• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اگر اخراج شوید؟(ایده هایتان را مطرح کنید)

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی
پاسخ : اگر اخراج شوید؟(ایده هایتان را مطرح کنید)

اگه امسال اخراجم كنن بابامو راضي ميكنم بريم بندر زندگي كنيم به ياد دوران خوشي و آرزوي تيزهوش بودن :D
اگه سال ديگه اخراج بشم ترك تحصيل ميكنم
اگه دو سال ديگه اخراج بشم همون كاري رو ميكنم كه آرمان امسال ميكنه B-) goodbye iran

shivapf

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
اميركبير
رشته دانشگاه
رياضي

به نظر من تمام این ها بستگی به خودش داره، اگه کسی بتونه خودش رو باور کنه و بدونه که کجاست(خودشو بشناسه)، هیچی نمیتونه اونو از موفقیت ذهنش (چیزی که برای خودش موفقیت نام دارد!)دور کنه، مثل همین چیزی که گفتن اخراج شده و بعد رتبه 12 کنکور شده. من اگه اخراج شم فکر میکنم با سرعت خیلی زیاد به سمت شهرت مثبت(شهرتی که از راه خوب هست) خواهم رفت تا ثابت کنم(به گوش همه برسونم) این معیارهایی که یک عده برای میلیون ها نفر تعیین کردن پشیزی ارزش نداره!!

thunder

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
تلاشی نکردم ، ولی توصیه میکنم شما تلاشتون رو بکنید
دانشگاه
علوم پزشکی بندرعباس
رشته دانشگاه
پزشکی

اخراج شدی دیگه باید گریه کنی ...
شاید بعدش درس خوندم :)

سیما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان
دانشگاه
ایشالا که شهید بهشتی :)
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از d3c0der :
متاسفم برات !

بچه ها ( با همتونم ) چرا خيال ميكنين تنها راه موفقيت سمپاده ؟
اون طور كه مدير ما ميگفت ( البته چهار سال پيش ) علامه حلي شهريار تو كشور رتبه سوم رو داره ( از نظر سطح علمي ) و واقعا هم جو درسي خوب بود ، نمرات و نتايج بچه ها هم همينطور !
ولي من مشكلم با پر استرس بودنشه !
شايد مراكز شما اين طوري نباشه ، ولي واسه ما كه . . . .!
ببین اینکه گفتم یه چفیه میندازمو با چادر میرم میگم گ....ه خوردم شوخی بود.
اما خب همدان جوش خیلی متفاوته نسبت به تهران. همدان فقط مراکز سمپادش جای پیشرفت هس و بقیه مدارس جای جلف بازیه و .......است و از این حرفا. اما من واقعا غیر از بچه های خودمون(یعنی سمپاد همدان) هیچ کسو قبول ندارم.

!!...me

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۲ تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

به نظر من ممکنه اخراج از سمپاد واقعاً ناراحت کننده باشه ! ولی خب پایان زندگی که نیست ! :D

توی تهران که واقعاً مدارس خوب دیگه زیادن ! به یکمی تلاش میتونه تو هر کدوم که خواست قبول شه !

ولی فقط ممکنه یه ذره از لحاظ روحی مشکل داشته باشه . که اون حل میشه ...

در جاهای دیگه ( غیر تهران ) معمولا یکی دو تا مدرسه ی خوب پیدا میشه ...

( لازم نیست از همه لحاظ عالی باشه ! فقط محیط خراب و فاسدی نداشته باشه کافیه ...

چون اگه طرف واقعاً سمپادی باشه میتونه خودش به اهدافش برسه ... البته اگه بخواد !)

alizad

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدحقانی
شهر
بندرعباس

اگه اخراج بشیم اگه خودمون هم بخوایم خوشحال و با روحیه باشیم
اولا فکر به دوستای تو مدرسه دوما خانواده سوما فک وفامیل نمی زارن

thunder

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی بندرعباس
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از سیما :
ببین اینکه گفتم یه چفیه میندازمو با چادر میرم میگم گ....ه خوردم شوخی بود.
اما خب همدان جوش خیلی متفاوته نسبت به تهران. همدان فقط مراکز سمپادش جای پیشرفت هس و بقیه مدارس جای جلف بازیه و .......است و از این حرفا. اما من واقعا غیر از بچه های خودمون(یعنی سمپاد همدان) هیچ کسو قبول ندارم.
بندرعباس هم همینطوره ...

alizad

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدحقانی
شهر
بندرعباس

به نقل از thunder :
بندرعباس هم همینطوره ...
راست میگه
بعد از سمپاد بندرعباس
هیچ مدرسه ای به درد بخور نیست

فسیل

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
والا من حال ندارم همشو بنویسم
دانشگاه
از هاروارد پیشنهاد دادن ما نرفتیم عمو واسمون پیشنهادای بهتری داشت

به نقل از ساز خاموش :
من واسم عجیبه که اینو می شنوم چون تا حالا اصلا همچین موردی رو هم نشنیدم.واقعا واسه نمره اخراج می کنند؟
خب معلومه دیگه
اونجا اصفهانه معلما راحت نمره میدن دیگه چنین مدرسه ای رو از کجا می شه پیدا کرد؟

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID
پاسخ : اگر اخراج شوید؟(ایده هایتان را مطرح کن

طبيعتا اول سعي ميكنم مخ معلما رو بزنم كه نمره لازم رو بدن، اگه نشد ميرم مدرسه عادي
اما محسن، تو "جدايي از جمع چندين ساله" رو عنوان كردي و بر اين اساس گفتي دخترا منطقي تر برخورد ميكنن، اما من به جرات اسم اين رو احساسي برخورد كردن ميدارم
اين كاملا طبيعيه كه با حذف فاكتور اجبار در ديدار سطح روابط كم بشه، اما اگه بخوايم منطقي با مساله برخورد كنيم من اخراج ميشم و مكانم نسبت به دوستانم عوض ميشه، ولي هم من وجود دارم هم دوستام، پس ميتونم هنوز همون روابط رو در سطح يخورده كمتر داشته باشم و وقتي كاري از دستم بر نمياد خوب با شرايط سازگار ميشم

اما اگه از ديد احساسي در نظر بگيريم (پيشفرض ذهني تو كه در نتيجش به مغلطه پستت رسيدي) در اين حالت حتي كم شدن سطح احساس برابر است با "واي بدبخت شدم" و حتي اگه كاري از دست آدم بر نياد حداقل بايد ناراحت باشه، خوب اين طرز فكريه كه از بالا به نظر ميرسه حداقل يه كار مفيد داره انجام ميشه اما از درون بشدت بده

و چون تو در اينجا مبناي فكري رو سطح روابط و احساس قرار دادي طبيعيه كه جوابهاي دخترا منطقي به نظر برسه در صورتي كه اينطور نيست

(سوال: طلاق خيلي چيز ناراحت كننده ايست؟)

85050093

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین اصفهان

به نقل از فسیل :
خب معلومه دیگه
اونجا اصفهانه معلما راحت نمره میدن دیگه چنین مدرسه ای رو از کجا می شه پیدا کرد؟
اصفهان و راحت نمره دادن!!!!!
دلیلش چیز دیگه ای هست

!!...me

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۲ تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

تو مراکز تهران اصلاً کسی رو اخراجم میکنن ؟ :-?

thunder

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی بندرعباس
رشته دانشگاه
پزشکی

اخراج یعنی چه ؟
یه تعریف بدین ...

ali9674

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از مُحسن..! :
دوستان یک سوالی در ذهن من هست، اگر برحسب اتفاق، کسی نمره نیاره یا به هر دلیلی از مرکز سمپادش اخراج بشه، به نظرتون چه راه هایی رو باید ادامه بده؟ برای کنترل شرایط روحی چه فعالیت هایی رو باید انجام بده، کجا ثبت نام بکنه و ..؟
اگر خاطره ای در این زمینه هم دارید درباره دوستانتون یا ... تعریف کنید، فقط لطف کنید و درست پاسخ بدید..به خنده نگیرید مسئله رو.

می رم یه مدرسه ی عادی
تا شقایق هست زندگی باید کرد (منظور گل شقایقه)

• لایک
امتیازات: Anit

Sarina_ahm

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين یکـــ
شهر
جَهــان / ٢
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشكى اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكى
تلگرام
اینستاگرام

خب اگه مامان و بابای ریلکسی داشتم دقیقن با کمال اعتماد بنفس میرفتم و هر چند ماه یه بار یا ماهی یه بار یه سر به مدرسه میزدم و در کمال ارامش دوستا و معلمامو میدیدم و البته من و دوستام راههای دیگه ای به جز مدرسه برای صحبت داریم و شانس داشتن دوستای جدید رو هم پیدا میکردم البته راحت میگم چون تغییر محیط به خاطر تنوعش بیشتر برام دوست داشنیه تا ازاردهنده و خیلی وابسته نمیشم
ولی در واقعیت و با زندگی الانم دقیقن اگه اخراج بشم مستقیم یا میرم زیر ماشین یا خودمو از بالای یه ساختمون میندازم پایین

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

معمولا اگه به خاطر نمره باشه همون بار اول اخراج نمیکنن،همیشه اول تذکر و هشدار میدن بعد اخراج ، کسی که اون تذکر ها رو شنیده ، تویاون مرحله باید به فکر باشه دیگه، کلاس اضافه ، درس خوندن بیشتر ، روندشو باید تغییر بده، حالا اگه نشده و به خاطر نمره اخراج شده، خب شاید به نفعشه اینطوری ، از نظر روانی به خصوص، به شخصه اگه یه جایی باشم که همه نمره هاشون بالای 18 اس و من هی مدام دارم تک میارم و هر کاری هم میکنم درست بشو نیست ، احساس تحقیر شدن و کوچیک شمرده شدن بم دست میده ، مطمئنا خودم دیگه دلم نمیخواد توی اون جمع باشم.

به نظر من کسی که اخراج میشه اگه به خاطر نمره اس بره یه مدرسه عادی ثبت نام کنه ، ادامه بده، بدونه که جاش اونجا توی اون محیط نبود، و بدونه که جای دیگه بیشتر به نفعشه، از لجاظ روحی هم احتمالا خیلی داغون میشه، درسته دیگه توی اون محیط نیست که هی خودشو با بقیه مقایسه کنه ولی خب خود اون اخراج یه جورایی تحقیره ، چیزیه که سخت میشه باهاش کنار اومد . توی این مرحله دیگه رفتار بقیه اس که مهمه ، خود فرد فکر نمیکنم کار خاصی بتونه برای خودش بکنه. اطرافیانن که نباید هی بزنن توسرش، باید عادی برخورد کنن ، دوستاش همون رفتار قبل رو داشته باشن، پدر مادرش سر هر بحثی شروع نکنن که "ببین به هیچ جا نرسیدی ، اون از درس و مدرسه ات که آبرومونو بردی اینم از کارای دیگه ات" ...

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

پگاه، به جرات ميتونم بگم اكثريت بالايي از اين طيف دانش آموزا بخاطر والدين نميتونن همچين كاري انجام بدن، چون والدينشون حاضرن بچشون معدلش ١٤ باشه اما بتونن پز بدن كه بچم "تيزهوشان"ه

Parpari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
پاسخ : اگر اخراج شوید؟(ایده هایتان را مطرح کن

این اتفاق خیلی سختیه خصوصا اگه از زاهنمایی تو سمپاد باشی
کسی که اخراج میشه 100 درصد از همه طرف تحقیر و سرکوب میشه و ضربه ی روحی بزرگی بهش میخوره
چون حرفای خیلی بدیم پشت آدم میگن که خیلیا ممکنه اگه به خاطر نمره اخراج شده باشن دیگران فکر کنن که به خاطر مسائل اخلاقی بوده بعدا براش مشکل درست کنه :rolleyes:
اما مسئله ی اخراج تا اونجا که میدونم تو دخترا زیاد نیست چون معمولا دخترا بیشتر درس میخونن و اون پسران که شیطنتشون زیاده و امکان اخراج شدنشون بالاس #-o

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

خب طبیعتا" میرفتم به مدرسه عادی. خب اینم یه بحث داره دیگه. "هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد" در همین زمینه "هر که سمپاد خواهد جور خر خواندن کشد"

البته من خودم هیچ وقت ندیدم (به حز معدود موارد) که نیاز به خیلی درس خوندن باشه. البته مدرسه ما در اواخر سال گفت که میخوان به اندازه یک کلاس از دانش آموزان رو کم کنن. یعنی امسال 3 کلاس بودیم سال بعد بشیم 2 کلاس. و شرط معدل و نمره زیر 14 و 12 آوردن. ولی من که برای ثبت نام رفتم دیدم چند نفری بودن که اوضاعشون خیلی خراب بود. اجازه ی انتخاب رشته ریاضی و حتی تحربی نیاورده بودن. ولی باز مثل این که مدرسه میخواست یه جوری ثبت نامشون کنه.

من اگه بودم شاید (بازم میگم شاید) میرفتم مثل این شاگردان معبد های آموزش کونگ فو توی فیلم ها که وقتی اخراج میشن میان خودشون میرن و تمرین میکنن و توی آخرای فیلم هیچکس حتی از استادای معبد حریفشون میشه به سراغ درس و مشق و این جور چیزا میرفتم و از روز اول شروع میکنم به خوب درس خوندن. و ضمنا" فرض میکنم که اصلا" انگار توی سمپاد نبودم. یعنی اصلا این مدت رو من توی کما بودم. یه نوع جهل مرکب.

ــــــبا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
طهرون!

اصلا تعجب نمیکنم! :D
میرم یه مدرسه عادی!همون کاری که باید بکنم!راه دیگه ای که ندارم! :D

بالا