• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سربازی

نظر شما راجع به سربازی :

• عاشقشم و میرم

رای‌ها: 12 4.3%
  • مجبورم و میرم

رای‌ها: 30 10.7%
  • هرجور شده میخرمش!

رای‌ها: 20 7.1%
  • خیلی دوست دارم برم ولی معاف میشم

رای‌ها: 12 4.3%
  • دخترم و علاقه ای ندارم

رای‌ها: 64 22.9%
  • دخترم ولی بزارن برم با کله میرم!

رای‌ها: 85 30.4%
  • کف پام صافه!

رای‌ها: 18 6.4%
  • نظری ندارم

رای‌ها: 25 8.9%
  • از کشور خارج میشم

رای‌ها: 14 5.0%

• رای‌دهندگان
    280

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی
پاسخ : سربازی

بله بله! من اختیارش رو قبول ندارم!
ببخشید، اگه یه وقتی اختیاریش کردن و هیچ کس دلش نخواد بره سربازی، بعد پس فرداش جنگ شد، قرار دقیقا کیا برن جنگ؟

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از Hespride :
بله بله! من اختیارش رو قبول ندارم!
ببخشید، اگه یه وقتی اختیاریش کردن و هیچ کس دلش نخواد بره سربازی، بعد پس فرداش جنگ شد، قرار دقیقا کیا برن جنگ؟
فرض کن همین الان جنگ بشه...دقیقا استدلالت وا3 اینک من"باید"برم جنگ و دفاع کنم از وطنم چیه؟...اصلا من معتقدم من و عراقی نداریم!...هممون آدمیم بذار ی آدم از ی جای دیگه بیاد اینجا...
اصلا نمیشه دفاع از کشور رو جزو وظایف شهروندی محسوب کرد...

shinymoon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tbriiizzzz
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

سربازی چیز خیلی بدیم نیس فقط پسرا چون حس میکنن وقتشون الکی هدر میره خوششون نماد برا ما دختراهم گفتنش راحته باید تواون موقعیت قرار بگیریم بعد ببینیم دوس داریم یانه!!! :>

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از پوریا عابدی :
فرض کن همین الان جنگ بشه...دقیقا استدلالت وا3 اینک من"باید"برم جنگ و دفاع کنم از وطنم چیه؟...اصلا من معتقدم من و عراقی نداریم!...هممون آدمیم بذار ی آدم از ی جای دیگه بیاد اینجا...
پوریا خاک ماست کشور ارتش داره درست ولی همون ارتش هم از همین مردم پس این که منو عراقی نداریم ؟!؟!؟!؟!!؟!؟!؟ چرا داریم خاک اون نیس ولی من چرا
اینکه بری سربازی هرچند فقط دوره ی اموزشی یاد میگیری چ جوری سختی زندگی تحمل کنی چ جوری سرت و بندازی پایین یا از غرورت بگذری اینا از نظر تو شاید مسخرس و بگی تو زندگی روزمره هم میشه یاد گرفت ولی هستن کسایی که هیچ وقت حاضر به پذیرش اینا نیستن و عمرا بدون زور یاد بگیرن البته زوری نمیشه کسی مرد کرد و چه بسیار کسانی که سربازی نرفته واقعا مرد هستن

اجبار معمولا نتیجه عکس میده پس ازادش کنن شاید مفید باش ولی راحت طلبی جوونای امروز رو در نظر بگرید

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

بابا الان که راحت تر شده تقریبا ! همون طور که بچه ها میگن اگه تحصیلات داشته باشین و ارشدی چیزی بگیرین دیگه سربازی هم نیاز نیس! میرین یه جا سرباز معلمی کاری چیزی میکنین !
واسه 3 ماه آموزشی هم بسیج دوره های 40 روزه میذاره که اون 3 ماه دیگه میپره ! اون 40 روز هم 10 روز تعطیله ،چند روزم خودت نمیرری ، کشکیه اصن !

ریهانولیت

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
RUDN university
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از پوریا عابدی :
ينى الان ى کشورى چيزى به وطنت حمله کنه کلن شما هيچ احساس نميکنى بايد دفاع کنى از خاکى که توش بزرگ شدى؟ :rolleyes:
کلن فرقى ام نميدونى
:|

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از N.Y.M :
پوریا خاک ماست کشور ارتش داره درست ولی همون ارتش هم از همین مردم پس این که منو عراقی نداریم ؟!؟!؟!؟!!؟!؟!؟ چرا داریم خاک اون نیس ولی من چرا
اینکه بری سربازی هرچند فقط دوره ی اموزشی یاد میگیری چ جوری سختی زندگی تحمل کنی چ جوری سرت و بندازی پایین یا از غرورت بگذری اینا از نظر تو شاید مسخرس و بگی تو زندگی روزمره هم میشه یاد گرفت ولی هستن کسایی که هیچ وقت حاضر به پذیرش اینا نیستن و عمرا بدون زور یاد بگیرن البته زوری نمیشه کسی مرد کرد و چه بسیار کسانی که سربازی نرفته واقعا مرد هستن

