• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره تحصیل در خارج از کشور

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID
احتمالا الان لینک تاپیکای تحصیل در خارج از کشور رو لیست میکنین اینجا، ولی صبر! این تاپیک از اونا نیست
این مدتی که توی تاپیکا میگشتم، دیدم خیلیا میگن میخوایم بریم هاروارد و آکسفورد و MIT و برکلی و پرینستون و... عده ای هم میگن فقط میخوایم از کشور خارج شیم و خارج از ایران درس بخونیم، اما به جرات میگم 70% هیچ برنامه عملی برای این کار ندارن
پس کار ما توی این تاپیک، راهنمایی جامع برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر، یا حداقل یه دانشگاه خوب هست

با وجود اینکه مخاطبان این تاپیک قراره کسایی باشن که تصمیم خودشون رو برای رفتن گرفتن، اما بازم من ابتدا مزایا و معایب این کار رو میگم:

مزایا
+ اکثر دانشگاه های خارج از کشور، سطح علمی بسیار بالاتری نسبت به دانشگاه های ایران (حتی اونایی که سطحشون حدودا بالاست، مثل تهران و امیر کبیر) دارن
+ اعتبار بالای مدرک، به دلیل نبود مشکلات سیاسی و...
+ احتمال زنده موندن تا پایان تحصیل بسیار بسیار بالاست (نه کسی زندانیتون میکنه، نه از آلودگی میمیرین، نه از خوراک مسموم خبریه، نه گاز اشک آور و باتوم، نه دغدغه های فکری و روحی، نه تصادف، نه... خلاصه تضمینی زنده میمونین)
+ امکانات جانبی تحصیل کافی و نسبت به ایران عالیه، اینترنت پر سرعت، امکانات آزمایشگاهی عالی، وسایل کمک درسی که بعضی دانشگاه ها میدن (لپ تاپ مخصوص، آیپد و...) کلاسای مجهز، محیط زیبا و خیلی چیزای دیگه
+ آشنایی با فرهنگ ها، افراد از کشورهای مختلف، یادگیری زبانهای مختلف، دوستای بین المللی پیدا می کنید و...
+ استقلال کامل و آدم شدن یکی از بهترین مزایایی هست که تحصیل در خارج داره! یاد میگیرین هزاران کیلومتر دورتر از خانواده، جایی که شاید آشنا هم نداشته باشین، با مشکلات کنار بیاین و گلیمتون رو از آب بکشین، منظم بشین و امثالهم

معایب
- پول نسبتا زیادی نیاز هست، حتی اگه بورسیه بشین بازم برای زندگی پولی بیشتر از یه زندگی نرمال تو ایران لازمه، و توی خیلی کشورها اجازه کار به دانشجو داده نمیشه یا محدوده
- درس خوندن توی اکثر کشورای خارجی واقعا درس خوندنه، نه این چیزی که ما تو ایران بهش میگیم درس خوندن (به عبارتی سخت تره) (البته درسایی مثل ریاضی یا فیزیک توی اکثر رشته ها و مقطع لیسانس، برای ما سمپادیا آسون تره)
- زبان مشکل کوچیکی نیست! به یاد داشته باشین حرف زدن توی محیط کلاس زبان زمین تا آسمون با حرف زدن سر کلاس و تو یه کشور غریبه فرق داره! به همین دلیل حتی اگه درساتون عالی هم باشه و تو ایران همه معدلاتون 20، احتمال اینکه ترم اولو مشروط شین هست :-" یه آدم با آیلتس 6.5 عملا تا 2-3 ماه اول مثل بلانسبت بز سر کلاس میشینه و بیشتر حدس میزنه درسا چیه، تا اینکه بفهمه
- دوری از خانواده و وطن و نوستالژی که یهو عصرای جمعه لب رودخونه مثل بختک خفتت میکنه رو هم میگن چیز بدیه (من فکر نکنم :-")

