• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره تحصیل در خارج از کشور

s.h

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی کرج
شهر
کرج
پاسخ : مشاوره تحصیل در خارج از کشور

http://www.collegeboard.com/

برا اطلاع بییشتر درباره ی ازمون sat به این لینک مراجعه کنید

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از پارسا :
بالا عرض کردم ! یکسری کتاب داره !

چه جوری می شه موفق بود ؟ : نمی شه ! :)) اون طور که تجربه نشون داده ، ایرانی ها خیلی عالی امتحان بدن ، 610 می گیرن ( اگه اشتباه نکنم از 700 نمره هست) در صورتی که خیلی از چینی ها ، هندی ها و پاکستانی ها ، 690 به بالا می شن توی این امتحان ! که طبیعتا توی دانشگاه های تاپ ، مثل MIT دیگه با این نمرات جایی برای ایرانی ها نخواهد بود ( این آزمون ، برای ورود از دبیرستان به دانشگاه هست ، یا به قول خودشون under graduate )

مقاله تاثیر داره ؟ مقالاتی که در سطح دانش آموزی هست که به هیچ وجه ! وقتی ملت با مقاله ترجمه شده ، توی خوارزمی اول می شن ، دیگه چه انتظاری از بقیه مقالات دانش آموزی هست ؟ :D ولی مقالات دانشجویی ( اگه درست حسابی باشه ) خیییلییی مهم و تاثیر گذار هستند

کالج رفتن : کالج اختیاری نیست ! اگه مدرک پیش دانشگاهی نداشته باشید ، کالج براتون الزامی هست ! ولی می تونه باعث بشه جای بهتری قبول بشید

یه سوال من حدود 2 ساله دارم رزومه می بندم برای این کار در حد اینکه حتی TA هم بودم و مقالم توی اولین نمایشگاه بیوتک رتبه آورده و کلیم پروژه انجام دادم. به نظر شما می تونم بورسیه شم؟ undergraduate

ayda-exit

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علمی کاربردی واحد42
شهر
تهران

سلام
من رشته تحصیلی که میخوام اونور بخونم "تصویر سازی" "هنر" انتخواب کردم. میخوام بدونم کدوم کشورها و دانشگاه ها برای هنر خوب هستن و راحت ایرانی میگیرن؟
من فوق دیپلم دارم تو رشته "فناوری اطلاعات" معدل جالبیم ندارم.پیش دانشگاهی هم ندارم. دارم کلاسای IELTS رو میگذرونم. اگه لازم باشه کنکور هنر هم میدم.
کشوری که برای رفتن درنظر گرفتم نروژ هست.شانس قبولی من چقدر هست؟

صادق. green

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دانشگاه گرین در مالزی
شهر
کوالا لامپور
دانشگاه
ایران , دانشگاه آزاد . مالزی
رشته دانشگاه
مدیریت بازرگانی

با سلام .
دوستان عزیز در ابتدا که این صفحه رو دیدم و مطاله کردم عضو این سایت نبودم . اما وقتی چیزهائی که این ابتدا نوشته شده رو خوندم وظیفه دونستم بنا به شغلم حرفه ام و کارم صحبت کنم با حرف بزنم .
بعد رفتم عضو شدم و این متن رو براتون مینویسم . امیدوارم که صاحبان محترم این سایت نوشته های من رو پاک نکنند .
تمام این چیزهائی که این GCD را رد میکنم . چرا میگید سخته. مگه ما اینجا نیستیم . مگه ما درس نخوندیم . مگه ما زندگی نمیکنیم اینجا . مگه ما کار نمیکنیم . چرا میگی سخته عزیز من . نه به خدا سخت نیست . نیست. نه درس خوندن تو مالزی سخته نه کار کردن . حتا با این گرونی ، با این شرایط که دلار هم قیمتش ثابت نیست من با اطمینان میگم که راحت هست . چه برسه به ۲ سال پیش که شما این پست رو دادید.