اجبار معمولا نتیجه عکس میده پس ازادش کنن شاید مفید باش ولی راحت طلبی جوونای امروز رو در نظر بگرید
دوستان حالتون خوبه؟!...
باشه خاک شما باشه...برین بجنگین براش...عقیده ی شما ناسیونالیست هست یعنی میگین ایران برای من مهمه...برای من جهان مهمه و وطن خودم رو جهان میدونم(اینترناسیونالیست)و نیازی ب تفاوت گذاشتن میان ایران و عراق نمیبینم...(در مورد اینک کدوم عقیده درسته نیست بحث...بحث بر سر مرزهای جغرافیایی و پذیرش و یا عدم اون نیست...بحث سر اینه ک من ک عقیدم اینه باید اختیار داشته باشم)

دوستان من میگم اصلا سربازی کلی مزیت داشته باشه(ک ب نظرم باز هم میشه جایگزین هایی داشته باشیم ک معایب بسیار سربازی رو نداشته باشه)...این جزر وظایف شهروندی نباید باشه ک من برم دفاع کنم یا نکنم...

• لایک
امتیازات: tezar

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

خب این عقیده ی شماس
فکر میکنم بقیه کسانی که چیزی مثه عرق (؟) و غیرت اعتقادی و ملی براشون مفهوم داره، نظرشون اینجوری نباشه!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از Hespride :
خب این عقیده ی شماس
فکر میکنم بقیه کسانی که چیزی مثه عرق (؟) و غیرت اعتقادی و ملی براشون مفهوم داره، نظرشون اینجوری نباشه!
باشه عزیزم عقیدشون این نباشه ولی بحث سر اینه ک حق ندارن ب خاطر اون عقیده اختیار رو از من بگیرن وا3 رفتن یا نرفتن ب سربازی...پس این دلیل جنگ و...کلا میره زیر سوال

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

یک چیز کاملا مزخرف و به درد نخور هست.عینا دیدم چند تا از بچه های زرنگ شهرمون به علت مشکل سربازی نتونستن دوباره کنکور بدن و رشته های دلخواه قبول بشن در حالیکه رتبه های سال اولشون هم خیلی بد نبود در حدود 3000یا نهایتا 4000 و مجبور شدن برن به رشته های دیگه

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از پوریا عابدی :
بحث سر اینه ک من ک عقیدم اینه باید اختیار داشته باشم)

دوستان من میگم اصلا سربازی کلی مزیت داشته باشه(ک ب نظرم باز هم میشه جایگزین هایی داشته باشیم ک معایب بسیار سربازی رو نداشته باشه)...این جزر وظایف شهروندی نباید باشه ک من برم دفاع کنم یا نکنم...

ظاهر سربازی اینه که شما تهش یاد بگیری چ جوری بجنگی و این حرفا بحث منم سر مرز جغرافیایی نیست الان میگم سربازی فقط جنگیدن نیس فقط تو سری خوردن نیس یا صرفا ژ3 و کلاشینکف و اماده باش و .... این که ازش چه استفاده ای کنی مهمه این که لوس بری و مستقل و مرد بیای مهمه این که یاد بگیری مشکلاتتو خودت حل کنی رو پای خودت وایسی میشه گفت یه جور بزرگ شدن تو پست قبلیم هم گفتم چه بسیار کسانی که سربازی نرفته مرد هستن به معنی واقعی کلمه و چه بسیار کسانی که رفتند سربازی و گند خوردن به ادمش برمیگرده عاغا
این که با هدف بری سربازی و میگم هدف نباید صرفا یاد گرفتن جنگیدن باشه
" 3 خط اخر پست قبلیم "

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از N.Y.M :
ظاهر سربازی اینه که شما تهش یاد بگیری چ جوری بجنگی و این حرفا بحث منم سر مرز جغرافیایی نیست الان میگم سربازی فقط جنگیدن نیس فقط تو سری خوردن نیس یا صرفا ژ3 و کلاشینکف و اماده باش و .... این که ازش چه استفاده ای کنی مهمه این که لوس بری و مستقل و مرد بیای مهمه این که یاد بگیری مشکلاتتو خودت حل کنی رو پای خودت وایسی میشه گفت یه جور بزرگ شدن تو پست قبلیم هم گفتم چه بسیار کسانی که سربازی نرفته مرد هستن به معنی واقعی کلمه و چه بسیار کسانی که رفتند سربازی و گند خوردن به ادمش برمیگرده عاغا
این که با هدف بری سربازی و میگم هدف نباید صرفا یاد گرفتن جنگیدن باشه
" 3 خط اخر پست قبلیم "
اول بحث صرفا سر اختیاره...سر درست بودن یا غلط بودن فلسفش حرف میزنیم...در مورد اختیارش شما ایرادی داری ب حرف من؟

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

باز هم فک کنم تو پست اولم در مورد اختیار گفتم و گفتم که ازادش کنن بهتر و نگفتم که اجبار معمولن نتیجه معکوس داره؟!!! گفتم دیگه حالا شما از من درباره اختیار میپرسی ؟ مگه من نگفتم اختیاری باشه ؟!! سر اختیار بحثی ندارم

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

به نقل از Hespride :
گذشت اون زموناااا :D
الان اگه شونصد ماه بسیجی فعال باشی، اخرش دو سه ماه کسری میخوره واست :-<

فکر اونجاشم کردم برا همین میگم باید بریم ارتش

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

به نقل از aliabedini :
فکر اونجاشم کردم برا همین میگم باید بریم ارتش
چرا ارتش؟ ارتش خیلی سخته باو
بهترین جا سپاهه :D رسمن میخوری میخوابی

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

به نقل از Hespride :
اولا که سپاه ربطی به سربازی نداره و از الان هم نمیتونی بری دوما من 3تا از عمو هام سرهنگن تو ارتش برا همین اونجا به نفعمه :> :>
همش کارای دفتری میکنم :>

tezar

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6 سابق
شهر
تهران
دانشگاه
امـیـرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی بـرق

به نقل از Hespride :
تا جایی ک ما شنیدیم و دیدیم این طوری هام نیس :)
شما اگه بتونی وارد سپاه بشی کلیه... :-"
آیا میدانید :D برگه ای ک باید برای ورودیه ی یک کار کوچیک پر کنید(صرفا همون فرمA4-A5 معرفی و اینا) توی سپاه هجده (18) صفحه هستش؟؟؟{البته شنیدم الان کمترش کردن..تا دو سال پیش این بود}
ینی جد و آباد ب معنای واقعی کلمه.... :D :-"
بخوری و بخابی هم نیست...نسبت ب سختگیری های ارتش راحت تره چون از اول مردمی بوده واسه همین اون دقت و رسمی بودن شدید ارتش رو نداره... :)

• لایک
امتیازات: N.Y.M

ki miya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگـان یــک
شهر
اراک

درسته وقتی تحصیلات داشته باشی شرایط نسبتا بهتره ولی پسری رو درنظر بگیرید ک دوسالی ک کنکور داده رشته ی مورد علاقشو قبول نشده و بخواد بازم کنکور بده اما باید بره سربازی و در نهایت با یه دیپلم ساده مجبوره بره سربازی و سخت ترین شرایطو تحمل کنه و وقتی بعد از 2 سال علافی برمیگرده دیگه نه چیزایی ک خونده بوده یادشه و نه دیگه در توانشه ک دوباره از اول شروع کنه.
این ینی یه آدم ب کل از زندگی جا بمونه...
بنظر من بهتره سربازیو دوباره خریدنی کنن چون هرکس ک دوس داره میره و اونیم ک شرایطشو نداره پولشو میده...
این پولم خیلی میتونه ب دولت کمک کنه...حتی بیشتر از خدمت رفتن سربازا و این واقعا واسه طرفین سودمند تره...
حتی اگه با وجود خریدنش باز آموزشیو ب قوت خودش اجباری باقی میذاشتن تا واسه جنگو اینا آمادگی داشته باشن، بازم بهتر بود...
سپاهم خیلی بهتر از ارتشه...
دوران خدمتش هیچ کاری نمیکنن و فقط باید اعلام وجود کنن و علاف باشن.. :-<

• لایک
امتیازات: tezar

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

والا من هرچی آشنا دارم که سربازی رفتن، اونایی که تو ارتشن همه لاغر و منضبط و خشک. اونایی که به سپاه وصلن همه فری کلن :D حالا شایدشانس اینا بوده:D

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

متاسفم که واقن دیدتون اینه نسبت به ارگانی که میخواین توش اشتغال پیدا کنید میگم ملت امروز ما همه دنبال راحت طلبی اند بگین نه همه این طوری فک کنن همین میشه وضعیت دیگه بعدم اینکه وارد سپاه شدن هم همچین راحت نیستا تزار گفت

دوستان به نظرم بحث داره منحرف میشه قرار بود درباره خود سربازی بحث شه نه مشتقاتش

بالا