• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

رمضان

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

marlik

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید صدوقی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع - صنایع
خب یکی از مهم‌ترین اتفاقات ناخوشایند برای ی کنکوری از جهت کاهش راندمان و سطح کمی و کیفی درسش، ماه رمضونه
تو ماه رمضون باید چه کرد ؟! اساسا چگونه باید این ماهو گذروند ؟!

بهترین شیوه برای کسایی که روزه میگیرن تو رمضون اینه که خابشون رو جوری تنظیم کنن که بعد از سحر تا ساعتی که میتونن مثلا 10 . 11 اینا بخونن بعد حالا اگه رمقی براشون موند ب جم بندی خلاصه هاشون، خلاصه نویسی و سایر کارا بپردازن
و بعد از افطاری تا ساعت 12 و یک شب تا جایی که برنامه خابشون اجازه میده ، درسشونو بخونن

موارد خاص وجود داره، مثلا یکی شب بیدار میمونه تا صب، یا یکی میتونه بعد کمی خاب بعد از سحر درس بخونه
دیگه همه این استثناهات رو باید با روحیه خودتون و عادت خودتون منطبق کنین

سوالی؟؟

- تاپیک ب درخاست مدیرانجمن ایجاد شد -

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت
پاسخ : رمضان

فک نمیکنم همه بچه های سایت اهل نماز و روزه باشن (مخصوصا روزه) . ولی مطمئن باشین اگر درست برنامه ریزی کنین ماه رمضان به هیچ کدوم از فعالیت هاتون ضربه نمیزنه . مطمئنا روزه گرفتن تو شهر های جنوبی 100 برابر سختر از شهر های دیگه است (مخصوصا واسه من که پیاده میرفتم مدرسه) ولی باید طوری وقتتون رو تنظیم کنین که به فعالیتتون ضربه نزنه
در ضمن تو کلاس یه جا نزدیک کولر پیدا کنین و دریچه اش رو روی خودتون تنظیم کینن :D

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

خب موضوع دیگه ای که مطرحه اینه که خیلی از مشاورها یا مسئولان مدارس پیشنهاد میکنن که امسال ماهرمضان روه هاتون رو بخورید چون این موضوع بر آینده ی شما تاثیر داره و ...
ولی باید بگم به نظر خودم که دوستام رو هم دیدم این موضوع خیلی تاثیری رو نتیجتون نداره!! ما داشتیم کسی که روزه می خورد و نتایجش بد بود داشتیم کسی که روزه داشت ولی نتایجش خیلی خوب بود و برعکس!
برای برنامه ریزی هم که Marlik در پست اول توضیح داد که بهترین زمان بعد از سحر تا ساعت 11 12 هستش ( البته بستگی به بنیه بدنیتون هم داره! من خودم دیگه ساعت 10 کارم تموم بود! =)) )
راستی بیخیال افطاری رفتن خونه ی فامیل بشید! توصیه اکید! :>

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

من پارسال 20 تا از روزه هام رو خوردم؛ولی بازده کارم حتی کمتر از اونی بود که روزه بود!(روزایی که روزه بودم بهتر درس میخوندم :D )
فکر روزه خوری نیفتید،فقط یه امسال بیخیال فیلم بعد افطار و مهمونی و ... بشید.
اگه مثه ما که تا خود عید فطر رفتیم مدرسه،مدرسه میرید،حتمن استراحت کنید.تونستید افطار تا سحر که هم قند به مغزتون میرسه هم هوا خنکه درس بخونید.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

از آقای marlik خیلی ممنون بابت ایجاد تاپیک. ماها پارسال خیلی واسه مون مسئله بود این ماه رمضان.و من خودم فشار روحی زیادی متحمل شدم.به خاطر اینکه بنیه بدنیم اجازه نمیداد درست درس بخونم.
فعلا که هیچ کدوم از کنکوریها نیامدن اینجا.امیدوارم در روزهای بعد تا قبل از ماه رمضون بیاین و بخونین اینو.
چند نکته رو هم من اضافه کنم:
اولا اینکه تو روزهای ماه رمضون خیلی به خودتون فشار نیارین.شانس بزرگ ماها اینه که به کنکورمون، ماه رمضون نزدیک نیست.اگر نه ممکن بود واقعا تاثیر منفی بذاره.اما با این فاصله ای که داره اصلا اونجوری نیست.و من الان خیلی حسرت میخورم که چرا ماه رمضان پارسال اونقدر به خودم فشار روحی وارد کردم!
ثانیا اینکه فکر روزه خوری نیفتید لطفا!!روزه اراده آدمو محکم میکنه.چیزی که تو این 1سال بیش از هرچیز دیگه ای بهش نیاز دارید. اتافقا پیشنهاد من اینه که اگه تاحالا هم روزه نگرفتید، این یه سالو بگیرید که اراده تون قوی شه!و تمرین کنید که در برابر خواسته هاتون "نه" بگید!چون در سال کنکور هب خیلی چیزها که با تمام وجودتون دوستشون دارید باید "نه" بگید!!
ثالثا اینکه هیچ تضمینی نیست که با خوردن روزه هاتون نتیجه بهتری بگیرید! شخصیو میشناسم که مدال طلا1 المپیاد ادبی شد و رتبه 14 کنکور تجربی 89...(یعنی عملا 2 ماه اول تابستون سال کنکورو نداشت!و فقط حدود 1 ماه براش مونده بود که اون 1 ماه بخش اصلیش تو ماه رمضون بود).بهتون اطمینان میدم ایشون تمام روزه هاشونم گرفتن و به خودشون این اجازه رو ندادن که حتی به خوردن روزه هاشون فکر کنن!! کس دیگه ای رو هم میشناسم که بسیار بنیه جسمی ضعیفی داشت، ولی به خاطر قدرت روحی بالاش، تو ماه رمضون بهتر از تمام ایام کنکوورش درس خوند.حتی در اون مدت از رتبه 1 کنکور که همکلاسیش بود بیشتر میخوند! رتبه ش هم البته 380 تجربی شد.
اینارو واسه این گفتم که بهتون اطمینان بدم، روزه گرفتن نه تنها بهتون ضربه نمیزنه، میتونه بهترین ایام هم براتون باشه! بستگی به خودتون و تصویر ذهنیتون داره فقط :)
من 1هفته آخر ماه رمضون تقریبا درس خوندنم به 2 ساعت در روز یا کمتر رسید.این کم درس خوندن در این زمان اصلا چیزی نیست که قابل جبران نباشه. درضمن اگه ایمانتون قوی هم باشه، میتونید مطمئن باشید خدا یه جایی کمکتون میکنه تو این مسیر (;

psi-3

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از marlik :
خب یکی از مهم‌ترین اتفاقات ناخوشایند برای ی کنکوری از جهت کاهش راندمان و سطح کمی و کیفی درسش، ماه رمضونه
تو ماه رمضون باید چه کرد ؟! اساسا چگونه باید این ماهو گذروند ؟!

بهترین شیوه برای کسایی که روزه میگیرن تو رمضون اینه که خابشون رو جوری تنظیم کنن که بعد از سحر تا ساعتی که میتونن مثلا 10 . 11 اینا بخونن بعد حالا اگه رمقی براشون موند ب جم بندی خلاصه هاشون، خلاصه نویسی و سایر کارا بپردازن
و بعد از افطاری تا ساعت 12 و یک شب تا جایی که برنامه خابشون اجازه میده ، درسشونو بخونن

موارد خاص وجود داره، مثلا یکی شب بیدار میمونه تا صب، یا یکی میتونه بعد کمی خاب بعد از سحر درس بخونه
دیگه همه این استثناهات رو باید با روحیه خودتون و عادت خودتون منطبق کنین

سوالی؟؟

- تاپیک ب درخاست مدیرانجمن ایجاد شد -

آخه من مشکلم اینه که تو ماه رمضون صبح زودتر از 9 نمی تونم پاشم.بعد از افطارم به شدت خوابم میگیره,اصلا نمی تونم درس بخونم
حالا من چکار کنم؟! :-??

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از anaz-psi$ :
آخه من مشکلم اینه که تو ماه رمضون صبح زودتر از 9 نمی تونم پاشم.بعد از افطارم به شدت خوابم میگیره,اصلا نمی تونم درس بخونم
حالا من چکار کنم؟! :-??
عیبی نداره. اصلا اصلا به خودت فشار نیار.هرقدر میتونی بخونی بخون.سلامتیتو به خطر ننداز. به خصوص اینکه اغلب دخترها بنیه جسمیشون خیلی کمتر از پسرهاست.من تقریبا همه ش خواب بودم! اصلا اتفاقی نمی افته.
تا حدی که میتونی بخون.به خصوص تو نیمه اول همه تلاشتو بکن.ولی تو نیمه دوم ممکنه واقعا کم بیاری.اون موقع به خودت فشار نیار اصلا.

psi-3

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از مهسا.ش :
عیبی نداره. اصلا اصلا به خودت فشار نیار.هرقدر میتونی بخونی بخون.سلامتیتو به خطر ننداز. به خصوص اینکه اغلب دخترها بنیه جسمیشون خیلی کمتر از پسرهاست.من تقریبا همه ش خواب بودم! اصلا اتفاقی نمی افته.
تا حدی که میتونی بخون.به خصوص تو نیمه اول همه تلاشتو بکن.ولی تو نیمه دوم ممکنه واقعا کم بیاری.اون موقع به خودت فشار نیار اصلا.
اخه من همین الانم احساس می کنم خیلی تو درس عقبم :-sدیگه چه برسه به اینکه یه ماه هم درس نخونم(یا خیلی کم بخونم)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از anaz-psi$ :
اخه من همین الانم احساس می کنم خیلی تو درس عقبم :-sدیگه چه برسه به اینکه یه ماه هم درس نخونم(یا خیلی کم بخونم)
ببین اصلا به خودت نگو قراره کم بخونی!!
من از بس از قبلش به خودم تلقیت کردم ماه رمضون نمیتونم درس بخونم که اینجوری شد!!
میگم کسانی رو میشناسم که تو این ماه مفیدتر و بهتر از بقیه ماه ها خوندن!!

Enas

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

من شبا خیلی بهتر درس می خونم، چون تو روز همه برنامه های تلویزیون رو می بینم. پارسال یه مدت شب تا صبح ساعت9 می خوندم بعد می خوابیدم تا 6. به نظرتون این طوری درس خوندن بده؟؟ یادگیری شبا کم می شه؟؟

• شروع کننده موضوع

marlik

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید صدوقی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع - صنایع

به نقل از Enas :
من شبا خیلی بهتر درس می خونم، چون تو روز همه برنامه های تلویزیون رو می بینم. پارسال یه مدت شب تا صبح ساعت9 می خوندم بعد می خوابیدم تا 6. به نظرتون این طوری درس خوندن بده؟؟ یادگیری شبا کم می شه؟؟
نه ، اما تو شهریور باید برنامه ت رو عوض کنی، چن روز اول منگ میزنی اما خوب میشی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Enas :

اتفاقا اگه بتونی این روشو پیاده کنی خیلی هم خوبه.خیلی ها همینکارو میکنن.یعنی جای شب و روزو عوض میکنن موقتا.ولی حتما بعدش به حالت عادی برگرد! چون روزهای مدرسه در پیشه.

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

اتفاقا ما(ه) رمضونو من روش حساب میکنم چون اگه آدم از اذان صبح به بعد شروع کنه از اونور عصر یه 3،4 ساعت خوابه کلی از آرامشو سکوت استفاده میکنه (به خصوص من که بچه های همسایه و تلویزیون ... . ~X()

سومپاد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ابتدایی که اول شدم :دی اول مسابقات احکام شهرستان اول مسابقات نمایش در شهرستان
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
رادیولوژی

سعی کنین تو رمضون زیاد به خودتون فشار نیارین گرچه من خودم پارسال بیشترین مطالعه تابستونم مال رمضون بود ولی برا رمضون روزی 7 ساعت خیلی خوب و کافیه همین قد بخونید بسه مواظب سلامتی تون باشید و بعد افطار پرخوری نکنید

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

به نقل از سومپاد :
سعی کنین تو رمضون زیاد به خودتون فشار نیارین گرچه من خودم پارسال بیشترین مطالعه تابستونم مال رمضون بود ولی برا رمضون روزی 7 ساعت خیلی خوب و کافیه همین قد بخونید بسه مواظب سلامتی تون باشید و بعد افطار پرخوری نکنید

ببخشید 7 ساعت کافیه؟ :D کم نیست ؟ :-/ ;;) آخه میدونین من دارم سعی میکنم به 7 ساعت برسونمش ساعات مطالعه رو نمیشه ولی یه چیزی من به نظرم ساعات مطالعه خودم با اینکه نسبتا" کمه ولی برای الانم کافیه آخه به همه چیم تقریبا میرسم.

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از عــلـ ن ـی :
ببخشید 7 ساعت کافیه؟ :D کم نیست ؟ :-/ ;;) آخه میدونین من دارم سعی میکنم به 7 ساعت برسونمش ساعات مطالعه رو نمیشه ولی یه چیزی من به نظرم ساعات مطالعه خودم با اینکه نسبتا" کمه ولی برای الانم کافیه آخه به همه چیم تقریبا میرسم.

اگه واقعا 7 ساعت بخونی که عالیه . نیازی به بیشتر کردنش نیست

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

به نقل از NADIMATRIX :
اگه واقعا 7 ساعت بخونی که عالیه . نیازی به بیشتر کردنش نیست

ایشالا :D ایشالا :D

• لایک
امتیازات: NEO

Blest Girl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
هوش مصنوعی و رباتیک

اتفاقا امروز داشتم خودمو میکشتم ک برنامه بریزم واسه ماه رمضون
هیچ جور نمیشد الا اینکه مثه ادم برم از صبح کتابخونه تا بعد از ظهر بخونم
ولی اینجوری جنازه برمیگردم خونه :D
نصفه شبم میشه خوند اما هیچی خواب شبُ جبران نمیکنه
اینجوری پیش بریم مریض میشیم! :-?

• لایک
امتیازات: brano
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

بچه ها به خودتون فشار نیارین...
اصلا مهم نیست چقدر میخونین تو ماه رمضون...به سلامتیتون نباید ضربه بزنه.من ماه رمضون به قدری ضعیف شدم و اذیت شدم که هفته های بعدش هم تا پایان شهریور عملا بازدهی خوبی نداشتم...
فشار نیارین به خودتون لطفا...

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

بچه ها!
اگه مدرسه میرید تو ماه رمضان!همون تکالیف دبیراتون هم انجام بدید بسه،به ساعت مطالعه و ... هم این یه ماه کاری نداشته باشید.
اگه مدرسه نمیرید هم یه برنامه سبک بریزید واسه خودتون،نشینید الان جمع بزنید روزی 7-10 ساعت.روزی 4-5 ساعت بتونید مفید بخونید جلویید بازم.هنوز اول راهه.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا