• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بحث و تبادل نظر درمورد موسیقی هیپ هاپ

m@s0ud

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
طهران
مدال المپیاد
ریاضی ؛ کامپیوتر ؛ شیمی (مرحله 1)
پاسخ : بحث و تبادل نظر درمورد موسیقی رپ

به نقل از arvin.a :
:)) :)) :))

حیف گونی سیب زمینی =))

نه خدایی هیدن خوشتیپ تره

آخه آروین جان قسمت ناجور قضیه اینجاس که یه دختره کامنت داده بود (عین حرف خودشه ها) :

vaa...malome k pishro joon khoshtip tare

ینی منو میگی پشت مانیتور دقیقا این شکلی شدم -------> :|

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

چ مقایسه ایه آخه؟!
پیشرو تیپ ـش همیشه بگی ـه ، هیدن نه.
اتفاقا یه انتقاد زیادی ک به زدبازی دارن همینه که کلا تریپشون بچه سوسولی و ایناس. الان واقعا کدوم خواننده ی رپی تو دنیا به جز یکی دو نفر تریپشون سوسولیه و با کت شلوار میان تو کنسرت رپ میخونن ؟
دیگه از امینم بهتر نیست که. اونم لباساش بگی ـه دیگه.
مقایسه مسخره ای بود واقعا.

m@s0ud

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
طهران
مدال المپیاد

به نقل از PanterA :
چ مقایسه ایه آخه؟!
اتفاقا یه انتقاد زیادی ک به زدبازی دارن همینه که کلا تریپشون بچه سوسولی و ایناس. الان واقعا کدوم خواننده ی رپی تو دنیا به جز یکی دو نفر تریپشون سوسولیه و با کت شلوار میان تو کنسرت رپ میخونن ؟

پانتر جان منم فردا با شلوار کردی و عرقگیر بابابزرگم یه موزیک ویدیو میدم میشم خوش تیپ.خوبه؟مگه تیپ پیشرو غیر از اینه؟​

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از PanterA :
چ مقایسه ایه آخه؟!

اولا چه ربطی داره سوال این بود کدوم خوشتیپ تره نه اینه که کدوم لباسش شبیه امینم هست یانه بعدشم

رپ مث رقص که نیس هر کسی نمیتونه / هر کی شلوار بگی بپوشه که نمیخونه

imank92

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مدیریت مالی

به نقل از arvin.a :
اولا چه ربطی داره سوال این بود کدوم خوشتیپ تره نه اینه که کدوم لباسش شبیه امینم هست یانه بعدشم

رپ مث رقص که نیس هر کسی نمیتونه / هر کی شلوار بگی بپوشه که نمیخونه
رپ کنای آشغال نسل جدید ....... رپ ول کنین واسه ما دست بزنین :D خوب اومدی جمله رو :D
هیچکسم که ترکونده بود /m\

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از M@soud HIDDEN :
پانتر جان منم فردا با شلوار کردی و عرقگیر بابابزرگم یه موزیک ویدیو میدم میشم خوش تیپ.خوبه؟مگه تیپ پیشرو غیر از اینه؟​
ببین این تیپ تیپِ بگی هست. اصن خوشتیپی بد تیپی نداره که. این دو نفر متفاوت لباس میپوشن. آقا یه ورزشکار با لباس ورزشی خیلی خوب خوش تیپ تره یا یه نفر دیگه با کت شلوار خوب ؟ میشه مقایسه کرد اصن ؟
پیشرو تو تموم عکساش تیشرت گشاد با شلوار بگی میپوشه. ولی مهراد نه. حالا هی بگو مهراد خوش تیپ تره :| بابا دو سبک متفاوت لباس میپوشن اینا.
به نقل از arvin.a :
اولا چه ربطی داره سوال این بود کدوم خوشتیپ تره نه اینه که کدوم لباسش شبیه امینم هست یانه
اینو که جدا از اون گفتم باو. نقدی بود که به زد بازی داشتن همه.

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

اینو که جدا از اون گفتم باو. نقدی بود که به زد بازی داشتن همه.

میشه بپرسم کیا ؟

لابد اوج و جعفر =))

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از arvin.a :
میشه بپرسم کیا ؟

لابد اوج و جعفر =))
خیلیا میگن. علاقه مندای رپ خیلیاشون تایید میکنن اینو.
دقیقا جعفر و اوج هم این نکته رو کاملا بش اشاره میکنن. اصن اسم آهنگ اوج منظورش همینه دیگه : «خانوم جی جی»
نظر همتون محترمه ولی به نظرم زدبازی گروهش شخصیت رپر بودن رو نداره. نه اینکه کاراشون بد باشه ولی کلا استایل رپر بودن ندارن.
بهرام رو ببین. حصینُ ببین.سروشُ ببین. اینا سه تا از پرطرفدار ترین هان دیگه ، حالا پیشرو هم هیچی ، ولی کدوم از اینا استایل بچه سوسولی دارن مث زدبازی ؟

m@s0ud

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
طهران
مدال المپیاد

به نقل از PanterA :
خیلیا میگن. علاقه مندای رپ خیلیاشون تایید میکنن اینو.
دقیقا جعفر و اوج هم این نکته رو کاملا بش اشاره میکنن. اصن اسم آهنگ اوج منظورش همینه دیگه : «خانوم جی جی»
نظر همتون محترمه ولی به نظرم زدبازی گروهش شخصیت رپر بودن رو نداره. نه اینکه کاراشون بد باشه ولی کلا استایل رپر بودن ندارن.
بهرام رو ببین. حصینُ ببین.سروشُ ببین. اینا سه تا از پرطرفدار ترین هان دیگه ، حالا پیشرو هم هیچی ، ولی کدوم از اینا استایل بچه سوسولی دارن مث زدبازی ؟
بستگی داره تعریفت از سوسولی چی باشه.اگه منظور از سوسلی پوشیدن کت و شلوار و داستن تیریپ جنتلمن و با شخصیت رو سوسولی حساب کنی ، آره هیدن سوسول میشخ ولی سوسولِ با شخصیت.
اما اگه پوشیدن لباسای امینم و اسکی کردن رو تیریپ امینم (اصطلاح جدید ساختم!) نشونه ی سوسل بودن باشه ، پیشرو از سوسول اونور تره.

DarkSiders

کاربر حرفه‌ای
شهر
اهواز

حدس بزنین کدوم آهنگه!

Pishro.jpg

ali.mashi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمــــ II
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

این بحث کرسیشعر زدبازی پیشرو رو تموم کنید. خود اونا کشیدن بیرون شماها تا دسته فرو کردین؟ :|
این همه اتفاق تو دنیای رپ داره میافته، شما چسبیدین به قضیه ای که کوچکترین اهمیتی نداره... یکم پستای چند وقت پیش این تاپیک رو بخونید، بحث درست و حسابی بکنید!

m@s0ud

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
طهران
مدال المپیاد

به نقل از Black♦Death :
این بحث کرسیشعر زدبازی پیشرو رو تموم کنید. خود اونا کشیدن بیرون شماها تا دسته فرو کردین؟ :|
این همه اتفاق تو دنیای رپ داره میافته، شما چسبیدین به قضیه ای که کوچکترین اهمیتی نداره... یکم پستای چند وقت پیش این تاپیک رو بخونید، بحث درست و حسابی بکنید!
موافقم.بس کنیم دیگه.پیشرو هم دیگه دوسته دشمن نیست.بس کنین دیگه.

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

اگه پیشرو دوسته من برم تو ماندگار این پاشو پاشو رو بزارم مونده رو دلم والله سر این درگیری زد و پیشی تعصبم بهم اجازه نمیده... :))

پس من اینجا اعلام میکنم که برنده این درگیری 6 .7 ساله زدبازی

میگید چرا میگم چون زد اوبی رو داد و پیشی دیسبک نداد یعنی پرچم سفید :-"

الان من دیگه نگم به این بنده خدا جیشرو چی بگم؟ رضا 3 پاک =))

راستی من قضیه اون عکس بالا رو نفهمیدم میشه توضیح بدید

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از مُـــلاصَـــــدرا :
حدس بزنین کدوم آهنگه!

کاورِ لوبیای سحر آمیزه.
به نقل از arvin.a :
میگید چرا میگم چون زد اوبی رو داد و پیشی دیسبک نداد یعنی پرچم سفید :-"
یه بار جوابت رو داد اول "خانوم جی جی" دیگه من چیزی نمیگم. لحن حرف زدنش مشخصه اصن.

در ضمن فک نمیکنم اینجوری باشه ، آخرِ پاشو پاشو ، علی اوج : " پررو نشی یه وخ ، فانش کردیم داستانُ "

+

شعار ندید. اگر بحثی دارید بندازید وسط بحث کنیم. اگر ندارید که هیچی.

ali.mashi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمــــ II
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

چند شب پیش عروسی سهراب بود که احتمالآ همه می دونید. جالب ترین قسمت کار اینه که پیشرو تو یه پست عمومی بهش تبریک گفته و از طرف خودش و خانواده ش برای سهراب و زنش آرزوی خوشبختی کرده و گفته کار رو مساءل کاری از خانواده جداست و ...
حالا هی طرفدارای این دو تا بهم فحش بدن و کری صدتا یه غاز بخونن.

+

یه چیزی بگم اونایی که "رپ واقعی" گوش میدن مخشون سوت بکشه! آلبوم بهرام بزودی و اونطور که خبر رسیده "25تا ترک" داره که کللل ایران رو میبره هوا ! خبر دیگه هم اینکه آلبوم علی سورنا هم یحتمل آخرای کارشه و تا یکی دو ماه آینده می آد.
البته واسه علی خبرش موثق نیست...

+

آهنگ مثل آفتاب شدی خلوت و اسنیف رو شنیدین؟ نظرتون چیه؟

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از Black♦Death :
چند شب پیش عروسی سهراب بود که احتمالآ همه می دونید. جالب ترین قسمت کار اینه که پیشرو تو یه پست عمومی بهش تبریک گفته و از طرف خودش و خانواده ش برای سهراب و زنش آرزوی خوشبختی کرده و گفته کار رو مساءل کاری از خانواده جداست و ...
حالا هی طرفدارای این دو تا بهم فحش بدن و کری صدتا یه غاز بخونن.

+

یه چیزی بگم اونایی که "رپ واقعی" گوش میدن مخشون سوت بکشه! آلبوم بهرام بزودی و اونطور که خبر رسیده "25تا ترک" داره که کللل ایران رو میبره هوا ! خبر دیگه هم اینکه آلبوم علی سورنا هم یحتمل آخرای کارشه و تا یکی دو ماه آینده می آد.
البته واسه علی خبرش موثق نیست...

+

آهنگ مثل آفتاب شدی خلوت و اسنیف رو شنیدین؟ نظرتون چیه؟

الان میخواستی بگی رپ واقعی فقط بهرامه دیگه نه؟

در ضمن فک نمیکنم اینجوری باشه ، آخرِ پاشو پاشو ، علی اوج : " پررو نشی یه وخ ، فانش کردیم داستانُ "

یعنی شما واقعا فک میکنید یه آهنگی مث اوبی رو میشه با یه جمله دیسبک داد خب اگه اینجوری بود هیدن واسه چاقال نامه یه ویدیو میداد و تمام .....

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

آقا بحث مسخره نکنید!

خیلی وقته دست به اینترنت ندارم اما از برورچ امار میگرفتم!

جیدال رو خوب زدن! ولی بچه پررو هستن بعضی ها!بعد 1 ماه دوباره شروع میکنه به چرت تفت دادن!

بهرامم اگه بالا 20 نباشه البومش بد جور میره رو مخم! و مث اینکه بعد این البومش که بازم مث اینکه اسمش فریاده میخواد زیاد آهنگ و تک اهنگ بده! دستشم وقتی رفته سوئد باز شده امیدوارم بهتر بشه!

بهرام و امثال بهرام هم اگه اهنگ بدن خیلی ها جرئت شر و ور تفت دادن ندارن!

خلاصه اینکه واقعا منتظر یه البوم مشتی از یکی از این کار درستام! به امید اون روز! :D

پ.ن: بحث شر در مورد پوشش نکنید! خیلیا هستن بگی پوش نیستن و از هزاران پیرو هیپ هاپ و پوششش بهتر میخونن! هر کی بگی میپوشه که رپر نمیشه! (;

erfan_ashorian

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
2
شهر
تهران
دانشگاه
_ان شا الله قوزاباد
رشته دانشگاه
_علوم کامپیوتر(البته در این

عاقا من اینو خیلی وقت پیش دیده بودم از استاد رضا احمدی بعد هی میگفتم یه روز میام این متنشو درباره زد بازی میزارم این جا یادم میرفت:
به طرفداران گروه پر افتخار زدبازی :

گروه پر افتخار زد بازی مدتیست مشغول ساخت موزیک هستند .
بنده امروز افتخار داشتم چنتا از آثارشون رو گوش کنم .

