• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره خريد دوربين

hermes

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهیداژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتى اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك
پاسخ : دوربین چی بخریم؟

ممنون!!

حتما باید با کلاس یاد گرفت؟؟ :D
خیلی طول میکشه یاد بگیرم؟
رنج قیمت مناسب برا کسی که میخواد شروع کنه؟ (مثلا خودتون از چی شروع کردین؟ و الان چی دارین؟ )

koorosh.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
امیر کبیر (پلی تکنیک)

به نقل از hermes :
ممنون!!

حتما باید با کلاس یاد گرفت؟؟ :D
خیلی طول میکشه یاد بگیرم؟
رنج قیمت مناسب برا کسی که میخواد شروع کنه؟ (مثلا خودتون از چی شروع کردین؟ و الان چی دارین؟ )
نه، بزرگ ترین چیزی که به نظر من تو عکاسی کمک می کنه، عکس گرفتنه، تمرین کردن و امتحان کردن چیز های مختلف، اینترنت هم سرشار از اطلاعات عالی درباره ی عکاسیه.
اما اینترنت و Self Study ( :D ) در زمینه ی عکاسی در حوصله خیلی ها نیست، برای همین کلاس های عکاسی هم به نظر من خیلی خوبن.
داشتن چند تا رفیق عکاس هم خیلی خوبه.
من کلا ترجیح می دم برای بقیه نسخه نپیچم، بهترین کار اینه خودتون برید یک تحقیق درست و حسابی بکنید در اینباره. هر چی بیشتر بدونید بهتره

hermes

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهیداژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتى اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

کجا تحقیق کنم؟؟
سایت خوب برای معرفی دوربین و اموزش و همه اینا( :D ) وجود داره؟ :D

koorosh.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
امیر کبیر (پلی تکنیک)

خوب، تو می تونی بری اینور و اونور بپرسی "من اینجوریم، من اونجوریم، چه دوربینی برام خوبه؟" و بهت چند تا پیشنهاد بدن و تو بری یکی شون رو بخری در حالی که ندونی چی شد که اینها بهت پیشنهاد شد.
اما پیشنهاد من، که اندکی حوصله می خواد، چند روز در اینترنت درباره دوربین ها تحقیق کن، ببین اس ال آر ها چی دارند که بقیه ندارند، دیافراگم چیه، سنسور چیه، فرمت خام چیه، فاصله کانونی چیه، تنظیمات دستی به چه دردی می خوره و از این دست اطلاعات که باعث بشه وقتی رفتی دمبال خرید یک دوربین مناسب، بدونی که چرا برات مناسبه، اون یکی چی نداشته که این داره؟
... و اینکه... اِمم، برای تحقیق درباره خود دوربین ها، dpreview خیلی سایت خوبیه، فوق العاده اَس. اون بالا، تَب هاش رو که ببینی آخرشون یه تَب Learn داره، ینی آموزش های خوبی هم داره.
البته بهت بگم تو اگه بدونی دمبال چی هستی، پیداش می کنی.

hermes

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهیداژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتى اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

مشکل اینه که من نمیدونم دنبال چی هستم!!! :D

راس گفتن هرکسی خودش رو بشناسه خدا رو شناخته :D

یه سایت ایرانی هم هست دقیقا با همین رنگ و لعاب :D ولی این که شما لینک دادین بهتره و کامل تره،ممنون

koorosh.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
امیر کبیر (پلی تکنیک)

می دونم چی می گی، من هم خودم تازه شروع کردم و خیلی یاد ندارم، اولین قدم ها رو باید به زور بر داری، شاید اوایل اصن نفهمی چی داری می خونی، من اولین چیز هایی که خوندم مربوط به فرق سنسور CCD و CMOS و اهمیت اندازه پیکسل ها و ... بود که اون موقع هیچی نفهمیدم، الان هم نمی دونم آخرش به چه نتیجه ای می رسید بحثاش. ولی موقع خوندن کم کم با اصطلاحات مختلف آشنا می شی، می فهمی یه چیزهایی مهمن و یه چیزایی اسمشون زیاد تکرار شده می ری دمبال اونها و تیکه های مختلف این پازل تو جاهای مختلف قرار می گیرن و کم کم بهم می رسن و یه تصویر کلی ای بهت می دن که اون موقع کارت راحت تر می شه.

hermes

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهیداژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتى اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

سختيش اينه كه نميدونم جه جوري نيازمو بيابم :D

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از hermes :
سختيش اينه كه نميدونم جه جوري نيازمو بيابم :D
شما نمیدونین معمولا چه عکسایی میگیرین؟ چقدر عکس میگیرین؟ به چه جور عکاسی بیشتر علاقه دارین؟ دوست دارین چه چیز ِ عکاسی رو یاد بگیرین؟ :D :-?

• لایک
امتیازات: nahid

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

دوستان بالاخره بعد از مذاکرات تصمیم بر این شد یه دوربین حدود ۸۰۰ اینا بگیرم
چیزایی ام که مد نظرمه:
SLR باشه
سبک باشه
خوب باشه :D
پیشنهاد میپذیریم ;;)

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از علـی :
دوستان بالاخره بعد از مذاکرات تصمیم بر این شد یه دوربین حدود ۸۰۰ اینا بگیرم
چیزایی ام که مد نظرمه:
SLR باشه
سبک باشه
خوب باشه :D
پیشنهاد میپذیریم ;;)
Nikon D3100 . نسل ِ جدید ِ D3000 ِ ، و قابلیت هاش از اون خیـلی بیشتره . خیلی دوربین خوبی ِ ، قیمتش هم مناسبه .

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

بچه ها الان مثلا من یک دوربین یک میلیونی بخرم با یک دوربین 800 تومنی مثلا چقدر برام فرق میکنه؟ طبیعتا یک یوزر آماتور و نیمه حرفه ای که کارش عکاسی نیست ، نیازی به چیزی خیلی خفن نداره. به کارش هم نمیاد. از چه حدی به بعد دوربین به کار من نمیاد و فرقی برام نمیکنه؟
اعتقاد زیادی به خریدن چیز خوب دارم و معتقدم باید یک چیز خوب و گرون باید خرید تا یک چیز ضعیف و ارزون.

راستی مگاپیکسل دوربین خیلی مهمه؟ مثلا Canon EOS 1100D با 12.4 مگاپیکسل و Nikon D3100 با 14.8 م.پ چقدر فرق میکنه؟

saeid01

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان

شرمنده من کلن تو بحث نیستم ، فقط گفتم یه مشت اطلاعاتی که دارم بریزم رو میز

دیگه این روزا کسی برای فیلم برداری ، دوربین فیلمبرداری نمیگیره ؛ کلن معجزه ای به اسم 5D MarkII تمام بازار دوربین های فیلم برداری رو خورده ، اینم واسه فیلم برداری HD و فول فریم بودن دوربینه ، اخراجی ها ، قسمت هایی از جدایی نادر از سیمین و 2 کلیپ آخر امینم ... نمونه کار های این دوربینه .

در کل اگه فقط میخواین 1 میلیون یا کمتر دوربین بگیرین ، پیشنهاد میکنم دوره دوربین های اس ال ار نرین ، چون باید لنز عوض کنین و خود همین لنز خعلی بیشتر از دوربین اسکناس میخواد ؛ لذا ، پیشنهادم دوربین های نیمه حرفه ای مثلن
G12 کنون
یا
HX100v سونی

این دوتا رو استفاده کردم ، و کاملن راضی بودم ، البته نقاط نقص ِ کم نداره ولی خوب ، با پولی که میدین واقعن عالیه .

همین دیگه
با تشکر :D

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

منم این چند وقت چون خودم دنبال دوربین بودم یه سری اطلاعات دارم :D یه نمایشگاه هم هفته ی اول خرداد هست, نمایشگاه دوربین و تجهیزاتِ عکاسی. اونم رفتم . اینایی که براتون مینویسم در مورد دوربینهای کنن هست, از بین سونی و نیکون هم دوربین های خیلی خوبی میتونید پیدا کنید :D

اگه قرار باشه دوربین معرفی کنم, چند تا دوربین هست که بنا به موقعیت های مختلف پیشنهاد میدمشون :D این 3 تا رو برای عکاسی نیمه حرفه ای پیشنهاد میدم :D

اولیش G12 هست با 10 مگا پیکسل؛ این دوربینو کنن از سری G 7 به بعد خیلی ارتقا داده, مثلاً G 10 م 12 مگا پیکسله یعنی 2 مگا پیکسل بیشتر اما نویز عکس ها مقادیر محسوسی توی G 12 کاهش داده شده :D یکی از ویژگی های خوبش (اگه اهل کار کردن با فوتوشاپ باشین) سیو کردن عکس ها با فرمت RAW هست :D کلاً دوربینِ خوبیه :D
showimage.aspx

رزولوشن 10 مگاپیکسل زوم اپتیک 5x مانیتور 2.8 اینچ

ولی من دوربین بعدی رو در مقایسه با G12 خیلی خیلی بیشتر توصیه میکنم ! :D x:
جدید تره, مگا پیکسلش 14 ئه, زومش 35x ئه یعنی 7 برابر زوم G 12 ! قیمتش هم 15-16 تومن با G 12 فرق داره فقط. البته مانیتورش تقریباً همون اندازه است. ولی خب نسبتاً سنگینه و بزرگ :D
canon - sx 30
این دوربین جزو سریِ power shot هست اما به نظرم کنن میتونست حتی توی سریِ EOS قرارش بده ! هم از نظر ظاهر و ابعاد, هم امکانات تا حدودی.
showimage.aspx

رزولوشن 14.1 مگاپیکسل زوم اپتیک 35x مانیتور 2.7 اینچ فیلمبرداری HD
از این افکت و اینا هم که دوست دارین داره :D ولی خب اون ویژگی ای که G 12 داشت که عکس ها رو RAW سیو میکرد, نداره :(
در موردِ وزنش هم خوب فکر کنید بعد بخرید :-" حدوداً 700 گرمه, توی دست گرفتنش بیشتر از 7-8 دقیقه هم اذیت میکنه! اگه مچتون قوی نیست باید یه فکری بکنید واسش :-"
روی این مورد (وزنش) تاکید زیاد کردم چون تنها مشکلی که خودم به شخصه داشتم باهاش وزنش بود, من دوربینی میخوام که همه جا بگیرم با خودم ببرم, وزنِ زیادِ sx 30 واقعاً چنین امکانی نمیده. :| به خاطرِ این وزنِ زیاد رفتم سراغِ یه دوربین با امکاناتِ مشابه, در ابعاد کوچک تر :D :

canon - sx 130
3539_orig.jpg

در موردِ این خیلی میتونم بهتون اطلاعات بدم چون دوربین خودمه :D
رزولوشن 12مگاپیکسل زوم اپتیک 12x مانیتور 3 اینچ فیلمبرداری HD
خیلی دوربینِ خوبهی من تا حالا هیچ مشکلی باهاش نداشتم
مانیتورش از دو تا دوربینِ قبلی بزرگتره, وزنش حدوداً 400 گرمه , خوبه کلاً توصیه میشه :D

خب حالا یه دوربینِ دیگه بهتون معرفی میکنم, اگه مثه آقای مطهری این فکرو دارید توی خرید دوربین:
به نقل از محمّد :
طبیعتا یک یوزر آماتور و نیمه حرفه ای که کارش عکاسی نیست ، نیازی به چیزی خیلی خفن نداره. به کارش هم نمیاد. از چه حدی به بعد دوربین به کار من نمیاد و فرقی برام نمیکنه؟
canon- sx 220
و همچنین 230
این خیلی خوبه واستون. البته امکاناتش اصلاً کمتر از دوربینهای بالایی نیست ! بیشترم هست ! هم فیلمبرداریش و هم زومش بیشتره از دوربین های بالا. تفاوتشون در واقع در وزن و ابعاده . این دوربین خیلی سبک تر از دوربین های بالاییه :D
showimage.aspx

رزولوشن 12 مگاپیکسل زوم اپتیک 14x مانیتور 3 اینچ فیلمبرداری فول اچ دی (اون بالایی ها اچ دی بودن :D )
4256_orig.jpg

بابام داره این دوربینو :D اصن مسافرت میری حال میکنی باهاش :D وزن و ابعادش کمتره, حدوداً 250 گرمه
باتریش لیتیومیه که ویژگیِ خیلی خیلی مثبتیه! چون هم وزنش از باتری قلمی خیلی کمتره, هم شارژ بیشتری نگه میداره, هم شارز کردنش آسون تر و کم وقت گیر تر (! :D ) از شارژ کردن باتری قلمیه! :D
220 و 230 , توی ظاهرشون هیچ فرقی ندارن ! تفاوتشون فقط توی یه سری امکاناتِ جانبیه, مثلِ GPS که 230 داره ولی 220 نداره. همین.
این دوربینو خیلی خیلی خیلی بهتون تصیه میکنم :D

سایت رسمیِ نمایندگی های کنن در ایران

پ.ن: در موردِ وزن و اینا, دوربینا از وزنی که توی این سایت و اکثر سایتای دیگه واسشون نوشته شده حدوداً 50 - 100 گرم سنگین ترن ! (به نوع باتریشون هم بستگی داره) این وزنا که من نوشتم با باتری و اینا بود :D

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری
راهنمایی در خرید دوربین

سلام دوستان. من میخوام یه دوربین بگیرم. SLR حداکثرِ حداکثر تا 750 تومن. به نظرتون چی بخرم؟ برندش مهم نیس. به نظرتون تو این رنج CMOS بهتره یا CCD یا اصن حسگرای دیگه؟ بین این دوتا بنظرتون کدوم بهتره:
NIKON D3100
CANON EOS 1100D
کلن اینا خوبن؟ یا برم سراغ مدلای قدیمی تر مث 500D و ... اصن مدل جدید تر از اینام هست؟
نظرتون درباره ی یه دوربین ارزونتر+یه لنز قویتر چیه؟
من تقریبن چیزی از عکاسی نمیدونم. واسه اولین بار میخوام SLR رو تجربه کنم. راستی فیلم و... هم زیاد مهم نیس. و می خوام واسه عکاسی نجومی هم خوب جواب بده. (ایزوی بالاتر تو این دوربینا بدرد میخوره؟ منظورم اینه که تو انتخاب ایزو رو ملاک قرار بدم؟)

نظرتون درباره ی صبر کردن تا سال دیگه چیه؟ آخه من الان کنکوریم و زیاد وقت نمیکنم واسه کارای متفرقه. بنظرتون سال دیگه میتونم با همین پول دوربین بهتری بخرم؟

parnian.d

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزنگان1 بندرعبّاس
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

من میخوام canon بخرم. از نوع digital compact. بعد دوربینی میخوام که تا حد ممکن جون سخت باشه.(سقوط و اینا...!). کیفیت تصویرش از همه چی مهم تره برام . و سقف قیمت هم 600تومن.
سوالی که دارم اینه که مگاپیکسل بالاتر چقدر تو کیفیت عکس تاثیر میذاره؟

saeid01

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان

به نقل از Manfred :
سلام دوستان. من میخوام یه دوربین بگیرم. SLR حداکثرِ حداکثر تا 750 تومن. به نظرتون چی بخرم؟ برندش مهم نیس. به نظرتون تو این رنج CMOS بهتره یا CCD یا اصن حسگرای دیگه؟ بین این دوتا بنظرتون کدوم بهتره:
NIKON D3100
CANON EOS 1100D
کلن اینا خوبن؟ یا برم سراغ مدلای قدیمی تر مث 500D و ... اصن مدل جدید تر از اینام هست؟
نظرتون درباره ی یه دوربین ارزونتر+یه لنز قویتر چیه؟
من تقریبن چیزی از عکاسی نمیدونم. واسه اولین بار میخوام SLR رو تجربه کنم. راستی فیلم و... هم زیاد مهم نیس. و می خوام واسه عکاسی نجومی هم خوب جواب بده. (ایزوی بالاتر تو این دوربینا بدرد میخوره؟ منظورم اینه که تو انتخاب ایزو رو ملاک قرار بدم؟)

نظرتون درباره ی صبر کردن تا سال دیگه چیه؟ آخه من الان کنکوریم و زیاد وقت نمیکنم واسه کارای متفرقه. بنظرتون سال دیگه میتونم با همین پول دوربین بهتری بخرم؟
هرچی عددش بره بالا بهتر نیس که میگی برم سراغ مدل قدیمی ، هنوزم 500D تو بازار مشتری داره ؛ 550D هم خوبه .
بزار خودمونی بگم ، با کنون راحت تر از نیکون عکس میگیری ، ولی خوب هرکدوم یه جایی جواب میده ، تو این سری ِ دوربین هرچی ایزو رو بالاتر بزاری ، نویزه بیشتری بهت میده ، دیگه تو نجومی نباید بالا تر از 800 بزاری . در کل اگه اس ال ار میخوای بگیری با 750 تومن ، توقع نداشته باش که بتونی یه چیز خوب بگیری ، جدا از دوربین ، پول لنز چی ؟ کلی باید برای لنز پول بدی .
در کل تو اس ال ار های زیر 1 تومن ، از کنون رو میگم چون مسلط ترم به نسبت : 500D . 550D . 600D اینا خوبه . 600D با 500Dتفاوت خعلی نداره .
به نقل از ParNiaN.D :
من میخوام canon بخرم. از نوع digital compact. بعد دوربینی میخوام که تا حد ممکن جون سخت باشه.(سقوط و اینا...!). کیفیت تصویرش از همه چی مهم تره برام . و سقف قیمت هم 600تومن.
سوالی که دارم اینه که مگاپیکسل بالاتر چقدر تو کیفیت عکس تاثیر میذاره؟
باید بگردی ، اما خوب مثلن باری ضد آب بودن و اینا قیمتاش پایین و بالا میره دیگه

koorosh.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
امیر کبیر (پلی تکنیک)

جدید تره, مگا پیکسلش 14 ئه, زومش 35x ئه یعنی 7 برابر زوم G 12 ! قیمتش هم 15-16 تومن با G 12 فرق داره فقط. البته مانیتورش تقریباً همون اندازه است. ولی خب نسبتاً سنگینه و بزرگ :D
کاملا مخالفت می شه... کاربرد این دو تا دوربین خیلی متفاوته... یکی سوپر زومه، اون یکی تمرکزش رو کیفیت عکسه.
کیفیت عکس جی 12 بالاتر از sx30 هست. فرمت خام هم نداره این اس ایکس 30! فرمت خام داشتن و نداشتن یک چیز کوچیک نیستــا! اگر کسی عکاسی براش مهمه، حرفه ای می خواد دمبال کنه، فرمت خام خیلی مهمه!

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

به نقل از کوروش :
کاملا مخالفت می شه... کاربرد این دو تا دوربین خیلی متفاوته... یکی سوپر زومه، اون یکی تمرکزش رو کیفیت عکسه.
کیفیت عکس جی 12 بالاتر از sx30 هست. فرمت خام هم نداره این اس ایکس 30! فرمت خام داشتن و نداشتن یک چیز کوچیک نیستــا! اگر کسی عکاسی براش مهمه، حرفه ای می خواد دمبال کنه، فرمت خام خیلی مهمه!
با چیش مخالفت میشه؟ :D
آره خیلی متفاوته , من نگفتم مثه همنا :-" :D دقیقاً این که زومش 7 برابره رو ذکر کردم :D
زومش 35x ئه یعنی 7 برابر زوم G 12

اون raw سیو نکردنِ SX 30 رو هم ذکر کردم :-" :D
ولی خب اون ویژگی ای که G 12 داشت که عکس ها رو RAW سیو میکرد, نداره :(

koorosh.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
امیر کبیر (پلی تکنیک)

به نقل از Nahid :
با چیش مخالفت میشه؟ :D
آره خیلی متفاوته , من نگفتم مثه همنا :-" :D دقیقاً این که زومش 7 برابره رو ذکر کردم :D
اون raw سیو نکردنِ SX 30 رو هم ذکر کردم :-" :D
با این قسمت دختر جان :
که گنده اَش هم کردی و بولدش کردی و می خوای جامعه ی عکاسان فروم رو به انحراف بکشونی

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از همکلاسی !‌ :
هرچی عددش بره بالا بهتر نیس که میگی برم سراغ مدل قدیمی ، هنوزم 500D تو بازار مشتری داره ؛ 550D هم خوبه .
بزار خودمونی بگم ، با کنون راحت تر از نیکون عکس میگیری ، ولی خوب هرکدوم یه جایی جواب میده ، تو این سری ِ دوربین هرچی ایزو رو بالاتر بزاری ، نویزه بیشتری بهت میده ، دیگه تو نجومی نباید بالا تر از 800 بزاری . در کل اگه اس ال ار میخوای بگیری با 750 تومن ، توقع نداشته باش که بتونی یه چیز خوب بگیری ، جدا از دوربین ، پول لنز چی ؟ کلی باید برای لنز پول بدی .
در کل تو اس ال ار های زیر 1 تومن ، از کنون رو میگم چون مسلط ترم به نسبت : 500D . 550D . 600D اینا خوبه . 600D با 500Dتفاوت خعلی نداره .باید بگردی ، اما خوب مثلن باری ضد آب بودن و اینا قیمتاش پایین و بالا میره دیگه
550D که نمیتونم. چون ماکس پولم همون 750هِ. در مورد نیکون هم خیلی از نویز کمش تو ایزو های بالا تعریف میشه. واسه همین + فیلم 1080p با اتوفوکوس+ 14 مگ وسوسه شدم.
پول لنزم فعلن ندارم و میخوام یه مدت (شاید یه سال) با لنز خودش سر کنم. دیگه اونقد به slr فکر کردم که به فک کردن به کامپکت هم فک نمیکنم! فقط حالا موندم چی انتخاب کنم #-o جز این دوتایی که گفتم دوربین دیگه ای هم تو این رنج تو بازار هست؟ (افسوس که شهر ما چن تا مغازه دوربین بیشتر نداره که اونام همشون پرت...)

بالا