• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور سوالات غیر درسی کنکور 1403

بهترین موقع برای استارتو انتخاب کردی و اینو بهت بگم که ۸۰ درصد بچه ها از دوازدهم شروع میکنن به خوندن و تویی که از الان بفکری، مطمئنا از اونا جلوتری فقط وسواس به خرج نده که آرامش و روحیتو از بین میبره.
احساس عقب بودن کردم علی T___T

بچها برای ساعت خواب و این داستانا، چطوری ساعت بیداری رو درست کنم و بدنم رو به صبح زود درس خوندن عادت بدم؟ T__T صبح‌ها زیادی کند و کرختم T___T

یه سوال
نهایی ها خیلی سخت بودن؟یعنی خیلییییی؟
راحت نمیشن ۱۷ به بالا گرفت؟
نمیشه دو سه ماهه جمعش کرد؟

بچها برای ساعت خواب و این داستانا، چطوری ساعت بیداری رو درست کنم و بدنم رو به صبح زود درس خوندن عادت بدم؟ T__T صبح‌ها زیادی کند و کرختم T___T
دوس آب سرد( اگه آدمی نیستی ک سنگکوب کنی...
هوای بیرونم حوبه حول و حوش 6..اگه میخوای این تایم پاشی ی پیاده روی سر حالا میاره...
اگه خیلی دیر.. 10 اینا پا میشی یهو نکنش 6...
کم کم بکشش عقب.. نیم ساعت نیم ساعت.. تو دو س هفته درس میشه

والا یه زنگ قوی انتخاب کن برا گوشیت. اوایل موقع بیدار شدن ممکنه فوش بدی ولی موقع بیدار شدن اگه خواستی بخوابی به هدفات فکر کن. یادمه وقتی میخواستم صبح بلند شم موقعی که میخواستم از جام بیام بیرون یه جمله ای تو ذهنم اتومات میومد جملش فک کنم این بود
همت بلند دار که مردان روزگار از همت بلند به جایی رسیده اند. نمیدونم ولی چرا همش این تو ذهنم پلی میشد😂
باید سعی کنی که ذهنت بدنتو کنترل کنه و اگه بتونی این کارو بکنی این مشکلم حل میشه و بازدهی درسخوندنتم میره بالا

من یه درسو که میخونم مثلا مثلثات اول از منبع اول تست های فردشو میزنم از منبع دومم روتین دارم که ۱۰ تا تست ۱۰ تا تست میزنم
به نظرتون این کار اشتباهه؟ یعنی مثلا اینکه همزمان چند تا فصل از یه درسو تست میزنم و یه فصل جدیدو شروع میکنم ؟
آخه این کارو میکنم که قبلیا یادم نره

دوستان من کنکورم405عه،رشتمم انسانیه
چه توصیه ای دارید برام؟و اینکه راجب علوم فنون استرس دارم چون پیش خوانی نکردم براش توصیه ای دارید؟

کسی از اشتراک الماس ماز استفاده کرده؟ راضی بودید؟ من گرفتمش اما مرددم که کدوم اساتید رو انتخاب کنم. ممنون می‌شم اگه تجربه داشتید راهنمایی کنید‌:-‌"

کسی از اشتراک الماس ماز استفاده کرده؟ راضی بودید؟ من گرفتمش اما مرددم که کدوم اساتید رو انتخاب کنم. ممنون می‌شم اگه تجربه داشتید راهنمایی کنید‌:-‌"
درود
من اشتراک الماس مازو گرفتم
خیلی عالی و به صرفه بود
آزمونا چه تستی چه تشریحی استفاده میکردم
اساتیدو بخوام بگم،عزیزی برای ریاضی،هادیان فرد برای شیمی،و فرهمندنیا برای زیست عالین.
خودم زیستو با خیراندیش میرفتم ولی تست طلایی رو رفتم با فرهمندنیا.
فیزیکم ماز خوب نیست راستش به نظر من.
قضاتی عاليه.

من یه درسو که میخونم مثلا مثلثات اول از منبع اول تست های فردشو میزنم از منبع دومم روتین دارم که ۱۰ تا تست ۱۰ تا تست میزنم
به نظرتون این کار اشتباهه؟ یعنی مثلا اینکه همزمان چند تا فصل از یه درسو تست میزنم و یه فصل جدیدو شروع میکنم ؟
آخه این کارو میکنم که قبلیا یادم نره
بنظرم توی ریاضی اگه وقتشو داری، توی یه مبحث تا اونجایی که میتونی تستای اون کتابو بزن و اگه حتی از اون کتاب همه تستای مثلثاتشو زدی برو سراغ یه کتاب دیگه معمولا اگه سه تا کتاب تست از یه مبحث بزنی به تسلط نسبی میرسی. ریاضی خصوصا توی حسابان یعنی سوال حل کردن

سلام، یه مسئله‌ای هست که من رو خیلی کلافه کرده!
بعد از هر آزمون وقتی تحلیل می‌کنم می‌بینم که بالای ۵۰ درصد غلط هام خیلی الکی و چرت بوده! یعنی اون مبحث رو خوب بلد بودم و روش حل و تکنیک‌اش رو هم به خوبی بلد بودم، ولی با یه اشتباه محاسباتی خیلی مسخره یا نخواندن یه کلمه از صورت سوال یا اشتباه خواندن یه کلمه از صورت سوال اون تست رو غلط زدم.
مدیریت زمانم خوبه، سال پیش تو ۴-۵ تا از آزمون های گزینه دو شرکت کردم و تو این تابستون هم تو آزمون های کانون شرکت کردم. (منظورم اینه که با فضا و شرایط آزمون آشنایی دارم)
سوالم اینه که این اتفاق برای اکثر بچه ها میوفته؟ و راهکاری هم دارید که این مشکل رو برطرف کنم؟
ممنون.

