• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

المپیاد

• شروع کننده موضوع

نازنين اطاعتي

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بندرعباس
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
اگر خدا بخواد رياضي!
دانشگاه
اميدوارم شريف
سلام.
لطفا هر كسي سابقه اي در زمينه ي المپياد داره يا داره براي المپياد مي خونه بياد و با ذكر نام اون درس و سابقه اش اطلاعات و تجربياتش رو در اختيار ديگران قرار بده.
مثلا بگيد چه كتاب هايي رو خونديد،چقدر خونديد،چه جوري خونديد و....

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
المپیادهای ریاضی و کامپیوتر سال اول + زیست سال سوم (همه مرحله اول)
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : المپیاد

سلام
من اولین کس:
سوابق:(میتونین از مشخصات بخونین ولی بازم میگم): در سال اول دبیرستان(سال قبل)
----قبولی در المپیاد های ریاضی و کامپیوتر باشگاه دانش پژوهان و بسیج
و امسال که دوم ولی رشتمو تجربی انتخاب کردم، تا حالا
----قبولی در المپیاد زیست شناسی بسیج
من میگم سعی کنین در یه زمینه بیشتر کارکنین!(اینو یه مدالی بهم گفت ولی من گوش ندادم)!!!
ولی من باز اگه درخواستی یا استقبالی شد اسم کتابای لازم رو براتون دررابطه با المپیادها می نویسم!
و اما من: به شدت به منابع و کتاب برای المپیاد شیمی نیازمندم(برای مرحله 2) چون مرحله1 تاحدودی بلدم

پریا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
جهنم فرزانگان
شهر
اهواز,اهواز,اهواز,اهواز... حال میکنم بنویسمش...!
مدال المپیاد
همه چی , زیست ,شیمی ,فیزیک ,ادبی, آزمایشگاه......!
دانشگاه
بهشتی

به نقل از takhyon :
سلام
من اولین کس:
سوابق:(میتونین از مشخصات بخونین ولی بازم میگم): در سال اول دبیرستان(سال قبل)
----قبولی در المپیاد های ریاضی و کامپیوتر باشگاه دانش پژوهان و بسیج
و امسال که دوم ولی رشتمو تجربی انتخاب کردم، تا حالا
----قبولی در المپیاد زیست شناسی بسیج
من میگم سعی کنین در یه زمینه بیشتر کارکنین!(اینو یه مدالی بهم گفت ولی من گوش ندادم)!!!
ولی من باز اگه درخواستی یا استقبالی شد اسم کتابای لازم رو براتون دررابطه با المپیادها می نویسم!
و اما من: به شدت به منابع و کتاب برای المپیاد شیمی نیازمندم(برای مرحله 2) چون مرحله1 تاحدودی بلدم

اگه میدونی رفرنس های المپیاد زیست هم بگو میخوام تابستون بشینم پاش ...!

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

با عرض پوزش به علت اینکه اینجا رو از یاد بردم:
اینم منابع زیست(از غلط های املایی چشم پوشی کنین!!!)
---کتب درسی(دبیرستان و پیش)
---بیولوژی کمپبل
---بیولوژی سولومون
---مبانی زیست شناسی مولکولی---انتشارات مدرسه --- ترجمه حمیده امی(قروی)
---مقدمه ای بر زیست شناسی رفتار---کریس ویدیوس---ترجمه عبدالحسین ضحاک----انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد
Zoology
Essentials
Molecular Cell Biology - Lodish et al
Strager
Lehninger
---- به علت تایپ بد!! بگم که: این دو تای آخری مربوطه به بیوشیمی(فارسینوشم هست ولی...) و از آخر سومی و چخارمی مربوط به سلولی مولکولی و زولوژی هم مربوط به زیست رفتار هستش!!!
---فیزیولوژی گیاهی
---فیزیولوژی بدن انسان
و برای ژنتیک هم
Population Genetics - John Hopkins Univ Press 1998

البته کتابا زیاده ولی اینا فکر کنم کافی باشه!
ناامید نشین ها! هر کی اینارو خوب بخونه مرحله 2 رو میگذرونه!!!
و برخی کتابا انگلیسیش خیلی بهتره مثلا کمپبل انگلیسیش خیلی راحت و بهتر از فارسیشه!!!
من پی دی اف چند تا (15 تا) کتاب های خوب انگلیسی رو دارم(مثله کمپبل، زولوژیو...) ولی نمیدونم چطور تو سایت یا وبلاگ قرارشون بدم(اگه یادم بدین اونوقت میذارم تو سایت دانلود کنین!)

Narcissus

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
رتبه ی 1 کشوری المپیاد زبان انگلیسی دوره ی راهنمایی :دی

به نظر شما اگه آدم واسه المپیاد بخونه بهتره یا اینکه واسه کنکور خیلی عالی و پرفکت بخونه ؟
آخه خیلی ها هدفشون از المپیاد کسب سهمیه تو کنکو و یا انتخاب بهترین رشته و دانشگاهه!
پس بهتر نیست به جای اینکه یه ریسک کنیم و اکثر وقت مفید رو روی خوندن واسه المپیاد بذاریم،دروس پایه و عمومی رو واسه کنکو خیلی عالی بخونیم؟

• لایک
امتیازات: Seti

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

اگه کسی احتمال زیاد میده که مدال میاره اونوقت بهتره المپیادو کنار نزاره!!!
ولی در کل ما یه دبیری داشتیم که میگفت اگه شما یک سوم وقت و انرژی که واسه المپیاد میزارید رو برای کنکور بزارید بهترین رتبرو میارین!!!(البته واسه المپیاد زیست می گفت(المپیاد زیست هم که میدونید چیه دیگه!!!!!!!!)

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

نه دیگه.
داری اشتباه فکر میکنی.واسه آوردن بهترین رتبه تو کنکور همون سال پیش دانشگاهی بسه.
تو المپیاد کلی چیزی یاد میگیری حتی اگه مدال نیاری.

Niloofar sharafi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربرد ها

آخه المپیاد مزایای دیگه هم داره . کم کمش اینه که همه کشور ها ، بچه های المپیادی رو رو هوا می زنن .
چیزای دیگه ای هم هست ، مثلا خب تو یه رشته ای رو دوست داری و توی المپیادش شرکت می کنی ، این باعث می شه که اطلاعاتت راجع به این چیزی که دوست داری زیاد شه که به نظرم خیلی خوبه . دیگه این که قبول شدن توی المپیاد ، می تونه باعث بشه که تو سال پیش دانشگاهی رو نخونی که اینم خودش یه موهبته .
فواید دیگه ای هم داره . کلا به نظرم المپیادی بودن ، خیلی بهتر از المپیادی نبودنه .

mamalmln

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهر ری
شهر
تهران
مدال المپیاد
فیزیک

من خودم دقیقا عین این سوال رو داشتم و دارم..........
اما ارزشی که تو فیزیک می بینم نمی ذلره رهاش کنم....
اگه مدال نیارم مهم نیست...مهم اینه که عمرم رو با خوندن عربی و دینی و... تلف نکردم! :D

zabolian

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید اژه ای اصفهان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
۳ روز پیش ( ۲۴ اسفند ۸۸) مدال طلای المپیاد کامپیوتر گرفتم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از نرگس :
آخه خیلی ها هدفشون از المپیاد کسب سهمیه تو کنکو و یا انتخاب بهترین رشته و دانشگاهه!

اگه کسی تنها هدفش اینه، بهتره بره همون کنکور رو بخونه، این هم به نفع خودشه ( ریسکش کمتره ) و هم به نفع المپیاد ( به المپیاد گند نمیزنه X-( و هی نمیخواد با کلاس خصوصی و خرخونی طلا بگیره! )

و گرنه، توی این نظام آموزشی ما، فکر کنم تنها چیزی که باهاش میشه از شر درسای مسخره ی مدرسه خلاص شد و علم واقعی یاد گرفت، المپیاده >:D<

Narcissus

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
رتبه ی 1 کشوری المپیاد زبان انگلیسی دوره ی راهنمایی :دی

به نقل از Samaneh.Z :
راست میگه! المپ خوندن بهتر از کنکوره!
به نقل از محمد رضا :
من خودم دقیقا عین این سوال رو داشتم و دارم..........
اما ارزشی که تو فیزیک می بینم نمی ذلره رهاش کنم....
اگه مدال نیارم مهم نیست...مهم اینه که عمرم رو با خوندن عربی و دینی و... تلف نکردم! :D
خب اگه واسه المپیاد خوند و درس های مدرسه و کنکور و... رها کرد،و المپ مدال نیاورد،اینطوری که عمر طرف بر باد میره!!!
باید طوری برنامه ریزی کرد که به هر 2 تا مورد بشه رسیدگی کرد!

جیران

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان خرم آباد
مدال المپیاد
المپیاد شیمی و زبان

به نظرم خوندن واسه المپیاد خوبه ولی نه همه ی تلاشت بشه المپیاد و آخرشم هیچی
در حدی بخونی که از درس های دیگه واسه کنکور عقب نمونی و اگه هم قبول نشدی خیالت راحت باشه که حداقل یه درس رو 100 میزنی تو کنکور

newthink

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
فیــزیــک

خوندن واسه کنکور و رتبه خوب آوردن تو کنکور خیلی راحت تره و حتی با خرخونیه کم هم میشه رتبه زیر100 بیاری
ولی المپیاد ریسک بزرگیه ..درعین حال آدم با المپیاد بزرگ میشه کلی تجربه کسب میکنه و ازهمه مهم تر سطح اطلاعاتیش تو درسی که خیلی دوست داره بالا میره..وحداقل میتونه از زدن یه درصد بالا تو کنکورش مطمئن باشه
برای کنکور سال پیش روخوندن کافیه
المپیاد واقعا یه چیز دیگه اس!

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

واقعن بهتره که المپیاد نخونید،اگه میخواید سهمیه کنکور بیارید.از عربی میترسید یا از دینی؟!کسی که واقعا هدفی داشته باشه،این موارد مسخره سستش نمیکنه.المپیاد دنیای بزرگ و قشنگ و جذابیه که فقط اونی میتونه توش دووم بیاره و سختی هاش رو تحمل کنه که یه هدف واقعی داشته باشه.به نظر من خیلی مسخرس که آدم بشینه دو-سه سال المپیاد بخونه که از کنکور معاف بشه.
همون بهتر ،اونی که میخواد سهمیه کنکور بگیره بره از اول دبیرستان تست بزنه،المپیاد عزیز رو خراب نکنه،شان المپیاد بالاتر از معافیت از کنکور،و حتی بورسیه تحصیلی کشور های دیگس که اونم بدون المپیاد و راحت تر از اون میشه به دستش آورد.

goooogooooli

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران!
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست.........................دوستان می گن برو شیمی ولی من از شیمی بدم میاد!
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

به نظر منم همون بهتر که نخونی چون ریسک تو واسه المپیاد مجبوری3 سال بخونی اما واسه کنکور یه سال جدی می خونی تازه تو المپیاد حقا زیاد خورده می شن اگه حقتو بخورن بدبخت می شی چون مجبوری کنکور بدی و2سال هم عقب می افتی! واین یعنی فاجعه...

AMIN_GaSspiTt

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
همدان
مدال المپیاد
مطالعه برای شرکت در المپباد شیمی
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

من خودم امسال المپیاد دادم(شیمی) با وجود اینکه همه ی تمرکزم گذاشته بودم سر شیمی و پیشرفتم خیلی خوب خونده بودم سر آزمون مرحله 2 خراب کردم و یکی دیگه از دوستام که از منم بهتر خونه صد در صد قبول نمیشه.چون تو یه سوال تشریحی هشتو هفت دیده
ولی بازم هردومونم که نتیجه ی 3 سالمون به باد رفت اگه می شد برگردیم به عقب بازم المپیاد میخوندیم چون واقعا از خوندنش(پیشرفته) لذت می بریم.حالا مطمئنم که اگه واسه دوره قبول نشم با اینکه این سه سال درسای دیگه رو اصلا خوب نخوندم رتبه کنکورم خیلی بهتر میشه از کسای دیگه چون حداقلش درست خوندن رو یاد گرفتم.

mamalmln

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهر ری
شهر
تهران
مدال المپیاد
فیزیک

به نقل از نرگس :
خب اگه واسه المپیاد خوند و درس های مدرسه و کنکور و... رها کرد،و المپ مدال نیاورد،اینطوری که عمر طرف بر باد میره!!!
باید طوری برنامه ریزی کرد که به هر 2 تا مورد بشه رسیدگی کرد!
اگه کسی می خواد مدال بیاره باید درس و مشقو رها کنه

Avesta

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بجنورد
مدال المپیاد
امسال(سال دوم المپياد ادبي قبول شدم) و براي سال سوم المپياد فيزيک ميخونم.
رشته دانشگاه
؟!

فقط دنبال چيزي برو که باهاش لذت ببري.

zabolian

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید اژه ای اصفهان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
۳ روز پیش ( ۲۴ اسفند ۸۸) مدال طلای المپیاد کامپیوتر گرفتم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

راستی یه نکته‌ای:
من تعداد خیلی خیلی خیلی خیلی زیادی آدم المپیادی میشناسم، که خیلیشون نتونستند مدال طلا بگیرند، بین اونا تقریبا هیچ کسی رو نمیشناسم که تو کنکور موفق نشده باشه. ( یعنی بدترینشون فکر کنم اونی باشه که مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان قبول شد! ( که البته ایشون اصلا مرحله ۲ی المپیاد قبول نشد، و المپیاد کامپیوتری بود و سال دوم المپیاد داد و از درسا هم زیاد عقب نبوده! ) )
اگه حرف منو قبول ندارید، خودتون برید آمار بگیرید یا از کسایی که آمار دستشونه (المپیادی ها ) سوال بپرسید!

کلا وقتی یکی المپیادی میشه، به خاطر اینکه سبک درسای المپیاد با مدرسه فرق داره ( توش خلاقیت و فکر و ... بیشتر استفاده میشه ) باهوش تر از قبلش میشه!( معمولا ) واسه همین بعدا واسه کنکور به راحتی میتونه خودش رو به بقیه برسونه و از اونا جلو بزنه! ( این حرف رو واقعا بهش ایمان دارم )

در ضمن، خیلی ‌ها وقتی المپیادی میشند، بعد مثلا نقره میگیرند، به خاطر اینکه از دوستاشون که طلا شدند کم نیارند و یا به خاطر اینکه تو دانشگاه برند پیش دوستاشون ( شریف ) انگیزه‌ی مضاعف واسه کنکور پیدا میکنند، و رتبشون تو کنکور عالی میشه!
بعد نکته‌ی خیلی جالب اینه که وقتی یه نفر که نقره داشته میره دانشگاه ( شریف ) از دوستاش که طلا داشتند خیلی جلوتره و از اونایی با کنکور اومدند دانشگاه هم خیلی خیلی جلوتره، چون هم درسای المپیاد رو بلده، هم تو مدت المپیادی بودنش باهوش شده، هم درسای مدرسه (واسه کنکور ) رو بلده و هم تو اون چند وقتی که کنکور خونده، تبدیل شده به یه آدم با اراده و با پشتکار.
در حالی که اونایی که تو دوران دبیرستان فقط کنکور میخوندند، یه جورایی هوششون و خلاقیتون تحت تاثیر درسای مسخره ی مدرسه کم میشه!
اونایی هم که فقط المپیادی بودند، درسای مدرسه رو یاد نمیگیرند ( بالاخره از حق نگذریم، درسای مدرسه هم به درد میخوره ) و آدمای تنبلی هم میشند ( حداقل المپیاد کامپیوتری ها معمولا تنبل تر از بقیه اند )

نتیجه میگیریم که حتما بیای المپیادی بشی!

mamalmln

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهر ری
شهر
تهران
مدال المپیاد
فیزیک

من فیزیک می خونم.
تو بخش المپیاد فیزیک منابعش هست برو نگاه کن

بالا