تصمیم گرفتین؟ میخواین برین؟ خوبه
1. چه دانشگاهی؟ (متناسب با شرایط انتخاب کنید)
2. بررسی می کنیم، اگه شانس قبولی بالاست، اول نیازهای دانشگاه مربوطه رو گردآوری کنید (آیلتس، پاسپورت و امثالهم) و بعد فرم های درخواست رو پر کنید و بفرستید
* آیلتس 240 تومن، پاسپورت 60 تومن، application fee دانشگاه ها بین 200 تا 800$، پول پست و اینا هم هست
* نیازهای دانشگاه معمولا آیلتس با نمره بالای 6.5 یا 7، مدارک تحصیلی سابق، گواهی سلامت، گواهی عدم سوء پیشینه هست، اما خیلی دانشگاه ها خیلی چیزای دیگه هم میخوان
* از تافل هم میشه استفاده کرد، معادلاش واسه هر دانشگاه متفاوته
3. اگه قبول شدین، میرین! (البته بعضی جاها مصاحبه حضوری هم میزارن)

پسرایی که نگران سربازی هستن میتونن 3 کار انجام بدن
1. سال سن شناسنامه ایتون رو با 17 جمع کنید، تا اسفند اون سال میتونید از کشور خارج شین (مثلا متولد 73، میتونه تا اسفند 90 از کشور خارج بشه) اما بعدش نمیتونین برگردین چون باید برین سربازی!

2njxac26n70ftz9mwusl.png

2. بعد از اخذ پذیرش، پذیرشنامه رو میبرین نظام وظیفه و مقداری پول ودیعه میزارین تا اجازه خروج رو بدن
3. سربازیو میخرین!

الان در مورد دانشگاه های مورد نظرتون و نحوه اقدام و...، هر سوال یا راهنمایی بخواین در خدمتم

d3c0der2

مهمان
پاسخ : مشاوره تحصیل در خارج از کشور

من هميشه واسم سواله وقتي يه نفر تنهايي ميره خارج واقعا چيكار بايد بكنه !!!!
زندگي در اونجا همون طور كه خودت گفتي يكم سخته ، مثلا فك نكنم مثل اين جا باشه كه يارو خونه دانشجويي ميگيره 1 ميليون پيش ماهي 50 تومن اجاره :D :D
قضيه اقامت و .. . رو يكم توضيح بده كه چيكار ميشه كرد
بعدش اين كه گفتي ابيد درخواست بفرستيم ، از طريق ايميل هست ؟؟؟؟ !
و اين كه كساني مثل من كه پيش دانشگاهي هستن ( و پشت كنكور ) ميتونن براي پذيرش تو دانشگاه ها ي خخارجي اقدام كنن يا اين كه قبلش بايد مدرك معتبر تري مثل ليسانس داشته باشيم ؟؟؟؟؟

Samaneh.Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
کرج
مدال المپیاد
مدال نقره‌ی المپیاد نجوم‌و‌اخترفیزیک ..
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

دوتا سوال :-"

اینکه میگن بسیج فعال باشی ، نمیشه بورسیه شی شایعه است؟!

نمیدونید دخترا اجازه میخوان برای رفتن یا نه؟!!! :rolleyes:

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از سمانه ز. :

هم دخترا اجازه ميخوان هم پسرا
البته فرقش اينه كه دخترا بعد 18 سال بازم اجازه ميخوان برا خروج ولي پسرا نه !!! :-"

مهرناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
NeYshaBerliN
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

من شنیدم آیلتس خیلی باید نمرت خوب باشه که بری یه دانشگاه خوب ! :(
با 6 فقط مالزی پذیرش داره :D
و اینکه واقعا چه طور یه پسر یا مخصوصا" دختر تک و تنها بره اونجا ؟
بعد چی میشه ؟ :((

MRA

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
یادش بخیر شهید بهشتی.
شهر
شهر من، سبزوار
مدال المپیاد
برو بابا...
دانشگاه
همین بغل
رشته دانشگاه
برق---گرایش الکترونیک

ثلا فك نكنم مثل اين جا باشه كه يارو خونه دانشجويي ميگيره 1 ميليون پيش ماهي 50 تومن اجاره پوزخند پوزخند
چه خبره بابا. این جا دوستای من با 250 ت پیش و ماهی 27 ت دارن زندگیشونو میکنن.

در جواب همه پست های بالا: (اصلن قصد بی احترامی و بی ارزش جلوه دادن کار GCD رو ندارم ها...)
این نظر شخصی من نیست، نظر خیلی هاست. با توجه به همه مشکلاتی که گفتین و مشکلات دیگه ای که نگفتین تحصیل توی دوره کارشناسی و یا حتی به عقیده خیلی ها کارشناسی ارشد، توی کشور های خارجی، چیز اضافه ای به شما یاد نمیدن و اصولآ در کنار تضمینی بودن زنده موندنتون، احتمال برگشت دست از پا دراز تر و احتمال خیلی چیز های دیگه هست که اینجا نمیشه گفت.
من چند نفرو میشناسم که تو خط مشاوره ی Apply گرفتنن و این تا حدی نظر اونا هم هست.

d3c0der2

مهمان

به نقل از mra :
چه خبره بابا. این جا دوستای من با 250 ت پیش و ماهی 27 ت دارن زندگیشونو میکنن.

در جواب همه پست های بالا: (اصلن قصد بی احترامی و بی ارزش جلوه دادن کار GCD رو ندارم ها...)
این نظر شخصی من نیست، نظر خیلی هاست. با توجه به همه مشکلاتی که گفتین و مشکلات دیگه ای که نگفتین تحصیل توی دوره کارشناسی و یا حتی به عقیده خیلی ها کارشناسی ارشد، توی کشور های خارجی، چیز اضافه ای به شما یاد نمیدن و اصولآ در کنار تضمینی بودن زنده موندنتون، احتمال برگشت دست از پا دراز تر و احتمال خیلی چیز های دیگه هست که اینجا نمیشه گفت.
من چند نفرو میشناسم که تو خط مشاوره ی Apply گرفتنن و این تا حدی نظر اونا هم هست.
بستگي داره شما هدفت چي باشه !
اگه هدف اينه كه پز مدرك بدي ، معلومه كه بدون انگيزه ميري اون جا و كاري از پيش نميبري !
اما يكي مثل من كه به كامپيوتر خيلي علاقه داره و از الان درس هاي دانشجو هاي بهترين دانشگاه هاي كشور رو ديده ، واقعا براي ارضاي كنجكاويش راهي به جز خارج رفتن نيست !
البته تو يه دانشگاه خوب كه بتونه درست و حسابي علم رو به آدم منتقل كنه
در كل رفتن به خارج از كشور براي تحصيل وقتي ارزش داره كه هزينه هاش به قدري زياد نباشه كه اندازه كل هيكلت فقط خرج تحصيل بدي :D :D
همه چي بايد متناسب باشه

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از -alon-boy- :
زندگي در اونجا همون طور كه خودت گفتي يكم سخته ، مثلا فك نكنم مثل اين جا باشه كه يارو خونه دانشجويي ميگيره 1 ميليون پيش ماهي 50 تومن اجاره :D :D
زندگی و گرفتن خونه و اینا، بسته به هر کشوری متفاوته
مثلا توی مالزی یه خونه 3 خوابه و میتونی 1500 رینگیت (400 و خوردی تومن) هم اجاره کنی و چندتا همخونه هم پیدا کنی و نهایتا اجاره خونت بیشتر از 200 تومن نشه
ولی توی آمریکا یا کانادا به نفعه که توی پانسیون ها و خوابگاه های دانشگاه زندگی کرد، چون حتی با 2-3 همخونه، نمیتونی توقع اجاره خونه زیر 400 داشته باشی

واسه اقامت هم نفهمیدم منظورت گرفتن ویزای اقامت هست یا صرفا زندگی؟ اینم چون واسه هر کشوری فرق میکنه، نمیشه گفت
کلا بهتره کشور مورد نظرت رو بگی تا اطلاعات کامل بدم

به نقل از -alon-boy- :
بعدش اين كه گفتي ابيد درخواست بفرستيم ، از طريق ايميل هست ؟؟؟؟ !
نه، فرمها رو دانلود میکنی، پرینت میکنی، پر میکنی و با پست DHL به آدرس تعیین شده میفرستی!

به نقل از -alon-boy- :
و اين كه كساني مثل من كه پيش دانشگاهي هستن ( و پشت كنكور ) ميتونن براي پذيرش تو دانشگاه ها ي خخارجي اقدام كنن يا اين كه قبلش بايد مدرك معتبر تري مثل ليسانس داشته باشيم ؟؟؟؟؟
میتونی با مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی (اگه داری) بری دانشگاه، اما دانشگاه های متوسط مثل فنلاند، مالزی، استرالیا، اسپانیا و... دانشگاه های بالا با دیپلم بسیار مشکل پذیرش میدن (تو بخون نمیدن :-")

به نقل از سمانه ز. :
اینکه میگن بسیج فعال باشی ، نمیشه بورسیه شی شایعه است؟!
بورسیه از طرف کجا؟ اگه منظورت از طرف وزارت علومه، که اتفاقا شانس بورسیه کردن زیاده
ولی اگه منظورت از طرف دانشگاهه، دانشگاه بر اساس صلاحیت علمی و اخلاقی بورسیه میکنه و قیافه/دین/عضویت در گروه های خاص واسه اکثر دانشگاه ها مهم نیست و کلا بسیجی فعال بودن مشکلی توی بورسیه به وجود نمیاره

به نقل از سمانه ز. :
دختر برای خروج به رضایت نامه کتبی پدر یا قیم نیاز داره

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از Dr.Stansfield :
من شنیدم آیلتس خیلی باید نمرت خوب باشه که بری یه دانشگاه خوب ! :(
با 6 فقط مالزی پذیرش داره :D
و اینکه واقعا چه طور یه پسر یا مخصوصا" دختر تک و تنها بره اونجا ؟
بعد چی میشه ؟ :((
بسته به دانشگاهه، ولی اگه آیلتس 7 بگیری خیلی خوبه
دانشگاه های مالزی اتفاقا از معتبر ترین دانشگاه ها (چه ریتینگ، چه مقبولیت) هستن! این که آیلتس بالایی نمیخواد واسه اینه که کشور انگلیسی زبان نیست (به عنوان زبون رسمی)
& خوب، مشکلش چیه که آدم تنها بره؟ نکنه انتظار داری تو 20 سالگی مامان آدم برسوندش دانشگاه؟
بعد چی چی میشه؟ هیچی نمیشه! میری دانشگاه، درس میخونی و تمام

به نقل از mra :
:O چیز اضافه یاد نمیدن یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟ اتفاقا از لحاظ سطح علمی بالاتر از ایرانن اما تفاوتش اینه که توی ایران جزوه رو میخونی و میری امتحان میدی، ولی اونجا جزوه رو میخونی و خودت تحقیق میکنی و با پژوهش میری بالا، که دانشجوی ایرانی که تحقیقاتش متشکل از CRTL + A، CTRL + C، CTRL + V، CTRL + P هست نمیتونه اونجا با این کارا قبول شه

یعنی به بیان ساده تر، کسی که اینجوریه، هر دانشگاه خارجی بره دست از پا دراز تر میاد

• لایک
امتیازات: Kenji

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از GCD :
میتونی با مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی (اگه داری) بری دانشگاه، اما دانشگاه های متوسط مثل فنلاند، مالزی، استرالیا، اسپانیا و... دانشگاه های بالا با دیپلم بسیار مشکل پذیرش میدن (تو بخون نمیدن :-")

این حرفا چیه می زنی ؟ نمره تاقل و SAT خوب داشته باشی ، پذیرش می دن !

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از پارسا :
این حرفا چیه می زنی ؟ نمره تاقل و SAT خوب داشته باشی ، پذیرش می دن !
به تو که کلا پذیرش میدن! :D
ولی واسه جاهایی در سطح هاروارد و MIT و پرینستون، اگه نمره زبان پایین باشه (مثلا همون آیلتس 6 و کمتر، یا معادل تافلیش، هر دوی آیلتس و تافل آزمونای زبانن) دیگه SAT تاثیری نداره!
حتی منطقا هم اگه کسی آیلتسش رو مثلا 5.5 بگیره، توی مصاحبه مفتضحانه رد میشه (گرچه شانس اینکه حتی به مصاحبه برسه بسیار پایینه)

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از GCD :
به تو که کلا پذیرش میدن! :D
ولی واسه جاهایی در سطح هاروارد و MIT و پرینستون، اگه نمره زبان پایین باشه (مثلا همون آیلتس 6 و کمتر، یا معادل تافلیش، هر دوی آیلتس و تافل آزمونای زبانن) دیگه SAT تاثیری نداره!
حتی منطقا هم اگه کسی آیلتسش رو مثلا 5.5 بگیره، توی مصاحبه مفتضحانه رد میشه (گرچه شانس اینکه حتی به مصاحبه برسه بسیار پایینه)

اشتباهت همینه دیگه ! واسه دانشگاه هایی مثل MIT یا هاروارد ، SAT خیلی مهمه ! اصلا تاقل 120 داشته باش ! وقتی SAT نداری ، چجوری می خوان از سطح علمیت آگاه بشن ؟ SAT واسشون خیلی مهمه ، چون باهاش سطح علمی طرف سنجیده می شه !

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از پارسا :
اشتباهت همینه دیگه ! واسه دانشگاه هایی مثل MIT یا هاروارد ، SAT خیلی مهمه ! اصلا تاقل 120 داشته باش ! وقتی SAT نداری ، چجوری می خوان از سطح علمیت آگاه بشن ؟ SAT واسشون خیلی مهمه ، چون باهاش سطح علمی طرف سنجیده می شه !
(تافل 120 که پایینه!)
من نمیگم SAT مهم نیست، ولی این شرایط موجوده، از خودم که نمیگم!
استدلال دانشگاه اینه که سطح علمی فرد هرچیم بالا باشه، وقتی اندازه بز زبان حالیش نیست، نمیتونه درسا رو بفهمه! دیگه اگه دانش آموز خیــــــــــــــــــــلی تاپ باشه واسش کلاس زبان میزارن

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از GCD :
(تافل 120 که پایینه!)
من نمیگم SAT مهم نیست، ولی این شرایط موجوده، از خودم که نمیگم!
استدلال دانشگاه اینه که سطح علمی فرد هرچیم بالا باشه، وقتی اندازه بز زبان حالیش نیست، نمیتونه درسا رو بفهمه! دیگه اگه دانش آموز خیــــــــــــــــــــلی تاپ باشه واسش کلاس زبان میزارن
تافل 2 مدل داره ! یکی رو کاغذ ، یکی کامپیوتری ! اون امتحان کامپیوتری برای دانشگاه ها ارزش داره ، که 120 ، بیشترین نمره ممکن هست توش !

درسته ! نمره زبانت پایین باشه قبول نمی کنند ! ولی SAT براشون الزامی هست ! باور نداری ، فرم های MIT رو بخون ، توش نمره SAT ، واجب هست ! تمام دانشگاه ها همین هستند !

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از پارسا :
تافل 2 مدل داره ! یکی رو کاغذ ، یکی کامپیوتری ! اون امتحان کامپیوتری برای دانشگاه ها ارزش داره ، که 120 ، بیشترین نمره ممکن هست توش !

درسته ! نمره زبانت پایین باشه قبول نمی کنند ! ولی SAT براشون الزامی هست ! باور نداری ، فرم های MIT رو بخون ، توش نمره SAT ، واجب هست ! تمام دانشگاه ها همین هستند !
(آها)
:(( خوب منم همینو میگم دیگه! میگم در اینکه SAT الزامیه که بحثی نیست، اما وقتی زبان پایین باشه قبول نمیکنن
تافلم که فعلا رو هواست، آیلتس بهتره

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

کجا ها آلیتس میخواد کجا ها تافل؟ واسه چی تافل رو هواس؟ :D

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از پگاه :
کجا ها آلیتس میخواد کجا ها تافل؟ واسه چی تافل رو هواس؟ :D
تقریبا همه جا هر دوشونو قبول میکنن، منتهی تافل بعد از مرحله چهارم تحریم های سازمان ملل، برای واریز پول از ایران به مشکل بر خورد
ولی اگه میتونی از طریقی بجز بانکای ایران پولو واسشون واریز کنی و یه جا پیدا کنی واسه امتحان، تافل کلا بهتره، راحت تره، و معتبر ترین

MRA

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
یادش بخیر شهید بهشتی.
شهر
شهر من، سبزوار
مدال المپیاد
برو بابا...
دانشگاه
همین بغل
رشته دانشگاه
برق---گرایش الکترونیک

الان یه سوال مهم برای من پیش اومده: با وجود مشکلات فراوان ترم یکی ای و درس های سنگین بازم بنده امیدوارم که واسه ارشد بپرم برم اون طرف. (بلژیک، هلند یا هر جای دیگه که خدا صلاح بدونه) زبانم قویه (از نظر مهارت های 4 گانه، نه از نظر نمره امتحان نهایی یا درصد کنکور) میخوام بدونم واسه اینکه از الان شروع کنم ، باید چی کار کنم؟ مسلمآ آیلتس میخوام بگیرم، ولی نه به قیمت 5 ساله شدن کارشناسی مثل بعضی دوستان (1 سال آخر= زبان) و یا 3 ساله شدن کارشناسی ارشد. شما یه راهنمایی بکن.
رشتم برقه (گراییدم به الکترونیک) و مساله ای که هست اینجا کلاس تافل فراوون تره تا آیلتس. ضمنآ هیچ کدوم از موارد بالا هم نیستم(نه دخترم، نه بسیجیم،معافم)

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از mra :
الان یه سوال مهم برای من پیش اومده: با وجود مشکلات فراوان ترم یکی ای و درس های سنگین بازم بنده امیدوارم که واسه ارشد بپرم برم اون طرف. (بلژیک، هلند یا هر جای دیگه که خدا صلاح بدونه) زبانم قویه (از نظر مهارت های 4 گانه، نه از نظر نمره امتحان نهایی یا درصد کنکور) میخوام بدونم واسه اینکه از الان شروع کنم ، باید چی کار کنم؟ مسلمآ آیلتس میخوام بگیرم، ولی نه به قیمت 5 ساله شدن کارشناسی مثل بعضی دوستان (1 سال آخر= زبان) و یا 3 ساله شدن کارشناسی ارشد. شما یه راهنمایی بکن.
رشتم برقه (گراییدم به الکترونیک) و مساله ای که هست اینجا کلاس تافل فراوون تره تا آیلتس. ضمنآ هیچ کدوم از موارد بالا هم نیستم(نه دخترم، نه بسیجیم،معافم)
اگه میخوای صرفا یه دانشگاه خوب خارجی بخونی، میتونی بری مالزی!
یکی از ارزونترین کشورها برای زندگی دانشجویی، که مدرکشم همه جا معتبره و کشورشم خوشگل!
با توجه به اینکه زبانت خوبه (اگه واقعا بتونی از پس گذروندن یک روز کامل به زبون انگلیسی بر بیای)، میتونی آیلتس ندی و به یه دانشگاه درخواست بفرستی که خودش امتحان زبان بگیره ازت
اما اگه زبانت خوبه گرفتن آیلتس کار سختی نیست!
الان اولین کاری که باید انجام بدی، انتخاب یک دانشگاه هست کشورایی که واسه برق خوبه: سوئد، سوئیس، فرانسه (غیر انگلیسی) کانادا، استرالیا، مالزی، هلند و اگه درست خوبه، آمریکا! واسه الکترونیک از دانشگاه های مالزی UTM و UKM خوبن، بقیه کشورا خیلی متنوعن، انتخاب به پول و همه چیز بستگی داره

• لایک
امتیازات: MRA

مهرناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
NeYshaBerliN
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی