• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نکته ای جالب درباره ی چشم رنگی ها

• شروع کننده موضوع

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران
عضو انجمن متخصصان گوش گلو و بینی ایران گفت: افرادی كه موهای بور یا چشم های رنگی دارند نسبت به سایر افراد، حساسیت شنوایی كمتری دارند.به گزارش سلامتیران، دکترابراهیم رزم پا با بیان این خبر افزود: متأسفانه در تهران با توجه به میزان بالای آلودگی صوتی میزان حساسیت پذیری مردم نسبت به آلودگی صوتی بالا رفته است و این افزایش، گاهی اوقات آسیب های جبران ناپذیری را به سیستم شنوایی وارد می كند.وی ادامه داد: بر اساس استاندارد قانون كار، اگر در یك محیطی میزان صدای زمینه بین 80 تا 90 دسی بل باشد، فرد باید فقط تا 8 ساعت در آن محیط بماند و اگر این 80 تا 90 دسی بل به 100 دسی بل 2 ساعت و اگر به 115 دسی بل برسد مدت ماندگاری فرد در این محیط ربع ساعت خواهد بود و اگر به 120 تا 130 دسی بل برسد( حتی تماس مقطعی) به گوش آسیب وارد می كند. دکتر رزم پا تصریح کرد: متأسفانه در برخی از مكان ها كه موتورسواران حضور دارند یا در شرایطی که صدای اگزوز ماشین دستكاری شده است، به گوش افراد آسیب های جبران ناپذیری وارد می شود. وی اضافه کرد: افرادی كه به مدت طولانی مدت تحت تاثیر صداهای بلند هستند از نظر شنوایی به تدریج دچار مشكل می شوند به طوری كه خود آنها هم متوجه نمی شوند. گاهی اوقات نیز آن قدر آسیب مزمن است كه درمان كاهش شنوایی گوش ممکن نیست. وی تاکید کرد: آلودگی صوتی علاوه بر تاثیر بر سیستم شنوایی موجب تحریك سیستم اعصاب مركزی، تاثیر منفی بر عملكرد غدد هیپوفیز و آدرنال و اختلالات هورمونی می شود و اثر این موارد هم بر جسم و روان فرد گذاشته می شود.

Narcissus

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
رتبه ی 1 کشوری المپیاد زبان انگلیسی دوره ی راهنمایی :دی
پاسخ : نکته ای جالب درباره ی چشم رنگی ها

پس من حساسیت شنوایی کمتری دارم!! :D
ولی اینجا توضیح نداده که رنگ چشم و مو چه ربطی به شنوایی داره؟! :-?

Grave-Worm

کاربر حرفه‌ای

همه ي اين نوشته ها به جز 2 تا جمله بقيه به چشم و مو رنگيا ربط نداشت!
بيشتر به آلودگي صوتي مربوط بود!

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

( من همیشه این سؤال برام پیش میاد که مگه قهوه ای رنگ نیست؟! :D پس چرا جزو "چشم های رنگی" حساب نمیشه؟ :D )

پرنیا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بندرعباس

:Dاگه اینطوره پس مگه سیاه هم رنگ نیست؟ :D

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد

به نقل از pn.f :
:Dاگه اینطوره پس مگه سیاه هم رنگ نیست؟ :D

تا جایی که میدونم رنگ چشم "مشکی" وجود نداره! اونی که هست قهوه ای خیلی خیلی تیره اس ولی مشکی نیست!

• شروع کننده موضوع

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

کی گفته؟؟مشکی هم وجود داره اما از اونجایی که مردم برای ثابت کردنش میرن تو نور قهوه ها پرربگ دیده میشه!

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد

به نقل از کیمیا.پ :
کی گفته؟؟مشکی هم وجود داره اما از اونجایی که مردم برای ثابت کردنش میرن تو نور قهوه ها پرربگ دیده میشه!

ولی من مطمئنم "مشکی" نداریم! مشکی باید در هر صورت مشکی باشه دیگه! چیزی که هست قهوه ای خیلی پر رنگه که ممکنه مشکی به نظر بیاد ولی در واقع مشکی نیست

papari

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسي صنايع

یه نکته==>سیاه=کور :-" :D

fida

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی مشهد

به نقل از peg0a2h1 :
ولی من مطمئنم "مشکی" نداریم! مشکی باید در هر صورت مشکی باشه دیگه! چیزی که هست قهوه ای خیلی پر رنگه که ممکنه مشکی به نظر بیاد ولی در واقع مشکی نیست
منظورت چیه؟
من منظورتو نمیفهمم!
الان چشمای داداشم مشکیه مشکی هست!
شک ندارم! :D

• شروع کننده موضوع

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

به نقل از peg0a2h1 :
از کجا انقدر مطمینی؟؟؟؟؟؟؟
خب مشکی مشکیه اما تو نور یه کم تغییر میکنه!

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد

من یه مدت خیلی دنبال این بودم! هر جا میخوندم گفته بود در واقع قهوه ای خیلی خیلی تیره اس که تو نور معمولی به نظر مشکی میاد ، اما مثلا اگه به آینه خیلی نزدیک بشی، یا یکم نور عوض بشه، مشخص میشه که قهوه ایه

با این حال دنبال یه منبع معتبر میگردم....:-?

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

چشم من کمی به خاکستری می زنه!!!! آیا این رنگ هم رنگی حساب می شه!!!!؟؟؟؟

ولی این ها چه ربطی به شنوایی...داره!!!!

Narcissus

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
رتبه ی 1 کشوری المپیاد زبان انگلیسی دوره ی راهنمایی :دی

چشمای منم رنگی محسوب میشه؟ :-?
قهوه ای روشن مایل به زرد! :D

4245

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

دوستان راس میگن !
تو رنگ چشم اصلا مشکیه مشکی نداریم!
تصورشو بکنین! نمیشه که!
کسی منبع معتبر در این مورد سراغ نداره!؟!؟!!

maral

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

میگم حالا اصلا رنگ چشم رو اینجا مشخص نکرده و ...نگفته که مثلا رو به چه رنگی حساس تره ...

• شروع کننده موضوع

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

بله این که خیلی وقته خیرش بیرون اومده!
در آینده ی نزدیک اینجوری میشه!!

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان

دوستان منبع معتبرو بیخی اصن :D
شما دلیل علمی ای میبینید ؟! :-"

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد

به نقل از کیــمیا :
عضو انجمن متخصصان گوش گلو و بینی ایران گفت: افرادی كه موهای بور یا چشم های رنگی دارند نسبت به سایر افراد، حساسیت شنوایی كمتری دارند.به گزارش سلامتیران، دکترابراهیم رزم پا با بیان این خبر افزود: متأسفانه در تهران با توجه به میزان بالای آلودگی صوتی میزان حساسیت پذیری مردم نسبت به آلودگی صوتی بالا رفته است و این افزایش، گاهی اوقات آسیب های جبران ناپذیری را به سیستم شنوایی وارد می كند.وی ادامه داد: بر اساس استاندارد قانون كار، اگر در یك محیطی میزان صدای زمینه بین 80 تا 90 دسی بل باشد، فرد باید فقط تا 8 ساعت در آن محیط بماند و اگر این 80 تا 90 دسی بل به 100 دسی بل 2 ساعت و اگر به 115 دسی بل برسد مدت ماندگاری فرد در این محیط ربع ساعت خواهد بود و اگر به 120 تا 130 دسی بل برسد( حتی تماس مقطعی) به گوش آسیب وارد می كند. دکتر رزم پا تصریح کرد: متأسفانه در برخی از مكان ها كه موتورسواران حضور دارند یا در شرایطی که صدای اگزوز ماشین دستكاری شده است، به گوش افراد آسیب های جبران ناپذیری وارد می شود. وی اضافه کرد: افرادی كه به مدت طولانی مدت تحت تاثیر صداهای بلند هستند از نظر شنوایی به تدریج دچار مشكل می شوند به طوری كه خود آنها هم متوجه نمی شوند. گاهی اوقات نیز آن قدر آسیب مزمن است كه درمان كاهش شنوایی گوش ممکن نیست. وی تاکید کرد: آلودگی صوتی علاوه بر تاثیر بر سیستم شنوایی موجب تحریك سیستم اعصاب مركزی، تاثیر منفی بر عملكرد غدد هیپوفیز و آدرنال و اختلالات هورمونی می شود و اثر این موارد هم بر جسم و روان فرد گذاشته می شود.

من چشام قهوه ای روشن(فک کنم عسلی اینا میگن به این رنگا :-?) با یکم پس زمینه ی سبز داره خیلی کم :-s
ولی موهام روشن بوره ، نه خیلی اما مشخصه ؛ :-ss

اما اولن که فقط بقول دوستان یه تیکش ربط داشت، حساسیت شنوایی کمتر، بقیش آلودگی هوای تهران و ایناس.
سوال بعد اینه که دقیقا همونطور که بالا گفتن کسی میدونه چه علتی ممکنه داشته باشه؟ مثلا چرا اونخ؟ چه ارتباطی بین ایناس؟ مثلا کد ها مربوط به شنوای همیشه با کدهای مروبط به رنگ مو چش جا به جا میشن؟
بعد تکلیف این میانه های بنده خدا چی میشه، اونایی که مثلا بین دو رنگن؟ بعد بین رنگ روشن که شامل سبز و آبی میشه فرقی نیست؟

یه نکته ای که شاید اینم جالب باشه البته بگم اینه اونطور که من شنیدم تمامیی افرادی که چش آبی دارند نسل مشترکی دارند که احتمالا در شمال دریای سیاه (مطمئن نیستم شایدم مدیترانه) بوده، فک کنم علت این حرف این بود که اولین جهشی که باعث بوجود اومدن رنگ چش آبی شده از اونجا شروع شده (نمیدونم چطور به این رسیده بودن)،
(تازه من باز تو اینم برام سوال پیش اومد پس اونایی که چشم آبی دارن الزاما نشون میده اینا نسل مشترک رو اونجا دارند بنابراین البته نمیشه گفت سایر رنگ چشم ها ندارند چون مثلا من دوتا بزرگ دارم با نسل چشم آبی بعد اونخ توی فرزندان اینا رنگ سبز هست قهوه ای هست خب پس اینام نسل مشترکرو دارند ، بنابراین سایر رنگ چشم ها هم ممکنه داشته باشند)
به نقل از پگاه :
( من همیشه این سؤال برام پیش میاد که مگه قهوه ای رنگ نیست؟! :D پس چرا جزو "چشم های رنگی" حساب نمیشه؟ :D )
اصطلاحه دیگه. عموما قهوه ای رو رنگ برای چشم حساب نمیکنن(چون غالب هستن و سه چهارم جهان این رنگ رو دارن تقریبا ازش صرف نظر میشه)

Ромина

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ یکـــــ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1394

هیچ عضوی توی بدن ما مشکی کامل نیست
پس ما چشم مشکی نداریم
قهوه ای خیلی پررنگه اون