• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تفکیک جنسیتی از گهواره تا گور؟

amtinati

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
نقره ی فیزیک 92
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق
پاسخ : تفکیک جنسیتی از گهواره تا گور؟

به نقل از H O S E I N :
ببین بحث این رابطه به این سادگیا نیست که با فرهنگ سازی تغییر کنه ... بخش زیادیش کاملا غریزیه .. با فرهنگ سازی فقط حل نمیشه ...

کشور های دیگه هم مشکل دارن ... بهتره به آمار ها نگاه بندازی ... روز به روز مشکلشون بیشتر میشه ...
ضمنا بستگی داره پیشرفت رو چی تعریف کنی...
حرف شما درست اما ما می تونیم خودمونو بر این غریزه غالب کنیم
پیشرفت یعنی که اونا تو چه عرصه اقتصادی علمی صنعتی و تمام اون کارایی که ما داریم درس می خونیم بهشون برسیم از ما جلوترن

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

من بحثارو تا اينجا نخوندم و نظر خودم رو ميگم!
به نظر من تفكيك جنسيتي خوبه،اما نبايد با خفقان جنسيتي اشتباه گرفته بشه!

الان يه معضل خيلي بزرگي كه توي همه ي جوامع هست، و توي تاپيك هاي همينجا هم خيلي بهشون اشاره شده وجود فاصله ي زياد بين بلوغ جنسي و بلوغ اجتماعيه!
و اين ديگه اصلا قابل رد كردن نيست كه بلوغ جنسي زودرس،ناشي از ارتباط خارج از محدوده ي سني با جنس مخالفه. صحبت كردنها،مشاهدات بدني و تجربيات، تصاوير و فيلم ها ،نوع پوشش و...،همه ي اينا باعث كم شدن سن بلوغ ميشه. كه نتيجه اش ميشه فساد.چراكه فرد هنوز به بلوغ اجتماعي و اقتصادي لازم نرسيده،اما قوه ي جنسيش انقدر فعال شده كه ديگه توان كنترلشو نداره، در نتيجه به انواع دوستي ها،همجنس بازي ها، خود...ها و ... منجر ميشه!

اما نكته اي كه هست اينه كه گاهي اوقات تفكيك جنسيتي تبديل به خفقان جنسيتي ميشه.يعني جنس مخالف تبديل به يك تابو و يك جنس دست نيافتني ميشه،كه اين خودش بدتر باعث برانگيختگي غريزه ميشه ، و طبق اصل اجتماعي "فشار بيشتر به جوامع انساني موجب ناهنجاري بيشتر ميشود" ، باعث ميشه انواع ناهنجاريها چه جنسي و چه غير جنسي به وجود بياد.

-----
اين بحث كليش،اما در مورد تفكيك جنسيتي توي دانشگاه ها، توصيه ميكنم از اساتيدتون كه هم كلاس مختلط دارن و هم كلاس تك جنسيتي بپرسيد. من به شخصه تابه حال استادي رو نديدم كه بگه راندمان كلاس مختلط بيشتره!
اصلا اگر فردي در مجاورت جنس مخالف قرار بگيره و تمركزش خراب نشه، اون فرد از نظرجنسي بيمار محسوب ميشه.

حالا بعضيا ميگن خب شناخت براي ازدواج لازمه و ...
اول اينكه توي يك ساعت و نيم سر كلاس نشستن ادم چه شناختي پيدا ميكنه؟ :-? دوم، اين شناخت ،شناخت در چه مورديه كه ادم نميتونه بوسيله ي ارتباط با جنس مخالف داخل خانواده به دست بياردش؟ و سوم، آيا اصلا چه لزومي داره كه ادم قبل از ازدواج،تمام جنبه هاي شخصيت جنس مقابلش رو بشناسه؟ اصلا چنين چيزي امكان پذير هست؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

اما این قسمت کلاسو قبول ندارم..

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به هسپراید: موافق نیستم...
اختلاط بیش از حد دختر و پسر نامحرم از نظر شرعی درست نیست...
اما اختلاط کلاسها و ارتباطات همکلاسیها خیلی هم میتونه خوب باشه...
رقابت خیلی بیشتر میشه و در نتیجه بازده میره بالا...
البته این نظر منه.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

کلاسایی که مختلط نیست باور کن ما تسلط کم تری داریم..اصن پسرا نباشن ما به کی بخندیم؟ حوصلمون سر میره..راندمان میاد پایین (<
در ضمن کی گفته برای شناخت میره دانشگاه که بخوان به این دلیل مختلطش کنن؟ :O

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

اصلا اگر فردي در مجاورت جنس مخالف قرار بگيره و تمركزش خراب نشه، اون فرد از نظرجنسي بيمار محسوب ميشه.
:-< بیمار نبودیم که اونم به حکم دکتر هسپراید الان محسوب میشیم!

