• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اورشلیم متعلق به کیست ؟

• شروع کننده موضوع NEO
  • تاریخ شروع

به نظر شما مالک اصلی اورشلیم کدوم یکیه ؟

• رای‌دهندگان
    36
  • شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت
اورشلیم یا بیت‌المقدس (در عبری: ירושלים و در عربی: القُدس) شهری با قدمت تاریخی و مقدس در ادیان ابراهیمی است که بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر اسرائیل و پایتخت مورد مناقشه میان فلسطین و اسرائیل است. جمعیت اورشلیم ۷۶۳٬۶۰۰ نفر و مساحت آن ۱۲۵٫۱ کیلومترمربع است.
اورشلیم یکی از چهار شهر مقدس یهود محسوب می‌شود و در کنار شهرهای صفاد، حبرون و طبریه، محل سکونت بسیاری از دانشمندان مذهبی یهودی بوده است. این شهر پس از مکه و مدینه سومین شهر مقدس در اسلام و مقدس‌ترین شهر در مسیحیت محسوب می‌شود.
وضعیت اورشلیم یکی از مهمترین موضوعات در مناقشه اسرائیل و فلسطین بوده‌است، در سال ۱۹۴۷ قطعنامه ۱۸۱ مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مورد حکومت آینده فلسطین مقرر کرد تا این شهر برای یک دوره ده ساله تحت کنترل هیچ کدام از دو کشور فلسطین و اسرائیل قرار نگیرد و با یک رژیم ویژه بین‌المللی با نظارت سازمان ملل اداره شود. اما این طرح هیچگاه اجرایی نشد. با پایان جنگ ۱۹۴۸ بخش غربی شهر به تصرف اسرائیل و بخش شرقی به تصرف اردن درآمد و اسرائیل در جنگ ۱۹۶۷ بخش شرقی را نیز تصرف کرد.
در ۳۱ ژوئیه سال ۱۹۸۰ با تایید کنست پایتختی اورشلیم طبق مرزهای تعیین شده توسط دولت اسراییل در سال ۱۹۶۷، به یک اصل قانونی در حقوق اسراییل تبدیل شد. در پاسخ شورای امنیت طی قطعنامهٔ ۴۷۸ در همان سال اسراییل را برای اتخاذ این قانون سرزنش کرد، و تاکید کرد که این مخالف قانونهای بین المللی است، و از اطلاق پذیری کنوانسیون ۱۹۴۹ ژنو بر بخش غربی اورشلیم جلوگیری نخواهد کرد، زیرا این شهر جزء فر مانداری اورشلیم تحت قدرت ملی فلسطین پنداشته می شود. سازمان آزادی بخش فلسطین مرکزی را در بیت الشرق اورشلیم اداره می کرد که به دستور وزارت کشور اسراییل بسته شد.
منبع
=============================================

همونطور که میدونین اورشلیم شهریه که از زمان جنگ های صلیبی بین مسلمونا و مسیحی ها و یهودیا بر سر مالکیتش اختلاف بوده و هنوز که هنوزه هم همچین اختلافی وجود داره
لطفا با دلیل بگین که به نظر شما این شهر تاریخی متعلق به کدوم یکی از اونهاست ؟

rojin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
مشغول به ریاضی به شد!:دی
دانشگاه
تو ایران صنعتی شریف(در
رشته دانشگاه
قطعا یه چیزی مربوط به ریاضی
پاسخ : اورشلیم متعلق به کیست ؟

من فکر میکنم متعلق به هردوشونه.من دقیقا نمیدونم چجوری شده که یهودیا از اورشلیم رفتن و مسلمونا اومدن جاشون(اگه کسه میدونه بگه!)اما چیزی که الان واضحه اینه که مسلمونا برای مدت زیادی اومدن اونجا زندگی کردن و به نظرم اسرائیلم داره زور میگه!یعنی اومده اسلحه گذاشته پشت سر مسلمونها میگه از خونتون برین بیرون!شاید ادعا میکنه که اینجا شهر مقدس مذهبشه اما من اصن نمیتونم درک کنم چرا به جای اینکه مسلمونا و یهودیا با هم دعوا کنن مثل بچه ی آدم با هم تو اورشلیم زندگی نمیکنن!

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از روژین :
من فکر میکنم متعلق به هردوشونه.من دقیقا نمیدونم چجوری شده که یهودیا از اورشلیم رفتن و مسلمونا اومدن جاشون(اگه کسه میدونه بگه!)

خوب
بعد ظهور مسیحیت بیشتر یهودی ها مسیحی شدن ولی عده ی کمی از اونها هم یهودی باقی موندن و در فلسطین ساکن شدن بعد از ظهور اسلام و جنگ های صلیبی مسلمونا موفق به شکست مسیحیا میشن و اورشلیم به طور کامل تحت کنترل مسلمونا در میاد ولی این مسئله مورد تاییده خیلی از مسیحیای اروپایی قرار نمیگره و جنگ های صلیبی وارده مرحله بعدیش میشه یعنی شاه ریچارد به اورشلیم حمله میکنه ولی موفق به باز پس گیریش نمیشه و طی 3 سال جنگ فرسایشی بالاخره با صلاح الدین صلح میکنه
مسلمونا ساکن اورشلیم میشن تا اینکه
60 سال پیش کشوری به نام اسراییل تاسیس میشه و یهودیا ادعای مالکیت کامل فلسطین رو میکنن و دوباره جنگ و اختلاف بین مسلمونا و یهودیا شروع میشه ....
البته خیلی خلاصه گفتم

rojin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
تو ایران صنعتی شریف(در
رشته دانشگاه

به نقل از NADIMATRIX :
خوب
بعد ظهور مسیحیت بیشتر یهودی ها مسیحی شدن ولی عده ی کمی از اونها هم یهودی باقی موندن و در فلسطین ساکن شدن بعد از ظهور اسلام و جنگ های صلیبی مسلمونا موفق به شکست مسیحیا میشن و اورشلیم به طور کامل تحت کنترل مسلمونا در میاد ولی این مسئله مورد تاییده خیلی از مسیحیای اروپایی قرار نمیگره و جنگ های صلیبی وارده مرحله بعدیش میشه یعنی شاه ریچارد به اورشلیم حمله میکنه ولی موفق به باز پس گیریش نمیشه و طی 3 سال جنگ فرسایشی بالاخره با صلاح الدین صلح میکنه
مسلمونا ساکن اورشلیم میشن تا اینکه
60 سال پیش کشوری به نام اسراییل تاسیس میشه و یهودیا ادعای مالکیت کامل فلسطین رو میکنن و دوباره جنگ و اختلاف بین مسلمونا و یهودیا شروع میشه ....
البته خیلی خلاصه گفتم
پس با این اوصاف یهودیا دارن دقیقا همون کاریو میکنن که مسلمونا چند صد سال پیش کردن...که البته این درست نیست.

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از روژین :
پس با این اوصاف یهودیا دارن دقیقا همون کاریو میکنن که مسلمونا چند صد سال پیش کردن...که البته این درست نیست.
اتفاقآ دارن دقیقآ همون کارو میکنن ولی الان دیگه چند صد سال پیش نیست یعنی شاید اون موقعا جنگ حمله و اینچیزا یه چیز طبیعی بوده همه کشورام میکردن اینکارو ولی الان دیگه اینجوری نیست خب .
به هر حال من که اصلآ از تاریخ مسلمونا خوشم نمیاد با وحشی گریاشون ولی به نظر من الان اسرائیل داره زور میگه یعنی اگه همه زمینای یک کشورم بخری نمیتونی که اسمشو عوض کنی

rojin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
تو ایران صنعتی شریف(در
رشته دانشگاه

