• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

عدم وجود احساس آرامش برای دختران درخیابان

وضعیت
موضوع بسته شده است.

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A
پاسخ : عدم وجود احساس آرامش برای دختران درخیابان

پیرو پیرامنو بحث دیروزمون که ادامه دادین امروزتون...
اگه دخترا بخوان به ارامش برسن سه راه وجود داره که به سمع شما میرسونم...
اولش فرهنگ سازیه:ینی فرهنگ سازی بشه که تا حالا نشده... از این به بعدم اگه قراره بشه فک نکم به عمر من وش ما قد بده(البته سایه تون صد سال بالاسر ما باشه )
دومیش اصلاح مردان هست:اینم نمیشه چون اولا نمیشه همه مردا رو اصلاح کرد ثانیا فک کن وسط خیابون یکی داره بهت شماره میده تو شروع کنی براش فلسفه ی ازادی زنان و حقوق زنان رو بگی یارو جو گیر میشه فک میکنه ازش خوشت اومده ی ادرسم کنار شماره میده
سومیش اینکه اندازه ی سر سوزن در مورد لباس پوشیدنامون تجدید نظر کنیم... اونوقت اقان بلهوس یکم شرم می کنند

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از چشـــــــمک :
اولش فرهنگ سازیه:ینی فرهنگ سازی بشه که تا حالا نشده... از این به بعدم اگه قراره بشه فک نکم به عمر من وش ما قد بده(البته سایه تون صد سال بالاسر ما باشه )
دومیش اصلاح مردان هست:اینم نمیشه چون اولا نمیشه همه مردا رو اصلاح کرد ثانیا فک کن وسط خیابون یکی داره بهت شماره میده تو شروع کنی براش فلسفه ی ازادی زنان و حقوق زنان رو بگی یارو جو گیر میشه فک میکنه ازش خوشت اومده ی ادرسم کنار شماره میده
سومیش اینکه اندازه ی سر سوزن در مورد لباس پوشیدنامون تجدید نظر کنیم... اونوقت اقان بلهوس یکم شرم می کنند
راه اول کاملا امکان پذیره اصلا هم سخت نیست مثالشم روی نقل قول پست خودتون زدم که کشف حجاب توسط رضا شاه بدون هیچ مقدمه ای و بعد از مدتی عادی شدن همه چی هست . :)
اصلاح مردان وقتی فرهنگ تغییر کنه خود به خود رخ میده . باید هم بوسیله ی درونی سازی ارزش های درست در گام اول توی خانواده بعد هم توسط نظام آموزشی و جامعه صورت بگیره .
سومیش هم 35 ساله داره امتحان میشه و نتیجه هم نداده چون خانم های چادری هم حتی در آرامش کامل نیستن . اگر قرار بود شرم کنن اصلا کارشون به جایی نمی رسید که امنیت کسی رو به خطر بندازن . کسی که از حد تجاوز به امنیت دیگران میگذره براش شرم کردن معنی نداره . :)

parimero

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

برای تفکیک جنسیتی دانشگاه ها گفتم این رو بی ربط به این بحث هم نیست

مسئولان فکر میکنند هر چقدر محدود تر کنند نتیجه بهتری خواهند گرفت!!!

متأسفانه هیچ یک کوچیکتیرین مطالعه ای در جامعه شناسی و جرم شناسی ندارند!!!

محدودیت هرگز مصونیت نمی آره اون فرهنگ انسان هاست که اون ها رو مصون میکنه!!!

چون فرهنگ سازی و دادن آزادی برای مسئولان کار زمان بر و هزینه بری هست ترجیح میدن محدود کنن!!

در جامعه ی ما فرهنگ تخریب شده! و مسئولین به جای باز سازی فرهنگ هر چه بیشتر تخریبش میکنند! :)

به نقل از چشـــــــمک :

اول : شما از کجا میدونید فرهنگ سازی خیلی سخته و نمیشه و به سن شما قد نمیده؟؟؟؟ :-w چرا این فکر رو میکنید؟ :| میشه 4 تا دلیل منطقی بگید لدفاً؟ :D
فرهنگ سازی خیلی راحت تر از این چیزی هست که شما تصور میکنید! همین منطق های بی اثبات هست که مشکل مملکته ما هست! هیچ کس نمیاد منطقی حرف بزنه! هر فردی هر طور که دلش بخواد میاد یک مسئله رو مطرح میکنه بدون این که جوانبش رو بسنجه! :|
بعد هم نتیجه گیری میکنه! :D
مثلاً یک قانونی داره مغز ما که اگه 21 روز مدام یک کاری رو انجام بدید روز 22 میشه عادت ... :) و خودکار انجام میشه!!! و مثلاً اگه چند ماه مداوم شدیدن سعی در فرهنگ سازی کنند مطمعناً نتیجه میده ! :D

دوم : اصلاح مردان همون فرهنگ سازیه! :D تفاوتی نداره! بعدشم شما قرار نیست بیای توضیح بدی این مسئولان هستند که باید با تبلیغات مناسب و آزاد کردن تدریجی فرهنگ سازی کنند نه شما! :|

سوم : طبق جمله خودتون "اولا نمیشه همه مردا رو اصلاح کرد" خب شما چادر هم بپوشی باز هم افرادی هستند که اذیتت کنند!!!
پس این مطلق نیست! :D یعنی این مورد با مورد دوم فرقی نداره! در هر صورت باز هم افرادی هستند! :D

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از پری‌ناز :
من نگفتم دین اسلام. خواهش میکنم اگه به پستی میخواید جواب بدید، اول با دقت بخونیدش :]
الان یه مسیحی یا یهودی یا بی دین که تو ایران زندگی میکنه، باید مانتو و روسری بپوشه و این یه اجباره. هر چقدر هم اسلام نگفته باشه که همه ی مردم باید مسلمان باشند و حجاب داشته باشند، ولی این یه اجباره تو کشور ما.
حتی کسی که دینی رو قبول میکنه، ممکنه به همه ی احکامش اعتقاد نداشته باشه.
تو جامعه ی ما مسلمونهایی زندگی می کنن که به همه ی احکام اسلام ایمان دارن؛ بعضیها به حجابش ایمان ندارن؛ بعضیا براشون فرقی نمی کنه. افراد زرتشتی هم هستن؛ مسیحی و یهودی و بهائی و بت پرست و شیطان پرست و ائتیست هم هستن. و همه ی اینا مجبورن حجاب داشته باشن و اگه با بلوز شلوار بیان بیرون هدفِ بعدیشون ونِ گشت ارشاده!

+چرا همه داریت متمرکز میشین رو حجاب؟ بحثِ احساس آرامشه نه حجاب
اینجا کشور اسلامیه , دین : اسلام
مذهب : شیعه !
پس هر کی هست باید این قوانین رو رعایت کنه !
حالا مشکل داره میتونه بره یه کشوری که اسلامی نیست!

به نقل از پری‌ناز :
:)) :))
از مریخ اومدید؟

همه مثل ما خوش شانس نیستن که فقط یه چیزی بهشون گفته باشن و رفته باشن ...

اونای که اینجوری نیستن , یه مشکلی هست که داره ادامه پیدا میکنه ...

به نقل از Bahar_R :
ببخشید دختر دختره یعنی چی ؟ :)) شما داری میگی خودتو می پوشونی که مرد ها تحریک نشن . پس اون چیزی که می پوشونی عامل تحریکه . وقتی چادر سرت کنی تمام عامل تحریک رو پوشوندی دقیقا چی باعث تحریک میشه ؟؟؟؟؟ ببخشید که این توصیف رو میکنم ولی وقتی یه مرد از یک زن با یه پتوی سیاه که روی همه جای بدنشه تحریک بشه احساس نمی کنی از وسیله ای که از نظر شکل هندسی خیلی شبیه این حالته یعنی گونی سیب زمینی هم تحریک میشه ؟ خیلی مسخره نیست ؟ :)
نه چادر اصلاااااااا محدودیت نیست !!!! من نمیدونم اینقدر چادر خوبه محدودیت هم که نیست خیلی هم راحته مردم دنیا همشون احمقن که چیز به این راحتی رو انتخاب نمی کنن و نمی پوشن :))
یه بقچه ی گرم و دست و پا گیر که توی زمستون و تابستون باید پوشید خیلی راحته بعله! :|
اتفاقا چادر رو اصلا به اسلام نمی چسبونم چون هیچ جای قرآن از چنین چیزی حرفی نزده بعضی ها تخیلات خودشونو از قول قرآن میگن بعدشم میگن اسلام گفته ! چادر و روسری هرچی هست تعبیر و تفسیر افراد مختلفه . توی قرآن اصلا از پوشوندن مو حرفی زده نشده .
رضا شاه چادر رو زوری برداشت حالا هم دارن زوری میذارن بد بودنش دقیقا یکیه . :)
عواقبش این بود که زن ها تا مدتی بعضی هاشون از خونه بیرون نمی اومدن چون عادت کرده بودن سالها به چادر و برقه . طبیعیه که ترک عادت برای انسان ها زمان میبره و سخته ولی بعد از مدتی همه چیز عادی شد .
مردها دقیقا چه محدودیتی دارن ؟؟؟
وقتی هدف جلوگیری از رفتار های ناهنجار که امنیت افراد رو تهدید میکنه و بحث دربارشه هست راه های مختلف رو بررسی می کنیم . همه رو با زور و اجبار پوشوندن رو که دیدیم . تیکه انداختن هست نگاه های بد بسیار زیاده . حالا روش دیگه که آزاد گذاشتن و عادی شدنه رو بررسی می کنیم . مثل ایران قبل از این اجبار یا کشور های اروپایی تیکه انداختن بسیار کمتر بوده نگاه های بد هم بسیار کمتر . تجاوز رو هم نمی تونیم مقایسه کنیم چون آمار رسمی نداریم . وضعیت با راه عادی شدن بسیار بهتر از پوشوندنه . از این واقعیت نمی تونید چشم پوشی کنید .:)

یعنی کلا زن باع تحریک مرده! پوشش این تحریک رو به حداقل میرسونه , از بین نمیبره و اون چیزایی که شما بهش میگی محدودیت رو اگر مرد هم رعایت کنه دیگه مشکلی نیست
همون جور که برای زن یک پوشش معین شده برای مرد هم شده همینطور برای رفتارش ...

درسته چادر مستقیم توی قرآن نیست ولی به پوشش کامل اشاره شده و واسه همینه که تاکید روی چادر نیست و روی پوشش درسته ! و طبق حدیث و روایات کامل ترین پوشش رو چادر میدونن و شما هیچ حقی نداری به خودت اجازه بدی توهین که X_X
از پوشیده شدن مو نزده ؟؟؟ :)) وقتی گفته زیبایی ها خود را بپوشانید و مچ دست به پایین و گردی صورت معلوم باشه ! این یعنی مو معلوم نباشه ...
در مورد عادتی هم گفتی , خیلیا عادت نکرده نکرده بودن , باور کرده بود ...

آزادی رو که شما تعریف میکنی رو هم ایران دیده بود , یکی از دلایل بوجود اومدن انقلاب هم همین بود
باز هم در قسمت آخر حرفت باید بگم ایران کشور اسلامیه و سعی بر این داره از قوانین اسلام پیروی کنه و این عادی شدنی که میگی معنی نداره ...

به نقل از چشـــــــمک :

به نظر من هر سه مورد کنار هم باشه !
بخصوص مورد دوم و سوم !
و اصلاح هیچ چیزی هیچوقت کامل نمیشه پس نباید انتظار اصلاح کامل مطلق

به نقل از Bahar_R :
راه اول کاملا امکان پذیره اصلا هم سخت نیست مثالشم روی نقل قول پست خودتون زدم که کشف حجاب توسط رضا شاه بدون هیچ مقدمه ای و بعد از مدتی عادی شدن همه چی هست . :)
اصلاح مردان وقتی فرهنگ تغییر کنه خود به خود رخ میده . باید هم بوسیله ی درونی سازی ارزش های درست در گام اول توی خانواده بعد هم توسط نظام آموزشی و جامعه صورت بگیره .
سومیش هم 35 ساله داره امتحان میشه و نتیجه هم نداده چون خانم های چادری هم حتی در آرامش کامل نیستن . اگر قرار بود شرم کنن اصلا کارشون به جایی نمی رسید که امنیت کسی رو به خطر بندازن . کسی که از حد تجاوز به امنیت دیگران میگذره براش شرم کردن معنی نداره . :)

من فکر نمیکنم مورد اول اونقدری که میگی راحت باشه !
در مورد , مورد دومی که گفتی همین الان هم اگر بشه در کنار پوشش درست تقریبا همه چی حله ! یعنی نیمه دومی که از طرف مرد ها بود هم درست میشه
اینکه 35 سال نتیجه نداده , از اول 35 سال که نبوده , این اواخر به اوجش رسیده و دلیلش هم اینه که بعضیا تریپ روشن فکری زدن !!!!

به نقل از پرنیرا :
برای تفکیک جـنس‍‌‍یتی دانشگاه ها گفتم این رو بی ربط به این بحث هم نیست

اول : شما از کجا میدونید فرهنگ سازی خیلی سخته و نمیشه و به سن شما قد نمیده؟؟؟؟ :-w چرا این فکر رو میکنید؟ :| میشه 4 تا دلیل منطقی بگید لدفاً؟ :D
فرهنگ سازی خیلی راحت تر از این چیزی هست که شما تصور میکنید! همین منطق های بی اثبات هست که مشکل مملکته ما هست! هیچ کس نمیاد منطقی حرف بزنه! هر فردی هر طور که دلش بخواد میاد یک مسئله رو مطرح میکنه بدون این که جوانبش رو بسنجه! :|
بعد هم نتیجه گیری میکنه! :D
مثلاً یک قانونی داره مغز ما که اگه 21 روز مدام یک کاری رو انجام بدید روز 22 میشه عادت ... :) و خودکار انجام میشه!!! و مثلاً اگه چند ماه مداوم شدیدن سعی در فرهنگ سازی کنند مطمعناً نتیجه میده ! :D

دوم : اصلاح مردان همون فرهنگ سازیه! :D تفاوتی نداره! بعدشم شما قرار نیست بیای توضیح بدی این مسئولان هستند که باید با تبلیغات مناسب و آزاد کردن تدریجی فرهنگ سازی کنند نه شما! :|

سوم : طبق جمله خودتون "اولا نمیشه همه مردا رو اصلاح کرد" خب شما چادر هم بپوشی باز هم افرادی هستند که اذیتت کنند!!!
پس این مطلق نیست! :D یعنی این مورد با مورد دوم فرقی نداره! در هر صورت باز هم افرادی هستند! :D

یعنی شما هم فکر میکنی فرهنگ سازی خیلی راحته؟ :)) واقعا از اینکه خودت میگی فکر کنیم و بگیم بعد این حرفو میزنی جاله :-??
فکر میکنی ایجاد فرهنگ غربی یا همون فرهنگی که مد نظرتونه به همین راحتیا ممکنه؟ چرا؟ چون هنوز خیلی از مردم ما به دینشون پایبندن و حاضر نیستن کشوری رو که سال ها واسش جنگیدن که غربی نشه رو دو دستی تقدیم شما که میخوای فرهنگ سازی (!!!) کنی تحویل بدن :))
اصلاح مرد ها هم ممکنه , مطمئنان همه نه ولی خیلی از مرد ها میتونن خودشونو درست کنن
در مورد سومی هم که گفتم همیشه همه جا یسری پیدا میشن که برخلاف چیزای دیگه هستن پس نمیشه گفت چون بین اون همه آدم چون چند نفر درست نمیشن پس راه کلا اشتباهه

parimero

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از F@|-|!mEh :
یعنی شما هم فکر میکنی فرهنگ سازی خیلی راحته؟ :))

نگفتم راحت هست! گفتم راحت تر ازاون چیزی که ایشون فکر میکنند هست! :) لدفاً درست بخونید بعد نقد کنید! :D
اول : شما از کجا میدونید فرهنگ سازی خیلی سخته و نمیشه و به سن شما قد نمیده؟؟؟؟ چرا این فکر رو میکنید؟ میشه 4 تا دلیل منطقی بگید لدفاً؟
فرهنگ سازی خیلی راحت تر از این چیزی هست که شما تصور میکنید! همین منطق های بی اثبات هست که مشکل مملکته ما هست! هیچ کس نمیاد منطقی حرف بزنه! هر فردی هر طور که دلش بخواد میاد یک مسئله رو مطرح میکنه بدون این که جوانبش رو بسنجه!

واقعا از اینکه خودت میگی فکر کنیم و بگیم بعد این حرفو میزنی جاله :-??
من فکر کردم و حرف زدم! :)
من دلیل منطقی خواستم :) شما بگید دلیل منطقیتون چیه؟ :D
فکر میکنی ایجاد فرهنگ غربی یا همون فرهنگی که مد نظرتونه به همین راحتیا ممکنه؟ چرا؟ چون هنوز خیلی از مردم ما به دینشون پایبندن و حاضر نیستن کشوری رو که سال ها واسش جنگیدن که غربی نشه رو دو دستی تقدیم شما که میخوای فرهنگ سازی (!!!) کنی تحویل بدن :))
ببینید حرف درست رو از کافر هم شنیدید بپذیرید ... شما میگید دین دارید؟ من هم نمیگم پشت کنید به دینتون! شما برید چادر بپوشید رو بند بندازید کسی کاری نداره به شما
اما چه اجبار حجاب چه کشف حجاب هردو تند خویی محضه و اصلاً منطقی نیست! و همین شاید سرچشمه خیلی از این مسائل که میبینیم باشه! شما فکر میکنید با محدود کردن همه چی حله !!به خود شما 30 تا صندوقچه بدن بهت فقط یکیش قفل باشه 10 برابر حریص تر میشی که ببینی چی توی اون صندوقچس! :D مثلاً حجاب موجب میشه یک انسان که به حجاب معتقد نیست یکجا که آزادی پیدا میکنه خودشو خفه کنه! :D و همین ها میشه عقده و خیلی بد تر توی جامعه به شکلی که الان در اومده بشه!!!

کافیه با یک فرد که در دوران شاه در سِنی بوده که قدرت تشخیص داشته باشه و تحصیل کرده هم باشه پیدا کنید و ازش بپرسید در زمانی که همه با موی باز و دامن هایی تا سر زانو میرفتن مدرسه آیا باز هم یکی از مهمترین دغدغه های دخترا رنگ لاکشون بود؟ یا آرایششون؟ یا مدل موهاشون؟ یا تعداد دوست پسراشون؟
دقت کردید گند زدید به جامعه و قبول هم نمیکنید این گند رو و هنوز هم میگید سیاست ما دیانت ماست؟ :D

اصلاح مرد ها هم ممکنه , مطمئنان همه نه ولی خیلی از مرد ها میتونن خودشونو درست کنن
در مورد سومی هم که گفتم همیشه همه جا یسری پیدا میشن که برخلاف چیزای دیگه هستن پس نمیشه گفت چون بین اون همه آدم چون چند نفر درست نمیشن پس راه کلا اشتباهه

من میگم مورد 2 و 3 از لحاظ منطقی با هم برابرند! :D
اتفاقاً مورد 2 بسیار قوی تر هست :)

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از F@|-|!mEh :
اینجا کشور اسلامیه , دین : اسلام
مذهب : شیعه !
پس هر کی هست باید این قوانین رو رعایت کنه !
حالا مشکل داره میتونه بره یه کشوری که اسلامی نیست!

اونای که اینجوری نیستن , یه مشکلی هست که داره ادامه پیدا میکنه ...
قراره کشور طبق نظر اکثریت اداره بشه ولی این روش حق نداره حقوق اولیه اقلیت هارو زیر پا بذاره مثل آزادی مذهب . و آزادی مذهب یعنی کسی که مسلمون نیست مجبور نیست به اسلام عمل کنه یا تظاهر کنه در حالی که با اجرای احکام اسلام به عنوان اجبار در واقع دارید مجبورش می کنید اسلام رو اجرا کنه . خود قرآن هم اجبار دین رو نهی می کنه نکنه شما بیشتر از خدا صلاح رو تشخیص میدین ؟
شما هم اگر دوست دارید توی جایی که حجاب بسیار عالی باشه عربستان صعودی هست . میتونید اونجا برید . اگر قرار باشه کسی به کسی بگه تو فلان جا زندگی کن این فقط شما نیستید . :)
ضمنا اعتقاد به حجاب به شکل روسری و چادر به هیچ وجه اکثریت نداره . شما برید توی خیابون میبینید چقدر تعداد افرادی که حجاب رو ناقص رعایت می کنن زیادن و کسایی که کاملا درست رعایت می کنن چقدر کم . پس این حجاب حرف اکثریت نیست .
به نقل از F@|-|!mEh :
یعنی کلا زن باع تحریک مرده! پوشش این تحریک رو به حداقل میرسونه , از بین نمیبره و اون چیزایی که شما بهش میگی محدودیت رو اگر مرد هم رعایت کنه دیگه مشکلی نیست
همون جور که برای زن یک پوشش معین شده برای مرد هم شده همینطور برای رفتارش ...

درسته چادر مستقیم توی قرآن نیست ولی به پوشش کامل اشاره شده و واسه همینه که تاکید روی چادر نیست و روی پوشش درسته ! و طبق حدیث و روایات کامل ترین پوشش رو چادر میدونن و شما هیچ حقی نداری به خودت اجازه بدی توهین که X_X
از پوشیده شدن مو نزده ؟؟؟ :)) وقتی گفته زیبایی ها خود را بپوشانید و مچ دست به پایین و گردی صورت معلوم باشه ! این یعنی مو معلوم نباشه ...
در مورد عادتی هم گفتی , خیلیا عادت نکرده نکرده بودن , باور کرده بود ...

