• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

عدم وجود احساس آرامش برای دختران درخیابان

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
پاسخ : عدم وجود احساس آرامش برای دختران درخیابان

به نقل از F@|-|!mEh :
مسلما اگر همون آدم با همون شرایط چادر سرش نبود و پوشش افتضاحی داشت , برخورد اون پسر هم چندین مرتبه بد تر بود ...
پس نمیشه گفت تاثیری نداره ...
پس شما بدترین مانتو ها رو ندید
خیلی دختر ها پوششی میپوشن که مرد هر چقدر هم کنترل کنه بازم کم میاره ( اکثرا نه همه )
مسئله اینه که این راهش نیست ! وقتی حتی یک نفر با چادر هم از مزاحمتشون در امان نیست یعنی راه رسیدن به هدف جلوگیری از این رفتار ها این نیست . همونطور که میبینیم در جامعه ی ما با حجاب اجباری وضعیت این رفتار ها به مراتب از کشور های آزاد بدتره :) شما توی آمریکا یا اروپا با آستین کوتاه و دامن هم توی خیابون برید هیچ کس نه بهتون تیکه میندازه نه خیره نگاهتون می کنه . پس ایراد از روشه .
به نقل از F@|-|!mEh :
دوست عزیز این از ویژگی های خلقت مرد هاست و اکثر مواقع خودشون هم نمیتونن کنترل کنن چه برسه که منو تو بتونیم کنترلش کنیم مگر با رعایت اخلاق که حالا حجابم جزوش میشه ...
یکی از ویژگی های خلقت مردهاست و طبیعتشونه ؟ چطور مردهای اروپایی می تونن کنترل کنن؟ یعنی در این حد توهین می کنید که مرد های ایرانی از اونها پایین ترن ؟؟ مگه اونا طبیعت ندارن ؟ اما یه خانم با پوششی به مرتب از اینجا کمتر کاملا در امانه . حداقل نمیشه گفت امنیتش از اینجا کمتره . پس میتونن کنترل کنن . نخواستنش یه بحث دیگست .

به نقل از F@|-|!mEh :
شما خودت جواب خودتو دادی , وقتی میگی نباید احازه دزدی رو داد , پس ماییم که باید شرایطش رو از بین ببریم ...
نخیر ایشون فرمودن اگه بخوان کنترل می کنن اگه نخوان کنترل نمی کنن . من هم گفتم چنین خواستنی اصلا معنی نداره . هیچکس تحت هیچ شرایطی حق نداره امنیت افراد جامعه رو به خطر بندازه . همونطور که یک دزد حق نداره مال کسی رو بدزده اگر دزدید میره زندان . شما اموالتون رو اگر تحت امنیت زیاد قرار ندید باز هم حق دزدیدن اونها رو کسی نداره اگر دزدید قانون باهاش برخورد می کنه .

• لایک
امتیازات: Lorca

BaNue SoRkh

Kian.a
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395

به نقل از Bahar_R :
یکی از ویژگی های خلقت مردهاست و طبیعتشونه ؟ چطور مردهای اروپایی می تونن کنترل کنن؟ یعنی در این حد توهین می کنید که مرد های ایرانی از اونها پایین ترن ؟؟ مگه اونا طبیعت ندارن ؟ اما یه خانم با پوششی به مرتب از اینجا کمتر کاملا در امانه . حداقل نمیشه گفت امنیتش از اینجا کمتره . پس میتونن کنترل کنن . نخواستنش یه بحث دیگست .
منم در این مورد با شما موافقم,البته درسته که اونها از یه سنی این نیازهایی که باعث این مسائل هست رو رفع میکنند ولی با این حال این موضوع دلیل نمیشه.
ما توی ایران حتی میبینیم مرد متاهل که هیچ پیرمرد ها هم حتی به قولی تیکه میندازن و پا به پایه جوونا میان.خوب اخه واقعا اینجا ایراد از چیه؟؟
یعنی اینجام باید بگیم که این پیرمرد عزیز هم نیاز هایی داره؟؟مشکل از پوشش شماست که بد میاین؟؟حالا باشه ایراد از پوشش ,یعنی یه بزرگ جامعه حتی نمیتونه خودش رو کنترل کنه؟؟(البته اینجا باید به اینم اشاره کنم که با اینکه متاسفانه این افراد کم نیستند,ولی در هر صورت همه پیرمرد های عزیز مسلما اینطور نیستند و من قصد توهین به هیچکدوم از این افراد عزیز رو ندارم,این فقط یه نمونه بود.گفتم که بد برداشت نشه.)
بعدم من حتی شنیدم از کسانی که برای اونا پوشش مانتو و چادر فرقی نداره و اگر بحث نیاز و غریزه و این حرفا باشه اونا اوون حسی که از مانتویی میگیرند از چادری هم میگیرند.متاسفانه اینا واقعیت های جامعه من و شاید هم باید بگم طبیعت هستش در این مورد واقعا نمیتونم بگم.ولی خوب پس اگر با چادر هم مشکل دارند خوب پس این وسط ما دیگه چیکار کنیم؟؟عده ای از دوستان میگن مشکل از پوشش شماست,حالا من به اون عده ای که دیگه خودمون میدونیم کاری ندارم ولی ما که معمولی میریم چی دیگه واقعا وقتی دارند میگن چادر و مانتو فرقی نداره ما یا حداقل خودم رو میگم من به این نتیجه میرسم که اقا ایراد دیگه از ما و پوششمون نیست.
من کاری به خیلی از مسائل ندارم ولی واقعیت اینه که واقعا مردهای ما با بقیعه مردای جواع دیگه چه فرقی دارند.
گاهی فکر میکنم ایراد از خود ما خانوم هاست که هر بار با توجیه با این که مردا طبیعت خاص خودشون رو دارند و نیازهای خودشون,کاری کردیم که اونام دیگه باورش.ن شده این حقشونه.
ببخشید اگر زیادی حرف زدم اینام فقط نظرات من بوده و عقاید و ممکنه حتی اشتباه هم باشه ولی دیگه...!!
(خیلی دلم میخواست یکه از اقایون بود که میتونست بیاد و از خودش دفاع کنه.)
و ببخشید هم اگر اشاره و حرف هایی زدم که نباید و درست نبود...

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از Bahar_R :
مسئله اینه که این راهش نیست ! وقتی حتی یک نفر با چادر هم از مزاحمتشون در امان نیست یعنی راه رسیدن به هدف جلوگیری از این رفتار ها این نیست . همونطور که میبینیم در جامعه ی ما با حجاب اجباری وضعیت این رفتار ها به مراتب از کشور های آزاد بدتره :) شما توی آمریکا یا اروپا با آستین کوتاه و دامن هم توی خیابون برید هیچ کس نه بهتون تیکه میندازه نه خیره نگاهتون می کنه . پس ایراد از روشه .
بین مزاحمت ها دو طرفه س ! دختر و پسر و همه ش به طر دخترا مربوط نیست که بگیم چون دختره چادر سرش کرده بازم مزاحم داره پس مشکل داره !
آره مشکل داره ولی بقیه اشکال ها از طرف پسره
دختر چادر سرش , خیلی از مشکلا رفع شده , شاید همش نه ولی خیلیاش رفع شده و این دلیل بر ناقص بودنش نمیشه
دختر کار خودشو انجام داده , پوشش رو رعایت کرده ( کلا چادر منظورم پوشش کامل بود نه صرفا چادر )
حالا تا این مرحله که رفتیم جلو بقیه ش نوبت پسراس که رعایت کنن بعضی چیزا رو ...

به نقل از Bahar_R :
آره
تو از کجا میدونی کنترل میکنن؟ بینشون بودی؟ این همه تجاوز هایی که اعلام میشه خبر نداری ؟ خودشونو کنترل میکنن؟ وقتی تجاور به ارتش آمریکا هم رسیده انتظار داری بقیه شون کنترل کنن؟ نمیگم همه شون اینجورین ولی اونا هم نمیتونن درست کنترل کنن , اصلا این تیکه حرفت کاملا بدون اطلاع بود...
من هم به مرد های ایران توهین نکردم و مسلمونا به خاطر وجود اسلام خیلی راحتتر میتونن کنترل کنن!
بعدش از کجا ان قدر مطمئن حرف میزنی که همه شون در امنیت جنسی قرار دارن؟ واقعا بعیده شما اینم حرفو بزنی...

به نقل از Bahar_R :
نخیر ایشون فرمودن اگه بخوان کنترل می کنن اگه نخوان کنترل نمی کنن . من هم گفتم چنین خواستنی اصلا معنی نداره . هیچکس تحت هیچ شرایطی حق نداره امنیت افراد جامعه رو به خطر بندازه . همونطور که یک دزد حق نداره مال کسی رو بدزده اگر دزدید میره زندان . شما اموالتون رو اگر تحت امنیت زیاد قرار ندید باز هم حق دزدیدن اونها رو کسی نداره اگر دزدید قانون باهاش برخورد می کنه .
ولی قانون شکن ها همچنان قانون شکنن و کاری به وجود زندان ندارن ...
یعنی چون دزد حق نمداره بدزده ما هم باید اموالمون آزاد رها کنیم؟!
دزد هم نمیاد بدزده ؟ :))

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از BaNue SoRkh :
منم در این مورد با شما موافقم,البته درسته که اونها از یه سنی این نیازهایی که باعث این مسائل هست رو رفع میکنند ولی با این حال این موضوع دلیل نمیشه.
ما توی ایران حتی میبینیم مرد متاهل که هیچ پیرمرد ها هم حتی به قولی تیکه میندازن و پا به پایه جوونا میان.خوب اخه واقعا اینجا ایراد از چیه؟؟
یعنی اینجام باید بگیم که این پیرمرد عزیز هم نیاز هایی داره؟؟مشکل از پوشش شماست که بد میاین؟؟حالا باشه ایراد از پوشش ,یعنی یه بزرگ جامعه حتی نمیتونه خودش رو کنترل کنه؟؟(البته اینجا باید به اینم اشاره کنم که با اینکه متاسفانه این افراد کم نیستند,ولی در هر صورت همه پیرمرد های عزیز مسلما اینطور نیستند و من قصد توهین به هیچکدوم از این افراد عزیز رو ندارم,این فقط یه نمونه بود.گفتم که بد برداشت نشه.)
بعدم من حتی شنیدم از کسانی که برای اونا پوشش مانتو و چادر فرقی نداره و اگر بحث نیاز و غریزه و این حرفا باشه اونا اوون حسی که از مانتویی میگیرند از چادری هم میگیرند.متاسفانه اینا واقعیت های جامعه من و شاید هم باید بگم طبیعت هستش در این مورد واقعا نمیتونم بگم.ولی خوب پس اگر با چادر هم مشکل دارند خوب پس این وسط ما دیگه چیکار کنیم؟؟عده ای از دوستان میگن مشکل از پوشش شماست,حالا من به اون عده ای که دیگه خودمون میدونیم کاری ندارم ولی ما که معمولی میریم چی دیگه واقعا وقتی دارند میگن چادر و مانتو فرقی نداره ما یا حداقل خودم رو میگم من به این نتیجه میرسم که اقا ایراد دیگه از ما و پوششمون نیست.
من کاری به خیلی از مسائل ندارم ولی واقعیت اینه که واقعا مردهای ما با بقیعه مردای جواع دیگه چه فرقی دارند.
گاهی فکر میکنم ایراد از خود ما خانوم هاست که هر بار با توجیه با این که مردا طبیعت خاص خودشون رو دارند و نیازهای خودشون,کاری کردیم که اونام دیگه باورش.ن شده این حقشونه.
ببخشید اگر زیادی حرف زدم اینام فقط نظرات من بوده و عقاید و ممکنه حتی اشتباه هم باشه ولی دیگه...!!
(خیلی دلم میخواست یکه از اقایون بود که میتونست بیاد و از خودش دفاع کنه.)
و ببخشید هم اگر اشاره و حرف هایی زدم که نباید و درست نبود...

ببین این که حتی پیر مرد ها هم نیاز جنسی دارن شکی نیست ! این نیاز غریزه هر آدمیه چه زن چه مرد
و اصلا این ربطی نداره که میگی پیر مرد های ما اینجورین ! خیلی جاهاش دنیا همینه و این دیگه به خود فرد بستگی داره
و گفتم این مشکلات دو طرفه س و دلیلی نمیشه وقتی از یه طرف حل شد کاملا حل شده باشه !
اگر دخترا پوششونو رعایت کنن نیمه مشکل حل شده و بقیه ش رو پسر ها باید حل کنن با کار هایی که خودشون میدونن دیگه ...

BaNue SoRkh

Kian.a
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395

به نقل از F@|-|!mEh :
ببین این که حتی پیر مرد ها هم نیاز جـنس‍‌‍ی دارن شکی نیست ! این نیاز غریزه هر آدمیه چه زن چه مرد
و اصلا این ربطی نداره که میگی پیر مرد های ما اینجورین ! خیلی جاهاش دنیا همینه و این دیگه به خود فرد بستگی داره
و گفتم این مشکلات دو طرفه س و دلیلی نمیشه وقتی از یه طرف حل شد کاملا حل شده باشه !
اگر دخترا پوششونو رعایت کنن نیمه مشکل حل شده و بقیه ش رو پسر ها باید حل کنن با کار هایی که خودشون میدونن دیگه ...
منم منکر نیازشون نمیشم ولی یکی اینکه نیازشون به نسبت خیلی کمتر هستش بعدم واقعا نباید فرقی بین افراد جوون و پیر باشه؟؟
در مورد قسمت دوم حرفات هم,درسته پوشش تاثیر داره ولی نه در تمام موارد,همیشه و کاملا.مثل همون مورد چادری که گفتم.

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از BaNue SoRkh :
منم منکر نیازشون نمیشم ولی یکی اینکه نیازشون به نسبت خیلی کمتر هستش بعدم واقعا نباید فرقی بین افراد جوون و پیر باشه؟؟
در مورد قسمت دوم حرفات هم,درسته پوشش تاثیر داره ولی نه در تمام موارد,همیشه و کاملا.مثل همون مورد چادری که گفتم.
شما آخه از کجا اینقدر مطمئن میگید اونا اینجورین ؟ اگر کمتر هست چرا اینقدر روابط جنسیشون بالاست؟

بعدشم شما بقیه حرفمو میخوندی گفتم نیمه مشکل با پوشش کامل برطرف میشه و نیمه دومش مربوط میشه به پسرا که بعضی چیزا رو رعایت کنن ...
هر دو تاش باید با هم باشه تا مشکل کاملا رفع بشه

BaNue SoRkh

Kian.a
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395

به نقل از F@|-|!mEh :
شما آخه از کجا اینقدر مطمئن میگید اونا اینجورین ؟ اگر کمتر هست چرا اینقدر روابط جـنس‍‌‍یشون بالاست؟

بعدشم شما بقیه حرفمو میخوندی گفتم نیمه مشکل با پوشش کامل برطرف میشه و نیمه دومش مربوط میشه به پسرا که بعضی چیزا رو رعایت کنن ...
هر دو تاش باید با هم باشه تا مشکل کاملا رفع بشه
عزیزم چرا عصبانی میشی؟؟ منم در مورده روابطشون که به نسبت از سنین پایین شروع میشه توی نوشته اولم گفتم ولی اینم باید بگم که این درمورده همه اونها صدق نمیکنه خیلی از خانواده های اونها فرهنگ , یا شاید بهتره بگم عقایدی مثل ما دارند.
فقط چون یه مقدار راحت تر و بیشتر در جامعه یه سری برخوردها دارند با هم تفکرات در موردشون خیلی منفی هست.(فقط بزرگترین تفاوت انها زندگی کردن با هم بدونه نسبت ثبتی و در اصل ازدواجه)
بعدم من با اونها کاری ندارم,من فقط برای جامعه خودم و فرهنگی که رو به نزوله ناراحتم,برای جامعه و مردمم,چه زن و چه مرد.

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از BaNue SoRkh :
عزیزم چرا عصبانی میشی؟؟ منم در مورده روابطشون که به نسبت از سنین پایین شروع میشه توی نوشته اولم گفتم ولی یکی اینکه این در همه اونها صدق نمیکنه خیلی از خانواده های اونها فرهنگ , یا شاید بهتره بگم عقایدی مثل ما دارند.
فقط چون یه مقدار راحت تر و بیشتر در جامعه یه سری برخوردها دارند با هم تفکرات در موردشون خیلی منفی هست.(فقط بزرگترین تفاوت انها زندگی کردن با هم بدونه نسبت ثبتی و در اصل ازدواجه)
بعدم من با اونها کاری ندارم,من فقط برای جامعه خودم و فرهنگی که رو به نزوله ناراحتم,برای جامعه و مردمم,چه زن و چه مرد.
عصبی نشدم :D
گاهی همون راحتیشون هم مشکلاتی رو براشون به همراه داره که اگر تو ایران هم رواج پیدا کنه همون میشه ...
همون قضیه زندگی بدون ازدواج و ... که بیشترین مشکلات رو به همرااه داره بخصوص برای دخترا

اگر برا فرهنگ خودمون ناراحتیم , مقایسه با فرهنگ غربی اشتباهه و فقط این خودمون هستیم که میتونیم درستش کنیم...

BaNue SoRkh

Kian.a
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395

به نقل از F@|-|!mEh :
عصبی نشدم :D
گاهی همون راحتیشون هم مشکلاتی رو براشون به همراه داره که اگر تو ایران هم رواج پیدا کنه همون میشه ...
همون قضیه زندگی بدون ازدواج و ... که بیشترین مشکلات رو به همرااه داره بخصوص برای دخترا

اگر برا فرهنگ خودمون ناراحتیم , مقایسه با فرهنگ غربی اشتباهه و فقط این خودمون هستیم که میتونیم درستش کنیم...
من اصلا مقایسه مستقیم نکردم اگرم اینطور به نظر میاد عذر میخواهم,فقط به یه صورته مثال میخواستم بیان کنم.
اره درسته,در امریکا و... خیلی دیده میشه که یه خانوم با مثلا 2 بچه و بدون پدر زندگی کنند و کل بار زندگی هم روی دوش اون خانوم هست ولی در این مورد ما چیزی نمیتونیم بگیم اونا خودشون با این دید که ممکنه همچین عاقبتی داشته باشند وارد این روابط میشن.
(بعدم یکی از ناراحتی های من اینه که ما یواش یواش حتی روابط ازاد رو هم داریم به تعداد زیادی میبینیم و من نمیخوام اخر عاقبت ما مثل اونها و خانومهایی مثل اونی که گفتم بشه...!)

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

ببینید بچه ها درسته که دخترا هم باید تو جامعه ازادی داشته باشن و باید مرد ها خودشونو کنترل کنن ولی وقتی یک مرد خودشو کنترل نمیکنه... هر رفتاری از خودش نشون میده. دیگه اینجا نمیشه گف من ازادی میخوام من باید ازاد باشمپس باید یکم حجاب داشت... نمیدونم منظورمو رسوندم یا نه... بذارید مثال بزنم...
مثل اینکه وقتی ی گاو (مصداق اقایون ناجور. عوضی) داره بهتون حمله میکنه ... شما سر جاتون می ایستید و می گید اون گاوه حق نداره به من حمله کنه من ازادم هر جا بخوام وایسم و نتیجه چی میشه شمانابود میشید

#pantea#

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan nahie 1

به نقل از چشـــــــمک :
ببینید بچه ها درسته که دخترا هم باید تو جامعه ازادی داشته باشن و باید مرد ها خودشونو کنترل کنن ولی وقتی یک مرد خودشو کنترل نمیکنه... هر رفتاری از خودش نشون میده. دیگه اینجا نمیشه گف من ازادی میخوام من باید ازاد باشمپس باید یکم حجاب داشت... نمیدونم منظورمو رسوندم یا نه... بذارید مثال بزنم...
مثل اینکه وقتی ی گاو (مصداق اقایون ناجور. عوضی) داره بهتون حمله میکنه ... شما سر جاتون می ایستید و می گید اون گاوه حق نداره به من حمله کنه من ازادم هر جا بخوام وایسم و نتیجه چی میشه شمانابود میشید

حرفی که زدی درسته ولی باید بگم الان اگه با حجاب کامل (همون جوری که دین اسلام میگه) بری بیرون باز هم بعضی ازاین به قول خودت آقایون ناجور و عوضی جوری نگات میکنن و حتی بهت متلک(املا؟) میگن که دیگه دوس نداری تنها بری بیرون یعنی احساس امنیت دیگه نداری

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از BaNue SoRkh :
من اصلا مقایسه مستقیم نکردم اگرم اینطور به نظر میاد عذر میخواهم,فقط به یه صورته مثال میخواستم بیان کنم.
اره درسته,در امریکا و... خیلی دیده میشه که یه خانوم با مثلا 2 بچه و بدون پدر زندگی کنند و کل بار زندگی هم روی دوش اون خانوم هست ولی در این مورد ما چیزی نمیتونیم بگیم اونا خودشون با این دید که ممکنه همچین عاقبتی داشته باشند وارد این روابط میشن.
(بعدم یکی از ناراحتی های من اینه که ما یواش یواش حتی روابط ازاد رو هم داریم به تعداد زیادی میبینیم و من نمیخوام اخر عاقبت ما مثل اونها و خانومهایی مثل اونی که گفتم بشه...!)

منم منظورم صرفا حرف تو نبود ! کلا با کسایی بودم که همچین مقایسه ای میکنن...
ولی بعضی ها هم از روی بچگی و سادگی گول میخورن
و مشکلات به اینایی که گفتی ختم نمیشه و عوارض خیلی بیشتری برای دختر ها خواهد داشت!

به نقل از ღ pantea ღ :
حرفی که زدی درسته ولی باید بگم الان اگه با حجاب کامل (همون جوری که دین اسلام میگه) بری بیرون باز هم بعضی ازاین به قول خودت آقایون ناجور و عوضی جوری نگات میکنن و حتی بهت متلک(املا؟) میگن که دیگه دوس نداری تنها بری بیرون یعنی احساس امنیت دیگه نداری

نمیدونم پست های قبلی منو خوندی یا نه ولی من بازم میگم که مشکلات باید دو طرفهه حل شه , ما با حفظ حجابمون نیمی از مشکل رو حل میکنیم و میتونیم ادعا کنیم که مشکل از ما نیست و میمونن پسر ها که نیمه دیگه مشکل رو برطرف کنن ...

× چشمک مثالت :لایک

ولی با اجازه من مثالت رو یکم کامل تر کنم :-"
اگر اون مرد ها با اون ویژگی هایی که چشمک گفت رو گاو وحشی فرض کنیم , دختر ها رو هم اون پارچه قرمز که گاو رو تحریک میکنه , با پوشش درست , قرمزی پارچه خیلی خیلی کم تر میشه! شاید کامل از بین نره ولی کم رنگ تر میشه چرا که به هر حال اون پارچه ی قرمزه ; یعنی به هر حال اون یه دختره !

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از F@|-|!mEh :
بین مزاحمت ها دو طرفه س ! دختر و پسر و همه ش به طر دخترا مربوط نیست که بگیم چون دختره چادر سرش کرده بازم مزاحم داره پس مشکل داره !
آره مشکل داره ولی بقیه اشکال ها از طرف پسره
دختر چادر سرش , خیلی از مشکلا رفع شده , شاید همش نه ولی خیلیاش رفع شده و این دلیل بر ناقص بودنش نمیشه
دختر کار خودشو انجام داده , پوشش رو رعایت کرده ( کلا چادر منظورم پوشش کامل بود نه صرفا چادر )
حالا تا این مرحله که رفتیم جلو بقیه ش نوبت پسراس که رعایت کنن بعضی چیزا رو ...
من دختری رو دارم میگم که لباس ساده پوشیده مثلا لباس مدرسه هیچ کاری هم به پسری نداره و رفتارش هم نرماله . اینجا مزاحم کاملا یک طرفست اون پسره که براش مزاحمت ایجاد می کنه یعنی ارزش انسانی در ذهنش هیچ معنایی نداره . ضمنا حجاب اسلامی جنبه ی بازدارنده داره صرفا . یعنی وظیفه ای به اون شکل نیست فقط قراره برای رفتار های ناهنجار یک عامل بازدارنده باشه . وقتی این بازدارندگی رو نداره پس استفاده کردنش هیچ لزومی نداره .
به نقل از F@|-|!mEh :
آره
تو از کجا میدونی کنترل میکنن؟ بینشون بودی؟ این همه تجاوز هایی که اعلام میشه خبر نداری ؟ خودشونو کنترل میکنن؟ وقتی تجاور به ارتش آمریکا هم رسیده انتظار داری بقیه شون کنترل کنن؟ نمیگم همه شون اینجورین ولی اونا هم نمیتونن درست کنترل کنن , اصلا این تیکه حرفت کاملا بدون اطلاع بود...
من هم به مرد های ایران توهین نکردم و مسلمونا به خاطر وجود اسلام خیلی راحتتر میتونن کنترل کنن!
بعدش از کجا ان قدر مطمئن حرف میزنی که همه شون در امنیت جـنس‍‌‍ی قرار دارن؟ واقعا بعیده شما اینم حرفو بزنی...
بله میدونم چون بینشون مدتی زندگی کردم :) پس بی اطلاع صحبت نکردم . البته اونجا با توجه به اینکه برای مردمشون عقده ایجاد نشده خیلی خیلی کمتر از اینجا ظاهر ها و آرایش های آنچنانی یا لباس های زننده میبینید از طرف دختر ها :) نتیجه ی روش های مختلف کاملا واضحه :) شما توی استخر هم حتی با کمترین حد پوشش باز هم با نگاه های مریض و به خصوص تیکه خیلی به ندرت میبینید . آدم های مریض که توی همه ی جوامع وجود دارن اونجا هم هست ولی تعدادشون بسیار کمه . درحالی که با کمال تاسف می بینیم که پسر های ما تعداد زیادیشون رفتاری دارن مشابه افراد مریض در اون کشور ها :|
حداقل اونا تجاوز هایی که میشه اعلام می کنن و مشخصه تا چه حد مشکل از این نظر وجود داره . اینجا ما هیچ آمار درست و دقیقی که به صورت رسمی قابل قبول باشه نداریم . فقط یه سری تخمین وجود داره . چرا به نظرتون آمار رو نمیذارن دست کسی باشه ؟ غیر از اینه که عمق فاجعه خیلی زیاده ؟؟ طبق تخمین هایی که زده میشه تجاوز در ایران اگر از کشور های غربی بیشتر یا برابر نباشه کمتر نیست .
امنیت جنسی به چی میگی؟ تیکه انداختن ؟ نگاهای مریض ؟ تجاوز ؟ در هیچ کدوم برتری نداریم به کشور های آزاد :)
به نقل از F@|-|!mEh :
ولی قانون شکن ها همچنان قانون شکنن و کاری به وجود زندان ندارن ...
یعنی چون دزد حق نمداره بدزده ما هم باید اموالمون آزاد رها کنیم؟!
دزد هم نمیاد بدزده ؟ :))
دزد اگر شما قفل هم بزنید به وسایلتون باز هم ممکنه راهی برای باز کردنش پیدا کنن . میدونید راه حلش چیه ؟ اینکه کاری کنیم که دزد کم بشه :)
بعد آخه جالب اینه که وقتی مثال دزد رو ربط بدیم به همین مسئله پوشش میبینیم که حمایتی که از طریق اجتماع و قانون به عمل میاد نه تنها از اون دختر که صاحب اموال باشه نیست بلکه از اون پسر بی اخلاق که همون دزد باشه به عمل میاد . یعنی میگن دزد اگر موفق بشه دزدی کنه به هر نحوی مقصر اون نیست مقصر صاحب اعماله !

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از Bahar_R :
من دختری رو دارم میگم که لباس ساده پوشیده مثلا لباس مدرسه هیچ کاری هم به پسری نداره و رفتارش هم نرماله . اینجا مزاحم کاملا یک طرفست اون پسره که براش مزاحمت ایجاد می کنه یعنی ارزش انسانی در ذهنش هیچ معنایی نداره . ضمنا حجاب اسلامی جنبه ی بازدارنده داره صرفا . یعنی وظیفه ای به اون شکل نیست فقط قراره برای رفتار های ناهنجار یک عامل بازدارنده باشه . وقتی این بازدارندگی رو نداره پس استفاده کردنش هیچ لزومی نداره .
منم دارم میگم نصف از اوناس نصف از ما ! اگر ما حد خودمون رو رعایت نکنیم حق نداریم توقع داشته باشیم اونا رعایت کنن!
ما کار خودمونو کردیم و این که اون پسر تیکه میندازه باید رفتار اونو بررسی کنیم و راه حل بدیم !
کما اینکه اگر پوشش درستی باشه مزاحمت ها خیلی خیلی کمتر ار پوشش های بد هستش...

به نقل از Bahar_R :
بله میدونم چون بینشون مدتی زندگی کردم :) پس بی اطلاع صحبت نکردم . البته اونجا با توجه به اینکه برای مردمشون عقده ایجاد نشده خیلی خیلی کمتر از اینجا ظاهر ها و آرایش های آنچنانی یا لباس های زننده میبینید از طرف دختر ها :) نتیجه ی روش های مختلف کاملا واضحه :) شما توی استخر هم حتی با کمترین حد پوشش باز هم با نگاه های مریض و به خصوص تیکه خیلی به ندرت میبینید . آدم های مریض که توی همه ی جوامع وجود دارن اونجا هم هست ولی تعدادشون بسیار کمه . درحالی که با کمال تاسف می بینیم که پسر های ما تعداد زیادیشون رفتاری دارن مشابه افراد مریض در اون کشور ها :|
حداقل اونا تجاوز هایی که میشه اعلام می کنن و مشخصه تا چه حد مشکل از این نظر وجود داره . اینجا ما هیچ آمار درست و دقیقی که به صورت رسمی قابل قبول باشه نداریم . فقط یه سری تخمین وجود داره . چرا به نظرتون آمار رو نمیذارن دست کسی باشه ؟ غیر از اینه که عمق فاجعه خیلی زیاده ؟؟ طبق تخمین هایی که زده میشه تجاوز در ایران اگر از کشور های غربی بیشتر یا برابر نباشه کمتر نیست .
امنیت جـنس‍‌‍ی به چی میگی؟ تیکه انداختن ؟ نگاهای مریض ؟ تجاوز ؟ در هیچ کدوم برتری نداریم به کشور های آزاد
من نگفتم این جا نیست ولی اگر هم دختر هم پسر بعضی چیز ها رو رعایت کنن در حد 0 میرسه , 0 نمیشه ولی خیلی نزیک به 0 میشه !
بعد دلیلی بر اینکه آمار این مورد رو بدن نیست !

به نقل از Bahar_R :
:)دزد اگر شما قفل هم بزنید به وسایلتون باز هم ممکنه راهی برای باز کردنش پیدا کنن . میدونید راه حلش چیه ؟ اینکه کاری کنیم که دزد کم بشه :)
بعد آخه جالب اینه که وقتی مثال دزد رو ربط بدیم به همین مسئله پوشش میبینیم که حمایتی که از طریق اجتماع و قانون به عمل میاد نه تنها از اون دختر که صاحب اموال باشه نیست بلکه از اون پسر بی اخلاق که همون دزد باشه به عمل میاد . یعنی میگن دزد اگر موفق بشه دزدی کنه به هر نحوی مقصر اون نیست مقصر صاحب اعماله !
ولی دیگه هر دزدی نمیاد وسایلتونو بدزده !
هر دزدی خودشو به زحمت نمیندازه که بیاد قفل رو باز کنه
هر دزدی ریسک اینو نمیکنه که بیاد دزدی و نتونه
پس دزدی خیلی خیلی کاهش پیدا میکنه و مسلما بهتر از اینه که هیچ قفلی براش نزنن...

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از F@|-|!mEh :
منم دارم میگم نصف از اوناس نصف از ما ! اگر ما حد خودمون رو رعایت نکنیم حق نداریم توقع داشته باشیم اونا رعایت کنن!
ما کار خودمونو کردیم و این که اون پسر تیکه میندازه باید رفتار اونو بررسی کنیم و راه حل بدیم !
کما اینکه اگر پوشش درستی باشه مزاحمت ها خیلی خیلی کمتر ار پوشش های بد هستش...
ببین وقتی یه دختر مثلا چادر سرش می کنه دیگه هیچ گونه تحریکی در غرایض اون پسره ایجاد نمیشه . یعنی اگر پسری با دیدن یک دختر با چادر (دیگه خدایی هیچ چیز تحریک کننده ای باقی نمی مونه !) باز تحریک میشه واقعا مشکل روانی داره باید به فکر درمان خودش باشه .
وقتی چادر سرش می کنه دیگه اصولا هیچ تحریکی صورت نمی گیره پس اون مرد یا پسر در حقیقت هیچ کاری انجام نمیدن . تحریکی که کلا بوجود نمیادو رو خیلی زحمت می کشن کنترل می کنن ؟؟ :D در حالی که اینجا اون دختره داره از خیلی چیز ها محروم میشه . و واقعا این پوشش ها عذاب آوره توی گرمای تابستون مانتو و روسری و چادر واقعا وحشتناکه ! به این میگن تقسیم غیر عادلانه محدودیت ها . مرد هیچ محدودیتی نداره زن در محدودیت زیادیه .
به نقل از F@|-|!mEh :
من نگفتم این جا نیست ولی اگر هم دختر هم پسر بعضی چیز ها رو رعایت کنن در حد 0 میرسه , 0 نمیشه ولی خیلی نزیک به 0 میشه !
بعد دلیلی بر اینکه آمار این مورد رو بدن نیست !
به حد 0 رسیدن که هیچ وقت در شرایط واقعی اتفاق نمی افته . من دارم میگم همین به پوشش که قراره جلوی این رفتار هارو بگیره هیچ تاثیری نداره در مسئله ای مثل تجاوز . دلیلی نیست که این آمار رو بدن ؟ نباید مردم بدونن جامعه ای که توش زندگی می کنن در چه وضعیه ؟
حق مردم داشتن آگاهی از این مسائل هست . بعدش هم اگر فاجعه بار نیست چرا مانع انتشارش میشن ؟
به نقل از F@|-|!mEh :
ولی دیگه هر دزدی نمیاد وسایلتونو بدزده !
هر دزدی خودشو به زحمت نمیندازه که بیاد قفل رو باز کنه
هر دزدی ریسک اینو نمیکنه که بیاد دزدی و نتونه
پس دزدی خیلی خیلی کاهش پیدا میکنه و مسلما بهتر از اینه که هیچ قفلی براش نزنن...
اگه قفلی که می کنی واقعا قفل باشه . که طبق مثال این قفل بازدارندگی خودشو نداره :) به خصوص که ما میدونیم هرچیزی روش حساسیت ایجاد بشه افراد جذب میشن وقتی هی گفته شد بپوشونید و حساسیت ایجاد شد مثل اینه که اون قفلی که میذاریم یک نوار ضبط شده روش پخش کنیم که "داخل اینجا یک گنج هست" مسلما دزد جذب میشه .

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

یه چیزی من موافقم ک لباس ساده و چادر از مزاحمت ها کم میکنه اما یه بحثی ک مطرحه اینه ک اصن شاید یکی نخواد چادر بپوشه طرز لباسشه دوست نداره ایا این حقه ک احساس ارامش نداشته باشه؟؟؟؟ شما با این کار میای صورت مسئله رو پاک میکنی مهم اینه ک این احساس ارامش اکثر جاها وجود نداره

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

احساس ارامش رو باید به وجود اورد...درسته...نباید انتظار داشته باشیم یکی دیگه برامون ارامش به وجود بیاره... وقتی من ارامش میخوام در قبالش باید ی چیزای رو از دست بدم... قبول داری همش تقصیر پسرا نیس ما هم تا حدودی مقصریم... من نمیگم چادر سر کنه اگه دقت کرده باشین الان چادر سر کن از همه وضعشون خرابتره(البته همشون نه ی تعداد خاص). ولی باید جوری لباس پوشید که جلب توجه نکنه... ببین نمیشه همه پسرای دنیا گف من ازادی میخ.ام تو هم باید منو نگا نکنی به من متلک نندازی... .ولی میشه جوری رفتار کرد جوری لباس پوشید که پسره به خودش اجازه همچین غلطی رو نده

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
مدال المپیاد

به نقل از چشـــــــمک :
احساس ارامش رو باید به وجود اورد...درسته...نباید انتظار داشته باشیم یکی دیگه برامون ارامش به وجود بیاره... وقتی من ارامش میخوام در قبالش باید ی چیزای رو از دست بدم... قبول داری همش تقصیر پسرا نیس ما هم تا حدودی مقصریم... من نمیگم چادر سر کنه اگه دقت کرده باشین الان چادر سر کن از همه وضعشون خرابتره(البته همشون نه ی تعداد خاص). ولی باید جوری لباس پوشید که جلب توجه نکنه... ببین نمیشه همه پسرای دنیا گف من ازادی میخ.ام تو هم باید منو نگا نکنی به من متلک نندازی... .ولی میشه جوری رفتار کرد جوری لباس پوشید که پسره به خودش اجازه همچین غلطی رو نده
من خودم همچین ادمی نیستم اینی ک شما میگی روش واسه امنیت !!
+این ک یه پسر ب خودش اجازه میده کلا به یه دختر توهین کنه و بهش تیکه بندازه نشون دهنده ی فرهنگ جامعه ماست ک اینقد پایینه مگرنه چرا این همه کشور جهان یعنی بالای 90 درصد کشورا غیر ما هرجوری لباس میپوشن ک از 2 تا شاخه موهم خیلی بدتره بعد هیچکی کاری ب کاریشون نداره؟؟؟؟
یعنی تو جامعه ما ارامش در قبال محدودیت ب وجود میاد ک البته انه ب وجود بیاد شما همین الانشم با چادر ساعت 11 شب بری بیرون معلوم نیست چ اتفاقی بیفته مشکل اینجاس

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

ببین تو چرا خودتو با کشورای دیگه مقایسه می کنی شرایط ما با امریکا فرق داره... امریکا فرهنگش اینجوریه... فرهنگ ما ی چیز دیگه هس اگه بخواییم فرهنگ سازی بکنیم نمیشه چون باید از اولش فرهنگ سازی کرد... بخواییم فرهنگ سازی کنیم خیلی طول میکشه...
ببین وقتی زلزله میاد تو چی کار میکنی .. فرا رمیکنی؟یا می ایستی میگی چرا امریکا زلزله نیومده پس من فرار نمی کنم... الان شرایط تو ایجاد میکنه که فرار کنی...

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
مدال المپیاد

این مقایسه است الان؟؟؟؟؟؟
باو زلزله یه چیز طبیعیه ک خطر مرگ داره اما اینکه ادم نتونه تو خیابون راه بره .... :-" ربطی ب امریکا نداره یعنی سطح فرهنگ ما اینقد پایینه ک پسرا اجازه میدن هر توهینی بکنن و بعد جالبه طرز فکر مردمم اینه ک ب جای اینکه بگن اونا مشکل دارن اینکمشکلو حل کنن میگن دخترا برن تو بقچه

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا