• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ابطال تحصیل مستقیم متوسطه اول به دوم سمپادی‌ها

whale

Parisienne moonlight
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
باشه حرف شما درست
ولی یک دانش آموز سمپادی نسبت به دانش آموز مدارس دیگه وقتش پر تره و نمی تونه با اون دقت و تمرکز برای یک همچین آزمونی که مثلا عادلانه است بخونه و خودش رو برسونه. اون دانش آموز سه سال وقت داشته ولی ما مگه چقدر وقت داریم؟
دانش‌آموز سمپاد در ساعاتی که مدرسه می‌ره از سطح بالاتری از آموزش برخورداره. نیازی نیست تایم بعد از مدرسه رو صرف آموزشگاه و تدریس سطح بالاتر کنه.

• لایک
امتیازات: mhr3

اسمز

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1406
دقیقا دانشجو دانشگاه شریف هم وقت کمتری داره برای کنکور کارشناسی ارشد
ولی ازونورم سمپاد معمولا اموزش و امکانات و شرایط بهتری ارائه میکنه
قبلن هم که همه ازمون میدادن حدودا ۹۰ درصد بچه های راهنمایی سمپاد برای دبیرستان هم قبول میشدن

اینها بحث انتخاب هاست
اگر کسی میبینه به نفعشه بره مدرسه عادی تا دوره دوم راحتتر قبول بشه میتونه اینکارو کنه..
در برابر اون شرایط آموزشی و کیفیت بهتر ، تلاش بیشتر و سختی کشیدن بیشتر هم نیازه.

اسمز

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1406
دانش‌آموز سمپاد در ساعاتی که مدرسه می‌ره از سطح بالاتری از آموزش برخورداره. نیازی نیست تایم بعد از مدرسه رو صرف آموزشگاه و تدریس سطح بالاتر کنه.
دانش آموز سمپاد هر روزش دغدغه و آزمون های مختلف و کار های مختلفه. واسه آموزشگاه و تدریس بیرون از مدرسه دانش آموز استرس کمتری رو متحمل میشه تا آزمون های مختلف توی مدرسه.

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
در برابر اون شرایط آموزشی و کیفیت بهتر ، تلاش بیشتر و سختی کشیدن بیشتر هم نیازه.
بله
اما این سختی ها حقی ایجاد نمیکنه که ازمون مقطع دیگه ای رو باش دور زد 😅

اسمز

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1406
بله
اما این سختی ها حقی ایجاد نمیکنه که ازمون مقطع دیگه ای رو باش دور زد 😅
چرا ایجاد نمی کنه!
این سختی ها خیلی بالاتر از یک آزمونند. فشار روانی و استرس به قدر کافی روی بچه های سمپاد هست. با گذاشتن آزمون عادلانه به قول شما این فشار چندین برابر میشه

whale

Parisienne moonlight
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
دانش آموز سمپاد هر روزش دغدغه و آزمون های مختلف و کار های مختلفه. واسه آموزشگاه و تدریس بیرون از مدرسه دانش آموز استرس کمتری رو متحمل میشه تا آزمون های مختلف توی مدرسه.
تصمیم دانش‌آموز سمپاد بوده که در این شرایط قرار بگیره. و صرفه‌جویی در زمان رو در ازاش هم دریافت می‌کنه.

• لایک
نام مرکز سمپاد
n
شهر
n
سال فارغ التحصیلی
7
شما که میزان آزمون دادن و کار کشیدن از دانش آموزا در همه مدارس دیگه رو نمی دونی . اتفاقا مدارس خیلی سختگیر غیر سمپاد هم هست . ولی تا قبل از امسال ، سال های پیش کسی نمیگفت فلانی داره تو فلان مدرسه درس می خونه و روش فشاره پس بدون آزمون بیاد سمپاد ؟ نه ، فرقی نداشت چه مدرسه ایه ، به هرحال غیر سمپادی بود و آزمون می داد . کسی هم نمی گفت فشار بیشتری روش بوده
شرایط هیچ وقت برای همه مساوی نیست . این برای کنکور هم صدق می کنه . درسته تو روت فشار زیاد تریه نسبت به خیلی مدارس ، اما همین فشار ، همین اهمیتی که توی مدرسه به درس خوندن میدن ، باعث میشه شما هم جدی بگیرید و از خیلی آدما جلو بیوفتید
درحالی که توی یه مدرسه ی ضعیف که اصلا جو ، جو درس خوندن نیست خیلی سخته دانش آموز خودش بخواد بالاتر از سطح مدرسه اش درس بخونه .

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
چرا ایجاد نمی کنه!
این سختی ها خیلی بالاتر از یک آزمونند. فشار روانی و استرس به قدر کافی روی بچه های سمپاد هست. با گذاشتن آزمون عادلانه به قول شما این فشار چندین برابر میشه
چون ازمونی که سال ششم قبول شده فقط برای تحصیل در دوره اول متوسطه سمپاد بوده

روند ایجاد حق و حقوق قانونی متفاوته

• لایک
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
خب ببینید اوکی.اگه اول سال به ما میگفتن که برید امسال آزمون داریداوکی بود
اما اگه الان برای ما برگزار بشه.
الان ما از شنبه امتحان نهایی هامون شروع میشه
الان ما باید هم تشریحی درسامو باسه امتحان نهایی بخونیم هم درسای هشتم هم تستی نهم رو اونم در عرض یک ماه ‌
هم سوالای هوش
الان این شد عدالت مثلا؟
عرض کردم که تو همون پستم

چون خیلی دیر داره اطلاع داده میشه به نظر من اجراش ظلمه برای امسال

Nightmare8887

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1405
چی منجر شد فکر کنید برای پذیرفته شدن در سمپاد فقط و فقط میزان تلاش فرد ملاکه و چیز دیگری در روند اون آزمون یا ثبت‌‌نام تأثیرگذار نیست؟ من به شخصه آزمون ششم به هفتم رو پذیرفته شدم اما پول نداشتم. نیومدم. چرا یک بار سنجیده شدن باید کافی باشه در حالی که سه سال بعد آزمون دادم و حال حاضر سمپاد درس می‌خونم؟
الان ما باید هم تشریحی درسامو باسه امتحان نهایی بخونیم هم درسای هشتم هم تستی نهم رو اونم در عرض یک ماه ‌
هم سوالای هوش
الان این شد عدالت مثلا؟
یا اینکه فکر کردید ما هممون با پول بلند شدیم اومدیم سمپاد ؟:) آره قبول دارم شاید یکسری ها و شاید بهتره بگم اکثریت با کلی هزینه و کتاب و آموزشگاه و اینا اومدن
ولی همه اینطوری نیستن
من خودم به شخصه باسه ششم به هفتم نشستم تو خونه خودم خوندم
پس نمیشه اینو برای کلیت در نظر گرفت

Nightmare8887

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1405

اسمز

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1406
شما که میزان آزمون دادن و کار کشیدن از دانش آموزا در همه مدارس دیگه رو نمی دونی . اتفاقا مدارس خیلی سختگیر غیر سمپاد هم هست . ولی تا قبل از امسال ، سال های پیش کسی نمیگفت فلانی داره تو فلان مدرسه درس می خونه و روش فشاره پس بدون آزمون بیاد سمپاد ؟ نه ، فرقی نداشت چه مدرسه ایه ، به هرحال غیر سمپادی بود و آزمون می داد . کسی هم نمی گفت فشار بیشتری روش بوده
شرایط هیچ وقت برای همه مساوی نیست . این برای کنکور هم صدق می کنه . درسته تو روت فشار زیاد تریه نسبت به خیلی مدارس ، اما همین فشار ، همین اهمیتی که توی مدرسه به درس خوندن میدن ، باعث میشه شما هم جدی بگیرید و از خیلی آدما جلو بیوفتید
درحالی که توی یه مدرسه ی ضعیف که اصلا جو ، جو درس خوندن نیست خیلی سخته دانش آموز خودش بخواد بالاتر از سطح مدرسه اش درس بخونه .
چرا اتفاقا می دونم. من از طریق دوستام توی بعضی مدارس غیر دولتی و دولتی از وضعیت حاکم خبردارم و اینطوری نیستش که الکی حرف بزنم.

whale

Parisienne moonlight
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
هم سوالای هوش
الان این شد عدالت مثلا؟
یا اینکه فکر کردید ما هممون با پول بلند شدیم اومدیم سمپاد ؟:) آره قبول دارم شاید یکسری ها و شاید بهتره بگم اکثریت با کلی هزینه و کتاب و آموزشگاه و اینا اومدن
ولی همه اینطوری نیستن
من خودم به شخصه باسه ششم به هفتم نشستم تو خونه خودم خوندم
پس نمیشه اینو برای کلیت در نظر گرفت
توی اولین پستم در این تاپیک گفتم اگر آزمونی برای نهم‌های امسال وجود داشته باشه از نظر زمان ناعادلانه‌ست.
منظور من از «با پول بلند شدن و آمدن به سمپاد»ـی که استنباط کردید، هزینه شهریه‌ و مابقی فعالیت‌هایی هست که می‌پردازید. که در حال حاضر من هم می‌پردازم. در حالی که تعداد کمی نیستن افرادی که می‌تونن اون آزمون رو پذیرفته بشن اما قادر به پرداخت هزینه‌ها نیستن.

اسمز

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1406
چون ازمونی که سال ششم قبول شده فقط برای تحصیل در دوره اول متوسطه سمپاد بوده

روند ایجاد حق و حقوق قانونی متفاوته

آزمون ورودی آزمون هوشه.طرف یک بار هوشش سنجیده میشه و وارد مدرسه میشه، اگر هم نمره های پایین کسب کنه اخراج میشه. برای دروس آزمون نهم به دهم هم طرف اگه نمره خوبی توی درس های مدرسه گرفته باشه گواه بر اینه که توانایی کافی رو داشته. آزمون گرفتن کار بیهوده است

• دیسلایک
نام مرکز سمپاد
n
شهر
n
سال فارغ التحصیلی
7
چرا اتفاقا می دونم. من از طریق دوستام توی بعضی مدارس غیر دولتی و دولتی از وضعیت حاکم خبردارم و اینطوری نیستش که الکی حرف بزنم.
در سرتاسر کشور برای هر مدرسه شما دوست و آشنا داری؟ : )))

میخوای منم مثال بزنم از مدارسی که بعضی هاشون حتی سخت تر از سمپادن ؟ مدارسی که توی راهنمایی دارن درس های دبیرستان رو به بچه ها یاد می دن و واقعا فشاری که وارد می کنن حتی قابل قیاس با سمپاد نیست .

اسمز

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1406
در سرتاسر کشور برای هر مدرسه شما دوست و آشنا داری؟ : )))

میخوای منم مثال بزنم از مدارسی که بعضی هاشون حتی سخت تر از سمپادن ؟ مدارسی که توی راهنمایی دارن درس های دبیرستان رو به بچه ها یاد می دن و واقعا فشاری که وارد می کنن حتی قابل قیاس با سمپاد نیست .
خیر همچین چیزی نگفتم. ولی اطلاع نسبی از وضع چند مدرسه دارم و در جاهای مختلفی هم مطالبی از بچه های این مدارس خوندم. نگفتم اطلاع دقیق دارم ولی حداقل می دونم اوضاع درس و امتحاناتشون چطوریه.

نام مرکز سمپاد
n
شهر
n
سال فارغ التحصیلی
7
خیر همچین چیزی نگفتم. ولی اطلاع نسبی از وضع چند مدرسه دارم و در جاهای مختلفی هم مطالبی از بچه های این مدارس خوندم. نگفتم اطلاع دقیق دارم ولی حداقل می دونم اوضاع درس و امتحاناتشون چطوریه.
منم همون اول گفتم که وضعِ همه مدارس رو نمی دونی و همین کافیه . حتی اگه یه مدرسه هم باشه که اندازه سمپاد سختگیری کنه اون وقت دانش آموزان اون مدرسه طبق حرف تو باید بتونن بدون آزمون وارد سمپاد بشن .
می خوام بگم میزان و درجه سختی یه مدرسه هیچ ربطی به آزمون دادن یا ندادن نداره .
و حتی یه امتیاز محسوب می شه چون برای دانش آموزی که مدام در فضای سختگیرانه درسی بوده و بارها آزمون دادن رو تجربه کرده ، یه آزمون ورودی خیلی کار راحت تریه نسبت به کسی که هیچ امکاناتی نداشته .
درضمن گفتم که حتی اگه از شما هم آزمون بگیرن باز هم فکر نمی کنم گزینش به صورت کاملا یکسان از مدرسه سمپاد و غیرسمپاد صورت بگیره ، شما سابقه تحصیلی دارید تو مدرسه که ممکنه به نفعتون بشه و احتمالا بیشتر پذیرفته شدگان از خود سمپاد باشن . گرفتن بچه ی خارج سمپاد یه ریسکه چون هیچ شناختی غیر یه آزمون ندارن ازش . اما شما نمره معدل و ... تون توی مدرسه موجوده . اینم امتیاز دومی که نسبت به بقیه مدارس دارید .

• لایک

اسمز

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1406
منم همون اول گفتم که وضعِ همه مدارس رو نمی دونی و همین کافیه . حتی اگه یه مدرسه هم باشه که اندازه سمپاد سختگیری کنه اون وقت دانش آموزان اون مدرسه طبق حرف تو باید بتونن بدون آزمون وارد سمپاد بشن .
می خوام بگم میزان و درجه سختی یه مدرسه هیچ ربطی به آزمون دادن یا ندادن نداره .
و حتی یه امتیاز محسوب می شه چون برای دانش آموزی که مدام در فضای سختگیرانه درسی بوده و بارها آزمون دادن رو تجربه کرده ، یه آزمون ورودی خیلی کار راحت تریه نسبت به کسی که هیچ امکاناتی نداشته .
درضمن گفتم که حتی اگه از شما هم آزمون بگیرن باز هم فکر نمی کنم گزینش به صورت کاملا یکسان از مدرسه سمپاد و غیرسمپاد صورت بگیره ، شما سابقه تحصیلی دارید تو مدرسه که ممکنه به نفعتون بشه . اینم امتیاز دومی که نسبت به بقیه مدارس دارید .
بله درسته
قبول دارم که آدم رو آماده تر می کنه، ولی فشار روانیش چی؟
اون فشاری که ما باید برای چندین آزمون متحمل بشیم یک آزمون بزرگ دیگه هم بهش اضافه شده.

نام مرکز سمپاد
n
شهر
n
سال فارغ التحصیلی
7
بله درسته
قبول دارم که آدم رو آماده تر می کنه، ولی فشار روانیش چی؟
اون فشاری که ما باید برای چندین آزمون متحمل بشیم یک آزمون بزرگ دیگه هم بهش اضافه شده.
دلیل بر اینکه آزمون نگیرن نمیشه .
شما هایی که درستون خوبه نمی خواد خیلی نگران باشید ، اونی که نمراتش خوب نبوده باید نگران شه . که این نگرانی درسته فشار روحیه ولی یا باعث میشه بچه درس بخونه جبران کنه یا اینکه جاش با یه غیر سمپادی که برای سمپاد مناسب تره عوض شه . و این عادلانس

• شروع کننده موضوع

amirTT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
-2
مطلب من رو توجه کنید:
این شکایت هنوز تصویب نشده
اگر هم تصویب بشه صرفا یک چیزی شبیه تعیین مرکز شما خراسانیها میشه و فقط شما دیگه مستقیم نمیرید ولی دیگه با ورودی های خارج هم قاطی نمیشید. این فرصت کسیه که مثلا بدلیل یک حادثه نتونسته آخرا خوب بخونه و جای یک سه افتاده بیاد یک. یا نتونسته قبول شه الان تلاش کنه بیاد

• دیسلایک
بالا