• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محفل متال بازها+راکرا

Decadence

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
پاسخ : محفل متال بازها+راکرا

به نقل از Naughty :
وگرنه درسسه که خشونتو این حرفا یه عضو از متاله! ولی نه در این حد دیگه :|
ببخشید اما در چ حد؟؟!!
مگه چ کار کردن؟!!
دوما اگه فکر میکنی چهره ی متال با این چیزا خراب میشه دیگه حرفی نمیمونه!!

• لایک
امتیازات: hk hk

hk hk

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

به نقل از Decadence :
ببخشید اما در چ حد؟؟!!
مگه چ کار کردن؟!!
دوما اگه فکر میکنی چهره ی متال با این چیزا خراب میشه دیگه حرفی نمیمونه!!

اون این حد خودش یه لینکه!

نه باو! برای ما که چهره متال معلومه چیه :|
کسایی که نمشناسنش، رو اصابن :| یچیزایی تعریف میکنن از متال که آدم شاخ در میاره خو! و حقیقتم میگن! طرف یه موزیک ویدئو دیده، اسمه متالو گذاشته خونخواری :| خو چی بگم :|

ولی خو تو ذهن کسی که نشناسه متالو خیلی بد جلوه میکنه بهرحال، دروغ میگم عایا :|

• لایک
امتیازات: Shery

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از Naughty :
اون این حد خودش یه لینکه!

نه باو! برای ما که چهره متال معلومه چیه :|
کسایی که نمشناسنش، رو اصابن :| یچیزایی تعریف میکنن از متال که آدم شاخ در میاره خو! و حقیقتم میگن! طرف یه موزیک ویدئو دیده، اسمه متالو گذاشته خونخواری :| خو چی بگم :|

ولی خو تو ذهن کسی که نشناسه متالو خیلی بد جلوه میکنه بهرحال، دروغ میگم عایا :|
متال سبکیه که پیش زمینه میخواد . هرکی که از راه اومد نمیشه متال بهش خوروند .

برای من به عنوان کسی که تونستم اطرافیانم رو از ساسی مانکن به متالیکا و اوانسنس برسونم اصلاً مهم نیست برای که مردم راجع بهم و موسیقی متال چی فکر میکنن .

کسایی هم که از عنصر خشونت در مقابل بعضی افراد استفادهخ میکنن خیلی خوب میکنن !

آقای فاوست ، از اعضای امپرور بوده فک کنم . رفته بوده پارک ، یه بابای همجنسگرایی میاد شروع میکنه به لاس زدن باهاش و اینا .
اینم بهش اوکی میده میرن جنگل بغل ، یارو فاوست با چاقو حسابشو میرسه .
منم بودم همینکارو میکردم .

م تال خشونت بیجا نداره و نداشته هیچ وقت . اگرم داشته به خاطر آدمای بیجایی بوده که وارد متال شدن .

hk hk

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

به نقل از Zero Tolerance :
متال سبکیه که پیش زمینه میخواد . هرکی که از راه اومد نمیشه متال بهش خوروند .

برای من به عنوان کسی که تونستم اطرافیانم رو از ساسی مانکن به متالیکا و اوانسنس برسونم اصلاً مهم نیست برای که مردم راجع بهم و موسیقی متال چی فکر میکنن .

کسایی هم که از عنصر خشونت در مقابل بعضی افراد استفادهخ میکنن خیلی خوب میکنن !

آقای فاوست ، از اعضای امپرور بوده فک کنم . رفته بوده پارک ، یه بابای همجنسگرایی میاد شروع میکنه به لاس زدن باهاش و اینا .
اینم بهش اوکی میده میرن جنگل بغل ، یارو فاوست با چاقو حسابشو میرسه .
منم بودم همینکارو میکردم .

م تال خشونت بیجا نداره و نداشته هیچ وقت . اگرم داشته به خاطر آدمای بیجایی بوده که وارد متال شدن .

ها اون پیش زمینه رو قبول دارم! یا حداقل طرف خیلی باید تحمل داشته باشه که چیزای مختلفو قبول کنه!

نه خو اون خشونت مورد داره! شما موزیک‌ ویدئویی که لینک شده بودو بیین :| بَدِش نظرتو بدون تعصب بگو لطفن :|

الله هم عجل ولی کلّ محمد :| چیه این حرفاع :|

• لایک
امتیازات: Shery

فـ ـاطـ ـ يما!

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مش‍‌هد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
هنر اصفهان
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

× گروه کیوسک جز شش‌تا آلبوم و شش‌تا آهنگ تک[که دوتاش هم با محسن نامجوست]آهنگ و آلبوم ِ دیگه‌ای ندارند؟

erfan_ashorian

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
2
شهر
تهران
دانشگاه
_ان شا الله قوزاباد
رشته دانشگاه
_علوم کامپیوتر(البته در این

نه. . .
اگه به پرشین راک علاقه دارین the ways و minus 1و پیشنهاد میکنمrockdl.com هم کله کسایی که تو راک کار میکنن کاراشونو این جا میزارن. . .

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

بربچ ببخشید من تا حالا متال گوش ندادم میشه یکی پیشنهاد کنید دفعه اول نخوره تو ذوقم. :D

• لایک

hk hk

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

متال خو میدونید! سبکای زیادی داره!

ولی شما Muse
Anathema
Guns N' Roses
ازینا فلن گوش کن تا گوشت آب بندی بشه یکم! بعد بیا بگو چیزای بهتر بگیم :|

erfan_ashorian

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
2
شهر
تهران
دانشگاه
_ان شا الله قوزاباد
رشته دانشگاه
_علوم کامپیوتر(البته در این

به نقل از arvin.a :
بربچ ببخشید من تا حالا متال گوش ندادم میشه یکی پیشنهاد کنید دفعه اول نخوره تو ذوقم. :D

این که زدبازی گوش میدی نشون میده که کلا گوش(و احتمالا مغزت)توانایی پذیرش متال نداره اما

متال یه سبک نیست که بگی برم متال گوش بدم!هزار تا سبک داریم!اما برای فتح باب یه سری رو میزارم که راک کار میکنن چون معمولا کسایی که متال به گوششون اشنا نیست نمیتونن خوب جذب کنن!!
1)nirvana
style:ایندی راک
nirvana.jpg

خوب این متال نیست ولی خو همه میدونن که چیزی که باعث شد متال دست و پا پیدا کنه و شنیده بشه انقلاب یه انقلاب های موسیقایی یه سری از هارد راک کن ها !! و ...بود
بیشتر کار هایه اینا!دپرسه!که خو بسی خوب است!!کلا کاراشون خوب بود...شعر قوی نیست (البته قوی که میگم در مقایسه با مرلین منسون میگم)موسیقی:خدا
2)saturnusاینو به شدت به کسایی که بیشتر به موسیقیه کار اهمیت میدن تا شعر پیشنهاد میکنم هر چند شعراشونم خداس!این گروه به شدت دپه و من خودم بار ها بعد از گوش دادن البوم وورنیکا دیساید تو دای!!!تصمیم بر خودکشی گرفتم
[
البته این هم بازم به درک موسیقیایی بالایی میخواد که طرفدارایه زدبازی معمولا ندارن :)))
3)لینکین پارک:خو اگه اینو نمیشناسی . . .سبک:راک+رپ
a7fcae9a_c499_45de_870d_482081cd4fa8.jpg

اینا خدان!!یعنی یه چی میگم یه چی میشنوی!!همون اقایهریدن خیلی جاها سعی کرده یه همچین کاری تو موسیقیه ما بکنه که متاسفانه به دلایله:1)عدم فهم خردلی از موسیقی!2)شعر هایه افتضاح!!3)عقل پایین و ....نتونستن!
4)evanescence:
dgh.jpg

این که دیگه هیچی :|
5)anathema
اینم خداس!!این دیگه زیادی خداس!!
6)یه سری هم هستن که تو ایران کار میکنن کاراشونم خوبه ولی خو فعلا زیادی فاصله داریم !!تو ایرانیا:کیوسک+د ویس+شاهینه خودمون+واز همه مهمتر یاسین صفاتیان رو پیشنهاد میکنم:

Yasin.jpg

این واقعا خداس ترکیبه خوبه موسیقیه خودمونه با هارد راک!اسکریم هاش برخلاف خیلیا اصولیه!!و شعرهاشم که از استاد موسویه!!دیگه چی میخواید؟؟

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

به نقل از arvin.a :
ACDC کلا آهنگ بد ندارن فقط ممکنه آهنگایی داشته باشن که شما خوشتون نیادف که خوب نتیجه ی بی ذوق بودن خود فرده :D اگه هم با فهمیدنشون مشکل داری (البته acdc معمولا واضحه) با آهنگ های 90 به بعد metallica شروع کن و اگه افسردکی داری و داری برای خودکشی آماده می شی :D یه راست برو سراغ gothic metal و nightwish که البته خطر این وجود داره که با اپرا اشتباه بگیریش (; بقیهه هم زودن برات!
من خودم از متال بدم میومد دوستم مجبورم کرد( :(( ) Fade to black رو گوش بدم که باعث شد برم دنبال آهنگ های metallica و خوب از اونجا هم که...

