• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اورشلیم متعلق به کیست ؟

• شروع کننده موضوع NEO
  • تاریخ شروع

به نظر شما مالک اصلی اورشلیم کدوم یکیه ؟

• رای‌دهندگان
    36

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی
پاسخ : اورشلیم متعلق به کیست ؟

به نقل از NADIMATRIX :
پس این کار از نظر من کاملا غلطه و زمینی که به زور از دست یه عده گرفته بشه و عده ای ساکنانش کشته بشن و مابقی از اونجا اخراج بشن و یه شبه اون زمین صاحب دیگه ای پیدا کنه کاملا غلطه و اون سرزمین با حضور صاحبای غیر واقیعیش مشروعیت نداره
دیگه نمیدونم به چه زبونی باید اینو بگم !!!
هرکی زوره بیشتری داشته باشه سرزمینه بیشتری گیرش میاد. فعلا هم که هیچکس و هیچ قانونی نمی تونه جلوی این رو بگیره.
هیچ قومی از همون ابتدای آفرینش زمین صاحب یک منطقه و سرزمینه خاص نبوده و مطمئنا اون ها هم این سرزمین رو به زور از یک عده گرفتن و این سرزمین تا حالا چند دست گشته! چه طور تا حالا مشروعیت داشته ولی حالا که زورشون نمیرسه نا مشروع شده!

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

اصلا به نظرت منطقیه که اسراییل برای آزاد کردن فقط 2 نفر ارتشش رو راه بندازه . از زمین و هوا و دریا لبنان رو بمب بارون کنه . در آخر هم با کلی تلفات و هزینه معلوم نباشه که 2 تا اسیر رو بتونه آزاد کنه یا نه . تلفات اسراییل تو حمله به لبنان که خیلی بیشتر از 2 نفر بود . پس نتیجه میگیریم برای ازادی اونا اینهمه تلفات نداده و هدف جنگ چیز دیگه ای بوده . پس بازم نتیجه میشه که آزادی این دوتا اسیر فقط بهانه ای برای شروع جنگ بوده
اون دوتا اسیر بهانه بودند اما :
جا داره اینجا یک نکته ی کوچیک بگم که طبق تحلیلهای کارشناسان جهانی!!! هدف از حمله ی اسرائیل به لبنان تضعیف حزب الله و از بین بردن این گروه بود! تا امینت مرزها و شهرونداش رو حفظ کنه! برای مثال تصور کن ایران برای حفاظت از جان مردم مرزهای شرقی کشور که توسط گروههای تروریستی افغان تهدید میشن به مناطق غربی افغانستان حمله کنه و اونجا رو پاکسازی کنه!!
شما تصور کن داری تو مشهد زندگی میکنی بعد یک گروه تروریستی افغان هم با موشکهایی که از چین!! میگیره کشور تو رو تهدید میکنه که با موشک مشهد رو میزنیم!! در این صورت ایران هم میتونه طی یک عملیات پیشدستانه به اون گروه که تو خاک کشور همسایه هستند حمله کنه!!
این هم دلیل جنگ اسرائیل و حزب الله! ( بهتره جنگ اسرائیل و لبنان رو بکار نبریم! چون دولت لبنان در این جنگ شرکتی نداشت!)

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از NADIMATRIX :
اصلا به نظرت منطقیه که اسراییل برای آزاد کردن فقط 2 نفر ارتشش رو راه بندازه . از زمین و هوا و دریا لبنان رو بمب بارون کنه . در آخر هم با کلی تلفات و هزینه معلوم نباشه که 2 تا اسیر رو بتونه آزاد کنه یا نه . تلفات اسراییل تو حمله به لبنان که خیلی بیشتر از 2 نفر بود . پس نتیجه میگیریم برای ازادی اونا اینهمه تلفات نداده و هدف جنگ چیز دیگه ای بوده . پس بازم نتیجه میشه که آزادی این دوتا اسیر فقط بهانه ای برای شروع جنگ بوده
و اینکه نتونه لبنان رو زمیمه خودش کنه از نظر من محاله چون یهودیا لبنان رو جزو خاک خودشون میدونن
(انگار دوباره باید قضیه نیل تا فرات رو بگم!!!)
آره كه منطقيه !
اسرائيل يه قدرت نظامي خيلي خيلي بزرگ و معروف توي دنياست ! حالا فكر كن يه گروهك تروريستي به اسم حزب الله بياد تحديدش كنه ! حالا تحديد به كنار ، جسارتشو اونقدر زياد كنه كه بياد سربازاي اسرائيلو گروگان بگيره ! خب مشخصه يه بار براي هميشه ميزنه حالشونو ميگيره تا ديگه جرات نكنن همچين كارايي بكنن !

ببين قضيه نيل تا فراتو بگو شايد تعريف من/تو اشتباه باشه !
اما اين قضيه مال نشستاي اولشونه نه الان كه به قول تو قرن 21 ِ ! الان اسرائيل نميتونه هيچگونه ادعايي داشته باشه حتي اگه همه مردمش اين ادعا رو داشته باشن ! اگر همه مردم ايران بگن ارمنستان مال ماست و ايران هم بش حمله كنه مگه اون كشور جزو خاك ايران ميشه ؟ اصلا به ايران ربطي نداره ، خودشون بايد رفراندوم بزارن !

به نقل از NADIMATRIX :
الان به من بگو معنی این جمله "هدف کلّی همهٔ این کنفرانس‌ها توافق در مورد چهره جهان پس از پایان جنگ جهانی دوم بود." که میگی هدف از تشکیل کنفرانس تهران بوده چیه ؟
چهره جهان یعنی چی ؟
عزیز من هدف از تشکیل این کنفرانس گشایش جبهه دوم در غرب اروپا بود . چند بار باید اینو بگم ؟
جبهه دوم یعنی اینکه آمریکا به طور علنی وارد جنگ میشه و در صورت پیروزی متفقین سهم میبره
چهره كلي جهان همون تقسيم شدن جهان به بلوك شرقي/غربي بود ! پيروزي متفقين توي 1943 تقريبا قطعي بود !‌آمريكا هم 1941 وارد جنگ شد ، قرارداد وام_اجاره هم كه مال قبلترش بود ! اينا مسائل مربوط به انگليس/آمريكا/روسيه بودن كه تا قبل از اون مطرح شده بودن براي شكست آلمان ! ولي 1943 ديگه درباره چي ميخواستن بحث كنن ؟؟؟

به نقل از NADIMATRIX :
ببین تو دسته بندی موجودات زنده 3 سه تا رده بندی کلی هست :
1.گیاهان
2.حیوانات
3.انسان ها
از بین این 3 تا فقط انسان ها هستن که میتونن بین خودشون قانون تعیین کنن و هر وقت خواستن عوضش کنن . حالا فرض میکنیم قانونی وجود نداره و هرکی آزاده هر کاری که میخاد بکنه . مثلا فلان شخص تصمیم میگیره یه عده رو بکشه و محل زندگیشون رو بزور ازشون بگیره . طبق حرفای شما این کار کاملا درسته ولی بنظر من این کار کاملا غلطه چون اینجوری دیگه فرقی بین انسان و حیوان وجود نداره و قانونی به نام قانون جنگل همه جا برپا میشه . پس این کار از نظر من کاملا غلطه و زمینی که به زور از دست یه عده گرفته بشه و عده ای ساکنانش کشته بشن و مابقی از اونجا اخراج بشن و یه شبه اون زمین صاحب دیگه ای پیدا کنه کاملا غلطه و اون سرزمین با حضور صاحبای غیر واقیعیش مشروعیت نداره
دیگه نمیدونم به چه زبونی باید اینو بگم !!!

تو تفاوت انسان و حيوان رو در چي ميدوني ؟
اصلا اين دسته بنديت از موجودات زنده از كجا اومد ؟ كدوم كتاب علمي اينجوري موجودات زنده رو دسته بندي كرده ؟

بابا ميگم آدم عقل داره و بر اساس عقلش قانون تعيين ميكنه ، اين قانونا يه جور محدوديت توي انجام يه سري كارهاي خاص واسش مياره ، حالا اگه قانون-محدوديتي در مورد يك كار خاص وجود نداشته باشه انسان آزاده اون رو انجام بده !

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از HIM :
هرکي زوره بيشتري داشته باشه سرزمينه بيشتري گيرش مياد. فعلا هم که هيچکس و هيچ قانوني نمي تونه جلوي اين رو بگيره.
هيچ قومي از همون ابتداي آفرينش زمين صاحب يک منطقه و سرزمينه خاص نبوده و مطمئنا اون ها هم اين سرزمين رو به زور از يک عده گرفتن و اين سرزمين تا حالا چند دست گشته! چه طور تا حالا مشروعيت داشته ولي حالا که زورشون نميرسه نا مشروع شده!
حرفات که همه تکراريه يه چيز جديد بگو
اگه ص 1و2 رو خونده باشي من طبق تاريخ گفتم که تو جريان جنگ هاي صليبي هيچ يهودي اي درگير در جنگ نبود و جنگ بين مسلمونا و مسيحيا بود پس يهوديا تو اين مورد اصلا نميتونن ادعايي واسه مالکيت اونجا داشته باشن
در ضمن نقل قول رو کامل کن نه نصفه و نيمه
به نقل از Ali pasha :
اون دوتا اسير بهانه بودند اما :
جا داره اينجا يک نکته ي کوچيک بگم که طبق تحليلهاي کارشناسان جهاني!!! هدف از حمله ي اسرائيل به لبنان تضعيف حزب الله و از بين بردن اين گروه بود! تا امينت مرزها و شهرونداش رو حفظ کنه! براي مثال تصور کن ايران براي حفاظت از جان مردم مرزهاي شرقي کشور که توسط گروههاي تروريستي افغان تهديد ميشن به مناطق غربي افغانستان حمله کنه و اونجا رو پاکسازي کنه!!
شما تصور کن داري تو مشهد زندگي ميکني بعد يک گروه تروريستي افغان هم با موشکهايي که از چين!! ميگيره کشور تو رو تهديد ميکنه که با موشک مشهد رو ميزنيم!! در اين صورت ايران هم ميتونه طي يک عمليات پيشدستانه به اون گروه که تو خاک کشور همسايه هستند حمله کنه!!
اين هم دليل جنگ اسرائيل و حزب الله! ( بهتره جنگ اسرائيل و لبنان رو بکار نبريم! چون دولت لبنان در اين جنگ شرکتي نداشت!)

خوب من هم دارم همين رو ميگم که اسراييل فقط به بهانه 2تا اسيرش به لبنان حمله کرد .ديگه هدف جنگ هرچي که بوده بماند

به نقل از Dr.Eniac :
آره كه منطقيه !
اسرائيل يه قدرت نظامي خيلي خيلي بزرگ و معروف توي دنياست ! حالا فكر كن يه گروهك تروريستي به اسم حزب الله بياد تحديدش كنه ! حالا تحديد به كنار ، جسارتشو اونقدر زياد كنه كه بياد سربازاي اسرائيلو گروگان بگيره ! خب مشخصه يه بار براي هميشه ميزنه حالشونو ميگيره تا ديگه جرات نكنن همچين كارايي بكنن !
بين قضيه نيل تا فراتو بگو شايد تعريف من/تو اشتباه باشه !
اما اين قضيه مال نشستاي اولشونه نه الان كه به قول تو قرن 21 ِ ! الان اسرائيل نميتونه هيچگونه ادعايي داشته باشه حتي اگه همه مردمش اين ادعا رو داشته باشن ! اگر همه مردم ايران بگن ارمنستان مال ماست و ايران هم بش حمله كنه مگه اون كشور جزو خاك ايران ميشه ؟ اصلا به ايران ربطي نداره ، خودشون بايد رفراندوم بزارن !
به هیچ وجه منطقی نیست که بیاد برای ازادی 2 نفر کلی کشته و زخمی بده !!!
الان ایرانم از آمریکا 3 تا اسیر داره . آیا آمریکا به ایران حمله میکنه برای ازادی اونا ؟
قدرت نظامی که بالاتر از آمریکا نیست . لابد به نظرت اسراییلم از آمریکا قویتره
همين قدرت نظامي خيلي خيلي بزرگ از حزب الله شکسن خورد ! در واقع حزب الله اولين شکست تاريخ اسراييل رو رقم زد !
در ضمن حزب الله گروهک تروريستي نيست و يه سازمان که از طرف حزب راست گراي لبنان و ايضا ايران حمايت ميشه و تا حالا هيچ مدرکي مبني بر عمليات تروريستي به دست حزب الله به دست نيومده و اون دوتا اسراييل هم در جريان آزاد سازي جنوب لبنان اسير شده بودن
تررويست واقعي اسراييله که مياد دانشمنداي ما رو ترور ميکنه
چشمات رو به روي حقيقت باز کن !!!
قضیه نیل تا فرات رو هم 10 بار قبلا گفتم اگه یادت رفته یا نخوندی بگو تا شماره پست رو بدم

به نقل از Dr.Eniac :
چهره كلي جهان همون تقسيم شدن جهان به بلوك شرقي/غربي بود ! پيروزي متفقين توي 1943 تقريبا قطعي بود !‌آمريكا هم 1941 وارد جنگ شد ، قرارداد وام_اجاره هم كه مال قبلترش بود ! اينا مسائل مربوط به انگليس/آمريكا/روسيه بودن كه تا قبل از اون مطرح شده بودن براي شكست آلمان ! ولي 1943 ديگه درباره چي ميخواستن بحث كنن ؟؟؟

آمریکا با ورودش به جنگ و ایجاد جبهه دوم آلمان رو مجبور کرد که همزمان در دو جبهه بجنگه یکی از طرف شرق با شوروی دومی از طرف غرب با آمریکا و انگلیس و...
پیروزی متفقین تا قبل از ورود آمریکا حتمی نبود ! با ورود آمریکا بود که کمر آلمان تو جنگ شکست
در کنفرانس تهران آمریکا رسما وارد جنگ شد وتاریخ ورودش هم سال 1941 نبود !!!
باور نمیکنی اینو بخون :
در ۶ ژوئن ۱۹۴۴ نیروهای متفقین مرکب از ارتش‌های کشورهای انگلستان، کانادا و ایالات متحده آمریکا به اتفاق واحدهایی از ارتش فرانسه آزاد عملیات پیاده شدن در ساحل نرماندی(ساحل کانال مانش) را آغاز کردند. هدف این اردوکشی، آزاد کردن فرانسه و سپس اروپای غربی از چنگال هیتلر و سبک کردن بار جنگ از دوش ارتش روسیه شوروی بود تا روس‌ها بتوانند به سرعت آلمانی‌ها را از خاک خود برانند. در نتیجه از دو بخش شرقی و غربی اروپا هیتلر در محاصره قرار گرفت و برلین در ۸ مه ۱۹۴۵ پس از خودکشی هیتلر سقوط کرد.در پی مرگ هیتلر دریادار فون دونیتس که از سوی هیتلر پیشوای دولت نازی شده بود تسلیم بی قید و شرط را در برابر متفقین پذیرفت

منبع و متن کامل

به نقل از Dr.Eniac :
تو تفاوت انسان و حيوان رو در چي ميدوني ؟
اصلا اين دسته بنديت از موجودات زنده از كجا اومد ؟ كدوم كتاب علمي اينجوري موجودات زنده رو دسته بندي كرده ؟
بابا ميگم آدم عقل داره و بر اساس عقلش قانون تعيين ميكنه ، اين قانونا يه جور محدوديت توي انجام يه سري كارهاي خاص واسش مياره ، حالا اگه قانون-محدوديتي در مورد يك كار خاص وجود نداشته باشه انسان آزاده اون رو انجام بده !
انسان و حیوان تو خیلی چیزا تفاوت دارن . مثل قدرت تصمیم گیری , قوه عقل و.....
نمیدونم اینجا کلاس دینیه یا انجمن تاریخ و تمدن
این چه سوالی آخه ؟
حتما الانم میای میگی انسان و حیوان هیچ تفاوتی با هم ندارن دیگه ؟
یعنی اگه قانونی وجود نداشته باشه آدم آزاده هر کاری میخاد بکنه ؟ چون صرفا چیزی به نام قانون نیست ؟
اصلا دسته بندی موجودات زنده رو خودت بگو چون من رشتم زیست نیست تو این مورد ضعیفم (نمیدونم شما هم زیست هستی یا نه)
اصلا هر دسته بندی شما کردی من قبول میکنم !

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از NADIMATRIX :
حرفات که همه تکراريه يه چيز جديد بگو
اگه تو یک بار به حرف های من فکر کنی و حداقل سعی کنی بفهمی من مجبور نمیشم حرفام هر بار با یه مثال و روش جدید بگم که فهمش برات آسون بشه.

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از NADIMATRIX :
آمریکا با ورودش به جنگ و ایجاد جبهه دوم آلمان رو مجبور کرد که همزمان در دو جبهه بجنگه یکی از طرف شرق با شوروی دومی از طرف غرب با آمریکا و انگلیس و...
پیروزی متفقین تا قبل از ورود آمریکا حتمی نبود ! با ورود آمریکا بود که کمر آلمان تو جنگ شکست
باور نمیکنی اینو بخون :
منبع و متن کامل

:O واقعا تعجب می کنم! یا مطالعاتت کمه و با این وجود با اطلاعات غلط بحث می کنی، یا ما رو گیر آوردی!
آمریکا در دسامبر 1941 بعد از این که ژاپنی ها به پرل هاربور حمله کردن (با این بهانه که آمریکا به دنبال قانون وام و اجاره به متفقین کمک می کرد و ژاپن میخواست با این کار، جلوی کمک به متفقین رو بگیره) مستقیما وارد جنگ شد، توی کنفرانس تهران همونطور که مهران گفت پیروزی متفقین قطعی شده بود و کنفرانس سر چیدمان کشورها، مرزها و بلوک بندی ها بود

به نقل از NADIMATRIX :
انسان و حیوان تو خیلی چیزا تفاوت دارن . مثل قدرت تصمیم گیری , قوه عقل و.....
نمیدونم اینجا کلاس دینیه یا انجمن تاریخ و تمدن
دقیقا چون اینجا کلاس دینی نیست و انجمن تاریخ و تمدنه، نمیشه از اصطلاحات دینی و معارف برای بحث علمی تاریخی استفاده کرد

به هر حال واقعیت اینه که انسان ها (حالا حیوان یا دارای قدرت تفکر و فلان یا هرچی) یه سری قوانین موضعی رو تنظیم می کنن که در هر زمان متفاوته و تا وقتی قوانین برقراره همه انسانها میتونن در چارچوب قوانین هر کاری بکنن، و واقعیت تابع اینه که بعد از جنگ جهانی و حتی تا زمان جنگ کویت، کشور گشایی از طریق حمله به سایر کشورها غیر قانونی نبود، پس اسرائیل یا ایران یا جزایر کمور یا هر کشور دیگه ای میتونست به هر جایی حمله کنه و اونجا رو ضمیمه کنه، پس اسرائیل مقادیری از زمین های نواحی عرب نشین اسرائیل کنونی رو خرید و با اجازه قیم اعلام استقلال کرد، بعد هم چند جای دیگه رو گرفت و بعد از تصویب قانون عدم کشورگشایی از طریق جنگ دیگه مرزها رو گسترش نداد
حله؟

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از GCD :
:O واقعا تعجب می کنم! یا مطالعاتت کمه و با این وجود با اطلاعات غلط بحث می کنی، یا ما رو گیر آوردی!
آمریکا در دسامبر 1941 بعد از این که ژاپنی ها به پرل هاربور حمله کردن (با این بهانه که آمریکا به دنبال قانون وام و اجاره به متفقین کمک می کرد و ژاپن میخواست با این کار، جلوی کمک به متفقین رو بگیره) مستقیما وارد جنگ شد، توی کنفرانس تهران همونطور که مهران گفت پیروزی متفقین قطعی شده بود و کنفرانس سر چیدمان کشورها، مرزها و بلوک بندی ها بود

توجه نمیکنی یا نمیخای بکنی . من حرفی از بندر مروارید زدم ؟ یا مثلا منکر حمله ژاپن به آمریکا شدم ؟
من گفتم جبهه غرب در اروپا و گفتم در کنفرانس تهران آمریکا رسما وارد جنگ شد

به نقل از GCD :
به هر حال واقعیت اینه که انسان ها (حالا حیوان یا دارای قدرت تفکر و فلان یا هرچی) یه سری قوانین موضعی رو تنظیم می کنن که در هر زمان متفاوته و تا وقتی قوانین برقراره همه انسانها میتونن در چارچوب قوانین هر کاری بکنن، و واقعیت تابع اینه که بعد از جنگ جهانی و حتی تا زمان جنگ کویت، کشور گشایی از طریق حمله به سایر کشورها غیر قانونی نبود، پس اسرائیل یا ایران یا جزایر کمور یا هر کشور دیگه ای میتونست به هر جایی حمله کنه و اونجا رو ضمیمه کنه، پس اسرائیل مقادیری از زمین های نواحی عرب نشین اسرائیل کنونی رو خرید و با اجازه قیم اعلام استقلال کرد، بعد هم چند جای دیگه رو گرفت و بعد از تصویب قانون عدم کشورگشایی از طریق جنگ دیگه مرزها رو گسترش نداد
حله؟

حرف من اینه که چون صرفا قانونی وجود نداره دلیل نمیشه ما هر کاری که میخام بکنیم.
حال هی شما بیا بگو غیر قانونی نبود تا منم بگم حتما نباید قانونی باشه !!!

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از NADIMATRIX :
توجه نمیکنی یا نمیخای بکنی . من حرفی از بندر مروارید زدم ؟ یا مثلا منکر حمله ژاپن به آمریکا شدم ؟
من گفتم جبهه غرب در اروپا و گفتم در کنفرانس تهران آمریکا رسما وارد جنگ شد
:)) خوب عزیزم، آمریکا بعد از حمله ژاپن به پرل هاربور وارد جنگ شد دیگه! اینو که قبول داری؟ توی همون رفرنس خودت هم نوشته (ویکی پدیا)

واقعه حمله ژاپن که متحد آلمان بود، به بندر «پرل هاربور» در هاوایی و خسارت دیدن سنگین نیروی دریایی آمریکا مستقر در این جزیره، باعث شد که آمریکا در دسامبر ۱۹۴۱ به ژاپن اعلان جنگ دهد و کشور ایالات متحده در این مرحله رسماً و عملاً با آلمان و ژاپن و ایتالیا وارد جنگ و جنگ از محدودهٔ اروپا خارج شد و جنبه جهانی پیدا کرد.
پس این موضوع حله

به نقل از NADIMATRIX :
حرف من اینه که چون صرفا قانونی وجود نداره دلیل نمیشه ما هر کاری که میخام بکنیم.
حال هی شما بیا بگو غیر قانونی نبود تا منم بگم حتما نباید قانونی باشه !!!
آها پس دیدگاه هامون فرق می کنه
ببین، من و سایر دوستان داریم از دید قانونی و قواعد حاکم بر دنیا بررسی می کنیم و به این نتیجه می رسیم که اسرائیل کار اشتباهی نکرده
اما تو از دید اخلاقی نگاه می کنی، که خوب در این صورت باید قانون رو کلا ملغی کنیم و از این دید هر کشوری در هر دوره تاریخی کشورگشایی کنه کار بدی کرده
درسته؟

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از GCD :
خوب عزیزم، آمریکا بعد از حمله ژاپن به پرل هاربور وارد جنگ شد دیگه! اینو که قبول داری؟ توی همون رفرنس خودت هم نوشته (ویکی پدیا)
پس این موضوع حله
GCD , دلبندم ....
نه حل نیست . من منظورم ورود آمریکا به غرب اروپا و ایجاد جبهه دومه
الان معلوم شد چرا نمیگری . حتما تو غرب اروپا رو ژاپن حساب کردی :))

به نقل از GCD :
آها پس دیدگاه هامون فرق می کنه
ببین، من و سایر دوستان داریم از دید قانونی و قواعد حاکم بر دنیا بررسی می کنیم و به این نتیجه می رسیم که اسرائیل کار اشتباهی نکرده
اما تو از دید اخلاقی نگاه می کنی، که خوب در این صورت باید قانون رو کلا ملغی کنیم و از این دید هر کشوری در هر دوره تاریخی کشورگشایی کنه کار بدی کرده
درسته؟

من نگفتم در هر دوره تاریخی کشور گشایی کار درستی نبوده . من قرن بیستم رو گفتم و گفتم دیگه دوران چیزی به نام کشور گشایی گذشته
یه مثال واست میزنم تا متوجه شی
زمانی بود که هر وقت کشور A یه فرستاده به کشور B میفرستاد اگه اون کشور با پیام کشور A موافق بود همراه فرستاده اون کشور کلی هدیه واسه پادشاه اون کشور میفرستاد ولی اگه مخالف پیام فرستاده شده بود سر اون فرستاده رو واسه پادشاهشون میفرستاد
الان 1000 سال پیش نیست که چون صرفا قانونی نیست هرکی هر کاری دلش میخاد بکنه

پ.ن : خواهشا از این به بعد در مورد مسائل اصلی صحبت کنین

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از NADIMATRIX :
GCD , دلبندم ....
نه حل نیست . من منظورم ورود آمریکا به غرب اروپا و ایجاد جبهه دومه
الان معلوم شد چرا نمیگری . حتما تو غرب اروپا رو ژاپن حساب کردی :))
lol خوب از اول میگفتی! تو هی میگی آمریکا بعد از کنفرانس تهران رسما وارد جنگ شد!

به نقل از NADIMATRIX :
من نگفتم در هر دوره تاریخی کشور گشایی کار درستی نبوده . من قرن بیستم رو گفتم و گفتم دیگه دوران چیزی به نام کشور گشایی گذشته
یه مثال واست میزنم تا متوجه شی
زمانی بود که هر وقت کشور A یه فرستاده به کشور B میفرستاد اگه اون کشور با پیام کشور A موافق بود همراه فرستاده اون کشور کلی هدیه واسه پادشاه اون کشور میفرستاد ولی اگه مخالف پیام فرستاده شده بود سر اون فرستاده رو واسه پادشاهشون میفرستاد
الان 1000 سال پیش نیست که چون صرفا قانونی نیست هرکی هر کاری دلش میخاد بکنه
چرا در قرن بیستم وقتی قانون نمیگه کشورگشایی جنگی ممنوعه، نمیشه این کار رو کرد؟ بالاخره یا باید قانونی بگیری یا اخلاقی، اگه قانونا باشه که مشخصه، اگه هم اخلاقی در نظر بگیری 1946 با 1546 تفاوتی نداره
ضمن این که اخلاقیات روی منبر مورد توجهن، نه روابط سیاسی جهانی

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از GCD :
چرا در قرن بیستم وقتی قانون نمیگه کشورگشایی جنگی ممنوعه، نمیشه این کار رو کرد؟ بالاخره یا باید قانونی بگیری یا اخلاقی، اگه قانونا باشه که مشخصه، اگه هم اخلاقی در نظر بگیری 1946 با 1546 تفاوتی نداره
ضمن این که اخلاقیات روی منبر مورد توجهن، نه روابط سیاسی جهانی

اینکه شما و یکی دو نفر دیگه میگین تا قبل از اینکه اسراییل بخاد کشور گشایی کنه قانونی وجود نداشته که خلاف این کار باشه با این مطلب در تضاد کامله

*وضعیت اورشلیم یکی از مهمترین موضوعات در مناقشه اسرائیل و فلسطین بوده‌است، در سال ۱۹۴۷ قطعنامه ۱۸۱ مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مورد حکومت آینده فلسطین مقرر کرد تا این شهر برای یک دوره ده ساله تحت کنترل هیچ کدام از دو کشور فلسطین و اسرائیل قرار نگیرد و با یک رژیم ویژه بین‌المللی با نظارت سازمان ملل اداره شود. اما این طرح هیچگاه اجرایی نشد. با پایان جنگ ۱۹۴۸ بخش غربی شهر به تصرف اسرائیل و بخش شرقی به تصرف اردن درآمد و اسرائیل در جنگ ۱۹۶۷ بخش شرقی را نیز تصرف کرد.
در ۳۱ ژوئیه سال ۱۹۸۰ با تایید کنست پایتختی اورشلیم طبق مرزهای تعیین شده توسط دولت اسراییل در سال ۱۹۶۷، به یک اصل قانونی در حقوق اسراییل تبدیل شد. در پاسخ شورای امنیت طی قطعنامهٔ ۴۷۸ در همان سال اسراییل را برای اتخاذ این قانون سرزنش کرد، و تاکید کرد که این مخالف قانونهای بین المللی است، و از اطلاق پذیری کنوانسیون ۱۹۴۹ ژنو بر بخش غربی اورشلیم جلوگیری نخواهد کرد، زیرا این شهر جزء فر مانداری اورشلیم تحت قدرت ملی فلسطین پنداشته می شود. سازمان آزادی بخش فلسطین مرکزی را در بیت الشرق اورشلیم اداره می کرد که به دستور وزارت کشور اسراییل بسته شد*

الان این با چیزی که شما میگین جور در نمیاد !!!
یا شما درباره کشور گشایی و قوانینش در اشتباهید یا سازمان ملل حواسش نبوده و اشتباهی قطعنامه داده !!!
اگه میشه در مورد حرفاتون یه منبع بگید چون من تا حال واسه همه حرفام منبع دادم

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

البته این چیزی که تو دادی منبع نیست، چرا که طبق سرچ من فقط توی چند سایت مذهبی اومده تحت عنوان "اورشلیم کجاست"
اما خوب، بر اساس همین صحبت می کنیم اگه قبول داری:

طبق این در سال 1947 سازمان ملل گفته اورشلیم برای 10 سال تحت نظر سازمان ملل اداره بشه، 10 سال و بعد از اون تکلیف معین نیست. بعد با جنگ 1948 اسرائیل بخش غربی رو گرفته، اما پایتخت اسرائیل نیست حتی تا 1967 هم تمام شهر رو نگرفته بوده و پایتختش نبوده. 20 سال بعد از اون قطعنامه اسرائیل اورشلیم رو گرفته و 33 سال بعد از قطعنامه اورشلیم رو پایتخت کرده، یعنی زمانی که منع قانونی نبوده و تازه فلسطین هم داشته اونجا رو اداره می کرده! ضمن این که نگفته این مدت فلسطین چکار میکرده!

ارتباط این متن رو به این که میگی قانون مخالف کشورگشایی وجود داشته نفهمیدم!

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به هیچ وجه منطقی نیست که بیاد برای ازادی 2 نفر کلی کشته و زخمی بده !!!
الان ایرانم از آمریکا 3 تا اسیر داره . آیا آمریکا به ایران حمله میکنه برای ازادی اونا ؟
قدرت نظامی که بالاتر از آمریکا نیست . لابد به نظرت اسراییلم از آمریکا قویتره
همين قدرت نظامي خيلي خيلي بزرگ از حزب الله شکسن خورد ! در واقع حزب الله اولين شکست تاريخ اسراييل رو رقم زد !
در ضمن حزب الله گروهک تروريستي نيست و يه سازمان که از طرف حزب راست گراي لبنان و ايضا ايران حمايت ميشه و تا حالا هيچ مدرکي مبني بر عمليات تروريستي به دست حزب الله به دست نيومده و اون دوتا اسراييل هم در جريان آزاد سازي جنوب لبنان اسير شده بودن
تررويست واقعي اسراييله که مياد دانشمنداي ما رو ترور ميکنه
چشمات رو به روي حقيقت باز کن !!!

ایران چطوری از آمریکا اسیر گرفته ؟ بدون شک علتش ورود غیرقانونی به خاک کشور بوده !
ولی اسیرای اسرائیلی این نبوده قضیشون ، حزباللهیا میریزن تو پاسگاه اسرائیلی سه تا سربازو میکشن ، دوتا سربازو اسیر میکنن میبرن ! یعنی یه جوری تجاوز میکنن به خاک اسرائیل که جوابشو خیلی خیلی خوب میگیرن !

اینکه میگن اسرائیل جنگو باخت به این دلیل بود که نتونست به هدفش که پس گرفتن دوتا سرباز زنده بود برسه و جنازشونو تحویل گرفت !!!

جفتشون از هم بدترن ، ولی من از بین بد و بدتر بد رو انتخاب میکنم ....

ببین کمر آلمان وقتی شکست که موسولینی از قدرت عزل شد ! وقتی بود که اون ژاپنی های ابله دیوونه بازی دراوردن و احساس من یه خریم بهشون دست داده بود !
اتفاقا آمریکا بلافاصله بعد از اون حمله ژاپنی ها وارد جنگ شد و همون موقع به آلمان ، ایتالیا ، ژاپن اعلان جنگ کرد !!!!
گشایش جبهه دوم هم که روش کلیک کردی فقط واسه یه سره کردن کار آۀمان بود ! باز هم میگم آلمان 2 سال قبل از اتمام جنگ شکستش قطعی شده بود !!! بعد از استالینگراد آلمان نزدیک 600 تا از لشکر های قدرتمندشو از دست داده بود ، اکثر نخبگان نظامیش مرده بودن ! تنها کاری که میتونست بکنه عقب نشینی و دفاع بود ! وقتی آمریکا وارد فرانسه میشه خب مشخصه سرعت شکست بیشتر میشه نه اینکه اونجا آلمان شکست بخوره !!! درواقع شکست آلمان زمان همون جنگ استالینگراد و بعد از اون جنگ تانک ها بود !

در مورد بحث آدم و حیوونت هم فرشید گفت ، خب وقتی قانونی نیست یعنی محدودیتی برات نیست ، تو اشکال حرف منو بگو ! اصلا قانون برای چیه ؟

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از GCD :
البته این چیزی که تو دادی منبع نیست، چرا که طبق سرچ من فقط توی چند سایت مذهبی اومده تحت عنوان "اورشلیم کجاست"
اما خوب، بر اساس همین صحبت می کنیم اگه قبول داری:

طبق این در سال 1947 سازمان ملل گفته اورشلیم برای 10 سال تحت نظر سازمان ملل اداره بشه، 10 سال و بعد از اون تکلیف معین نیست. بعد با جنگ 1948 اسرائیل بخش غربی رو گرفته، اما پایتخت اسرائیل نیست حتی تا 1967 هم تمام شهر رو نگرفته بوده و پایتختش نبوده. 20 سال بعد از اون قطعنامه اسرائیل اورشلیم رو گرفته و 33 سال بعد از قطعنامه اورشلیم رو پایتخت کرده، یعنی زمانی که منع قانونی نبوده و تازه فلسطین هم داشته اونجا رو اداره می کرده! ضمن این که نگفته این مدت فلسطین چکار میکرده!

ارتباط این متن رو به این که میگی قانون مخالف کشورگشایی وجود داشته نفهمیدم!

این متنی رو که نوشتم دقیقا از ویکی پدیاست و مربوط به پست اوله و اتفاقا منبعش هم که ویکی پدیا باشه اونجا زدم !
پس معلوم میشه پست اول رو هم نخوندی !!!
برای اینکه حرف و حدیثی نباشه دوباره منبعش رو اینجا میزارم
و اما بحث اصلی
در سال ۱۹۴۷ قطعنامه ۱۸۱ مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مورد حکومت آینده فلسطین مقرر کرد تا این شهر برای یک دوره ده ساله تحت کنترل هیچ کدام از دو کشور فلسطین و اسرائیل قرار نگیرد و با یک رژیم ویژه بین‌المللی با نظارت سازمان ملل اداره شود. اما این طرح هیچگاه اجرایی نشد. با پایان جنگ ۱۹۴۸ بخش غربی شهر به تصرف اسرائیل و بخش شرقی به تصرف اردن درآمد و اسرائیل در جنگ ۱۹۶۷ بخش شرقی را نیز تصرف کرد.

طبق این قطعنامه اسراییل حق نداشته تا حداقل 10 سال (از 1947 تا 1957) هیچ قسمتی از اورشلیم رو تصرف کنه ولی در سال 1948 بخش غربیش رو تصرف میکنه و قطعنامه رو نقض میکنه
محض اطلاعت میگم که پایتخت اسراییل تل آویو ه نه اورشلیم !!!

و همچنین
در ۳۱ ژوئیه سال ۱۹۸۰ با تایید کنست پایتختی اورشلیم طبق مرزهای تعیین شده توسط دولت اسراییل در سال ۱۹۶۷، به یک اصل قانونی در حقوق اسراییل تبدیل شد. در پاسخ شورای امنیت طی قطعنامهٔ ۴۷۸ در همان سال اسراییل را برای اتخاذ این قانون سرزنش کرد، و تاکید کرد که این مخالف قانونهای بین المللی است، و از اطلاق پذیری کنوانسیون ۱۹۴۹ ژنو بر بخش غربی اورشلیم جلوگیری نخواهد کرد، زیرا این شهر جزء فرمانداری اورشلیم تحت قدرت ملی فلسطین پنداشته می شود. سازمان آزادی بخش فلسطین مرکزی را در بیت الشرق اورشلیم اداره می کرد که به دستور وزارت کشور اسراییل بسته شد*

بعد از سال 1967 که اسراییل بخش شرقی رو هم میگیره و در سال 1980 اونو پایتخت خودش اعلام میکنه سازمان ملل دوباره یه قطع نامه میده و اسراییل رو محکوم میکنه پس نتیجه میگیرم اسراییل علاوه بر نقض قطعنامه اول اینجا هم قوانین بین المللی رو نقض میکنه چون اگه قانونی رو نقض نکرده بود سازمان ملل قطعنامه نمیداد
اگه یه خورده متن رو بادقت خونده بودی اینا رو نمیگفتی
------------------------------------------------------------------------

آقای GCD و Dr Eniac من واسه تمام حرفام سند ارائه دادم ولی شما هنوز واسه حرفاتون منبعی مبنی بر قانون عدم کشور گشایی ندادین

به نقل از Dr.Eniac :
ایران چطوری از آمریکا اسیر گرفته ؟ بدون شک علتش ورود غیرقانونی به خاک کشور بوده !
ولی اسیرای اسرائیلی این نبوده قضیشون ، حزباللهیا میریزن تو پاسگاه اسرائیلی سه تا سربازو میکشن ، دوتا سربازو اسیر میکنن میبرن ! یعنی یه جوری تجاوز میکنن به خاک اسرائیل که جوابشو خیلی خیلی خوب میگیرن !
اینکه میگن اسرائیل جنگو باخت به این دلیل بود که نتونست به هدفش که پس گرفتن دوتا سرباز زنده بود برسه و جنازشونو تحویل گرفت !!!
جفتشون از هم بدترن ، ولی من از بین بد و بدتر بد رو انتخاب میکنم ....

اولا حرفات رو که گفتی حزب الله گرو تروریستیه ثابت نکردی ولی من یه مثال کوچیک از عملیات های تروریستی اسراییل واست زدم
ثانیا همه قبول کردن که جنگ اسراییل با لبنان فقط به خاطره اون 2تا اسیر نبوده . دلیلشم چند بار تا حال گفتم . ولی شما هنوز قبول نکردی....

به نقل از Dr.Eniac :
ببین کمر آلمان وقتی شکست که موسولینی از قدرت عزل شد ! وقتی بود که اون ژاپنی های ابله دیوونه بازی دراوردن و احساس من یه خریم بهشون دست داده بود !
اتفاقا آمریکا بلافاصله بعد از اون حمله ژاپنی ها وارد جنگ شد و همون موقع به آلمان ، ایتالیا ، ژاپن اعلان جنگ کرد !!!!
گشایش جبهه دوم هم که روش کلیک کردی فقط واسه یه سره کردن کار آۀمان بود ! باز هم میگم آلمان 2 سال قبل از اتمام جنگ شکستش قطعی شده بود !!! بعد از استالینگراد آلمان نزدیک 600 تا از لشکر های قدرتمندشو از دست داده بود ، اکثر نخبگان نظامیش مرده بودن ! تنها کاری که میتونست بکنه عقب نشینی و دفاع بود ! وقتی آمریکا وارد فرانسه میشه خب مشخصه سرعت شکست بیشتر میشه نه اینکه اونجا آلمان شکست بخوره !!! درواقع شکست آلمان زمان همون جنگ استالینگراد و بعد از اون جنگ تانک ها بود !
در مورد بحث آدم و حیوونت هم فرشید گفت ، خب وقتی قانونی نیست یعنی محدودیتی برات نیست ، تو اشکال حرف منو بگو ! اصلا قانون برای چیه ؟

من سر همه اینا و به خصوص تاریخ ایجاد جبهه غربی و منظورم با GCD بحث کردم و اونم قبول کرد
من دلیل اصلی شکست آلمان رو جبهه غرب میدونم ولی شما میگی نه (:|

شما که میگی قانونی نبودی ولی من الان تو این پست گفتم و ثابت کردم که حتی اون زمانم قانون بوده که اسراییل رو از کشور گشایی منع کنه ولی شما پات رو کردی تو یه کفش و میگی قانونی نبوده . اگه نبوده پس اینایی که من نوشتم چیه ؟
پس معلومه که بوده ولی نمیدونم چرا قبول نمیکنین
----------------------------------------------------------------------------

نمیدونم بار چندمه که اینو میگم ولی خواهشا درباره موضوع اصلی صحبت کنین

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

کشور گشایی کجا بود بابا
اصلا کشوری بوده که بخواد گشاده بشه؟
مگه الان کشورای جدید تاسیس نمیشن؟
نمونه ش اوستیای جنوبی

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از damad masoodi :
کشور گشایی کجا بود بابا
اصلا کشوری بوده که بخواد گشاده بشه؟
مگه الان کشورای جدید تاسیس نمیشن؟
نمونه ش اوستیای جنوبی
کشور گشایی کجا بود بابا ؟ :O
پس ما الان داریم سر چی هنجره پاره میکینم
هم من هم بقیه میگن که کار اسراییل کشور گشایی بوده و داریم سر قانونی بودن یا نبودنش بحث میکنیم . که البته من تو پست قبلی ثابت کردم که این کار اسراییلم غیر قانونی بوده
در ضمن محض اطلاعت میگم که اوستیایی جنوبی یه قسمتی از گرجستان بود که استقلال پیدا کرد و تازه خیلی از کشور های دنیا هم اونو به رسمیت نمیشناسن . مثل کردستان خودمون که اول انقلاب میخاست اعلام استقلال کنه
گرچه مطمئنم فرق قضیه اسراییل و اوستیای جنوبی رو میدونستی :-"

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از NADIMATRIX :
که البته من تو پست قبلی ثابت کردم که این کار اسراییلم غیر قانونی بوده
منظورت این بود که برای خودت ثابت کردی دیگه.
الان من موندم وقتی قانونی نیست که جلوی کار یه نفر رو بگیره چه طوری میشه گفت اون کار قانونیه یا غیر قانونی! مثله این میمونه که ما درباره ی سرخ بودن یا زرد بودن سیبی صحبت کنیم که وجود نداره!

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از HIM :
منظورت این بود که برای خودت ثابت کردی دیگه.
الان من موندم وقتی قانونی نیست که جلوی کار یه نفر رو بگیره چه طوری میشه گفت اون کار قانونیه یا غیر قانونی! مثله این میمونه که ما درباره ی سرخ بودن یا زرد بودن سیبی صحبت کنیم که وجود نداره!

آرزو کردم یه پست بدی که قبلش یکم درباره حرفی که توش میخای بزنی فکر کرده باشی
خوب نابغه پست 93 رو خوندی اصلا ؟
من با دلیل و مدرک گفتم که اسراییل قوانین بین المللی رو نقض کرده و منبعش هم گذاشتم . پس دیگه چی میگی ؟
هر سری که میای اینجا یه چیزی میگی که همون حرفای تکراریه
اینم تازه ترین نمونش :
به نقل از HIM :
الان من موندم وقتی قانونی نیست که جلوی کار یه نفر رو بگیره چه طوری میشه گفت اون کار قانونیه یا غیر قانونی!
قانون رو گذاشتم جلو چشت . فقط کافیه چشمات رو باز کنی تا ببینی
پ.ن : اگه میتونی خلافش رو ثابت کن اگرم نه که دیگه وقت من و خودت رو با این حرفا تلف نکن

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از NADIMATRIX :
پ.ن : اگه میتونی خلافش رو ثابت کن اگرم نه که دیگه وقت من و خودت رو با این حرفا تلف نکن
نیازی به رد کردنه حرفی که دروغه نیست!
پستی رو هم که گفتی دیدم چیزی جز یه مقاله ی اینترنتی درجه 3 نبود!

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از HIM :
نیازی به رد کردنه حرفی که دروغه نیست!
پستی رو هم که گفتی دیدم چیزی جز یه مقاله ی اینترنتی درجه 3 نبود!
:)) :)) :))
خوب اگه دروغه ثابت کن
وقتی چیزی برای گفتن نداری لازم نیست حرفی بزنی
تا حالا که هرچی حرف درباره اسراییل زدین من با دلیل و مدرک ردش کردم . ولی تو .... (چیزی نگم بهتره)
در ضمن خود ویکی پدیا هم فهرست منابعش رو آخر هر مقالش میزاره . پس فک کنم این شمایی که داری دروغ میگی نه من
راستی درجه بندی مقالات رو هم بزار ببینیم رو چه حساب به این گفتی درجه 3
به هر حال مشخص شد که تو این تاپیک حق با کیه
در کل واسه انکار کردن حقیقتی که عین روز روشنه زور نزن

بالا