• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپادی‌های تهران [دبیرستان فرزانگان ۱]

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی
پاسخ : سمپادی‌های تهران [دبیرستان فرزانگان ۱]

به نقل از صـدفــــ :
دقیقا با زهرا موافقم.
کاری ندارم چه فردی این حرفا رو زده فقط واسم عجیبه که فرق "شمبلیله" -که اونم ما با میز زدیم نه سطل و نوع آهنگش ضرب ایجاد میکنه- و لبریز مثلن براتون مشخص نیست هنـــوز!
یه سوال : شما میخواید با حلی هم متحد بشید که شمبلیله میخونید ؟

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

رادیکال و دیگر دوستان، مگه ما الان اینجا چیزی راجعبه کارگاهتون و اینا گفتیم که اومدید دارید توضیح میدید؟ اگر انتقادی بهش وارد شده تو تاپیک خودش راجعبش حرف بزنید.
درمورد اختتامیه تون هم من امسال اونجا نبودم که بخوام چیزی بگم، ولی الان بحثی که مطرحه اینه که مهم نیست رو سطل باشه یا هرچی، من به عنوان یه فرزانگان یکی با اینکه شما سرود ملی های مارو - به هر شکلی - بخونید مخالفم. و اینطور که به نظر میاد، از مدرسه ما فقط من نیستم که مخالفم، بقیه هم هستند. دلایلش رو هم بالا توضیح دادم. فکر میکردم بحث تموم شده، ولی به هرحال در این مورد اگه نظری هست بگید که صحبت کنیم در موردش(چه بچه های خودمون، چه فرزانگان دو) وگرنه موضوعات رو باهم قاطی نکنید.

× و البته حلقه رو هم کسی نگفت حذف کنید.

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

خب الان من گفتم چيزي رو که ميخواستيم.توي تاپيک خودمون.لينک هم دادم.دوستتون يه ذره اشتباه به عرضتون رسونده بود که اونم توضيح دادم..واين که بچه ها اينم مد نظر داشته باشيد که يه تعداداز مد خودتون برا اولين بار اين سرود هارو واردف2کردند.پس الانم درست نيست که به چيزي که خودتون باعث ترويجش شديد اعتراض کنيد بگيد کپي رايته واينا..وهمچنين حق نداريد به مابگيد حلقه بزنيم يا نزنيم.ماحلقه خواهيم زد،با اون سرود هايي که قبلا گفتم و سرود هاي خودمون.اگر زود تر جدي اعتراض ميکرديد طبيعتا مام زودتر به فکر راه حل ميوفتاديم.ولي من واقعا ميگم هيچ وقت فکر نميکردم اينطوري باشيد:|