sara mathers

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FARZANEHGAN III KARAJ
شهر
کرج

کسی اینجا KoRn گوش نمیده؟؟؟
به نظر من که گروه متال فوق العاده ای هستن! x:

lilramin1

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
lilhoshan
شهر
tehran
رشته دانشگاه
omran

خوب مجدد من اومدم / هیچ کدوم از پست های دوستان هم نخوندم که بخوام سوتی بگیرم و باعث ناراحتی شه​

چند وقت یک بار میام 1 2 تا آلبوم برا بچه زرنگای ایران معرفی میکنم و میرم .

امروز قصد دارم آلبومی رو معرفی کنم از کشور فنلاند و گروهی رو معرفی کنم که به اسم وزنه سبک پاور متال فنلاند شهرت داره .

گروهی که دو سبک آب و آتش متال رو همراه کرد . گروهی که ملودی های گوش نواز پیانو و کیبور بادی و ویالون رو با سولو ها و ریف های خشن و کوبنده همراه کرد .

به واقع یاد آوری همراهی 2 سبک پاور متال و سیمفونیک متال توسط این گروه خود برای توصیف اثرات فرا زمینی نواخته شده توسط این گروه کافیه .

قصد ندارم تاریخچه بگم چرا که در ویکیپدا و بسیاری سایت های دیگه موجوده .

بریم سر وقت آلبوم . آلبوم که قصد معرفیش رو دارم در سال 2012 ریلیز شد . همونطور هم که انتظار میرفت در ابتدا با استقبال چشمگیری روبرو شد آلبوم و فروش به نسبه خوبی هم ( در سبک راک و متال ) به خود اختصاص داد .

گروه واقعا از المان های بی نقصی برخورداره . از طرف سبک گروه که توضیحاتش رو دادم و از طرف دیگه وکال بی متال گروه kakko که در این آلبوم در کنار سولو های گوش نواز Viljanen هر جنبنده ای رو مبهوت خود میکنه .

علاه بر این ها این گروه از مضمون اشعاری بسیار سنگینی برخودار هست . معنی و مفهو اشعار به قدری در آلبوم سنگینی میکند که هرز گاهی پیش میاد کلا بیت کار رو فراموش میکنید و به توجه به شعر کار ها میپردازید .

بیش از این کشش نمیدم . این شما و این هم آلبوم Stones Grow Her Name از گروه Sonata Arctic

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از lilramin1 :
خوب مجدد من اومدم / هیچ کدوم از پست های دوستان هم نخوندم که بخوام سوتی بگیرم و باعث ناراحتی شه​

چند وقت یک بار میام 1 2 تا آلبوم برا بچه زرنگای ایران معرفی میکنم و میرم .

امروز قصد دارم آلبومی رو معرفی کنم از کشور فنلاند و گروهی رو معرفی کنم که به اسم وزنه سبک پاور متال فنلاند شهرت داره .

گروهی که دو سبک آب و آتش متال رو همراه کرد . گروهی که ملودی های گوش نواز پیانو و کیبور بادی و ویالون رو با سولو ها و ریف های خشن و کوبنده همراه کرد .

به واقع یاد آوری همراهی 2 سبک پاور متال و سیمفونیک متال توسط این گروه خود برای توصیف اثرات فرا زمینی نواخته شده توسط این گروه کافیه .

قصد ندارم تاریخچه بگم چرا که در ویکیپدا و بسیاری سایت های دیگه موجوده .

بریم سر وقت آلبوم . آلبوم که قصد معرفیش رو دارم در سال 2012 ریلیز شد . همونطور هم که انتظار میرفت در ابتدا با استقبال چشمگیری روبرو شد آلبوم و فروش به نسبه خوبی هم ( در سبک راک و متال ) به خود اختصاص داد .

گروه واقعا از المان های بی نقصی برخورداره . از طرف سبک گروه که توضیحاتش رو دادم و از طرف دیگه وکال بی متال گروه kakko که در این آلبوم در کنار سولو های گوش نواز Viljanen هر جنبنده ای رو مبهوت خود میکنه .

علاه بر این ها این گروه از مضمون اشعاری بسیار سنگینی برخودار هست . معنی و مفهو اشعار به قدری در آلبوم سنگینی میکند که هرز گاهی پیش میاد کلا بیت کار رو فراموش میکنید و به توجه به شعر کار ها میپردازید .

بیش از این کشش نمیدم . این شما و این هم آلبوم Stones Grow Her Name از گروه Sonata Arctic

شنیدم آلبوم رو .
سبک من نبود ولی خوب بود . ارزش شنیدن داشت .

ولی خب واقعاً من زیاد عنصر متال رو در آهنگاش ندیدم ! بیشتر یه چیزی بین راک و کانتری بود .
بعد این که میگی عنصر آب و آتش و اینا چیه قضیش ؟
یعنی نه که عنصر متال نداشته باشه ها ! داره ! ولی خب آدم خیلی احساس پاپ بودن بهش دست میده .

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از huvil zaro :
این که زدبازی گوش میدی نشون میده که کلا گوش(و احتمالا مغزت)توانایی پذیرش متال نداره ام
چرت نگو...
من خودم یه عمره هم زدبازی گوش میدم هم راک و متال و هم خیلی سبکایه دیگه...

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

اولندش که ، اینجا رسم بر کل کل نیست . ما هم رسوم رو حفظ میکنیم . استثناء داره ولی نه هر استثنائی

به نقل از میکا :
چرت نگو...
من خودم یه عمره هم زدبازی گوش میدم هم راک و متال و هم خیلی سبکایه دیگه...
تو داری هم زد بازی گوش میدی هم راک و متال . این دوستمون داره زد بازی گوش میده میخواد بیاد تو متال !
خودت بگو ! اگر که اول زدبازی گوش میکردی بعد یهو یکی میومد بهت مثن زیرو تولرانس دث رو معرفی میکرد از متال خوشت میومد ؟! نه !

خب هیچ کس نمیتونه تو گام اول اون آهنگ رو گوش کنه . ولی یکی میتونه تو گام اول لم آو گاد گوش کنه . یکی اوانسنس .
قضیه هم این بود . و امیدوارم نگی زدبازی موسیقی قوی هست (نه در سبک خودش به طور کلی ) ولی سلیقست و ما به سلیقه ها احترام میذاریم ! :-"

دوباره میگم . کل کل در این انجمن صحیح نیست . نیاید پست بدید " چرت نگو " یا "تو خوبی" .
کل کل هم میکنین اقلاً دلیل و منطق و حرف حساب داشته باشین .

با چه زیونی تشکر کنم از مدیران محترم ؟! :-"

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از Pдгзд :
اولندش که ، اینجا رسم بر کل کل نیست . ما هم رسوم رو حفظ میکنیم . استثناء داره ولی نه هر استثنائی
تو داری هم زد بازی گوش میدی هم راک و متال . این دوستمون داره زد بازی گوش میده میخواد بیاد تو متال !
خودت بگو ! اگر که اول زدبازی گوش میکردی بعد یهو یکی میومد بهت مثن زیرو تولرانس دث رو معرفی میکرد از متال خوشت میومد ؟! نه !

خب هیچ کس نمیتونه تو گام اول اون آهنگ رو گوش کنه . ولی یکی میتونه تو گام اول لم آو گاد گوش کنه . یکی اوانسنس .
قضیه هم این بود . و امیدوارم نگی زدبازی موسیقی قوی هست (نه در سبک خودش به طور کلی ) ولی سلیقست و ما به سلیقه ها احترام میذاریم ! :-"

دوباره میگم . کل کل در این انجمن صحیح نیست . نیاید پست بدید " چرت نگو " یا "تو خوبی" .
کل کل هم میکنین اقلاً دلیل و منطق و حرف حساب داشته باشین .

با چه زیونی تشکر کنم از مدیران محترم ؟! :-"
درسته متال رو با بلک و دث شروع نکردم ولی خیلی طول نکشید تا با این سبکا ارتباط برقرار کردم... دلیلش هم این بود که اون موقع با سبکی مثه بلک یا دث آشنا نشده بودم هنوز، اگه همون اول یکی یه آهنگ دث یا بلک معرفی میکرد بهم میتونستم ارتباط برقرار کنم باش... و اولین آهنگ بلکی که گوش دادم از cradel of filth بود فک کنم و خیلی راحت باش ارتباط برقرار کردم و اولین آهنگ دثی هم که گوش دادم اگه اشتباه نکنم آهنگ the sleeping beauty ـه tiamat بود که خیلی بهم چسبید حقیقتا... بازم میگم فاصله زمانیه آشنا شدنم با متال و رسیدنم به بلک و دث فاصله ی خیلی کمی بود... دقیق یادم نیس چقدر...شاید چند روز فقط یا 1-2 هفته...
زدبازی موزیک نیس، زدبازی حالِ... زدبازی یه خط فکریه خاصه... یه جور فلسفه ی بیخیالی...
واسه همین هرکس در هر قشری و با هر سلیقه ای میتونه با زدبازی ارتباط برقرار کنه...

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

دث رو مثال زدم چون تکنیکاله .
اصولاً باید با آهنگ سبک شروع کرد . آهنگی که زیاد ریتمای پیچیده و اینا نداشته باشه . مثلاً اگر تا حالا راک گوش نداده باشی بیان تول بذارن تو گوشت به اسم متال و راک تا آخر هفته هر جا بری میگی وای متال ریده و اینا .

تو هم خب پیش زمینه ی خاصی داشتی احتمالاً .

• لایک

Al McJoseph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حليـ2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط مرحله يك شيمي! همين :|
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست شناسی

به نقل از میکا :
درسته متال رو با بلک و دث شروع نکردم ولی خیلی طول نکشید تا با این سبکا ارتباط برقرار کردم... دلیلش هم این بود که اون موقع با سبکی مثه بلک یا دث آشنا نشده بودم هنوز، اگه همون اول یکی یه آهنگ دث یا بلک معرفی میکرد بهم میتونستم ارتباط برقرار کنم باش... و اولین آهنگ بلکی که گوش دادم از cradel of filth بود فک کنم و خیلی راحت باش ارتباط برقرار کردم و اولین آهنگ دثی هم که گوش دادم اگه اشتباه نکنم آهنگ the sleeping beauty ـه tiamat بود که خیلی بهم چسبید حقیقتا... بازم میگم فاصله زمانیه آشنا شدنم با متال و رسیدنم به بلک و دث فاصله ی خیلی کمی بود... دقیق یادم نیس چقدر...شاید چند روز فقط یا 1-2 هفته...
زدبازی موزیک نیس، زدبازی حالِ... زدبازی یه خط فکریه خاصه... یه جور فلسفه ی بیخیالی...
واسه همین هرکس در هر قشری و با هر سلیقه ای میتونه با زدبازی ارتباط برقرار کنه...
اقا اينجا تاپيك رپ نيس كه مياي ميگ زد بازي سبك فكريه هر چن زدبازيو تو رپ هم قبول ندارم و اصلا رپ فارسو همچنين!!! رپ فارس در واقع يك مشت چرت و پرت و فحش يه مشت ادم ابله كه اداي خارجيا رو در ميارن!اينو من دارم ميگم كه ٨ ساله رپ گوش كردم و باهاش بزرگ شدم و از اين هشت سال پنج سالش رپ فارس بود كه وقتمو كشت بقيشم از اساطير رپ گنگ امريكايي مثل امينم و توپاك و ... گوشيدم كه فهميدم رپ يعني چي!زد بازي با يه مشت كاور امينم شروع كرد و با RnB مخلوط كردو ريد!!!! البته منظورم فقط زد نيس و كل رپ فارسه و زد و مثال زدم چون پنج سال عاشقشون بودم!!بعد از رپ هم سه ساله كه متال رو توسبك ترش و دث گوش ميدم و تازه تو اين سه ساله كه فهميدم موسيقي و متن و خط فكري چيه!!!

پ.ن: مدارك تمام حرفام موجوده :D

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

I hear you Bro

منم خداییش نمی دونم توی رپ چی دیده بودم که 3-4 سال طرفداریش رو می کردم! خوشبختانه بلوغ فکری و من در اولین فرصت ممکن در این زمینه بر خورد داشتیم و بعدشم که دیگه پای متال اومد توو زندگیم و کم کم زمینه ی طلاق فراهم شد(هزار راه نرفته)

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

کاملا موافقم...
منم یه مدت وقتمو با رپ تلف کردم...
رپ اصلا موزیک نیس... بدون شک...
مسلما رپ در هیچ سطحی چه از نظر محتوایِ بی محتواش و چه از نظر موسیقی ِ نداشتش حتی با ضعیف ترین آهنگ های راک و متال هم قابل مقایسه نیس...
حرف منم این بود که با حرفا و نظریاتی که زدبازی تویه بعضی از آهنگاش مطرح میکنه موافقم... صرفا با خط فکریشون...
به هر حال...
در شانِ تاپیک نیس در مورد رپ بحث بشه...

بالا