• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خود پسر پنداری!

منتظر

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
پاسخ : خود پسر پنداری!

بزرگترین ظلم به زن وقتی شد که به او گفتیم اگه میخوای زن خوبی باشی مرد خوبی باش . . .

_____

علت اصلی خودپسرپنداری هم همین تفکر غلط جامعه اس . بعضی از دخترا فکر میکنن پسر بودن نوعی ارزش هست .

melika...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد کانگورو

بخاطر محیطم میتونه باشه...
من خیلیا رو میشناسم چون دور و برشون از بچگی پر پسر بوده اخلاقاشون پسرونه شده
اما اونا که میخوان پسر باشن و دوس دارن بقیه ام به این باور از اونا برسن یکم جوگیریه :-"

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از اخوی! :
تو جامعه ای که سالهای سال جنس مونث, به جای بانو, ضعیفه خطاب شده, این جنس می خواد قوت خودش رو نشون بده, حالا شاید به نظر بعضی ها تشابه به ظاهر مرد یکی از این راه هاست.

از سوی دیگر در غرب و شرق کره زمین, چندان توجهی به استعدادهای بی نظیر زن نشده.
یک نوزاد را بدهید به یک مرد, ببینید می تونه از اون یک انسان کامل بسازه?
شن و ماسه و سیمان بدین به مرد میدونه چجوری باهاشون یک خونه بسازه
ولی آیا می تونه صاحب خانه, که یک انسان هست را بسازه?
زن کودک را با تمام ظرایف روحی و عاطفی به انسانی بالغ و فهمیده تبدیل می کنه.
مرد با اجسام قابل اندازه گیری سر و کار داره
ولی زن با پیچیدگی های روحی انسان.
من به شخصه "نقش" مادری, همسری, خواهری و دختری بانوان را تحسین می کنم و معتقدم کاری که خانم ها به شکل طبیعی انجام می دهند مردان با آموزش به سختی انجام می دهند.
من به عنوان یک مرد در مواجهه با فردی که دچار ناراحتی شده, غمی دارد, کسی از دست داده, نمی دانم دقیقا بهترین واکنش چه واکنشی است.
یا در ارتباط با کودکان, آقایان بیشتر ادا در می آورند, چیزی در حد دلقک سیرک!
ولی من ندیدم مادری برای بازی با فرزندش بالا و پایین بپرد و سر و صدا کند!
تمام حرفای شما متین.ولی قبول دارید که همه ی خانوما هم اینطوری نیستن؟ یعنی واقعا این نیست که یه خانوم همه اون ویژگی هایی رو که میگین داشته باشه و یه آقا هیچ کودوم رو نداشته باشه. و به نظر من از نظر احساسات یه طیف وجود داره.یعنی نه همه ی آقایون خالی از این ویژگی هان نه همه ی خانوما واجد همه ی این شرایط.
بعدم همه این نقش هایی رو که گفتین تحسین میکنین...خیلی ها تو همین جامعه عقیده دارن این نقش ها تنها نقش هایی ه که یه خانوم میتونه بپزیره،یعنی توانایی ش رو نداره نقش های دیگه ای بپذیره و خب این حس رو القا میکنه که اگه من پسر میبودم خیلی بیشتر به نفعم بود.
به نقل از منتظر؟! :
علت اصلی خودپسرپنداری هم همین تفکر غلط جامعه اس . بعضی از دخترا فکر میکنن پسر بودن نوعی ارزش هست .
من فک نمیکنم دقیقا این باشه. یعنی فک نمیکنم این حس رو دارن که نوعی ارزش ه فک میکنن "بهتر" ه.یعنی از امکانات بیشتری بهره مند خواهی بود،آزادی های بیشتری خواهی داشت،اختیارات بیشتری خواهی داشت و... . که خب این شرایط رو هم جامعه به وجود آورده.جامعه ای که توش آدما از اینکه مرد یا زن هستن ناراضی باشن یه جای کار میلنگه.

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

ﻣﻦ ﻓﮏ ﻧﻤﯿﮑﻨﻢ ﺩﻗﯿﻘﺎ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺷﻪ. ﯾﻌﻨﯽ ﻓﮏ ﻧﻤﯿﮑﻨﻢ ﺍﯾﻦ ﺣﺲ ﺭﻭ ﺩﺍﺭﻥ ﮐﻪ ﻧﻮﻋﯽ ﺍﺭﺯﺵ ﻩ ﻓﮏ ﻣﯿﮑﻨﻦ "ﺑﻬﺘﺮ" ﻩ.ﯾﻌﻨﯽ ﺍﺯ ﺍﻣﮑﺎﻧﺎﺕ ﺑﯿﺸﺘﺮﯼ ﺑﻬﺮﻩ ﻣﻨﺪ ﺧﻮﺍﻫﯽ ﺑﻮﺩ،ﺁﺯﺍﺩﯼ ﻫﺎﯼ ﺑﯿﺸﺘﺮﯼ ﺧﻮﺍﻫﯽ ﺩﺍﺷﺖ،ﺍﺧﺘﯿﺎﺭﺍﺕ ﺑﯿﺸﺘﺮﯼ ﺧﻮﺍﻫﯽ ﺩﺍﺷﺖ ﻭ... . ﮐﻪ ﺧﺐ ﺍﯾﻦ ﺷﺮﺍﯾﻂ ﺭﻭ ﻫﻢ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺑﻪ ﻭﺟﻮﺩ ﺁﻭﺭﺩﻩ.ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺍﯼ ﮐﻪ ﺗﻮﺵ ﺁﺩﻣﺎ ﺍﺯ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﻣﺮﺩ ﯾﺎ ﺯﻥ ﻫﺴﺘﻦ ﻧﺎﺭﺍﺿﯽ ﺑﺎﺷﻦ ﯾﻪ ﺟﺎﯼ ﮐﺎﺭ ﻣﯿﻠﻨﮕﻪ
منظورت از آزادی و اختیار چیه!اونا هر چه قدرم رفتاری مثل یه پسر داشته باشند در جامعه به چشم یه دختر بهشون نگا میشه!نمیتونن حجاب بردارن!نمیتونن برن توی یه مدرسه پسرونه و.....

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

سلام
ماشاالله خانم های ایرانی همه کار می کنند.
دیگه مرزهای سنتی مردانه زنانه کمرنگ شده.
به نظرم الان در رشته معماری, صنایع, برق, عمران مردان حضور کافی و وافی دارند.
بعضی جاها نیاز به خانم داریم که کمرنگ مونده, مثلا بعضی رشته های طبی ما خانم خیلی کم داریم و خانم های بیمار با مشکلاتی رو برو می شن.
از لحاظ ضرورت, فایده,تاثیر, ارزش, ...انسان سازی از ساخت هرچیز دیگری با ارزشتره.
ما ظالمیم, ما مردها ظلم کردیم و نقش همسر و مادر را در حد کهنه بچه شستن و پخت و پز پایین آوردیم. و این را به خانم ها هم القا کردیم. و خانم ها مادری را نوعی کلفتی(!) قلمداد می کنند. به همین علت از آن دوری می جویند.
این ظلم بزرگی است. ما باید شان و مقام و منزلت مادر را برگردانیم.
مادر بودن از منشی بودن شانش پایین تر آمده.
یک زن باید در جامعه به مادر بودنش افتخار کند.

jh.hamideh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
B!N@b
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

من همه نظرات رو نخوندم ولی میخوام منم یه چیزی بگم
من چون یه داداش بزرگ تر از خودم دارم و اون همیشه الگوی من بوده برا همین همیشه کارایی که اون انجام میداد رو منم انجام میدادم. ولی الان که بزرگ تر شدم و به خاطر این که یه دخترم و دیگه نمیتونم مث اون رفتار کنم یه جوری زجر میکشم. یعنی هر لحظه آرزو میکنم که پسر باشم!
و این که در نظر من مامانم بیشتر پسراشو دوس داره ...
و همیشه اطرافیان به من میگفتن که تو باید پسر میشدی!!(از بس شلوغ بودم :D)
و این که تو جامعه آزادی پسرا بیشتره. یه جوری زندگی هم براشون راحت تره(مثلا خیلی راحت یه شلوار میپوشن میرن بیرون)
و همه اینا دست به دست هم میدن که آدم بخواد پسر باشه و در پی این ماجرا میتونه به خود پسر پنداری هم برسه!(که البته من نرسیدم B-) )

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

پسرها در دوران مجردی راحتن, ولی موقع ازدواج مسولیت انقدر سنگینه ترجیح میدن به خود دختر پنداری برسن!
یه پسر شاید حاضر بشه به جای تی شرت چادر سر کنه ولی مسولیت سنگین آزادیش رو نگیره!

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

یه چیز دیگه هم هست که شاید بشه گفت دگر پسر پنداری!(یا دگر دختر پنداری)
که به نظر من مربوط می شه به اینکه جامعه یه سری از چیز ها رو به صورت استریو تیپیک مال پسرا می کنه. خیلی اوقات شده که من مجبورم مثلا موقع انتخاب یه فیلم یا یه بازی حواسم باشه دختر خاله ای چیزی دورم نباشه که نیاد بگه برو تو کوچه فوتبال بازی کن آقا رها! X-( در صورتی که یه دختر اگه بخواد مثلا call of duty بازی کنه چه اشکال داره؟ اصلا کجاش پسرونه است؟ چه ربطی به زیست شناختی انسان داره من نمی دونم. یا شاید یه پسر بخواد واقعا هنر گلدوزی رو یاد بگیره چون به نظرش یک هنر زیباست و چرا ما با پیش داوری باید کاری کنیم که یک انسان فارغ از هر تعریف دیگه ای نتونه یک هنر رو یاد بگیره یا خجالت بکشه؟ این خودش سانسور احساسات و اندیشه نیست؟
جامعه گاهی اوقات به آدم اون قدر برچسب می زنه که آدم باورش می شه یه جایی توی تعیین جنسیتش اشتباه شده. به نظر من بهترین کار اینه که فارغ از هر کلیشه ای آدم طوری زندگی کنه که فکر می کنه درسته مشروط بر اینکه با انسانیت مغایرت نداشته باشه و اساس عقل و منطق باشه. نه اینکه کار به جایی برسه که مجبور بشی به همجنسات ثابت کنی که یکی از اونایی.

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از اخوی! :
سلام
ماشاالله خانم های ایرانی همه کار می کنند.
دیگه مرزهای سنتی مردانه زنانه کمرنگ شده.
به نظرم الان در رشته معماری, صنایع, برق, عمران مردان حضور کافی و وافی دارند.
بعضی جاها نیاز به خانم داریم که کمرنگ مونده, مثلا بعضی رشته های طبی ما خانم خیلی کم داریم و خانم های بیمار با مشکلاتی رو برو می شن.
از لحاظ ضرورت, فایده,تاثیر, ارزش, ...انسان سازی از ساخت هرچیز دیگری با ارزشتره.
ما ظالمیم, ما مردها ظلم کردیم و نقش همسر و مادر را در حد کهنه بچه شستن و پخت و پز پایین آوردیم. و این را به خانم ها هم القا کردیم. و خانم ها مادری را نوعی کلفتی(!) قلمداد می کنند. به همین علت از آن دوری می جویند.
این ظلم بزرگی است. ما باید شان و مقام و منزلت مادر را برگردانیم.
مادر بودن از منشی بودن شانش پایین تر آمده.
یک زن باید در جامعه به مادر بودنش افتخار کند.
ولی خب واقعا چن نفر حاضرن به خاطر نیاز جامعه یه کاری رو بکنن؟ به شخصه خیلی حاضر نیسم! بعدم نمیشه کسی رو که به اون رشته هه علاقه نداره یا استعداد ش رو نداره بفرسیم تو اون رشته اونم رشته های طبی چون جامعه نیاز داره
بعد حضور کافی و وافی ینی چی؟ :-?
بله ولی خب یه خانوم ظرفیت های زیادی داره. یعنی هم میتونه مهندس خوبی باشه هم مادر خوبی. هیچ تناقضی با هم ندارن.بله باید به مادر بودنش افتخار کنه ولی کسی که "مادر"ه نه هر خانومی. خب همه خانوما نمیتونن مادرهای خوبی هم باشن. (البته این به موضوع تاپیک ربط نداره)
@Behemoth: بله خب اینا هم یه سری کلیشه س واقعا.مثلا توی سوئد یادمه یه تحقیقی بود در همین رابطه،بعد توی یه مهد کودک تو دو تا سبد گذاشتن تو یکیش ماشین،تو یکی دیگه عروسک پارچه ای. به طرز خیلی عجیبی دخترا بیشتر ماشین برداشتن و پسرا بیشتر عروسک پارچه ای! این نشون میده هیچ چیز ذاتی وجود نداره که باعث شه دختر عروسک بازی کنه و پسر ماشین بازی،به خاطر محیطه صرفا.
به نقل از اخوی! :
پسرها در دوران مجردی راحتن, ولی موقع ازدواج مسولیت انقدر سنگینه ترجیح میدن به خود دختر پنداری برسن!
یه پسر شاید حاضر بشه به جای تی شرت چادر سر کنه ولی مسولیت سنگین آزادیش رو نگیره!
بله اینم به خاطر تقسیم غلط مسئولیت ها در خانواده س که بعضی وقتا باعث میشه کمر پدر خانواده زیر بار یه سری درخواست های غیر منطقی بشکنه.
ولی توی همین جامعه اگه یه پسر تا آخر عمر هم مجرد باشه مشکل محسوب نمیشه ولی اگه یه دختر اینطوری باشه،مشکل محسوب میشه :| و این به نظرم خیلی مسخره س چون باعث میشه اون کسایی که به اندازه کافی بزرگ نشدن(از نظر فکری) که یه زندگی مستقل رو شروع کنن،دس به این کار بزنن و بعد هم مشکلات عدیده. واضحه که زندگی مجردی خیلی راحت تر و آزاد تره پس چرا یه خانوم "حتما" باید این قید این راحتی و آزادی رو بزنه؟ :-?

fateme78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F@rz@NeG@N H!gh $ch00l
شهر
eMN@n$

به نظر من آدم -چه دختر چه پسر- باید تو رفتاراش تعادل داشته باشه... دختری که همش ادای پسرا رو در میاره یا پسری که مثه دخترا رفتار میکنه - ابرو هاشو میگیره و گوشواره گوشش میکنه- اصلا شخصیت جالبی نداره. این تصور اشتباهه که شلوغی و شیطنت و از درخت بالا رفتن و دوچرخه سواری فقط واسه پسراست و دلیل نمیشه دختری که شیطونی میکنه خود پسر پنداری داره و می خواد مثه پسرا باشه...سلیقه ها مختلفه ممکنه یه دختر تریپ اسپرت رو دوست داشته باشه،از کفش پاشنه بلند بدش بیاد و همش کتونی بپوشه و تو عروسی هاهم آرایش نکنه -مثه من :D- اما یه دختر رقصیدن رو دوست داشته باشه و همه لباساش رنگ روشن باشه... به نظر من خود پسر پنداری نشونه ی ضعف یه دختره و اینکه از دختر بودنش ناراضیه

...............

کاربر فوق‌فعال

درود.
ببخشید! من فقط پست اول این تاپیک و خوندم!!

+میخواستم بگم که صرفا هرکی رفتار جنس مخالفش و پیش میگیره نمیخواد مثل اون باشه!!

یعنی دخترایی که ادای پسرا رو در میارن 100% دلشون نمیخواد پسر باشن!

من خودم و مثال میزنم!

من چون عاشق فوتبالم و تو دوچرخه سواری از خیلی از پسرا سر ترم و باشگاه بدنسازی میرم و اینا بهم میگن رفتارات پسرونست! ولی من خودم اصلا این کارارو رفتار پسرونه نمیدونم!! :-??
شاید من اشتباه فکر میکنم!! :-?

+ولی خب کساییم هستن که دیگه واقعا شورش و در میارن!!

البته بنده به این باورم که هرکی آزاده هرجور دلش میخواد لباس بپوشه و تیپ بزنه و رفتار کنه! ولی بعضیا.........!! [-(

ریشه ی اینجور رفتارا اول به محیط بستگی داره! مثلا امکان داره مامان یه آقا پسری تا سن 18 سالگی نزاره بره بیرون با دوستاش وو دورو بر این آقا پسرم فقط دختر باشه! یعنی پسر عمو یا یه دوست فابریک همسن خودش نداشته باشه! خب این معلومه که رفتار و حرکاتش ناخواسته دخترونه میشه!

به نظر منکه مهم ترین عاملش محیط اطرافه! ولی عوامل زیاد دیگه ای هم هستن که تآثیر دارن!

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

سلام
تاثیر محیط بسیار موثره.
این پسرهایی که دایم با دختر می گردن صلابت مردانه شان کم میشه.
خشونتشون کم میشه
حرف زدنشون زیاد میشه
احساسات شون بیشتر میشه
نرم تر صحبت میکنن.

fateme78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F@rz@NeG@N H!gh $ch00l
شهر
eMN@n$

به نقل از اخوی! :
سلام
تاثیر محیط بسیار موثره.
این پسرهایی که دایم با دختر می گردن صلابت مردانه شان کم میشه.
خشونتشون کم میشه
حرف زدنشون زیاد میشه
احساسات شون بیشتر میشه
نرم تر صحبت میکنن.
با بعضی از فرمایشاتتون موافقم! محیط تاثیر داره...
ولی به نظرم این نظریه که مردا باید خشن و بی احساس باشن یه کم قدیمیه...
آدم باید متعادل باشه نه زیاد خشن نه زیاد بی احساس دختر و پسر بودنش فرقی نداره

..زهرا..

محب الرقیه (سلام الله علیها)
نام مرکز سمپاد
فرز III
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95

اما خانوما احساساتی ترن!
(;

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

سلام
بهتر است به جای مساوات در حقوق زن و مرد به دنبال عدالت در حقوق زن و مرد باشیم.
شاید بپرسید تفاوتش چیست؟
عدالت یعنی هرچیزی جای خودش.
عدل چه بود؟ وضع اندر موضعی
ظلم چه بود؟ وضع اندر ناموضعی

آیا میانگین توانایی بانوان در زمینه های مختلف با میانگین توانایی مردان در همان زمینه ها برابر است؟
میانگین توانایی بانوان در خلق آثار هنری، در حل یک معادله ریاضی، در تجسم فضایی، در مدیریت بحران، در کنترل عواطف، در روحیه بخشی، در قضاوت، در خشونت لازم مثل اجرای حکم قصاص و شلاق و...، در پرتاب یک آجر!، در فوتبال بازی کردن، در چشیدن طعم غذا، در تشخیض جزییات یک تصویر، در مکالمه همزمان با چند نفر و....با آقایان یکی است؟
مسلما نیست.
پس شغل، رشته، وظایف و حقوق هرکدام بر اساس شایستگی هایشان باید تعیین شود.

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از [email protected] :
به نظر من آدم -چه دختر چه پسر- باید تو رفتاراش تعادل داشته باشه... دختری که همش ادای پسرا رو در میاره یا پسری که مثه دخترا رفتار میکنه - ابرو هاشو میگیره و گوشواره گوشش میکنه- اصلا شخصیت جالبی نداره. این تصور اشتباهه که شلوغی و شیطنت و از درخت بالا رفتن و دوچرخه سواری فقط واسه پسراست و دلیل نمیشه دختری که شیطونی میکنه خود پسر پنداری داره و می خواد مثه پسرا باشه...سلیقه ها مختلفه ممکنه یه دختر تریپ اسپرت رو دوست داشته باشه،از کفش پاشنه بلند بدش بیاد و همش کتونی بپوشه و تو عروسی هاهم آرایش نکنه -مثه من :D- اما یه دختر رقصیدن رو دوست داشته باشه و همه لباساش رنگ روشن باشه... به نظر من خود پسر پنداری نشونه ی ضعف یه دختره و اینکه از دختر بودنش ناراضیه

ببینید مطمئنید بحث ادا دراوردنه؟
به نقل از اخوی! :
سلام
بهتر است به جای مساوات در حقوق زن و مرد به دنبال عدالت در حقوق زن و مرد باشیم.
شاید بپرسید تفاوتش چیست؟
عدالت یعنی هرچیزی جای خودش.
عدل چه بود؟ وضع اندر موضعی
ظلم چه بود؟ وضع اندر ناموضعی

آیا میانگین توانایی بانوان در زمینه های مختلف با میانگین توانایی مردان در همان زمینه ها برابر است؟
میانگین توانایی بانوان در خلق آثار هنری، در حل یک معادله ریاضی، در تجسم فضایی، در مدیریت بحران، در کنترل عواطف، در روحیه بخشی، در قضاوت، در خشونت لازم مثل اجرای حکم قصاص و شلاق و...، در پرتاب یک آجر!، در فوتبال بازی کردن، در چشیدن طعم غذا، در تشخیض جزییات یک تصویر، در مکالمه همزمان با چند نفر و....با آقایان یکی است؟
مسلما نیست.
پس شغل، رشته، وظایف و حقوق هرکدام بر اساس شایستگی هایشان باید تعیین شود.
کاملا درسته ولی مسئله این جاست که کسی حق نداره شغل، رشته، وظایف و حقوق "انسان" ها رو تعیین کنه.آزادی مطلق باید باشه، این دیگه دست اون شخص خاص (چه زن/چه مرد) هستش که ببینه متناسب با ویژگی هایی که داره چی باید انتخاب کنه.به جز پرتاب کردن یک آجر(!) من شخصا انسان های موفق از هر 2 جنس در این زمینه ها دیدم.
به نظر من این قضاوت ازین جایی میاد که مثلا می گن پسرا تو المپیاد ریاضی قوی ترن.بحث مغز ریاضی و ... مينا دلير‌روي‌فرد رو می شناسین شما؟ یه سرچ کنین راجبش بد نیست (دیگه یه مثال خیلی کوچیک بود این در چهارچوب کشور خودمون)
حالا شما میاین یه چیز کلی می گین که چی بشه؟! آیا خود انسان ها باید مورد قیاس واقع شن یا جـنس‍‌‍یتشون؟
میگیم 90 درصد موفق ها در فلان زمینه خانمن و 10 درصد مرد هستند.بعد میان نتیجه می گیرن که مردها نمی تونن فلان کار رو انجام بدن. اون 10 درصد باقالین آیا؟! اصن نمی فهمم این طرز تفکر چه کمکی قراره بکنه به انسان ها جز این که گیجشون کنه
حالا میان خانم ها رو کلا از مبحث قضاوت حذف می کنن چون احساساتین؟!!! مثلا مرد احساساتی ندیدید شما؟!!! زن غیر احساسی ندیدید؟!! (احساس در زمینه ی قضاوت مد نظرمه نه که طرف کلا احساس نداشته باشه) حالا خوبه که تو خارج قضات زن حسابشون رو پس دادن و همچنان این به اصطلاح مسلمانان عزیز معتقدند زن ها نمی تونن قضاوت کنن!

-البته این بحثا کاملا از تاپیک به دوره

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

خب من خودم یه همکلاسی دارم تقریبا این شکلیه!
مدل مویِ پسرونه ،مثل ِ پسرا راه میره ،حتی عاشق یه دختر شده! :O......جالب اینه که قیافش کاملا دخترونست!البته یه سری ژنتیکی این خصوصیاتو دارن ولی من فک میکنم این دوستم خودش عمداً این کارا رو میکنه تا جلب توجه کنه!واقعا نمیدونم دلیلش ازین کارا جلبه توجهه؟

من خودم یه مدتی باهاش دوست بودم .تازه فهمیدم برایِ اینکه بخواد به همه ثابت کنه یه پسره خودشو در مقابل خیلی چیزا بی احساس نشون میداد!درسته مردا کمتر از زن ها احساساتی هستند ولی خیلی یاشون باشعورند و درک دارن! ولی این خانوم به معنایِ واقعی ِ کلمه ...

البته بحث شعور به به جنسیت ربطی نداره!هر دو جنس میتونن داشته باشن یا بدارند!و واقعا برای برخورد با دیگران لازمه!

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

توی خیلی از موارد این رفتار اشتباه گرفته میشه . مثلا دختری که فوتبال دوست داره ، مو هاشو کوتاه می کنه و ... در صورتی که این افراد شاید خیلی معمولی باشن و هیچ تمایلی به پسر بودن نداشته باشن .
بعضی از دختر ها هستن که آرزو دارن پسر بودن که این ناشی از ظلم اجتماعیه که به اونها میشه و فرد آرزو می کنه تحت اون ظلم ها نبود ، مثلا پسر بود تا آزادتر و راحت تر بود . توی اینجا یه سری از دختر ها فقط در حد آرزو می مونه در ذهنشون بعضی ها سعی می کنن در تصورشون به این آرزو برسن و رفتارشون رو شبیه به رفتاری که از پسر ها می بینن تغییر میدن . این حالت ممکنه بخاطر تربیت خانواده هم پیش بیاد . مثلا خانواده ای که مرد رو برتر میدونه .
یه عده ی دیگه ای هم هستن که چه دختر و چه پسر از نظر ژنتیکی و جسمی ناهنجاری دارن و تمایل به این دارن که اگر دخترن پسر باشن یا برعکس .
پسرایی که دوست دارن دختر باشن هم شاید فکر می کنن از نظر زیبایی یا جذابیت باید مثل دخترا باشن .
در هر دو صورت اگر ژنتیکی نباشه ناشی از احساس کمبود در یک مسئله هست .

cristiano

thisisajjad
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

ببین بعضی تبعیضاتی ک جامعه بین پسر و دختر قاءل میشه موجب این میشه
پسرا تقریبا میشه گف آزاد ترن
ی سری مساءل دیگم هس ک نمیشه گف
و مجموع اینا همه موجب میشه ک دختر بخواد مث ی پسر باشه
مثلا فوتبال بازی کنه
ولی بخاطر تفاوت گذاشتنه بین دختر و پسرع اینا همه اش :-"

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

هم پسرا از یک‌سری لحاظ بهتر هستن نسبت به دخترا ولی خب دخترا هم بد نیست خیلی اوضاعشون.
درکل راضی هستیم.بازم اوری‌ثینگ ایز اوکی.

بالا