صادق. green

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دانشگاه گرین در مالزی
شهر
کوالا لامپور
دانشگاه
ایران , دانشگاه آزاد . مالزی
رشته دانشگاه
مدیریت بازرگانی

با سلام .
دوستان عزیز در ابتدا که این صفحه رو دیدم و مطاله کردم عضو این سایت نبودم . اما وقتی چیزهائی که این ابتدا نوشته شده رو خوندم وظیفه دونستم بنا به شغلم حرفه ام و کارم صحبت کنم با حرف بزنم .
بعد رفتم عضو شدم و این متن رو براتون مینویسم . امیدوارم که صاحبان محترم این سایت نوشته های من رو پاک نکنند .
تمام این چیزهائی که GCD را رد میکنم . چرا میگید سخته. مگه ما اینجا نیستیم . مگه ما درس نخوندیم . مگه ما زندگی نمیکنیم اینجا . مگه ما کار نمیکنیم . چرا میگی سخته عزیز من . نه به خدا سخت نیست . نیست. نه درس خوندن تو مالزی سخته نه کار کردن . حتا با این گرونی ، با این شرایط که دلار هم قیمتش ثابت نیست من با اطمینان میگم که راحت هست . چه برسه به ۲ سال پیش که شما این پست رو دادید.

Seti

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران.
شهر
تهران.
مدال المپیاد
مدال طلای دورۀ بیست و شش المپیاد ادبی.
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی/ادبیات فرانسه

سلام. به این تاپیک که خیلی وقته رسیدگی نشده؛ اما خب تیری در تاریکی. :‌دی

اوضاعِ بورس یا حتّی پذیرش گرفتن واسه رشته‌هایِ انسانی چطوریه؟

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از صادق. green :
با سلام .
تمام این چیزهائی که GCD را رد میکنم . چرا میگید سخته. مگه ما اینجا نیستیم . مگه ما درس نخوندیم . مگه ما زندگی نمیکنیم اینجا . مگه ما کار نمیکنیم . چرا میگی سخته عزیز من . نه به خدا سخت نیست . نیست. نه درس خوندن تو مالزی سخته نه کار کردن . حتا با این گرونی ، با این شرایط که دلار هم قیمتش ثابت نیست من با اطمینان میگم که راحت هست . چه برسه به ۲ سال پیش که شما این پست رو دادید.
والا من خودمم دوساله مالزی ام، و همچنان تک تک چیزایی که دوسال پیش گفتم رو بازم میگم
البته اشاره ای هم کردی به این که بنا به شغلت و حرفه ات و کارت صحبت می کنی، و خب کارت هم اینه که از مالزی یک بهشت تعریف کنی واسه خلق الله و ببریشون دانشگاهای سطح پایین مثل همون green که برای دانشجو آوردن به آدم کلی پول میدن بسکه اوضاعشون داغونه :))

ولی خب موضوع اینجاست که اکثر کسایی که میخوان بیان مالزی (بخصوص از این سایت) برخلاف هدف اینجور جاهای سطح پایین نمیان که فقط عشق و حال کنن و یه مدرکی هم بگیرن، جای خوب میخوان!
خود من اگه تحقیق نمیکردم و گول یکی از همین باصطلاح "مشاور تحصیلی" ها رو میخوردم الان بجای mmu با رنک کلی 1100 و رنک بیزنس 400، الان رفته بودم یه جا در حد همون green با رنک بالای 6000-7000! فقط بخاطر این که جناب مشاور تحصیلی میلیونی پورسانت بگیره از دانشگاه

مالزی نه به اون خوبیه که دلالای دانشگاها میگن و نه به اون بدی که قربانی های دلالای دانشگاها میگن! هم دانشگاه خوب داره و هم دانشگاه بد، هم خونه ارزون داره و هم خونه گرون، هم میشه با 600 رینگیت درماه زندگی راحتی داشت و هم میشه با 5000 رینگیت درماه پول کم آورد

واسه همینه که میگم اگه کسی میخواد بره خارج از کشور ابدا نباید بره سراغ دلال ها و موسسه ها! خودش باید کاراشو انجام بده
منم دلال نیستم (که مثکه تازگیا اسمش شده کارمند دانشگاه و مشاور تحصیلی)، یک دانشجو معمولی ام که اومدم و یه چیزایی یاد گرفتم، حالا به بقیه هم میگم، پول و پورسانتی هم از کسی نمیگیرم :P

