• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سربازی

نظر شما راجع به سربازی :

• عاشقشم و میرم

رای‌ها: 12 4.3%
  • مجبورم و میرم

رای‌ها: 30 10.7%
  • هرجور شده میخرمش!

رای‌ها: 20 7.1%
  • خیلی دوست دارم برم ولی معاف میشم

رای‌ها: 12 4.3%
  • دخترم و علاقه ای ندارم

رای‌ها: 64 22.9%
  • دخترم ولی بزارن برم با کله میرم!

رای‌ها: 85 30.4%
  • کف پام صافه!

رای‌ها: 18 6.4%
  • نظری ندارم

رای‌ها: 25 8.9%
  • از کشور خارج میشم

رای‌ها: 14 5.0%

• رای‌دهندگان
    280

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق
پاسخ : سربازی

به نقل از N.Y.M :
متاسفم که واقن دیدتون اینه نسبت به ارگانی که میخواین توش اشتغال پیدا کنید میگم ملت امروز ما همه دنبال راحت طلبی اند بگین نه همه این طوری فک کنن همین میشه وضعیت دیگه بعدم اینکه وارد سپاه شدن هم همچین راحت نیستا تزار گفت

دوستان به نظرم بحث داره منحرف میشه قرار بود درباره خود سربازی بحث شه نه مشتقاتش
به نقل از tezar :
تا جایی ک ما شنیدیم و دیدیم این طوری هام نیس :)
شما اگه بتونی وارد سپاه بشی کلیه... :-"
آیا میدانید :D برگه ای ک باید برای ورودیه ی یک کار کوچیک پر کنید(صرفا همون فرمA4-A5 معرفی و اینا) توی سپاه هجده (18) صفحه هستش؟؟؟{البته شنیدم الان کمترش کردن..تا دو سال پیش این بود}
ینی جد و آباد ب معنای واقعی کلمه.... :D :-"
بخوری و بخابی هم نیست...نسبت ب سختگیری های ارتش راحت تره چون از اول مردمی بوده واسه همین اون دقت و رسمی بودن شدید ارتش رو نداره... :)
به نقل از Hespride :
والا من هرچی آشنا دارم که سربازی رفتن، اونایی که تو ارتشن همه لاغر و منضبط و خشک. اونایی که به سپاه وصلن همه فری کلن :D حالا شایدشانس اینا بوده:D
اقایون و خانوم ها وارد شدن به سپاه و ارتش تو این سن شما فقط میتونه از بند پ باشه یعنی باید پارتی داشته باشی
درضمن اگه برین تو سپاه یا ارتش برای دایمی دیگه اصن نمیخواد برین سربازی چون خودشون نظامین اما اگه موقت میخواین برین برای اینکه سربازیتون بپره فقط باید برین ارتش ببخشین اینو میگم اما برای سربازی سپاه رو پ*مم حساب نمیکنن فقط ارتش
منم میگم رفتم چون پارتی داشتم نه اینکه برم و اونام بگن بفرما

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

بحث داره پراکنده میشه
وقتی پست میدید، پستتون کلی باشه! نگید من چون فلان شرایطو دارم اینجوری! اصلا نیازی به ذکرش هست؟
×رعایت کنید لطفا

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

به نقل از N.Y.M :
متاسفم که واقن دیدتون اینه نسبت به ارگانی که میخواین توش اشتغال پیدا کنید میگم ملت امروز ما همه دنبال راحت طلبی اند بگین نه همه این طوری فک کنن همین میشه وضعیت دیگه بعدم اینکه وارد سپاه شدن هم همچین راحت نیستا تزار گفت