بعد از هر آزمون وقتی تحلیل می‌کنم می‌بینم که بالای ۵۰ درصد غلط هام خیلی الکی و چرت بوده! یعنی اون مبحث رو خوب بلد بودم و روش حل و تکنیک‌اش رو هم به خوبی بلد بودم، ولی با یه اشتباه محاسباتی خیلی مسخره یا نخواندن یه کلمه از صورت سوال یا اشتباه خواندن یه کلمه از صورت سوال اون تست رو غلط زدم.
مدیریت زمانم خوبه، سال پیش تو ۴-۵ تا از آزمون های گزینه دو شرکت کردم و تو این تابستون هم تو آزمون های کانون شرکت کردم. (منظورم اینه که با فضا و شرایط آزمون آشنایی دارم)
سوالم اینه که این اتفاق برای اکثر بچه ها میوفته؟ و راهکاری هم دارید که این مشکل رو برطرف کنم؟
ممنون.
منم این مشکل رو داشتم
کلا سعی کن صورت سوالو درست بخونی و زیر کلمات مهم خط بکشی
حتی شده من درست هم بخونم صورت سوالو و درست حل کنم مثلا اگر مسئله باشه ولی با توجه به صورت سوال و روندی که طی شده آدم بین دو گزینه بمونه و اگه یادش بره صورت سوال چی گفته بود اشتباه بزنه
برا محاسباتم دلیل کلی فک کنم تمرکز باشه
من خودم سر آزمونا تو ذهنم با خودم محاسباتی که داشتم انجام میدادمو تکرار میکردم که بفهمم دارم چیکار میکنم و یهو وسطش حرکت احمقانه ای نزنم کلا یه چیز دیگه دربیارم

من الان تا آخر تابستون نمیتونم پایه رو تموم کنم
تو سال چیکار کنم ۱۲ رو که میخونم هیچی ولی نمیدونم از اول سال چیکار کنم ادامه پایه رو بخونم تا یه دور تموم بشه بعدش ۱۱و ۱۰ رو جدا جدا بخونم یا از اول سال ۱۰ رو شروع کنم دوباره بخونم از اول بعدشم ۱۱ بقیه رو ول کنم
میشه یکی راهنماییم کنه 🙏🏻
بیشتر درسایی هم که مونده از ۱۱

ممنون.
سوالو خیلی با عجله نخون... دور کلمات مهم خط بکش...
محاسباتی هارو هم همه ی محاسبات رو بنویس.. هیچی رو ذهنی نزن...
(ب نظرم.. فاقد تجربه! در زمینه کنکور) ی مدت سرعتت اومد پایین نرماله... ک بی دقتی هات کم شه...

من الان تا آخر تابستون نمیتونم پایه رو تموم کنم
تو سال چیکار کنم ۱۲ رو که میخونم هیچی ولی نمیدونم از اول سال چیکار کنم ادامه پایه رو بخونم تا یه دور تموم بشه بعدش ۱۱و ۱۰ رو جدا جدا بخونم یا از اول سال ۱۰ رو شروع کنم دوباره بخونم از اول بعدشم ۱۱ بقیه رو ول کنم
میشه یکی راهنماییم کنه 🙏🏻
بیشتر درسایی هم که مونده از ۱۱
با بودجه بندی قلمچی برو جلو اینجوری حداقل کاری که برات میکنه اینه که ذهنتو از شلوغی درمیاره

🔺️کنکور در سه سال آینده به روال قبل برگزار می‌شود

🔹نمایندگان مجلس مصوب کردند که کنکور سال‌های ۱۴۰۳، ۱۴۰۴ و ۱۴۰۵ به روال سال‌های قبل از کنکور ۱۴۰۲ برگزار شود.

🔹وزارت آموزش و پرورش مکلف است تمام زیرساخت‌های لازم جهت اعمال تاثیر قطعی معدل در تعیین تراز و رتبه شرکت کنندگان در کنکور سال ۱۴۰۶ و بعد از آن را فراهم کند.

راسته؟😐😐

🔺️کنکور در سه سال آینده به روال قبل برگزار می‌شود

🔹نمایندگان مجلس مصوب کردند که کنکور سال‌های ۱۴۰۳، ۱۴۰۴ و ۱۴۰۵ به روال سال‌های قبل از کنکور ۱۴۰۲ برگزار شود.

🔹وزارت آموزش و پرورش مکلف است تمام زیرساخت‌های لازم جهت اعمال تاثیر قطعی معدل در تعیین تراز و رتبه شرکت کنندگان در کنکور سال ۱۴۰۶ و بعد از آن را فراهم کند.

راسته؟😐😐
هنوز کامل تصویب نشده ولی احتمالش هست قطعی بشه

الان سوال اینجاست که
چجوری عمومی بخونیم؟ جدی روش مطالعه فارسی و عربی باید چجوری باشه؟
کلاس باید بریم برای فارسی و عربی؟
اصلا کدوم کتابا برای عمومی ها خوبن؟(دهم)
آیا باید عمومی خوندمون توی برنامه روزانه مون باشه؟ چند ساعت؟

Back
بالا