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

[اول من یک چیزی بگم، این بحثا توی تاپیکا، واقعا جلوه‌ی خوبی نداره، به هرحال این دو تا مدرسه -کاری به بقیه فرزانگانا ندارم- تا حد زیادی به هم نزدیکن و بچه‌هاشونم با هم دوستند. آدم این بحثا رو می‌بینه ناراحت می‌شه.]
اما راجع به بحث، من خودم با سرودملّی خوندن ِ فرزانگان دویی‌ها مخالفم. یه بخش ِ کمیش به خاطر همون عشق و علاقه به مدرسه و عرق فرزانگانیه؛ اما بخش مهم‌ترش برای اینه که این سرود ملّی‌ها زایده‌ی یک جامعه‌ست. با تمام دغدغه‌هاش، تفکراتش، مشکلاتش و نهایتا تولید ِ یک کارگاه ِ هنریه. برای همین، سرودملّی‌ها باید مخصوص افراد همین جامعه باشند. این از این. امّا دوستان! من نمی‌تونم این هم نادیده بگیرم که بچه‌های اف-دو گفتند «ما هم با این سرودا خاطره داریم.» این چیز کمی نیست. نسل دانش‌آموزان هم سن ما، توی فرزانگان دو، تقریبا به اندازه‌ی ما با این سرودها خاطره دارند. فکر کن وارد یک جامعه‌ای بشی؛ بت یک سری چیز دوست‌داشتنی ارائه بدند؛ خب تو خوشت میاد، احساس خوبی بش داری و کم‌کم بش احساس تعلق می‌کنی. بعد یکهو یک‌سریا پیدا می‌شن می‌گن «این ماله مائه و شما نخونید!» مشکل اصلی وقتی بوده که سرودملّی های ما رایج شدند توی اف-دو. اما حالا که شده، این بحث منطقیه که اونائم احساس وابستگی بکنند به اون شعرا. این چیزی از مخالفت من کم نمی‌کنه؛ اما می‌گم اگر سعی کنیم کمی طرف مقابلمون رو هم درک کنیم، می‌بینیم بچه‌های اف-دو کار ِ درست رو انتخاب کردند. همین که خودشون سرودملی گفتند، همین که شعر امسال رو نمی‌خونند، نشون‌دهنده‌ی پیشرفته و خوبه. من فکر نمی‌کنم انقدر یهویی بشه بحث رو بست. اما همین که کم‌کم سرودملّیای ما توی مدرسشون کمرنگ شه و خودشون سرود بگن، به نظرم بهترین اتفاقیه که می‌تونه بیفته. اگر فرزانگان دویی‌ها این قضیه رو قبول کنن و سعی کنن بیشتر روی کار خودشون مانور بدند و به فکر تولیدات خودشون باشند، فکر کنم خوب شه همه چیز. اصلا من مطمئنم اگر این قضیه‌ی سرودملی گفتن توی اف-دو واقعا به وجود بیاد، یعنی اون جامعه بتونه خودش از دغدغه‌هاش و مشکلاتش بگه؛ اصلا خودشون دیگه سرودملی‌های مارو میذارن کنار. چون چیزی دارن که بیشتر برای خودشونه. بچه‌های فرزانگان دو هم سعی کنند ما رو درک کنند. خوب نیست ما هر حرفی می‌زنیم می‌ذارید پای غرور! مخصوصا وقتی حرف منطقی‌ای هست. ما به این سرودملّی‌ها مثل قسمتی از مدرسه -و شاید خیلی بیشتر- علاقه و وابستگی داریم. علاقه و وابستگی هم معمولا با احساس مالکیت همراهند و انحصارطلبی. پس طبیعیه ما انقدر روی سرودملّی‌ها حساس باشیم. همون‌قدر که همه روی سمپاد، همون‌قدر که به مدرسه، به تک تک ِ آجرای مدرسه...

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

آفرین، با ساینا موافقم من.
زهرا (درسته؟‌) پست تو رو هم تو تاپیک خودتون الان خوندم، ببینید، ما وقتی می‌گیم با سرود ملی خوندن شما مخالفیم منظورمون این نیست که شما باید سرود ملی‌‌هارو فراموش کنید، از خاطرات شب‌های کارگاهتون پاکش کنید و فایلش رو تو گوشیتون دیلیت کنید که! وقتی می‌گیم مخالفیم، منظورمون اینه که دیگه نخونید. بالا هم گفتم، یعنی نذارید بیشتر از این گسترش پیدا کنه، یعنی مثلا اولایی که سال بعد میان مدرسه‌تون دیگه کاری با سرود ملی‌های ما نداشته باشند که خاطره‌ای باهاش داشته باشند.
و بله، یه مشکلی دیگه هم که هست اینه که ما یه کم دیر فهمیدیم که شما هم اینارو می‌خونید، وگرنه خب شاید اگه زودتر می‌فهمیدیم و بعدش هم زودتر جرئت می‌کردیم مخالفتمون رو اعلام کنیم، این داستانا پیش نمیومد.

به نقل از This is me :
بچه ها اينم مد نظر داشته باشيد که يه تعداداز مد خودتون برا اولين بار اين سرود هارو واردف2کردند.

