• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خودکشی

mojhy

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
در حال خوندن المپ ادبی
رشته دانشگاه
ا
پاسخ : خودکشی

به نقل از FALCON :
من که اگه نمیترسیدم تا الان صد بار خودمو کشته بودم
باز هم میگم میترسم گند بزنن به این ترس
زندگی من ارزش موندن نداره حالا بقیه رو نمیدونم
به نقل از negar73 :
کاش میشد نمیترسیدم وگرنه الان نبودم........
کی به اشکام پایان میدی؟!!!!!!!!!!! :(( :((
چقدر نا امیدین! اگه همین مورچه ای که الان داره از تو اتاق من رد میشه نبود کل این دنیا یه چیزی کم داشت دیگه چه برسه به ماها که انسانیم!
اگه از بیرون به زندگیت نگاه کنی می بینی که وجود تو همیشه لازمه! به این فکر کن که زندگی چقدر ارزش اینو داشته که تو آفریده بشی! حتی اگه همه دنیا از من متنفر بشن و بگن من توی این دنیا هیج جایی ندارم خودم میدونم که یه انسانم و باید باشم!

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از mojhgan :
چقدر نا امیدین! اگه همین مورچه ای که الان داره از تو اتاق من رد میشه نبود کل این دنیا یه چیزی کم داشت دیگه چه برسه به ماها که انسانیم!
اگه از بیرون به زندگیت نگاه کنی می بینی که وجود تو همیشه لازمه! به این فکر کن که زندگی چقدر ارزش اینو داشته که تو آفریده بشی! حتی اگه همه دنیا از من متنفر بشن و بگن من توی این دنیا هیج جایی ندارم خودم میدونم که یه انسانم و باید باشم!

اینا همش حرفه!در مورد استثنائن این مورد، تا خودت تجربه نکنی نمی تونی نظر بدی
من این حالتارو پشت سر گذاشتم خودم

mojhy

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
در حال خوندن المپ ادبی
رشته دانشگاه
ا

شاید از نظر تو حرف باشه اما من با تمام وجودم بهش اعتقاد دارم! و هیچ وقت نمی تونم درک کنم که چطور میشه که تموم اعتقادات آدم بهو ارزششو از دست بده تا جایی که به فکر خودکشی بیفته! من که به شخصه هرچی هم زندگیم سیاه بشه بازم به اعتقاداتم پایبندم!

FALCON

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک یونایتد
مدال المپیاد
خیلی دوس داشتم برم لوی تو راه بنزینم تموم شد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
طب

به نقل از mojhgan :
شاید از نظر تو حرف باشه اما من با تمام وجودم بهش اعتقاد دارم! و هیچ وقت نمی تونم درک کنم که چطور میشه که تموم اعتقادات آدم بهو ارزششو از دست بده تا جایی که به فکر خودکشی بیفته! من که به شخصه هرچی هم زندگیم سیاه بشه بازم به اعتقاداتم پایبندم!
ببخشید میشه بگی به وجود من چه نیازی هست
من هیچ نیازی نمیبینم
امیدوارم هیچ وقت درجایگاه من قرار نگیری البته
وقتی که...

mojhy

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
در حال خوندن المپ ادبی
رشته دانشگاه
ا

تو یه مسئولیتی داری! در قبال پدر مادرت و همه آدمای این دنیا! این نیاز چیزی نیست که بشه درموردش حرف زد. این زندگیه که به تو نیاز داره برای این که بخشی از اونو بسازی! جدا از این مسئله اطرافیانت به تو نیاز دارن حتی اگه بهت بگن که از تو متنفرن!!! وقتی تو به دوستات یا خونوادت میگی سلام! همین یه کلمه کوچیک توی اون لحظه دنیا رو به اونا داده! در حالی که ممکنه خودشون ندونن!!! خیلی از آدما متوجه نمیشن که چقدر به اطرافیانشون نیازمندن! همین باعث میشه که وقتی یه نفر میمیره ما براش گریه میکنیم درحالی که وقتی زنده اس فکر کردیم که اهمیت چندانی برامون نداره!

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از mojhgan :
تو یه مسئولیتی داری! در قبال پدر مادرت و همه آدمای این دنیا! این نیاز چیزی نیست که بشه درموردش حرف زد. این زندگیه که به تو نیاز داره برای این که بخشی از اونو بسازی! جدا از این مسئله اطرافیانت به تو نیاز دارن حتی اگه بهت بگن که از تو متنفرن!!! وقتی تو به دوستات یا خونوادت میگی سلام! همین یه کلمه کوچیک توی اون لحظه دنیا رو به اونا داده! در حالی که ممکنه خودشون ندونن!!! خیلی از آدما متوجه نمیشن که چقدر به اطرافیانشون نیازمندن! همین باعث میشه که وقتی یه نفر میمیره ما براش گریه میکنیم درحالی که وقتی زنده اس فکر کردیم که اهمیت چندانی برامون نداره!

در واقع وقتی اینو میگیم ینی داریم صرفا به خاطر دیگران زندگی می کنیم!
ببین گریه مال یه ساعته!دیگه ته تهش واسه یه ساله
بعدش فراموش می کنی.فقط خونوادت داغون میشن که اونم ...
آدم زجر بکشه که چی؟که صرفا آدما بعد از مرگش ناراحت نشن؟!

mojhy

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
در حال خوندن المپ ادبی
رشته دانشگاه
ا

منظورمو اشتباه متوجه شدی! میخاستم اون مسئولیت رو برسونم! همین که تو تنها نیستی! با این که زندگی تو مال خودته اما نزدیک به 7 میلیارد نفر توی این دنیا هستن که تو نسبت بهشون مسئولی! در ضمن بحث سر گریه کردن یا زجر کشیدن بعد از مرگ نیست بحث سر ارزشیه که آدما برای اطرافیانشون دارن!

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از mojhgan :
منظورمو اشتباه متوجه شدی! میخاستم اون مسئولیت رو برسونم! همین که تو تنها نیستی! با این که زندگی تو مال خودته اما نزدیک به 7 میلیارد نفر توی این دنیا هستن که تو نسبت بهشون مسئولی! در ضمن بحث سر گریه کردن یا زجر کشیدن بعد از مرگ نیست بحث سر ارزشیه که آدما برای اطرافیانشون دارن!

ینی چی مسئولیت؟من درک نمی کنم
ینی درک می کنم ولی خیلی غیر منطقیه به نظرم
کسی که می خواد خودکشی کنه اصن این چیزا واسش مهم نیست.انقد وزش داغونه که اصن به آدما فکر نمی کنه

mojhy

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
در حال خوندن المپ ادبی
رشته دانشگاه
ا

خب مسئله همینه! اگه آدم واقعا اعتقاد داشته باشه آیا ممکنه بازم شرایط به اعتقاداتش غلبه کنه؟! به نظر من که ممکن نیست. و اگه آدم واقعا به این باور برسه که باید باشه باید زندگیشو و البته زندگی اطرافیانشو به یه جایی برسونه، هرچی هم شرایطش بد باشه باز هم خودکشی نمیکنه!

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از mojhgan :
خب مسئله همینه! اگه آدم واقعا اعتقاد داشته باشه آیا ممکنه بازم شرایط به اعتقاداتش غلبه کنه؟! به نظر من که ممکن نیست. و اگه آدم واقعا به این باور برسه که باید باشه باید زندگیشو و البته زندگی اطرافیانشو به یه جایی برسونه، هرچی هم شرایطش بد باشه باز هم خودکشی نمیکنه!

یک سری از خودکشیا بر می گرده به شرایط
یه سری دیگه که درصد عظیمی هست و من با اون کار دارم بر می گرده به احساس آدم که دلیل واسه زنده بودنش نمی بینه
در هر صورت تو قطعا حرفای من برات مسخره و غیر منطقیه و غیر قابل درکه.چون من خودم تا پارسال همین حسو داشتم ولی بعد از این که تو اون شرایط قرار گرفتم، نظرم عوض شد.به هر حال درک می کنم آدمایی که می خوان خودکشی کننو.

mojhy

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
در حال خوندن المپ ادبی
رشته دانشگاه
ا

خب من هم دارم درمورد همون دلیلی که برای زنده بودن لازمه حرف میزنم! اون مسئولیت! اون نیاز! دقیقا منظورم همینه!
(شدیدا افتادیم تو یه لوپ بینهایت!!!)

Sarina_ahm

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين یکـــ
شهر
جَهــان / ٢
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشكى اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكى
تلگرام
اینستاگرام

یه چیزی:اولا خودکشیای امروزه اکثرشون فقط سوییساید جسچره(تظاهر به خودکشی)به خاطرِ چی؟به خاطر اینکه یه نفر میخواد توجه بیشتری بگیره یا یه چیزیو از راه ترحم بدست بیاره از اطرافش خب اینجور خودکشی مسخرست مشخصه!و مسلما به اعتقادات شخصی و شیوه تفکر و رفتار فرد برمیگرده و ناشی از کم جراتیه.و اگه هم بمیره یه آدم ضعیف و احمق تلقی میشه.
ولی یه طرز تفکر هست که اصلا هیچ ربطی به مشکل و چه میدونم این حرفا نداره!اتفاقا برعکس توی قشنگترین شرایط زندگی هم ممکنه پیش بیاد-یه جور فرار از روزمرگی و بی هدفیه-انگار افتادی توی مسیری که روزانه کلی آدم اونو طی میکنن و آخرشم هیچ اتفاق خاصی نمیفته.اینا آدمایین که یا آدمای بزرگی میشن یا اگه بدشانس باشن خودکشی میکنن و وصیت نامشون یه جهانو عوض میکنه...اینجور تفکر اولا ضریب هوشی و ثانیا جرات و شخصیت قوی میخواد.
و البته دلایل دیگه ای که من باهاشون آشنا نیستم و شما گفتین...
به نظرم بحث درمورد هرکدومشون با بقیه خیلیییی فرق داره!

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نظر من اکثر خودکشیا برای این یه سواله : یه عمر الکی زندگی کنم که چی ؟!
و من شخصآ همیشه از این سوال فرار کردم با زندگی کردن تو حال نه توی اینده ...

Sarina_ahm

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين یکـــ
شهر
جَهــان / ٢
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشكى اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكى
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Fade To Black :
به نظر من اکثر خودکشیا برای این یه سواله : یه عمر الکی زندگی کنم که چی ؟!
و من شخصآ همیشه از این سوال فرار کردم با زندگی کردن تو حال نه توی اینده ...
اسم این کار شما وضع هدف لحظه ای یه!از نظر روانشناسی این بهترین راه برای فرار از پوچیه×اونطوری که من میدونم× ولی اگه جرقه ای زده بشه بدتر هم میشه تا حدودی احساس پوچی-
========================
یه چیزیم که شاید جالب باشه نمودار صعودی خودکشیای ناشی از شکست عشقیه!مسخره ترین دلیل خودکشی...!
به نقل از FALCON :
چرا خودکشی اینقدر ترسناکه؟
بابا من میخوام خودمو بکشم خب
چون دلیلتون بر ترستون غلبه نمیکنه!واین بزرگترین شانسیه که آوردین-فکر کردن به خودکشی احتمالا برای شما از بین میره!

sara_naz

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان
مدال المپیاد
...!
دانشگاه
خدا بخواد بهشتی---> خدا خواست
رشته دانشگاه
صنایع شاخه ی کنترل کیفی

منم همین طور خیلی بهش نزدیک شدم شاید هم اصن داشتم بهش می رسیدم
ولی الان که فکرش رو می کنم می بینم این دو روز زندگی دنیا ارزشش رو نداره که جهنم رو اون دنیا بخوای واسه ی خودت بخری
وای چه کار احمقانه ای داشتم می کردما!!!

sjazayeri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب ۱
شهر
شیراز
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر

بقول نیچه:
It is always consoling to think of suicide: in that way one gets through many a bad night.
کلا هر وقت بهش فکر کردم به این نتیجه رسیدم که هنوز تو زندگی یه چیزایی هست که ارزش زندگی داشته باشه.

Niki7

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
mums
رشته دانشگاه
پزشکی :)

شايداين روزها دپرس باشم .اماحتي نميتونم به"خودكشي" فكركنم اخه...وحشتناكه !در ضمن نظري كه درپاسخ هاي قبلي دادم پس ميگيرم مطمئن شدم كه ديوانگي محضه

goooogooooli

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران!
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست.........................دوستان می گن برو شیمی ولی من از شیمی بدم میاد!
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

به نقل از Babak_eb :
آقا کی دوست داره خودکشی کنه ؟؟؟ :-\
تا حالا خودکشی کردین ؟؟؟ :O
اصلأ چی میشه که یه نفر به فکر خودکشی میفته ؟؟؟ :-/
خیلی عجیبه که عزیزترین چیزی که خدا بهمون داده را از خودمون بگیریم !!! :rolleyes:
چرا ؟؟؟ :-?
من می خواستم خودکشی کنم اما از اون گناه کبیره می ترسیدم...
خیلی وقت ها پیش خودم می گم چرا واقعا خدا خودکشی گناه کبیره گذاشت؟ مگه بنده هاش دوست نداره؟خب یکی به بن بست رسیده دوست داره از بدبختی هاش راحت شه حق نداره؟یعنی باید زجر بکشه....یعنی خدا این می خواد...دارم کفر می گم...
ولی دوستام چندبار خودکشی کردن(با قورص با سم حتی رگ زدن...) ولی نمردن.......
وقتی یکی خیلی خیلی احساس ضعف کن وقتی ببین راهی واسش نمونده به فکر خودکشی میفته...
عزیزترین چیز منظورتون جون ادمی؟همون جونی که شده بلای ارامش وخوشبختی؟
یا زندگی؟که لحظه های بدش از خوبش بیشتر...
کدوم ارزش...

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94

من يه بار خيلي عصباني شدم،با خانواده زديم به تيپ هم با عصبانيت رفتم تو آشپزخونه يه چاقو برداشتم گذاشتم رو دستم
نميدونم چم شده بود،ديونه شده بودم!
داد زدم،گفتم:اگه يه بار ديگه به من گير بديد......
از اون موقع به بعد كسي باهام كاري نداره
پس نتيجه ميگيريم اين كار فقط به درد تحديد كردن ميخوره!!!
فقط عكس العمل مامانم توي اون موقعيت باورنكردني بود!

soofy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و ادبی فعالیت می کردم یه زمانی
دانشگاه
دانشگاه هنر اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نظرم كسي كه خودكشي مي كنه به درجه اي مي رسه كه بهترين كار براش همون خودكشيه
در ضمن بعضي وقتها آدم نباشه شرافتش بيشتر از وقتيه كه باشه ولي يه زندگي مزخرف داشته باشه...

بالا