آزادی رو که شما تعریف میکنی رو هم ایران دیده بود , یکی از دلایل بوجود اومدن انقلاب هم همین بود
باز هم در قسمت آخر حرفت باید بگم ایران کشور اسلامیه و سعی بر این داره از قوانین اسلام پیروی کنه و این عادی شدنی که میگی معنی نداره ...
کلا زن باعث تحریک مرده ؟ همینجوری الکی ؟ نخیر بدن زن مرد رو تحریک می کنه . مثلا ما یه عروسک درست کنیم اسمشو بزاریم زن مردا تحریک میشن ؟ :)) مسلما خیر .
برای مرد پوشش تعیین شده ؟ مثلا بلوز شلوار چقدر هم واقعا محدودیت ایجاد می کنه این پوشش ! :) شما یه چیزو بگید که مردا رو محدود می کنه .
من به کسی توهین نکردم برای روشن شدن اینکه چقدر این حرف اشتباهه اون مثالو زدم .
قرآن کتاب جامعی هست با توجه به خود قرآن . هرچی باید روشن می شده روشن شده در اون و ضروریات گفته شده . پس چیزی که قرآن نگفته میشه غیر ضروری غیر ضروری هم رعایتش واجب نیست . در قرآن گفته شده زینت های خود را بپوشانید که به گفته خود پسرها مو تحریک کننده نیست . اگر قرار باشه زن ها هرچی باعث میشه زیبا باشن رو از بین ببرن که نظرتون چیه خودشونو شبیه میمون کنن ؟ دیگه کلا تحریک ریشه کن میشه جامعه ی ایده آل نه ؟ :)
احادیث و روایات هم قابل استناد نیستن دلیلشو تاحالا توی تاپیک های مختلف گفتم این تاپیک رو بخونید ما تمام این بحث های حجاب رو داشتیم واقعا حوصله ندارم حرفامو تکرار کنم .
حجاب بودن یا نبودن مسئله اینست : http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,84257.0.html
عادتی که گفتم خیلی ها عادت نکرده بودن ؟ اونوقت چجوری با حجاب و بی حجاب هر دو بدون مشکل در جامعه کنار هم زندگی می کردن هیچ مشکلی هم نبود ؟؟
ایران کشور اسلمیه یعنی چی ؟ یعنی اقلیت ها برن بمیرن ؟ یا نه خیلی بهشون لطف می کنید میتونن زنده باشن ولی باید هر چی شما فکر می کنید انجام بدن . همه دنیا بیان آزادی رو الگو بگیرن واقعا ! :|
حجاب به این شکل اصلا قانون اسلام نیست پس پیروی کردن ازش هم لزومی نداره . عادی شدنش هم کاملا معنی داره اگر راهی باشه که جواب میده .
به نقل از F@|-|!mEh :
به نظر من هر سه مورد کنار هم باشه !
بخصوص مورد دوم و سوم !
و اصلاح هیچ چیزی هیچوقت کامل نمیشه پس نباید انتظار اصلاح کامل مطلق
من فکر نمیکنم مورد اول اونقدری که میگی راحت باشه !
در مورد , مورد دومی که گفتی همین الان هم اگر بشه در کنار پوشش درست تقریبا همه چی حله ! یعنی نیمه دومی که از طرف مرد ها بود هم درست میشه
اینکه 35 سال نتیجه نداده , از اول 35 سال که نبوده , این اواخر به اوجش رسیده و دلیلش هم اینه که بعضیا تریپ روشن فکری زدن !!!!
اصلاح کامل که اصلا تخیلیه شما بگو یه سر سوزن حرکت رو به پیشرفت اگه داشته باشه این روش :| تیکه انداختن به شدت بدتر شده نگاه های کنجکاوانه و مریض همچنان زیاده شاید حتی بیشتر . تجاوز هم اگر برابر یا بیشتر نباشه کمتر نیست . اصلاح ؟؟ به این میگی اصلاح؟ :-/
خوب تجربه ی تاریخی نشون داده که هست پس احتمالش زیاده که به همین راحتی باشه .
اینکه 35 سال نتیجه نداده یعنی اشتباهه 35 سال اصلا زمان کمی نیست که بگی زمان نیاز داشته و روندی هم که داره طی میشه رو به پسرفته رفتار پسر ها هر روز داره بدتر میشه . اوج بد شدنش ؟ بله به اوج رسیده از این نظر :)
خیلی خنده داره اگر روشن فکر بودن رو نقض کنی روشن فکر بودن رو همه جای دنیا ستایش می کنن شما رو نمی دونم :)

AlirezA.MoradiaN

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
اراك

اين تحريك كه ميگين خيلي چيزه پيچيده اي است به خيلي عوامل بستگي داره... دو فر با دارن تو خيابون راه ميرم يكي همش داره ميگه اينو ببين اونو ببين اون يكي اصلا تو فازا نيست.... من خودم شده چندين بار واسه اينكه ضايع نشم پيشه دوستام با نظرشون موافقت ميكنم...

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از پرنیرا :
ببینید حرف درست رو از کافر هم شنیدید بپذیرید ... شما میگید دین دارید؟ من هم نمیگم پشت کنید به دینتون! شما برید چادر بپوشید رو بند بندازید کسی کاری نداره به شما
اما چه اجبار حجاب چه کشف حجاب هردو تند خویی محضه و اصلاً منطقی نیست! و همین شاید سرچشمه خیلی از این مسائل که میبینیم باشه! شما فکر میکنید با محدود کردن همه چی حله !!به خود شما 30 تا صندوقچه بدن بهت فقط یکیش قفل باشه 10 برابر حریص تر میشی که ببینی چی توی اون صندوقچس! :D مثلاً حجاب موجب میشه یک انسان که به حجاب معتقد نیست یکجا که آزادی پیدا میکنه خودشو خفه کنه! :D و همین ها میشه عقده و خیلی بد تر توی جامعه به شکلی که الان در اومده بشه!!!

کافیه با یک فرد که در دوران شاه در سِنی بوده که قدرت تشخیص داشته باشه و تحصیل کرده هم باشه پیدا کنید و ازش بپرسید در زمانی که همه با موی باز و دامن هایی تا سر زانو میرفتن مدرسه آیا باز هم یکی از مهمترین دغدغه های دخترا رنگ لاکشون بود؟ یا آرایششون؟ یا مدل موهاشون؟ یا تعداد دوست پسراشون؟
دقت کردید گند زدید به جامعه و قبول هم نمیکنید این گند رو و هنوز هم میگید سیاست ما دیانت ماست؟ :D

من هیچوقت نگفتم با محدود کردن همه چی حل لطفا حرف تو دهن من نذارید ...
بعدشم چرا اینقدر مطمئنی که من حریص تر میشم ؟ اومدیم و نشدم , حق نداری در مورد هر کسی این نظر رو بدی !
اونی که اعتقاد نداره مختاره رعایت نکنه !

به نقل از Bahar_R :
قراره کشور طبق نظر اکثریت اداره بشه ولی این روش حق نداره حقوق اولیه اقلیت هارو زیر پا بذاره مثل آزادی مذهب . و آزادی مذهب یعنی کسی که مسلمون نیست مجبور نیست به اسلام عمل کنه یا تظاهر کنه در حالی که با اجرای احکام اسلام به عنوان اجبار در واقع دارید مجبورش می کنید اسلام رو اجرا کنه . خود قرآن هم اجبار دین رو نهی می کنه نکنه شما بیشتر از خدا صلاح رو تشخیص میدین ؟
شما هم اگر دوست دارید توی جایی که حجاب بسیار عالی باشه عربستان صعودی هست . میتونید اونجا برید . اگر قرار باشه کسی به کسی بگه تو فلان جا زندگی کن این فقط شما نیستید . :)
ضمنا اعتقاد به حجاب به شکل روسری و چادر به هیچ وجه اکثریت نداره . شما برید توی خیابون میبینید چقدر تعداد افرادی که حجاب رو ناقص رعایت می کنن زیادن و کسایی که کاملا درست رعایت می کنن چقدر کم . پس این حجاب حرف اکثریت نیست . کلا زن باعث تحریک مرده ؟ همینجوری الکی ؟ نخیر بدن زن مرد رو تحریک می کنه . مثلا ما یه عروسک درست کنیم اسمشو بزاریم زن مردا تحریک میشن ؟ :)) مسلما خیر .
برای مرد پوشش تعیین شده ؟ مثلا بلوز شلوار چقدر هم واقعا محدودیت ایجاد می کنه این پوشش ! :) شما یه چیزو بگید که مردا رو محدود می کنه .
من به کسی توهین نکردم برای روشن شدن اینکه چقدر این حرف اشتباهه اون مثالو زدم .
قرآن کتاب جامعی هست با توجه به خود قرآن . هرچی باید روشن می شده روشن شده در اون و ضروریات گفته شده . پس چیزی که قرآن نگفته میشه غیر ضروری غیر ضروری هم رعایتش واجب نیست . در قرآن گفته شده زینت های خود را بپوشانید که به گفته خود پسرها مو تحریک کننده نیست . اگر قرار باشه زن ها هرچی باعث میشه زیبا باشن رو از بین ببرن که نظرتون چیه خودشونو شبیه میمون کنن ؟ دیگه کلا تحریک ریشه کن میشه جامعه ی ایده آل نه ؟ :)
احادیث و روایات هم قابل استناد نیستن دلیلشو تاحالا توی تاپیک های مختلف گفتم این تاپیک رو بخونید ما تمام این بحث های حجاب رو داشتیم واقعا حوصله ندارم حرفامو تکرار کنم .
حجاب بودن یا نبودن مسئله اینست : http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,84257.0.html
عادتی که گفتم خیلی ها عادت نکرده بودن ؟ اونوقت چجوری با حجاب و بی حجاب هر دو بدون مشکل در جامعه کنار هم زندگی می کردن هیچ مشکلی هم نبود ؟؟
ایران کشور اسلمیه یعنی چی ؟ یعنی اقلیت ها برن بمیرن ؟ یا نه خیلی بهشون لطف می کنید میتونن زنده باشن ولی باید هر چی شما فکر می کنید انجام بدن . همه دنیا بیان آزادی رو الگو بگیرن واقعا ! :|
حجاب به این شکل اصلا قانون اسلام نیست پس پیروی کردن ازش هم لزومی نداره . عادی شدنش هم کاملا معنی داره اگر راهی باشه که جواب میده . اصلاح کامل که اصلا تخیلیه شما بگو یه سر سوزن حرکت رو به پیشرفت اگه داشته باشه این روش :| تیکه انداختن به شدت بدتر شده نگاه های کنجکاوانه و مریض همچنان زیاده شاید حتی بیشتر . تجاوز هم اگر برابر یا بیشتر نباشه کمتر نیست . اصلاح ؟؟ به این میگی اصلاح؟ :-/
خوب تجربه ی تاریخی نشون داده که هست پس احتمالش زیاده که به همین راحتی باشه .
اینکه 35 سال نتیجه نداده یعنی اشتباهه 35 سال اصلا زمان کمی نیست که بگی زمان نیاز داشته و روندی هم که داره طی میشه رو به پسرفته رفتار پسر ها هر روز داره بدتر میشه . اوج بد شدنش ؟ بله به اوج رسیده از این نظر :)
خیلی خنده داره اگر روشن فکر بودن رو نقض کنی روشن فکر بودن رو همه جای دنیا ستایش می کنن شما رو نمی دونم :)

من میگم اصلا محدودیت نیست شما داری میگی محدودیت , بعدشم مردا باید رفتارشونو کنترل کنن !
قرآن در مورد حجاب صحبت کرده!
بعد کی گفته مو تحریک نمیکنه؟؟؟ :|
بعدشم زن باید زینت هاش رو برای همسر و خانواده ش به نمایش بزاره نه برای هر کسی از راه رسید...
در مورد احادیث , هر حدیثی که با قرآن مطبقت داشته باشه درسته در غیر این صورت جعلیه ...
در مورد اقلیت ها هم اونا حق دارن عتقاداتشونو بیان کنن ولی مجبور نیستن پوشش کامل داشته باشن ولی طبق قانون ایران با بلیز دامن هم نمیتونن بیان بیرون...
چرا تیکه نداختن و نگاه مریض به قول خودت زیاد شده ؟ چون بد حجابی هم رواج پیدا کرده !
35 سال نتیجه داده , این اواخر داریم رو به زوال پیش میریم :|

روشن فکری آره ولی تریپ روشن فکری نه!

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

محدودیت نیست ؟
محدودیت توی 40 درجه ی تابستون صد لایه لباس عین پتو پوشیدن نیست ؟ محدودیت این نیس که بهت بگن این رنگ نپوش جلب توجه می کنه ؟ محدودیت این نیس که تو حق نداری تو پارک همراه خانوادت ورزش کنی چون باعث تحریک میشه ؟ محدودیت این نیست که تو دینت اسلام نیست بهت میگن باید قانون اسلامو عمل کنی ؟ محدودیت این نیست که خیلی از ورزش هارو نمی تونی به صورت حرفه ای انجام بدی چون با تفکرات بعضی ها نمی خونه ؟؟؟؟
نمیدونم والا به چی میگی محدودیت . ما به اینا میگیم محدودیت شما رو نمیدونم .
من تحقیق کردم از خود پسرا پرس و جو کردم هیچ کدوم معتقد نبودن مو باعث تحریکشون میشه
حالا شما اگر از اونا بهتر میدونی چی باعث تحریکشون میشه دیگه من چیزی نمی تونم بگم .
اصلا پیش خودت منطقی فکر کن مو چرا باید باعث تحریک بشه ؟ واقعا چیز خاصی نیست .
زیبایی و آراستگی بخشی از احترام به خود هست . اینو اتفاقا معلم دینیمون همین امسال درس داد و به نظرم چیزیه که واقعیت هم داره .
خیلی از آدما هستن که توی خونشون هیچکس هم که نباشه اراستگی خودشونو حفظ می کنن این یه نوع احترام قائل شدن برای خودشونه . توی خیابونم همینه . این آراستگیشونو نمیذارن کنار .
چرا فکر می کنی هرکی اراسته و زیبا راه میره توی خیابون قصدش نمایش زیبایی برای مردهاست ؟؟؟
قرآن در مورد حجاب صحبت کرده در حدی که زینت هاتون رو (که مشخصه منظور چی بوده) برای بقیه به نمایش نگذارید در همین حد .
کوچکترین حرفی از چادر یا روسری یا مو هم زده نشده .
احدیث بعضیاش چیز هایی اضافه بر قرآن هست توش . چیزی که توی قرآن وجود نداره چجوری با قرآن مقایسه می کنی ؟ :D
ممکنه هم با اصول قرآن ضدیت نداشته باشه اما اضافه کردن غیر ضروریات به دین هست .
هیچ راه اطمینانی هم نیست که اون افراد واسطه این نوع غیر ضروریات رو اضافه نکرده باشن .
چرا تیکه ها و نگاه های مریض زیاد شده ؟ چون حساسیت بی جا ایجاد شده .
قبل 35 سال پیش مردم بی حجاب تو خیابون راه می رفتن اصلا هم از این خبرا نبودا :-"
یعنی واقعا روسری که عقبه از کسی که کلا روسری نداشته تحریک کننده تره ؟؟؟
یا مانتوی کوتاه از دامن تا سر زانو تحریک کننده تره ؟ خیر اما رفتار های ناهنجار به شدت زیاد شده .
35 سال نتیجه داده ؟ میشه یه برهه زمانی رو نام ببری که اکثریت با حجاب کامل توی خیابون میرفتن بدون ترس از گشت و زندان و اینا ؟
اگر چنین دوره ای وجود داشت میشد گفت حداقل یه وقتی اثر مثبت گذاشته .
مشکل اینه که اینکار هیچ وقت تاثیر مثبت نداشته . این زوال هم از اول این روند به تدریج زیاد شده و الان هم به اوج رسیده .

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

1.کسی شما رو مجبور نکرده توی ایرن زندگی کنید

2.با مسئله مو موافقم واقعا واسه منه پسر موی یک دختر با سیم ظرفشویی آشپزخونه هیچ فرقی نداره :D

3.کسی از شما ورزش رو سلب نکرده تازه شما ورزش رو حرفه ای هم میتونید انجام بدید ولی توی میادین دیگهنمیتونیدد حاظر بشید

4.....

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از Bahar_R :
محدودیت نیست ؟
محدودیت توی 40 درجه ی تابستون صد لایه لباس عین پتو پوشیدن نیست ؟ محدودیت این نیس که بهت بگن این رنگ نپوش جلب توجه می کنه ؟ محدودیت این نیس که تو حق نداری تو پارک همراه خانوادت ورزش کنی چون باعث تحریک میشه ؟ محدودیت این نیست که تو دینت اسلام نیست بهت میگن باید قانون اسلامو عمل کنی ؟ محدودیت این نیست که خیلی از ورزش هارو نمی تونی به صورت حرفه ای انجام بدی چون با تفکرات بعضی ها نمی خونه ؟؟؟؟
نمیدونم والا به چی میگی محدودیت . ما به اینا میگیم محدودیت شما رو نمیدونم .
من تحقیق کردم از خود پسرا پرس و جو کردم هیچ کدوم معتقد نبودن مو باعث تحریکشون میشه
حالا شما اگر از اونا بهتر میدونی چی باعث تحریکشون میشه دیگه من چیزی نمی تونم بگم .
اصلا پیش خودت منطقی فکر کن مو چرا باید باعث تحریک بشه ؟ واقعا چیز خاصی نیست .
زیبایی و آراستگی بخشی از احترام به خود هست . اینو اتفاقا معلم دینیمون همین امسال درس داد و به نظرم چیزیه که واقعیت هم داره .
خیلی از آدما هستن که توی خونشون هیچکس هم که نباشه اراستگی خودشونو حفظ می کنن این یه نوع احترام قائل شدن برای خودشونه . توی خیابونم همینه . این آراستگیشونو نمیذارن کنار .
چرا فکر می کنی هرکی اراسته و زیبا راه میره توی خیابون قصدش نمایش زیبایی برای مردهاست ؟؟؟
قرآن در مورد حجاب صحبت کرده در حدی که زینت هاتون رو (که مشخصه منظور چی بوده) برای بقیه به نمایش نگذارید در همین حد .
کوچکترین حرفی از چادر یا روسری یا مو هم زده نشده .
احدیث بعضیاش چیز هایی اضافه بر قرآن هست توش . چیزی که توی قرآن وجود نداره چجوری با قرآن مقایسه می کنی ؟ :D
ممکنه هم با اصول قرآن ضدیت نداشته باشه اما اضافه کردن غیر ضروریات به دین هست .
هیچ راه اطمینانی هم نیست که اون افراد واسطه این نوع غیر ضروریات رو اضافه نکرده باشن .
چرا تیکه ها و نگاه های مریض زیاد شده ؟ چون حساسیت بی جا ایجاد شده .
قبل 35 سال پیش مردم بی حجاب تو خیابون راه می رفتن اصلا هم از این خبرا نبودا :-"
یعنی واقعا روسری که عقبه از کسی که کلا روسری نداشته تحریک کننده تره ؟؟؟
یا مانتوی کوتاه از دامن تا سر زانو تحریک کننده تره ؟ خیر اما رفتار های ناهنجار به شدت زیاد شده .
35 سال نتیجه داده ؟ میشه یه برهه زمانی رو نام ببری که اکثریت با حجاب کامل توی خیابون میرفتن بدون ترس از گشت و زندان و اینا ؟
اگر چنین دوره ای وجود داشت میشد گفت حداقل یه وقتی اثر مثبت گذاشته .
مشکل اینه که اینکار هیچ وقت تاثیر مثبت نداشته . این زوال هم از اول این روند به تدریج زیاد شده و الان هم به اوج رسیده .

اولا که من نگفتم پوشش درست یعنی چادر و هر جا گفتم چادر منظورم پوشش درست بوده که قبلا هم گفتم اینو
دوما کی گفته صد لایه لباس بپوشید؟ واسه دوری از گرما راه های دیگه ای هم هست !
کی گفته لباس رنگی نپوشید؟! حتی چادر رنگی هم داریم ولی فقط چون رایج نیست کسی بیرون از خونه سرش نمیکنه !
این که حق ورزش هم نداری فکر نمیکنم کسی گفته باشه , تو داری خیلی سخت میگیری و گیر الکی میدی!
هر جای دنیا که بری باید از قوانینش اطاعت کنی حتی اگر مخالف عقیده ت باشه , ایران هم کشور اسلامیه و قوانینش بر پایه اسلامه ...

تو قرآن در مورد پوششی که تا زیر سینه ها رو میپوشونه صحبت کرده ( اسمش یادم نیست ) , چقدر در این مورد مطالعه کردی؟

بعد اینکه کی گفته آراسته نباشید؟ شما کلا پوشش رو کثیف میدونی با این حرفت :-&
اگر آراستگی رو شما به عریانی میدونی باشه ولی واقعا متاسفم ... :|
این همه آدم داریم که با پوشش کامل و زیبا و آراسته هستن , یعنی چی نمیشه آراسته بود؟

شما چند سالته؟ 35 سال پیش زندگی میکردی؟ :))

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از arvin.a :
1.کسی شما رو مجبور نکرده توی ایرن زندگی کنید

2.با مسئله مو موافقم واقعا واسه منه پسر موی یک دختر با سیم ظرفشویی آشپزخونه هیچ فرقی نداره :D

3.کسی از شما ورزش رو سلب نکرده تازه شما ورزش رو حرفه ای هم میتونید انجام بدید ولی توی میادین دیگهنمیتونیدد حاظر بشید

4.....
فعلا که اکثریت با کساییه که این نوع حجاب رو نمی خوان . برید توی خیابون ببینید چند نفر حجاب رو کامل رعایت می کنن و چند نفر حجاب رو با روسری عقب رفته و مانتوی کوتاه و ... نگه میدارن اونوقت نظر اکثریت واضح میشه . شما برای کسی تعیین نمی کنید کجا زندگی کنه . با توجه به اینکه فعلا هم این عقیدتون به هیچ وجه توی اکثریت نیست اگه مشکل دارید میتونید برید عربستان صعودی زندگی کنید که مشکلی براتون پیش نیاد . :) کسی مجبورتون نکرده در ایران زندگی کنید .

حق ورزش حرفه ای در سطح قهرمانی و بین المللی در بسیاری از رشته ها برای نماینده های خانم وجود نداره . نمونه ی بارزش هم همون خانمی که با پوشش کاملا اسلامی(لباس غواصی+روسری و لباس های دیگه ای) رکورد جدیدی در شنا در آبهای آزاد شکست و چون خانم بود بهش اجازه ی ثبت ندادن . :) همین تازگی هم بوده .

به نقل از F@|-|!mEh :
اولا که من نگفتم پوشش درست یعنی چادر و هر جا گفتم چادر منظورم پوشش درست بوده که قبلا هم گفتم اینو
دوما کی گفته صد لایه لباس بپوشید؟ واسه دوری از گرما راه های دیگه ای هم هست !
کی گفته لباس رنگی نپوشید؟! حتی چادر رنگی هم داریم ولی فقط چون رایج نیست کسی بیرون از خونه سرش نمیکنه !
این که حق ورزش هم نداری فکر نمیکنم کسی گفته باشه , تو داری خیلی سخت میگیری و گیر الکی میدی!
هر جای دنیا که بری باید از قوانینش اطاعت کنی حتی اگر مخالف عقیده ت باشه , ایران هم کشور اسلامیه و قوانینش بر پایه اسلامه ...

تو قرآن در مورد پوششی که تا زیر سینه ها رو میپوشونه صحبت کرده ( اسمش یادم نیست ) , چقدر در این مورد مطالعه کردی؟

بعد اینکه کی گفته آراسته نباشید؟ شما کلا پوشش رو کثیف میدونی با این حرفت :-&
اگر آراستگی رو شما به عریانی میدونی باشه ولی واقعا متاسفم ... :|
این همه آدم داریم که با پوشش کامل و زیبا و آراسته هستن , یعنی چی نمیشه آراسته بود؟

شما چند سالته؟ 35 سال پیش زندگی میکردی؟ :))
چادر یا مانتو یا روسری فرقی نداره همشون همین حکم رو دارن در اصل موضوع تفاوتی نمی کنه .
مانتو و روسری روی لباس های اصلی پوشیدن توی تابستون واقعا عذاب آوره . چه راه هایی برای جلوگیری از گرما هست ؟ بگید ما هم بدونیم خوب .
آقایون گشت ارشاد بعضی لباس های رنگی رو می گیرن میگن تحریک کننده هست مواردش هم کم نبوده . آهان چادر رنگی منظورتون خاکستری و قهوه ای و ایناس دیگه ؟ نه تورو خدا می خوان بگن قهوه ای و خاکستری و سرمه ای هم نپوشید !!! :))
هرجای دنیا بری به جز ایران و عربستان هرکس عقیده ی خودشو داره عقیده ی هیچ کس هم برای بقیه تعیین تکلیف نمی کنه . اگه نه که اروپا و آمریکا اکثریت قاطع مسیحین باید قوانین قانون مسیحیت باشه مسلمونا هم برای اونا خارج از دین محسوب میشن و همین حالتی که اینجا اقلیت های مذهبی دارن باید توی اون کشور ها میداشتن در حالی که تمامی آزادی های دینیشون سر جاشه .
قانون قراره طبق نظر اکثریت باشه ولی قرار نیست حقوق اقلیت رو نابود کنه . یه مثال مناسب یکی از بچه ها زد جا داره اینجا هم مطرح بشه :
به نقل از احـــــــمد :
عین این میمونه ک ما 4 نفر تو یک خونه باشیم بعد 3 تامون (بدون هیچ دلیلی) تصمیم بگیریم شما رو بزنیم و شما هم باید تابع اکثریت باشی .
قانونی ک اکثریت تصویب می کنن درسته هیچ وقت نمی تونه اقلیت رو راضی کنه ولی این قانون نباید طوری باشه ک یه سری حقوق پایه ای اقلیت ها کاملا نقض بشه.

اسم اون چیزی که میگید خمر و جلباب هست که اصلا لزومی نداره چنین معنایی بده چون دو تا کلمه ی کلی به معنای پوشاننده هست . فقط تعبیر و تفسیر بعضی هاست که میگن خمر و جلبا یعنی چنین پوششی . لطفا اون تاپیکی که گفتم در مورد حجاب مطالعه کنید چون ما همه ی این بحث هارو قبلا داشتیم که من دیگه مجبور نشم حرفامو دائم تکرار کنم .
شما لطف کنید به من نگید هر مسئله ای رو چطور میدونم در عقایدم :) پوشش اصلا کثیف نیست . اما پوشش رو هر کس برای خودش تعیین می کنه حدود عقلی هم در هر جامعه ای هست (تاکید می کنم عقلی نه بسته به عقاید یه عده) . من نمی فهم چطوریه که وقتی رضا شاه چادر رو از سر زنا کشید همه ی شما محکومش می کنید که آدم پستیه و اینکارش ظلمه و ... چطور به زور حجاب سر مردم گذاشتن اشکالی نداره ولی اون کار ظلمه؟؟
آراسته بودن از نظر خیلی ها مانتو چادر و لباس هایی نظیر اینا محسوب نمیشه . واقعا هم لباس های قشنگی نیستن فقط یه پوشش گشاد به آدم آویزونه (نظر شخصیمه الان باز نگین توهین می کنی من این لباس هارو اینطوری میبینم ). از نظر خیلی ها آراستگی اینه که به شکل مورد علاقشون ارایش کنن(در حد معقول) در حالی که اگر قوانین حاکم جدی گرفته بشه حق ندارن .
خیلی جمله ی آخرتون مسخره بود . داریم توی قرن 21 زندگی می کنیم دوست عزیز ! عکس ها وجود داره فیلم ها وجود داره کتاب های افرادی که در اون دوره زندگی می کردن و لابه لاش توصیف هایی از اجتماع وجود داره هستن وهمچنین افرادی وجود دارن که اون دوره رو دیدن و توش زندگی کردن . برید بپرسید اون موقع اوضاع تیکه انداختن و نگاه های مریض چجوری بود .:) توی عکس ها و فیلم های باقی مونده هم خانم های بی حجاب و با حجاب در کنار هم در یک اجتماع قرار میگیرن مرد های کراواتی یا بی کراوات هم همینطور . کسی هم به کسی کاری نداره .

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

خخخخ...جوابا رو خوندم اکثرا جالب بود :D
خوب این بی فرهنگی بعضی از پسرا رو نشون میده خصوصا دخترا البته بعضیا :D

parimero

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

من هیچوقت نگفتم با محدود کردن همه چی حل لطفا حرف تو دهن من نذارید ...
بعدشم چرا اینقدر مطمئنی که من حریص تر میشم ؟ اومدیم و نشدم , حق نداری در مورد هر کسی این نظر رو بدی !
اونی که اعتقاد نداره مختاره رعایت نکنه !

:)
شمایی که موافق حجاب و محدودیت های فعلی هستید و فکر میکنید مو تحریک میکنه بهتره بگید چرا ما شاهد همچین چیزایی هستیم در کشورمون؟
من هرگز نگفتم صرفاً شما این یک ویژگی کلی هست بینن انسان ها مشترکه و هیچ فردی نمیتونه انکار کنه :)
حالا درسته کم و زیاد داره اما هیچوقت 0 نمیشه!
در ضمن اصلاً هم این طور نیست اونی که اعتقاد نداره رعایت نکنه شلاق میخوره :| :| :|

95819037358149214177.jpg

جناب آقای مهندس سيد عزت‌الله ضرغامی
ریاست محترم سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران

نام من «الهام اصغری» است. دختر شناگری که 21 خردادماه امسال به مدت 9 ساعت و بدون وقفه مسافت 20 کیلومتری را در دریای كاسپین شنا کرد، اما وزارت ورزش و جوانان با بهانه‌ای باورنشدنی از ثبت این رکورد شنای آزاد خودداری می‌کند و که تاکنون بسیاری از رسانه‌های داخلی و خارجی به انعکاس این رخداد پرداخته‌اند.

در هفته گذشته پیام ویدئویی که در یوتیوب منتشر کردم هزاران بازدیدکننده داشته و از نقاط مختلف دنیا نیز صدها پیام‌های همدردی و حمایت دریافت کرده‌ام. حتی در شرایطی که جهان درگیر اخبار تحولات مصر و برکناری مرسی است و هر رخدادی درباره این کشور بلافاصله مخابره می‌شود و حجم بالایی از اخبار را به خود اختصاص داده، با این حال روزنامه‌های بین‌المللی به موضوع ثبت نشدن رکورد من با وجود داشتن حجاب اسلامی پرداخته‌اند.

اما حیرت‌آور است که از این سو جنابعالی و آقای علی مطهری، نماینده محترم مجلس شورای اسلامی در عوض دفاع از دختر محجبه ایرانی که رکورددار شنای آزاد بانوان کشورهای اسلامی است، ترجیح دادید تا مقابل دوربین رسانه‌ها بایستید و درباره شکیرا و خانم تماشاگر والیبال که پیراهن آستین کوتاه به تن داشت، با یکدیگر بحث و مجادله و شوخی کنید.
با آن که حتی روزنامه دولت نیز با تایید این رکورد تاکید کرده که لباس من کاملا اسلامی بوده و تنها گرفتار سلیقه شخصی خانم مرضیه اکبرآبادی شده‌ام، اما شما هیچ واکنشی نسبت به این بی‌عدالتی نداشتید و آن را نادیده گرفتید و در این مدت رسانه ملی یک کلمه هم درباره این موضوع صحبتی به میان نیاورده است.

آقای ضرغامی!

تا وقتی شما رئیس سازمان صداوسیما باشید، این رسانه اجازه ندارد هیچ اسمی از من ببرد. این‌جانب شما را حامی حق و عدالت‌خواهی نمی‌شناسم و روزی که رکورد شنای آزاد جهان را بشکنم، اگر در هر یک از شبکه‌های صداوسیما حتی یک خبر از من منتشر شود، به مراجع قانونی شکایت می‌کنم. شما فقط فوتبال ورزش را می‌دانید و به خاطر آن با هر مقامی هم درگیر می‌شوید، چون از هر لحاظ برایتان به صرفه است؛ پس به همان بپردازید و سودتان را ببرید، چون ورزش بانوان برایتان فقط دردسر است.

ما بانوان ورزشکار با کمک‌های دوستانه رسانه‌های دیگر، مشکلات خود را پیگیری می‌کنیم و به شما نیازی نداریم.

بدرود
الهام اصغری
15 تیرماه 1392
منبع: عصر ایران

شما اسم این رو چی میذارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه محدودیت نیست دقیقاً چیه؟ :|

6i0c8I2eCvY2SOB4MERsyPvGDL6nY.jpg

مشکل این جامعه چیه واقعاً؟ :| بهتره یاد آوری کنم یک سری چیز ها رو در همون سالی که انقلاب کردند و انفجار نور در روزنامه اطلاعات و کیهان گفتند که حجاب در کار نیست! و اجباری نیست!!!

6i0d1f3ZNI6ZEqX1n5MSEwinXrKqK.jpg

6i0d23KkyErHwlnjO0vkquX1nKyrs.jpg

6i0dnBIGtDODWdoI5YsVlinq5TFnC.jpg

پس اگه مردم جنگیدن واسه حجاب نجنگیدن که الان همه گیر دادن به حجاب واسه این که نون رو ارزون تر بخرن جنگیدن واسه این که پول نفت رو بگیرن جنگیدن! :| :| :|

mohandes leily

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 و 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
ikiu
رشته دانشگاه
فیزیک
اینستاگرام

این پست بالایی عالی بود
میخواستم ب دادن ی لایک اکتفا کنم ولی دلم نیومد!
دیگه حرفش حقِ دیگه؟
قبول ندارین؟؟؟

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از Bahar_R :
فعلا که اکثریت با کساییه که این نوع حجاب رو نمی خوان . برید توی خیابون ببینید چند نفر حجاب رو کامل رعایت می کنن و چند نفر حجاب رو با روسری عقب رفته و مانتوی کوتاه و ... نگه میدارن اونوقت نظر اکثریت واضح میشه . شما برای کسی تعیین نمی کنید کجا زندگی کنه . با توجه به اینکه فعلا هم این عقیدتون به هیچ وجه توی اکثریت نیست اگه مشکل دارید میتونید برید عربستان صعودی زندگی کنید که مشکلی براتون پیش نیاد . :) کسی مجبورتون نکرده در ایران زندگی کنید .

حق ورزش حرفه ای در سطح قهرمانی و بین المللی در بسیاری از رشته ها برای نماینده های خانم وجود نداره . نمونه ی بارزش هم همون خانمی که با پوشش کاملا اسلامی(لباس غواصی+روسری و لباس های دیگه ای) رکورد جدیدی در شنا در آبهای آزاد شکست و چون خانم بود بهش اجازه ی ثبت ندادن . :) همین تازگی هم بوده .
چادر یا مانتو یا روسری فرقی نداره همشون همین حکم رو دارن در اصل موضوع تفاوتی نمی کنه .
مانتو و روسری روی لباس های اصلی پوشیدن توی تابستون واقعا عذاب آوره . چه راه هایی برای جلوگیری از گرما هست ؟ بگید ما هم بدونیم خوب .
آقایون گشت ارشاد بعضی لباس های رنگی رو می گیرن میگن تحریک کننده هست مواردش هم کم نبوده . آهان چادر رنگی منظورتون خاکستری و قهوه ای و ایناس دیگه ؟ نه تورو خدا می خوان بگن قهوه ای و خاکستری و سرمه ای هم نپوشید !!! :))
هرجای دنیا بری به جز ایران و عربستان هرکس عقیده ی خودشو داره عقیده ی هیچ کس هم برای بقیه تعیین تکلیف نمی کنه . اگه نه که اروپا و آمریکا اکثریت قاطع مسیحین باید قوانین قانون مسیحیت باشه مسلمونا هم برای اونا خارج از دین محسوب میشن و همین حالتی که اینجا اقلیت های مذهبی دارن باید توی اون کشور ها میداشتن در حالی که تمامی آزادی های دینیشون سر جاشه .

:)) خودتون حرف خودتونو نقض میکنید , عالیه :))
الناز اضغری هم ثبت نشدنش بخاطر پوشش نبوده , گفتن به این دلیل که تو بخش نامه یا همون قوانین ما چیزی به اسم پوشش زد در دریا وجود نداره , و من اینو قبول دارم که کارشون اشتباهه ولی هیچ ربطی به بحث ما نداره , یه اشتباهی کردن و بحثش اینجا نیست !
میخوای لخت بیا بیرون , اگر به گرما باشه همون یه لباسی که آدم تو خونه میپوشه هم باعث گرم شدنش میشه !
بعدشم راه هایی هست که بشه گرما رو کاهش داد , و توجیه خوبی برای عریان بودن نیست , اصلاااا!
به قول خودت آقایون گشت ارشاد:)) یه اشتباهی کردن تموم شد رفت , دیگه فکر نمیکنم چیزی به اسم گشت ارشاد قراره باشه باشه و شما از این نظر خیالت راحت و دیگه غر نمیزنی!
چادر رنگی = خاکستری و سرمه ای :)) واقعا که , وقتی برا خودت الکی الکی اینجوری برداشت میکنی حرف نزن ...
چادر رنگی , آبی , صورتی , زرد , سبز و ... , تو همین ایران خودمون هم دیدم , ولی چون فرهنگش تو جامعه نیست که چادر رنگی بپوشن صرفا واسه نماز استفاده میشه ...

تو اروپا و آمریکا اکثریت مسیحی هستن یا نیستن کاری ندارم ولی قوانینشون بر پایه اصول دینشون نیست پس مثالت کاملا اشتباهه ! و همینطور کلا مقایسه ت با کشور های اروپایی

به نطرم هم مثالت ربطی به بحث نداره , داره بگو چیه ؟!

به نقل از Bahar_R :
اسم اون چیزی که میگید خمر و جلباب هست که اصلا لزومی نداره چنین معنایی بده چون دو تا کلمه ی کلی به معنای پوشاننده هست . فقط تعبیر و تفسیر بعضی هاست که میگن خمر و جلبا یعنی چنین پوششی . لطفا اون تاپیکی که گفتم در مورد حجاب مطالعه کنید چون ما همه ی این بحث هارو قبلا داشتیم که من دیگه مجبور نشم حرفامو دائم تکرار کنم .
شما لطف کنید به من نگید هر مسئله ای رو چطور میدونم در عقایدم :) پوشش اصلا کثیف نیست . اما پوشش رو هر کس برای خودش تعیین می کنه حدود عقلی هم در هر جامعه ای هست (تاکید می کنم عقلی نه بسته به عقاید یه عده) . من نمی فهم چطوریه که وقتی رضا شاه چادر رو از سر زنا کشید همه ی شما محکومش می کنید که آدم پستیه و اینکارش ظلمه و ... چطور به زور حجاب سر مردم گذاشتن اشکالی نداره ولی اون کار ظلمه؟؟
آراسته بودن از نظر خیلی ها مانتو چادر و لباس هایی نظیر اینا محسوب نمیشه . واقعا هم لباس های قشنگی نیستن فقط یه پوشش گشاد به آدم آویزونه (نظر شخصیمه الان باز نگین توهین می کنی من این لباس هارو اینطوری میبینم ). از نظر خیلی ها آراستگی اینه که به شکل مورد علاقشون ارایش کنن(در حد معقول) در حالی که اگر قوانین حاکم جدی گرفته بشه حق ندارن .
خیلی جمله ی آخرتون مسخره بود . داریم توی قرن 21 زندگی می کنیم دوست عزیز ! عکس ها وجود داره فیلم ها وجود داره کتاب های افرادی که در اون دوره زندگی می کردن و لابه لاش توصیف هایی از اجتماع وجود داره هستن وهمچنین افرادی وجود دارن که اون دوره رو دیدن و توش زندگی کردن . برید بپرسید اون موقع اوضاع تیکه انداختن و نگاه های مریض چجوری بود .:) توی عکس ها و فیلم های باقی مونده هم خانم های بی حجاب و با حجاب در کنار هم در یک اجتماع قرار میگیرن مرد های کراواتی یا بی کراوات هم همینطور . کسی هم به کسی کاری نداره .
عقلی:)) شما اعتقادات رو غیر عقلی میدونی؟ :|
اینکه چادر رو به زور برداشت خیلی اشتباه کرده هیچ شکی نیست , ولی منم نگفتم حجاب اجباری خوبه , گفتم هر کسی اخیتار داره حجاب داشته باشه یا نداشته ولی هر جامعه ای یسری ارزش داره که باید رعایت شه ...
یعنی زیبایی رو به عریانی میدونی؟! لباس هم لزومی نداره خیلی گشاد باشه ! خیلی چسبون خوب نیست باشه!
آرایش هم تا حدی که زیباس ضرر نداره , ولی متاسفانه دخترای امروز ( همه شون نه ولی خیلیاشون ) طوری آرایش میکنن انگار صورتشونو فرو بردن تو لوازم آرایش , به نظرت جلوه خوبی داره واقعا؟!

یعنی شما به کتاب و فیلم و اخبار اینقدر اعتماد داری؟ پس چرا الان اگر خبری میشه شک میکنی بهش؟!
در هر صورت خوندن خبر و کتاب و دیدن فیلم مثل حضور در اون جامعه نمیشه !
بعدشم ببینم شما همه کتابا و همه فیلم ها رو دیدی که همچین حرفی میزنی؟ حرف شما هم منطقی نیست که با خوندن دو تا کتاب و دو تا فیلم ایتو بگی!

به نقل از پرنیرا :
:)
شمایی که موافق حجاب و محدودیت های فعلی هستید و فکر میکنید مو تحریک میکنه بهتره بگید چرا ما شاهد همچین چیزایی هستیم در کشورمون؟
من هرگز نگفتم صرفاً شما این یک ویژگی کلی هست بینن انسان ها مشترکه و هیچ فردی نمیتونه انکار کنه :)
حالا درسته کم و زیاد داره اما هیچوقت 0 نمیشه!
در ضمن اصلاً هم این طور نیست اونی که اعتقاد نداره رعایت نکنه شلاق میخوره :| :| :|

بازم داری حرفت رو ادامه میدی :-& من میگم موافق حجاب زوری نیستم باز شما بگو من میگم باید حجاب زوری باشه ~X( ( بعد به من میگن درست بخون ... )

به نقل از پرنیرا :
اگه محدودیت نیست دقیقاً چیه؟ :|

در مورد این هم بالاتر گفتم , و قبول دارم کارشون اشتباه بوده ولی دلیلی بر عریان بودن نمیشه !
در هر حال من نمیگم کارشون درست بوده , ولی ربطش با بحث ما چیه؟!

به نقل از پرنیرا :
مشکل این جامعه چیه واقعاً؟ :| بهتره یاد آوری کنم یک سری چیز ها رو در همون سالی که انقلاب کردند و انفجار نور در روزنامه اطلاعات و کیهان گفتند که حجاب در کار نیست! و اجباری نیست!!!

پس اگه مردم جنگیدن واسه حجاب نجنگیدن که الان همه گیر دادن به حجاب واسه این که نون رو ارزون تر بخرن جنگیدن واسه این که پول نفت رو بگیرن جنگیدن! :| :| :|

بد نیست درست بخونی , نوشته حجاب اجباری در کار نیست ! ( به من میگن خوب بخون ... )
جامعه اگر بخواد اینطوری بشه , مشکلات دیگه هم بوجود میاد , چرا؟ چون تو موقعیت الان ما , خیلی از اون افرادی که به حجاب معتقد نیستن خیلی راحت به خودشون اجازه میدن مورد تمسخر قرارش بدن یا بهش توهین کنن , از این موارد زیاد تو دنیای واقعی دیدم ...
و به نظر من کسایی که حرف از آزادی میزنن تا وقتی که خودشون نتونن آزادی رو به خودشون بفهمونن فقط یه مشت ادعا دارن که همون بهتر اونجور که میخوان نشه!
مستقیم واسه حجاب نبوده شاید ولی واسه احترام به حجاب حتما بود ! اون مواردی که شما گفتی هم حتما هست و کسی نگفت فقط برای حجاب جنگیدن نه واسه خیلی چیزا جنگیدن :|

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از F@|-|!mEh :
:)) خودتون حرف خودتونو نقض میکنید , عالیه :))
الناز اضغری هم ثبت نشدنش بخاطر پوشش نبوده , گفتن به این دلیل که تو بخش نامه یا همون قوانین ما چیزی به اسم پوشش زد در دریا وجود نداره , و من اینو قبول دارم که کارشون اشتباهه ولی هیچ ربطی به بحث ما نداره , یه اشتباهی کردن و بحثش اینجا نیست !
میخوای لخت بیا بیرون , اگر به گرما باشه همون یه لباسی که آدم تو خونه میپوشه هم باعث گرم شدنش میشه !
بعدشم راه هایی هست که بشه گرما رو کاهش داد , و توجیه خوبی برای عریان بودن نیست , اصلاااا!
به قول خودت آقایون گشت ارشاد:)) یه اشتباهی کردن تموم شد رفت , دیگه فکر نمیکنم چیزی به اسم گشت ارشاد قراره باشه باشه و شما از این نظر خیالت راحت و دیگه غر نمیزنی!
چادر رنگی = خاکستری و سرمه ای :)) واقعا که , وقتی برا خودت الکی الکی اینجوری برداشت میکنی حرف نزن ...
چادر رنگی , آبی , صورتی , زرد , سبز و ... , تو همین ایران خودمون هم دیدم , ولی چون فرهنگش تو جامعه نیست که چادر رنگی بپوشن صرفا واسه نماز استفاده میشه ...
کجای حرف خودمو نقض کردم دقیقا ؟ :-?
ورزش حرفه ای رشته های دیگه ای هم داریم که کلا تیم بانوان نداریم بخاطر همین پوشش ها . مثلا تنیس و بعضی رشته ها .
نه بابا این راه حلو اختراع کردیا ! :O به هر حال یه لباس آستین کوتاه خیلی ترجیح داره به یه پتوی گشاد مثل مانتو یا چادر .
چه راه هایی هست ؟؟ شما بگو ما هم بدونیم خوب .
کسی نگفت عریان بودن نمی دونم چرا اصلا تعادل برات تعریف نشدس یعنی لباس یا چادر و مانتوئه یا عریان شدن ؟ کلا حالت دیگه ای وجود نداره ؟؟ مانتو و چادر کسی بگه نباشه یعنی عریان باشه ؟؟؟
یه اشتباهی کردن تموم شد رفت ؟ :)) یه اشتباهی 35 سال کردن ؟؟؟ یه اشتباهی بوده دیگه تموم شده ؟ فرهنگ افتضاح جا انداختن با این کارشون :| عه ؟ یعنی کلا گشت ارشادو میذارن کنار و حجاب آزاد ؟ نه عزیزم این اتفاق امکان نداره بیافته حداقل نه الان .
چادر سرخ و زرد والا من تاحالا ندیده بودم باشه تو بازار معمولا رنگاش سرمه ای و خاکستری و قهوه ایه دیگه ته رنگی بودن چادر سفید با گلای رنگیه .
به نقل از F@|-|!mEh :
تو اروپا و آمریکا اکثریت مسیحی هستن یا نیستن کاری ندارم ولی قوانینشون بر پایه اصول دینشون نیست پس مثالت کاملا اشتباهه ! و همینطور کلا مقایسه ت با کشور های اروپایی
به نطرم هم مثالت ربطی به بحث نداره , داره بگو چیه ؟!
بله همون اکثریت مسیحی به عقاید کسی که مسلمونه و روسری سرش می کنه احترام میذارن . مقایسه ام با اروپا بهش ایرادی وارد نیست چون ما هم می تونیم قانونمون رو تغییر بدیم روی سنگ که نوشته نشده .
کدوم مثالمو میگی ؟
به نقل از F@|-|!mEh :
عقلی:)) شما اعتقادات رو غیر عقلی میدونی؟ :|
اینکه چادر رو به زور برداشت خیلی اشتباه کرده هیچ شکی نیست , ولی منم نگفتم حجاب اجباری خوبه , گفتم هر کسی اخیتار داره حجاب داشته باشه یا نداشته ولی هر جامعه ای یسری ارزش داره که باید رعایت شه ...
یعنی زیبایی رو به عریانی میدونی؟! لباس هم لزومی نداره خیلی گشاد باشه ! خیلی چسبون خوب نیست باشه!
آرایش هم تا حدی که زیباس ضرر نداره , ولی متاسفانه دخترای امروز ( همه شون نه ولی خیلیاشون ) طوری آرایش میکنن انگار صورتشونو فرو بردن تو لوازم آرایش , به نظرت جلوه خوبی داره واقعا؟!
عقلی یعنی هر عقلی بدون استناد به مذهب بپذیره :|
اجبار لزوما قانونی نیست ولی اجبار اجتماعی هم غلطه چه بسا بدتر از اجبار قانونی . فعلا که ارزش جامعه روسری و مانتو و چادر سر کردن نیست همونطور که میبینیم کسایی که بهش اعتقاد دارن بسیار کمن . :) پس ارزش جامعه نیست صرفا اجباره .
باز گفت عریانی :| بالا توضیح دادم در مورد عریانی . چیزی که میدونم اینه که چندتا تیکه پارچه ی گشاد آویزون زیبا نیست . حداقل از نظر خیلیا اینجوری نیست .
وقتی آدمی رو دائم محدود کنی عقده ای میشه واکنش های افراطی هم اصلا دور از انتظار نیست در چنین شرایطی . توی کشور های پیشرفته اروپایی شما تو خیابون که راه میرید دختر هایی با آرایش غلیظ خیلی خیلی کم میبینید . تاثیر محدودیت و عدم محدودیت مشخصه. :)
به نقل از F@|-|!mEh :
یعنی شما به کتاب و فیلم و اخبار اینقدر اعتماد داری؟ پس چرا الان اگر خبری میشه شک میکنی بهش؟!
در هر صورت خوندن خبر و کتاب و دیدن فیلم مثل حضور در اون جامعه نمیشه !
بعدشم ببینم شما همه کتابا و همه فیلم ها رو دیدی که همچین حرفی میزنی؟ حرف شما هم منطقی نیست که با خوندن دو تا کتاب و دو تا فیلم ایتو بگی!
من گفتم اخبار ؟؟؟ حرف تو دهن من نذار . فیلم هایی که توسط خبرنگاران از ایران قبل از انقلاب گرفته شده و عکس هاشون بله قابل قبوله یکی دو نفر که فقط از ایران گزارش تهیه نکردن این همه آدم فیلما و عکسای جعلی گرفتن ؟؟؟؟؟
کتاب هایی که نویسنده های سرشناس می نویسن و لابه لاش وضعیت اجتماعی عصر خودشونو هم توصیف کردن بله قابل قبوله وقتی همه اتفاق نظر دارن . افرادی که اون دوره زندگی کردن هم اگر ازشون بپرسی چه مذهبی چه غیر مذهبی هیچ کس خاطراتی از اینکه پسرا اینقدر که الان تیکه میندازن و توهین می کنن نداره . :)
به نقل از F@|-|!mEh :
بازم داری حرفت رو ادامه میدی :-& من میگم موافق حجاب زوری نیستم باز شما بگو من میگم باید حجاب زوری باشه ~X( ( بعد به من میگن درست بخون ... )

در مورد این هم بالاتر گفتم , و قبول دارم کارشون اشتباه بوده ولی دلیلی بر عریان بودن نمیشه !
در هر حال من نمیگم کارشون درست بوده , ولی ربطش با بحث ما چیه؟!
کلا هرجا می خوای بگی حجاب باید باشه بگو نباید عریان باشیم :-&
به نقل از F@|-|!mEh :
بد نیست درست بخونی , نوشته حجاب اجباری در کار نیست ! ( به من میگن خوب بخون ... )
جامعه اگر بخواد اینطوری بشه , مشکلات دیگه هم بوجود میاد , چرا؟ چون تو موقعیت الان ما , خیلی از اون افرادی که به حجاب معتقد نیستن خیلی راحت به خودشون اجازه میدن مورد تمسخر قرارش بدن یا بهش توهین کنن , از این موارد زیاد تو دنیای واقعی دیدم ...
و به نظر من کسایی که حرف از آزادی میزنن تا وقتی که خودشون نتونن آزادی رو به خودشون بفهمونن فقط یه مشت ادعا دارن که همون بهتر اونجور که میخوان نشه!
مستقیم واسه حجاب نبوده شاید ولی واسه احترام به حجاب حتما بود ! اون مواردی که شما گفتی هم حتما هست و کسی نگفت فقط برای حجاب جنگیدن نه واسه خیلی چیزا جنگیدن :|
این توهین و مسخره کردن البته فقط از طرف کسایی که به حجاب معتقد نیستن نیست فقط . خیلی از زنای چادری وقتی دختری حجابی که اونا فکر می کنن درسته نداره نگاه هایی می کنن که انگار دشمن خونیشونه طرف البته اگه اینقدر وقیح نباشن که تازه بهش حرفی بدی هم بزنن . :|
از این موارد تا دلت بخواد هست توی خیابون . بعدش هم تمسخر مصداق نقض آزادی نیست نقض احترام به عقایده . البته طبیعیه وقتی بقیه به عقیده ی اون فرد احترام نمیذارن(حجاب اجباری) خوب یاد نگرفته به عقاید احترام بذاره و طبیعتا توهین می کنه به کسی که خلاف عقیدش فکر می کنه .
مخالفم با اینکه به کسایی که با حجابن توهین بشه از طرف هر کس چون دارن کسی رو مجازات می کنن که لزوما مقصر نیست .

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

دوستان خلاصه نویسی یادتون نره مردم روزه هستن... (:|

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

کجای حرف خودمو نقض کردم دقیقا ؟ :-?
ورزش حرفه ای رشته های دیگه ای هم داریم که کلا تیم بانوان نداریم بخاطر همین پوشش ها . مثلا تنیس و بعضی رشته ها .
نه بابا این راه حلو اختراع کردیا ! :O به هر حال یه لباس آستین کوتاه خیلی ترجیح داره به یه پتوی گشاد مثل مانتو یا چادر .
چه راه هایی هست ؟؟ شما بگو ما هم بدونیم خوب .
کسی نگفت عریان بودن نمی دونم چرا اصلا تعادل برات تعریف نشدس یعنی لباس یا چادر و مانتوئه یا عریان شدن ؟ کلا حالت دیگه ای وجود نداره ؟؟ مانتو و چادر کسی بگه نباشه یعنی عریان باشه ؟؟؟
یه اشتباهی کردن تموم شد رفت ؟ :)) یه اشتباهی 35 سال کردن ؟؟؟ یه اشتباهی بوده دیگه تموم شده ؟ فرهنگ افتضاح جا انداختن با این کارشون :| عه ؟ یعنی کلا گشت ارشادو میذارن کنار و حجاب آزاد ؟ نه عزیزم این اتفاق امکان نداره بیافته حداقل نه الان .
چادر سرخ و زرد والا من تاحالا ندیده بودم باشه تو بازار معمولا رنگاش سرمه ای و خاکستری و قهوه ایه دیگه ته رنگی بودن چادر سفید با گلای رنگیه .

میگی حق ندارید بگید کی کجا زندگی کنه خودت میگی برو عربستان زندگی کن ... :))
پتوی گشاد , واقعا خیلی مسخره میحرفی ( با عرض معذرت ) انگار مانتو باید کلف باشه !!! یا چادر مگه چقدر ضخامت ؟؟
داری میگی لباس آستین کوتاه , عریان نیست واقعا؟! :|
:)) 35 سال گشت ارشاد داشتیم ما که میگی 35 سال اشتباه بوده ؟ حجاب که آزاد نشه , بهتر ! من نگفتم حجاب آزاد میشه , گفتم این گشتی که میگی دیگه نیست که بهت گیر بده رنگی نپوشی , خانوم رنگی پوش !

چادر رو هم ولی من دیده بودم , شما رو نمیدونم کجا رفتی که ندیدی!

بله همون اکثریت مسیحی به عقاید کسی که مسلمونه و روسری سرش می کنه احترام میذارن . مقایسه ام با اروپا بهش ایرادی وارد نیست چون ما هم می تونیم قانونمون رو تغییر بدیم روی سنگ که نوشته نشده .
کدوم مثالمو میگی ؟
به نظرم مقایسه اونا با خودمون درست نیست , و الگوی خوبی نیست !
اونا یاد گرفتن احترام بزارن , ولی شماها ( منظورم صرفا خود شما نیستی امثال شما با عقیده آزادی ای به معنای آزادی پوشش رو میگم (!!!!!) ) یاد نگرفتید که راحت به یکی دیگه توهین نکنید , پس امکان نداره همینجوری پوشش آزاد شه !
مثالی که تو نقل قول بود!

عقلی یعنی هر عقلی بدون استناد به مذهب بپذیره :|
اجبار لزوما قانونی نیست ولی اجبار اجتماعی هم غلطه چه بسا بدتر از اجبار قانونی . فعلا که ارزش جامعه روسری و مانتو و چادر سر کردن نیست همونطور که میبینیم کسایی که بهش اعتقاد دارن بسیار کمن . :) پس ارزش جامعه نیست صرفا اجباره .
باز گفت عریانی :| بالا توضیح دادم در مورد عریانی . چیزی که میدونم اینه که چندتا تیکه پارچه ی گشاد آویزون زیبا نیست . حداقل از نظر خیلیا اینجوری نیست .
وقتی آدمی رو دائم محدود کنی عقده ای میشه واکنش های افراطی هم اصلا دور از انتظار نیست در چنین شرایطی . توی کشور های پیشرفته اروپایی شما تو خیابون که راه میرید دختر هایی با آرایش غلیظ خیلی خیلی کم میبینید . تاثیر محدودیت و عدم محدودیت مشخصه. :)

منم حرفایی که میزنم رو صرفا بر پایه دینم نمیگم , فکر هم میکنم عقلم میگه این درسته ! اینکه عقل شما چیزی رو میگه درسته دلیلی نمیشه حتما درست باشه !
بعدشم اجبار اجتماعی دست خودمونه , تو هم تو اجتماعی , جزوی از اجتماعی پس معنی ای نداره حرفت ...
بعدشم کی گفته همه حجاب رو نمیخوان؟ علی رقم عده زیادی که بدون حجابن , عده کثیری هم خواستار حجابن , چون شما ندیدی دلیل بر عدم وجودش نمیشه !
بعد مگه نمیگی اجبار اجتماعی ؟ اجبار اجتماعی اگر معنی داشته باشه توسط همون افرادی که خواستار حجابن بوجود میاد , پس اگر هست یعنی عده زیادی میخوان ! پس هنوز هم ارزش جامعه س!
از نظر تو پارچه آویزونه همونطور که از نظر من آستین کوتاه تو خیابون عریانیه ! من بازم میگم حتما نباید اونقدر گشاد باشه که بهش بگی آویزون :|
بعدشم لباسی که چسبون باشه فرقی با عریانی نداره چرا که باعث نمایان شده شکل بدن و باعث تحریکه و به نظر من که مشکل داره و اصلا قشنگ نیست همون طور که پتوی سیاه و یه تیکه پارچه آویزون برای تو قشنگ نیست :-&
تو اروپا هم خودت داری میگی زیاد آرایش نمیکنن , آرایش درست هم اینجا مشکلی نداره !!!
بعدشم میگی خیلیا حجاب نمیخوان , اینو مطمئنم که خیلیا واسه خود بودن و نبودن حجاب نیست که حجابشونو رعایت نمیکنن , به خاطر ضعف های روحی و عاطفی و ... است !
و بد حجابی دلایل اجتماعی از این دست هم میتونه داشته باشه پس دلیل بر نخواستن حجاب توسط مردم نیست !!!!

