• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مقایسه سمپادیا با سمپادسیتی

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : مقایسه سمپادیا با سمپادسیتی

سلام.
لطف دارین :)

وجود این تاپیک بیشتر به درد ما می خوره برای مقایسه عملکردهامون. به هرحال آدم دوست داره از کارهاش ارزیابی داشته باشه.

اون تاپیک توی سیتی هم تا حدود زیادی منحرف شده بود از اصل موضوع اما خب چون موضوع کشید به بحث ما ، یک جواب کوتاه فرستادم.

زیاد موافق بحث سر این موضوع که « فلانی اشتباه میکنی سمپادیا/سیتی بهتره » نیستم. خب هرکس نظری داره نهایتا نظرش رو میده.

8238

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم

به نقل از محمّد :
سلام.
لطف دارین :)

وجود این تاپیک بیشتر به درد ما می خوره برای مقایسه عملکردهامون. به هرحال آدم دوست داره از کارهاش ارزیابی داشته باشه.

اون تاپیک توی سیتی هم تا حدود زیادی منحرف شده بود از اصل موضوع اما خب چون موضوع کشید به بحث ما ، یک جواب کوتاه فرستادم.

زیاد موافق بحث سر این موضوع که « فلانی اشتباه میکنی سمپادیا/سیتی بهتره » نیستم. خب هرکس نظری داره نهایتا نظرش رو میده.

ارزیابی اگه علنی نباشه که خوبه ، هم شما و هم ما ، سیستم آمارگیر واسه همین داریم دیگه ، منتهی با این وضعیت که بهم توهین میشه به نظرم جالب نیست !
به هر حال نمی دونم والا ، من گفتنی هایی که به نظرم برای رفاقت و صمیمیت بهتر تر تر بود رو گفتم :) دیگه تصمیم و ایناش بستگی به سیستم مدیریتی سایتتون داره و هر تصمیمی که گرفته بشه برامون قابل احترامه !

پ.ن : اون تاپیکو که هنوز مدیریت بررسیش نکرده ، تازه زده شده ؛ به هر حال دستتون درد نکنه پست دادین ، از همون تاپیک این تاپیکو پیدا کردم ولی اگه کسی حرفی زد توش شما زیاد جدی نگیرید تا تاپیک یک هفته ای نشده

8232

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران به دنیا اومدم ولی الان مشهدم
مدال المپیاد
تو المپاد ریاضی مرحله اول قبول شدم

ن تو جفتش عضوم به نظرم سیتی بهتره و امکاناتش بیشتره

MHD.H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامـه حلـی
شهر
تهران
مدال المپیاد
كامپيوتر ، فيزيك (در حال مطالعه)
دانشگاه
ایشالله صنعتى شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

یه خبر جالب
دیروز همه ی سیتی ها به گریه افتادن چون این تاپیکو دیده بودن و ترکیده بودن :D
راستی اینجا خیلی بهتره
چون بچه هاش خیلی پیشرفته ترن

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از mehrnaz joon :
ن تو جفتش عضوم به نظرم سیتی بهتره و امکاناتش بیشتره

ببخشید واقعا واسم سواله ،
شما از کدوم امکان سیتی دارین استفاده میکنین که سمپادیا نداره ؟؟
چه امکانات ویژه ای دارن که واسه یک فروم ضروریه و اینجا نیست ؟؟
قرآن آنلاینو که نمیگید ! :-??

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

نه خوب سیتی شهربازی هم داره، فقط قرآن که نیس که :D

Shadow!

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد

جالبه این بحث هنوز از مد نیوفتاده ؟ :D هنوزم ازین تاپیک ها مزنین ؟ :D

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

تاپیک قدیمیه، بحثاش جدیده

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

من اصلاً به عقاید و تعصبات دو طرف در اصرار بر اینکه « ما بهتریم » اعتقادی ندارم !

اما امروز که برای اولین بار وارد جوّ سمپادسیتی شدم، متوجه شدم که هیچ راهی برای ایجاد ارتباط میان یک کاربر [که برای چیزی بیش از تفریح به انجمن میاد] و اتمسفر فروم وجود نداره !

این مهم که ایجاد بحث مفید در سمپادیا یک هنره، در حالی که در سمپادسیتی هنوز که هنوزه حتی معنی نشده، انکار ناپذیره !

سمپادیا در عین سادگی و گاهاً سردی صمیمیت، طی چند ماه گذشته کاملاً از بحث های بیهوده و 100% تفریحی فاصله گرفته؛ فعالیت تخصصی و در عین حال همه پسند و جذاب در انجمن هایی مثل مدیریت، اقتصاد و business، جامعه شناسی، مباحث پزشکی و بهداشتی و فراسرشت - Supernatural به اوج خودش رسیده !

در حالی که سمپادسیتی فقط با حفظ ظاهر، قرآن آنلاین، مدال و حذب، قالب و پلاگین های رنگارنگ و سوژه های « سوال امنیتی : امام دوم چه نام دارد ؟ » و « کاربر یک خورده حرفه ای » (!!!) سرپاست !

اصولاً اینطور تقلا برای راضی نگه داشتن کاربران، اینجا بچه بازی و فانتزی نونهالان محسوب میشه !

کیفیت فوق العاده پایین بحث ها در سمپادسیتی کاملاً مشهوده !
ظاهر سمپادسیتی بر پایه ی سلایق کاربرانش اداره میشه، اما سیاست کلی فقط به وسیله ی تنها ادمین؛ که این یک دموکراسی تهوع آوره !

همچنین، با توجه به اسناد و مدارک موجود (;D)، اعضای سمپادیا بیشتر به خوندن و اعضای سمپادسیتی بیشتر به نوشتن علاقه دارن !
اهمیت به تعداد ارسال در سمپادیا، به خصوص با تغییر روش تعیین درجه ی کاربری، به حداقل رسید .

در ضمن، اگر 10 کاربر برتر هر انجمن رو در دو زمینه ی تعداد ارسال و مدت زمان حضور مقایسه کنید ... خودتون ببینید !

Sampadia_Vs_SampadCity_2.jpg

Sampadia_Vs_SampadCity.jpg

طرز برخورد مدیران سمپادسیتی، اصلاً در شأن مدیران جوامع بزرگ مجازی نیست !
تمسخر، دور زدن مباحث و تفره رفتن از پاسخ به انتقادات اصلی و پرداختن به مسائل فرعی، شیوه ی مضحکی برای اداره این سایت هست !

و در آخر، مقایسه ی آماری جناب آرزومند و یا منابع سایر دوستان از سایت Alexa هیچ چیز رو ثابت نمیکنه !
تنها نکته ی قابل اهمیت، کیفیت بحث هاست که شکّی در برتری سمپادیا نیست !
الان 7000 کاربرمون رو به کجا بستیم ؟ فقط به درد به رخ کشیدن میخوره ! :D

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از BriskGent II :
ارزیابی اگه علنی نباشه که خوبه ، هم شما و هم ما ، سیستم آمارگیر واسه همین داریم دیگه ، منتهی با این وضعیت که بهم توهین میشه به نظرم جالب نیست !
به هر حال نمی دونم والا ، من گفتنی هایی که به نظرم برای رفاقت و صمیمیت بهتر تر تر بود رو گفتم :) دیگه تصمیم و ایناش بستگی به سیستم مدیریتی سایتتون داره و هر تصمیمی که گرفته بشه برامون قابل احترامه !

پ.ن : اون تاپیکو که هنوز مدیریت بررسیش نکرده ، تازه زده شده ؛ به هر حال دستتون درد نکنه پست دادین ، از همون تاپیک این تاپیکو پیدا کردم ولی اگه کسی حرفی زد توش شما زیاد جدی نگیرید تا تاپیک یک هفته ای نشده
آمارگیر تعداد بازدید که نظر کاربران رو نشون نمیده. حساسیت شما بالاست و خیلی چیزها رو توهین میدونید ، اما من و خیلی از مدیران اینجا مفهوم توهین برامون فرق میکنه.

راستی اونجا رو بستین ، اینجا بگم. من از شیوه دفاع سبحان از سمپادیا خوشم نمیاد. ایشون کمی هم نظراتش به خاطر مشکلات قبلیش با شماست. از شیوه صحبت کردن انیاک هم خوشم نیومد توی اون تاپیک. لازم نبود نامحترمانه صحبت بشه.

8236

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
قم

چرا شماها با ما دعوا دارین؟
همه ما سمپادی هستیم واین سایتا برا سمپادیان
بهتر نیس جای دعوا و تحقیر همدیگه باهم دوست باشیم؟؟ :)

yas21173

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از wise girl :
الان شما واقعا به کجای این بحث ها میگید دعوا؟!
دقیقا میخوام بدونم و برام خیلی جالبه که چرا عده ی کثیری همچین برداشت و طرز ِ فکری دارن!

ای کاش ارسال های قبلی رو حداقل سرسری نگاه مینداختین! --->
اینجا خود ِ جناب ِ مدیریت گفتن فکر میکنم :|
به نقل از محمّد :

هدف این هستش نه دعوا !! ( :-??)

Karo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از wise girl :
دعوا نیست
اینجوری باعث میشه هر 2 تا فروم سعی کنن بهتر باشن و پیشرفت کنن

من کاملا با حرفای kinder موافقم

خودم تو هر 2 تا فروم عضوم ولی ترجیح میدم که وقتی میام تو یه اینترنت یه چیزی یاد بگیرم و فقط وقت تلف کردن نباشه و سمپادیا این امکانو به ادم میده اما سمپادسیتی بحث بصورت جالبی نداره که باعت پیشرفت آدم تو یه ضمینه ای بشه

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

من تازه تو سیتی عضو شدم اما خوشم نیومد. :|
یه طورایی بچه بازیه. یه سری تاپیکا واقعا بی محتوا و صرفا برای سرگرمیه. در حالیکه اینجا خیلی چیزا به من یاد داده.
درضمن یه چیزی هم که فکر کنم اینجا بهتره، از نظر دسته بندی انجمناست. یه سریاش خیلی جرئیه ولی یه سریاش خیلی کلی. دسته بندی اینجا معقول تره.

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-""
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

منم چند وقتیه فعالیتمو اونجا بیشتر کردم اما....سطح بحثا بسیاااااار پایین تر از اینجاست!مثلا من فقط تو انجمن علوم غریبش(= تقریبا با انجمن فراسرشت خودمون) بعد همین اقای independentwise اونجا هم مدیر این انجمن و هستن و تقریبا تاپیک هاش مشابه تاپیک های همین جاست،اما...فقط به یک مورد اشاره می کنم: توی تاپیک در ارتباط با جن یکی از کاربرا اومده نوشته کتاب ارتمیس فاول که یک رمان 100% تخیلی هستش رو منبعی خوبی برای شناخت اجنه قرار داده و وقتی بهش می گم:این کتاب با عقلت جور در میاد؟محکم دفاع می کنه... [-o<
کلا یک جوریه!ادم فکر می کنه وارد این فروم هایی شده که بچه بازیه...

• شروع کننده موضوع

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

به نقل از BriskGent II :
هر چند که این مقایسه بسیار مزخرف و غیراستاندارد است (*مراجعه شود به پ.ن1) ، اما لازم دونستم که آمار جدید رو هم خدمت دوستان هنوز در دوران آرکئوزوئیک زندگی می کنند بدم !
منبع آمار : همون سایتی که دوستمون تاپیکو باهاش شروع کردن

city.JPG

sampad.JPG

این از آمار الکسا که علی رغم غیر استانداردی محض خنده گذاشتم ! البته دست شروع کننده تاپیک هم درد نکنه ، مجال رو برای جوک گفتن بقیه دوستان مثل من آماده کردن که البته عمرا جوک خودشون نمیشه :)

پ.ن 1 : چرا آمار غیر معتبر هست ؟! مشخصه ، چون با این سیستم های اتو هیت و بازدید اتوماتیک و امثالهم میشه در عرض یک ماه سایتی رو از چند میلیون به تک رقمی رسوند ، مثل خود bestrank.us که با همین سبک تقلب الان رتبه‌اش دو رقمی هست توی ایران ! البته ما شما رو متهم به این تقلب نمی کنیم هاااا اما خودتون بهتره حقیقت رو در google-analytics که برای آمار گیر ازش استفاده می کنید ببینید ! البته گفتنم نداره این حرفای من ، خودتون به موضوع واقفین انشاءالله !
پ.ن2 : دفعه بعد که خواستین آمار بدین ، آمارهای دیگه از جمله woorank ، تعداد بک لینک ها (که سایت مبارکتون در این زمینه نقش یک کودک چند ماهه رو پیش سیتی ایفا می کنه :D گفتنم نداره البته! (; ) و ... هم بدین !
پ.ن 3 : ای کاش به این قبیل تاپیک های بچه‌گانه پایان داده بشه و مدیریت (خوش اخلاق ، لول :D) سایت ترتیبی اتخاذ کنه که بتونه مسالمت آمیز تر به زندگی مجازی سایتش ادامه بده ، این نزاع های (املا؟!) کودکانه که هم برای شما و هم برای منی که باید بیام اینجا نکاتی رو مشخص کنم ، زشته ! نیست ؟!

یا علی مدد !

ما اگر میخواستیم این شیوه آمار گیری رو ادامه بدیم ادامه میدادیم. حتما برای ما موضوعات دیگری اهمیت پیدا کرده، مثل گذر از کمیت گرایی و...

1- شما را توصیه می کنم به مطالعه درس آمار و احتمالات یک، مباحث اعتبار سنجی آماری، خطا، اهداف آمار گیری و... از دروس دانشگاه هست و ان شاء الله با بزرگتر شدن به آنها بر خواهی خورد.

2- شما را توصیه میکنم به درست صحبت کردن.

3- هنوز هم این عادتت رو ترک نکردی که تا دو سه تا اصطلاح یاد میگیری مدام این و ور اونور تکرارشون نکنی؟؟؟

شانسی که سمپادیا.کام آورده اینه که مدیر سخنوری مثل شما داره که به آدم آرامش میده وگرنه درباره‌ی آمار احمقانه ای که داده شده بود توی اون تاپیک ، بنده حرفای زیادی برای زدن دارم :) مِن جمله ارزش علمی و بک لینک و ... که در شعور آقایونی مثل سعید آرزومند و امثالهم نمی گنجه که بخوام بیام درون اون تاپیک توضیح بدم !

حالا دوستی های قدیمی یادت رفته... احترام بزرگ تر و ادب و اینها هم فراموشت شده؟؟

و کلام آخر:

شاید ماه ها پیش و سال های قبل، چیزهایی بود که باعث میشد ما این کمیت ها رو بگیریم و یک مقایسه ای بین خودمون و سمپادسیتی انجام بدیم. ولی امروز من هیچ وجه مشترکی بین مسیر و اهداف این دو سایت نمی بینم که بخوام مقایسه ای انجام بدم. به واقع بهتره عنوان بگم که شخصا سمپادیا و سمپادسیتی رو دیگه قابل قیاس نمیدونم. امروز سمپادیا به یک بنیاد تبدیل شده. به یک اصالت. و اهداف بزگتری داره که بخواد با یک جایی مثل سیتی مقایسه بشه. این طرز حرف زدن شما از ناراحتی های شما ناشی میشه به خاطر انتقادهایی که به شما در فرومتون میشه. و اینجا و اونجا توهین میکنید و با لحن بد صحبت میکنید و...

وگرنه ما نه وقتش رو داریم و نه ارزشی برای اینکار می بینیم که بخوایم به سمپادسیتی فکر کنیم، چه رسد به اینکه مقایسه هم انجام بدیم.

من برای شما، و سایت شما و فروم شما آرزوی موفقیت میکنم و امیدوارم که سایتتون اگر بد هست خوب بشه و اگر خوب هست بهتر. امیدوارم که موفق باشید در کارتون. خوبه که برید به کارتون برسید و بذارید ما هم کارمون رو بکنیم.

پ.ن: از اون جایی که وقت ندارم بحث کنم و دلیلی برای ادامه نمیبینم، موقتا پاسخی توی این تاپیک ارسال نمیکنم. پس توقع جواب نداشته باشید.

کاربر حذف شده 8031

مهمان

حالا از امار بگذریم.
من که از لحاظ گرافیگی سمپادیا را نسبت به سمپاد سیتی می پسندم.
ولی شاید دلیل اینکه بعضی اوقات اون ها از ما بالایند و بعضی اوقات ما شاید به رغبت بچه های ما بستگی دارد.
زیرا امروز همیجوری گفتیم بریم عضو سمپاد سیتی بشیم ببینین اوضاع اونجا چه جوری؟
همون صفحه ی اول که باز شد دهنم باز موند! :-\ :-\ :-\
اگه گفتی چرا؟
چون همون کاربرای اونجا با همون نام کاربری در این جا هم عضو هستند.
به خاطر همین می گفتم به رغبت بچه بستگی داره مثلا
اگه عشقشون بکشه میرن سمپاد سیتی اگه هم خواستند می یان اینجا.

reza-handsome

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد

من یه چیزی که سمپاد سیتی رو ترجیح میدم آزادی و بالا بودن فانشه
فقط همین

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

به نظر من
سیتی ی جور جای بچه بازی و خاله زنک بازیه+تاپیک ها اصلا محتوای قابل قبول ندارن+توهینات زیاده+خیلی آدم بی منطق داره(همون که closeمیگه).................
البته بعضی مسائل خلاقانه هم داره مث مدال دادن و حزب بازی و اینا

شاید ی جذابیت های دیگه ای هم داره که کاربرایی مث آقای سالاری دربست رفتن اونجا :-w

خلاصه ...
همینا دیگه

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

ببینید.دیگه احتیاجی به بحث نداره که.
سیتی بخش فان و تفریحیش بیشتره.ولی سمپادیا بیشتر جنبه ی بحث و گفت و گو های گرم و علمی تر روداره.

بالا