به نقل از Fade To Black :
اتفاقآ دارن دقیقآ همون کارو میکنن ولی الان دیگه چند صد سال پیش نیست یعنی شاید اون موقعا جنگ حمله و اینچیزا یه چیز طبیعی بوده همه کشورام میکردن اینکارو ولی الان دیگه اینجوری نیست خب .
به هر حال من که اصلآ از تاریخ مسلمونا خوشم نمیاد با وحشی گریاشون ولی به نظر من الان اسرائیل داره زور میگه یعنی اگه همه زمینای یک کشورم بخری نمیتونی که اسمشو عوض کنی
خوب احتمالن یهودیا میخوان اون مکان اسمیو بگیره که از اول داشته.اسم اصلیشو.البته شاید حق داشته باشن.فرض کنید که شما نشستین تو خونتون.بعد میان به زور میندازنتون بیرون و همه ی هویتتونو ازتون میگیرن.طبیعیه که شمام مقابله به مثل میکنی و شروع میکنی به جنگیدن برای هویت و سرزمینت و این اصلا چیز بدی نیست.
اما مشکلی که اینجا وجود داره اینه که همه ی این اتفاقا توی یک ماه که رخ نمیده!این اتفاقا چند صد سال پیش افتاده و اونایی که یهودیا باید حق و هویتشونو ازشون میگرفتن حالا دارن زیر خاک میپوسن(یعنی پوسیدن!)بنابراین اینکه حقتو بخوای از یه بچه که از هیچی خبر نداره بگیریو خونه رو رو سرش خراب کنی منطقی به نظر نمیرسه.نمیدونم یهودیا باید چیکار کنن که هویتشونو پس بگیرن اما قطعا این راهش نیست.

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

حرفت درسته ولی اگه به اینه که نصف دنیا مال ایران بوده -حالا فرض که زورمون برسه- باید بریم با همه اون کشورا بجنگیم نابودشون کنیم؟

rojin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
تو ایران صنعتی شریف(در
رشته دانشگاه

حرفت درسته ولی اگه به اینه که نصف دنیا مال ایران بوده -حالا فرض که زورمون برسه- باید بریم با همه اون کشورا بجنگیم نابودشون کنیم؟
اولن که ایرانی که نصف دنیا بوده واسه 2500 سال پیشه و اون هم با کشورگشایی به وجود اومده.که این باز کار غلطیه.اون موقع شاید غلط نبوده اما الان فکر نمیکنم کسی باشه که معتقد به کشورگشایی باشه.من نمیخوام شخصیت کوروشو زیر سوال ببرم اما کشور گشاییای کوروشو تایید نمیکنم.
دوما من که گفتم الان دیگه وقت این کارا نیست!(پاراگراف دوم نظرمو بخون!)

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از روژین :
اولن که ایرانی که نصف دنیا بوده واسه 2500 سال پیشه و اون هم با کشورگشایی به وجود اومده.که این باز کار غلطیه.اون موقع شاید غلط نبوده اما الان فکر نمیکنم کسی باشه که معتقد به کشورگشایی باشه.من نمیخوام شخصیت کوروشو زیر سوال ببرم اما کشور گشاییای کوروشو تایید نمیکنم.
دوما من که گفتم الان دیگه وقت این کارا نیست!(پاراگراف دوم نظرمو بخون!)
اون موقع ها نمیتونستیم بگیم غلط بوده اخه
حقوق بشرو این چیزا نبوده که.
در ضمن کوروش فقططط به کشورایی حمله میکرده که خود مردمش بخوان یعنی حاکم اونجا زور گو بوده و البته کشورایی که به ایران حمله میکردن هم حتما .

before the bigbang

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران

متعلق به صاحاب اصلیشه چه مسلمون چه یهودی چه بی دین
ولی متعلق به دزد ها نیست

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

مسلمونا وحشی گری ای نکردن . تو اگه بیای کارایی رو که الان یهودی ها دارن میکنن یعنی 1.5 میلیون نفر رو 3 سال محاصره کردن و رو سرشون بمب و سلاح های ممنوعه ریختن رو بخای با یه نمونه دیگه که مربوط به زمان حال باشه مقایسه کنی هیچی چیزی وحشیانه تر از این پیدا نمیکنی
در ضمن یکی از آرزوهای یهودی ها ویران کردن قدس (مسجدالاقصا) و بنا کردن معبد سلیمان به جای اونه و آرزویه بزرگ دیگشون هم مالکیت تمام سرزمین ها از نیل تا فراته

فواد

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سنندج
شهر
سنندج(سنه)
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
کردستان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

البته خود کوروش یهودی ها رو به اورشلیم برد ولی تحت فرمان کوروش بودند در ضمن کوروش مردمان هیچ مملکتی را به بردگی نمی گرفت بلکه آنها را از دست حاکمان مستبدشون نجات می داد.در هر صورت اون سرزمین متعلق به همه(مسلمانان،مسیحی ها،یهودی ها)است و تنها چاره اش زندگی در کنار هم و سازش است چون هیچ راه دیگری نداره.!

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

کوروش وقتی به کشوری حمله میکرد اجازه میداد مردمش با همون دین و مذهب سابق زندگی کنن و یهودیا هم همیشه اونو ستایش میکنن چون اونها رو از بردگی و اسارت نجات داد

rojin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
تو ایران صنعتی شریف(در
رشته دانشگاه

اینو هم شنیدم و هم بهش معتقدم که کوروش به نسبت دیگر حکام اون زمان خیلی آدم تر بوده و حقوق مردم رو بیشتر رعلیت میکرده.اما بحثی که من دارم میکنم سر وطنه.سر اسمه.وقتی کوروش به مردم افغانستان(اون موقع نمیدونم اسمش چی بوده!)حمله میکرد ممکنه که زندگی جدیدی که پس از این کشورگشایی واسه مردم ایجاد میشد بهتر میبود اما بحث اینه که مردم افغانستان دیگه افغانستانی نداشتن.اجبارن میشدن زیر مجموعه ی یک کشوری به اسم ایران.
خود شما اینو تصور کنید.نشستید تو خونتون توی یک کشوری زندگی میکنید که به همه چیش افتخار میکنید و در ضمن اینکه اسم کشورتون همیشه بمونه هم براتون خیلی مهمه.با وجود اینکه یه حکومت ظالم داره بهتون حکومت میکنه اما به خاطر اینکه کشورتونو دوست دارید از کشورتون نمیریدبعد یهو یک کشوری که فرضا یک حاکم خیلی خوب و عادل داره میاد و کشورتونو اشغال میکنه.حالا دو مسئله هست.اولا با همون جنگ ابتدایی هم که برای کشورگشایی صورت میکیره مردم آسیب میبینن.دوما،حتی اگه به فرض محال فکر کنیم که به مردم هیچ ضرری نمیرسه بلکه یه حاکم خوبم نصیبشون میشه،مشکلی که هست اینه که شما ملیت خودتو از دست میدی.وطنتو از دست میدی.اسم کشورت عوض میشه.و من فکر نمیکنم کسی که حتی یه ذره وطنشو دوست داشته باشه همچین چیزیو بخواد.

به نقل از NADIMATRIX :
مسلمونا وحشی گری ای نکردن . تو اگه بیای کارایی رو که الان یهودی ها دارن میکنن یعنی 1.5 میلیون نفر رو 3 سال محاصره کردن و رو سرشون بمب و سلاح های ممنوعه ریختن رو بخای با یه نمونه دیگه که مربوط به زمان حال باشه مقایسه کنی هیچی چیزی وحشیانه تر از این پیدا نمیکنی
در ضمن یکی از آرزوهای یهودی ها ویران کردن قدس (مسجدالاقصا) و بنا کردن معبد سلیمان به جای اونه و آرزویه بزرگ دیگشون هم مالکیت تمام سرزمین ها از نیل تا فراته
خوب مگه یه کار خیلی بد،یه کاریو که کمتر بده توجیه میکنه؟؟؟کار اسرائیلیا بد و وحشیگرانه ست،قبول دارم.اما مگه میتونید حمله ی اعراب به ایران و ویران کردنشو و هزارتا وحشیگری دیگری رو که اونا کردن با بدی کار الان اسرائیلیا توجیه کنید؟؟؟

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از روژین :
اینو هم شنیدم و هم بهش معتقدم که کوروش به نسبت دیگر حکام اون زمان خیلی آدم تر بوده و حقوق مردم رو بیشتر رعلیت میکرده.اما بحثی که من دارم میکنم سر وطنه.سر اسمه.وقتی کوروش به مردم افغانستان(اون موقع نمیدونم اسمش چی بوده!)حمله میکرد ممکنه که زندگی جدیدی که پس از این کشورگشایی واسه مردم ایجاد میشد بهتر میبود اما بحث اینه که مردم افغانستان دیگه افغانستانی نداشتن.اجبارن میشدن زیر مجموعه ی یک کشوری به اسم ایران.
خود شما اینو تصور کنید.نشستید تو خونتون توی یک کشوری زندگی میکنید که به همه چیش افتخار میکنید و در ضمن اینکه اسم کشورتون همیشه بمونه هم براتون خیلی مهمه.با وجود اینکه یه حکومت ظالم داره بهتون حکومت میکنه اما به خاطر اینکه کشورتونو دوست دارید از کشورتون نمیریدبعد یهو یک کشوری که فرضا یک حاکم خیلی خوب و عادل داره میاد و کشورتونو اشغال میکنه.حالا دو مسئله هست.اولا با همون جنگ ابتدایی هم که برای کشورگشایی صورت میکیره مردم آسیب میبینن.دوما،حتی اگه به فرض محال فکر کنیم که به مردم هیچ ضرری نمیرسه بلکه یه حاکم خوبم نصیبشون میشه،مشکلی که هست اینه که شما ملیت خودتو از دست میدی.وطنتو از دست میدی.اسم کشورت عوض میشه.و من فکر نمیکنم کسی که حتی یه ذره وطنشو دوست داشته باشه همچین چیزیو بخواد.
خوب مگه یه کار خیلی بد،یه کاریو که کمتر بده توجیه میکنه؟؟؟کار اسرائیلیا بد و وحشیگرانه ست،قبول دارم.اما مگه میتونید حمله ی اعراب به ایران و ویران کردنشو و هزارتا وحشیگری دیگری رو که اونا کردن با بدی کار الان اسرائیلیا توجیه کنید؟؟؟

الان داریم از بحث خارج میشیم . بحث ما اینه که اورشلیم واقعا متعلق به کیه . نه اینکه کوروش با یهودیا چطور رفتار کرده
یهودیا هیچ وقت وفای به عهد نکردن . از زمان حضرت موسی گرفته که وقتی هنوز موسی زنده بود در حالی که بهش ایمان اورده بودن بهش پشت کردن و یه مجسمه به شکل بز ساختن و اونو به خدایی گرفتن تا زمان حضرت محمد که با پیامبر یه عهد نامه صلح امضا کردن و بعد صلح رو شکستن تا الان و مسئله اورشلیم

rojin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
تو ایران صنعتی شریف(در
رشته دانشگاه

به نقل از NADIMATRIX :
الان داریم از بحث خارج میشیم . بحث ما اینه که اورشلیم واقعا متعلق به کیه . نه اینکه کوروش با یهودیا چطور رفتار کرده
یهودیا هیچ وقت وفای به عهد نکردن . از زمان حضرت موسی گرفته که وقتی هنوز موسی زنده بود در حالی که بهش ایمان اورده بودن بهش پشت کردن و یه مجسمه به شکل بز ساختن و اونو به خدایی گرفتن تا زمان حضرت محمد که با پیامبر یه عهد نامه صلح امضا کردن و بعد صلح رو شکستن تا الان و مسئله اورشلیم
خوب وفای به عهد نکرده باشن.در هر صورت مسلمونا اون موقع(همون چند صد سال پیش) حق نداشتن وطنشونو ازشون بگیرن.عین اینه که بگی چون یکی دروغ گوئه و بی وفا تو از خونش بندازیش بیرون!

sk1v

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران

به نظر من تمام فلسطین متعلق به ترکیب جمعیتی اصلی اونجا یعنی اکثریت مسلمان ,اقلیت مسیحی واقلیتی یهودی با جمعیتی کمتر از مسیحیان هست
آخه اگه بگیم چون زمانی متعلق به یهودیها بوده حالا هم مال یهودیهاست خب تا نزدیکی وین زمانی دست عثمانی بوده یا عراق زمانی مال ایران و زمانی
مال عثمانی بوده و قوم آریایی هم گویا از فلات سیبری اومدن پس باید هرچی برگرده به همون شکل و به نظر مسخره میاد

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از روژین :
خوب وفای به عهد نکرده باشن.در هر صورت مسلمونا اون موقع(همون چند صد سال پیش) حق نداشتن وطنشونو ازشون بگیرن.عین اینه که بگی چون یکی دروغ گوئه و بی وفا تو از خونش بندازیش بیرون!

ببین اینکه چی شد جنگ های صلیبی شروع شد و مسلمونا به اورشلیم حمله کردن رو میدونی ؟
جنگ های صلیبی رو مسیحی ها شروع کردن نه مسلمونا
اون زمان هم مسلمونا اورشلیم رو از مسیحی ها گرفتن نه یهودیا چون دیگه یهودی ای اونجا وجود نداشت چون یا مسلمون شده بودن و یا مسیحی
یهودیا فقط زمان حضرت موسی بود که ساکن فلسطین بودن و بعد از اون و با ظهور اسلام و مسیحت اکثریتشون به این دوتا دین رو اوردن

به نقل از sk1v :
به نظر من تمام فلسطین متعلق به ترکیب جمعیتی اصلی اونجا یعنی اکثریت مسلمان ,اقلیت مسیحی واقلیتی یهودی با جمعیتی کمتر از مسیحیان هست
آخه اگه بگیم چون زمانی متعلق به یهودیها بوده حالا هم مال یهودیهاست خب تا نزدیکی وین زمانی دست عثمانی بوده یا عراق زمانی مال ایران و زمانی
مال عثمانی بوده و قوم آریایی هم گویا از فلات سیبری اومدن پس باید هرچی برگرده به همون شکل و به نظر مسخره میاد

دقیقا چیزی بود که من میخواستم بگم
یعنی زمانی قسمتی از یونان (مقدونیه) هم جز ایران محسوب میشد ولی آیا ایرانی ها الان میتونن ادعای مالکیت اونجا رو داشته باشن ؟
معلومه که نه

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

اگر میخوایین درباره جنگ های صلیبی و چگونگی تصرف اورشلیم و شکست مسیحی ها اطلاعات بیشتری داشته باشین توصیه میکنم فیلم Kingdom of Heaven (فرمانروایی بهشت ) رو ببینین چون توی این فیلم برعکس خیلی از فیلم های دیگه ای که درباره مسلمونا ساخته شده مسلمونا رو آدم های صلح جو و نه جنگ طلب نشون داده و کاملا برعکس , مسیحی های اون زمان رو ادم های بی رحم و جنگ طلب نشون داده و علت شروع جنگ بین مسلمونا و مسیحیا رو گفته و شخصیت صلاح الدین رو توی این فیلم کاملا بررسی کرده و همچنین نحوه تصرف اورشلیم و اینکه اصلا چی شد که همچین اتفاقی افتاد رو کاملا نشون داده

توی این فیلم صلاح الدین چند بار مسیحی ها رو فریب میده و کاری میکنه خودشون با پای خودشون به قتلگاهشون برن . همچنین احترامی رو که صلاح الدین واسه مسیحی ها قائل بوده رو به وضوح نشون میده تا جایی که بعد از چند روز جنگ بین برای تصرف اورشلیم وقتی که مسیحی ها تلفات زیادی میدن و حاضر به تسلیم شدن میشن صلح الدین به همه ساکنین شهر حتی ملکه امان میده و نمیزاره کوچکترین تعرضی به مال و اموالشون بشه

i217754_l835170320661ba8a4312.jpg

در آخر فیلم این جمله نوشته میشه : Nearly a thousand years later peace in the Kingdom of heaven remains elusive
که ترجمش این میشه : تقریبا هزار سال بعد در سرزمین بهشت صلح کماکان ناپایدار است
که اشاره داره به وضعیت فعلیه فلسطین و اسراییل
در کل من تا به حال فیلمی رو ندیده بودم که تا به این حد در بیان واقعیت ها کامل عمل کنه
در هر صورت اگر میخاین یه منبع خوب درباره جنگ های صلیبی و اورشلیم داشته باشین دیدن این فیلم رو بهتون توصیه میکنم

sjazayeri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب ۱
شهر
شیراز
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر

اصلا چه معنی میده که ما بیاییم یه بخش از زمین رو متعلق به یه عده بدونیم بخاطر اینکه به یه دین خاص معتقدند؟ [-(
واقعا که هیچ چیز در دنیا به اندازه دین باعث اختلاف و آدم کشی تو دنیا نشده [-(

بالا