و فقط در این مورد هم می‌شه یه توضیحی بدید که ما بدونیم دقیقا چی شده؟ یعنی چی که بچه‌های ما سرود ملی‌ها رو وارد کردند؟ :-? یعنی مثلا اولین بار بچه‌های یک اومدند دو، سرود ملی خوندند بقیه هم یاد گرفتند ؟

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

خب اول یه سری از دوستان ف2 و ف 1 و کلاسای بیرون و زبان واینا همدیگرو دیدن,بعد گفتن همچین چیزی هست بعد اینام گفتن چه قشنگ مام میریم میگیم!
یا حتی یکیش که من به چشم دیدم اینه که یه سری از بچه های راهنمایی که سم÷اد نبودن با هم دوست بودن نصفشون رفتمن ف1 نصفشون ف2...بعد نتیجه اش معلومه دیگه!
به هرحال هم شما کوتاه اومدین هم ما..امیدوارم مشکل حل بشه!

م.ز

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک.
شهر
تهران

من دروغ گفتم!
خیلی خوبه. انقدر قشنگ تهمت زدن خیلی خوبه. مرسی.

واقعا مرسی از ساینا، به نظرم حرفاش کافی و قانع کننده است.

تموم شه بحث.

+فرقی نداره اول باشی، دوم یا سوم، اینکه قراره فردا
[ ۲۸اُمین کارگاه علوم دبیرستان فرزانگان طهران ] باشه، یکی از قشنگ ترین حس هاییِ که میشه تو زندگی تجربه کرد.

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

مراتب ذوق ما نسبت به اون نقاشی‌های بین دو تا ساختمون در کلمات نمی‌گنجد. به اون لوگوی کارگاه که روی نرده‌ی پله‌ها با تلق رنگی درست شده هم همین‌طور.
غرفه‌ی ما هم بیاید. تهِ راهرو طبقه اول، کافه کتاب‌مون 8-> تازه از کتاب‌های زنده‌ای که جاهای مختلف ممکنه ببینید هم سوال بپرسید 8->
لوگوهای کف حیاطم خیلی خوبن.

بعععع بــع . ( :-" :D )

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

چیزهای خیلی قابل توجه: بالنمون و شباهتش به بالن ِ پوستر - دیوار پل معلق و نقاشی‌هاش - لوگوی کارگاه با تلق - لوگوی خودمون کف ِ حیاط - اون پارچه‌ها که از ساختمون آویزون شدن - کلا در و دیوار ساختمون - اریگامی ِ ریاضیا - کاکتوسای زیستیا و ... 8->

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

شماها عالی‌اید. :]
خسته نباشید. >>>:D<<<

× نقاشی‌های بین دو تا ساختمون عالی‌ئن؛ با تشکر. ؛؛)

× هر وقت کمبود روحیه داشتین یه ندا بدین بیام تک‌تک بغل‌تون کنم :-‌""""

Zr74

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

خسته نباشيد همگي!
ايشالا خود کارگاهتون هم عالي برگزار بشه! من که منتظرم زودتر فردا شه بيام ببينم اينايي رو که ميگين 8->

Mahshid.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

به اون دیوار 10 متری راهروی طبقه‌ی اول هم دقت کنید. به فضاسازی بیرونِ بخشِ هوافضا هم. :-" 8->

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

حتی پروژه‌های گیاهی زیست که تو گلخونه هستن. :-" (کی تبلیغ پروژه‌ی خودش رو میکنه؟! دشمن!)
علوم انسانی رو هم بیاید، تو پیلوت هست.

× جدا استرس عجیبی بر من به شخصه قالب شده بود! مرسی از این همه انرژی مثبت! >:D<
دعا کنید خوب پیش بره همه چی.

h.f

نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

بعلاوه باید اضافه کنم به شست پهن شده ی منم توجه کنید :D :-"

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

بچه ها افتتاحیه مون چه طور بود؟ 8->

• لایک
امتیازات: Zr74

Mahshid.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

یک چیزی کلی امروز من رو ناراحت کرد. بچه‌ها چرا این‌قدر بی‌حال بودید همه؟ :-< سر سرود ملّی ها همه‌ی قیافه‌ها داغون. :-< درسته که هممون خسته‌ایم، ولی خب یه خرده شاد باشید. :D :-"
افتتاحیه ‌رو دوست داشتم. 8->

h.f

نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

@ سحر : افتتاحیه خیلی خوب بود...ممنون از همه تون و کلی خسته نباشید (البته میدونم که چقدر خسته اید ) >:D<
@ مهشید : من به شخصه انقدر همه چی ام ریخته بود بهم که .... :-<

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

آره مهشید به خاطر کارا بود که یه خورده بهم ریخته بود. #-o
سحر من افتتاحیه رو خیلی دوست داشتم! کلیپ عالی بود و خوشحالم که خلاقانه بود. هرسال فقط یه سری عکس نشون میدن.
کسایی که علوم انسانی رو دیدن هم نظرشون رو بفرمایند. ;;)

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

بنده نظرات مبسوطم رو فردا شب توی تاپیک کارگاه می‌گم. ;;) ولی کلاً، تا این‌جا کارگاه خوب بود. جوّ الانِ مدرسه هم که عالی.

Zr74

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

خب اول از همه واقعا خسته نباشید، خیلی زحمت کشیده بودین. همه چی عالی اصن! /m\
افتتاحیه خیلی خوب بود، ایده اش جالب بود. فقط من نفهمیدم چرا اونا که رنگ می کردن با هم دعوا داشتن بعضیاشون؟! :-"
کلیپ هم خیلی قشنگ بود، اون توضیحات وسطش هم دوست داشتم. :D

اما در مورد فضاسازی:
فضای حیاط فوق العاده بود! مخصوصا اون بالنه و اون پارچه ها که از ساختمون آویزون بودن. کلا حس خیلی خوبی داشت حیاط...
توی راهروها و کلاسا هم خوب بود، بعضی ایده ها خیلی خلاقانه بود. لوگوی با طلق و راهروی بین دوتا ساختمون هم که /m\ (ذوقم در کلمات نمی گنجه اصن برا اون نقاشیا! :-")
فقط کاش به آزمایشگاه ها هم بیشتر می رسیدین. احساس می کنم یکم جای زیباسازی به نسبت جاهای دیگه خالی بود.
در کل بازم خیلی خوب بود (;

در مورد پروژه ها:
پروژه های زیست خیلی جالب بودن بعضیاشون، پروژه های تکراری هم کمتر توشون دیده می شد که این خیلی خوبه. بعضی پروژه ها هم هنوز جای کار بیشتر داشت که ایشالا ادامه بدین به جاهای خوب برسه. (;
پروژه های شیمی هم خیلی خوب بودن اکثرا ولی نمی دونم چرا یه سری پروژه ها هستن که هر سال تو شیمی تکرار میشن! :D ولی در کل راضی بودم از شیمی!
بچه های فیزیک هم که واقعا آدمو جذب می کردن سمت پروژه هاشون! امیدوارم این علاقه به توضیح دادن تا آخر کارگاه بمونه همینجوری :D موضوعاتی هم که انتخاب کرده بودن خوب بود البته.
هوا فضا و سیمولیشن هم خوب بودن. پروژه هایی که توی کلاسا بود (نمی دونم اسمش چیه X_X )هم خیلی جالب بودن، دوست داشتم. مخصوصا اون کلیپی که با مردم مصاحبه کرده بودن واقعا برام جالب بود! عکس های بچه ها هم خیلی قشنگ بود. 8->
پروژه های انسانی هم که ندیدم :-< ولی حتما خوب بوده...

دیگه کلا جو کارگاه عالی بود، هدها و کارت هاتونم خیلی خوب بودن 8->
بازم خسته نباشید! (;

پ.ن: چقدر حرف زدم #-o :-"

بالا