• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مدارس مختلط

• شروع کننده موضوع b.95
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

b.95

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
ببينم........اگه مدارس ما مختلط بشه،به نظرتون دانش آموزای ما جنبشو دارن؟
يا به عبارتی خيلی افتضاح نميشه؟
(منظورم همه ی مدارسه..سمپاد و غير سمپاد)

Ehsan.IN$PIRE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
زیست میخونم!؟ نه بابا مارو چه به مدال المپیاد
پاسخ : مدارس مختلط

فعلا که میخوان دانشگاه ها رو هم تک جنسیتی کنن. شما به فکر مدارسه مختلطی؟

Ehsan.IN$PIRE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
زیست میخونم!؟ نه بابا مارو چه به مدال المپیاد

رسیدن دیگه شما به منبعش چیکار داری؟ به همین دلیل میخوان تو ایران یک دیوار بکشن خانوما یک طرف و آقایون یکطرف دیگه. البته فقط یک فضای میان دیواری برای زن و شوهر ها ایجاد میکنن.

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

1- اینجا ننوشته مدارس رو جدا کنند. نوشته برنامه آموزشی متفاوت باشه.

2- از کی تا حالا آلمان شده آمریکا ؟ :D

scorpio

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

به نقل از پارسا :
1- اینجا ننوشته مدارس رو جدا کنند. نوشته برنامه آموزشی متفاوت باشه.

2- از کی تا حالا آلمان شده آمریکا ؟ :D
دقت کنید لطفا.من نوشته بودم هم امریکا و هم المان.قاعدتا سر یک کلاس نمی تونن برای دخترا یک برنامه اموزشی و برای پسرا یک برنامه ی اموزشی اجرا کنند!!

scorpio

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

به نقل از پارسا :
خیلی ببخشید ها ! شما بنده رو چی فرض کردید ؟ یعنی من نمی فهمم شما ارسالتون رو ویرایش کردید دیگه ؟؟!!

اتفاقا می شه ! توی مدارس شما ، برنامه ی کلاس های تجربی و ریاضی فرق نداره ؟
من همچنین جسارتی نمی کنم.(کی جرات داره؟)کلاس ها فرق داره ولی تفاوت روحیات دختر و پسر هم برای بوجود اوردن یک فضای اموزشی که منظور همون مدرسه ست موجب میشه تا مدارس به کلی جدا بشن.(کاش میشد سایتو هک کرد تا یه سری مطالب رو بشه.)ببخشید جمله ی اخرم ربطی نداشت .

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
دانشگاه تهران - دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی نقشه برداری- سیستم های اطلاعات مکانی GIS

من واقعا از بعضی از سمپادیا تعجب میکنم که یه سری حرفای متحجرانه که با عقل جور در نمیاد رو میزنن...یعد مدرک میارن (از سایت بازیاب...)...بعد باز متن همون منبع نامعتبر رو ویرایش میکنن...واقعا عجیبه...
به نقل از scorpio :
ویرایش جزو تخلفات در سایته؟
نه خانوم نیست ولی این که آدم یه حرفیو با این قاطعیت بزنه بعد بره ویرایشش کنه خیلی جالب نیست...
به نقل از scorpio :
تفاوت روحیات دختر و پسر هم برای بوجود اوردن یک فضای اموزشی که منظور همون مدرسه ست موجب میشه تا مدارس به کلی جدا بشن.(

کی همچین حرفی زده؟؟؟ باز هم فتواهای بی دلیل...به نظر من شما دارین این موضوع رو با توجه به جنبه ی بعضی کسای خاص(یا شایدم خودتون) مطرح میکنین...ولی اشتباه شما در اینه که نمیدونین در کشور های خارجی( که مثل ما نیستن که بین پسر و دختر دیوار سربی باشه) و به این مسئله عادت دارن وجود دو جنس مخالف در سر یک کلاس باعث پیشرفت درسی دانش آموزان به خاطر ایجاد انگیزه و رقابت میشه...من مثل شما سر این حرفم قاطع نیستم و منبعی ندارم(وقت کردم میگردم میذارم اینجا) ولی شما که اینقدر مطمئن بودید خواهش میکنم یک سایت انگلیسی زبان رو با همچین محتوایی معرفی کنین...من که تاحالا به گوشم نخورده و به نظرم خنده دار میاد(80% و آلمان و آمریکا)
ببخشید اگه جسارت شد دیگه...
ممنون... :) (ویرایش کردم اشتباهی خونده بودم بازی یاب...حالا بهم گفتن نوشتم بازیاب...ولی در کل فرقی نمیکنه...جفتش غیرمعتبره)

