• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انگليسي براي فيزيك و نجوم ؟ چه جوري ؟؟!

• شروع کننده موضوع

zirkhaki

کاربر فوق‌حرفه‌ای
سلام بر همگان .
از اونجايي كه مي دونيد منابع انگليسي براي المپياد نجوم (و شايدم فيزيك) حرف اول رو ميزنه .
لطفا بگيد ما چه طور مي تونيم انگليسي نجوم و فيزيك خودمونو قوي كنيم و منابع انگليسي رو هم بخونيم ؟
راهكار بگيد براي اين كار .
تشكر

amin.rgh

کاربر فوق‌فعال
پاسخ : انگليسي براي فيزيك و نجوم ؟ چه جوري ؟؟!

بیشتر کتابای نجوم فارسی آخرشون یه فرهنگ لغت انگلیسی به فارسی یا برعکس هست ، اونا رو یاد بگیر ... بعد یه آکسفورد انگلیسی به انگلیسی تهیه کن ... بشین کتابی رو که می خوای بخونی بخون ... آکسفورد برای کلماتی بود که نمی تونی... بعضی وقت ها هم به راحتی میشه معنی کلمه رو حدس زد . و اگر کلمه ای معنیش رو ندونستی و توی آکسفورد هم نبود ( که فکر نکنم زیاد پیش بیاد) ... نت هست !

mira

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
المپیاد نجوم
دانشگاه
دانشگاه تحصیلات تکمیلی در ع
رشته دانشگاه
فیزیک

درود
بهترین کار اینه که یه انستیتوی خوب بری و دوره های فشرده ورداری تا تافل یا آیلتس بگیری. البته اگر وقت داری.

• شروع کننده موضوع

zirkhaki

کاربر فوق‌حرفه‌ای

نه بابا وقت کجا بود . تازه در نجوم واژه های تخصصی انگلیسی وجود داره که فکر نکنم در تافل باشه (شایدم باشه)
ولی فکر کنم بهترین راه اینه که کتاب بگیرم بخونم 5 صفحه اولش سخت خواهد بود ولی به مرور زبان حرفه ای خواهیم شد

mira

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
المپیاد نجوم
دانشگاه
دانشگاه تحصیلات تکمیلی در ع
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از @Hosein@ :
نه بابا وقت کجا بود . تازه در نجوم واژه های تخصصی انگلیسی وجود داره که فکر نکنم در تافل باشه (شایدم باشه)
ولی فکر کنم بهترین راه اینه که کتاب بگیرم بخونم 5 صفحه اولش سخت خواهد بود ولی به مرور زبان حرفه ای خواهیم شد
چرا هست.
آره اینم روش خوبیه.

ErfanDK

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه

یکی از روش ها هم اینه که هر دو نسخه ی انگلیسی و فارسی یک کتاب خوب رو پیدا کنی و اونا رو با هم بخونی.بعد به راحتی می تونی کتابای انگلیسی دیگه رو هم بخونی.چون اکثر اصطلاحای علمی که تو کتابای مختلف تکرار می شن باعث تسلط فرد میشه و همچنین بین همشون مشترکه

• شروع کننده موضوع

zirkhaki

کاربر فوق‌حرفه‌ای

نظر جالبی دادید . شما یه کتاب اینجوری معرفی کنید که انگلیسیش در اینترنت برا دانلود باشه .

ErfanDK

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه

مثلا کتاب معروف Schaum's Outline of Astronomy که انگلیسیش تو اینترنت هست و ترجمه اش رو هم باشگاه چاپ کرده.من این کتاب رو دارم،انشالله در یک فرصت مناسب آپلودش می کنم و لینکش رو همین جا میذارم

• شروع کننده موضوع

zirkhaki

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از ErfanDK :
مثلا کتاب معروف Schaum's Outline of Astronomy که انگلیسیش تو اینترنت هست و ترجمه اش رو هم باشگاه چاپ کرده.من این کتاب رو دارم،انشالله در یک فرصت مناسب آپلودش می کنم و لینکش رو همین جا میذارم
ولی من هر دوتا شو دارم !!! . اصلا یادم نبود . فصل یک و دو رو به زبان انگلیسی دانلود کرده بودم و فارسیش هم دارم .

بالا