• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اورشلیم متعلق به کیست ؟

• شروع کننده موضوع NEO
  • تاریخ شروع

به نظر شما مالک اصلی اورشلیم کدوم یکیه ؟

• رای‌دهندگان
    36
  • شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت
پاسخ : اورشلیم متعلق به کیست ؟

به نقل از HIM :
همیشه دنیا همین طوری بوده که هر کی قویتره میمونه و ضعیفتر ها از صفحه ی تاریخ حذف میشن. حالا خوب یا بد به هر حال با هیچ قانونی نمیشه این مسئله رو از بین برد.
این مشکل اون سری از کشور های ضعیف تره که با وجود اینکه این همه سال وقت داشتن برای پیشرفت و نیرومند کردن خودشون به جاش خوردن و خوابیدن. مطمئن باشید این بلا سر سایر کشور های تنبل مثل عربستان هم خواهد اومد. و اگه یه روز قرار باشه این بلا سر ایران بیاد که نمیاد این تقصیرا خودمون بوده که تنبلی کردیم و به فکر پیشرفت نبودیم. (البته خدا رو شکر ایرانیان همچین آدمهایی نیستن)
نمونش دولت عثمانی که با وجود این که زمانی یکی از دولت های قویه جهان بود حالا هیچ اثری ازشون نیست و به تاریخ پیوستن.

اگر یکم عقب تر از عثمانی بخای هم مثل امپراطوری تروا و بعد از عثمانی هم شوروری
ولی حرف من اینه که یه کشور بیاد یه دفعه اعلام موجودیت کنه و بعدش بگه که هرچی سرزمین از اینجا تا اونجا هست متعلق به منه
هیچکس همچین حرفی رو تایید نمیکنه و گرنه اگه اینطور بود الان ایران هم باید ادعای مالکیت یونان رو میکرد

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

ببين يه جمعيت يهودي رفتن فلسطين تبعه شدن ، تو يه منطقه جمعيتشون بيشتر از مسلمونا شد ، اعلام استقلال كردن و گفتن ما كشور اسرائيليم !

بعد طبق يه كار عادي توي اون موقع حمله كردن به كشور همسايشون فلسطين و يه مقدار از خاكشو ضميمه خاك خودش كردن !

الان قانون شده كه كشور گشايي ممنوعه ! پس در نتيجه نميتونه ادعاي ديگه اي داشته باشه ! همينه كه هست مگر با انجام رفراندوم !

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

شما (dr.eniac) گفتی که زمانی که اسراییل به اسم کشور گشایی به چندتا کشور دیگه حمله کرد چیزی به نام سازمان ملل وجود نداشت . یادته که ؟
ولی این حرف اشتباهه چون سازمان ملل در سال 1945 تشکیل شد و اسراییل هم در سال 1948 اعلام موجودیت کرد
در ضمن قبل از اعلام موجودیت اسراییل یهودیا و فلسطینیا در اورشلیم و مناطق اطراف با هم زندگی میکردن و هیچ یهودی نبود که اول تبعه فلسطین شده باشه و بعد اعلام استقلال کنه
و بعد از اعلام موجودیت هم جنگ با اون 4 تا کشور رو شروع کرد و مناطق بسیاری از اونا رو تصرف کرد
پس بازم تصرف اون زمینا یا به قول شما کشور گشایی رد میشه . در ضمن کشور گشایی ماله زمان نیزه و شمشیر بود نه محصول قرن بیستم!!!

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

اِ اِ اِ اِ چرا حرف ميزاري تو دهن من ؟ من گفتم سازمان ملل ؟ من دقيقا گفتم قانوني خلاف كشورگشايي وجود نداشت ، اين قانون بعد از جنگ ايران و عراق تصويب شد و قرار بر اين شد كه ديگه كشوري از طريق جنگ به مساحتش اضافه نكنه !
اسرائيل هم ازون موقع چيزي به مساحتش اضافه نشده !

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

آره . من این جمله رو از شما :
داستان اسرائيل هم مال الان نيست!مال 80 سال پيشه كه بازهم قانون بين المللي مخالف كشور گشايي وجود نداشت
رو بد برداشت کردم
چون طبق اطلاعات خودم اصلی ترین نهاد بین المللی که درباره جنگ و اینجور مسائل وارد عمل میشه و قطع نامه تصویب میکنه سازمان ملله. مگه بغیر اینه ؟
وبا استناد به عدد 80 سال که گفتی چون اون موقع چیزی به نام سازمان ملل وجود نداشت
فک کردم منظورت از قانون بین المللی سازمان ملله که انگار این نبود
البته درستش ماله 60 ساله پیشه !
ولی باز من قانع نشدم که چون سازمان ملل بوده اسراییل حق حمله داشته باشه چون اگه اینطوری بود 10 ها کشور قوی تر از اسراییل بودن و هستن چرا اونا به اسم کشور گشایی دست به چنین کارایی نمیزنن ؟

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

اتفاقا زدن ! همون 1945 كه ميگي تازه سازمان ملل به وجود اومده بود تاريخ پايان جنگ جهانيه كه بزرگترين جنگ تاريخه ! بعد از اسرائيل هم ديدم كه عراق براي كشورگشايي زد به ايران ، كلا جنگ حقه ! هرطرف كه حقش باشه ميتونه پيروز بشه و بايد نتيجه رو بپذيريم ، اسرائيل هم توي يك جنگ تونست پيروز بشه و شد ايني كه ميبيني ، ميگم هيچ كار اسرائيل خلاف قوانين اون زمان نبوده ! اگه الان حمله كرد لبنان گفت اينجا مال منه حرف شما درست !

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

1. کجای کاری اسراییل که تازگی ها لبنان به حمله کرد !
2.بعد از پایان جنگ جهانی تغییر محسوسی تو وسعت کشور های درگیر در جنگ به وجود نیومد . و وسعت ها دوباره به حالت قبلی برگشت . مثل المان و لهستان
3. جواب این سوال منو ندادی
اگه اسراییل ادعا کرده بود که ایران هم جزو خاکش به حساب میاد بازم با این کشور گشایی موافق بودی ؟

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

اي بابا خب آمريكا هم تازگيا به عراق حمله كرد ، و خيلي جنگ هاي ديگه ، مگه اينا برا كشور گشايي بودن ؟ هرجنگي كه به معني كشور گشايي نيست !
الان تغيير نكردن مرز توي جنگ جهاني چه ربطي به بحث داشت ؟ (هرچند تغيير بوده ولي چون به بحث ربطي نداره اينجا ادامش نميديم )

اگه اسرائيل ميگفت ايران مال منه بايد چند وي‍گي رو داشته باشه تا بتونه به هدفش برسه !
1.هيچ قانوني كشورگشاييشو محكوم نكنه
2.توانايي يك جنگ بزرگ و ادامش رو داشته باشه

اگه اينا رو داشته باشه نوش جونش بزار هركاري ميخواد بكنه !

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

خوب میگی برای کشور گشایی به جایی حمله نکرده منم واست مثال نقضش رو اوردم
تغییر نکردن مرز تو ww2 یعنی کشور گشایی هم نبوده !

پس طبق حرف تو اگه قانونی کشور گشایی اسراییل رو محکوم نکنه میتونه ادعای ماکیت ایران رو داشته باشه دیگه ؟
چه دلایل جالبی واقعا

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از NADIMATRIX :
خوب میگی برای کشور گشایی به جایی حمله نکرده منم واست مثال نقضش رو اوردم
تغییر نکردن مرز تو ww2 یعنی کشور گشایی هم نبوده !

پس طبق حرف تو اگه قانونی کشور گشایی اسراییل رو محکوم نکنه میتونه ادعای ماکیت ایران رو داشته باشه دیگه ؟
چه دلایل جالبی واقعا

خب منم ميگم واسه كشورگشايي نبوده !
توي ج.ج.2 كل اروپا شده بود آلمان ! اگه كنفرانس تهرانو بدوني چيه ميفهمي كه اونجا درباره چهره آينده جهان بعد از جنگ بحث شد و به اين نتيجه رسيدن كه نقشه ها به شكل قبلي برگرده نه اينكه قانون خاصي وجود داشته .....
يعني اگه تو اون كنفرانس تصميم ميگرفتن كشور جديدي شكل بگيره ، يه كشور بزرگتر/كوچيكتر شه بهمون اتفاق ميفتاد !

معلومه كه ميتونه !
فرض كن ايران بگه بحرين مال منه ، زورش هم از بحرين بيشتره ، قانوني هم نيست كه جلوشو بگيره ، خب حمله ميكنه كشورو ميگيره كسي هم نيست چيزي بگه ديگه !

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

پس واسه چی بوده ؟
مثلا میخاسته مثل آمریکا تو عراق دموکراسی برپا کنه ؟
خودت داری میگی تو ج.ج 2 نه بعدش . بعد ج.ج 2 هم کل اروپا المان بود ؟

به هیچ وجه نمیتونه
فرض کن من زورم بیشتر از شماست و میتونم محل زندگیت رو در حالی که قانونی وجود نداره ازت بگیرم و هر بلایی که خواستم سرت در بیارم . این درسته ؟

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از NADIMATRIX :
پس واسه چی بوده ؟
مثلا میخاسته مثل آمریکا تو عراق دموکراسی برپا کنه ؟

تهاجم ۲۰۰۶ (عملیات باز) به بهانه آزاد کردن دو اسیر اسرائیلی که توسط حزب الله لبنان به اسارت گرفته شده بود.

منبع : http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D9%8A%D8%AE%DA%86%D9%87_%D8%AA%D9%87%D8%A7%D8%AC%D9%85%D8%A7%D8%AA_%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%8A%D9%84_%D8%A8%D9%87_%D9%84%D8%A8%D9%86%D8%A7%D9%86

به نقل از NADIMATRIX :
خودت داری میگی تو ج.ج 2 نه بعدش . بعد ج.ج 2 هم کل اروپا المان بود ؟
اشاره كردم بعد از جنگ چه اتفاقي افتاد ، توجه نميكني يا نميخواي بكني !

من گفتم :
"اگه كنفرانس تهرانو بدوني چيه ميفهمي كه اونجا درباره چهره آينده جهان بعد از جنگ بحث شد و به اين نتيجه رسيدن كه نقشه ها به شكل قبلي برگرده نه اينكه قانون خاصي وجود داشته .....
يعني اگه تو اون كنفرانس تصميم ميگرفتن كشور جديدي شكل بگيره ، يه كشور بزرگتر/كوچيكتر شه بهمون اتفاق ميفتاد !"

به نقل از NADIMATRIX :
به هیچ وجه نمیتونه
فرض کن من زورم بیشتر از شماست و میتونم محل زندگیت رو در حالی که قانونی وجود نداره ازت بگیرم و هر بلایی که خواستم سرت در بیارم . این درسته ؟

آره كه درسته ! وقتي هيچ مشكلي سر راه اين كار نيست چرا درست نباشه ؟ اين قانونه كه مشخص ميكنه چي درسته و چي نه !

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

تهاجم ۲۰۰۶ (عملیات باز) به بهانه آزاد کردن دو اسیر اسرائیلی که توسط حزب الله لبنان به اسارت گرفته شده بود.

جالبه که خودت کلمه بهانه رو نوشتی . قطعا اگه اسراییل لبنان رو شکست میداد همون بلایی که تو جنگ های قبلی سر کشور های درگیر اورده بود انجام میداد . یعنی لبنان رو زمیمه خودش میکرد و این به معنای واقعی یعنی کشور گشایی

شاره كردم بعد از جنگ چه اتفاقي افتاد ، توجه نميكني يا نميخواي بكني !
من گفتم :
"اگه كنفرانس تهرانو بدوني چيه ميفهمي كه اونجا درباره چهره آينده جهان بعد از جنگ بحث شد و به اين نتيجه رسيدن كه نقشه ها به شكل قبلي برگرده نه اينكه قانون خاصي وجود داشته .....
يعني اگه تو اون كنفرانس تصميم ميگرفتن كشور جديدي شكل بگيره ، يه كشور بزرگتر/كوچيكتر شه بهمون اتفاق ميفتاد !"
کاملا توجه کردم . اینطور که پیداست اطلاعاتت درباره کنفرانس تهران خیلی کمه
اصلا میدونی هدف از تشکیل کنفرانس تهران چی بود ؟ و چه سالی تشکیل شد ؟
اصلا هدف از تشکیل کنفرانس تهران اینی که میگی نبود چون این کنفرانس در سال 1943 وقتی هنوز جنگ تموم نشده بود تشکیل شد و مهم‌ترین توافقی که در این کنفرانس به‌دست آمد، در مورد گشایش جبهه دوم در غرب اروپا بود
اینجا نوشته
http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D9%86%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3_%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86

آره كه درسته ! وقتي هيچ مشكلي سر راه اين كار نيست چرا درست نباشه ؟ اين قانونه كه مشخص ميكنه چي درسته و چي نه !
من دارم میگم فرض کن قانونی وجود نداره
اینطور که پیداست توجه نکردی

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Dr.Eniac :

مشکل اصلی این جاست که این قانون رو کی تعیین میکنه و آیا درست تعیین شده یا نه ؟ صرفا" هر چیزی که به عنوان قانون نوشته میشه مبنا و درست نیست.

negar73

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی (تخصص :قانونی)

یه عکس جالب

خیابان کورش در بخش مرکزی اورشلیم
pqnmtupo3clhybc12w.jpg

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

خیابان ایران و خشایار هم توی حیفا و تل آویو هستن البته، ولی خوب الان بحث سر مالکیت اورشلیمه ها... نه خیابوناش

× جالبه هر تابلویی که اسم خیابونا رو میزارن یه توضیح هم مینویسن درباره اون اسم! (مثلا این یکی اشاره کرده که کوروش از 559 تا 530 قبل از میلاد پادشاه هخامنشی بوده و در 539 ق.م با حمله به بابل قوم یهود رو آزاد کرده)

علی.ص

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشد
دانشگاه
احتمالا کامبیوتر شریف
رشته دانشگاه
هوافضا شایدم مهندسی بزشکی ن

ای بابا به ما چه خب ماله مسلمونا کی میتونه پس بگیره؟ کل دنیا دسته یهودیاس اورشلیم توش گمه باووووووووو

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از H O S E I N :
مشکل اصلی این جاست که این قانون رو کی تعیین میکنه و آیا درست تعیین شده یا نه ؟ صرفا" هر چیزی که به عنوان قانون نوشته میشه مبنا و درست نیست.
شما دارین سر قانونی بحث می کنید که بود و نبودش تاثیر نداره چون اگه انسان بخواد کاری رو انجام بده(در این مورد کشور گشایی و جنگ) هیچ قانونی نمی تونه محدودش کنه مگه همین قانون تونست جلوی حملات شیمیاییه عراق به ایران رو بگیره. حالا هم که اصلا قانونی نیست که اسرائیل رو از کارش باز داره و اگرهم بود مهم نبود. همیشه ضعیف تر شکست میخوره و این مشکله خودشه که عرضه ی دفاع و مبارزه با دشمن رو نداره.

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از NADIMATRIX :
جالبه که خودت کلمه بهانه رو نوشتی . قطعا اگه اسراییل لبنان رو شکست میداد همون بلایی که تو جنگ های قبلی سر کشور های درگیر اورده بود انجام میداد . یعنی لبنان رو زمیمه خودش میکرد و این به معنای واقعی یعنی کشور گشایی
اي بابا خب جنگ يه بهانه نياز داره ! بهانه اسرائيل هم اين بود ، وقتي بهانش رفع شد ديگه نيازي نبود جنگو ادامه بدن ! مگه حمله آلمان و روسيه به لهستان در ابتداي جنگ جهاني به بهانه آزاد كردن آلماني ن‍ادهايي كه بهشون سخت گرفته ميشد نبود ؟ خب به همون بهانه به لهستان حمله كردن ديگه ! شما هيچوقت نميتوني بگي اگر اين ميشد بعدش چي ميشد ! لبنان الان توي سازمان ملل به عنوان يك كشور مستقل شناخته شده و مساحتش هم مشخصه ! حالا هي من بيام بگم اسرائيل به هيچ ترتيبي نميتونه لبنانو ضميمش كنه مگر با رفراندوم توي لبنان باز شما بگين ميتونه !!!

به نقل از NADIMATRIX :
کاملا توجه کردم . اینطور که پیداست اطلاعاتت درباره کنفرانس تهران خیلی کمه
اصلا میدونی هدف از تشکیل کنفرانس تهران چی بود ؟ و چه سالی تشکیل شد ؟
اصلا هدف از تشکیل کنفرانس تهران اینی که میگی نبود چون این کنفرانس در سال 1943 وقتی هنوز جنگ تموم نشده بود تشکیل شد و مهم‌ترین توافقی که در این کنفرانس به‌دست آمد، در مورد گشایش جبهه دوم در غرب اروپا بود
اینجا نوشته
http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D9%86%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3_%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86

ميشه بگي من درباره كنفرانس تهران چي گفتم ؟ اصلا طبق همين سندي كه خودت دادي مگه حرف منو تاييد نميكنه ؟
"هدف کلّی همهٔ این کنفرانس‌ها توافق در مورد چهره جهان پس از پایان جنگ جهانی دوم بود."
اين يكي از اون كنفرانس ها بود ! خب چهره جهانو اينا تعيين كردن نه جنگ !‌

به نقل از NADIMATRIX :
من دارم میگم فرض کن قانونی وجود نداره
اینطور که پیداست توجه نکردی

اي بابا اي بابا خب ميگم كه اگر قانوني وجود نداشته باشه مانعي براي كارهاي ما وجود نداره ، همه كارهاي ما درسته چون بدي تعريف نشده ! گرفتي ؟

به نقل از H O S E I N :

اتفاقا توي زندگي هرچيزي كه قانونه مبناست ! چه درست و چه غلط ! اگه توي يه كشور حكم مواد مخدر اعدامه همون درسته و اگه توي يه كشور ديگه اصلا جرم نيست باز هم همون درسته ! چون توي يه منطقه مشخص و با توجه به شرايط جامعشون اين كارارو ميكنن !
قانوناي سازمان ملل قوانيني هستن كه به تصويب اكثر كشوراي جهان رسيدن و خب مشخصه كه بايد اجرا بشن !

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از Dr.Eniac :
اي بابا خب جنگ يه بهانه نياز داره ! بهانه اسرائيل هم اين بود ، وقتي بهانش رفع شد ديگه نيازي نبود جنگو ادامه بدن ! مگه حمله آلمان و روسيه به لهستان در ابتداي جنگ جهاني به بهانه آزاد كردن آلماني ن‍ادهايي كه بهشون سخت گرفته ميشد نبود ؟ خب به همون بهانه به لهستان حمله كردن ديگه ! شما هيچوقت نميتوني بگي اگر اين ميشد بعدش چي ميشد ! لبنان الان توي سازمان ملل به عنوان يك كشور مستقل شناخته شده و مساحتش هم مشخصه ! حالا هي من بيام بگم اسرائيل به هيچ ترتيبي نميتونه لبنانو ضميمش كنه مگر با رفراندوم توي لبنان باز شما بگين ميتونه !!!

اصلا به نظرت منطقیه که اسراییل برای آزاد کردن فقط 2 نفر ارتشش رو راه بندازه . از زمین و هوا و دریا لبنان رو بمب بارون کنه . در آخر هم با کلی تلفات و هزینه معلوم نباشه که 2 تا اسیر رو بتونه آزاد کنه یا نه . تلفات اسراییل تو حمله به لبنان که خیلی بیشتر از 2 نفر بود . پس نتیجه میگیریم برای ازادی اونا اینهمه تلفات نداده و هدف جنگ چیز دیگه ای بوده . پس بازم نتیجه میشه که آزادی این دوتا اسیر فقط بهانه ای برای شروع جنگ بوده
و اینکه نتونه لبنان رو زمیمه خودش کنه از نظر من محاله چون یهودیا لبنان رو جزو خاک خودشون میدونن
(انگار دوباره باید قضیه نیل تا فرات رو بگم!!!)

به نقل از Dr.Eniac :
ميشه بگي من درباره كنفرانس تهران چي گفتم ؟ اصلا طبق همين سندي كه خودت دادي مگه حرف منو تاييد نميكنه ؟
"هدف کلّی همهٔ این کنفرانس‌ها توافق در مورد چهره جهان پس از پایان جنگ جهانی دوم بود."
اين يكي از اون كنفرانس ها بود ! خب چهره جهانو اينا تعيين كردن نه جنگ !‌

الان به من بگو معنی این جمله "هدف کلّی همهٔ این کنفرانس‌ها توافق در مورد چهره جهان پس از پایان جنگ جهانی دوم بود." که میگی هدف از تشکیل کنفرانس تهران بوده چیه ؟
چهره جهان یعنی چی ؟
عزیز من هدف از تشکیل این کنفرانس گشایش جبهه دوم در غرب اروپا بود . چند بار باید اینو بگم ؟
جبهه دوم یعنی اینکه آمریکا به طور علنی وارد جنگ میشه و در صورت پیروزی متفقین سهم میبره

به نقل از Dr.Eniac :
اي بابا اي بابا خب ميگم كه اگر قانوني وجود نداشته باشه مانعي براي كارهاي ما وجود نداره ، همه كارهاي ما درسته چون بدي تعريف نشده ! گرفتي ؟

ببین تو دسته بندی موجودات زنده 3 سه تا رده بندی کلی هست :
1.گیاهان
2.حیوانات
3.انسان ها
از بین این 3 تا فقط انسان ها هستن که میتونن بین خودشون قانون تعیین کنن و هر وقت خواستن عوضش کنن . حالا فرض میکنیم قانونی وجود نداره و هرکی آزاده هر کاری که میخاد بکنه . مثلا فلان شخص تصمیم میگیره یه عده رو بکشه و محل زندگیشون رو بزور ازشون بگیره . طبق حرفای شما این کار کاملا درسته ولی بنظر من این کار کاملا غلطه چون اینجوری دیگه فرقی بین انسان و حیوان وجود نداره و قانونی به نام قانون جنگل همه جا برپا میشه . پس این کار از نظر من کاملا غلطه و زمینی که به زور از دست یه عده گرفته بشه و عده ای ساکنانش کشته بشن و مابقی از اونجا اخراج بشن و یه شبه اون زمین صاحب دیگه ای پیدا کنه کاملا غلطه و اون سرزمین با حضور صاحبای غیر واقیعیش مشروعیت نداره
دیگه نمیدونم به چه زبونی باید اینو بگم !!!

بالا