خلاصه که انتظارات رو نه باید اونقدر بالا برد که بعدن سرخورده شد، نه باید اونقدر پایین آورد که بهش فکر هم نکرد
همیشه باید شرایط رو بسنجید اصولا

به نقل از سـ. :
سلام. به این تاپیک که خیلی وقته رسیدگی نشده؛ اما خب تیری در تاریکی. :‌دی

اوضاعِ بورس یا حتّی پذیرش گرفتن واسه رشته‌هایِ انسانی چطوریه؟
:Dچه رشته ای و چه کشوری؟

کلا برای بورسیه معمولا از همون اول نمیتونید اقدام کنید (مگر این که المپیادیی چیزی باشید)، باید 3-4 ترم بگذره، نمره هاتون خوب باشه و... اونوقت هم شرکتای خصوصی ممکنه بورسیه کنن و هم دانشگاها

Parniyan_A

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام.میخواستم بپرسم آیا میشه برای پذیرش پزشکی یا دندان یا دارو امیدوار بود؟ :-? اگه میشه قبل کنکور راحت تره یا قبل امتحان تخصص؟ :-?
البته نمیخوام توهین کنم ولی اولویتم کشور هایی مثل کانادا و استرالیا،آمریکا یا انگلستانه. :O :D

sara.a1999

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
یک کوله بار عشق به ریاضی-برنز 95
پذیرش در کالج های خارج

دوستان! با این که حتی پذیرش توسط دانشگاه های خارج حتی در لیسانس هم بسیار مشکل است(مخصوصا آمریکا)، اما ایرانیانی بوده اند که در کالج های خارجی با فاند کامل هم پذیرفته شده اند!
این پست به دلیل بحث و راهنمایی در این مورد ایجاد شده است، همچنین اگر کالجی مشهور و خصوصا کالجی که کمک مالی و فاند می دهد را می شناسید معرفی کنید.

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی
رشته های تجربی در خارج از کشور

سلام
وقتی که داشتم تایپیک انتخاب رشته رو می خوندم همه ی بچه ها می گفتن رشته های ریاضی برای ادامه در خارج از کشور مناسب تره.و کشور های خارجی فقط این رشته ها رو جذب می کنن.
می خواستم بدونم ایا این درسته؟؟؟
یعنی رشته های تجربی هیچ کدومشون تو خارج از کشور جذب نمی شن؟؟ :-ss :-ss :-ss :-ss
اگر هم جذب می شن کدوم رشته هاش بیشتر؟؟؟؟ 8->

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

دو تاپیک ترکیب شدند! :ی
سوالات‌تون راجع به شرایط تحصیل تو خارج از کشورُ کلاً همین جا بپرسین! :ی

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از @@sin :
سلام
وقتی که داشتم تایپیک انتخاب رشته رو می خوندم همه ی بچه ها می گفتن رشته های ریاضی برای ادامه در خارج از کشور مناسب تره.و کشور های خارجی فقط این رشته ها رو جذب می کنن.
می خواستم بدونم ایا این درسته؟؟؟
یعنی رشته های تجربی هیچ کدومشون تو خارج از کشور جذب نمی شن؟؟ :-ss :-ss :-ss :-ss
اگر هم جذب می شن کدوم رشته هاش بیشتر؟؟؟؟ 8->
بستگی به رشتش داره
مثلا یک لیسانسه پرستاری به راحتی اکثر کشورا هم کار گیر میاره، هم میتونه اقامت بگیره و هم ادامه تحصیل بده
رشته های کم طرفدار توی ایران هم اکثرا مشکلی ندارن برای جاهای دیگه (مثلا زمین، شیمی، داروسازی&...)
ولی پزشکی، دندونپزشکی، توی اینجور چیزا خیلی سختگیری میشه
بازم البته بستگی به کشورش داره

• لایک
امتیازات: Kenji

sara.a1999

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
یک کوله بار عشق به ریاضی-برنز 95

به نقل از GCD :
بستگی به رشتش داره
مثلا یک لیسانسه پرستاری به راحتی اکثر کشورا هم کار گیر میاره، هم میتونه اقامت بگیره و هم ادامه تحصیل بده
رشته های کم طرفدار توی ایران هم اکثرا مشکلی ندارن برای جاهای دیگه (مثلا زمین، شیمی، داروسازی&...)
ولی پزشکی، دندونپزشکی، توی اینجور چیزا خیلی سختگیری میشه
بازم البته بستگی به کشورش داره
تا جایی که من اطلاع دارم پذیرش در دانشگاه های آمریکا در سطح تخصص برای رشته های تجربی مخصوصا پزشکی سخته(چون پزشکی ایران رو قبول ندارند و باید لیسانس همون جا رو داشته باشی) اگر هم پذیرفته شی فاند و بورسیه نمی دهند به احتمال زیاد(کلا هم هزینه دانشگاه رشته پزشکی زیاده). برای لیسانس هم همونطور که گفتم سخته و المپیاد جهانی شاید باعث پذیرفته شدن با بورسیه بشود.
اگر مشکل مالی ندارین و سوابق تحصیلی خیلی خوبی هم دارین ادامه تحصیل در خارج خیلی خوبه! :D

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

بدون داشتن پایان خدمت بعد از تحصیل در یک رشته برای ادامه تحصیل میشه رفت اون ور؟؟؟؟البته غیرقانونیش منظورم نیست.ولی میگن اگه معدل الف بیارین تو دانشگاه تو هر رشته ای باشید کشورهای اروپایی و کانادا خودشون بورسیه میکنن تا برای اونا کار کنید....

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از John-Cena :
بدون داشتن پایان خدمت بعد از تحیل در یک رشته برای ادامه تحصیل میشه رفت اون ور؟؟؟؟البته غیرقانونیش منظورم نیست.ولی میگن اگه معدل الف بیازین تو دانشگاه تو هر رشته ای باشید کشورهای اروپایی و کانادا خودشون بورسیه میکنن تا برای اونا کار کنید....

میشه بعد از پذیرش گرفتن توی دانشگاه، یه نامه اشتغال به تحصیل از دانشگاهه گرفت و وثیقه گذاشت برای خروج از کشور

به نقل از Sara NY :
تا جایی که من اطلاع دارم پذیرش در دانشگاه های آمریکا در سطح تخصص برای رشته های تجربی مخصوصا پزشکی سخته(چون پزشکی ایران رو قبول ندارند و باید لیسانس همون جا رو داشته باشی) اگر هم پذیرفته شی فاند و بورسیه نمی دهند به احتمال زیاد(کلا هم هزینه دانشگاه رشته پزشکی زیاده). برای لیسانس هم همونطور که گفتم سخته و المپیاد جهانی شاید باعث پذیرفته شدن با بورسیه بشود.
اگر مشکل مالی ندارین و سوابق تحصیلی خیلی خوبی هم دارین ادامه تحصیل در خارج خیلی خوبه! :D
کلا پزشکی ایران برای آمریکا یکی از سخت ترین رشته هاست، چندین امتحان مختلف میخواد تا مدرک قابل قبول بشه توی آمریکا
ولی اکثر رشته های مهندسی رو راحت قبول می کنن
و رشته های تجربی کمتر حساس (مثل همون پرستاری و زمین و...)

• لایک
امتیازات: Kenji

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

من شدیدا تصمیم گرفتم که لیسانسو که تو معماری یا عمران خوندم برای ارشد و دکترا برم ایتالیا

البته از نظری مالی خودم نمیتونم اما بورس برای این دوتا رشته زیاد داره اصلا بورس پلاتنیوم داره $10000تا بورس طلایی 5000تا و بورس نقره ای هم داره که تعداد طلایی و نقره ایش زیاده :D

فقط خبر داری تو معماری ایرانو قبول دارن ؟؟؟ یا باید حتما تو مسابقات خارجی معماری طرح برنده داشته باشی ؟؟؟ چون شنیدم معماری سخته پذیرش

قضیه مام مثل همونیه که تو دهات راش نمیدادن سراغ کدخدا میگرفت.... هنوز نرفتم دانشگاه دنبال اپلای برای فوق و دکترام :))

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

راستش با گوشیم و کل تاپیکو نخوندم!
برای رشته های کامپیوتر مثل نرم افزار
کودوم دانشگاه خوبه خارج کشو و کلا شرایطش فرقی داره؟
بعد اینکه مثل داشتن چه چیزایی برای بورس شدن کمک میکنه به آدم یا اپلای!
بعد وقتی تحصیلات تموم شه سریع میندازن بیرون از کشورشون؟ چطور میشه که بمونه همونجا آدم(بعد تحصیل! مهاجرتو نمیگم)
------------------------------------------
دانشگاهای خصوصی شهریشون مثلا چقدره؟! دانشگاهی مثل استنفورد!
ببینید من هیچ اعتفادی به آسیا ندارم!!! حتی ژاپن یا چین! و البته میدونم که میتونم آمریکا برم(فکر کن نرم!) بخاطر همین خیلی دوست دارم بدونم درمورد دانشگاهای غرب!
درمورد دانشگاه کلمبیا...!؟ لطفا آدرس سایتشو ندید!!!
و اینکه، میگن مثلا دانشگاه ها دعوتنامه میفرستن قضیش چیه؟! بذارید رک بگم! دایی من تو دانشگاه کلمبیا ریاضی درس میده، میگه اونجا به شریف خیلی اعتقاد دارن، دانشجوهای شریف رو رو هوا میزنن، میگه کسی وارد شریف بشه، اینجا واسش پرونده درست میکنن بعد چند ترم پروندش تکمیل میشه(حالا خودت ببین دیگه!) بعد دعوتنامه میفرستن که برن اونجا! مثلا خودش همینطوری رفته جوونیاش! ازشم هیچی نخواستن بهشم اقامت دادن! برا این چیزا باید خیلی شاخ باشی؟!
راستی... شنیدم دانشجوهایی که میرن خارج، یه هفته قبل شروع ترم میرن خونه یه خانواده ی محلی (هرجا که بپذیرنش) که البته فکر کنم عادی هست واسشون اینکه دانشجو راه بدن برای اینکه زبانشون راه بیفته؛ و فکر کنم زبان مشکل خاصی نباشه! شما بعد یه هفته راحت میتونید بفهمید که چی میگن، و بهترین راهشم اینه که از همون اول سعی کنید تو شلوغی باشید!!! پارک، خیابون، جمعای دوستانه! دیدن فیلم هم فکر کنم بد نباشه!

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

این که میگی گواهی اشتغال به تحصیل و وثیقه گذاشتن لازمه اینجوری اگه بری و مجبور باشی برگردی که اونا هزینه رو نمیدن...یه چیزی هم هست میگن اگه چند سال اونجا بمونی بعد برگردی خدمتت منتفی میشه.جریانش چیه؟؟؟؟؟کلا راهی برای اینکه بدون پایان خدمت برای همیشه بری و اونجا درس بخونی و برای اونا کار کنی و شهروند اونجا بشی هست؟؟؟؟؟

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

به نقل از John-Cena :
این که میگی گواهی اشتغال به تحصیل و وثیقه گذاشتن لازمه اینجوری اگه بری و مجبور باشی برگردی که اونا هزینه رو نمیدن...یه چیزی هم هست میگن اگه چند سال اونجا بمونی بعد برگردی خدمتت منتفی میشه.جریانش چیه؟؟؟؟؟کلا راهی برای اینکه بدون پایان خدمت برای همیشه بری و اونجا درس بخونی و برای اونا کار کنی و شهروند اونجا بشی هست؟؟؟؟؟
روی معافیت و خریدنش فکر کنید! خدمت فکر نکنم منتفی بشه! مگر انقدر اونجا درس بخونید که 50 سالتون بگذره اون موقه معاف میشید!

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

فکر کردم. پرس و جو هم کردم. لامصب فقط از راه معافیت پزشکی امکان داره اینم خیلی ریسک داره رفتی اون ور میگن حتما یه مشکلی داشتی که معافیت گرفتی.میگن ریسکش خیلی بالاست.اگه راهی ایمن سراغ داری بگو...دردسرش مهم نیست چقدرباشه فقط اگه میانبرهایی میدونی لطفا برام پ.خ کن.ممنون.

بالا