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
رشته دانشگاه

اینو ببینید جالبه...هم نظرات موافق و هم نظرات مخالف scorpio هست...
http://www.guardian.co.uk/uk/2006/jun/25/schools.gender

niloofar n

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan1
شهر
mashhad
دانشگاه
????????

به نظر من اگه مختلط نشه بهتره اخه الان كه مدارس مختلط نيس چه جامعه اي داريم كه مدارس هم مختلط بشه . باعث افت تحصيلي دانش اموزا مي شه ضمنا چرا اينقدر اين جا تهاجمي بحث مي شه؟؟؟

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از niloofar n :
به نظر من اگه مختلط نشه بهتره اخه الان كه مدارس مختلط نيس چه جامعه اي داريم كه مدارس هم مختلط بشه . باعث افت تحصيلي دانش اموزا مي شه ضمنا چرا اينقدر اين جا تهاجمي بحث مي شه؟؟؟
به نظر من شما دارین مدل اشتباهی رو در نظر میگیرن...شاید تو جامعه ی ما حرف شما درست باشه...چون خیلی وقته که پسرا و دخترا تو هیچ بخشی از اجتماع جز توی دنشگاه که اونم داره وارد جداسازی جنسیتی میشه کنار ه نبودند...ولی نمیشه اینو به کل دنیا تعمیم داد...به نظرم اگه ثابت بشه که بهتره دخترا و پسرا در یک مدرسه و کلاس درس بخونن تو همین جامعه ی خودمون هم میشه در طول یک زمان با فراهم کردن زمینه ی این کار مثلا اول از کلاس های زبان یا کمک آموزشی...یه شرایطی به وجود آورد که تو مدارس و جامعه مشکلی پیش نیاد و عادی بشه...

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

به نقل از persianboy1373 :
به نظر من شما دارین مدل اشتباهی رو در نظر میگیرن...شاید تو جامعه ی ما حرف شما درست باشه...چون خیلی وقته که پسرا و دخترا تو هیچ بخشی از اجتماع جز توی دنشگاه که اونم داره وارد جداسازی ج ن س یتی میشه کنار ه نبودند...ولی نمیشه اینو به کل دنیا تعمیم داد...به نظرم اگه ثابت بشه که بهتره دخترا و پسرا در یک مدرسه و کلاس درس بخونن تو همین جامعه ی خودمون هم میشه در طول یک زمان با فراهم کردن زمینه ی این کار مثلا اول از کلاس های زبان یا کمک آموزشی...یه شرایطی به وجود آورد که تو مدارس و جامعه مشکلی پیش نیاد و عادی بشه...

این طوری آره اول از کلاس های زبان و کلا غیر مدرسه یا مدارس ابتدایی کلاسای اولشون

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظر من نه تنها باعث پيشرفت تحصيلي نميشه بلكه باعث پسرفت هم ميشه.وقتي اينقدر آدم بي جنبه تو اجتماع هست كه با ديدن دو تا غير هم جنس فوري مي خوان جلب توجه كنن و شماره ميدن و ....فكر نكنم ديگه بشه تو اين مدارس درس خوند.البته اين ها به خاطر محدوديت ها ي ايجاد شدست.الان مي خوان معلماي مرد رو از مدارس دخترونه بندازن بيرون اونوقت شما به فكر مدارس مختلط اين؟!!!

f.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

اصلا خوب نیست
چون پسر ها و دختر ها با هم به سن بلوغ نمیرسند اصلا نمیتونند در همچین سنی با هم باشند
روحیات دختر ها در این سن واقعا متفاوته
چه ربطی به تحجر داشت ما با مطالب علمی این رو ثابت میکنیم

NALAD

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
مدال المپیاد
رتبه 2 المپیاد ریاضی سال سوم راهنمایی استانی
دانشگاه
MIT
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

به نقل از b.95 :
ببينم........اگه مدارس ما مختلط بشه،به نظرتون دانش آموزای ما جنبشو دارن؟
يا به عبارتی خيلی افتضاح نميشه؟
(منظورم همه ی مدارسه..سمپاد و غير سمپاد)
اگه الان این کارو بکنن خیلی بد میشه اما اگه از اول مختلط بود واسه رو کم کنی هم که بود رقابت بالا میگرفت

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2- دبیرستان حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

بار سومه که این تاپیکو (دقیقا مدارس مختلطو) تو سایت میبینم!

برای بار سومم میگم هم خوبی داره هم بدی:

خوبیاش اینه رقابت میره بالا، بچه ها دیگه عقده ای نمیشن، نمره ها و کیفیت کار میره بالا. همم همدیگرو میشناسن.(در صورت با جنبگی!)

بدیاشم اینه یهو دیدین عین خارجیا بی جنبه بازی گل کرد زدن دختر پسره تو سن 15-16 بچه دار شدن. (اینم بی جنبه)

اگه فرهنگ سازی بشه (که تا صد سالم نمیشه) مختلط بهتر از جدائه.

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از ندا مکرم :
واسه شرايط فعلي حرف شما درسته، چون اكثر ماها با محدوديت بزرگ شديم و اين برامون عادي نيست كه تو يه جمعي درس بخونيم كه دختر و پسر در كنار هم باشن و با هم تعامل داشته باشن. در نتيجه وضع خوبي پيش نخواهد آمد تو همون سال هاي اولش. ولي خب ببينين، اين تغييرات و فرهنگ سازي بايد به مرور صورت بگيره. تاكيد مي كنم به مرور...اگه همين الان همه ي مدارس مختلط بشن، به جرات مي گم افتضاح ميشه!
جوامع غربي هم كه اين قدر همه عادي و خوب با اين موضوع برخورد مي كنن، به خاطر اينه كه اين مراحل رو پشت سر گذاشتن. مسلماً اونا هم از اولش مثل الان برخورد نمي كردن با جنس مخالفشون.
ميشه گفت چند نسل سوخته داشتن/خواهيم داشت، اما در عوض بعدش خوب ميشه و به اون فرهنگي كه مي خوايم مي رسيم.

و اين كه من هميشه به يه چيز اعتقاد داشتم و اون اين بوده كه رفتار ديگران به رفتار خودمون برمي گرده. من نوعي اگه جنبه داشته باشم، با قرار گرفتن تو چنين جمعي مشكلي برام پيش نمياد و باعث افت تحصيليم نمي شه!

پس بهتره اين قدر جامعه و... رو مقصر ندونيم و لااقل سعي كنيم با وجود اين شرايط، هركدوممون يه قدمي برداريم واسه فرهنگ سازي...تابع شرايط و جمع نباشيم. اگه اكثريت فلان جور رفتار مي كنن وقتي يه دختر/ پسر مي بينن، ما مثل اونا رفتار نكنيم...
كاملاً درسته.
من واقعا امیدوار شدم... :)
منم دقیقا حرفم همینه...من که نمیگم بیان یک دفعه این کارو انجام بدن ولی دانش آموزان کشور های دیگه هم مثل ما آدمن.... ولی به خاطر اینکه از اول در همین فرهنگ بودن الان مشکلی ندارن...من که میگم لازم نیست نسل سوخته هم داشته باشیم...با یک برنامه ی بلند مدت مثلا 15 ساله میشه این فرهنگ رو واسه نسل های بعدی جا انداخت (به مرور)... خیلی ممنونم...چون فکر کنم تنها پست منطقی این تاپیک رو شما دادین... :)
به نقل از Toobiii :
به نظر من نه تنها باعث پيشرفت تحصيلي نميشه بلكه باعث پسرفت هم ميشه.وقتي اينقدر آدم بي جنبه تو اجتماع هست كه با ديدن دو تا غير هم جنس فوري مي خوان جلب توجه كنن و شماره ميدن و ....فكر نكنم ديگه بشه تو اين مدارس درس خوند.البته اين ها به خاطر محدوديت ها ي ايجاد شدست.الان مي خوان معلماي مرد رو از مدارس دخترونه بندازن بيرون اونوقت شما به فكر مدارس مختلط اين؟!!!
همین آدم های بی جنبه توی همین محیط و شرایط و محدودیت ها به این اخلاق رسیدن و یه جور عقده شده براشون...اگر میخوایم جامعه مون بیشتر از این به فساد کشیده نشه باید یه برنامه ریزی بلند مدت وجود داشته باشه...

Slim Shady

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3 تهران
شهر
تهران

مختلط کنن یه یه ماهی افتضاح می شه ولی بعدش جنبش پیدا می شه چون این بی جنبگی طی سال ها به وجود اومده.

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

به نقل از Alireza95 :
مختلط کنن یه یه ماهی افتضاح می شه ولی بعدش جنبش پیدا می شه چون این بی جنبگی طی سال ها به وجود اومده.
نه، اين طور هم كه ميگين نيست...كار يكي دو ماه نيست. چند سالي طول مي كشه تا درست بشه. خودتون هم گفتيد، طي سال ها به وجود اومده، ولي چند سال؟ احتمالاً به 700 سال يا بيشتر مي رسه!!

فكر نكنم كسي با برنامه ريزي بلند مدت مشكلي داشته باشه، اگه داره بگه با دليل منطقي كه ببينيم كي قانع ميشه، شايد من دارم اشتباه مي كنم!

اين برنامه ريزي بلند مدت چه جوري بايد باشه به نظرتون؟ يعني شامل چه چيزايي بشه دقيقاً و چه جوري اجرا بشه؟ اول از كجا شروع بشه بهتره؟
ايده هاتون رو همه بگين با دليل.

f.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ندا مکرم :
نه، اين طور هم كه ميگين نيست...كار يكي دو ماه نيست. چند سالي طول مي كشه تا درست بشه. خودتون هم گفتيد، طي سال ها به وجود اومده، ولي چند سال؟ احتمالاً به 700 سال يا بيشتر مي رسه!!

فكر نكنم كسي با برنامه ريزي بلند مدت مشكلي داشته باشه، اگه داره بگه با دليل منطقي كه ببينيم كي قانع ميشه، شايد من دارم اشتباه مي كنم!

اين برنامه ريزي بلند مدت چه جوري بايد باشه به نظرتون؟ يعني شامل چه چيزايي بشه دقيقاً و چه جوري اجرا بشه؟ اول از كجا شروع بشه بهتره؟
ايده هاتون رو همه بگين با دليل.
من گفتم که اشتباهه چون دختر ها و پسر ها با هم ه سن بلوغ نمیرسند این کار مناسب نیست چون احتیاجاتشون متفاوته باید مدارس دخترانه راهنمایی رو با پسرانه دبیرستان با هم کنند دی:

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

به نقل از فائزه موحدیان فر :
من گفتم که اشتباهه چون دختر ها و پسر ها با هم ه سن بلوغ نمیرسند این کار مناسب نیست چون احتیاجاتشون متفاوته باید مدارس دخترانه راهنمایی رو با پسرانه دبیرستان با هم کنند دی:
يعني شما با برنامه ريزي بلند مدت موافق نيستي؟ :دي

درسته، دخترها و پسرها با هم به سن بلوغ نمي رسن. بلوغ چه تاثيراتي مي ذاره؟ احساسات متفاوته، مثلاً دخترا زودتر از پسرا يه سري تغييراتي توشون ايجاد ميشه و ... و يا حتي طرز فكرها هم ممكنه متفاوت باشه تو بازه هاي سني يكسان بين دخترها و پسرها. ولي آيا اين مانع اين ميشه كه در كنار هم درس بخونن و با هم كار گروهي انجام بدن؟ آيا باعث پسرفت تحصيلي ميشه؟ چرا؟

و يه چيز خيلي مهم. شايد اين هم مشكلاتي داشته باشه كه با هم باشن، ولي اين رو هم در نظر داشته باشين كه اگه ما از اين سن ياد نگيريم كه چه طور با جنس مخالفمون رفتار كنيم، بعداً بسيار بيشتر دچار مشكل مي شيم. ما الان چه جوري ياد مي گيريم؟ يا اصلاً ياد نمي گيريم، يا اگر هم ياد بگيريم، درست ياد نمي گيريم و مي شيم مثل اكثريت جامعه! يه كم به اطرافيانمون نگاه كنيم متوجه مي شيم چي ميگم!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا