• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تبلت

• شروع کننده موضوع TMNT
  • تاریخ شروع

کدام برند تبلت؟؟

• رای‌دهندگان
    115

matin270

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی2
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مکانیک
پاسخ : تبلت

اشتباه تایپی بود من همه جا نوشتم کیندل فایر
به نظره من تب هایی که با ویندوز کار می کنن فقط بینشون ویندوز 8 خوبه چون فقط برا تبلت اومده ولی اونایی که ویندوز 7 ان خوب نیستن چون اصن برا تبلت ساخته نشدن و پردازنده های قوی برا کار باهاشون نیازه

• شروع کننده موضوع

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

قرار نیست این جا کل کل کنیدا ! بحث میکنید اونم تخصصی :D

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

تبلت چیزه خوبیه من خودم apple دوست دارم... x:
البته بدیش اینه که سی دی خور نیس...

Neg@r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
دارو ســازی

به نقل از عشق چوبی... :
تبلت چیزه خوبیه من خودم apple دوست دارم... x:
البته بدیش اینه که سی دی خور نیس...

ملیکاجان دستت درد نکنه تبلت سی دی میخوره :-\

بعدشم مگه شما نبودی میگفتی من از هرچی آیفون و آیپده بدم میاد خیلی زشتن و فقط گلکسی دوس دارم ؟؟ L-:

alireza1975

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
علوم تغذیه

سرفیس برای استفاده از همه بهتره
تبلت که فقط دوربین و بازی و وبگردی و... نیست
باید به درد کارهای کاربردی تر هم بخوره
من خودم به شخصه عاشق سونی هستم

ToMi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ری
مدال المپیاد
رها کردم

فعلا که آیپد با اختلاف زیادی برتره...NEW IPAD رو میگم.
بعد از اون GALAXY TAB 7.7
تبلت های ویندوزی متکروسافت اگه بیان بهتر از آیپد هستن. نه برای بازی! چون با ویندوز 8 کاملا سینک میشن.
الآن هم NEXUS 7 بهترینه نسبت به قیمتش.و هیچی کم نداره...جز دوربین! که برای تبلت 7 اینچی شاید لازم می بود!

هیچ تبلتی سی دی نمیخوره. یک مدل از تبلت های آرکاس که در رده ی پایینی هم قرار داره هارد دیست داره. یعنی حافظه ی داخلیش 500 گیگا بایته در صورتی که الان بیشترین تبلت ها 64 گیگ هستنو شاید ویندوز با 128 گیگ هم بیاد.

در کل تبلت و لپ تاپ نقطه اشتراکی ندارن! شبیه ترین تبلت به لپ تاپ همون SURFACE هست.

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

به نقل از ToMi :
در کل تبلت و لپ تاپ نقطه اشتراکی ندارن! شبیه ترین تبلت به لپ تاپ همون SURFACE هست.
این الان بوقه ؟ کشکخ ؟ چیه ؟ :-? خیلی قبل تر از سرفیس هم اومد . اون سطح زیر سرفیس صرفا یه کیبرد ساده ست . اینجا رو ببین توضیح دادم .

ــــــــــــــــــــــــــــــــــ

سامسونگ بالاخره یکم نو آوری از خودش نشون داد ! تبلت گلکسی نوت 10.1 این ماه وارد بازار میشه ! با امکانات سخت افزاری فوق العاده بالا که رسما اونو تبدیل به خدای تبلت های بازار میکنه !!! سی پی یو 1.4GHz چهار هسته ای و ۲ گیگابایت رم :O خصوصیت مطرح دیگش اینه که میتونه دو تا برنامه رو هم زمان تو یه صفحه اجرا کنه ! ینی مثلا تو سمت چپ صفحه مرورگر اینترنت باز باشه تو سمت راست یادداشت ها تون :O >:D< برای اطلاعات بیشتر این لینک رو ببینید .

13443196411.jpg

ali.Holmes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
كرمان
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

به نقل از جواد باهوش ™ :
این الان بوقه ؟ کشکخ ؟ چیه ؟ :-? خیلی قبل تر از سرفیس هم اومد . اون سطح زیر سرفیس صرفا یه کیبرد ساده ست . اینجا رو ببین توضیح دادم .

ــــــــــــــــــــــــــــــــــ

سامسونگ بالاخره یکم نو آوری از خودش نشون داد ! تبلت گلکسی نوت 10.1 این ماه وارد بازار میشه ! با امکانات سخت افزاری فوق العاده بالا که رسما اونو تبدیل به خدای تبلت های بازار میکنه !!! سی پی یو 1.4GHz چهار هسته ای و ۲ گیگابایت رم
اول که Transformer آندرویده! و آندروید برای کار با کیبرد و موس ساخته نشده
کیبرد این هم فقط به در د پست گذاشتن اونم به وسیله tapatalk میخوره؛
اما surface : ازش میخوایم استفاده کنیم مثلا برای کار با word (کلا office) یا هر برنامه حرفه ای دیگه اون جا لازم میشه که نصف صفحه نره برای کیبرد مجازی...
.........................................
حالا قضیه این گلگسی نوت هم همینه cpu چهار هسته ای میخواد برای چی؟ (تهش برای این که مردم ترغیب بشن و نیاز جدید تو مردم به وجود بیارن چند تا بازی سنگین میسازن....بعد هم بازی های سنگین رو gamer ها نمیرن با تبلت بازی کنن.....)

matin270

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی2
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از علی بنیسی :
اما surface : ازش میخوایم استفاده کنیم مثلا برای کار با word (کلا office) یا هر برنامه حرفه ای دیگه اون جا لازم میشه که نصف صفحه نره برای کیبرد مجازی...
.........................................
حالا قضیه این گلگسی نوت هم همینه cpu چهار هسته ای میخواد برای چی؟ (تهش برای این که مردم ترغیب بشن و نیاز جدید تو مردم به وجود بیارن چند تا بازی سنگین میسازن....بعد هم بازی های سنگین رو gamer ها نمیرن با تبلت بازی کنن.....)
عزیزم بیش از پنجاه درصده کاربران تبلت گیمر هستن تازه وختی برا گوشی چهار هسته میذارن دیگه تبلت که دیگه چیزی نیس
الان تقریبا تبلت هایی که میخوان بسازن جدیدا چهار هسته ای هستن
من شخصا فک میکنم تبلت ماکروسافت طرفدارانه بیشتری داشته باشه نه به خاطره اون کیبردش یا سخت افزارش بیشتر بخاطره سیستم عاملش طرفداران ویندوز بیشتر هستن و برنامه های ویندوز بیشتر هس

• شروع کننده موضوع

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از M@TiN :
عزیزم بیش از پنجاه درصده کاربران تبلت گیمر هستن تازه وختی برا گوشی چهار هسته میذارن دیگه تبلت که دیگه چیزی نیس
الان تقریبا تبلت هایی که میخوان بسازن جدیدا چهار هسته ای هستن
من شخصا فک میکنم تبلت ماکروسافت طرفدارانه بیشتری داشته باشه نه به خاطره اون کیبردش یا سخت افزارش بیشتر بخاطره سیستم عاملش طرفداران ویندوز بیشتر هستن و برنامه های ویندوز بیشتر هس

برادر من رو هوا گفتی 50 درصد دیگه؟؟ اتفاقا کمتری کاری که باهاش میکنن گیم هست. بیش تر واسه کارای روزمره. واسه خیلیا میتونه کارای یک کامپیوتر شخصی رو انجام بده(کارای روزمره البته )

کسانی هم هستن که به خاطر بازی میگرن که تعدادش کمه.

+

ناراحت نشی که اینو میگم ولی : شما شخصا اشتباه فکر میکنی :-دی همه چیزه تبلت مایکروسافت (Surface ) به همون کیبورد و سخت افزارش هست. و گرنه سیستم عاملش که روی تبلت های دیگه هم هست و میشه روی PC داشت.

• لایک
امتیازات: JB

matin270

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی2
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از علی سینا :
برادر من رو هوا گفتی 50 درصد دیگه؟؟ اتفاقا کمتری کاری که باهاش میکنن گیم هست. بیش تر واسه کارای روزمره. واسه خیلیا میتونه کارای یک کامپیوتر شخصی رو انجام بده(کارای روزمره البته )

کسانی هم هستن که به خاطر بازی میگرن که تعدادش کمه.

+

ناراحت نشی که اینو میگم ولی : شما شخصا اشتباه فکر میکنی :-دی همه چیزه تبلت مایکروسافت (Surface ) به همون کیبورد و سخت افزارش هست. و گرنه سیستم عاملش که روی تبلت های دیگه هم هست و میشه روی PC داشت.
تو ایران اگه دقت کنی بیشتره افراد از تبلت به عنوان یه سرگرمی استفاده میکنن درسته تو کشورهایی مثه امریکا تبلت به عنوانه یه وسیله ی ضروری و پرکاربرد تلقی میشه ولی ایران این طوری نیس

شاید ولی ویندوز کلا سنگینه برا تبلت برا همین نیاز به سخت افزاره قوی داره که اغلب تب هایی که با ویندوز ساخته میشه سخت افزاره قوی مثه سور فیس نداره

• شروع کننده موضوع

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از M@TiN :
تو ایران اگه دقت کنی بیشتره افراد از تبلت به عنوان یه سرگرمی استفاده میکنن درسته تو کشورهایی مثه امریکا تبلت به عنوانه یه وسیله ی ضروری و پرکاربرد تلقی میشه ولی ایران این طوری نیس

شاید ولی ویندوز کلا سنگینه برا تبلت برا همین نیاز به سخت افزاره قوی داره که اغلب تب هایی که با ویندوز ساخته میشه سخت افزاره قوی مثه سور فیس نداره

فکر میکنی کسایی که توی ایران تبلت دارن چند درصد کل کسایی که تبلت دارن رو تشکلیل میدن؟؟ مطمئن باش زیر 1 درصد هست.

سرفیس هست پسرم نه سور فیس :D

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

به نقل از M@TiN :

نه پس ميخواي كار ديگه اي هم بكنن :-w

اولن كه افراد خارج از كشور هم بازي ميكنن اونم نه كم.

دومن وقتي دسترسي به اينترنت تو ايران كمه چي كار كنن. اكثر كاراش نياز به اينترنت داره.

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

به نقل از علی بنیسی :
ببین ، تو آندروید یه چیزی هست به اسم رابط کاربری ، بعد هر شرکتی میتونه رابط کاربری رو با توجه به مشخصات محصول و نیاز های کاربرش طراحی و کاستومایر کنه . شک دارم که تا حالا با رابط کاربری ASUS Waveshare UI کار کردی یا نه ولی اگه کار کنی میبینی که کاملا برای استفاده از موس و کیبورد کاستومایز شده .
به نقل از علی بنیسی :
الان فکر میکنی فقط مایکروسافت آفیس داره ؟ :)) صرفا جهت اطلاع روی همون Asus Eee Pad Transformer به طور پیشفرض Polaris® Office® 3.0 نصبه که تمام امکانات مایکروسافت آفیس ( بلکه بیشتر ) رو در اختیار کاربر قرار میده .
Preloaded on the Transformer is Polaris® Office® 3.0, a professional mobile office Solution which enables users to edit various types of office documents including documents (.doc), spreadsheets (.xls) and presentation (.ppt) files, making the Transformer very attractive for professional use. In addition, the ultra-convenient ASUS WebStorage with one year of unlimited storage space provides worry-free cloud computing.
Polaris_Office_2.jpg

[/quote]
به نقل از M@TiN :
اون سرفیسی مه شما میگی سخت افزار قوی داره ( پردازنده های Ivy Bridge ) خدا تومن قیمتشه ! یعنی فقط میشه یه گزینه برا افرادی با کاربری حرفه ای ! اون سرفیسی که قیمتش در حد و اندازه تبلت های دیگست صرفا جهت اطلاع با پردازنده ARM ـی که شرکت Nvidia کار میکنه و نسخه RT ویندوز8 هم روی اون نصبه . اینو ببین

پ.ن : نقل قول ها اشتباه شده بود درست کردم :-"

matin270

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی2
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مکانیک

خیلی هم که ضعیف نیستن

ToMi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ری
مدال المپیاد
رها کردم

مگه همه چیز در CPU و RAM خلاصه میشه؟!

همون OFFICE WIN برای کسی که تبلتو برای کار میخواد بسه.
من نمیگم نوت بده...فوق العادست ولی من خودم(شخصا!) اگه بخوام تبلتو واسه بازیو نت و فیلم دیدن بخرم(بعد کنکور!)بدون شک IPAD میگیرم.

همچنان فقط GALAXY 7.7 رو قبول دارم!

alireza1975

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
علوم تغذیه

مدل جديد تبلت اندرويدي Sony در راه است
اين تبلت که از خانواده Xperia خواهد بود، بدنه اي از آلياژ منيزيم-آلومينيوم داشته و تنها 570 گرم وزن خواهد داشت. صفحه نمايش 9.7 اينچي اين تبلت داراي دقت 1280x800 بوده که نسبت به Sony S تغييري نکرده است.

ولي مهم‌ترين تغييرات ايجاد شده در اين تبلت نسبت به Sony S را مي‌توان در سخت افزار داخلي آن دانست. تبلت Xperia از پردازنده چهار هسته اي NVIDIA Tegra 3 با فرکانس 1.3 گيگاهرتز استفاده مي‌کند. به علاوه در پشت اين تبلت يک دوربين 8 مگاپيکسلي و در بالاي صفحه نمايش دوربين دوم يک مگاپيکسلي تعبيه شده است.

تبلت Xperia در سه مدل 16، 32 و 64 گيگابايتي وارد بازار خواهد شد که امکان افزايش اين حافظه از طريق درگاه microSD نيز وجود دارد. به علاوه اين تبلت از يک باتري قدرتمند 6000 ميلي آمپري استفاده خواهد کرد.

Sony Xperia هشتم شهريور ماه معرفي خواهد شد و يک ماه بعد با قيمت 399 دلار (براي مدل 16 گيگابايتي)، 499 دلار (براي مدل 32 گيگابايتي) و 599 دلار (براي مدل 64 گيگابايتي)، وارد بازار خواهد شد.

Wulfric

Percival's daddy
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

بالأخره ایرانیا هم یه خودی نشون دادن! تبلت ایرانیdimo رو دیدین؟ امکاناتش دقیقا امکانات آیپده (آیپد ۲ !) با فرق اینکه
دوربین قوی تری داره
مدل چیپستش فرق داره
بلوتوث و Gps هم نداره فقط همین :D

ظاهرش هم که کاملا ظاهر آیپده :-"
توی صفحه اول این سایت تبلیغش هس: :-" http://www.tabletshop.ir برید
امکاناتش رو هم از اینجا ببینید

• لایک

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

به نقل از ĤąɱɨǷ :
بالأخره ایرانیا هم یه خودی نشون دادن! تبلت ایرانیdimo رو دیدین؟ امکاناتش دقیقا امکانات آیپده (آیپد ۲ !) با فرق اینکه
دوربین قوی تری داره
مدل چیپستش فرق داره
بلوتوث و Gps هم نداره فقط همین :D

ظاهرش هم که کاملا ظاهر آیپده :-"
توی صفحه اول این سایت تبلیغش هس: :-" http://www.tabletshop.ir برید
امکاناتش رو هم از اینجا ببینید

صرفا تنها نقطه عطفی که تو این محصول میبینم قیمتشه ! با پرداخت فقط 590 هزار تومن میشه یه تبلت 9.7 اینچی داشت ! و 390 هزار تومن هم برای مدل 7 اینچی :D پورت USB و خروجی HDMI ( به جای mini HDMI ) هم تو هر دو مدل نظرم رو جلب کرد .

مشخصات نسخه 7 اینچی رو هم از اینجا ببینید .

Wulfric

Percival's daddy
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از جواد باهوش ™ :
صرفا تنها نقطه عطفی که تو این محصول میبینم قیمتشه ! با پرداخت فقط 590 هزار تومن میشه یه تبلت 9.7 اینچی داشت ! و 390 هزار تومن هم برای مدل 7 اینچی :D پورت USB و خروجی HDMI ( به جای mini HDMI ) هم تو هر دو مدل نظرم رو جلب کرد .

مشخصات نسخه 7 اینچی رو هم از اینجا ببینید .
من خودم 9.7 اینچیه رو دارم. کاملا هم ازش راضیم. رمش که 1 گیگ ddr3 ـه. یعنی اگه note 10.1 رو حساب نکنیم بالاترین رم بازاره.
cpu نسبتا خوبی هم داره. 1 گیگابایت با پردازنده گرافیکی mali-400 (پردازنده گرافیک Galaxy s II هم همینه :D)
از همه مهم تر صفحه ـش هم IPS ـه. مثل صفحه آیپد. دوربین راضی کننده ای هم داره.
اون قضیه usb otg و hdmi هم که خودتون اشاره کردین :-"

با این همه امکانات 590000 تومن تقریبا نمیشه گفت مفت؟! :-"

**یادم رفت اشاره نمایم: اندروید Ice cream sandwich هم که بطور پیش فرض روشه. دیگه چی از این بهتر؟! ;;)

• لایک
بالا