• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

قلب

• شروع کننده موضوع HHH
  • تاریخ شروع

BRX

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
96
پاسخ : قلب

به نقل از fateme12 :
من تازگی ها قلبم یک چند بار درد گرفت.رفتم دکتر گفت از استرسه!آخه من که تو تابستون اصلا استرس ندارم.به نظرتون از چی میتونه باشه؟
منم قلبم درد میکرد رفتم دکتر گف بیشتر مربوط به دوران نوجوانی و این چیزاس!احتمنم نباید از استرس باشه پس! شایدم معده درد داشتی فک کردی قلبت درد میکنه.

پژواک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از fateme12 :
من تازگی ها قلبم یک چند بار درد گرفت.رفتم دکتر گفت از استرسه!آخه من که تو تابستون اصلا استرس ندارم.به نظرتون از چی میتونه باشه؟
اینو تو "من چه مشکلی دارم" مطرح میکردی بهتر بود.
درد توی ناحیه قفسه سینه میتونه دلایل مختلفی داشته باشه،ولی چون توی کودکان و نوجوانان کمتر مربوط به مشکلات قلبی میشه دکتر ربطش داده به استرس.
به نوع درد و محل دقیقش هم مربوطه. این شاید بتونه کمکت کنه.

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از fateme12 :
ببین معمولا وقتی ک آدم از استرس قلب درد میگیره ریت قلب بالا میره و احساس میکنی داره از قفسه سینه ـــت میپره بیرون ولی من احتمال میدم بخاطر گرما باشه ک گرما باعث شده قلبت درد بگیره ولی خوب اگر تشخیص استرس داده حتما بوده دیگه چون همیشه نباید موقعی ک استرس داری قلب درد بگیری که! ممکنه اینا عوارض استرس باشه و بعدا خودشو نشون داره

به نقل از ..باران.. :
اینو تو "من چه مشکلی دارم" مطرح میکردی بهتر بود.
درد توی ناحیه قفسه سینه میتونه دلایل مختلفی داشته باشه،ولی چون توی کودکان و نوجوانان کمتر مربوط به مشکلات قلبی میشه دکتر ربطش داده به استرس.
به نوع درد و محل دقیقش هم مربوطه. این شاید بتونه کمکت کنه.

هر مشکلی که بچه ها دارند اگر تو خود تاپیک اون ناحیه هم بگن مشکلی نداره. :)
ممنون منبع خوبی بود (;

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها نمی دونم باید اینجا می گفتم یا جای دیگه ولی اگه میشه راجع به ماساژ مستقیم قلب توضیح بدید.

reflection

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
دانشگاه
UM
رشته دانشگاه
Genetics

وقتی بيماری با حمله قلبی به بيمارستان مراجعه می کند در اولين اقدام ECG (به مدت ده دقيقه) و آزمايش خون از او گرفته می شود.نوع درمان با توجه به شرايط بيمار و نوع مشکل قلبی او متفاوت خواهد بود.
➕درمان های فوری برای حمايت بيماران – اکسيژن: معمولا از طريق قرار دادن لوله ای در بينی – انتقال خون(ترنسفيوژن) – داروها: شامل موارد زير می باشند:
نيتروگليسيرين زير زبانی فشار خون را کاهش داده، عروق اطراف قلب را گشاد می کند تا جريان خون زياد شود. بيماران با فشار خون خيلی پايين و ضربان قلب به شدت کم نبايد نيتروگليسيرين دريافت کنند.
✔داروهای ضد لخته ➖ آسپرين// هپارين( Heparin )//مهار کننده گليکوپروتئين 2b و 3a اغلب اوقات برای افرادی که آنژيوپلاستی می شوند کاربرد دارد.
.

Heart attacks most often occur as a result of coronary heart disease (CHD), also called coronary artery disease. CHD is a condition in which a waxy substance called plaque (plak) builds up inside the coronary arteries. These arteries supply oxygen-rich blood to your heart.

When plaque builds up in the arteries, the condition is called atherosclerosis. The buildup of plaque occurs over many years.

Eventually, an area of plaque can rupture (break open) inside of an artery. This causes a blood clot to form on the plaque's surface. If the clot becomes large enough, it can mostly or completely block blood flow through a coronary artery.
If the blockage isn't treated quickly, the portion of heart muscle fed by the artery begins to die. Healthy heart tissue is replaced with scar tissue. This heart damage may not be obvious, or it may cause severe or long-lasting problems.
.

بالا