• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خود پسر پنداری!

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی
پاسخ : خود پسر پنداری!

به نقل از Hespride :
بله. از اول هم هست.
اما مساله اينه كه متاسفانه امروزه جوامع جوري شدن كه انسان از فطرتش فاصله ميگيره. و اين باعث دخترزدگي يا پسر زدگي ميشه!

امروز جامعه ي مثلا پيشرفته، در ذهن يه دختر نفوذ ميكنه و ميگه كه تو بايد و بايد همه ي توانايي هاي پسر ها رو داشته باشي ، و وقتي از كودكي چنين تفكراتي اطراف ادم باشه، قطعا روش اثر ميزاره ( اين در مورد پسر ها هم هست)
متوجه منظورم شدي؟

(فرقش چيه؟ نكنه شما هم از جن سيتتون ميترسيد؟ اون كلمه صرفا به خاطر احترام بود. اگر ناراحت شديد مساله اي نيست. تارا!!)

ببین جواب این سوال خیلی خیلی برای من مهمه
از اول هست یا از اول هم هست؟
به نظرت نسبت محیط به ژن چند درصده؟ کدوم مهم تره؟

بقیه بحث هم مربوط میشه به همون مبحثی که نباید روش بحث شه.پسرزدگی و دخترزدگی بحثش جداس.

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

من والا فرقشو نميفهمم.
از اول هست همون از اول هم هست ديگه :D
اما خب گفتم كه، يه چيزايي ممكنه بر اثر محيط ايجاد بشه.
نگفتم ژن، گفتم فطرت!
چيزي كه بين تمام انسان ها ( به معناي مطلق بشر) مشترك هست!

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

فکر کنم پست 21 رو بخونین منظور منو متوجه شین

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

ببين ، قرار نيست در مورد چيزاي مضخرفي كه توي جامعه هست حرف بزنيم.
اينو كه جواب بديم، حتما ميايد ميگيد چرا ميگن خواب زن چپه :D

قراره در مورد تفاوت هاي كلي و رفتاري حرف بزنيم كه من نظرمو گفتم :)

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Hespride :
ببين ، قرار نيست در مورد چيزاي مضخرفي كه توي جامعه هست حرف بزنيم.
اينو كه جواب بديم، حتما ميايد ميگيد چرا ميگن خواب زن چپه :D

قراره در مورد تفاوت هاي كلي و رفتاري حرف بزنيم كه من نظرمو گفتم :)

این ربطی به جامعه نداره
این مسئله وجود داره.منشا این چیه؟
شما میگین از اول هست رفتار، ینی فطریه.این مثال هایی هم که زدم واقعا وجود داره.حالا به نظرتون فطریه یا از محیط منتقل میشه؟
این دقیقا منظور منه.شما گفتید فرقشو نمی فهمید

hany

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 کرج
شهر
کرج
رشته دانشگاه
مهندسی معماری شایدم مهندسی پزشکی

به نقل از ZaRi JoO JOo :
كسي كه همچين حسي داره حتما مشكلات داره ديگه اينم بحث داره؟‌!!!!

×سها:به فارسي برگردانده شد.لطفا به قوانين احترام بگذاريد .

کسی که همچین حسی داره ذاتا که مشکل نداشته محیط خیلی تاثیر داره !

ببینین قضیه اینه که این ذهنیت ایجاد شده که دخترا دوست دارن پسر باشن حالا چون این ذهنیت هست قضیه میاد رو موضوع بحث که هر کی یه دختر میبینه که مثلا موهاش کوتاهه میگه طرف دوست داره پسر باشه در صورتی که شاید اینجوری نباشه!

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Dr.Eniac :
ما تو كلاسمون 3 نفرو داريم كه عينهو دختران ، كلا از اول راهنمايي اينجوري بودن
عروسك ميوردن ميرفتن حياط پشتي عروسك بازي {-8
يكيشون هم كه هميشه كيفش پشتشه
شدن سوژه دبيرا
معلم فيزيك هركي تمرين ننوشته رو ميزنه پشتش ، تا نوبت اون دختر نمايه شد يه جيغ زد طفلك معلم فيزيك پشيمون شد :))
كلا اينا همه چيشون مثل دختراست ، صداشون ، قيافشون ، رفتارشون و..... با معلم زيست 3 راهنمايي صحبت ميكرديم گفت خيالتون راحت خوب ميشن :D
الان دوتاشون نسبتا درست شدن (نسبت به قبل ها !!) ولي اونيكي هنوز هم :-&

دکتر! آخه این چه ربطی به بحث ما داشت؟
ولی یکم ربط داشت!

در واقع اونا فطرتن پسرن ولی به قول شما رفتار دخترونه ( :-w) دارن.پس نتیجه می گیریم محیط موثر تره! :D و اصلا میشه نتیجه گرفت که این رفتارا دخترونه نیست!رفتاریه که دخترا که در اون محیط بزرگ میشن، کسب می کنن و حالا هم که پسرا تو اون محیط بزرگ شدن، اون صفات رو کسب کردن! :D

البته من اشاره کنم که دختر اول راهنماییم عروسک بازی نمی کنه.پس به دخترا نسبت ندین

• لایک
امتیازات: tezar

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-""
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

ببخشید عروسک بازی چرا مشکل داره؟ تو هر سن و سالی هم که ادم باشه به نظرم گاهی شاید به یه نفری که نه حرف می زنه نه رازتو به کسی می گه نه.... نیاز داشته باشه تا چیزی که تو دلشو رو بهش بگه...
مگه ادم بزرگ ها دل ندارن...؟؟؟؟؟؟؟؟
...............
عوامل خیلی زیاد و مختلفی برای این موضوع هست از جمله:
1- مثلا تو خانواده ای به دنیا بیاد که دختر محور یا پسر محور باشن...مثلا خیلی از خانواده ها متاسفانه هستن که فک می کنن پسر برتر از دختره [-(
2- محیطی که توش بزرگ می شن...
3- ادمایی که در کنارشون هستن
4- هم بازیه دوران کودکی و کسی که بیشتره بچگیشونو با اون بودن و....
و....

parasto jooon

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

خب ببین این قاعدتا منطقی نیست که یه پسر مثه دخترا لباس بپوشه....یا رفتار کنه.....
همین طور یه دختر...البت تو دخترا در صورتی که خفیف باشه سخت میشه فهمیدش و خودشونم تمایلی به برطرف کردنش ندارن.... اما در صورت شدید بودن..و در صورتی که میل جنسیش مثه پسرا باشه کاملا بعد از یه سنی قابل تشخیص میشه....و بقیه رو اذیت میکنه...
اما تو پسرا از همون بچگی انقدر بهش میخندن که خودش میخواد حل بشه مشکلش...... :D

• لایک
امتیازات: tezar
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

بابا اینا توی جامعه شناسی عرف نام گذاری شده و منشا اون هم در محیطه که محیط هم در فلسفه شکل نمیگیره مگر با عقاید(چه غلط چه درست) پس اگر بخوایم منطقی حساب کنیم
نباید بحثی باشه :D

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از parasto jooon :
خب ببین این قاعدتا منطقی نیست که یه پسر مثه دخترا لباس بپوشه....یا رفتار کنه.....
همین طور یه دختر...البت تو دخترا در صورتی که خفیف باشه سخت میشه فهمیدش و خودشونم تمایلی به برطرف کردنش ندارن.... اما در صورت شدید بودن..و در صورتی که میل ج ن س یش مثه پسرا باشه کاملا بعد از یه سنی قابل تشخیص میشه....و بقیه رو اذیت میکنه...
اما تو پسرا از همون بچگی انقدر بهش میخندن که خودش میخواد حل بشه مشکلش...... :D

تکرار می کنم بحث من سر دخترزدگی یا پسرزدگی نیست !
به نقل از mohammadreza128 :
بابا اینا توی جامعه شناسی عرف نام گذاری شده و منشا اون هم در محیطه که محیط هم در فلسفه شکل نمیگیره مگر با عقاید(چه غلط چه درست) پس اگر بخوایم منطقی حساب کنیم
نباید بحثی باشه :D

ببین بحث من سر اینه که دختر و پسر از همون اول که به دنیا میان فرق دارن یا محیط باعث تفاوتشون میشه

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از تـــــــــــارا :
ببین بحث من سر اینه که دختر و پسر از همون اول که به دنیا میان فرق دارن یا محیط باعث تفاوتشون میشه
بله یه سری فرق ها که وجود داره بعدم مگه فرقی داره که تفاوت در چه اثری باشه مهم سوق و هدف از این تفاوته شاید این فرق ها بر اساس مکانیزم های وجودی شاید مکانیزم های محیطی باشه البته جدا کردن این ها از هم سخته ولی خب به همه چیز ربط داره بلاخره ذات دختر و پسر از نظر ج ن س ی ت ی فرق داره و این غیر قابله انکاره و بعضی تفاوت های اخلاقی و روحی از این موضوع سر چشمه میگیرند البته دامن زدن به این تفاوت ها نود نه درصد مربوط به محیطه نه ذات

• لایک
امتیازات: Dizzy

rezvan

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
فیزیک.شیمی.زیست.عربی.ریاضی.ادبی.همگی...
رشته دانشگاه
مهندسی آبیاری گیاهان دریایی

به نظر من یه سری تفاوتها هست یعنی انتظار میره که باشه مثلا همه از یه دختر انتظار دارن احساساتی باشه ولی اگه یه پسر بغض کنه میگن مرد که گریه نمیکنه!
حالا اگه یه دختر بدبختی این ویژگیها رو نداشته باشه اون وقت میگن ادای پسرا رو در میاره که این در مورد پسرا هم هست...مثلا من یه دختری که خوشم نمیاد با اشوه حرف بزنم ،محکم و مردونه حرفمو میگم میگن چرا ادای پسرا رو در میاری؟! خوب در اینصورته که خودم هم فکر میکنم میبینم خوب اگه اینه من دوس دارم ادای پسرا رو در بیارم اصلا نمیخوام دختر باشم...پس این محیطه که باعث این چیزا میشه :D
البته این یه مثال بود... :-"

hany

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 کرج
شهر
کرج
رشته دانشگاه
مهندسی معماری شایدم مهندسی پزشکی

منم کاملا با نظر رضوان موافقم دقیقا ذهنیته که همه ی اینارو به وجود میاره مثلا ملت از یه دختر انتظار ندارن موهاشو کوتاه و سیخ سیخی کنه کتونی گنده بسکتبال بپوشه با شلوار 6 جیب بیاد تو خیابون ولی من شخصا به عنوان یه روشنفکر که از یه جنبه ی دیگه به بحث نگاه میکنم( :D ) اینو غیر عادی نمیدونم خوب طرف دوست داره اونجوری بگرده هیچ ربطی ام نداره به این که طرف شبیه پسرا می گرده !!!

z@(-)rA

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان كزج
شهر
كرج

به نقل از ny X7^(-) :
کسی که همچین حسی داره ذاتا که مشکل نداشته محیط خیلی تاثیر داره !

ببینین قضیه اینه که این ذهنیت ایجاد شده که دخترا دوست دارن پسر باشن حالا چون این ذهنیت هست قضیه میاد رو موضوع بحث که هر کی یه دختر میبینه که مثلا موهاش کوتاهه میگه طرف دوست داره پسر باشه در صورتی که شاید اینجوری نباشه!
به نقل از ny X7^(-) :
خوب ...نمیدونم الان دقیقا این رفتارشون از اون رفتاراست که باید بهش گفت عین دخترا یا از اونا که باید گفت پسر و دختر نداره(موضوع بحث)
ولی خوب به نظرم یه کم غیر عادیه که پسر اول راهنمایی عروسک بازی کنه نمیدونم شاید اینم به خاطر ذهنیتیه که در جامعه تو ذهنم ایجاد شده :-\

حرفتو قبول دارم پس خب اين مردمن كه باعث اون ذهنيت ميشن شايد طرف كاملا از دختر بودن خودش راضي باشه و اصلا نخواد پسر باشه ولي مردم اون ذهنتيتو ايجاد مي كنن!

Sarina_ahm

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين یکـــ
شهر
جَهــان / ٢
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشكى اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكى
تلگرام
اینستاگرام

من از وقتی زبون باز کزدم وقتی بم میگفتن سارینا خانوم گریه میکردم! :D و فریاد میزدم من آقا پسرم!دلیلشم اینه که من عاشق تفنگ و ترقه بودم و البته بالا رفتن از درخت بهم میگفتن این کارا پسرونست منم میگفتم پس منم پسرم!
ولی در کل چیزی که موجب میشه ما نخایم دختر یا حتی گاهی پسر باشیم یه سری مزایا و حقوق یا آزادیه که به جنسیت مخالف داده میشه و ما هم بهش نیاز داریم!
مثن اینکه از گروه ما وقتی 7 سالمون بود فقط من چون دختر بودم حذف شدم اون 6 نفر الان میرن استادیوم 2چرخه سوار میشن و...کارایی که منم میخام ولی نمیتونم انجام بدم
البته اگه خیلی شدید باشه منشا روحیم داره که یه بحث جداست!

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

بحث من این نیست که چرا از جنسیت خودمون راضی نیستیم، این جوابش خیلی بدیهیه و خیلیامون می دونیم
بحث من اینه که صفات هر جنسیت ژنتیکیه یا تو محیط شکل می گیره؟ در واقع کدوم موثر تره؟

به نقل از قاصدک :
بستگی داره کدوم وری نگاش کنی :
یه وقتایی از این که مثلا نمی تونی یه سری کارا رو انجام بدی حرست می گیره و میگی تف به این شانس کاش من پسر بودم!
یه وقتایی که بدون انجام هیچ کار به خصوصی یا بدون این که کسی بفهمه کفر پسرا رو در بیاری از این که دختری کلی مشعوف می شی!
یه وقتایی که پسرا احساسات تو یا اطرافیانت رو به بازی می گیرن که این بازم بستگی داره:
ممکنه با خودت بگی آخه خدا چرا ما دخترا رو این قدر احساساتی آفریدی چرا ما باید این قدر زجر بکشیم؟!
ممکنه هم بگی خدایا شکرت که من رو مثل این موجودات خنگ خرفت بی احساس پسر نیافریدی!!
:D

ببین این خیلی اشتباهه که بگید پسرا به بازی گرفتنو فلان و دخترا احساساتین!
دخترا احساساتی بار میان و مطمئن باش خیلی از دخترا هستن که ب پسرا بازی می کنن، پس انقد یه بعدی فک نکن

kosarb

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
قم و اصفهان و تهران

به نقل از تـــــــــــــــارا :
بحث من این نیست که چرا از ج ن س یت خودمون راضی نیستیم، این جوابش خیلی بدیهیه و خیلیامون می دونیم
بحث من اینه که صفات هر ج ن س یت ژنتیکیه یا تو محیط شکل می گیره؟ در واقع کدوم موثر تره؟

ببین این خیلی اشتباهه که بگید پسرا به بازی گرفتنو فلان و دخترا احساساتین!
دخترا احساساتی بار میان و مطمئن باش خیلی از دخترا هستن که ب پسرا بازی می کنن، پس انقد یه بعدی فک نکن
وقتی می گم دختر منظورم تمام شرایطه ذاتی اجتماعی جسمی همشون!
شاید استفاده از این لغت (بازی گرفتن) درستنبود ولی الان لغتی به ذهنم نمی رسه جایگزینش کنم !!

benjaminklar

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد سلطاني
شهر
كرج
مدال المپیاد
علوم و رياضي اول راهنمايي - كامپيوتر دوم دبيرستان
دانشگاه
نامعلوم!
رشته دانشگاه
خدا می دونه!

ببخشید
فرصت نداشتم همشو بخونم ، فقط صفحه اول با این چندتا پست آخری.
برای جواب به سوالاتون بهتره یکم اطلاعات پزشکی داشته باشین تا بشه یهتر صحبت کرد.
فقط می دونم دید یه پسر از دنیا با دید یه دختر یکم تفاوت داره بخاطر تفاوت تو شکل مغز ولی این که دقیقا چطوره ، ربط داره به بحث یا نه نمی دونم.
برگردیم سر بحث
برای این که ببینید چقدر یه دختر با یه پسر تفاوت داره بهتره به یه خواهر و برادر نگاه کنید
خیلی وقتا تفاوتی رو حس نمی کنید یا حتی می بینید توی کل فامیل هم این تفاوت برای مرد و زن وجود نداره
اگه مثلا می بینید که گاهی تفاوتی وجود داره برمی گرده یا به تفاوت های ج ن س یتی (مثلا تراکم اعصاب روی پوست)یا به نحوه اجتماعی شدن و ارزش های خانوادگی و... وقتی به خانواده هایی که شرایط رو برای پسر و دختر یکسان گرفتن این تفاوت به حداقل می رسه و فقط می مونه برخورد اجتماع با فرد.
در کل می تونم بگم:

تمام عوامل در کنار هم مؤثرند
و
انسان در جمع بزگ می شه و از جمع تأثیر می پذیره و در نهایت خودش جزئی از جمع می شه و روی بقیه انسان ها تأثیر میذاره و یه چرخه می سازه.

sofia

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی فرزانگان 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
بابا به ما نمیخوری...! نه بابا اصلا به من این خرخونیامیاد؟؟
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی ژنتیک

میشه خواهش کنم کسایی که خودشون تمایل به رفتارهای پسرونه ندارن و اون احساسو ندارن به بقیه مشاوره ندن؟؟؟؟ X-(
تقلید و ادا درآوردن تنها کلمه هایی هستن که نمیشه توی این بحث به کار برد.
اینکه از کوچیکیت تک باشی و با پسرا بزرگ شی وقتی میبینی تو جایی که داری بزرگ میشی پسرا بیشتر از دخترا امکانات وآزادی دارن و توهم میتونستی داشته باشی اون موقعس که آدم جذب رفتارای پسرونه میشه

بالا