• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چه کتابی بخوانیم؟!

onlineyas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
مطالعه براي المپياد شيمي - اول دبيرستان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
پاسخ : چه کتابی بخوانیم؟!

از اين كتابايي كه حالت self-help دارن خيلي خوشم نمياد اما اينام يه سري خوباشن (در ادامه ي حرف رويا!)
-قورباغه را قورت بده
-چه كسي پنيرم را جابجا كرد
-چگونه مانند داوينچي فكر كنيم (7 مرحله تا نبوغ)

ivan

کاربر فوق‌فعال
رشته دانشگاه
طب

سلام/شبيه اينو تاپيكو داشتيم تو كتب و مجلات/ ولي من همون پستم ميذارم!:

بهترین کتابی که خوندید چی بوده؟ بهترين نداريم ...يعني داريم كه يه دونس....بقيه با اختلاف فاحشي خوبن...نه بهترين

رمان: من خيلي اهل رمان نيستم...نبودم ولي تازگيا ببخشيدا البته تازگيا به بعلت حجم دروس بصورت جابرانه و روانزاد متمايل شده ام لذا... معمولا كتاباي سال و برگزيده و مشهور خوبن...ولي از لحاظات سليقگي اميرخاني خوبه كماكان(از به و ناصر ارمني شو نخوندم!)...مصطفا مستور خوبه سلينجرم جالبه كورت ونه گاتم (سلاخانه شماره 5،زمانلرزه و...)خوبه ميچ البوم بعضي از اين نوبل ليستا(!) گاهي كتاب ميدن خوبه مث ماركز و نويسنده كوري و فرزند پنجم و اينا...از تيپ علمي تخيليشم كتابتي "دن براون خيلي توپه،كرايتون ،اسيموف و كلاركم جالبناكند...

تاریخی:كلا ادم يه دست بويجه دوران نوجووني يه تاريخ تمدن فشرده گيرش بياد بخونه خيلي عاليه...پشتوانه محكمي واسه سواته اجتماعي و فرهنگيو و سياسي آدم ميشه.مي فهمه اين ملل و كشوراي كه الان تاقچه بالا ميذارن و يا برعكس چي بودنو چي شدن.كلا كمك خوبي به فهمه علوم انسانيش مي كنه.
اجتماعی:اجتماعي صرف نمي دونم چه جور كتابي گفته ميشه...ولي به نظرم كتاب خوبش با رشته هاي ديگه قاطي ميشه...ولي از همين جامعه شناسا و نظريه پردازا و سياسيون كتاباي خوبي در مي ياد..."ما چگونه ما شديم صادق زيبا كلام " خوبه مثلا.
پلیسی:پل استر؟!
عبرت انگیز:منظور مكتوب كليد اسراره!؟...ولي تاريخ همون عبرت اموزه بنظرم.تاريخ ديگه.تاريخ معاصر خودمون.اسلام.ملل.اقوام.بزرگان و سرشناسان و از اين مدلا
ديني: واله با اين دوره زمونه هاگيرواگير و حق و باطل بهم اميخته بسيار جا و عرصه گسترده اي شده است و عزم و تدبير مستمر ميخاهد تا سواد ايدلوژكيمون از دين كه اسلام باشه بالا بره و اسلام راستين و حق بشناسيم و بعد در رابطه با جامعه و دولت و سياستمون و مردمو و زندگيمون ميشه... يه قضاوتايي كرد....و تصميماتي گرفت...و كارايي كرد.
كه بنظرم غيره كتاباي مفيد و اصوليه شهيد مطهري...كتاباي مرحوم علي صفايي خوبه.....جناب سيد حسين نصرم خيلي خوبه(مدل سنتگرا هستن ديگه)...ديگه در حد خوب و سمپاديكالش! علامه جعفري و حسن رحيم پور...بشخصه از كتب علامه جعفري خيلي استفاده ها كردم كه مطالعات پراكنده منو نظم بخشيد و انسجام فكري داد.

آموزشي:...بنظرم قبل اينكه ادم تو رشتش تو دبيرستان يا دانشگاه بره اموزشي و كمك اموزشي و لنت اموزشي بگيره بخونه تا بزنه جلو!قبلش لازم تو مهارتاي خودش تو مطالعه و درس مطالعه كنه.تندخاني،نخشه مغزي،فيش نويسي و از اين حرفا ! ،نحوه حل مسله،حافظه و كاركدش و نحوه فراگيري و بوبژه اين اخريا ميتونه تو نحوه درس خوندمون و بيوجه بازده مطالعه و يادگيري كمك شاياني بنمايد!....كه اسم كتابا روشه..و معمولا گرداوريه....ولي بعضيام جالبه...مث كتاباي "ادوارد دوبونو "و يا كتاباي موضوعي نشر قطره(هم بومي شده هم ساده و سريع جواب داده)...

آخرين كتابايم كه خوندمو و دارم ميخونم كه جالب بودن بودن: رساله كوچكي براي فضيلت هاي بزرگ/اين مردم نازنين/پرسيدن از پاسخ دادن مهمتره/چگونه پروست(نويسنده در جستجوي زمان از دست رفته) مي تواند زندگي شما رو تغيير دهد(الن دوباتن)/"متقين "و "سري كه درد ميكند "سيد مهدي شجاعي و سرلوحه هاي اميرخان(ي!)
شرمنده كه حرافي كردم...
چنتا علمي و روانشناسيم دارم بعدن ميگم ...چون اين مثنوي گشت!....

YASAMIN

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از Ashkan :
ياسمين
ركسانا
يلدا
پريچهر
گندم
منم خوندمشون ولی قبول کن چرتن

Newton

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
کامپیوتر/فیزیک
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از fandogh :
منم خوندمشون ولی قبول کن چرتن
به لیستش شیرین رو هم اضافه کنین

mehrdadb

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد سلطاني
شهر
كرج
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشكي

من شخصاْ همه كتاب هاي Paulo Coelho رو دوست دارم و حدالامكان هم سعي كردم اكثر كتابهايش رو بخونم اگر چه به سختي (چون بسياري از كتابهش به فارسي ترجمه نشده و مجبور بودم نسخه ترجمه نشده رو بخونم).و به نظر من شعرهاي كوئيلو وا قعاْ منحصر به فرده و سرشار از نكته هاي آموزنده است.و مسلماْ بهترين كتابي رو كه خوندم كتاب كيمياگر بوده كه واقعاْ به من درس هاي بزرگي داد.
بين كتاب هاي كودكان هم كتاب "جادوگر عجيب شهر از (The Wonderful Wizard of Oz)" رو دوست دارم. به نظر من يكي از قشنگترين پايان هاي ممكن رو داشت.

vesta

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
‏فرزانگان

عطر سنبل،عطر كاج

vesta

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
‏فرزانگان

اره من اشتباه كردم

soha h

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان+یزد
شهر
یزد
دانشگاه
university of tehran
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از mehrdadb :
من شخصاْ همه كتاب هاي Paulo Coelho رو دوست دارم و حدالامكان هم سعي كردم اكثر كتابهايش رو بخونم اگر چه به سختي (چون بسياري از كتابهش به فارسي ترجمه نشده و مجبور بودم نسخه ترجمه نشده رو بخونم).و به نظر من شعرهاي كوئيلو وا قعاْ منحصر به فرده و سرشار از نكته هاي آموزنده است.و مسلماْ بهترين كتابي رو كه خوندم كتاب كيمياگر بوده كه واقعاْ به من درس هاي بزرگي داد.
بين كتاب هاي كودكان هم كتاب "جادوگر عجيب شهر از (The Wonderful Wizard of Oz)" رو دوست دارم. به نظر من يكي از قشنگترين پايان هاي ممكن رو داشت.

اسم کتاب شعر پائولو کوئیلو چیه؟ نشنیده بودم شعر هم بگن؟
در مورد کیمیاگر به نظر من هم کتاب خوبیه

ashkan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
AlAmE hElLi
شهر
تهران جونم!
مدال المپیاد
physics
دانشگاه
شريف,MIT
رشته دانشگاه
برق

قلعه ي حيوانات هم خوبه!

witted

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

کتاب خوب زیاد خوندم اما من او
هزار خورشید تابان
شیطان و دوشیزه پریم
بگذار سخن بگویم
شازده کوچولو
همه ی کتابای صمد بهرنگی که من عاشقانه دوسش دارم
دختران خورشیدی
کمی بادبادک باز
و......

vihan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان علامه حلي 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
مطالعه براي المپياد فيزيك ! (هنوزم دارم مطالعه مي كنم !!!)

هه هه !

كتاب خيلي خوندم ...

هر كودومشون از يه نظر خوبن !

اما بهتريناشون :

عطر سنبل عطر كاج

جاناتان مرغ دريايي

شازده كوچولو

نشت نشا

نرم و نازك (ماده نرم ،‌پژوهش ،‌آموزش)

بقيشون خاص نبودن ... كتاب معمولي اند ،‌ تو اين چند تايي كه نوشتم تو هركدوم از يه چيزي خوشم اومده !

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

اينا از ياستين گوردر كه ظاهرا بچگونه به نظر ميان، اما اصلا اين طور نيست و خيلي قشنگن! :
راز فال ورق
درون يك آينه، درون يك معما
قصر قورباغه ها
راز تولد

عطر سنبل عطر كاج :‌ فيروزه جزايري دوما

بادبادك باز : خالد حسيني

بازي ها: اريك برن // البته داستان و اينا نيست، بيشتر روان شناسيه و به درد زندگي روزمره مي خوره خيلي. توصيه مي كنم بخونين اگه به رفتار آدما علاقه مندين.

ديويد كاپرفيلد - چارلز ديكنز // تا حدودي، اما چيز خاصي نداشت!

فيزيك پايه!!! :دي :پي

كتاب world history هم همش تاريخه، ولي فوق العاده ست! همه چي رو خيلي ساده و خوب و به ترتيب توضيح داده. البته همش رو نخوندم طبيعتاً!

ويس و رامين رو هم خوشم اومد، البته خلاصه شده ش رو خوندم. داستان هاي قديمي ايراني رو دوست دارم كلا!

vihan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
مدال المپیاد

به نقل از ندا مکرم :
اينا از ياستين گوردر كه ظاهرا بچگونه به نظر ميان، اما اصلا اين طور نيست و خيلي قشنگن! :
راز فال ورق
درون يك آينه، درون يك معما
قصر قورباغه ها
راز تولد

عطر سنبل عطر كاج :‌ فيروزه جزايري دوما

بادبادك باز : خالد حسيني

بازي ها: اريك برن // البته داستان و اينا نيست، بيشتر روان شناسيه و به درد زندگي روزمره مي خوره خيلي. توصيه مي كنم بخونين اگه به رفتار آدما علاقه مندين.

ديويد كاپرفيلد - چارلز ديكنز // تا حدودي، اما چيز خاصي نداشت!

فيزيك پايه!!! :دي :پي

كتاب world history هم همش تاريخه، ولي فوق العاده ست! همه چي رو خيلي ساده و خوب و به ترتيب توضيح داده. البته همش رو نخوندم طبيعتاً!

ويس و رامين رو هم خوشم اومد، البته خلاصه شده ش رو خوندم. داستان هاي قديمي ايراني رو دوست دارم كلا!

كتاب هايي كه نوشتين همشون خيلي قشنگن ولي ...
فيزيك پايه ؟!‌ :-& :O
ميشه يه دليل قانع كننده بيارين ؟!‌ نه كامله ، نه مفهوميه ، هيچي نيست كلا !!!‌ اين همه كتاب فيزيك خوب !!!!

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

به نقل از vihan :
كتاب هايي كه نوشتين همشون خيلي قشنگن ولي ...
فيزيك پايه ؟!‌ :-& :O
ميشه يه دليل قانع كننده بيارين ؟!‌ نه كامله ، نه مفهوميه ، هيچي نيست كلا !!!‌ اين همه كتاب فيزيك خوب !!!!
من فيزيك پايه منظورم مباني فيزيك هاليدي بودا!! :دي
اون چاپ آخرش كه رنگي هم هست فوق العاده مي باشد!

vihan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
مدال المپیاد

به نقل از ندا مکرم :
من فيزيك پايه منظورم مباني فيزيك هاليدي بودا!! :دي
اون چاپ آخرش كه رنگي هم هست فوق العاده مي باشد!

آها حالا شد ...

فارسي يا انگليسي ؟!

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

به نقل از vihan :
آها حالا شد ...

فارسي يا انگليسي ؟!
فارسي!
اينم الان يادم اومد: deitel & deitel C++ programing خيلي خيلي خوبه! (زبان اصليش البته، اوني كه ترجمه شده خيلي ناقصه)

vihan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
مدال المپیاد

به نقل از ندا مکرم :
فارسي!
اينم الان يادم اومد: deitel & deitel C++ programing خيلي خيلي خوبه! (زبان اصليش البته، اوني كه ترجمه شده خيلي ناقصه)

انگليسيش باحال تره !!!

در مورد ديتل با شما موافقم !!

نگين.خ

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

روياي بابك هم قشنگ بود.البته عنوان اصليش alphabet of dreams بود.سوزان فلچر در مورد ايران نوشته.

Rashowa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
علم و صنعت وArts et Métiers ParisTech
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع