• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

رمضان

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری
پاسخ : رمضان

اگه فکر میکنید شب میتونید خوب درس بخونید به نظر من هیچ مشکلی نداره. روزا گرم و بلندن و روزه گرفتن تو این روزا سخت. اگه روزه میگیرید همون بهتر که روزو بخوابید.

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها زیاد سخت نگیرید! باور کنید شما بخواین خدا چنان نیرویی بهتون میده چیزیو حس نکنید!
من خودم بازدهم تو ماه رمضان بیشتر بود!!!
کلا استرس نگیرید ! تا هر جا توان دارید و خسته نمیشید بخونید!!!! شب خوندن هم مزایا داره هم عیب!شکمتون پره خوابتون میگیره !!!!!

• لایک
امتیازات: zmaa

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

بچه ها روشی که خودم و دوستام اجرا کردم و نتیجه گرفتیم رو میگم شاید به دردتون بخوره !
ما صبح ساعت 7 میرم کتاب خونه با بچه ها بعد جلو کولر گازی مینشستیم ، این کولرِ باد سرد میزد هم خوابمون نمیگرفت ( چون معمولن آدم گرسنه زود خوابش میگیره تو رمضون ) و هم احساس گرسنگی نمیکردیم و هم تشنگی و هم چون همه با هم بودیم میخوندیم ( حس رقابت بود میخوندیم )

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

ما هر روز تا ساعت 2 مدرسه داریم ، چیکار کنم ؟ :(

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

چه جوری باید درس خوند ماه رمضون؟؟؟

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از One Minute :
ما هر روز تا ساعت 2 مدرسه داریم ، چیکار کنم ؟ :(

خب می تونید تا 3 یا 4 استراحت کنید و با یکک برنامه خوب که تابستون رو خوب شروع کرده باشید بخونید! سعی کنید تو تابستون آزمون آموزشی کمتری برید! (گام اول رو ترجیح میدم) سعی کنید ییهو برنامه ی سنگین ندید به خودتون! تا عید کم میارید!

به نقل از شــــــــــیرین :
چه جوری باید درس خوند ماه رمضون؟؟؟

خب باید برنامتون معلوم باشه! مثلا روضه میگیرید یا نه؟ و چند پرسش دیگه!

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از no one :
خب باید برنامتون معلوم باشه! مثلا روضه میگیرید یا نه؟ و چند پرسش دیگه!
روزه که مثلما میگیرم کلا من تو ماه رمضونا خوابم :(

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

روزه که مثلما میگیرم کلا من تو ماه رمضونا خوابم :(

خب اینجوری شما یه زمان اضافی دارید
می تونید از سحر تا صبح بخونید
یا حتی ظهرا رو بخوابید بجاش شبا درس بخونید!

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از no one :
خب اینجوری شما یه زمان اضافی دارید
می تونید از سحر تا صبح بخونید
یا حتی ظهرا رو بخوابید بجاش شبا درس بخونید!
خوب شبا بیدار بمونم صبحا چجوری برم کلاس

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

به نقل از no one :
خب می تونید تا 3 یا 4 استراحت کنید و با یکک برنامه خوب که تابستون رو خوب شروع کرده باشید بخونید! سعی کنید تو تابستون آزمون آموزشی کمتری برید! (گام اول رو ترجیح میدم) سعی کنید ییهو برنامه ی سنگین ندید به خودتون! تا عید کم میارید!

برای چی باید انقدر به خودم سختی بدم ؟ دلیلی نمیبینم روزه بگیرم ! :|

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

خوب شبا بیدار بمونم صبحا چجوری برم کلاس

خب روز قبل رو خوابیدی دیگه! انگار تو ساعت 12 ظهر خوابیدی شب ساعت 7 یا 8 بیدار شدی 8 ساعت کافی رو خوابیدی!
پس کمی خواب نداری!

به نقل از One Minute :

خب ایشون گفتن می خوان روزه زو بگیرن! برنامه هر کسی فرق داره! شما نمیگیرید راحت تر می تونید برنامه بگیرید!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از One Minute :
خب زور که نیست :)
شما اگر اعتقاد ندارید نگیرید!
اگر قرار نیست روزه بگیرید دیگه این تاپیک اصلا به چه دردتون میخوره؟! دیگه فرق نداره ماه رمضون با بقیه ایام سال که!
این تاپیک برای کسانی ایجاد شده که میخوان روزه بگیرن و درس بخونن بعد هم گرسنگی هست هم گرما هم برای سحر بیدار شدن...بعد خب یه سری مشکلات ایجاد میشه این تاپیک زده شده تا پیشنهاد بدن به هم همه که چه جوری بگذرونن این ماه مبارک رو :)

ghasedak!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر
دانشگاه
دانشگاه مازندران- بابلسر
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

منم همه ش غصه می خوردم که تو ماه رمضون چه طوری درس بخونم ولی زیادم سخت نبود :D
من بعد از سحر بیدار می موندم و تا هر وقت می تونستم درس می خوندم بعدشم اگه کلاس نداشتم تا هر وقت دلم می خواست می خوابیدم.
یه خورده هم شبا بعد افطار می خوندم.
کار سختی نیست :)

mahaba

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

ما هم تو ماه رمضون مدرسه می رفتیم تا 2-3
کاری من می کردم این بود که خونه که میومدم می خوابیدم تا وقتی که بیدار شم :D
وقتی بیدار می شدم اگه قبل افطار بود یه سری درسایی رو که واسم راحت تر بود می خوندم. مث ادبیات و زبان و ... تا افطار شه. بعدش بعد افطار بیشتر می خوندم و شب کمتر می خوابیدم چون ظهرش خیلی خوابیده بودم
اگرم موقع افطار بود که هیچی :D می رفت واسه بعد افطار

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
دانشگاه تهران - دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی نقشه برداری- سیستم های اطلاعات مکانی GIS

من که همه ی پست ها و حرف های دوستان رو نخوندم ولی بعضی ها اشاره کرده بودن که توصیه میشه روزه تون رو بخورید ولی با این حال کسایی بودن و هستن و خواهند بود که با وجود روزه خوری نتیجه ی دلخواه نگرفتن یا بر عکس، روزه گرفتن و خوب هم نتیجه گرفتن...که حرف کاملا درستیه...
اما در نهایت غیر قابل انکاره که هرچقدر هم آمادگی بدنی داشته باشید و بتونین برنامه ریزی و اراده داشته باشید روزه گرفتن تو این یک ماه که الان توی وسط تابستون افتاده راندمان(کیفیت) یا کمیت ساعت مطالعه و یا هر 2 رو پایین میاره...کسانی که میگیرن و میبینین که در نهایت نتیجه ی خوبی به دست میارن به خاطر هفته های بعد ماه رمضونه که جبران میکنند...
من شخصا پیشنهاد میکنم نگیرید روزه تو این یه ماه تو این سال آخری که اینقدر اهمیت داره...باور کنین خدا با اون خدای تو رساله فرق داره...
میتونین بعد کنکور یه ماه روزه بگیرین که جبران شه...

نظر من بود...
بازم با احترام به نظرات بقیه، انتخاب با شماست

s`dni

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان

بچه ها خیلی دارین موضوع رو پیچیده می کنین ! :) واسه من یکی که اصن ماه رمضون تغییری تو برنامم ایجاد نکرد!تازه من از اونام که ابدا نمی تونم شبا بیدار بمونم !یعنی اصن برنامه خوابم و اینا تغییری نکرد! :D همون شبا میخوابیدم و روزا درس میخوندم ! :Dاصن هیچی رو سخت نگیرین ! /m\

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از /////ده :
بچه ها خیلی دارین موضوع رو پیچیده می کنین ! :) واسه من یکی که اصن ماه رمضون تغییری تو برنامم ایجاد نکرد!تازه من از اونام که ابدا نمی تونم شبا بیدار بمونم !یعنی اصن برنامه خوابم و اینا تغییری نکرد! :D همون شبا میخوابیدم و روزا درس میخوندم ! :Dاصن هیچی رو سخت نگیرین ! /m\
نمیشه برای همه یک حکم کلی داد...هر کسی نوع عادت کردن و سازگاری با شرایط، احساس گرسنگی و تشنگی و ضعف، حساسیت به گرما، ساعت بیداری و خواب، ضعف و کم تمرکزیش با بقیه فرق داره...
شما تونستی، خیلی نتونستن و از این به یعد هم خیلی ها خواهند بود که نمیتونن...در نهایت با توجه به شرایطشون باید خودشون تصمیم بگیرن! ما فقط تجربه و دیده ها و شنیده هامون رو منتقل میکنیم...

s`dni

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان

به نقل از persianboy1373 :
نمیشه برای همه یک حکم کلی داد...هر کسی نوع عادت کردن و سازگاری با شرایط، احساس گرسنگی و تشنگی و ضعف، حساسیت به گرما، ساعت بیداری و خواب، ضعف و کم تمرکزیش با بقیه فرق داره...
شما تونستی، خیلی نتونستن و از این به یعد هم خیلی ها خواهند بود که نمیتونن...در نهایت با توجه به شرایطشون باید خودشون تصمیم بگیرن! ما فقط تجربه و دیده ها و شنیده هامون رو منتقل میکنیم...
100%حرفتون درسته ! منم نگفتم که شماها هم مث من..... فقط گفتم من اینجوری بودم ! :)
ولی هنوز هم میگم این قدر این موضوع رو سخت نگیرین! (;(منظورم این نیست که باید روزه بگیرید ها!_به قول بچه ها اون باخودتونه _ ولی میگم موضوع پیچیده ای هم نیست صب کنین ماه رمضون بیاد اون وقت میبینید که چه قد راحت میتونین باروزه گرفتن یا نگرفتن کناربیایین :))

innocent

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان (1)
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
92
مدال المپیاد
مطالعه (!!!) برای مرحله دوم المپیاد ادبی...که البته قبول نشــدم:دی
رشته دانشگاه
دانشگاه شهید چمران هواز - دانشگاه شیراز
تلگرام
اینستاگرام

دوستان این چیزی که میخوام نقل کنم شاید فقط به ماه رمضان مربوط نباشه یعنی یه جورایی کلیــه.
یه دوستی که نقره فیزیک داره و رتبه شو دقیق یادم نیست اما الان داره برق شریف می خونه تریپ نصیحت برداشته بود برام :D می گفت:

کنکـــور فقط توانایی درســی ت رو نمی سنجــه، این که خیلی ها می گن ما نتیجه دلخواهمون رو نگرفتیم یا سر جلسه خودشون رو می بازن یا وسط سال کنکور می برن یا .... به این بر می گرده.می گفت شما تو این سال یاد می گیرید زندگی تون رو با کنکور هـــر دو رو با هــم هماهنگ کنید.یاد می گیرید مدیریت زمان داشته باشید. اولویت بندی داشتــه باشین و ....
نه بــه خاطـــر کنکور از همــــه چـی بزنی و نه به خاطر جزئی ترین مسائل از کنکورت بزنی!!!
این که روز کنکور خیلی ها می تونن به استرسشون غلبه کنن یا این که باهر سوال سختی خودشون رو نبازن و .... به همون برمی گرده.
خیلی ها می تونن تو این سال بین همـه چی یه تعادل برقرار کنن و و بعضیا هم نـه. ( البته اون شخص 20 دقیقه ای حرف زد!!!!)

حالا راجع به رمضان هم (واســه اونایی که روزه می گیرن) قضیـه همینه که ادم یاد بگیره شرایط رو با هم تنظیم کنه شاید بعدها هم هزار باردیگه برامون پیش بیاد که تو تا چیز مهم زندگیمون تداخل داشتــه باشـه.
بیاید این جوری بهش نگاه کنیم که یک کمی به خودمون سختی بدیم و خودمون رو با شرایطمون هماهنگ کنیم.همیشــه همه چی باب میل و قابل تغییر نیست.این مدیریت خودمونه که شرایط رو واسمون مطلوب می کنه.
(بازم می گم برای اونایی که می خوان روزه بگیرن).

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از innocent :
دوستان این چیزی که میخوام نقل کنم شاید فقط به ماه رمضان مربوط نباشه یعنی یه جورایی کلیــه.
یه دوستی که نقره فیزیک داره و رتبه شو دقیق یادم نیست اما الان داره برق شریف می خونه تریپ نصیحت برداشته بود برام :D می گفت:

کنکـــور فقط توانایی درســی ت رو نمی سنجــه، این که خیلی ها می گن ما نتیجه دلخواهمون رو نگرفتیم یا سر جلسه خودشون رو می بازن یا وسط سال کنکور می برن یا .... به این بر می گرده.می گفت شما تو این سال یاد می گیرید زندگی تون رو با کنکور هـــر دو رو با هــم هماهنگ کنید.یاد می گیرید مدیریت زمان داشته باشید. اولویت بندی داشتــه باشین و ....
نه بــه خاطـــر کنکور از همــــه چـی بزنی و نه به خاطر جزئی ترین مسائل از کنکورت بزنی!!!
این که روز کنکور خیلی ها می تونن به استرسشون غلبه کنن یا این که باهر سوال سختی خودشون رو نبازن و .... به همون برمی گرده.
خیلی ها می تونن تو این سال بین همـه چی یه تعادل برقرار کنن و و بعضیا هم نـه. ( البته اون شخص 20 دقیقه ای حرف زد!!!!)

حالا راجع به رمضان هم (واســه اونایی که روزه می گیرن) قضیـه همینه که ادم یاد بگیره شرایط رو با هم تنظیم کنه شاید بعدها هم هزار باردیگه برامون پیش بیاد که تو تا چیز مهم زندگیمون تداخل داشتــه باشـه.
بیاید این جوری بهش نگاه کنیم که یک کمی به خودمون سختی بدیم و خودمون رو با شرایطمون هماهنگ کنیم.همیشــه همه چی باب میل و قابل تغییر نیست.این مدیریت خودمونه که شرایط رو واسمون مطلوب می کنه.
(بازم می گم برای اونایی که می خوان روزه بگیرن).
دوست عزیز حرف شما متین
ولی یکم تو این موضوع فرق میکنه...این حرف شما موقعی درست بود که اثر روزه روی بدن رو نادیده بگیریم!
ولی وقتی گرفتن روزه حتی خیلی از پسر های توی سن 17 سال رو طوری ضعیف میکنه که ساعت مطالعه و تمرکزشون کم میشه(دیدم توی دوستام به تعداد زیاد!! خیلی هم راجع بهش حرف زدیم ) دیگه این شامل حرف شما نمیشه...
روی خیلی ها اثر تحلیلی داره و باعث ضعف مفرط میشه، به خصوص توی این فصل...
خیلیا میگن که راهکار دارن و ساعت مطالعه رو میذارن افطار تا افطار اما همون ساعت هم که بعد از افطار میخونن طبیعتا مثل روزای عادی نیست...

عرض کردم که...بستگی به توانایی خود شخص داره در نهایت...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا