• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره خريد دوربين

• شروع کننده موضوع

amirfardanian

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد یک مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
تلگرام
اینستاگرام
من مي خوام دوربينمو عوض كنم و دوربين جديد بگيرم ؟
مي خوام ببينم كسي هست كه در اين زمينه اطلاعاتي داشته باشه؟
و يه سوال ديگه اينكه شما از چه دوربيني استفاده مي كنيد ،ازش راضي هستيد؟
من بين دو برند sony و canon موندم كدومش بهتره؟

baroon

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
یه زمانی فرزانگان تهران بودم!
شهر
تهران
دانشگاه
ولیعصر
رشته دانشگاه
معماری
پاسخ : مشاوره خريد دوربين

انالوگ یا دیجیتال ؟

• شروع کننده موضوع

amirfardanian

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد یک مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
تلگرام
اینستاگرام

الان دوربين آنالوگ تو بازار هست؟
معلومه ديجيتال

baroon

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
یه زمانی فرزانگان تهران بودم!
شهر
تهران
دانشگاه
ولیعصر
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از امير :
الان دوربين آنالوگ تو بازار هست؟
معلومه ديجيتال
الان همه هنرمندایی که به صورت حرفه ای عکاسی می کنن واسه نمایشگاه و... از انالوگ استفادی می کنن
من دیجیتالم کانن هست خیلی ازش راضیم بستگی داره دوربینو واسه چی بخوای مثلا من واسه عکاسی هنریو یه جورایی مسشابقاتی از انالوگ کانن استفادهمی کنم واسه عکاسی همین جوری خانودگیو مهمونیو اینا از دیجتال کانن از جفتشم راضیم

• شروع کننده موضوع

amirfardanian

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد یک مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
تلگرام
اینستاگرام

نه من استفادم جوري نيست كه به آنالوگ نياز داشته باشم
واسه عكس هايي خانوادگي وسفر و يادگااريو اينجور چيزا
مي توني مشخصصات ديجيتاله رو بگي؟
ممنون

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

عکاسی انالوگ که کیفیتش هنوز دست یافته نشده برای دیجیتال ها ! :D
مشخص کن برای خودت می خوای توی روز بیشتر عکس بگیری یا توی شب... اگه شب باید باتری ها و نور دهی و امکانات عکس برداری در شب رو بررسی کنی ... اگه می خوای از طبیعت بگیری یه چیز، اگه می خوای از ورزش و اکشن بگیری یه حالت ... اگه می خوای از هر چیزی که دیدی در هر حالی عکس بگیری یه چیز دیگه باید به نظرت برسه ...

من دوربین Olympus دارم ... تفکیک رنگ خوبی داره ... پول اسم Sony و Canon رو نمی دم... دوربین قبلیم (چند ده سال پیش :D) کانن بود ؛ توی غار عکس گرفتیم؛ چون رطوبت زیاد بود لنز نه رفت تو نه اومد بیرون، همینجوری گیر کرد ... یک سال نمایندگی بود آخرشم که درست شد اتصال به کامپیوترش خراب بود و نویز توی عکس بود در حد خدا ... یعنی بعد از این تجربه به هرچی برند کلفت و خدمات پس از فروشه فحش دادیم و بی خیال شدیم ...

Yas_Ds

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
شهر
کاشان
دانشگاه
Montgomery College
رشته دانشگاه
Pre-Medical

Nikon خيلي بهتره

• شروع کننده موضوع

amirfardanian

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد یک مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از مـ‌‍‌‌همّد بذرکار :
مشخص کن برای خودت می خوای توی روز بیشتر عکس بگیری یا توی شب... اگه شب باید باتری ها و نور دهی و امکانات عکس برداری در شب رو بررسی کنی ... اگه می خوای از طبیعت بگیری یه چیز، اگه می خوای از ورزش و اکشن بگیری یه حالت ... اگه می خوای از هر چیزی که دیدی در هر حالی عکس بگیری یه چیز دیگه باید به نظرت برسه ...

من دوربین Olympus دارم ... تفکیک رنگ خوبی داره ... پول اسم Sony و Canon رو نمی دم... دوربین قبلیم (چند ده سال پیش :D) کانن بود ؛ توی غار عکس گرفتیم؛ چون رطوبت زیاد بود لنز نه رفت تو نه اومد بیرون، همینجوری گیر کرد ... یک سال نمایندگی بود آخرشم که درست شد اتصال به کامپیوترش خراب بود و نویز توی عکس بود در حد خدا ... یعنی بعد از این تجربه به هرچی برند کلفت و خدمات پس از فروشه فحش دادیم و بی خیال شدیم ...

منم از اون آدمايي هستم كه هميشه دوربينم همرام و هرچي ببينم عكس مي گيرم براي همين هم مشخص نيست كي و براي چه كاري استفاده مي شه canon و Sony به خاطر اسمشون پول نمي گيرن من قبول دارم يه ذره گرون تر از دوربين هاي ديگه است اما كيفيتشون هم متفاوته تمام افراد حرفه از كانون يا سوني استفاده مي كنن مخصوصا فيلمبردارهاي صدا و سيما كه از يك طرف همشون از سوني استفاده مي كنن چون كيفيتش فوق العاده است
لطفا وقتي برند دوربين رو ميگين مدلش رو هم بگين

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

من یه Canon داشتم، حدود 5 6 سالی کار کرد و خیلی راضی بودم ازش. ولی یه بار که رفت بودم مسافرت، نمی دونم چه جوری تو کیفم بهش ضربه زده بودم که LCDش دیگه کار نمی کرد! بعد از اینکه درستش کردم، دیگه عکس هاش خوب نمی شد. خط خط داشت توش. فکر کردم به خاطر اینکه سر از گارانتی در آورده اینجوری شده، ولی مال دوستمم که دیدم، همین جوری شده بود بعد از یه مدت.
الان Canon گرفتم دوباره، IXUS 960 is، کیفیتش عالیه خیلی و راضیم ازش. حتی فیلم برداریش هم خوبه (واسه کسی که نخواد دوربین فیلم برداری بگیره خیلی خوبه). ولی دو تا مشکل داره: واسه درحال حرکت عکس کرفتن خوب نیست اصلا. می تونی ایزوش رو تغییر بدی، ولی کیفیتش پایین میاد خیلی و تو شب هم خوب نمی شه عکس انداخت. واسه همین جوری عکس انداختن تو شب خوبه ها (مثلا همون خانوادگی و ...)، ولی خوب نیست خیلی.
اما تو روز خیلی عالی میندازه و رنگ هاش هم طبیعی و شفافن خیلی. یه سری قابلیت های جالب هم داره، مثل color swap و از این قبیل چیزا. مدهای مختلفش هم خیلی خوبن. مثلا با مد Foliage، عکس های خیلی خوبی می شه از گیاهان انداخت. کلا اگه یه چیزی می خوای که راحت بشه باهاش کار کرد و کیفیتش خوب باشه، خوبه این.

saeid01

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان

خیلی زیاد تایید میشه !
تو اینجا فکر نکنم کسی بیشتر بذرکار مقاله عکاسی بخونه !!!

Mr.Bean

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی اهواز
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
تهران

دقیقا
من sony alpha dlsr-a300 دارم.الان حدود 1ماهه لنزش مشکل پیدا کرده.نمایندگی میگه ما نمیتونیم نعمیر کنیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• شروع کننده موضوع

amirfardanian

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد یک مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Mr.Bean :
دقیقا
من sony alpha dlsr-a300 دارم.الان حدود 1ماهه لنزش مشکل پیدا کرده.نمایندگی میگه ما نمیتونیم نعمیر کنیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چه جال من مي خوام همين مدلو بگيرم چند خريديش

Mr.Bean

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی اهواز
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
تهران

امیر جان من دیروز رفتم نمایندگی سونی.میخوام دوربینمو عوض کنم.برات قیمت آلفا 300 رو هم پرسیدم.960تومن بود.البته با یه لنز اضافی.اگه بدون لنز بخوای،720تومنه.من از آلفا زیاد راضی نبودم.میرم سراغ HX1

• شروع کننده موضوع

amirfardanian

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد یک مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Mr.Bean :
امیر جان من دیروز رفتم نمایندگی سونی.میخوام دوربینمو عوض کنم.برات قیمت آلفا 300 رو هم پرسیدم.960تومن بود.البته با یه لنز اضافی.اگه بدون لنز بخوای،720تومنه.من از آلفا زیاد راضی نبودم.میرم سراغ HX1
اتفاقا دو تا دوربين ديگه هم خوبه يكي HX1 و ديگري H50 كه من درباره اش خيلي تحقيق كردم بر خلاف اينكه H50 قيمت ارزون تره اما بهتره البته اگر گير بياد چون اصلا تو بازار نيست يارو فروشنده هه مي گفت من هفته پيش 25 تا اوردم در رض 6 روز همشو فروختم تنها خوبي اي كه Hx1 داره قابليت عكس برداري پانوراما ست كه اونهم زياد براي من كاربرد نداره منهم يكي از اين دوتا رو ميگيرم راستي ببين قيمت ها اونجا همينه HX1 :520 و H50: 410

Mr.Bean

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی اهواز
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
تهران

به نقل از امير :
اتفاقا دو تا دوربين ديگه هم خوبه يكي HX1 و ديگري H50 كه من درباره اش خيلي تحقيق كردم بر خلاف اينكه H50 قيمت ارزون تره اما بهتره البته اگر گير بياد چون اصلا تو بازار نيست يارو فروشنده هه مي گفت من هفته پيش 25 تا اوردم در رض 6 روز همشو فروختم تنها خوبي اي كه Hx1 داره قابليت عكس برداري پانوراما ست كه اونهم زياد براي من كاربرد نداره منهم يكي از اين دوتا رو ميگيرم راستي ببين قيمت ها اونجا همينه HX1 :520 و H50: 410
اشتباه نکن.من دیروز رفتم پرسیدم.کار هم کردم باهاشون.زمین تا آسمون فرق دارن.h50قدیمی شده.

• شروع کننده موضوع

amirfardanian

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد یک مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
تلگرام
اینستاگرام

از كمك همتون مخصوصا آقاي بن ممنون
آخر منم رفتم HX1 رو خريدم دوربين فوق العاده اي

Mr.Bean

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی اهواز
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
تهران

به نقل از امير :
از كمك همتون مخصوصا آقاي بن ممنون
آخر منم رفتم HX1 رو خريدم دوربين فوق العاده اي
اااااااااا.به سلامتی.مبارک باشه.منم میخوام آلفا 900 بگیرم.یکم قیمتش بالاس.فعلا میخوام رو بابام کار کنم راضیش کنم:D

• شروع کننده موضوع

amirfardanian

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد یک مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Mr.Bean :
اااااااااا.به سلامتی.مبارک باشه.منم میخوام آلفا 900 بگیرم.یکم قیمتش بالاس.فعلا میخوام رو بابام کار کنم راضیش کنم:D
برو بابا مگه مي خواي براي جشنواره بين المللي عكس بگيري

Mr.Bean

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی اهواز
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
تهران