عدم وجود احساس آرامش برای دختران درخیابان

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس
پاسخ : عدم وجود احساس آرامش برای دختران درخیابان

.

Astrologer

کاربر فعال
شهر
کرمان

در پاسخ به دوستی که فرمودن عقاید قجری و قرون وسطایی خودتونو کنار بگذارید باید بگم که من سعی کردم که حرفامو بر پایه ی قوانین دین مبین اسلام بزنم وعقایدم تا جایی که امکان داره اسلامی باشه!
حالا اگه شما این عقاید رو کهنه و قدیمی میدونین مسعله چیزدیگه ای!
اما در ادامه ی بحث:
ماها داریم تو یه جامعه ی اسلامی زندگی میکنیم و قاعدتا هم شرایط و قوانین دین اسلام رو پذیرفته ایم!اما متاسفانه یه عده به ظاهر این قوانین رو قبول دارن و در عمل لنگ میزنن.
ما روی صحبتمون با همین یه عده است.
جنس زن ذاتا به گونه ایه که برای مرد قابل توجه مرد هم ذاتا و به طور غریزی به جنس مونث گرایش داره این یه چیزه خدا دادیه. مرد،مرده اروپایی و ایرانی هم نداره دوستی گفتن اگه اینطوریه و غریزیه پس چرا تو مردای اروپایی نیست؟؟؟قبلا هم گفتم که اولا این مسعله واسه اروپاییا یه چیزه حل شده اس و به یه عادت تبدیل شده و مسلما چیزی هم که عادت بشه توجه ها به سمتش کم میشه فرهنگ اونا یه جوره و فرهنگ ما جور دیگه ای!
تو فرهنگ اسلامی ما به هم به زن وهم به مرد دستور داده شده که هم پوششش رو رعایت کنه و هم از نگاه های آلوده دوری کنه!
اما آیا چقد به این دستورات عمل میشه؟؟؟
به همون نسبت که خانما به این دستورات عمل نمیکنن به همون نسبتم آقایون بی توجه به اینگونه دستوراتن!

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

به نقل از ★SpAcE gIrL★ :
در پاسخ به دوستی که فرمودن عقاید قجری و قرون وسطایی خودتونو کنار بگذارید باید بگم که من سعی کردم که حرفامو بر پایه ی قوانین دین مبین اسلام بزنم وعقایدم تا جایی که امکان داره اسلامی باشه!
اما در ادامه ی بحث:
ماها داریم تو یه جامعه ی اسلامی زندگی میکنیم و قاعدتا هم شرایط و قوانین دین اسلام رو پذیرفته ایم!اما متاسفانه یه عده به ظاهر این قوانین رو قبول دارن و در عمل لنگ میزنن.
جنس زن ذاتا به گونه ایه که برای مرد قابل توجه مرد هم ذاتا و به طور غریزی به جنس مونث گرایش داره این یه چیزه خدا دادیه. مرد،مرده اروپایی و ایرانی هم نداره دوستی گفتن اگه اینطوریه و غریزیه پس چرا تو مردای اروپایی نیست؟؟؟قبلا هم گفتم که اولا این مسعله واسه اروپاییا یه چیزه حل شده اس و به یه عادت تبدیل شده و مسلما چیزی هم که عادت بشه توجه ها به سمتش کم میشه فرهنگ اونا یه جوره و فرهنگ ما جور دیگه ای!
تو فرهنگ اسلامی ما به هم به زن وهم به مرد دستور داده شده که هم پوششش رو رعایت کنه و هم از نگاه های آلوده دوری کنه!
به همون نسبت که خانما به این دستورات عمل نمیکنن به همون نسبتم آقایون بی توجه به اینگونه دستوراتن!
یه چیز دیگه هست اینه ک تو مملکت ما دین اسلام زوریه کجای دنیا میگن باید به زور یه دینو بپذیرید اونم بدون هیچ توجیهی مشکل اینجاست ک ما از بچگی تو شناسناممون یه مهر اسلامو زدند و دیگر هیچ اونوقت شما توقع داری یه چیزی مثل حجاب رو ک من وتقعا هیچ وقت سرش قانع نشدمو 70 میلیون ادم بپذیرن؟؟
زمان پیامبرم حجاب زوری نبود یعنی شما میگی ما بهتر از پیامبر می فهمیم؟؟+بحث سر اینا نیست دوست عزیز بحث سر عدم ارامش!!!

Astrologer

کاربر فعال
شهر
کرمان

به نقل از چشـــــــمک :
ببین تو چرا خودتو با کشورای دیگه مقایسه می کنی شرایط ما با امریکا فرق داره... امریکا فرهنگش اینجوریه... فرهنگ ما ی چیز دیگه هس اگه بخواییم فرهنگ سازی بکنیم نمیشه چون باید از اولش فرهنگ سازی کرد... بخواییم فرهنگ سازی کنیم خیلی طول میکشه...
ببین وقتی زلزله میاد تو چی کار میکنی .. فرا رمیکنی؟یا می ایستی میگی چرا امریکا زلزله نیومده پس من فرار نمی کنم... الان شرایط تو ایجاد میکنه که فرار کنی...
کاملا با حرفتون موافقم +مثالی که زدید کاملا عقلانی و منطقیه.
هرکشوری واسه خودش یه فرهنگی داره و یه ارزش هایی.
ما از مقایسه خودمون با آمریکا یاهرکشوراروپایی دیگه ای هیچ نتیجه ای نمی گیریم پس بهتره بیایم مشکل خودمونو برطرف کنیم و فرهنگ جدید واز قضا غلط خودمونو اصلاح کنیم
وقتی این موضوع واسه اونا حل شده اس دلیلی برمقایسه نیست.
البته که میشه فرهنگ سازیایی کرد و از شیوع بیش ازحد فرهنگ غربی جلوگیری کرد درسته که یکم دیره اما خب با یکمی فرهنگ سازی از طرف دولت و همکاری مردم قابل حل نه به صورت کامل اما قابل کاهش وجبران هست.

Astrologer

کاربر فعال
شهر
کرمان

به نقل از fitmal :
یه چیز دیگه هست اینه ک تو مملکت ما دین اسلام زوریه کجای دنیا میگن باید به زور یه دینو بپذیرید اونم بدون هیچ توجیهی مشکل اینجاست ک ما از بچگی تو شناسناممون یه مهر اسلامو زدند و دیگر هیچ اونوقت شما توقع داری یه چیزی مثل حجاب رو ک من وتقعا هیچ وقت سرش قانع نشدمو 70 میلیون ادم بپذیرن؟؟
زمان پیامبرم حجاب زوری نبود یعنی شما میگی ما بهتر از پیامبر می فهمیم؟؟+بحث سر اینا نیست دوست عزیز بحث سر عدم ارامش!!!
بدون هیج توجهی؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
چه توجهی بالاتراز اینکه یک زن با رعایت حجاب به امنیت اجتماعی میرسه و ارزشش ارتقا پیدا میکنه؟

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از ★SpAcE gIrL★ :
کاملا با حرفتون موافقم +مثالی که زدید کاملا عقلانی و منطقیه.
هرکشوری واسه خودش یه فرهنگی داره و یه ارزش هایی.
ما از مقایسه خودمون با آمریکا یاهرکشوراروپایی دیگه ای هیچ نتیجه ای نمی گیریم پس بهتره بیایم مشکل خودمونو برطرف کنیم و فرهنگ جدید واز قضا غلط خودمونو اصلاح کنیم
وقتی این موضوع واسه اونا حل شده اس دلیلی برمقایسه نیست.
البته که میشه فرهنگ سازیایی کرد و از شیوع بیش ازحد فرهنگ غربی جلوگیری کرد درسته که یکم دیره اما خب با یکمی فرهنگ سازی از طرف دولت و همکاری مردم قابل حل نه به صورت کامل اما قابل کاهش وجبران هست.
شما احتمالا منظورتون از فرهنگ، فرهنگِ بقچه پیچیِ دخترا و نتیجتاً حریص شدنِ بیشترِ جنس مذکر هست !
این مقایسه ها انجام میشه که نشون بده دقیقا، اونا "عادت" کرده ن، پس در این حد مشکل ندارن. و حتما الان میگید اگر "عادت کرده ن"، یعنی جامعشون فاسده و اینا. ولی امنیت دارن حداقل! یه دختر مسلمان باحجاب که تو ناف لس آنجلس داره راه میره، کسی نمیاد وسط خیابون دستشو بگیره. ولی همون اگه تو ایران باشه، میگن"خب دیگه این چادر نپوشیده پس دوست داره جلب توجه کنه".
جالب تر این افرادین که وقتی می بینن کسی مزاحم یه خانوم شده، برمیگردن به خانومه تذکر میدن. :|
یارو میاد میگه "شماره رو میگم یادداشت کن" و تو داری دونقطه خط صاف راه خودتو میری، پیرزنه میاد تشر میزنه "دختر، سنگین باش :-ال" :|
واقعا آدم نمیدونه چی بگه دیگه. :|

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از چشـــــــمک :
ببین تو چرا خودتو با کشورای دیگه مقایسه می کنی شرایط ما با امریکا فرق داره... امریکا فرهنگش اینجوریه... فرهنگ ما ی چیز دیگه هس اگه بخواییم فرهنگ سازی بکنیم نمیشه چون باید از اولش فرهنگ سازی کرد... بخواییم فرهنگ سازی کنیم خیلی طول میکشه...
ببین وقتی زلزله میاد تو چی کار میکنی .. فرا رمیکنی؟یا می ایستی میگی چرا امریکا زلزله نیومده پس من فرار نمی کنم... الان شرایط تو ایجاد میکنه که فرار کنی...
اتفاقا اصلا هم اینجور که میگین طول نمیکشه . مگه چندساله ما حجاب اجباری داریم ؟ 35 ساله فقط قبلش با حجاب و بی حجاب هر دو بودن اینقدر که الان مشکل هست هم نبود .
دلیلم برای اینکه میگم زیاد طول نمی کشه هم : زمانی که رضا شاه چادر ها رو برداشت رو به یاد بیارید . این اقدام بدون هیچ گونه زمینه سازی و فرهنگ سازی انجام شد . مردم هم در ابتدا مقاومت کردن بعد از مدت کوتاهی هم کاملا عادی شد . مردمی بودن در اون زمان به شدت متعصب به طوری که قابل مقایسه نبوده تعصبات مذهبی با الان . اینکار انجام شد وبعد از مدتی هم دیگه کسی به روسری و چادر کسی کار نداشت کاملا یه مسئله عادی شد . الان این مثالو نیاوردم که بگم اینکار درست بوده به هر حال زور توی هر چیزی زیاد خوب نیست به همون اندازه هم حجاب اجباری بده . پس اینقدر هم مسئله بزرگی نیست که حجاب برداشته بشه . اتفاق خاصی نمی افته همونطور که قبلا نیافتاد .
به نقل از ★SpAcE gIrL★ :
اما در ادامه ی بحث:
اشتباه نکنید دوست عزیز من نگفتم اسلام تفکرات قجریه . گفتم اجبار و محروم کردن یک طرف به کلی و آزادی بی قید و بند طرف مقابل بسیار نا عادلانه هست . البته توی اسلام(قرآن) هم چنین چیزی نیست .
ضمن اینکه روسری و چادر اصلا توی قرآن نیست هرچی هست تعبیر و تفسیر افراد مختلفه که اینجا جاش نیست بحث بشه
من گفتم غریضه توی مردای اروپایی نیست ؟ اتفاقا نکته ی من این بود که اونا هم غریضه دارن اما خودشونو کنترل می کنن . یه زن با لباس بسیار کمتر از جامعه ی ما در آمریکا یا اروپا راه میره هی کس هم نه به چشم بدی نگاه می کنه نه بهش تیکه میندازه .
یعنی چی فرهنگشون فرق داره ؟ بله از ما در این زمینه خیلی عقبیم از اونا چیز هایی که برای اونها عادی شده برای ما هنوز تابو هست :)
البته نمی گم هرچی در جامعه اونها عادیه خوبه اما در این مورد خاص اینطوره .
خانم ها وقتی چادر یا لباس های مشابه اون می پوشن واقعا دیگه هیچ چیز جذابی ازشون باقی نمی مونه . آقایون هنر نمی کنن به یه موجود سرتاپا مشکی نگاه نمی کنن . کسی که یه زن چادری یا با مانتوی ساده بازم تحریکش می کنه که مجبور بشه کنترل کنه از گونی سیب زمینی هم تحریک میشه . باید مشکلاتش رو خودش حل کنه . پس با این حجابی که تعریف می کنید مرد ها عملا هیچ محدودیتی ندارن و هیچ نقش خاصی ایفا نمی کنن . زن ها تمام محدودیت هارو دارن . نمیدونم به این میگین تقسیم عادلانه؟؟من که میگم نهایت بی عدالتی :)

Astrologer

کاربر فعال
شهر
کرمان

به نقل از پری‌ناز :
شما احتمالا منظورتون از فرهنگ، فرهنگِ بقچه پیچیِ دخترا و نتیجتاً حریص شدنِ بیشترِ جنس مذکر هست !
این مقایسه ها انجام میشه که نشون بده دقیقا، اونا "عادت" کرده ن، پس در این حد مشکل ندارن. و حتما الان میگید اگر "عادت کرده ن"، یعنی جامعشون فاسده و اینا. ولی امنیت دارن حداقل! یه دختر مسلمان باحجاب که تو ناف لس آنجلس داره راه میره، کسی نمیاد وسط خیابون دستشو بگیره. ولی همون اگه تو ایران باشه، میگن"خب دیگه این چادر نپوشیده پس دوست داره جلب توجه کنه".
جالب تر این افرادین که وقتی می بینن کسی مزاحم یه خانوم شده، برمیگردن به خانومه تذکر میدن. :|
یارو میاد میگه "شماره رو میگم یادداشت کن" و تو داری دونقطه خط صاف راه خودتو میری، پیرزنه میاد تشر میزنه "دختر، سنگین باش :-ال" :|
واقعا آدم نمیدونه چی بگه دیگه. :|
خیر.منظور من این نیست!
من درکجای حرفام از به قول شما بقچه پیچی صحبت کردم؟
من از پوشش مناسب صحبت میکنم!هم برای مرد وهم برای زن!
هم زن برپوششش کنترل داشته باشه وهم مرد بر رفتارش.

ska

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
مدال المپیاد
با المپیاد بود که یادگرفتم دانشجو باشم نه دانش اموز
رشته دانشگاه
شیمی کاربردی
پاسخ : اعداد بر کفِ خیابان

به نقل از پـوریــا خ. :
به نظر من هر دو طرف مقصرن هم پسر و هم دختر :-"
دختر به خاطر اینکه یه جوری لباس میپوشه یا آرایش میکنه که تحریک کننده ست و پسر هم فکر میکنه این که اینجوری لباس پوشیده ، اهل اینجور کاراست و خوشش میاد ، حتی اگه اهل اینکار ها نباشه
من یه دختر چادری هستم که حتی یه تار موم هم از روسریم نمیاد بیرون! سنگین و رنگین سر به زیر داشتم می رفتم خونه که 2 تا موتوری هی توی اون مسیر رفتن و اومدن و یکیشون گفت .... اون کوچه شلوغ بود و اونا مجبور شدن برن به نظرتون این تقصیر منه؟!داشتم از ترس میمردم هنوز بعد از چند ماه از اون کوچه نرفتم تازه اون کوچه جز پر تردد ترین کوچه ها بود
خواهشا اول به چیزی که میگید فکر کنید دوما اگه یه دختری هنوز به این حد نرسیده و قانع نشده که باید مثه من حجاب داشته باشه دلیل نمیشه دختر بدیه خیلی از دخترایی که حجاب کاملی ندارن از نظر اعتقادی از خیلی دخترایی که از ترس خانواده چادر سر می کنن قوی ترن فقط از نظر حجاب کسی درست تفهیمشون نکرده حالا چون تفهیم نشدن باید کار پسرایی رو که چنین کارای بی شرمانه ای می کنن تبرعه کنیم ؟؟؟؟ نه!!!!
بد حجاب بودن یکی دلیل نمیشه که اون یکی هر غلطی دلش می خواد بکنه اگه اون یه اشتباه کرده و حجاب کاملی نداره اون یکی 2 تا اشتباه کرده هم بد قضاوت کرده هم مردم ازاری کرده که این 2 مورد صد مراتب بدتر از کامل نبودن حجابه
البته به نظر من نوع حجاب صد در صد تاثیر داره ولی وقتی برای خودمم پیش اومد خیلی متاسف شدم
طرف شعور نداره ؟ اخه با اون استیلی که من توی خیابون راه میرم داداشمم جریت نداره به من سلام کنه! شعور که چه عرض کنم عقل نداره که همچین کارایی می کنن!!!
خدایا ما رو از شر ادمای بی عقل راحت کن [-o<

pershia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
UT\AUT
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

از دیدگاه من مشکل خیلی گسترده تر از این حرفاست.
عقده هایی که در افراد جامعه وجود داره، کمبود توجه روی این اشخاص، یا شاید هم ضعف شخصیتی و امثال اینا موجب این اتفاقات بشه.
در مورد صحبت دوستمون "skashef" این اتفاقات یه چیزی رو خیلی خوب نشون میده، اونم اینه که ملت ما فقط بلدن بگن آزادی!
اصلا نمیدونن چی هست! آزادی یعنی به عقیده ی هم احترام گذاشتن، فرصت زندگی ای بدون دغدغه رو به هم دیگه دادن، آزادی این نیست که بگیم خب باشه ما آزادیم پس هر چی دلمون خواست میگیم! وقتی خودمون جنبه نداریم و هنوز نمیفهمیم و تلاشی در جهت بهبود رفتارمون نداریم چرا منتظر اتفاقات خوبیم؟!
در هر دینی هم این سخنِ "گفتار نیک، پندار نیک، کردار نیک" هست! حتی شما اگر یک ائتیست باشید هم این مواضین رو به احتمال قوی قبول دارین.
به هر حال تا تعریف ها به همان قدر احمقانه هستن که "دعا کردن به جان جاذبه ی زمین هست"! هیچی از پیش نمیرود که هیچ! پس رفت هم خواهیم کرد!
و این چیزی نیست که بشه یک شبه درستش کرد و البته هم فقط در جامعه ی ما همچین مشکلی نیست!
بیاید واقع گرا باشیم و این را بپذیریم که متاسفانه فعلا همین هست!! و فعلا هم نمیشود ان را بهتر کرد. حداقل کار اینه که خودمون و اطرافیانمون رو مجاب کنیم که این رفتار رو کنار بذارن تا آزادی رو که همیشه ازش دم میزنن به جامعَشون تقدیم کنن!

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

بهار: تو این که اگر چیزی رو قفل بزنی احتمال دزدی کمتره شکی نیست ...
و دختر واقعا یه گنجه , دلیلی نداره هر دزدی راحت بتونه بهش دستررسی پیدا کنه !
بعدشم چرا میگی زن حتی اگر پوشش کامل داشته باشه دیگه مرد تحریک نمیشه؟ :)) بقیه حرفمو خونده باشی به هر حال دختر , دختره و دختر در هر صورت باعث تحریک میشه حالا در میزانش تفاوت داره

رضا شاه چادر رو زوری برداشت ! سریال کلاه پهلوی هم به خوبی داره حاشیه های بعدش رو نشون میده که چه مشکلاتی وجود اومد ...
اشتباه نکنید دوست عزیز من نگفتم اسلام تفکرات قجریه . گفتم اجبار و محروم کردن یک طرف به کلی و آزادی بی قید و بند طرف مقابل بسیار نا عادلانه هست . البته توی اسلام(قرآن) هم چنین چیزی نیست
پس نچسبونش به اسلام !
:))واقعا که ! اولا که چادر محدودیت نیست بعدشم اگر با فرض شما بگیم محدودیته , مرد ها هم محدودیت های خودشونو دارن, که همونجور که زن ها رعایت نمیکنن مرد ها هم رعایت نمیکنن...

fitmal: کی گفته پوشش یعنی چادر؟! منم تو حرفام گفتم منظورم از چادر پوشش کامل بوده نباید صرفا چادر باشه که !
چادر دوست نداره هر جور میخواد لباس بپوشه ولی پوشش رو حفظ کنه !
پوشش کامل هم هیچوقت محدودیت نبوده , نمیتونم درک کنم حرفتو ! بعد من عقیده دارم جو بد جامعه توسط افرادی همون جامعه درست میشه یعنی الان هر کی میگه 11 شب فلان اتفاق میوفته تقصیر همون آدم هاییه که اینا رو میگن...
بعدشم کی گفته اسلام روزکیه ؟! تو میتونی دینت چیز دیگه ای باشه , از وقتی به دنیا اومدی تو شناسنامه ت اسلام نبوده , دین تو 18 سالگی مسلم میشه و خودت حق انتخاب داری !
الان هم حجاب زوری نیست , اگر بود که این همه آدم بی حجاب رو باید دار میزدن !

پری‌ناز : شما به چادر میگی بقچه پیچی :))
اینی ک گفتی به دختر گیر میدن مشکل از خودشونه و خودتونه ! شما همچین پیش ذهنی نداشته باشید همچین نیست !
من که قبول ندارم فقط به دخترا گیر میدن , خیلی جاها دیدم که پسر هم تذکر میدن و بعضا به هر دو طرف ...

skashef : اولا که اصلا از کجا میدونی او.ن دو تا موتوری به خاطر شما هی میرفتن میومدن ؟ مگه نمیگی کوچه شلوغ بود؟ شاید به دلیل دیگه ای بوده ! این دلیل درستی نیست اصلا
بعدشم من گفتم بازم میگم زن زنه و باعث تحریک مرد وقتی زن رعایت کرد دیگه این مرد هستش که باید کنترل کنه و از این به بعدش دیگه دست منو تو که دختریم نیست ...
در مورد دعای آخرت هم الهی آمین واقعا ! [-o<

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-&quot; 1 مرحله 2 :-&quot;

چرا ارامش تو کشور ما وقتی ب وجود میاد ک پوشش کامل از نظر اسلامو داشته باشی تازه اگر به وجود بیاد :-" ببین اینو ب من نگو من خودم پوششم تقریبا کامله روش نمیخوام میگم چرا بقیه نباید اون ارامشو داشته باشن؟؟ واقعا چرا دیگران باید این اجاز.و داشته باشن ک ب طرز پوشش یکی دیگه توهین کنند؟؟؟
اتفاقا کاملا محدودیته این ک گشت ارشاد بیاد به ملت گیر بده واسه یه ذره عقب بودن روسری یعنی زور یعنی محدودیت
اسلام زور نیست؟؟ :O واقعا تو این یه حرفت دیگه کاملا موندم!
فک نکن کمتره همین چند روز پیش دوست منو 2 روز انداختن زندان بعدشم یه مشت اخوند اوردن ازشون پرسیدن این حرفارو قبول داری گفتن اگه قبول نداشته باشی باید دوباره برگردی زندان اون بیچاره هم گفت قبول داره :|

• لایک
امتیازات: Lorca

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از F@|-|!mEh :
رضا شاه چادر رو زوری برداشت ! سریال کلاه پهلوی هم به خوبی داره حاشیه های بعدش رو نشون میده که چه مشکلاتی وجود اومد ...پس نچسبونش به اسلام !

نظام اسلامی هم زوری حجابو سرِ مردم کرد و سریال هم بهیچوجه لازم نیست(!)، حاشیه هاش دارن داد میزنن !
به نقل از F@|-|!mEh :
پری‌ناز : شما به چادر میگی بقچه پیچی :))
اینی ک گفتی به دختر گیر میدن مشکل از خودشونه و خودتونه ! شما همچین پیش ذهنی نداشته باشید همچین نیست !
من که قبول ندارم فقط به دخترا گیر میدن , خیلی جاها دیدمکه پسر هم تذکر میدن و بعضا به هر دو طرف ...

من به "چادر" نگفتم بقچه پیچی؛ صرفاً گفتم بقچه پیچی و منظورمم فقط از لحاظ پوشش ظاهری نبود!

یعنی اگه من این پیش ذهنو نداشته باشم که خیلی از مردم مشکل مزاحمت رو از دخترا میدونن، حل میشه؟ :O اگه این پیش ذهنو نداشته باشی دیگه وقتی کسی تو خیابون بهت متلک میگه، بقیه برنمیگردن چپ چپ به "تو" نگاه کنن؟
من میتونم تو ذهنم یه جامعه ی گل و بلبل و امن رو تصور کنم، ولی واقعیت رفتار بقیه دیگه دستِ من نیست !

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از fitmal :
چرا ارامش تو کشور ما وقتی ب وجود میاد ک پوشش کامل از نظر اسلامو داشته باشی تازه اگر به وجود بیاد :-" ببین اینو ب من نگو من خودم پوششم تقریبا کامله روش نمیخوام میگم چرا بقیه نباید اون ارامشو داشته باشن؟؟ واقعا چرا دیگران باید این اجاز.و داشته باشن ک ب طرز پوشش یکی دیگه توهین کنند؟؟؟
اتفاقا کاملا محدودیته این ک گشت ارشاد بیاد به ملت گیر بده واسه یه ذره عقب بودن روسری یعنی زور یعنی محدودیت
اسلام زور نیست؟؟ :O واقعا تو این یه حرفت دیگه کاملا موندم!
فک نکن کمتره همین چند روز پیش دوست منو 2 روز انداختن زندان بعدشم یه مشت اخوند اوردن ازشون پرسیدن این حرفارو قبول داری گفتن اگه قبول نداشته باشی باید دوباره برگردی زندان اون بیچاره هم گفت قبول داره :|

ببین توهین یه بخش دیگه س ! آره خیلیا به خیلیای دیگه توهین میکنن ...
و این چیزیه که از هر قشری ممکنه ! مثلا افراد مذهبی اگر توهین نکنن و کنار بیان , افراد به قول خودتون آزاد که به پوشش کامل اعتقادی ندارن به افراد مذهبی توهین میکنن !
افراد مذهبی خیلی توهین نمیکنن ولی من اینو به عینه دیدم که کسی که اصلا پوششش براش مهم نبود با دیدن یه دختر چادری خیلی راحت بهش توهین میکنه , همون کسی که میگه آزادی داره توهین میکنه به اعتقاد یکی دیگه بی احترامی میکنه ! بعد میگه آزادی ندارم :|
نه اسلام زور نیست , تو حق داری اسلام رو قبول نداشته باشی !
بعدشم کار اشتباه بعضی آدما رو نباید بزاری به پای دینی مثل اسلام , اگر چنین اتفاق هایی هست , نیازی نیست علنا( املا ؟ ) اعلام کنه مسلمان نیست ! بعدشم اینکه قبول نداشته باشه با اینکه بگه دروغه و ... خیلی فرق میکنه !

به نقل از پری‌ناز :
نظام اسلامی هم زوری حجابو سرِ مردم کرد و سریال هم بهیچوجه لازم نیست(!)، حاشیه هاش دارن داد میزنن !
من به "چادر" نگفتم بقچه پیچی؛ صرفاً گفتم بقچه پیچی و منظورمم فقط از لحاظ پوشش ظاهری نبود!

یعنی اگه من این پیش ذهنو نداشته باشم که خیلی از مردم مشکل مزاحمت رو از دخترا میدونن، حل میشه؟ :O اگه این پیش ذهنو نداشته باشی دیگه وقتی کسی تو خیابون بهت متلک میگه، بقیه برنمیگردن چپ چپ به "تو" نگاه کنن؟
من میتونم تو ذهنم یه جامعه ی گل و بلبل و امن رو تصور کنم، ولی واقعیت رفتار بقیه دیگه دستِ من نیست !
اسلام به زور حجابو سر کسی نکرد , کسی که اسلام رو قبول میکنه از این موارد مطلع هستش و با اختیار خودش قبول میکنه !

انگار حرفمو با اغراق خوندی !
وقتی همه مون همچین پیش ذهنی نداشته باشیم مسلما همچین حرفی هم از کسی زده نیمشه ...
مثلا منو تو و اون پیر زنی که گفتی اگر همچین پیش ذهنی که فقط تقصیر دختره نداشته باشیم , اون پیر زن هم نمیاد اینو بگه !
و من حرفی در مورد متلک نزدم , در مورد اینکه بقیه تقصیر رو میندازن گردن دخترا گفتم

Ariana

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 3 کرج
شهر
کرج
مدال المپیاد
در حال کار کردن برای المپیاد فیزیک
دانشگاه
شریف!!!
رشته دانشگاه
هوافضا

شاید بشه گفت حجابم تا حدی موثره ولی خیلی چیزای دیگه هم دخیلن!مثلا همین امسال روز آخر امتحانات با هم کلاسیام رفته بودیم بیرون اینقدر وضع فجیع بود که گفتم این اولین وآحرین باری بود که با دوستام می یام بیرون X-( X-( X-(

nobodyAtall

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 4
شهر
تهران

احساس نمیکنین یکم قضیه رو بزرگ کردین؟؟
حالا یه چیزی بهتون بگن.. چی میشه حالا؟؟ شمام بهشون یه چیز بگین...
اتفاقی نمیفته که...
والا...

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از F@|-|!mEh :
اسلام به زور حجابو سر کسی نکرد , کسی که اسلام رو قبول میکنه از این موارد مطلع هستش و با اختیار خودش قبول میکنه !
من نگفتم دین اسلام. خواهش میکنم اگه به پستی میخواید جواب بدید، اول با دقت بخونیدش :]
الان یه مسیحی یا یهودی یا بی دین که تو ایران زندگی میکنه، باید مانتو و روسری بپوشه و این یه اجباره. هر چقدر هم اسلام نگفته باشه که همه ی مردم باید مسلمان باشند و حجاب داشته باشند، ولی این یه اجباره تو کشور ما.
حتی کسی که دینی رو قبول میکنه، ممکنه به همه ی احکامش اعتقاد نداشته باشه.
تو جامعه ی ما مسلمونهایی زندگی می کنن که به همه ی احکام اسلام ایمان دارن؛ بعضیها به حجابش ایمان ندارن؛ بعضیا براشون فرقی نمی کنه. افراد زرتشتی هم هستن؛ مسیحی و یهودی و بهائی و بت پرست و شیطان پرست و ائتیست هم هستن. و همه ی اینا مجبورن حجاب داشته باشن و اگه با بلوز شلوار بیان بیرون هدفِ بعدیشون ونِ گشت ارشاده!

+چرا همه داریت متمرکز میشین رو حجاب؟ بحثِ احساس آرامشه نه حجاب

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از BlackLord :
احساس نمیکنین یکم قضیه رو بزرگ کردین؟؟
حالا یه چیزی بهتون بگن.. چی میشه حالا؟؟ شمام بهشون یه چیز بگین...
اتفاقی نمیفته که...
والا...
:)) :))
از مریخ اومدید؟

همه مثل ما خوش شانس نیستن که فقط یه چیزی بهشون گفته باشن و رفته باشن ...

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از F@|-|!mEh :
بهار: تو این که اگر چیزی رو قفل بزنی احتمال دزدی کمتره شکی نیست ...
و دختر واقعا یه گنجه , دلیلی نداره هر دزدی راحت بتونه بهش دستررسی پیدا کنه !
بعدشم چرا میگی زن حتی اگر پوشش کامل داشته باشه دیگه مرد تحریک نمیشه؟ :)) بقیه حرفمو خونده باشی به هر حال دختر , دختره و دختر در هر صورت باعث تحریک میشه حالا در میزانش تفاوت داره

رضا شاه چادر رو زوری برداشت ! سریال کلاه پهلوی هم به خوبی داره حاشیه های بعدش رو نشون میده که چه مشکلاتی وجود اومد ...پس نچسبونش به اسلام !
:))واقعا که ! اولا که چادر محدودیت نیست بعدشم اگر با فرض شما بگیم محدودیته , مرد ها هم محدودیت های خودشونو دارن, که همونجور که زن ها رعایت نمیکنن مرد ها هم رعایت نمیکنن...
ببخشید دختر دختره یعنی چی ؟ :)) شما داری میگی خودتو می پوشونی که مرد ها تحریک نشن . پس اون چیزی که می پوشونی عامل تحریکه . وقتی چادر سرت کنی تمام عامل تحریک رو پوشوندی دقیقا چی باعث تحریک میشه ؟؟؟؟؟ ببخشید که این توصیف رو میکنم ولی وقتی یه مرد از یک زن با یه پتوی سیاه که روی همه جای بدنشه تحریک بشه احساس نمی کنی از وسیله ای که از نظر شکل هندسی خیلی شبیه این حالته یعنی گونی سیب زمینی هم تحریک میشه ؟ خیلی مسخره نیست ؟ :)
نه چادر اصلاااااااا محدودیت نیست !!!! من نمیدونم اینقدر چادر خوبه محدودیت هم که نیست خیلی هم راحته مردم دنیا همشون احمقن که چیز به این راحتی رو انتخاب نمی کنن و نمی پوشن :))
یه بقچه ی گرم و دست و پا گیر که توی زمستون و تابستون باید پوشید خیلی راحته بعله! :|
اتفاقا چادر رو اصلا به اسلام نمی چسبونم چون هیچ جای قرآن از چنین چیزی حرفی نزده بعضی ها تخیلات خودشونو از قول قرآن میگن بعدشم میگن اسلام گفته ! چادر و روسری هرچی هست تعبیر و تفسیر افراد مختلفه . توی قرآن اصلا از پوشوندن مو حرفی زده نشده .
رضا شاه چادر رو زوری برداشت حالا هم دارن زوری میذارن بد بودنش دقیقا یکیه . :)
عواقبش این بود که زن ها تا مدتی بعضی هاشون از خونه بیرون نمی اومدن چون عادت کرده بودن سالها به چادر و برقه . طبیعیه که ترک عادت برای انسان ها زمان میبره و سخته ولی بعد از مدتی همه چیز عادی شد .
مردها دقیقا چه محدودیتی دارن ؟؟؟
وقتی هدف جلوگیری از رفتار های ناهنجار که امنیت افراد رو تهدید میکنه و بحث دربارشه هست راه های مختلف رو بررسی می کنیم . همه رو با زور و اجبار پوشوندن رو که دیدیم . تیکه انداختن هست نگاه های بد بسیار زیاده . حالا روش دیگه که آزاد گذاشتن و عادی شدنه رو بررسی می کنیم . مثل ایران قبل از این اجبار یا کشور های اروپایی تیکه انداختن بسیار کمتر بوده نگاه های بد هم بسیار کمتر . تجاوز رو هم نمی تونیم مقایسه کنیم چون آمار رسمی نداریم . وضعیت با راه عادی شدن بسیار بهتر از پوشوندنه . از این واقعیت نمی تونید چشم پوشی کنید .:)

nobodyAtall

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 4
شهر
تهران

به نقل از پری‌ناز :
:)) :))
از مریخ اومدید؟

همه مثل ما خوش شانس نیستن که فقط یه چیزی بهشون گفته باشن و رفته باشن ...

میخندی؟
منم میخندیدم..
.
.
.

من به بدشانسا ندارم..
خودتونو میگم ..
پست دادین من حجاب کامل داشتم دو تا موتوری از کنارم رد شدن و اینا...
خوب اتفاقی نیافتاده که...
دارین به قول خودت خوش شانسیاتونو تعریف میکنین...
من یه موقعیت های بسیار عجیب تری رو دیدم واسه همینه که میگم اینا چیز مهمی نیست...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا