• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

قلب

• شروع کننده موضوع HHH
  • تاریخ شروع

hermes

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهیداژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتى اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك
پاسخ : قلب

به نقل از panther :
چه فایده که احساس میکنم فقط خودمو خودم اینجا میایم! :-" :-<

*********کاپتان:خب عزیز ما بی سواتیم، شما میگی یاد میگیریم! بذار مطلب بهتر پیدا کنم برگردم یک دستی به انجمن بکشم*********

تو اين تاپيك بحث خيلي خوب و جالب جلو رفته...البته بيشتر شبيه مباحثه بود...گفته ها ي كاپيتان(مدير انجمن) هم تاييد ميشه :D

ميدونيد خون در روز حدود19000 كيلومترو طي ميكنه؟اين 4 برابر طول كشور امريكاست(از دوتا اقيانوس)

اما در مورد عمل احيا هم اموزش معتبري گشتم يافتم :D:

1- بیمار را به پشت بخوابانید و او را صدا بزنید و به آرامی تکان دهید تا پاسخ به تحریک مشخص شود.
2- اگر بیمار بدون پاسخ باشد راههای تنفسی او را کنترل کنید. چنانچه راه تنفسی بسته است با کمک انگشت راه تنفسی وی را باز کنید و چنانچه راه تنفسی باز است ولی بیمار نفس نمی‌کشد تنفس مصنوعی را شروع کنید.

3- در صورتی که از صدمه ندیدن مهره‌های گردنی مصدوم مطمئن هستید، گردن مصدوم را به جلو و سر او را به عقب خم نمایید تا مسیر راه هوایی مصدوم در بهترین و مستقیم‌ترین وضعیت واقع شود و چانه مصدوم را بالا و جلو بیاورید. در صورت صدمه دیدن مهره‌های گردنی بدون حرکت دادن به سر و گردن مصدوم ، با قرار دادن شست‌ها روی چانه فک پایینی مصدوم را به سمت جلو و بالا آورید تا ضمن باز شدن دهان ، مسیر راه هوایی نیز مستقیم قرار گیرد.

4 - دو تنفس مناسب دهان به دهان به وی بدهید.
5- نبضها را لمس نمایید. اگر ضربان نبضها لمس شود باید به تنفس مصنوعی ادامه داد و اگر لمس نشود، ماساژ قلبی باید شروع شود.

6- جهت انجام ماساژ قلبی ، دست چپ خود را به حالت ضربدر پشت دست دیگر گذاشته ، پاشنه دست راست را بر روی جناق سینه به اندازه دو بند انگشت بالاتر از محل دو شاخه شدن جناق قرار دهید. آرنج‌ها نباید خم شوند. به کمک وزن بدن فشار محکمی به قفسه سینه وارد کنید تا جناق سینه به اندازه تقریبی 4 الی 5 سانتیمتر به داخل برود. تعداد مفید ماساژ قلبی باید حدود 100-80 بار در دقیقه باشد و به ازای هر 15 ماساژ قلبی 2 تنفس مصنوعی با روش دهان به دهان داده شود.

در صورتی که فرد دیگری به امدادگر کمک می‌کند باید به ازای هر 5 ماساژ قلبی یک تنفس مصنوعی داده شود. امروزه بر اساس نظر متخصصین و بسیاری از مراجع علمی در عملیات احیای قلبی – ریوی دو نفره نیازی به قطع ماساژ قلبی برای انجام تنفس مصنوعی نیست و همزمان با انجام ماساژ قلب توسط یک فرد ، فرد دیگر می‌تواند تنفس مصنوعی را انجام دهد.

7- پس از گذشت یک دقیقه عملیات را به مدت 4-5 ثانیه جهت لمس نبض گردنی متوقف نمایید. اگر نبض لمس شود ماساژ قلبی را قطع نمایید و چنانچه تنفس هم برقرار شده باشد تنفس مصنوعی را متوقف کنید. در صورت عدم لمس نبض و عدم برقراری تنفس خود به خودی ماساژ قلبی و تنفس مصنوعی را مجدداً شروع کنید و هر 3 دقیقه یک بار عملیات را جهت لمس نبضها به مدت 4-5 ثانیه متوقف نمایید.

**********کاپتان:بسیار عالی*********

4245

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
خطرضربان تند قلب به هنگام استراحت

متخصصان در كنگره كانادايي عروق كرونري كه در مونترال برگزار شد، خاطرنشان كردند:

ضربان تند قلب در حالت استراحت نشانه خطرناكي است و حاكي از آن است كه احتمال مرگ و مير ناشي از مشكلات قلبي و عروقي در اين افراد افزايش مي‌يابد.

به گزارش گلوب اندميل، دكتر ايوا لون ـ متخصص قلب و استاد دانشگاه مك مستر

در مطالعات خود روي بيش از 31 هزار بيمار قلبي طي يك دوره چهار ساله آزمايش كرده و به نتايج زير دست يافته است.

اين پزشكان تاكيد كردند: ضربان قلب آرام، استرس كمتري را به عروق خوني وارد كرده و مانع از تشكيل كلسترول در عروق مي‌شود كه در نتيجه آن :

احتمال حملات قلبي به ميزان چشمگيري كاهش مي‌يابد.

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام بچه هاااااااااااااااا!!!! :D چند روز سختتتتتتتتت پیگیر گردش خون و لنف بودم و قسم خورده بودم تا تموم نشه نیان نت!(که نیومدم! P:>)
خیلی خوشحالم افراد دیگه ای هم میبینم! :D
حالا یک سوال :D قلب یعنی چی طی میکنه؟

• شروع کننده موضوع

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

متوجه سوالت نشدم ???

• شروع کننده موضوع

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

من اینطوری تفسیر کردم که به اندازه انقباض هایی که یک ماهیچه میخواد اون فاصله رو بره این قلب بدبخت منقبض میشه
ولی خودمم تو شکم ???

ویرایش: سوتی من بدتر بود که ادامش دادم :D

hermes

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهیداژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتى اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

اوه :D عجب سوتي بزرگي شرمنده.....خانوم هاي مدير،‌لطفا يكي ويرايشش كنه.....خون بايد جاي قلب باشه :D

4245

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

بالا رفتن یهویی ضربان قلب به چه دلیلی میتونه باشه ؟! :-/ فرض کنین ضربان از روی 95 تا یهو بپره روی 140 اینا !

بعضی وقتا من این مشکلو دارم ! باید 5 دقیقه بی حرکت بشینم یه جا تا حالم عادی بشه !

البته وقتی تحرک دارم ! نه اینکه بی حرکت باشم ! ولی خیلی غیر عادیه ! یهویی ... !

• لایک
امتیازات: HHH
  • شروع کننده موضوع

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

موقع تحرک فکر نمیکنم خیلی غیر عادی باشه

فشار خون هم بالا بره اینجوری میشه آدم

کلا در سنین نوجوانی یکم ضربان میره بالا

4245

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

به نقل از Captain. Pisko :
موقع تحرک فکر نمیکنم خیلی غیر عادی باشه

فشار خون هم بالا بره اینجوری میشه آدم

کلا در سنین نوجوانی یکم ضربان میره بالا

نه ! منظورم این نبود ! به طور تدریجی نمیره بالا ! حالا من 140 تارو مثال زدم ! شاید ازونم بیشتر !

واقعا ادمو اذیت میکنه ! فک میکنم میخوام سکته کنم ! میتونه به خاطر انحراف بینی یا تنگی مجرای تنفسی باشه ؟!

• شروع کننده موضوع

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

فکر میکنم بتونه باشه
چون میخوای هی نفس بکشی اکسیژن بگیری
خود به خود به خاطر کمبود اکسیژن به طرز شدیدی نپش قلب میره بالا

• لایک
امتیازات: 4245

pardis 78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قم
شهر
قم

بچه ها من چند وقته قلبم لا دست چپم و پشتم تیر میکشه دوسه ماهی میشه که اینتوری ام مادرم هم نمی دونم آیا بهش بگم ؟ آیا دکتر بروم؟
ضربان قلبم هم بعضی اوقات (حتی موقع استراحت)خیلی سریع است و به 140 می رسد آیا باید به دکتر مراجعه کنم؟

4245

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

به نقل از pardis 78 :
بچه ها من چند وقته قلبم لا دست چپم و پشتم تیر میکشه دوسه ماهی میشه که اینتوری ام مادرم هم نمی دونم آیا بهش بگم ؟ آیا دکتر بروم؟
ضربان قلبم هم بعضی اوقات (حتی موقع استراحت)خیلی سریع است و به 140 می رسد آیا باید به دکتر مراجعه کنم؟

به مامانتون هم بگین :D حتما حتما به دکتر مراجعه کنین ... :)

a112

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
ارومیه
رشته دانشگاه
پزشکی

تند شدن ضربان قلب به طور عادی وقتی آدم تحرک داره خیلی معمولیه...ولی اگه غیرعادی باشه ناشی از داشتن استرسه!!خب باید کمتر تو محیط های تنش زا قرار بگیری...و تا جایی که میتونی از فکر کردن به چیزایی که باعث بوجود اومدن استرس میشه دوری کنی!!ولی وقتی تو این حالت قرار میگیری...باید 10 دقیقه دراز بکشی و به چیزایی فکر کنی که آرامشو بهت برگردونه..درواقع با این کار قلب به حات اولیه(ضربان معمولیه)برمیگرده!! (;

در مورد تیر کشیدن قلبم تا جایی که میدونم :-/ مربوط به گرفتگی رگ هاس.....بهتره به مامانت زودتر بگی :D..و به دکترم حتما مراجعه کنی! :-"

pardis 78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قم
شهر
قم

بهشون میگم اما جدی نمیگیرن الان هم خیلی شدید شده. دیروز مرگ رو جلوی چشمام دیدم ضربان قلبم 165 بود :(

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

کلا چرا باید تو سن ما قلب درد بگیره ؟
منم بعضی وقتا خیلی قلبم درد میگیره ! :-s

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

یکی از عواملش میتونه عدم توازن هورمون ها توی بدن باشه. بعضا هم با تپش قلب همراهه.

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ریــحــانــه :
کلا چرا باید تو سن ما قلب درد بگیره ؟
منم بعضی وقتا خیلی قلبم درد میگیره ! :-s
خب متاسفانه الان به دلیل تغذیه بد، کمتر شدن تحرک و فعالیت بدنی و... سن ناراحتیای قلبی اومده پایین...
یکی از دلایل مهمش عوامل ارثی و ژنتیکیه که خب دس خود آدم نی...
دلایل دیگه هم مث فشارخون زیاد، زیاد بودن کلسترول بد خونو استرس هم هس...
به نظرم علت اصلی رشدش تو سنای کمتر همون تغذیه س...الان اگه یه نگا به برنامه غذایی بیشتر اطرافیانت بکنی میبینی که غذاهای ناسالمو پرچرب خیلی زیاد شده...

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از MissMarvelous :
خب متاسفانه الان به دلیل تغذیه بد، کمتر شدن تحرک و فعالیت بدنی و... سن ناراحتیای قلبی اومده پایین...
یکی از دلایل مهمش عوامل ارثی و ژنتیکیه که خب دس خود آدم نی...
دلایل دیگه هم مث فشارخون زیاد، زیاد بودن کلسترول بد خونو استرس هم هس...
به نظرم علت اصلی رشدش تو سنای کمتر همون تغذیه س...الان اگه یه نگا به برنامه غذایی بیشتر اطرافیانت بکنی میبینی که غذاهای ناسالمو پرچرب خیلی زیاد شده...

درسته، تغذیه ناسالم و اینا خیلی تاثیر داره، اما نه تو 15 سالگی. تو این سن کم هنوز تغذیه آثارشو نشون نمیده.
اما استرس و عصبی بودن میتونه باشه.
آهان راستی افتادگی دریچه میترال هم امکانش هست باشه.

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ROzhiN :
درسته، تغذیه ناسالم و اینا خیلی تاثیر داره، اما نه تو 15 سالگی. تو این سن کم هنوز تغذیه آثارشو نشون نمیده.
اما استرس و عصبی بودن میتونه باشه.
آهان راستی افتادگی دریچه میترال هم امکانش هست باشه.

بله درسته تاثیرش توی 15 اینا شدتش کمتره اما اکثر کسایی که چاقی بیش از حد و فشارخون بالا دارن توی همین سن مشکلاتی مث تپش قلب هم دارن چون کلسترول و چربی زیاد باعث تنگی دیواره رگ ها میشه...
اختلال کار تیروئید و مصرف یه سری داروها هم تپش قلب میاره...
در مورد دریچه میترال میتونی بیشتر توضیح بدی؟ منظورت نارسایی دریچه در اثر رماتیسم قلبیه که اگه درمان نشه بعد ممکنه مشکل ایجاد کنه؟ :-/

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

دو سه روزه يه خورده قلبم درد ميكنه با پشت شونه چپم...

بايد برم دكتر؟ :D

بالا