• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

المپیاد

zabolian

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید اژه ای اصفهان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
۳ روز پیش ( ۲۴ اسفند ۸۸) مدال طلای المپیاد کامپیوتر گرفتم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
پاسخ : المپیاد

منم پارسال طلای کامپیوتر گرفتم. امسال هم برای بار دوم مرحله ۲ی کامپیوتر قبول شدم :D
میتونید به بخش المپیاد کامپیوتر مراجعه کنید!

Narcissus

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
رتبه ی 1 کشوری المپیاد زبان انگلیسی دوره ی راهنمایی :دی

به نقل از Nazanin_ET :
آره ریسکه!!!!!!

و از اون جایی که من اهل ریسکم دارم به شدت می خونم!
اگه خدایی نکرده قبول نشدی ،چه حسی بهت دست میده؟!
غیر از اینه که احساس می کنی 3سال رو الکی گذروندی؟!زمانی رو که می تونستی واسه کنکور بخونی رو از دست دادی!!
دیگه نه راه پس هست نه پیش!

newthink

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
فیــزیــک

به نقل از نرگس :
اگه خدایی نکرده قبول نشدی ،چه حسی بهت دست میده؟!
غیر از اینه که احساس می کنی 3سال رو الکی گذروندی؟!زمانی رو که می تونستی واسه کنکور بخونی رو از دست دادی!!
دیگه نه راه پس هست نه پیش!
بستگی داره المپیادو چه جوری خونده باشی ..اگه درست خونده باشی ومفهومی همون درس واسه کنکورت تضمینه ومیتونی یه درصد بالایی بزنی اون درسو...بعدم کنکورو پیش هم میشه خوند ولی اگه المپیاد شرکت نکنی و ازاین تجربه بمونی(خصوصا اگه به درس خاصی علاقه زیادی داشته باشی)بعدا پشیمون میشی چون واقعا پیش واسه کنکور کافیه..المپیاد ذهنو آدمو بازمیکنه درحالیکه کنکور بعضی وقتا حتی باعث بسته
شدن ذهن میشه..
وکسی که یه رشته ایی رو دوست داره و وقتشو صرف خوندن اون میکنه حتی اگه قبول نشه حس اتلاف وقت نمیکنه

آرزو

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
مدال المپیاد
امیدوارم یه ریاضی ای کامپیوتری چیزی سال دیگه-مرحله اول ریاضی امسال که به هیچ دردی نمیخوره...
دانشگاه
زوده هنوز!
رشته دانشگاه
ریاضی:ایکس(یه زمانی بود بعد دیگه نبود الان دوباره هست... اصن یه وضعیه...در هر صورت یکی از این 4 تا دیگه:علوم کامپیوتر-مهندسی کامپیوتر نرم افزار-مهندسی کامپیوتر سخت افزار-ریاضی!)

من که خودم تجربه ندارم ولی به نظرم وقتی وا3 المپیاد می خونی حتی اگه مدال هم نیاری خیالت از اون درس تو کنکور راحته، تازه تو رشته ای مثل فیزیک که خیالت هم از فیزیک راحته هم از ریاضی، یعنی اگه معافم نشی (از کنکور) حجم درسای کنکورت کم میشه، خلاصش اینکه به نظر من به جز ضربه روحی(!) که آدم می خوره اگه قبول نشه ضرری نداره.

Narcissus

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
رتبه ی 1 کشوری المپیاد زبان انگلیسی دوره ی راهنمایی :دی

به نقل از newthink :
بستگی داره المپیادو چه جوری خونده باشی ..اگه درست خونده باشی ومفهومی همون درس واسه کنکورت تضمینه ومیتونی یه درصد بالایی بزنی اون درسو...بعدم کنکورو پیش هم میشه خوند ولی اگه المپیاد شرکت نکنی و ازاین تجربه بمونی(خصوصا اگه به درس خاصی علاقه زیادی داشته باشی)بعدا پشیمون میشی چون واقعا پیش واسه کنکور کافیه..المپیاد ذهنو آدمو بازمیکنه درحالیکه کنکور بعضی وقتا حتی باعث بسته
شدن ذهن میشه..
وکسی که یه رشته ایی رو دوست داره و وقتشو صرف خوندن اون میکنه حتی اگه قبول نشه حس اتلاف وقت نمیکنه
آخه مشکل اینه که بچه های تجربی اکثرا تو کنکور زیستشونو درصد بالایی میزنن.در نتیجه زیست تعیین کننده ی رتبه و نتیجه ی کنکور نیست!
ریاضی و عربی و فیزیکه که واسه تجربی ها تعیین کننده است!
فرضا من بشینم الآن واسه المپیاد بخونم،از درسای دیگم می مونم!در نتیجه ریاضی رو تو کنکور نمی تونم درصد بالایی بزنم و رتبم میاد پایین!

f.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

منم خيلي فكر كردم
اخه من خيلي شيمي و المپيادي بودن رو دوست دارم ولي اگه بخوام برا طلا بخونم بايد علايق ديگه م رو بذارم كنار كه من نميتونم
فكر كه ميكنم ميبينم ميتونم تو اين 3 سال به علايق ديگه م برسم پيش هم كنكور

newthink

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
فیــزیــک

به نقل از نرگس :
آخه مشکل اینه که بچه های تجربی اکثرا تو کنکور زیستشونو درصد بالایی میزنن.در نتیجه زیست تعیین کننده ی رتبه و نتیجه ی کنکور نیست!
ریاضی و عربی و فیزیکه که واسه تجربی ها تعیین کننده است!
فرضا من بشینم الآن واسه المپیاد بخونم،از درسای دیگم می مونم!در نتیجه ریاضی رو تو کنکور نمی تونم درصد بالایی بزنم و رتبم میاد پایین!
قطعا همه بچه ها زیستشونو خوب نمیزنن!..سخت ترین و مهمترین درس تجربی زیست وبقیه درسا رو همونطوری که قبلا گفتم میشه تو پیش خوند و( اگه خدای نکرده) مرحله دو رو قبول نشدین یه تابستونم علاوه برپیش دارید...ولی جز قبول شدن ونشدن المپیاد ذهنو باز میکنه اینه که مهمه ....باعث میشه درسای غیرزیست روهم بهتر بفهمین و زودتر یادبگیرین..تودانشگاه هم خیلی کمک میکنه مطالبی که خوندین... بعدم همینکه سعی کنین گاهی وقتا(یا حتی بیشتر وقتا)(تو سال سوم)سرکلاس حضور داشته باشین کمک میکنه
ولی این یه واقعیته که المپیاد یه ریسکه..وکسی که المپیادمیخونه باید ریسکشم بپذیره..هرکس باید شرایط و قابلیت هاشو بسنجه وبعد بین کنکور یا المپیاد یکی روانتخاب کنه..ممکنه یکی توکنکور موفق تر باشه ولی یکی دیگه تو المپیاد..بستگی به فرد داره

parnian.d

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزنگان1 بندرعبّاس
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

اول رو گذروندیم به سلامتی!
از هفته ی پیش زیست رو شروع کردم. با کمپل فارسی شروع کردم.همزمان میخوام 2 و 3 رو بخونم. بعدشم تکس کمپل تا بعد برم سراغ تخصصی ها.

F@RZ@NE

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
تهران
مدال المپیاد
المپیادکامپیوتر در مرحله اول -مطالعه برای المپیاد زیست

من شیمی میخونم ! زیستم میخوام بخونم! برایه مرحله اول و دوم می تونی این کتابارو بخونی :
1. چگونه مسائل شیمی را حل کنیم - انتشارات فاطمی
2. ساختار اتم ها و مولکول ها - دکتر عابدینی - انتشارات فاطمی
3. ساختار اتم و پیوند های شیمیایی - جبل عاملی، صادقی - انتشارات فاطمی
4. شیمی آلی ( جلد آبی )-مرحله دوم -دکتر سیدی - انتشارات فاطمی
5.شیمی آلی ( جلد زرد ) - مرحله اول - دکتر سیدی - انتشارات فاطمی
6. حالت های ماده - دکتر آقایی - انتشارات فاطمی
7. محلول ها و ترمودینامیک شیمیایی - مهران آقایی- انتشارات فاطمی
8. شیمی عمومی - چارلز مورتیمر - ترجمه دکتر عابدینی - جلد اول و دوم- مرکز نشر دانشگاهی
9. شیمی عمومی - ماهان - جلد اول و دوم - مرکز نشر دانشگاهی
10. المپیاد های شیمی ایران - مرحله اول - مسود جعفری - انتشارات خوشخوان
11- المپیاد های شیمی ایران - مرحله دوم - مسعود جعفری- انتشارات خوشخوان
12. مسائل برگزیده شیمی - مهدی شیردل - انتشارات خوشخوان
13.شیمی در سپهر المپیاد - جلد اول و دوم - انتشارات قلمچی
14.تست شیمی 2 - انتشارات مبتکران
15. تست شیمی 3 - انتشارات مبتکران
اینارم دبیر المپیادمون به سال دومی هایه المپیاد شیمی گفته بود منم ازشون پرسیدم !!!! فکر نکنید همشونو خوندما !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anabena

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
نامعلوم!

تو چرا اینقدر از کنکور میترسی؟
این یکیو دیگه همه بش اشاره کردن :واسه کنکور همون سال پیش بسه!
در ضمن فکر نکن اگه بخوای واسه المپیاد بخونی باید از همه چی بزنی! نه اصلا این طوری نیست یه دانش آموز المپیادی کسیه که میتونه به همه ی کاراش برسه تازه وقت اضافه هم بیاره و بشینه کتاب بخونه!
برای مطمئن شدن هم مصاحبه با افراد المپیادی رو بخون میفهمی!
المپیاد به نفع تو !
تو یه تیزهوشی! نباید خودتو دست کم بگیری !پس از هوشت استفاده کن واسترس بیجا به خودت نده!

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

قبولي المپياد راحت تر از كنكوره
چون آدم استرس نداره و فقط كافيه 1 سال قيد مدرسه رو بزنه
ولي كنكور بايد از سال سوم بشيني مثل .. بخوني

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نظر من اصلا برای المپیاد نخونید که ارزش نداره!......
بچسبید به کنکور تا یه رتبه ی زیر 50 بیارید به جای اینکه جون بکنید و برا المپیاد بخونید!.....

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از محمد زابلیان :
اگه کسی تنها هدفش اینه، بهتره بره همون کنکور رو بخونه، این هم به نفع خودشه ( ریسکش کمتره ) و هم به نفع المپیاد ( به المپیاد گند نمیزنه X-( و هی نمیخواد با کلاس خصوصی و خرخونی طلا بگیره! )

و گرنه، توی این نظام آموزشی ما، فکر کنم تنها چیزی که باهاش میشه از شر درسای مسخره ی مدرسه خلاص شد و علم واقعی یاد گرفت، المپیاده >:D<
خواستم همینو بگم دیدم قبلش یه المپیادی خودش اینو گفته!
اگه هدف از المپیاد کنکور ندادن باشه المپیادو لطف کنین بذارین کنار که خرابش نکنین!

با قسمت دوم حرفهای آقای زابلیان هم موافقم.اونایی که تو المپیاد موفق نمیشن هم تو کنکور خییییییییییییییییییییلی موفقترن از بقیه و کلی چیز یاد میگیرن تو این پروسه که به درد زندگیشون هم میخوره!مثل پشتکار و همت و اعتماد به نفس و برنامه ریزی!

farzad.e

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
کارشناسی ارشد معماری و انرژی

سلام به همگی!( مخصوصا به بچه های کنکور 1391!!)
تو این چند روز از افراد مختلف حرف های متفاوتی میشنوم !
یک سری میگن که تو باید از همین الان شروع کنی به درس خوندن !( تا روزی 7و8 ساعت!) و یک سری هم میگن برو تفریح کن چون سال دیگه وقت هست و سال بعد بخون
تو یک دو راهی بدی گیر کردم اما آخر سر قرار گذاشتیم با چند تا از بچه ها که کنکورین!( یعنی المپیادی نیستن!) که شروع کنیم به خوندن !
درس هایی هم که میخوایم شروع کنیم به خوندن عربی و شیمی و ریاضی و فیزیک سال دوم هست که میخوایم تا آخر تابستون تموم کنیم .
حالا نظر شما چیه ؟؟ کار ما درسته یا نه؟ اگه آره کدوم درس ها رو بخونیم؟
تازه از بچه های علامه حلی تهران اگه کسی خواست با ما شروع کنه به خوندن بگه !! از بچه های فرزانگان هم اگه کسی از هم دوره ای هامون میتونست کمکی(مثلا تو جزوه و سوال و .. ) بکنه خیلی ممنون میشم .
موفق و موید و سربلند باشید . :)

marlik

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید صدوقی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع - صنایع

سعی کن نقاط ِ ضعف ِ خودتو تو پایه ی دوم برطرف کنی

صرفا نمیشه یه عدد ِ کمی به مطالعات نسبت داد

فقط بدون که تو سال ِ 4 ؛ نباید مشکلی تو سال ِ دوم داشته باشی

و تقریبن باید دروس ِ سال ِ دوم رو تو کنکور صد بزنی

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

حتما هم لازم نیست که از الآن بشینی کنکوری بخونی!!!.....تو هنوز دومی.....و اگه بشینی کنکوری بخونی برای نهایی گیر میزنی حسابی!!....
من فیزیک 3 رو تو تابستون سوم (دوم به سوم!) کنکوری خوندم و بعدش که نهایی قرار شد امتحان بدم فهمدیم که چه اشتباهی کردم!!!! :(
به نظر من اصلا کنکوری نخون!......چون بیچاره میشی (البته نه به این حد! :D )
ولی اگه میتونی دومتو کنکوری بخون!(بازم میگم که اجباری نیست!).......البته اگه اون عربی رو که گفتی تا موقع کنکور یادت نره! :D

admin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89

کنکور خوندن سال دوم؟! دیوانه شدین؟ هیچ فایده ای نداره براتون.
برین المپیاد بخونین بهتره.

اگر هم خیلی به کنکور علاقه دارین ، درس های سال دومتون رو عمیق بخونید ، نه تست و کنکوری. عمیق یعنی اینکه بشینید مسائل سخت سخت حل کنید از کتاب های سخت تا قشنگ درس حالیتون بشه.

Niloofar sharafi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربرد ها

معلم ها و مشاور های ما هم همه شون می گن که سال ، اول ، دوم ، و تا اواسط سوم ، خوش بگذرونید ، المپیاد بخونید و شاد باشید .
بعد 1 سال واسه کنکور بخونید، بعدش دوباره خوش باشید :D
اصلا معاون پایه پیش دانشگاهیامون که خیلی وقتم هست که معاون پیش هاست و کلی آدم با رتبه های خوب ، از زیر دستش رد شدن ، می گه فعلا شاد باشید تا آخرای سوم .

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی

آره بابا چيه از الان واسه كنكور؟3 ماه ميتوني تفريح كني بعد ميخواي با درسه مزخرف خوندن خرابش كني؟:(
المپياد به حال به نظرم بهتره. چون اولن اينكه 2 حالت داره:
1. كلن قبول ميشي: ايول كنكور نميدي همه چي مفتيو اين حرفا!:))
2. قبول نميشي. تو اين حالت هيچيو از دست ندادي. شايد بعضي ها بگن زمان ميبره. اما من اصلن قبول ندارم. تو اگه قبول نشي خوب به روال عاديه درس خوندنت ادامه ميدي(اين واسه من خيلي سخت نيست چون فقط درسه مدرسه رو 4 ساعت حد اكثر ميخونم)
اما خوبيش اينه اگه المپياد بخوني خسته نميشي. چون درسيه كه دوسش داري. مثلن من كه با زيست خوندن حال ميكنم. انگار يه بسته آلوچه جلومه دارم مي خورم.:D
تازه اگه جدي بخوني ميتوني كلي كلاساي مزخرفه مدرسه رو بپيچوني مثله تاريخ!
اما فقط يه بدي داره. كله تابستونه سوم به پيشت رو بايد 7 صبح تا 7 شب بري باشگاه و....:((

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

فقط یادتون باشه که برا خوندن کنکور نباید هول داشته باشین!......یعنی درسا رو تند تند نخونین!!!......
من بیشتر درسامو تموم کردم تو دو هفته ی اول تیر و افتادم به بیکاری!! :D
و برا آزمونا چون فکر میکردم که بلدم دیگه درسارو نخوندم و درصدام به شدت افت پیدا کرد!.......جوری که میخواستم سکته کنم!!!

بالا