من گفتم اخبار ؟؟؟ حرف تو دهن من نذار . فیلم هایی که توسط خبرنگاران از ایران قبل از انقلاب گرفته شده و عکس هاشون بله قابل قبوله یکی دو نفر که فقط از ایران گزارش تهیه نکردن این همه آدم فیلما و عکسای جعلی گرفتن ؟؟؟؟؟
کتاب هایی که نویسنده های سرشناس می نویسن و لابه لاش وضعیت اجتماعی عصر خودشونو هم توصیف کردن بله قابل قبوله وقتی همه اتفاق نظر دارن . افرادی که اون دوره زندگی کردن هم اگر ازشون بپرسی چه مذهبی چه غیر مذهبی هیچ کس خاطراتی از اینکه پسرا اینقدر که الان تیکه میندازن و توهین می کنن نداره . :)

اخبار رو تو پست بعد از تو بهش اشاره کردن و منظورم اون بود !
شما همه فیلم ها و عکس ها رو دیدی؟ همه کتاب ها شونو خوندی؟ همه شون واقعا توافق نظر داشتن ؟ X_X
تیکه انداختن پسر ها هم ریشه در ضعف های روانی داره که بخواطر شرایط مختلف بوجود اومده و عدم حجاب درست شرایط رو برای بروز دادنش فراهم کرده !

کلا هرجا می خوای بگی حجاب باید باشه بگو نباید عریان باشیم :-&
میگی نه امانتو نه چادر , میگی آستین کوتاه , انتظار نداری که از حرفت پوشش کامل رو برداشت کنم ؟!

این توهین و مسخره کردن البته فقط از طرف کسایی که به حجاب معتقد نیستن نیست فقط . خیلی از زنای چادری وقتی دختری حجابی که اونا فکر می کنن درسته نداره نگاه هایی می کنن که انگار دشمن خونیشونه طرف البته اگه اینقدر وقیح نباشن که تازه بهش حرفی بدی هم بزنن . :|
از این موارد تا دلت بخواد هست توی خیابون . بعدش هم تمسخر مصداق نقض آزادی نیست نقض احترام به عقایده . البته طبیعیه وقتی بقیه به عقیده ی اون فرد احترام نمیذارن(حجاب اجباری) خوب یاد نگرفته به عقاید احترام بذاره و طبیعتا توهین می کنه به کسی که خلاف عقیدش فکر می کنه .
مخالفم با اینکه به کسایی که با حجابن توهین بشه از طرف هر کس چون دارن کسی رو مجازات می کنن که لزوما مقصر نیست .
نگاه کردن با حرفی که از دهن در میاد فرق میکنه و نمیتونی توهنی در نظرش بگی , اون تونسته جلو خودشو بگیره که چیزی نگه !
و بی احترامی هم از نقض آزادیه ! کسی حق توهین و بی احترامی به عقاید کسی دیگه ای رو نداره !
بعدشم اونا اگر خیلی ادعای آزادی و با فرهنگی و ... دارن , توهین رو با توهین جواب نمیده چه بسا که توهین از طرف بی حجابایی که من دیدم بسیار شدید تر از با حجاب ها به بی حجابا بوده !
ولی در هر صورت از هر دو طرف مشکل داره و تا زمانی هم که درست نشه راه برای آزادی حجاب (!!!!!) هموار نمیشه ...
جمله آخرت رو هم متوجه نشدم !

parimero

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از F@|-|!mEh :
میگی حق ندارید بگید کی کجا زندگی کنه خودت میگی برو عربستان زندگی کن ... :))
پتوی گشاد , واقعا خیلی مسخره میحرفی ( با عرض معذرت ) انگار مانتو باید کلف باشه !!! یا چادر مگه چقدر ضخامت ؟؟
داری میگی لباس آستین کوتاه , عریان نیست واقعا؟! :|
:)) 35 سال گشت ارشاد داشتیم ما که میگی 35 سال اشتباه بوده ؟ حجاب که آزاد نشه , بهتر ! من نگفتم حجاب آزاد میشه , گفتم این گشتی که میگی دیگه نیست که بهت گیر بده رنگی نپوشی , خانوم رنگی پوش !
ببین خانوم
ایشون میگه افراد بسیار کمی هستند که حجاب رو طبق گفته ی اسلام رعایت میکنند و بالای 60% افراد صرفاً برای اجبار حجاب دارند
اگه ایشون و بقیه افراد مدعی بشند داره حقشون ضایع میشه چیز دور از ذهنی نگفتند چرا که
1-در حال حاضر اکثریت اجبار حجاب رو نمیخوان
2-همون موقع انقلاب هم قرار نبود حجاب اجباری بشه در معتبر ترین روزنامه های ایران هم دیدیم

طی این 35 سال هیچ فردی نمیتونست بدون روسری بره بیرون...
هیچ دختری نمیتونست موتور سواری کنه و...! :)
صرفاً رنگی پوشیدن مهم نیست اصلاً!!!!
من به عنوان یک "انسان" دلم میخواد پوششم رو خودم معین کنم و به نظرم بلوز و شلوار میتونه یک پوشش کامل و مناسب برای یک زن باشه! و این که نظر مسلمون ها چیه راجع به پوشش به خودشون بر میگرده من هم ایرانیم و حق دارم در ایران از پایه ای ترین مواد حقوق بشر بهره مند باشم :)

چادر رو هم ولی من دیده بودم , شما رو نمیدونم کجا رفتی که ندیدی!
به نظرم مقایسه اونا با خودمون درست نیست , و الگوی خوبی نیست !
اونا یاد گرفتن احترام بزارن , ولی شماها ( منظورم صرفا خود شما نیستی امثال شما با عقیده آزادی ای به معنای آزادی پوشش رو میگم (!!!!!) ) یاد نگرفتید که راحت به یکی دیگه توهین نکنید , پس امکان نداره همینجوری پوشش آزاد شه !
مثالی که تو نقل قول بود!
بهتره به نوشته های خودتون هم نگاه کنید! خالی از توهین نیست!
شما به جای منطق میرید متوسل میشید به سفسطه ی تکذیب و تخطیه گوینده؟ چه ربطی داشت الان؟ :|

منم حرفایی که میزنم رو صرفا بر پایه دینم نمیگم , فکر هم میکنم عقلم میگه این درسته ! اینکه عقل شما چیزی رو میگه درسته دلیلی نمیشه حتما درست باشه !
من فکر نکنم هیچ جا و هیچ دین و مذهب و هیچ روانشناس و جامعه شناسی موی زن رو جزو موارد تحریک مرد سالم بدونه جز اسلام! :D
البته بگم ما افرادی داریم که با دیدن گچ دیوار هم تحریک میشن با شنیدن صدای زن تحریک میشن! اما اونا دچار یک نوع بیماری جـنس‍‌‍ی هستند به اسم پارافیلیا البته برای زن ها هم هست این بیماری! :)

بعدشم اجبار اجتماعی دست خودمونه , تو هم تو اجتماعی , جزوی از اجتماعی پس معنی ای نداره حرفت ...
بعدشم کی گفته همه حجاب رو نمیخوان؟ علی رقم عده زیادی که بدون حجابن , عده کثیری هم خواستار حجابن , چون شما ندیدی دلیل بر عدم وجودش نمیشه !
بعد مگه نمیگی اجبار اجتماعی ؟ اجبار اجتماعی اگر معنی داشته باشه توسط همون افرادی که خواستار حجابن بوجود میاد , پس اگر هست یعنی عده زیادی میخوان ! پس هنوز هم ارزش جامعه س!
من و بهار نمیگیم همه بی حجاب باشند! میگیم اختیاری بشه! :)
راستی حجاب یک بحث دولتی و قانونیه...در ضمن نظر اجتماع عوض میشه در سال 60 ملت از ماهواره بدشون میومد و بسیار بسیار مخالف بودند!!! اما در حال حاضر بالای 60% ماهواره دارند! پس نظر جامعه عوض میشه!!!
ملموس تر بگم! آقای هاشمی رفسنجانی 8 سال رییس جمهور بودند اما دفعه ی سوم که کاندید شدند رای نیاوردند پس نظر مردم ثابت نیست
از نظر تو پارچه آویزونه همونطور که از نظر من آستین کوتاه تو خیابون عریانیه ! من بازم میگم حتما نباید اونقدر گشاد باشه که بهش بگی آویزون :|
شما تعریف درستی از عریان ندارید خب!
بذارید من بهتون بگم از لغت نامه دهخدا :-"
عریان . [ ع ُرْ ] (ع ص ) برهنه . (منتهی الارب ) (دهار). آنکه لباسهای خود را کنده باشد.
خوب پس بلوز آستین کوتاه عریان نیست! اما این که میگید "حتما نباید اونقدر گشاد باشه که بهش بگی آویزون" من به عرضتون برسونم ک
در کشور ما به همچین چیزایی گیر میدن:

th

پس واسه این که پرونده نداشته باشی باید انقدری گشاد باشه که بش بگن پارچه آویزون :-"

بعدشم لباسی که چسبون باشه فرقی با عریانی نداره چرا که باعث نمایان شده شکل بدن و باعث تحریکه و به نظر من که مشکل داره و اصلا قشنگ نیست همون طور که پتوی سیاه و یه تیکه پارچه آویزون برای تو قشنگ نیست :-&
قرار نیست مایو بپوشن بیان تو خیابون !!! لطفاً دید درستی داشته باشید و ذهن هاتون رو منحرف نکنید الکی! :D

تو اروپا هم خودت داری میگی زیاد آرایش نمیکنن , آرایش درست هم اینجا مشکلی نداره !!!
در ایران ملت خودشونو خفه میکنن!!! چون آزادی ندارن! :)
ما اگه اشتباه نکنیم توی مصرف لوازم آرایش جزو 3 کشور اول بودیم! :D

بعدشم میگی خیلیا حجاب نمیخوان , اینو مطمئنم که خیلیا واسه خود بودن و نبودن حجاب نیست که حجابشونو رعایت نمیکنن , به خاطر ضعف های روحی و عاطفی و ... است !
و بد حجابی دلایل اجتماعی از این دست هم میتونه داشته باشه پس دلیل بر نخواستن حجاب توسط مردم نیست !!!!

یعنی کل آمریکایی ها و اروپایی ها مشکلات روحی دارند عایا؟

شما همه فیلم ها و عکس ها رو دیدی؟ همه کتاب ها شونو خوندی؟ همه شون واقعا توافق نظر داشتن ؟ X_X

عزیز من دلیلی برای این همه مخالفت الکی وجود نداره شما الان رو با 10 سال قبل مقایسه کنی میتونی بفهمی مملکت داره به چه سمتی میره! :|

تیکه انداختن پسر ها هم ریشه در ضعف های روانی داره که بخواطر شرایط مختلف بوجود اومده و عدم حجاب درست شرایط رو برای بروز دادنش فراهم کرده !

میگی نه امانتو نه چادر , میگی آستین کوتاه , انتظار نداری که از حرفت پوشش کامل رو برداشت کنم ؟!
که یکی از عوامل بسیار موثر محدودیته! :)
خب مشکل این نوع پوشش چیه؟
th

نگاه کردن با حرفی که از دهن در میاد فرق میکنه و نمیتونی توهنی در نظرش بگی , اون تونسته جلو خودشو بگیره که چیزی نگه !
و بی احترامی هم از نقض آزادیه ! کسی حق توهین و بی احترامی به عقاید کسی دیگه ای رو نداره !
بعدشم اونا اگر خیلی ادعای آزادی و با فرهنگی و ... دارن , توهین رو با توهین جواب نمیده چه بسا که توهین از طرف بی حجابایی که من دیدم بسیار شدید تر از با حجاب ها به بی حجابا بوده !
شما نمیتونید خیلی راحت نتیجه گیری کلی کنید!!! :)
اولاً از کجا معلوم جواب نمیدن با حجاب ها؟ :D
دوماً از کجا معلوم همه ی بی حجاب ها جواب میدن؟

ولی در هر صورت از هر دو طرف مشکل داره و تا زمانی هم که درست نشه راه برای آزادی حجاب (!!!!!) هموار نمیشه ...
:| این استدلالتون دقیقاً بر چه اساسی هست؟ :D
بر این اساس که بی حجابا جواب میدن با حجابا جواب نمیدن؟ :|

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا