• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خودکشی

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد
پاسخ : خودکشی

به نقل از ســـايــنا :
آرره ! ببین کسی که کمبود نداره که خودکشی نمی کنــه !
یکی از زندگی خسته میشه ! اگه به خـدا ایمان داشته باشه صبر می کـنه ( داره کلیشه ای میشه :| )
یکی فقیره !اگه بدونه روزی دست ِ خــداس تلاششو می کــنه ...
و....
یکیم شاید بدونه همه اینا کشکه .

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از Fade To Black :
یکیم شاید بدونه همه اینا کشکه .
همشم نــه ... شاید یه امید ِ واهی باشه ... ولی اگه اون امید بتونه که استارت باشه واسه دوباره شروع کردن ...

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ســـايــنا :
همشم نــه ... شاید یه امید ِ واهی باشه ... ولی اگه اون امید بتونه که استارت باشه واسه دوباره شروع کردن ...
خب اگه امید واهیه اصن چرا باشه ؟
کسی که به فکر خودکشی میفته ، میخواد از امیدای واهی در ره ! بودنش چه فایده ای داره ؟

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از ریــحــانــه :
خب اگه امید واهیه اصن چرا باشه ؟
کسی که به فکر خودکشی میفته ، میخواد از امیدای واهی در ره ! بودنش چه فایده ای داره ؟
نه ببین واهی که نــه ینی ... چیزی نیس که امید داشته باشی به خــدا پس فردا همه چی حل شــه ! امید به خــدا باعث می شــه تو یه انگیزه‌ای داشــته باشی واسه ادامه دادن ... بودن باعث میشه فک کــنی کسیو داری که بتونه کمکــت کنه ... که می کــنه ! اسمشو میزاری خــدا یا خود ِ عقل آدم ... به هر حال وقتی امیدی باشه .. آدم میتونه ادامه بده ..

armitaa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز

به نقل از ســـايــنا :
نه ببین واهی که نــه ینی ... چیزی نیس که امید داشته باشی به خــدا پس فردا همه چی حل شــه ! امید به خــدا باعث می شــه تو یه انگیزه‌ای داشــته باشی واسه ادامه دادن ... بودن باعث میشه فک کــنی کسیو داری که بتونه کمکــت کنه ... که می کــنه ! اسمشو میزاری خــدا یا خود ِ عقل آدم ... به هر حال وقتی امیدی باشه .. آدم میتونه ادامه بده ..
ببینید کسی که به فکر خودکشی میفته یعنی امیدی نداره دیگه! بعدم تو اون لحظه دیگه کسی فکرش به خدا و این که میتونه دوباره شروع کنه نمیفته! وگرنه اگه به اینا فکر کنه که دیگه خودکشی نمیکنه!

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از armitaa :
ببینید کسی که به فکر خودکشی میفته یعنی امیدی نداره دیگه! بعدم تو اون لحظه دیگه کسی فکرش به خدا و این که میتونه دوباره شروع کنه نمیفته! وگرنه اگه به اینا فکر کنه که دیگه خودکشی نمیکنه!
دقیقا موافقم ! مسلما در این که آأم با امید میتونه ادامه بده شکی نیست ولی مسئله دقیقا همینه !
ساینا تو خودت تو موقعیتای خیلی سختت ( همین چن وقت پیش ... ! ) میشینی به خودت بگی چون خدا هس پس من نباید به این فک کنم ؟!
شاید باعث شه یه ذره آروم تر شی ... ولی کاملا نمیتونه منصرفت کنه ...

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از ریــحــانــه :
دقیقا موافقم ! مسلما در این که آأم با امید میتونه ادامه بده شکی نیست ولی مسئله دقیقا همینه !
ساینا تو خودت تو موقعیتای خیلی سختت ( همین چن وقت پیش ... ! ) میشینی به خودت بگی چون خدا هس پس من نباید به این فک کنم ؟!
شاید باعث شه یه ذره آروم تر شی ... ولی کاملا نمیتونه منصرفت کنه ...
می دونم ! قاعدتا همینه ! دارم میگم اگه ذهن یه جامعه ... محیط یه جامعه اونقدر سالم باشه که این امید تو اقشار ِ مختلف ِ جامعه باشــه ... ، + امکانات ِ خوب واسه زندگی .. دیگه کسی دست به خودکشی نمی زنه ! بعدم دارم میگم مایی که تقریبا همه چیمون خوبه تو این دنیا هممون یه موقعیت خوب داریم و خیرسرمون تیزهوش و آینده دار این مملکتیم دیگه فکر خودکشی نباشــیم ! اگرم میخوایم راجبه ـش بحث کنیم بیایم بشینیم بحث کنیم که "چرا باید خودکشی تو جامعه زیاد باشه ؟" ... یا کسایی که تو همین تاپیک گفتن میخواستیم خودکشی کنیم ... یا بش فکر می کنیم ... بیان دلیل بــگن ! فک کنم این بحث مفید تر بشــه !
بعدم ریحــانه .. آره !! منی که از بچگیام تو محیط آرومی بزرگ شـدم تو همون شرایط سخــتم شــاید فکر کرده باشم بش .. ولی خیلی زود آدم می فهمه اینــا همـــش بخشی از زندگی ...
در ضــمن شجاعت مونــدنه ... نه رفتن ... !
منی که اینارو بــم یاد دادن .. اینا واســـم جا افتاده تو زندگیــم .. هیچ وقت دس به همچین کاری نمی زنم ..

lgh95

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
برنز نجوم 92
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک

درود!
زندگی به این خوشی!!! :D خودکشی دیگه چه صیغه ایه؟!!
یعنی اونایی که گفتن دست به خودکشی زدن یا فکرشو میکنن واقعا هیچ چیز قشنگ و با ارزشی تو این دنیا نمیبینن که به خاطرش این فکرو از سرشون بیرون کنن؟ :-/
من به شخصه تا حالا اصلا به این موضوع مسخره(از نظر خودم)فکر نکردم، چون حتی در نهایت ناامیدی باز به چیزایی فک میکنم که خدا به من داده و به خیلیا نداده-یا خودشون نتونستن به دست بیارن و من تونستم- مثلا همین چشمایی که دارم و میتونم باهاشون قشنگیای دور و برم رو ببینم...همین علاقه به اخترشناسی(برابر پارسی نجوم) رو.....اصلا چرا راه دور بریم؟همین هوش (و در نتیجه سمپادی بودن) رو.......
شاید فک کنید خیلی شوت(یا سرخوش) ام ولی من تونستم با همینا دووم بیارم و از این فکرای مسخره نکنم B-)

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

آخه هر کسی یه ظرفیتی داره بعضیا دیدشون وسیعه و بعضی ها نه یه چیزایی رو برای خودشون هدف یزارن و نرسیدن به اون هدفو برابر خودکشی می دونن ...

اما خودکشی مال آدمای ضعیفه آدم نباید یه لحظه هم که شده اجازه بده دنیا برش تسلط پیدا کنه تا آخر عمر باید جنگید برا چیزی که می خوای حداقلش اگه نشد از این که جنگیدی براش باید راضی باشی ...

بنظر من هیچ وقت آدم نباید امیدشو از دست بده و اگر هم داد که همون بهتر که بره خودکشی کنه !!!

تا وقتی یه کسی هست که هیچ وقت ولت نمی کنه همیشه یار و یاورته دیگه نا امیدی چی؟؟؟؟

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-""
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

کسي ک حرف خودکشي ميزنه يني از همه چيه اين دنيابريده،يني ديگه براش فرقي نداره صبح ک از خاب پا ميشه با چه چهه ي بلبل باشه يابا...يني ديگه نميبينه گلا،آفتاب،آدماو...دارن بهش سلام ميکنن...يني ديگه از همه چيزش گذشته...خودکشي،آخرين راه ي انسان از نظر خودش
دلايل و انگيزه ي هر شخص هم متفاوته،يکي با انجام يک کاري ک از لحاظ خودش بد بوده، يکي از روي فقر ، يکي از روي فشار زندگي، يکي بخاطر مساعل عاطفي و 1000تا دليل ديگه...اما، هر کسي خودکشي ميکنه شجاع نيست،ترسو هستش...کشيدن يک تيغ يا خوردن چند تا قرص تو وقتي ک ديگه فکر ميکني راهي واست نمونده و واست دنيا ب آخر رسيده ساده ترين راهه...

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از کلــــــــــــــوز :
اما، هر کسي خودکشي ميکنه شجاع نيست،ترسو هستش...کشيدن يک تيغ يا خوردن چند تا قرص تو وقتي ک ديگه فکر ميکني راهي واست نمونده و واست دنيا ب آخر رسيده ساده ترين راهه...
خودکشی نه به شجاعت ربط داره نه به ترسو بودن !
اینکه دلیلی که تو اوردی تو یه سری مسائل خاص وجود داره !
اما خیلی وقت ها آدم میبینه اگه از خودش بگذره خیلی چیزا درست میشه ، بقیه راحت تر میتونن زندگی کنن تا اینکه اون زنده بمونه ، این شخص که حاضره از خودش واسه دیگران بگذره مطمئننا شجاعه !

armitaa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز

به نقل از Dr.Eniac :
خودکشی نه به شجاعت ربط داره نه به ترسو بودن !
اینکه دلیلی که تو اوردی تو یه سری مسائل خاص وجود داره !
اما خیلی وقت ها آدم میبینه اگه از خودش بگذره خیلی چیزا درست میشه ، بقیه راحت تر میتونن زندگی کنن تا اینکه اون زنده بمونه ، این شخص که حاضره از خودش واسه دیگران بگذره مطمئننا شجاعه !
ولی به نظر من آدم باید خیلی احمق باشه که به خاطر راحتی بقیه خودشو بکشه!از خود گذشتگی خوبه اما نه دیگه از جونت بگذری!بقیه با تو مشکل دارن تو خودتو بکشی؟خب این خیلی مسخرست به نظر من!

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از armitaa :
ولی به نظر من آدم باید خیلی احمق باشه که به خاطر راحتی بقیه خودشو بکشه!از خود گذشتگی خوبه اما نه دیگه از جونت بگذری!بقیه با تو مشکل دارن تو خودتو بکشی؟خب این خیلی مسخرست به نظر من!
اینکه به خاطر بقای یک ملت جون یک نفر گرفته بشه اصلا کار احمقانه ای نیست !

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظر من خودکشی تحت هیچ شرایطی پذیرفته نیست. چون انگار انسان داره با خودکشی از مسئولیت انسان بودنش فرار میکنه. من یک انسانم و انسان تو زندگیش به خوشی میرسه به غم میرسه. به نظرم در هر حالتی میشه به زندگی امیدوار بود.اونم با دلایلی که من میبینم امروزیا واسه خودکشی میارن....تازه ما هنوز با این سن کممون خیلی از سختی هارو هنوز تجربه نکردیم!
به نقل از ســـايــنا :
می دونم ! قاعدتا همینه ! دارم میگم اگه ذهن یه جامعه ... محیط یه جامعه اونقدر سالم باشه که این امید تو اقشار ِ مختلف ِ جامعه باشــه ... ، + امکانات ِ خوب واسه زندگی .. دیگه کسی دست به خودکشی نمی زنه ! بعدم دارم میگم مایی که تقریبا همه چیمون خوبه تو این دنیا هممون یه موقعیت خوب داریم و خیرسرمون تیزهوش و آینده دار این مملکتیم دیگه فکر خودکشی نباشــیم ! اگرم میخوایم راجبه ـش بحث کنیم بیایم بشینیم بحث کنیم که "چرا باید خودکشی تو جامعه زیاد باشه ؟" ... یا کسایی که تو همین تاپیک گفتن میخواستیم خودکشی کنیم ... یا بش فکر می کنیم ... بیان دلیل بــگن ! فک کنم این بحث مفید تر بشــه !
بعدم ریحــانه .. آره !! منی که از بچگیام تو محیط آرومی بزرگ شـدم تو همون شرایط سخــتم شــاید فکر کرده باشم بش .. ولی خیلی زود آدم می فهمه اینــا همـــش بخشی از زندگی ...
منی که اینارو بــم یاد دادن .. اینا واســـم جا افتاده تو زندگیــم .. هیچ وقت دس به همچین کاری نمی زنم ..
صد و بیست درصد با حرفای ساینا موافقم!!
ساینا عاشق امضاتم! فکر کنم برای خودکشی نکردن دلیل کافی ای باشه!

armitaa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز

به نقل از Dr.Eniac :
اینکه به خاطر بقای یک ملت جون یک نفر گرفته بشه اصلا کار احمقانه ای نیست !
اگه اون یه نفر اینقد مهمه که با وجودش بقای یک ملت به خطر میفته پس دیگه کلا دلیلی واسه خودکشی وجود نداره...

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از armitaa :
اگه اون یه نفر اینقد مهمه که با وجودش بقای یک ملت به خطر میفته پس دیگه کلا دلیلی واسه خودکشی وجود نداره...

مجبورم با مثال قضیه رو توضیح بدم
موسولینی رو ببین ! وقتی ایتالیا رو گرفتن شروع به فرار کرد آخر دستگیرش کردن تیربارونش کردن و بستن به کالسکه تو شهر چخوندن آخر هم برعکس آویزونش کردن ! گفتن این عاقبت کسیه که مخالف نظر ما کار کنه ! وقتی مردم طرفدار بنیتو اینو دیدن خب عملا جرات نداشتن مثل طرز فکر اون زندگی کنن ! یعنی ملتی که بنیتو میخاست بسازه نابود شد !

اما هیتلر ، وقتی که آلمانو گرفته بودن دید اگه زنده بیفته دست روسا مثل موسولینی میشه و با مرگ اون عملا جنگ تموم میشه ! این برای ملت خیلی خیلی بد بود ! آلمان درگیر جنگ بود و هنوز شکستو نپذیرفته بود ، هیتلر جانشینشو هم برای ادامه جنگ تعیین کرد و بعد خودکشی کرد ! با این کارش هم از خودش اسطوره ساخت و مردمی که دوستش داشتن آتیشی تر شدن و هم به فرض خودش باعث ادامه جنگ شد !

میگم این نوع خودکشی ها کار غلطی نیست ! شجاعته

armitaa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز

به نقل از Dr.Eniac :
مجبورم با مثال قضیه رو توضیح بدم
موسولینی رو ببین ! وقتی ایتالیا رو گرفتن شروع به فرار کرد آخر دستگیرش کردن جنازشو تیربارون کردن و بستن به کالسکه تو شهر چخوندن آخر هم برعکس آویزونش کردن ! گفتن این عاقبت کسیه که مخالف نظر ما کار کنه ! وقتی مردم طرفدار بنیتو اینو دیدن خب عملا جرات نداشتن مثل طرز فکر اون زندگی کنن ! یعنی ملتی که بنیتو میخاست بسازه نابود شد !

اما هیتلر ، وقتی که آلمانو گرفته بودن دید اگه زنده بیفته دست روسا مثل موسولینی میشه و با مرگ اون عملا جنگ تموم میشه ! این برای ملت خیلی خیلی بد بود ! آلمان درگیر جنگ بود و هنوز شکستو نپذیرفته بود ، هیتلر جانشینشو هم برای ادامه جنگ تعیین کرد و بعد خودکشی کرد ! با این کارش هم از خودش اسطوره ساخت و مردمی که دوستش داشتن آتیشی تر شدن و هم به فرض خودش باعث ادامه جنگ شد !

میگم این نوع خودکشی ها کار غلطی نیست ! شجاعته
همچین آدما و همچین اتفاقایی یک در هزاره! ما بیشتر بحثمون در مورده آدم هایی مثل خودمون بود! یه سری آدم عادی...

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

من این 4 صفحرو نخوندم :D
ولی من به شخصه جرات این کارو ندارم
و فک می کنم هر کی بخواد خود کشی کنه آدم ضعیفیه یه جورایی (به نظر من البته)

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ســـايــنا :
منظورت اینه که مشکل آدما ارتباط با خداس تو این قضیه ؟ فقط ؟

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از ROzhiN :
صد و بیست درصد با حرفای ساینا موافقم!!
ساینا عاشق امضاتم! فکر کنم برای خودکشی نکردن دلیل کافی ای باشه!
مرسی روژین ! اصـن همین تاپیک ُ دیدم رفتم عوض کردم امضامو :)
به نقل از ریــحــانــه :
منظورت اینه که مشکل آدما ارتباط با خداس تو این قضیه ؟ فقط ؟
آدما هزار تا مشکل دارن تو زندگی ! ولی اگر قبل از همه ی مشکلاشون خدا رو بشناسن ... اگه قبل از همه ی مشکلاشون ... وجود خدا رو تو همون زندگی ِ پر از مشکل احساس کرده باشه و درک کنه اگر خدایی نبود همه چی بدتر از این بود ... اگه اطمینان داشته باشه انتقام از این دنیا و آدماش و خودش کاره خودش نیست ُ کاره خداست ... دست به این کار نمی زنه ...

بالا