• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چه کتابی بخوانیم؟!

Sanika

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
چرا بايد زمينوو قسمت كنيم؟
رشته دانشگاه
عمران
پاسخ : چه کتابی بخوانیم؟!

چرا مذهبی نداره؟

fatemeh_k

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بابل
شهر
بابل خانم

به نقل از Gama :
چرا مذهبی نداره؟
ميخواي فقهي رو پاک کنيم جاش بنويسيم مذهبي؟ :D
يه کم فرهنگ معين بخوني بد نيست

Sanika

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از fatemeh_k :
ميخواي فقهي رو پاک کنيم جاش بنويسيم مذهبي؟ :D
يه کم فرهنگ معين بخوني بد نيست
ندیدمش!
ولی :
فقه:علم به چیزی علم به احکام شرعی
مذهب:راه و روش طریقه کیش زراندود زرکوبی شده!
فقه یکی از شاخه های مذهبه.

fatemeh_k

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بابل
شهر
بابل خانم

به نقل از Gama :
ندیدمش!
ولی :
فقه:علم به چیزی علم به احکام شرعی
مذهب:راه و روش طریقه کیش زراندود زرکوبی شده!
فقه یکی از شاخه های مذهبه.
بابا فرهنگ لغت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

گلريز

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اراك
شهر
اراك

از بهترين رمان ها دنياي سوفي يه رمان فلسفي نوشته یاستین گردر .بعد از شازده كوكولو ااز بهترين كتاب داستان ها مي تونم مزرعه ي حيوانات را نام ببرم . نمايش نامه هاي بهرام بيضايي هم خيلي دوست دارم. مثل چهار صندوق.شعله ي طور (درباره ي حلاج) از دكتر زرين كوب هم از كتاب هاي خيلي خوبه.كتاب هاي ریچارد باخ مخصوصا جاناتان مرغ دريايي خيلي قشنگه .

Sanika

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از fatemeh_k :
بابا فرهنگ لغت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نه بابا .رفتم نگاه کردم!به نظر منم دنیای سوفی خیلی قشنگه.

chatton

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan

من واقعا از کتاب استاد عشق خوشم اومد...
مجموعه ی کتابای عرفان نظر آهاری،بی وتن،استخوان خوک در دست های جزامی،le petite prance...از اینا هم خوشم اومد

FAEZEH.K

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قم
شهر
قم.

قشنگترين كتابهايي كه خونديد رو با خلاصه اي از متن اون اينجا بنويسيد و نوع اون رو از نظر احساسي،عشقي،علمي،تخيلي و.... مشخص كنيد.

FAEZEH.K

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قم
شهر
قم.

كتاب پارسيان و من.
سه جلد جدا از هم كه تو يه جلده.
1.راز كوه پرنده2.كاخ اژدها3.رستاخيز فراميرسد.
نوشته آرمان آرين
درمورد ايران و بعضي از داستان هاي شاهنامه است.
از آرين چند كتاب قشنگ هم هست كه اگر اسمش رو تو گوگل سرچ كنيد براتون مي نويسه.
من اين كتابها رو اين قدر دوست دارم كه تا به حال هر كدوم رو 5 بار خوندم!پيشناهاد مي كنم بخونيد.

khormaloooooo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
الزهرا
رشته دانشگاه
بيوتكنولوژي - معارف اسلامی

من كه اون اول ها دقيقا اين تاپيكو درست كردم حذفش كردن و گفتن كه تكراريه و انگار قديما همين تاپيك يه زماني بوده احتمالا تا فردا اينو هم حذفش كنن

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

نه خرمالو جان، چون 3 تا ارسال داشته و دوستان کتاب ها رو گفته بودن، پاک نمی شه.
دو تاپیک "بهترین کتاب" و "قشنگ ترين كتابي كه خوندي چي بوده؟" ترکیب شدند.

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني

به نقل از FAEZEH.K :
كتاب پارسيان و من.
نوشته آرمان آرين
من اين كتابها رو اين قدر دوست دارم كه تا به حال هر كدوم رو 5 بار خوندم!پيشناهاد مي كنم بخونيد.
تایید می شه !!!

غیر از اشوزدنگهه کتاب دیگه هم داره ؟

hoss

کاربر نیمه‌حرفه‌ای

به نقل از FAEZEH.K :
كتاب پارسيان و من.
نوشته آرمان آرين
منم خوندم حتی جلد سوم رو با امضا خود آرمان آرین دارم ( تو نمایشگاه کتاب یکی از دوستام برام خریده بود خود آرمان هم دیده بود گفته بود برام امضا کنه !)
ولی قضیه مال 4 سال پیشه و اونوقت که میخوندم خوشم میومد ولی حالا اصلا

amin.se

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سبزوار

اگه بگم فقط کیمیا گر کورکورانه به قضیه نگاه کردم ولی هرچی خوندم جالب بوده ولی کیمیاگر معجزه بوده بعد از اون کوه پنجم

baroon

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
یه زمانی فرزانگان تهران بودم!
شهر
تهران
دانشگاه
ولیعصر
رشته دانشگاه
معماری

بچه ها قلعه حيواناتم خيلي قشنگه
نام:قلعه حيوانات
انتشارات:تيموري
نويسنده:جورج اورول
مترجم:دكتر قدر گل كاريان(فك كنم ترجمه هاي ديگه اي هم باشه)

delafrooz.mir

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر :X

ظاهرا این جا هیچ کس به جز خودم، رمان های دن براون رو نخونده!!!
اگه اهل رمان خوندن هستین و اگه رمان پلیسی-معمایی (!) و حتی تاریخی دوست دارین، این کتابا خوراکتونن
دن براون 5 رمان داره به اسم "نقطه ی فریب - دژ دیجیتالی - شیاطین و فرشتگان - راز داوینچی - the lost symbol"
هر کدوم این رمان ها به جز نقطه ی فریب با یه قتل شروع میشن... کل داستان در عرض یک شبانه روز و با سرعت فوق العاده اتفاق می افته البته به جز آخرین فصل یا مؤخره ی داستان که مال چند روز بعد از ماجرای داستانه... دن براون کاملا از سردرگم کردن خواننده ها لذت می بره... همیشه آخر داستاناش شخصیت های خوب و بد جاشون عوض میشه و شما می فهمین که تمام مدت سر کار بودین!!! توی داستاناش افشاگری های جالبی می کنه و مغز شما رو درگیر معماهایی می کنه که اگه خودتون حلش کنین، انگار بزرگترین لذت دنیا رو بردین!!!! رمان های سه گانه اش "شیطیان و فرشتگان - راز داوینچی و the lost symbol" همه شون یه شخصیت اصلی به اسم رابرت لنگدان داره که استاد نمادشناسی دانشگاه هاروارده... تا حالا از دو کتاب راز داوینچی و شیاطین و فرشتگان فیلمی به کارگردانی ران هاوارد ساخته شده و تام هنکس نقش رابرت لنگدان رو بازی کرده... خود دن براون توی خانواده ای بزرگ شده که یکی از والدینش مذهبی و یکی دیگه علمی بوده... تضاد بین علم و دین توی یکی از کتاباش به وضوح هست که حالا میگم... دن براون برای تک تک رمان هاش کلی زحمت کشیده و تحقیقات انجام داده ... اگه به سایت خودش سر بزنین عکساش رو توی تمام مکان هایی که توی کتابش توصیف کرده می بینین، مخصوصا شیاطین و فرشتگان... اینم وب سایتش: http://danbrown.com

راستی، هر کسی که یه کتابی معرفی می کنه یه خلاصه ای هم بذاره... من حالا خلاصه ی چهار تا از این کتاب ها رو می ذارم، اگه حال داشتین بخونین! خیلی کتاب های جالبی داره!

این ها رمان های دن براون هستن:
1) نقطه ی فریب ( فک کنم مال سال 1994 باشه ) --> این داستان درباره ی یکی از فریب های ناسا است. در این داستان، دن براون دو تا سازمان رو معرفی می کنه که خیلی شناخته شده نیستن... یکیش رو یادم نیست ولی در مورد اختراعات انجام شده در آمریکاست. یکی دیگه هم ارتش دلتا است که آخرین تجهیزات روز رو داره و یک ارتش مخفیه که ماموریت های خیلی خفن انجام می ده...
شخصیت اصلی داستان یه دختره که پدرش یه سناتوره و کاندیدای ریاست جمهوریه... تا جایی که یادمه این دختره توی همون سازمانی که راجع به اختراعاته کار می کنه. یه روز رئیس جمهور این دختره رو می خواد و برای ماموریتی به قطب شمال می فرسته. اون جا این دختره همراه با 4 دانشمند دیگه ( 3 تا مرد و یه زن ) باید شهاب سنگی رو بررسی کنن که ناسا پیدا کرده، و توش موجودات زنده پیدا شدن که گواهی بر وجود زندگی روی سیارات دیگه است. این شهاب سنگ توی یخ ها فرو رفته و مال سال های خیلی قبله... در ادامه ی داستان، این 5 دانشمند متوجه میشن که این سنگ و موجودات توش نمی تونن حقیقی باشن و تمام این ماجرا فقط برای توجیه کردن هزینه های سنگین ناساست... بقیه اش رو خودتون بخونین...

2) دژ دیجیتالی --> داستان در مورد یک دکترای ریاضی به نام سوزانه که IQاش 170 هست و رئیس بخش کد گذاری و شکستن کد ها توی NSA هست. NSA سازمانیه که فقط 3% از مردم آمریکا از وجودش خبر دارن و رئیس و معاون این سازمان، تنها انسان هایی توی کل آمریکا هستن که در مواقع حساس، بدون اجازه ی رئیس جمهور و سنای آمریکا می تونن تصمیم بگیرن ( حتی رئیس CIA و FBI هم همچین قدرتی ندارن )... این سازمان کلیه ی تماس های تلفنی و ارتباطات اینترنتی مردم آمریکا رو چک می کنه تا بتونن هر توطئه ای رو خنثی کنن. شایعه است که این سازمان یه ابررایانه داره که قادر به شکستن هر کدی هست ( مثلا کد های 64 کاراکتری رو در عرض دو سه دقیقه می شکونه ). همه اینها حقایق بود، اما داستان دن براون در مورد این سازمان و ابررایانه اش هست...
یه الگوریتم به اسم دژ دیجیتالی هست که ایده ای داره که بتونه برای همیشه یه فایل رو رمز گذاری کنه، ولی تا حالا خفن ترین دانشمندان هم نتونستن این الگوریتم رو پیدا کنن. حالا یه دانشمند جوان ژاپنی فوق العاده باهوش ادعا کرده که این الگویتم رو پیدا کرده و متن الگوریتم رو با خود این الگوریتم رمزگذاری کرده و می خواد توی یه مزایده به فروش برسونه. این دانشمند ( انسی تانکادو ) توی اسپانیا کشته میشه، دوست پسر سوزان که یه زبان شناس و استاد دانشگاه جورج تاون هست ( دیوید ) مامور شده تا بره اسپانیا و ببینه که توی وسایل تانکادو چیزی هست که بتونه رمز این الگوریتم رو بشکنه یا نه. اگه این رمز شکسته نشه، تا چند ساعت دیگه این الگویتم به دست یه سری آدم میفته و پخش شدن این الگوریتم به معنای مرگ کامپیوتر بسیار گران NSA هست... بقیه اش رو بازم خودتون بخونین!

3) شیاطین و فرشتگان، سال 2000 --> فوق العاده ترین کتابیه که خوندم!!!!! بی نظیره. این همون کتابیه که گفتم توش تقابل دین و علم بیان شده!!!!
یک دانشمند فیزیک که توی مرکز CERN تحقیقات می کرده کشته شده. ( مرکز CERN در سوئیس، بزرگترین مرکز تحقیقات فیزیکه و جاییه که اینترنت توش اختراع شه... شتاب دهنده ی این مرکز در زیر زمینه و اون قدر بزرگه که تا زیر خاک فرانسه هم ادامه پیدا می کنه!!! )
شواهد نشون میده که انجمن برادری "اشراقیون" این آدم رو به قتل رسونده. اشراقیون از زمانی تاسیس شد که کلیسا گالیله رو مجبور کرد تا در مورد گرد بون زمین دروغ بگه. اعضای این انجمن برادری، دانشمندانی بودن که اوایل می خواستن با وجود فشار های کلیسا، علم رو زنده نگه دارن ولی بعد از مدتی این انجمن به یه دشمن قسم خورده ی کلیسا تبدیل می شه. در نهایت، کلیسا چهار نفر از افراد این محفل رو می کشه و امروز، روزیه که محفل می خواد انتقامشو از کلیسا بگیره...
این دانشمند فیزیک که اتفاقا یه کشیش هست، در آزمایشگاهش Big Bang رو شیه سازی کرده و تونسته "ضدماده" درست کنه. اگه ضد ماده با ماده تماس پیدا کنه، هر دو تبدیل به نور میشن. این دانشمند کشیش این تحقیقات رو انجام داده تا ثابت کنه گفته ی خدا در انجیل که "برای هر چیزی جفتی آفریدیم" درسته و دلیل علمی داره. به همین دلیل و برای توقف تحقیقاتش که می خواد علم و دین رو آشتی بده ، اشراقیون یه قاتل حرفه ای رو استخدام می کنه تا اونو به قتل برسونه.
رئیس CERN یه دانشمند نمادشناس آمریکایی، استاد دانشگاه هاروارد به نام رابرت لنگدان رو میاره تا در مورد قتل این دانشمند تحقیق کنه و ربطش با اشراقیون رو پید کنه. رابرت و دختر خوانده ی این دانشمند، به اسم ویتوریا که خودش یه دانشمند فیزیک توی CERN هست، می فهمن که یکی از محفظه های ضد ماده دزدیده شده و اکنون جایی در واتیکان هست. این محفظه قادره کل مساحت نیم کیلومتر مربعی واتیکان رو به نور تبدیل کنه!
از طرفی، پاپ 15روز پیش مرده و امروز جلسه ی کاردینال ها برای انتخب کردن پاپ بعدیه. واتیکان از همیشه شلوغ تره و این بمب ضد ماده تا چند ساعت دیگه منفجر میشه. 4کاردینال هم که احتمال پاپ شدنشان از همه بیشتره، توسط همون قاتل دزدیده شدن و قراره از ساعت 7 شب به بعد، هر ساعت یکیشون در مکانی نامعلوم به قتل برسه تا اشراقیون از کلیسا انتقام بگیره. این چهار مکان، "راه اشراق" رو تشکیل می دن، که هر کس برای عضو شدن در محفل اشراقیون باید اولین مکان رو پیدا می کرده، و با توجه به سر نخ هایی مکان های دوم تا چهارم رو پیدا می کرده، و بعد از اون محل استقرار اشراقیون رو پیدا می کرده تا بتونه عضو اشراقیون بشه و در واقع باید یه آزمون هوش رو می گذرونده... حالا رابرت لنگدان و ویتوریا باید هر کدوم این مکان ها رو در عرض کمتر از یه ساعت پیدا کنن...
این رمان به نظر من فوق العاده است. هم تاریخیه و تک تک رمز و راز های واتیکان و انجمن برادری اشراقیون رو فاش می کنه... هم جناییه و با چند قتل سر و کار داره... هم معماییه و معمای چندین قتل رو دنبال می کنه... هم مذهبیه و برتری علم و دین رو دنبال می کنه... هم ربط خیلی خوبی به جاهای دیدنی شهر رم داره!!!!! اطلاعات عمومیتون با خوندن این کتاب 100 برابر میشه! باور کنین!

4) رز داوینچی سال 2004 --> کتاب جالبیه ولی به قشنگی شیاطین و فرشتگان نیست
رابرت لنگدان برای یه سمینار نمادشناسی به پاریس رفته، در همین روز رئیس موزه ی لوور، ژاک سونیر، در موزه ی لوور توسط یه راهب کشته میشه. یک ساعت قبل از قتل سونیر، رابرت لنگدان باهاش قرار ملاقات داشته ولی اون سر قرار حاضر نمیشه. حالا پلیس فک می کنه که رابرت قاتله... ژاک سونیر قبل از مرگش یه سری نوشته روی زمین باقی میذاره تا سرنخی باشه شاید برای پیدا کردن قاتل یا شاید برای انتقال دادن یه راز خیلی بزرگ!!! ژاک سونیر در این نوشته ها از رابرت لنگدان اسم برده
نوه ی ژاک سونیر، به اسم سوفی نوو که در بخش رمزنگاری اداره ی پلیس کار می کنه، به رابرت کمک می کنه که فرار کنه چون مطمئنه رابرت پدربزرگش رو نکشته و پدربزرگش با نوشتن اسم اون روی زمین، می خواسته به سوفی بفهمونه که باید از لنگدان کمک بخواد.
با دنبال کردن سرنخ ها، رابرت و سوفی یک کلید با یه آدرس رو پیدا می کنن، و می فهمن آدرس قسمت امانات بانک زوریخ توی پاریسه... از طرفی تمام شواهد نشون میده که ژاک سونیر عضوی از دیر صهیون بوده...
سال ها قبل خاندانی به اسم مروویجین ها ( اگه اشتباه نکنم ) در فرانسه سلطنت می کردن تا این که ویلیام فاتح از انگلیس حمله می کنه و آخرین پادشاه مروویجین ها وقتی خطر انقراض سلطنتش رو می بینه، عده ای از شوالیه های مورد اعتمادش رو پیدا می کنه و رازی رو باهاشون در میون می گذاره... این شوالیه ها عازم شهر بیت المقدس می شن و پس از مدت ها اسناد و مدارکی رو در هیکل سلیمان پیدا می کنن، و همین طور جای جام مقدس رو، با ارزش ترین گنجی که از حضرت مسیح باقی مونده. شوالیه ها موقع برگشت یک راست به واتیکان میرن. در هیچ جای تاریخ نیومده که اونا چه چیزی رو با پاپ نشون دادن، ولی بعد از اون تاریخ پاپ به اونها قدرتی داد که هیچ چیزی نمی تونست مانعشون باشه... این شوالیه ها به شوالیه های هیکل معروف شدن و خیلی ثروتمند شدن. چند نسل بعد، پاپ جدید که شوالیه ها رو یه خطر می دید، شبانه دستور های مهر و موم شده به همه جای قلمرو فرستاد و روز بعد، جمعه 13 اکتبر تمام شوالیه ها کشته شدن ( حتما اسم جمعه ی نحص رو شنیدین )
بعد از اون، انجمن دیر صهیون به صورت مخفیانه به کارش ادامه داد ولی توی تاریخ شواهدی هست که زمانی نیوتن و لئوناردو داوینچی و خیلی های دیگه استاد اعظم یا همون رئیس این انجمن بودن. این انجمن مسئولیت نگه داری از جام مقدس رو بر عهده داره و فقط استاد اعظم و سه معاونش می دونن که جای جام مقدس کجاست... حالا یه گروه از مسیجی های تندرو ( که معتقدن برای پاک موندن باید به خودشون عذاب بدن و خودشون رو شکنجه کنن ) به اسم اپوس دئی، برای قدرتمند شدن می خواد جام مقدس رو بدزده و به همین دلیل استاد اعظم و سه معاونش رو می کشه تا جای جام رو پیدا کنه. ( جام مقدس از بین یادگار های حضرت عیسی برای این معروف شده که می گن بعد از به صلیب کشیدن اون حضرت، خونش در این پیاله جمع شده و به هر کسی که پیداش کنه قدرت بی حد و مرز میده! )
با پیش رفتن داستان، دن براون ثابت می کنه که جام مقدس فقط یه جام نیست، و با دلایل فراوون ثابت می کنه این جام یه اسم مخفی برای زنی به اسم مریم مجدلیه یا ماری مگدالن هست که رابطه ی نزدیکی با حضرت مسیح داشته، بر خلاف تصورات عامه بلند مقام ترین حواری بوده و قرار بوده که بعد از حضرت مسیح ، مسئولیت های کلیسا به اون سپرده بشه نه به پطروس که همه فک می کنن! بعد از معراج حضرت مسیح، به دلیل خطراتی که از طرف یهودی ها وجود داشته، به فرانسه سفر می کنه، اونجا صاحب یه دختر به اسم سارا میشه و بعدا از نسلش همون خاندان مروویجین ها به وجود میان که راز بزرگ این زن رو نگه داری می کردن!
بقیه ی داستان رو خودتون بخونین! من وقتی این کتاب رو خوندم، به یه جای مشخصش که رسیدم، از شدت ناباوری دور اتاق راه می رفتم و با دهن باز بقیه ی کتاب رو می خوندم!

the lost symbol هم قراره تا 43 روز دیگه به فروش عمومی برسه!!!! اینم وب سایت این کتاب: http://www.thelostsymbol.com/

پستم طولانی بود! خسته شدین، نه؟! (:| ولی کتابای دن براون ارزش خوندن دارن! حتما امتحان کنین!

amghod

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی قم

زنده بگور : استاد صادق هدایت
صد سال تنهایی : گابریل گارسیا مارکز ( برنده نوبل 1982)
ورونیکا تصمیم می گیر بمیرد : پایولو کویلیو
سه گانه پارسیان و من : آرمان آرین ( که از نزدیک دیدمش و کتاب هاش رو با امضای خودش به هم داد )
همین دیگه

saye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از amghod :
سه گانه پارسیان و من : آرمان آرین ( که از نزدیک دیدمش و کتاب هاش رو با امضای خودش به هم داد )
جدی؟ چه باحال...!

من کتاب (مردی که می خندد) ویکتور هوگو رو خیلی دوست دارم.
کتاب های آرمان آرین رو هم دوست دارم.
کتاب (طوفان دیگری در راه است هم خیلی قشنگه با اینکه یه کمی اغراق آمیزه. نوشته ی سید مهدی شجاعی.
جنگ و صلح هم قشنگ بود.
بینوایان رو هم باید یه دور دیگه بخونم...!

Night Owl

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قم
شهر
قم
دانشگاه
دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین
رشته دانشگاه
مهندسی شهرسازی - کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری و منطقه ای

کتاب خوب زیاد خوندم ... ولی الان فقط کتابهای "دن براون" توی ذهنمه :

راز داوینچی
ایلومیناتی
دژ دیجیتالی

علاوه بر اینکه سرگرم میشید ، کلی هم به اطلاعات عمومی تون اضافه می شه... :) (;

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

اینا چند تا کتابایی هستن که یادمه؛ همشون قشنگن ...

ماجراي عجيب سگي در شب - مايك هادون
ساعتها - مايكل كانينگهام
خانه ارواح - ايزابل آلنده
برادران کارامازوف - فئودور داستایوفسکی
جنايت و مكافات - فئودور داستايوفسكي
پاييز پدرسالار - گابريل گارسيا ماركز
صد سال تنهایی - گابریل گارسیا مارکز
بلنديهاي بادگير - اميلي برونته
کیمیاگر - پائولو کوئیلو
پیرمرد و دریا - ارنست همینگوی
شازده کوچولو - آنتوان دو سنت اگزوپری
پرنده خارزار - کالین مکالو