• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مدارس مختلط

• شروع کننده موضوع b.95
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است.

rood

کاربر فعال
پاسخ : مدارس مختلط

منظورت اینه که از نظر آموزشی آماده سازی کنن؟ ببین این نسلی که اینقدر کثیف شده می دونی چه قدر طول می کشه تا بالا خره به یه صراطی مستقیم بشه؟

مهشید فرزان

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

به نظر من قبل از اینکه بخواهد هر تغییری تو سیستم آموزشی ایجاد بشه با ید فرهنگ سازی بشه.الان درحالت معمولی اصلا مردم جنبه جنس مخالفشونو ندارن این اتفاقای بد فقط توی خیابون میفته .حالا تصور کنید ما با این حد جنبه توی یه فضای کوچکتر باشیم .چه شود !
از طرفی هم اگه بخوان دانشگاهارم جدا کنن ما کی باید بفهمیم چه جوری با هم باید رفتار کنیم ما به هر حال برای زندگی باید اینو یاد بگیریم.

NESA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد

به نقل از rood :
ببین ممکنه اول این جوری به نظر بیاد اما بیا درست نگاه کن در اون کشور هایی که تو می گی پسر و دختر همیشه در همه مراحل زندگی بچگی و بزرگی در کنار هم بودن با هم ارتباط داشتن و خوب به حجاب اعتقاد دارن و با هم درس می خونن ولی ببین بچه های همسن ما چه حوریند خیلی هاشون حتی دوران بچگی هم از هم دور بودن و حالا به یک چیز ناشناخته آشنا می شن و زنجیر می درونند و برخی هم هستند که از ابتدا دور بودن ولی با همون روش هایی که من و تو تو مدرسه می بینیم سعی می کنن با جنس مخالف رابطه ی کثیفی برغرار کنن که با روح و جسمشون بازی می کنه می فهمی ؟ بعد جلو و جلو تر می رن تا جایی که ..... فکر می کنی می شه اینا با هم روزشونو بگذرونن و در 5 سال اول هیچ اتفاقی رخ نده ؟ و اگر این جامعه بخواد پذیرای چنین مدرسه ای باشه باید اول جنس نر و ماده به توافق برسن که با هم بدون هوس درس بخونن و برای این موضوع باید اول بفهمن که کسی نگرفتتشون (تحریک نشن) وقتی حجاب آزاد بشه آسیب های زیادی وارد می شه اما بعد از 1 نسل کم کم جامعه آروم می شه و اسلام دوباره به جای خودش بر می گرده و هرکی با جچابه با تمام وجودش به حجاب ایمان داره و اونی که نیست هم بی هوس به جنس مخالف در مجل درس نگاه می کنه ولی اگه این روند بخواد از تو مدرسه های مختلط شروع بشه بی بند باری زیادی به بار می آد. لطفا نظرتو بهم بگو

من تا حدودی قبول دارم! ولی موافق نیستم. باید به بچه ها اموزش داده بشه! من یک خانوادهی لبنانی - استرالیایی - ایرانی میشناسم که دو تا دختراش تا 12 سالگی ایران بودند و مسلمون واقعی هم هستند. حالا اونا استرالیا اند، و دارند تحصیل می کنند! یک روز بچه ها رو می برند ساحل، و چون این دو مسلمون بودند و دبیرستانی، مسئولین از پسراشون می خوان که به جنگل برند تا اینا راحت باشند، و پشر ها هم به حرف می کنند! متاسفانه اگر الان مثلا قرار بود تمام پسرا ایرونی باشند، اینکارو یا نمی کردند یا که دید می زدند! مشکل از بی جنبه ای است، چرا یک پسر افغانی این کارو نمی کنه؟!

koorosh.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
امیر کبیر (پلی تکنیک)

خوب برای همینه که از نظر من باید از مقاطع پایین شروع کرد، تو سن و سال پایین هنوز محیط نامناسب جامعه روی بچه ها اثر سوء نگذاشته، ابتدایی ، بعد کم کم راهنمایی ... حالا دبیرستان رو نمی دونم، چون بالاخره تو این سن و سال دیگه هرچقدر هم آموزش خوب داده بشه و فرهنگ خوب باشه، شرایط با سال های پایین فرق داره... تا برسه به دانشگاه که بلوغ فکری داشته باشن خودشون بتونن خودشون رو کنترل کنند.

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

من سال سوم دبستانمو تو بندر جاسك تو استان هرمزگان زندگي ميكردم
مدرسمون مختلط بود بدون فرهنگسازي مشكلي پيش نميومد حتي كلاس پنجمي ها

koorosh.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
امیر کبیر (پلی تکنیک)

خوب واسه همینه میگم از مقاطع پایین شروع بشه، در ضمن همه جا مثل شما نیستن که، من الان می بینم بچه های خیلی کوچیک رو که ... واسه خودشون گنده لات شدن!

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

ما واسه یه کلاس دنبال جا بودیم ، یه آموزشگاهی جایی که یه کلاس خالی داشته باشن ، بعد همینطوری مامانم رفت از یه مدرسه بپرسه که کلا مدرسه ها میتونن کلاس بدن یا نه از یه "دبستان" پسرونه پرسیدیم که 10 نفر "دبیرستانی" بخوان یه کلاسای شما رو 2 روز تو هفته بگیرن میشه؟ مسئوله گفت دخترن دیگه؟ نه! اگه پسر بودن میشد ولی چون دخترن نمیشه!

مشکل زیاده...

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

سطح فكري عوام پايينه....
بايد فرهنگ سازي بشه

yasna

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
مدال المپیاد
زیست
رشته دانشگاه
پزشکی یا شایدم ژنتیک یا شایدم ......

منم با چند نفری که می گفتن باید از اول دبستان شروع کنن، موافقم! اما باید اول یه مقداری اصلاحات انجام بشه! مثلا تو همین صدا و سیما! من نمیدونم چه اصراریه سریال خارجی نشون بدن وقتی نصفش سانسوره! دیگه کارتون هایی که این برنامه کودک ها هم نشون می دن رو دارن سانسور می کنن!
راستی یه نکته ی دیگه ! دبستانی ها رو دست کم نگیرینا!!! ماشا... روز به روز دارن ... تر می شن! این ها هم همش به خاطر فرهنگ غلطمونه!!

یه خواهر گرام توی صفحات اول می گفت می شه برای شناخت جنس مخالفت ، خواهر یا برادرت رو بشناسی!!! :)) واقعا حرفی بودا!!! مثلا برادر تو مثله یه جنس مخالفت با تو برخورد می که!؟؟؟؟ اگه این جوریه، مثلا من چون بابامو می شناسم، دیگه در زندگی آیندم مشکلی نخواهم داشت!!!! :))

به نظر من اینکه مدارس مختلط باعث پیشرفت تحصیلی می شه، در یه مدتی درسته ولی بعد از یه مدتی عادی میشه! یعنی همکلاسی دختر تو با همکلاسی پسرت برات فرقی نمی کنن! ولی واقعا لازمه که این شناخت ها به وجود بیاد! مخصوصا تو راهنمایی.... چون واقعا اون موقع بچه ها پاکَن!
پس فردا چه تو دانشگاه .... چه تو محیط کار .... یا مثلا پا میشن می رن خارج، آبروی هر چی ایرونیه می برن! باید دو جنس در کنار هم بزرگ شن!

اما ... بعد از این همه صحبت.... عمرا تو ایران همچین اتفاقی بیفته .... مگه برا نوه هامون.... یا اینکه یهو یه تغییری تو سیاست می شه که می گن همه ی مدرسه ها مختلط.... که اون جوری واویلا!!!! شانس نداریم که..... :( (;

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

وقتي مدرسه ما مختلط بود براي جريمه دختر و پسر ها رو كنار هم مينشوندن باور كنيد اون موقع از خجالت آب ميشدم.........

• شروع کننده موضوع

b.95

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از dr.eniac :
وقتي مدرسه ما مختلط بود براي جريمه دختر و پسر ها رو كنار هم مينشوندن باور كنيد اون موقع از خجالت آب ميشدم.........
از وقتی شما یا حتی خودمون دبستان بودیم، گذشته و 180 درجه بچه ها فرق کردن.
من یه چیزایی رو از این بچه کوچولو ها(حتی زیر 7 سال که سن ورود به دبستانه)دیدم که واقعا موندم چی بگم.... :O :O
من که خودم اون موقع برام دختر پسر فرقی نمیکرد و مفهوم خاصی نداشت، من برادر خودم دبستانه و کلا تو اطراف بچه زیر 10 سال زیاد داریم. با کارایی که اونا میکنن
به نظرم حتی فعلا نمیشه دبستان ها رو هم مختلط کرد. باید جامعه طوری بشه که بچه به جنس مخالف مثل یه آدم معمولی نگاه کنه....(نمیگم تربیت خانواده ها، چون به
نظرم شرایط جامعه باعث نوع برخورد و نوع نگاه افراد با جنس مخالف میشه و تاثیرش از تربیت خانواده بیشتره) نه اینکه بچه ها از همون دبستان یاد بگیرن با هم کَل بندازن
و یه سری جمله های فوق نامربوط بگن(با چشم خودم دیدم.....!) [-(
باید طرز فکر بچه یه جوری شکل بگیره که بفهمه به خدا جنس مخالف هم مثل خودش یه آدمه و دو تا شاخ گنده نداره!!! به نظرم اونموقع مختلط کردن دبستانا و بعد هم
مقاطع بالاتر جواب میده و تاثیر خوبی رو رشد بچه ها میذاره

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

خدايا مارا به دوران دبستان باز گردان تا پاكي را دوباره تجربه كنيم

همه بگين آمين

koorosh.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
امیر کبیر (پلی تکنیک)

خدایا فرهنگ ازدست رفته ایران را برگردان، واقعا یه معجزه لازمه تا وضعیت تغییر کنه :(

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

همــون بهتــر كه نيســت ايــنجا ... كم بي جنبــن ملــت!

NESA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد

به نقل از کوروش :
خدایا فرهنگ ازدست رفته ایران را برگردان، واقعا یه معجزه لازمه تا وضعیت تغییر کنه :(

معجزه هم حتی ممکنه!! البته به شرطی که تمام مردم بخوان، که خوب اینطور نیست!

حالا کلا نمیشه اینطوری تو ایران، حتی از دبستان! ماشاا... بچه ها دارند نسل به نسل بدتر میشوند! لطفا به کسی برنخوره، چون به هر حال هر کسی یکی یا دو تا تو فامیلشون دارن. مدرسه ی مختلط اولش افتضاحه ولی به هر حال عادت می کنند! یک عده زودتر یک عده دیر تر! ولی اولین دانش آموزان که موش آزمایشگاهی میشوند، بدبختند! اونم اگه بخوان میتونن نباشن، و مثل قبل از مختلط شدن مدرسه شون رفتار کنن!

NESA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد

به نقل از rood :
ما هزار تا افغانی دم در خونمون داریم از بچه هاشون چش چرون تر خودشونن

منظورم افغانی خارج از کشوره! وگرنه حرف شما را قبول دارم!

amir3_13

مهمان

اول بهتره جاي پرورشي كه به بطالت ميگذره كارگاه هاي اموزشي بذارن........يا اينقدر كه به عربي و دين زندگي بودجه ميدن و اهميت ميدن جاش بيان به ما مهارت هاي زندگيو ياد بدن........
مثلا چگونگي ارتباط با جنس مخالف...........چگونگي برخورد و رفتار و............
- - - - - - - - - - - - - -
پي نوشت: يه بار يه مسابه دو استقامت تو مدرسمون برگزار شد كه مسيرش تو دانشگاه بود........مسير مشخص شده فكر كنم 4 يا 5 كيلومتر بود........يكي اول از همه با اختلاف زياد داشت ميدويد يك هو يي دو تا دختر دانشجو بهش تيكه انداختن يا چيزي پرسيدن اين بنده خدا وايساد تا جوابشونو بده و بره اينجوري سوم شد..........

rood

کاربر فعال

به نقل از amir3_13 :
اول بهتره جاي پرورشي كه به بطالت ميگذره كارگاه هاي اموزشي بذارن........يا اينقدر كه به عربي و دين زندگي بودجه ميدن و اهميت ميدن جاش بيان به ما مهارت هاي زندگيو ياد بدن........
مثلا چگونگي ارتباط با جنس مخالف...........چگونگي برخورد و رفتار و............
- - - - - - - - - - - - - -
طبق پیشنهاد ارزشمند شما بنا بر نیاز ملت ایران از این پس در زنگ پرورشی به دانش آموزان نحوه ی ارتباط با جنس مخالف در زندگی زناشویی آموزش داده می شود.
سرفصل کتاب مدارس دخترانه:
چگونه خود را مطیع خواسته های خواستگار قرار دهیم
همسران موفق با کار در خانه
مدیریت منزل 1
مدیریت منزل 2
چکونه با آشپزی همسر خود را خشنود کنیم
چگونه به هنگام اختلاف از خود گذشتگی کنیم
کودکی مطابق میل تربیتی شوهر داشته باشیم

سرفصل کتاب مدارس پسرانه:
چگونه همسر مطیع خواسته هایمان کنیم
چگونه همه ی همسران را با هم سازگار کنیم
چگونه با زن های صیغه ای برخورد کنیم
چگونه به هنگام اختلاف همسران را ادب کنیم
چگونه فرزندان پسر را برای زندگی آینده تربیت کنیم

برو آقا جمعش کن صد سال می آن تو ایران یادت بدن وقتی جنس مخالفتو دیدی فکر کن یه آدمه !!!!!!!!!!!
می آن اموزش می دن اگه دختر باشی و یه پسر یا مردو ( البت فرقی نمی کنه مثل اینکه مردا با پسرا از نظر آزادی جنسی فرق ندارن) دیدی بدون که افتخار بزرگی نسیبت شده نجیب باش تا ازت خوشش بیاد
اگه مرد یا پسر بودی و یه دختر و دیدی ............................

rataniot

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمان
مدال المپیاد
زیست شناسی,ریاضی
رشته دانشگاه
در حال حاضر کنکوری

ما ایرانیا دیگه عادت کردیم...
چیزی که هست اینه که اگه ماها تا 1000 سال دیگه هم سر این موضوع بحث کنیم مدرسه هامون مختلط نمیشن...
اینو همتون میدونید... پس بهتره به جای بحث کردن در مورد مختلط شدن مدارس و تعامل دخترا و پسرا تو مدرسه بریم دنبال یه محیطی بگردیم که مثل مدرسه خشک و تغییر نا پذیر نباشه...

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

ولي 1000 سال خيلي زياده به نظرم 100 سال ديگه چه كسي بخواد چه نخواد مختلط ميشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.