنده رو دیدم اولین چیزی که با دیدن امکاناتش به ذهنم رسید این بود یه گوشی برای خودم بسازم
مثل اینکه زودتر ایدش به ذهنشون رسیده رفتند ساختند!
تنها دلیلی که تونستند این تبلت رو بسازند این بوده که منم میتونستم بسازم!
میتونم بگم کلی پردازنده خفن دیگه هم هست که تک فروشی میشه اما برای اونا برد ساختن نیاز به دانش زیادی میخواد(در حد فوق لیسانس الکترونیک) و همینطور هزینه زیاد بیشتر شبیه به یه قمار بازی میمونه چون برای ساخت یه برد 700 هزار تومن به بالا پول میده اگه کار نکرد پولش از بین میره
اما در اینجا با این چیپست میشه یه برد دو لایه زد که قیمتش زیر 30 تومن در میاد

از نظر من این تبلت ها یه جور اسباب بازی به نظر میاد!
مسلما یه تبلت با ویندوز 7 خیلی کاربردی تره تو ایران
علتش هم وجود برنامه های کاربردی برای ویندوز هست
مثلا برای من اینکه با یه تبلت آندرویدی برم مسافرت و اونجا به کارام برسم مطمئنا خیلی از کارام رو نمیتونم بکنم که به برنامه های ویندوز وابسته است
پس مجبور میشم تهش یه لپ تاپ با خودم ببرم همونجوری که تبلت رو دستم میگیرم میبرم لپ تاپ رو میبرم فرقشم به اینه که لپ تاپ یه مقدار سنگین تره که با وجود اولترابوک ها مشکلی زیادی از نظر جا به جایی به وجود نمیاد
پس یعنی تبلت میشه یه بار و خرج اضافه
به نظرم این امکانات در حد گوشی مناسبه
مثلا گوشی رو با خودم همه جا میبرم جایی که نیاز به لپ تاپم هم ندارم ولی با منه
تو جا به جایی هم مزاحمتی ایجاد نمیکنه
بهترین گزینه ای هم که میتونم بگیرم گوشی های نوت سامسونگه اونطور که من تستش کردم تو جیبم جا میشه و مثل گوشی های دیگه میتونم حملش کنم صفحه اش بزرگه و کور نمیشم برای کار باهاش و کارکردن باهاش مثل تبلته خصوصا قسمت قلمش

alireza1975

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
علوم تغذیه

تراکم‌ پیکسل‌ها در نمایشگر ۸.۹ اینچی این تبلت، 254ppi (پیکسل در اینچ) است. صفحه لمسی نیز برروی نمایشگر لمینیت شده تا دید بهبود یافته و درخشندگی و انعکاس نور نیز تا ۲۵ درصد کاهش یابد.

تبلت Kindle Fire HD مجهز به پردازنده OMAP 4470 ساخت Texas است. آمازون ادعا می‌کند که این پردازنده سریع‌تر از Tegra 3 عمل می‌کند.

تبلت ۸.۹ اینچی آمازون دارای ۲ اسپیکر داخلی است که قادر به پخش صدای استریو هستند. اگر به خاطر داشته باشید تبلت اول آمازون داری یک اسپیکر و صدای خروجی تک کاناله بود. آمازون قدرت Wi-Fi را نیز ارتقاء داده و یک باند دوتایی 2.4GHz/5GHz را به همراه ۲ آنتن و فناوری MIMO رادیوی به آن اضافه کرده است.

از نظر حافظه ذخیره سازی نیز، Kindle Fire HD دارای حافظه ۱۶ گیگابایتی است.

آمازون به همراه این تبلت فناوری همگام‌سازی Whispersync را نیز معرفی کرده است. این فناوری به کاربر امکان ذخیره روند بازی یا کتاب صوتی را می‌دهد تا وی در مراجعات بعدی خود بتواند کار را از ادامه بازی یا کتاب صوتی ادامه دهد.

نرم‌افزارهای ثانویه تحت تبلت جدید آمازون نیز خود را با صفحه نمایش با رزولوشن بالای آن سازگار خواهند کرد، که از آن جمله می‌توان به اپلیکیشن‌های فیس‌بوک و اسکایپ اشاره کرد که با این تبلت سازگار شده‌اند.

Kindle Fire HD امکان اتصال چند کاربر با اکانت‌های مختلف را به همراه دسترسی‌های از پیش تعیین شده می‌دهد. به این ترتیب افراد مختلف خانواده می‌توانند از یک تبلت و با اکانت خود استفاده نموده و والدین نیز می‌توانند فرزندان خود را کنترل کنند.

آمازون همچنین، سرویس‌های مختلف مرتبط با کتاب و کتاب خواندن را معرفی نموده است. یکی از جذاب‌ترین این سرویس‌های X-Ray نام دارد که مربوط به مشاهده کتاب و رسانه‌های مختلف در تبلت است. این سرویس دسترسی مستقیم به اطلاعات مرتبط با کتاب، فیلم و یا برنامه تلویزیونی را درست زمانی که در حال مطالعه کتاب یا مشاهده رسانه هستید، میسر می‌کند.

Jem_30R_LS_IMDB_gallery_post Kindle_Fire_HD_-_8.9_FreeTime_gallery_post Kindle_Fire_HD_-_8.9_Games_gallery_post Kindle_Fire_HD_-_8.9__Angle_gallery_post amazon-event-2012-_1353_large_verge_medium_landscape amazon_kindle_fire_hd_01 amazon_kindle_fire_hd_02 amazon_kindle_fire_hd_03 amazon_kindle_fire_hd_04 amazon_kindle_fire_hd_05

قیمت Kindle Fire HD برابر با ۲۹۹ دلار برای نسخه عادی و ۴۹۹ دلار برای نسخه 4G LTE اعلام شده است. کاربر می‌تواند با پرداخت ۴۹.۹۹ دلار در سال از ۲۰ گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری و ۱۰ دلار اعتبار در فروشگاه اپلیکیشن آمازون بهره‌مند شود.

آمازون امروز علاوه بر Kindle Fire HD در سایز ۸.۹ اینچ از Kindle Fire با سایز ۷ اینچ و Kindle Fire HD در سایز ۷ اینچ نیز پرده‌برداری کرد.‌ Kindle Fire HD هفت اینچی تنها ۱۹۹ دلار قیمت خواهد داشت.
جف بزوس، مدیر عامل آمازون، در کنار کتابخوان الکترونیک جدید کیندل با صفحه Paperwhite و کیندل استاندارد با قیمت پایین‌تر، یک نسخه بروز شده از تبلت کیندل فایر را نیز در کنفرانس خبری امشب معرفی نمود. فایر جدید از یک نمایشگر ۷ اینچ بهره می‌برد و نسبت به مدل قبلی، پردازنده‌ای با ۴۰ درصد سرعت بیشتر، حافظه رم دو برابر، و عمر باتری بیشتر دارد.
کیندل فایر جدید، علاوه بر بروزرسانی‌های سخت‌افزاری، به ویژگی‌های نرم‌افزاری جدید آمازون نیز دسترسی دارد. ویژگی‌هایی چون X-Ray برای فیلم، X-Ray برای کتابها، قابلیت مطالعه شناور، Whispersync برای صدا، و ویژگی‌های Kindle FreeTime در نرم‌افزار این تبلت به چشم می‌خورند. آمازون همچنین بخش پیشنهادات ویژه خود در صفحه قفل شده را نیز بهبود بخشیده است.

آمازون جدای از این بروزرسانی‌ها، قیمت کیندل فایر را نسبت به مدل قدیمی ۴۰ دلار کاهش داده است و در واقع قیمت فروش آن هنگام عرضه (۱۴ سپتامبر)، ۱۵۹ دلار خواهد بود. البته علاقه‌مندان این محصول می‌توانند از امروز اقدام به پیش‌خرید این تبلت نمایند.

new-kindle-fire-7-1 new-kindle-fire-7-2
new-kindle-fire-7-3
new-kindle-fire-7-4
new-kindle-fire-7-5

شاكسول

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان - تبريز
دانشگاه
علوم پزشکی شهرکرد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

kharak

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farz
شهر
مشهد

کسی اطلاعی از asus padfone2 داره؟؟؟ بدون گوشیش هم کار می کنه ایا؟؟؟

eiden

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان

به نقل از :)) :
کسی اطلاعی از asus padfone2 داره؟؟؟ بدون گوشیش هم کار می کنه ایا؟؟؟
نه کار نمیکنه در واقع پوشش تبلتش یه داک مانیتوره با باتری
در کل نسبت به قیمت زیاد ش نمی ارزه و برخلاف ظاهر سخت افزاریش کیفیت خوبی هم نداره

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

به نقل از eiden :
نه کار نمیکنه در واقع پوشش تبلتش یه داک مانیتوره با باتری
در کل نسبت به قیمت زیاد ش نمی ارزه و برخلاف ظاهر سخت افزاریش کیفیت خوبی هم نداره
از چه لحاظ کیفیت خوبی نداره ؟!
شما چقدر باهاش کار کردید که در مورد کیفتش نظر می دید ؟!

• لایک
امتیازات: eiden

eiden

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان

به نقل از Moein :x :
از چه لحاظ کیفیت خوبی نداره ؟!
شما چقدر باهاش کار کردید که در مورد کیفتش نظر می دید ؟!
این padfone وقتی اومد یه چیز جدیدی بود
خیلی ها باهاش حال کردن رفتن خریدن ولی 3میلیون نمی ارزه
اسپیکر هاش بعد چند وقت قطع و وصل میشن
من خودم نداشتم که می گم تو یه فروم اندروید (البته نه ایرانی) یکی اینو نوشته بود و خیلی ها تائید کردن در ضمن چه کاریه که گوشی وصل کنی به یه چیزی بشه تبلت در حالی که با همون قیمت میتو نی یه گوشی و یه تبلت از اون بهتر بگیری

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

به نقل از eiden :
این padfone وقتی اومد یه چیز جدیدی بود
خیلی ها باهاش حال کردن رفتن خریدن ولی 3میلیون نمی ارزه
اسپیکر هاش بعد چند وقت قطع و وصل میشن
من خودم نداشتم که می گم تو یه فروم اندروید (البته نه ایرانی) یکی اینو نوشته بود و خیلی ها تائید کردن در ضمن چه کاریه که گوشی وصل کنی به یه چیزی بشه تبلت در حالی که با همون قیمت میتو نی یه گوشی و یه تبلت از اون بهتر بگیری
شما با 3 میلیون نمی تونی Galaxy Tab 2 و Galaxy SIII بخری ، در ضمن ایده ی فوق العاده جالبی بوده و من که توی یک ماه کار باهاش به هیچ مشکلی نه با گوشی و نه با داک تبلت برنخوردم .

• لایک
امتیازات: eiden

eiden

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان

به نقل از Moein :x :
شما با 3 میلیون نمی تونی Galaxy Tab 2 و Galaxy SIII بخری ، در ضمن ایده ی فوق العاده جالبی بوده و من که توی یک ماه کار باهاش به هیچ مشکلی نه با گوشی و نه با داک تبلت برنخوردم .
اولا شما میگی یک ماه کار کردی صبر کن ببین بعدش چی میشه
در ضمن من خودم از تبلت های شرکت asusخوشم میاد و استفاده کردم
خیلی خوش ساخت و خوبن
nexus4+nexus7
از 3 تومن کمتر میشه و جفشون بهترین هستن

بالا