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

به نقل از مهســـــــــــــا :
اما اختلاط کلاسها و ارتباطات همکلاسیها خیلی هم میتونه خوب باشه...
رقابت خیلی بیشتر میشه و در نتیجه بازده میره بالا...
البته این نظر منه.
ببين،چرا رقابت بيشتر ميشه؟
چون توجه هم بيشتر ميشه!
اين خيلي طبيعيه. واز نظرمن، همين توجه بيشتر، مزاياش به اندازه ي معايبش نيست!

البته اينم نظر منه
:D
به نقل از GCD :
:-< بیمار نبودیم که اونم به حکم دکتر هسپراید الان محسوب میشیم!
بيمار نبودي؟ :-" :D
ببين، يه سرچ توي گوگل ، حل ميكنه مشكلواااا :-" :D
وارد يه جمع كه بشي، ميدوني آدم نا خودآگاه اول جنس مخالفشو ميبينه توي اون جمع؟ اگه قبول نداري امتحان كن!
سر كلاس نشستي، شونصد تا پسر ميرن و ميان، جون من نه،جون خودت چندتاشونو نگاه ميكني و بررسي ميكني؟
حالا اگه يه دختر بياد، چطور نگاش ميكني و بررسيش ميكني؟
(اين دوتا سوالي كه پرسيدم از نظر علمي بررسي شدن قبلا و نتايجش توي نت و مجلات هست.اگه خواستي بهت رفرنس ميدم بخون)
ببين، من نميگم مختلط نبودن كلاسا خوبه، اما ميگم با اوضاع جامعه ي ما، براي اكثريت افراد فوايدش به اندازه ي مضراتش نيست.

skYboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

Hespride عزیز نظراتون فک می کنم تاثیریافته ا شهر تون و محیطش باشه
1 در مورد خفقان و تفکیک جنسی:شما ب عنوان ی فرد تصمیم گیرنده تو مملکت،چ جوری می خوای تفکیک جنسی انجام بدی ب طوری ک ب خفقان تبدیل نشه؟الانش ک ب طور کامل این تفکیک انجام نشده خیلی چیزا و خیلی ا فحشا هایی رو می بینیم ک نباید،اونوقت می گن آمار ه این چیزا تو اروپا و اینا بشتره،آخه رو چ حسابی؟ی نیگا ب دوستات و دوروبریات بنداز،کدومشون این فشرو ندارن،تا ی تار ه موی دختر و می بینن میرن خونه و ... میکنن؟این تاثیر ه چیه؟
2در مورد بلوغ زودرس:شما نمی تونی ب عنوان ی دانش آموز بگی ک بلوغ زودرس فقط ب خاطر این چیزایی هست ک تو جامعه می بینن،خیلی عوامل دیگه ای هم می تونه داشته باشه.
3در مورد بیمار بودن یا نبودن:درسته شاید برای بار اول دوم...دهم این طور باشه اما بعد اون چی؟الان ینی همه دانشجو ا وقتی تو کلاسن در حالت تحریک جنسی دارن ب درس گوش می دن؟
4درمورد شناخت هم ک شما ی کلاس زبانو در نظر بگیر مختلط،طی ه 2،3 ترم با حرف ایی ک تو کلاس می زنه،اتفاقات قبل یا بعد و ... نمی تونی با عقاید،رفتار یا خیلی ا چیزای اون حتی ب طور نسبی آشنا بشی؟و این ک تمام جنبه ها رو ک شاید بعد ازدواج هم نتونی بشناسی،اما تا حد ه امکان باید ب ی شناخت نسبی برسی،حتما.
اما در کل نمی گم این کار درسته ه یا نه،باید معایب و مزایا ب طور ه کامل بررسی شه،اما شما فقط ا معایب حرف زدین

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

من با جدا بودن دبیرستان کاملا موافقم ولی دانشگاه نه..
راستی توجه بیشتر شه..خوب که چی؟

skYboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

بحث ه ساده ای نیس ک هر کدوم بخوایم نظر قطعی بدیم درسته یا ب طور کامل ردش کنیم،بازم می گم برای تصمیم درست کمک سیاستمدار،روانشناس،جامعه شناس،دکتر و ... همه رو می طلبه تا ا همه ی جنبه ها بررسی ش کنن و با مقایسه معایب و محاسن بهترینو انتخاب کنن.

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از Hespride :
سر كلاس نشستي، شونصد تا پسر ميرن و ميان، جون من نه،جون خودت چندتاشونو نگاه ميكني و بررسي ميكني؟
حالا اگه يه دختر بياد، چطور نگاش ميكني و بررسيش ميكني؟

پسری هستم 18 ساله، در کلاسمون بیش از 30 دختر و تنها 15 پسر که شامل خود من هم میشود حضور دارند، اما بنده مانند بز به صورت 8-> می نشینم و درس گوش می دهم و رفت و آمد دانش آموزان نیز تغییری در پوزیشن و رفتارم ایجاد نمی کند
بنده بیمارم آی دکتر؟ پیلیز هلپ می! نگذار در عنفوان جوانی پرپر شوم :(

AUGUST II_PRINCE OF SAMPA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ﻫﺎﺷﻤﯽ ﻧﮋﺍﺩ II
شهر
ﻣﺸﻬﺪ

در سطح دبیرستانم مطمین نیستم،اما به نظر عقلانی میاد اینکار
دبستان جداسازی کاملا مسخرس و جز کف کردگی اجتماعی و انحراف فکری و دید صرفا منفی چیزی به دنبال نداره بنظرم
در سطح دانشگاه که دیگه جداسازی اند فهمیدگیه(همونی که خودشو انداخت زیر تانک)حاصلش فقط عقب موندگی

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

skYboy: ياد بگير منطق رو با منطق جواب بدي نه با حاشيه (;
مورد يك رو نفهميدم الان دقيقا چه اشكالي وارد كردي. من نظرم و ايده آلم رو گفتم و حرفي در مورد اجراش نزدم توي پستم. زدم؟
مورد دوم، اينم ميتونه يه عامل باشه. شما ساير عوامل اصلي رو بگو.
مورد سوم، هرچي ميخواي ميخوني از نوشته هاي من؟ من كجا گفتم ملت بايد تحريك بشن؟؟؟ :-w
مورد چهارم، ميشه اين شناختو دقيقا بگي كه چيارو ميشه فهميد مثلا تو كلاس زبان؟ هرچي فكر ميكنم ميبينم تاحالا كلي شناخت پيدا كردم از جنس مخالف،اما هيچكدومش بر اثر كلاس هاي مختلطي كه دارم نيست!

M A S U M E: دبيرستانو كه من رسما مخالفم.دانشگاه هم به نظر خود من، محيط بايد مشترك باشه،اما كلاساي درسي جدا باشه.
GCD: شما يه پخ بده ، آدرس مطبو بدم :D

آرام

کاربر فعال

ب نظر من این مشکلات بیخود و مضخرفی ک الان تو جامعه میبینیم همش ب خاطر همین تفکیک جنسیتیه...دختر و پسر هیچ شناختی از هم ندارن و فک میکنن حالا جنس متفاوت(مخالف نه متفاوت خواهشا اینو درست بگید!)چی هست و اینطوری میشه ک وقتی ی نفر تو ی جمع غیر همجنس میخواد دو کلمه بحرفه تا بنا گوش قرمز میشه(حالا مثلا) داریم میبینیم دگ تو جامعه ک چه قدر تو این موضوع مشکل داریم و ب نظر من مسلما اگه این تفکیک جنسیتی(در مدارس منظورمه)وجود نداشت خیلی چیزا عادی میشد و ی فرهنگ درست تو جامعه ب وجود می اومد..البته این فقط نظر منه!

AUGUST II_PRINCE OF SAMPA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ﻫﺎﺷﻤﯽ ﻧﮋﺍﺩ II
شهر
ﻣﺸﻬﺪ

با بالایی شدیدا موافقم و اینو تو فرق رفتار بابام و قضاوت خاله هام راجبش که تو ی مد مختلط درس خونده با شوهر خالم که تفکیکی بوده قشنگ میفهمم
و راحت تر بودن خودم که از بچگی همبازیام دختر بودنو کلا بین خاله هامو عمه هام بزرگ شدم،تو حرف زدن بودن و ارتباط گرفتن با دخترا هم میبینم

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

درست ولی

+ یادتون نره شهوت چیزی نیست که عدای بشه واس کسی هر لحظم قوی تر میشه عادی نمیشه !

از ما گفتن بود ! حالا شما هی بزنید تو سر و کله هم !

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

از آرام و White Lord August يه سوال دارم
شما كه مشكلات جامعه ي ما به خاطر تفكيكه، ميشه بگي چرا توي بقيه كشورها كه تفكيكي وجود نداره، اين مشكلات چرا هست؟
اونا كه تا چشم باز ميكنن نه سانسوري دارن نه تفكيكي نه محرم و نامحرمي. اگه حرف شما درست باشه كه اصلا ناهنجاري جنسي نبايد وجود داشته باشه. اما طبق آمار خودشون ميتونيد ببينيد كه چقدر انواع تجاوزها و همجنس بازي ها و اختلالات جنسي و ... وجود داره.
اينو توضيح بديد

sh.n1996

شراره
نام مرکز سمپاد
دبیرستـ۱ن‌ فرزانـگان‌ امین
شهر
اصفهـــان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
خاطره شد دیگه:دی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

ببخشید من بحث های قبل رو نخوندم
ولی
من کلا با تفکیک جنسیتی مشکل دارم
اما حالا اگه هم بخوایم در نظر بگیریم خوبه
توی جامعه ما افتضاحه چون تبعیضی که وجود داره باعث میشه که بهترین امکانات برای پسر ها باشه
به خدا از خودم نمی گم
نمی دونم الان توی چه شهرایی دانشگاه تفکیک جنسیتی شده ولی همین الان توی دانشگاه صنعتی استاد های سال اولی برای دخترا هستند و استاد های خوب برای پسرا(فعلا سال اول تفکیکه در مورد سال بالایی ها حرف نمی زنم)
کلا برنامه رو برای دخترا جوری چیدن که حتی الان استاتیک مکانیکا که مثلا تفکیک نشده ،نتونن توی برنامه با استاد خوبه جا بدن
کلا دخترای مکانیک صنعتی 15 نفرن که این کارا رو میکنن
این وضع برای بقیه ی رشته ها هم هست
یا بنیاد امام صادق اصفهان
من تا اون جایی که خبر دارم نتایج دخترا بهتر از پسرا هست ولی اصلا شما بیاید ساختمان پسرا رو با دخترا مقایسه کنید شاخ در میارید :O
-----------------------------------------------------------------------------------------------

در کل به نظر من شما نمی تونید و نباید ارتباطات رو محدود کنید یعنی در واقع تفکیک رو نباید تحمیل کنید
شما واقعا فکر می کنید این شکلی می تونید فساد رو توی جامعه کم کنید؟؟؟
اصلا شما می دونید در مورد مسائل جنسی آمار دقیقی از ایران نیست؟؟؟ پس چه شکلی میتونید بگید آمار خارج از کشور بیشتره؟؟؟
من نمیگم مال ایران کمتره یا بیشتره میگم شما اصلا مدرکی ندارید
آمار دقیقی توی ایران گرفته نشده
حداقلش اینه که خارج از ایران بعضیا خودشون این راه رو انتخاب می کنن
بهشون تحمیل نمیشه
ما انسانیم
قدرت انتخاب داریم
بعضیا فقط میتونن جنبه های بد چیزایی که نمی خوان رو ببینن
طرز تفکر دختر و پسر طرز نگاه کردنشون به مشکلات و مسائل مکمل همه
بعضیا این تکمیل رو فقط برای بعد ازدواج می بینن در صورتی که همه ی زندگی دوران بعد ازدواج نیست شما نمی تونید عقب موندگی ما رو توی همه ی مسائل جامعه تفکیک کنید

ببینید فقط چیزای بد رو نبینید
بله تفکیک خوبیایی هم برای خیلی از طرز تفکر ها داره
ولی ایران دیگه ایران قدیم نیست تغییر کرده
---------------------------------------------------

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Hespride :
ببين،چرا رقابت بيشتر ميشه؟
چون توجه هم بيشتر ميشه!
اين خيلي طبيعيه. واز نظرمن، همين توجه بيشتر، مزاياش به اندازه ي معايبش نيست!
با اینکه ضررش بیشتره اصلا موافق نیستم!!
و یه چیز دیگه اینکه فکرهای دختر و پسر مکمل همه، خب؟!
حالا وقتی تو کلاس درس نشستیم و استاد یه مبحثو مطرح می کنه دخترا یه سری سوال می پرسن پسرا یه سری دیگه و خیلی جالب همه مطلبو پوشش میده! خیلی هم تفاوت نوع سوالات مشهود هست!اینطوری درس خیلی خیلی بهتر یاد گرفته میشه!

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

این بهونه ی بالا یا پایین رفتن بازده ی درس از اونجور بهونه هاست‏!‏
دیگه وضع دانشگاه های ما بین سایر دانشگاه های جهان رو همه مطلعید.‌ما مشکلاتمون از جای دیگس وگر نه دانشگاه های سرآمد همچنان مختلط هستند.
حرفم اینه که مختلط بودن دانشگاه هایی که خفن محسوب میشن سدی برای پیشرفتشون نبوده.پس چیزی نیست که بخوایم بگیم عیب بزرگیه که بر مزایا میچربه‏!‏

بالا