دوستان به نظرم بحث داره منحرف میشه قرار بود درباره خود سربازی بحث شه نه مشتقاتش
ببینید . من خودم دید واقعیم نسبت به سربازی این نیس که برم بخوابم حال کنم! چون اصلا میخوام برم سربازی تا یه کم سخت بگذره واسم!
اما تا جایی که من میدیدم توی اطرافیانم، مثلا چند نفر از دوستانم وارد سپاه شدن . توی بحث های نرم افزاری، جنگ های سایبری، تیم های تحقیقاتی تولیدی و ... فعالیت میکنن. ولی معمولا چیزی که از ارتش شنیدم اینه که دیسیپلین خیلی سرسختی داره و به شدت افراد رو منظم میکنه .البته خب طبیعتا ارتش هم اون مسائل رو داره، ولی من چیزی که دیدم رو گفتم! که خب شکر خدا اون هم دوستان میگن که دیگه خبری نیس :D
در نتیجه هرجا اسممون افتاد، میریم دیه :D

black spider

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
Anesthesia

خب راستش کار سختیه! شایدم اعصاب خورد کن! اونایی ک نرفتن فک نکنم بتونن نظر درستی بدن! مخصوصا دخترا ک کلا قرارم نیس برن :-"
ولی فک کنم واس دخترام لازم باشه ;;)

• لایک
امتیازات: N.Y.M

ki miya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگـان یــک
شهر
اراک

به نقل از aliabedini :
اقایون و خانوم ها وارد شدن به سپاه و ارتش تو این سن شما فقط میتونه از بند پ باشه یعنی باید پارتی داشته باشی
اگه وارد شدن ب سپاه واسه سربازی منظورتونه باید بگم اصلا اینطوری نیست.1. امکان اینکه بدون دادن درخواست بیفتین سپاه خیلی زیاده
2. اگه بازم شک دارید میتونید محض اطمینان قبل ازینکه دفترچه رو پست کنید یه درخواست کتبی پذیرش ب سپاه شهرتون بدین ک اینطوری حتی دیگه هم آموزشی و هم خدمتو شهر خودتونید.100 درصدم درخواست پذیرفته میشه اگه زمان پذیرشش باشه.
+
به نقل از black spider :
ولی فک کنم واس دخترام لازم باشه ;;)
اصلا امکان این ک دخترا برن سربازی نیست.شما خودتون شرایطی ک دارید و مارو خیلی از پسرا متفاوت میکنه درنظر بگیرید...
اصلا غیر قابل تحمل میشه این وضع.
مگه اینکه تعریفتون از سربازی رفتن دخترا با سربازی ای ک پسرا میرن فرق داشته باشه و یه چیزی تو مایه های خاله خاله بازی باشه :))

×دو پست متوالی ترکیب شد.

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

به نقل از ki miya :
اگه وارد شدن ب سپاه واسه سربازی منظورتونه باید بگم اصلا اینطوری نیست.1. امکان اینکه بدون دادن درخواست بیفتین سپاه خیلی زیاده
2. اگه بازم شک دارید میتونید محض اطمینان قبل ازینکه دفترچه رو پست کنید یه درخواست کتبی پذیرش ب سپاه شهرتون بدین ک اینطوری حتی دیگه هم آموزشی و هم خدمتو شهر خودتونید.100 درصدم درخواست پذیرفته میشه اگه زمان پذیرشش باشه.
ببخشین ها من از خودم نمیگم
تجربه کردم واقعا پارتی لازم دارخ

ki miya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگـان یــک
شهر
اراک

به نقل از aliabedini :
ببخشین ها من از خودم نمیگم
تجربه کردم واقعا پارتی لازم دارخ
منم از خودم نمیگم :)
یکی از نزدیکان خودم بدون اینکه حتی درخواستی داده باشه افتاد سپاه و الانم داره خدمتشو میکنه...

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

به نقل از ki miya :
منم از خودم نمیگم :)
یکی از نزدیکان خودم بدون اینکه حتی درخواستی داده باشه افتاد سپاه و الانم داره خدمتشو میکنه...
اون بیچاره داره خدمت میکنه من برای پیچوندن خدمت دارم میگم

ki miya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگـان یــک
شهر
اراک

به نقل از aliabedini :
اون بیچاره داره خدمت میکنه من برای پیچوندن خدمت دارم میگم
منظورتونو نمیفهمم...اگه قراره واس سربازی وارد بشه ک باید خدمتشم بکنه ولی اگه قراره بپیچونه اصن دیگه واسه چی وارد سپاه بشه؟

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

به نقل از ki miya :
منظورتونو نمیفهمم...اگه قراره واس سربازی وارد بشه ک باید خدمتشم بکنه ولی اگه قراره بپیچونه اصن دیگه واسه چی وارد سپاه بشه؟
من تابستون سال پیش فتم برای ارتش اگه امسال هم برم با فعالیت های بسیجم کلا سربازی معافم :D
اینا برای تضمینه که اگه بسیج رو قبول نکردن از این راه عمل کنیم پستای قبلی رو بخون :D

ki miya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگـان یــک
شهر
اراک

به نقل از aliabedini :
من تابستون سال پیش فتم برای ارتش اگه امسال هم برم با فعالیت های بسیجم کلا سربازی معافم :D
اینا برای تضمینه که اگه بسیج رو قبول نکردن از این راه عمل کنیم پستای قبلی رو بخون :D
خب اونم نیازی ب پارتی نداره تا اونجا ک من میدونم....
در اصل شما خدمتو نپیچوندی...داری ب جاش از جایگزینو قوانین خود نظام وظیفه استفاده میکنی.

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

به نقل از ki miya :
خب اونم نیازی ب پارتی نداره تا اونجا ک من میدونم....
در اصل شما خدمتو نپیچوندی...داری ب جاش از جایگزینو قوانین خود نظام وظیفه استفاده میکنی.
کدوم ادمی رو دیدی به جای دو سال سربازی شش ماه بره اردوی ارتش؟؟؟؟؟
درضمن کدوم دانش اموز رو دیدی که راهبدن تو ارتش ؟؟؟ معرفی کن
قبول دارم بحث داره اسپم میشه ولی داره جالب میشه لطفا جلوش رو نگیرین

ki miya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگـان یــک
شهر
اراک

به نقل از aliabedini :
کدوم ادمی رو دیدی به جای دو سال سربازی شش ماه بره اردوی ارتش؟؟؟؟؟
درضمن کدوم دانش اموز رو دیدی که راهبدن تو ارتش ؟؟؟ معرفی کن
قبول دارم بحث داره اسپم میشه ولی داره جالب میشه لطفا جلوش رو نگیرین
زیاد هستن این آدما... بالاخره نظام وظیفه چنین قانونی داره ک شما داری ازش استفاده میکنی دیگه.وگرنه شیش ماهتو تلف کرده بودی.
من اصلا بحثی رو ارتش ندارم.من دارم سپاهو میگم

tezar

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6 سابق
شهر
تهران
دانشگاه
امـیـرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی بـرق

به نقل از ki miya :
+اصلا امکان این ک دخترا برن سربازی نیست.شما خودتون شرایطی ک دارید و مارو خیلی از پسرا متفاوت میکنه درنظر بگیرید...
اصلا غیر قابل تحمل میشه این وضع.
مگه اینکه تعریفتون از سربازی رفتن دخترا با سربازی ای ک پسرا میرن فرق داشته باشه و یه چیزی تو مایه های خاله خاله بازی باشه :))
اینکه میگی رو چندان قبول ندارم..منظورت از خاله خاله بازی چیه دقیقا؟
الان مثلا کشورایی ک دخترا هم میرن سربازی ینی دارن تعلیم خاله بازی میدن برای آینده ی بهتر؟؟
نه...اینکه دخترا هم تا ی حدی بتونن از مسائل جنگی.دفاعی.یا حتی آموزش های توی سربازی سر در بیارن نه تنها بد نیست خیلی هم لازمه.
اما این ک دخترا هم مجبور باشن در موقعه سربازیشون اگر جنگ شد ب جنگ برن نه...همونطور ک گفتی خودت نمیشه شرایط رو برابر دونست.حتی سربازی هم گفتم باید سبک تر باشه ولی از نظر من باید باشه!البته با این ک این سربازی باعث میشه ک ی نفر 2 سال زندگیشو کامل از دست بده هم موافقم..البته اگه 2 سال اگه بعد دیپلم باشه دیگه..اما خب نمیشه سربازی رو برداشت اصلن...اما این ک فرصت بدن تا فرد گر خواست برای بار دوم هم توی کنکور شرکت کنه خیلی بهتره
البته فک کنم بشه ها..نمیشه؟

ki miya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگـان یــک
شهر
اراک

به نقل از tezar :
اینکه میگی رو چندان قبول ندارم..منظورت از خاله خاله بازی چیه دقیقا؟
الان مثلا کشورایی ک دخترا هم میرن سربازی ینی دارن تعلیم خاله بازی میدن برای آینده ی بهتر؟؟
نه...اینکه دخترا هم تا ی حدی بتونن از مسائل جنگی.دفاعی.یا حتی آموزش های توی سربازی سر در بیارن نه تنها بد نیست خیلی هم لازمه.
اما این ک دخترا هم مجبور باشن در موقعه سربازیشون اگر جنگ شد ب جنگ برن نه...همونطور ک گفتی خودت نمیشه شرایط رو برابر دونست.حتی سربازی هم گفتم باید سبک تر باشه ولی از نظر من باید باشه!البته با این ک این سربازی باعث میشه ک ی نفر 2 سال زندگیشو کامل از دست بده هم موافقم..البته اگه 2 سال اگه بعد دیپلم باشه دیگه..اما خب نمیشه سربازی رو برداشت اصلن...اما این ک فرصت بدن تا فرد گر خواست برای بار دوم هم توی کنکور شرکت کنه خیلی بهتره
البته فک کنم بشه ها..نمیشه؟
تنها کشوری ک دختراش میرن سربازی اسرائیله چون جمعیت کمی داره و البته کشوری جنگ طلبه و اینکه نه تنها دختراشون بلکه همه ی اقشار جامعه آموزشای نظامی رو میبینن...حتی وزیر جنگ این کشور گفته همه ی اقشار جامعه ی ما ی جنگجوی حرفه ایَن مثلا یه دندانپزشک علاوه بر دندانپزشک بودن میتونه درموقع جنگ پشت F14 بشینه.همه ی بچه هاشونم از 5 سالگی خیلی از تئوری هارو یاد میگیرن پس میتونیم این کشورو ب عنوان استثنا درنظر بگیریم.اگرم قبول نداری این مستثنا بودنو از یه جنبه ی دیگه بش نگا میکنیم.
یه دختر اسرائیلی ک سربازی میره از اول عمرش آموزشای نظامی رو دیده و تو اون سن تقریبا ب طور کامل میتونه با پسرا هم سطح بشه و از اول اینطوری بدنشو عادت داده.ولی توی ایران کم میبینیم دخترایی رو ک آمادگی جسمانی خوبی داشته باشن...
میخوام بدونم سربازی دخترا رو چطوری و درچه حد تصور میکنی؟مثلا کلاش دسشون بگیرن و تیراندازی کنن تا 3 متر پرتشون کنه عقب؟
نمیخواستم اینو بگم ولی دخترا یه دوره زمانی رو نمیتونن کارای سنگین بکنن...حالا شما تصور کن تو یه پادگان 1000 تا دختر هست و مدت دوره ی آموزشی 2 ماهه...آیا واقعا آموزشای نطامی ب دخترا دادن امکان پذیره؟
+ اون کنکورم میشه واسه بار دوم داد ینی پسرا فقط سالی ک پیشن و سال بعدشو میتونن کنکور بدن.

علی فرشباف

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
نقره زیست شناسی

به نقل از ki miya :
تنها کشوری ک دختراش میرن سربازی اسرائیله چون جمعیت کمی داره و البته کشوری جنگ طلبه و اینکه نه تنها دختراشون بلکه همه ی اقشار جامعه آموزشای نظامی رو میبینن...حتی وزیر جنگ این کشور گفته همه ی اقشار جامعه ی ما ی جنگجوی حرفه ایَن مثلا یه دندانپزشک علاوه بر دندانپزشک بودن میتونه درموقع جنگ پشت F14 بشینه.همه ی بچه هاشونم از 5 سالگی خیلی از تئوری هارو یاد میگیرن پس میتونیم این کشورو ب عنوان استثنا درنظر بگیریم.اگرم قبول نداری این مستثنا بودنو از یه جنبه ی دیگه بش نگا میکنیم.
یه دختر اسرائیلی ک سربازی میره از اول عمرش آموزشای نظامی رو دیده و تو اون سن تقریبا ب طور کامل میتونه با پسرا هم سطح بشه و از اول اینطوری بدنشو عادت داده.ولی توی ایران کم میبینیم دخترایی رو ک آمادگی جسمانی خوبی داشته باشن...
میخوام بدونم سربازی دخترا رو چطوری و درچه حد تصور میکنی؟مثلا کلاش دسشون بگیرن و تیراندازی کنن تا 3 متر پرتشون کنه عقب؟
نمیخواستم اینو بگم ولی دخترا یه دوره زمانی رو نمیتونن کارای سنگین بکنن...حالا شما تصور کن تو یه پادگان 1000 تا دختر هست و مدت دوره ی آموزشی 2 ماهه...آیا واقعا آموزشای نطامی ب دخترا دادن امکان پذیره؟
+ اون کنکورم میشه واسه بار دوم داد ینی پسرا فقط سالی ک پیشن و سال بعدشو میتونن کنکور بدن.
به جز اسراییل تو کره شمالی و ویتنام هم دجترا میرن سربازی.

ki miya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگـان یــک
شهر
اراک

به نقل از Alibio :
به جز اسراییل تو کره شمالی و ویتنام هم دجترا میرن سربازی.
بله من نمیدونستم اما الانم نرفتم ببینم کشورای دیگه ایم هستن یا نه.
کره ی شمالی از کشورای کم جمعیته بازهم مجبوره برای دفاع از کشورش.اما ویتنامو نمیدونم واقعا چجور کشوریه.
اما این کشورا هیچکدومشون مسلمون نیستن و میشه گفت محدودیتی ندارن.
دخترای ما قراره با مانتو و مقنعه برن سربازی و آموزش ببینن؟پدرشون درمیاد بدبختا :rolleyes:

shila

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan <<<<<<222222
شهر
tehraaaaan

به نظرم چیز خیلی خوبیه !باعث میشه مردا مرد بار بیان !
هیچکدوم از مردای خانواده ی پدریه من سربازی نرفتن
و از نظرم موقع دعوا یا دفاع کردن کم میارن و اثلن چیزه خوبی نیست !
شاید نظر دیگران متفاوت باشه ولی نظره من اینه که مرد باید. دعوایی و جنگی باشه !

tezar

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6 سابق
شهر
تهران
دانشگاه
امـیـرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی بـرق

به نقل از ki miya :
:)
اگه دقت کنی منم حدودا همینو گفتم
الان توی جامعه ی ما نمیشه وضعیت دخترا رو با پسرا توی سربازی رفتن برابر دونست ولی اینکه دخترا هم این آمادگی جسمانی و اطلاعات رو داشته باشن از نظر من لازمه...گفتم ک ن تا اون حد ولی خب یکمیش حداقل
حالا وقتی نیس این سربازی معنیش این نیس ک اینا هم نباید باشه... من کلاش دستم گرفتم و کار کردم..پرتم نشدم..با کلت و تفنگ شکاری هم کار کردم اما میشه گفت واقعا چیزی حالیم نیس...منظور من بیشتر رو بحث اطلاعاته و ی آمادگی متناسب جسمیه :)

ki miya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگـان یــک
شهر
اراک

به نقل از tezar :
:)
اگه دقت کنی منم حدودا همینو گفتم
الان توی جامعه ی ما نمیشه وضعیت دخترا رو با پسرا توی سربازی رفتن برابر دونست ولی اینکه دخترا هم این آمادگی جسمانی و اطلاعات رو داشته باشن از نظر من لازمه...گفتم ک ن تا اون حد ولی خب یکمیش حداقل
حالا وقتی نیس این سربازی معنیش این نیس ک اینا هم نباید باشه... من کلاش دستم گرفتم و کار کردم..پرتم نشدم..با کلت و تفنگ شکاری هم کار کردم اما میشه گفت واقعا چیزی حالیم نیس...منظور من بیشتر رو بحث اطلاعاته و ی آمادگی متناسب جسمیه :)
با حرفت موافقم ولی این آمادگی جسمی حتما باید در قالب سربازی ب دخترا آموزش داده بشه؟ :-/
اگه از همون دوران ابتدایی رو دخترا و آمادگی جسمانیشون کار بشه دیگه نیازی ب سربازی رفتن نیست و در حد خودشون آموزشای ابتدایی رو یاد میگیرن و خیلی بیشتر ب نفعشونه. ;;)
من با این که دخترا بخوان ب هر دلیلی تو یه پادگان و اینا باشن مخالفم.

بالا