نکته اول بعضی از دوستان شاید براشون جالب باشه که چرا اسم گروه رو زد بازی گذاشتند؟
زد بازی اصطلاحی است که افرادی که کوک مصرف میکنند به کار میبرند . یعنی کوکایین رو مثل حرف z انگلیسی لاین میکنند و بعد اسنیف میکنند .

نکته دوم این که اکثر آثار این گروه درباره ی خودشون نوشته شده . برای مثال چند بیت از اشعار ایشان : ( خیلی شیک و سفیدیم ما - فدریکو فلینی ها ) یا ( تیپ پیچیده و شیک - مثل 3 تا دهه قبل - آهنگامون میمونن - تا سی و چنتا قرن بعد - دوست داری منو - عکسمو بزار دمه قلبت )

نکته سوم این است که ایشان در اشعارشان ابراز میکنند که بسیار ثروتمند هستند و اکثر دخترها در پی دوستی با ایشان هستند و ایشان نیز از این بابت ناراحتند . طبق اشعارشون دغدغه ای جز تفریح و عشق و حال و پول خرج کردن و دوری از زاخارا ندارند .

نکته چهارم این است که ایشان به طرفداران خود ( زاخار ) و ( جواد ) میگویند .
برای مثال در جایی گفته شده ( زاخار - منو دیدی دست تکون نده ) یا ( زاخارا ساختن از این گروه یه غول )
یا در جایی میفرمایند ( علت دوام ما - ملت جواد ما ) منظور ایشون اینه که علت دوام آوردن این گروه ملت جوادی هستند که ازشون حمایت میکنند . ایشون از طرفدارانشون به این شکل تشکر میکنند .

و در نهایت کاور تو حلقم
موید باشی
(کلکل نبود کلن یه سری حقایق بود که خوده زاخارتونم قبول دارید . .. فدا بیسوادا)

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از jok3r_attacker :
عاقا من اینو خیلی وقت پیش دیده بودم از استاد رضا احمدی بعد هی میگفتم یه روز میام این متنشو درباره زد بازی میزارم این جا یادم میرفت:
به طرفداران گروه پر افتخار زدبازی :

گروه پر افتخار زد بازی مدتیست مشغول ساخت موزیک هستند .
بنده امروز افتخار داشتم چنتا از آثارشون رو گوش کنم .

نکته اول بعضی از دوستان شاید براشون جالب باشه که چرا اسم گروه رو زد بازی گذاشتند؟
زد بازی اصطلاحی است که افرادی که کوک مصرف میکنند به کار میبرند . یعنی کوکایین رو مثل حرف z انگلیسی لاین میکنند و بعد اسنیف میکنند .

نکته دوم این که اکثر آثار این گروه درباره ی خودشون نوشته شده . برای مثال چند بیت از اشعار ایشان : ( خیلی شیک و سفیدیم ما - فدریکو فلینی ها ) یا ( تیپ پیچیده و شیک - مثل 3 تا دهه قبل - آهنگامون میمونن - تا سی و چنتا قرن بعد - دوست داری منو - عکسمو بزار دمه قلبت )

نکته سوم این است که ایشان در اشعارشان ابراز میکنند که بسیار ثروتمند هستند و اکثر دخترها در پی دوستی با ایشان هستند و ایشان نیز از این بابت ناراحتند . طبق اشعارشون دغدغه ای جز تفریح و عشق و حال و پول خرج کردن و دوری از زاخارا ندارند .

نکته چهارم این است که ایشان به طرفداران خود ( زاخار ) و ( جواد ) میگویند .
برای مثال در جایی گفته شده ( زاخار - منو دیدی دست تکون نده ) یا ( زاخارا ساختن از این گروه یه غول )
یا در جایی میفرمایند ( علت دوام ما - ملت جواد ما ) منظور ایشون اینه که علت دوام آوردن این گروه ملت جوادی هستند که ازشون حمایت میکنند . ایشون از طرفدارانشون به این شکل تشکر میکنند .

و در نهایت کاور تو حلقم
موید باشی
(کلکل نبود کلن یه سری حقایق بود که خوده زاخارتونم قبول دارید . .. فدا بیسوادا)

جوکر جان خیلی برات متاسفم اولا این کسی که این حرفارو زدن اصن کی هست؟

دوما کی گفته زاخار یعنی جواد؟

این سوالو خیلی ها از زدبازی پرسیده بودن تا اینکه هیدن و جی جی تو پیجشون توضیح دادن زاخار = رفیق البته این برداشت منه وگرنه عین جملاتشون اینه:زاخار یعنی یه سری پسر که دور هم جمع میشن یه سری کار هارو انجام میدان حالا دیگه این چجوری معنی جواد میده الله اعلم

میشه بگی اینجا چجوری زاخار معنیش جواد میشه؟
زاخارا یادشون رفته ماها حالمون بد شه/ دو تا سه تا چیز میگیم فردا آبروش رفته

حالا بریم سراغ اسم گروه zedbazi .... بازی که مشخصه معنیش زد هم حرف اول کلمه zakhar هست که به جای نوشتن z

مینویسن zed افتاد؟

اگه هم از خوشون تعریف میکنن چون واقعا هم تعریفی هستن تمام تفریحشون هم مشروب و سیگار و دختر بازیه چون پولدارن

دلیل دوامشون هم خودشون هستن و صدا و بیت و .........

در حدی نیستی که بگی کی بی سواده کی نیست

ببین جوکر برو خونه....

زدبازی یه دونست همه هم بدونن / که نمیتونن هیچوقت مث ما بخونن

erfan_ashorian

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
2
شهر
تهران
دانشگاه
_ان شا الله قوزاباد
رشته دانشگاه
_علوم کامپیوتر(البته در این

در مورد اهنگهای زدبازی باید بگم همشو تقریبا گوش دادم...دوستانی که نظر میدید اولن اون بیتی که تو میگی خوفه خوفه وقتی حتی نمیدونه با چی میزنه نظر نده!بیت های زدبازی همش با flو کلن یه کار live هم ندارن که م3 یه موسیقی دان!(چه واژه ی گنگی برای زدبازی!!)بلند شن برن استودیو کار و بزنن!
البته بگم من با تفاوت مشکلی ندارما!مثلن من خودم اسطورم مرلین منسونه!و دلیلی نمیشه چون هیچ کی دوسش نداره مرلین بد باشه!ولی زدبازی هیچ گونه توجیهی نداریم برای گوش دادنش اول یک سوال از اروینا:عمو جون میشه برا من توضیج بدی استاد جی جی از سینه میخونه یا دیافراگم؟میشه برام توضیح بدی چرا صداش در نمیاد ؟میشه برام توضیح بدی چرا جز هیدن هیچکودومشون از سولفژ چیزی بارشون نیست؟میشه جاهایی که فالش میخونن و برام توضیح بدی؟(اینا که میگم و همش و مثال دارم که میگم!اگرم میخواید کلکل کنید و فحش بدید جاش این جا نیست!بلند شید بریم یه جا دیگه! )حالا میریم سراغ اهنگ هایی که زدبازی دزدیده و هیچ کی خبر نداره:
اول دیس اجیلی. . . این که بدیهیه دزدیه و دوستان لطف کردن حتی کات و اینام نکردن م3 بز پریده خونده کارو
2)بریم فضا!. . . وای خدایا من نمیدونم واقعن این بز ها چی فکر کردن که دزدیدن بیت و صداشم در نیووردن
3)مهمونی. . . (همین که اولش صدای گاو و در میاره ) این ماله EMINEM
همین صدا بر دزدیاشون بسه اگه خواستید میتونم تا 20 تا فقط دزدی بگم حالا بریم سراغ اشعار پر مفهومشون :
خو یه اهنگ خوب دارن به اسمه "مهد کودک " و خو تو این اهنگ اشاره میکنن که سواد ندارن و خو خداروشکر!این از این جا که خودشون اعتراف میکنن از گوش های نا آشنای یه سری سو استفاده کردن و شدن رپر!
خو این که عملی و معتاد و اینان نیاز به توضیح نداره! و خو نیاز به توضیح نیست که بگم اعتیاد خیلی هم چیزه بدی نیست برا کسی که فلسفه ای برای اعتیادش داره نه کسی که بدونه هیچ فلسفه دغدغش رو حتی خودش هم نمیدونه . . .
رپ به معنای واقعی یکی تو ایران میخوند که "بهرام " بود و "هیچکس". . . .

بالا