• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ابطال تحصیل مستقیم متوسطه اول به دوم سمپادی‌ها

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
نگاه کنین رقیباتون ب نسبت قبل فقط بچه های عادی اضافه شدن.. ریلکس باشین.. طرف باید زیادی خراب کنه ازمونو ک از سمپاد اخراج بشه...
برای دروس هم حول نکنید.. شروع کنید ب خوندن.. اونایی ک مهم تره.. نمیدونم ضریب داره یا چی..
اگه ضریب داره ک دروسی ک ضریب دارنو اول بخونین.. و گرنه اونی ک توش بیشتر استعداد دارین..
با حرص و جوش خوردن و فحش دادن چیزی تغییر نمیکنه..
ولی با خوندن میتونی چند تا تست بیشتر بزنی و بهتر بدی ازمونو..
خودتونو با بچه های اون مدارسی ک میخوندن این مدت مقایسه نکن.. یا اینده نگر بودن ک دیدن از چند سال قبل زمزمه اش هست و شروع کردن ب خوندن یا هم خوش شانس بودنو مدرسه بهشون گفته..
در هر صورت اوضاع شما فقط و فقط با خوندن و خوندن و خوندن بهتر میشه...
متاسفانه جایی زندگی میکنیم ک خودشونم نمیفهمن دارن چ غلطی میکنن و اثار نفهمیشون میشه ضعیفی اعصاب و جسم ما دانش اموزا ک شدیم موش ازمایشگاهی اینا...
ب خودتون فشار نیارین.. ممکنه اون نتیجه ای ک میخواینو نگیرین اما جوری این ی ماه باقی مونده ارو تلاش کنین ک بعدا بابت مرکز قبولیتون ب بقیه فحش بدین.. ن ب خودتون.. سرزنش نکنین خودتونو...
تمام خودتونو بزارین... یا میشه یا نمیشه..
اخرم ارزوی موفقیت میکنم براتون.. باور کنین مام تو شرایط بهتر از شما نیستیم.. کنکور و ازمون نهایی ای ک هر روز تغییر میکنه و ما نمیدونم چقدر باید ب نمره ازمون ها اهمیت بدیم..

زیادی رفتم بالای منبر... ولی دیدم دوستامو ک استرس دارن.. حالشون بهتر شد و رفتن سراغ درس... گفتم شاید شمام حالتون تغییر کنه..

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
تصمیم درستیه.

من وقتی برای دبیرستان از بیرون از سمپاد قبول شدم، درصد قابل توجهی از همدوره ای هام بدون آزمون از سمپاد اومدن دبیرستان، و خیلیاشون واقعا تو هپروت بودن.

انگار دوپینگیا خیلی نگران شدن...

Newvarg

hamidoffski
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1406
تلگرام
از یه دیدگاه بنظر من مفیده این موضوع. الان تو مدرسه ما خیلیا هستن که واقعا تعجب میکنه ادم اینا چطوری قبول شدن امتحان ورودیو؟ طرف ازمون جامع رو همشو گزینه ۳ زده، معدل کارنامش ۱۵ عه بعد چرا این فردا باید مستقیم بره حلی۴(متناظرمون)، و اون فردی که پشتکارش خیلی بیشتره نره؟
زیر ۱۸ بر اساس مصوبه خود سمپاد روی پی دی اف اخراجه ( واسه نهم )
بنابراین فیلتر خوبی هست به اندازه کافی بنظرم

Newvarg

hamidoffski
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1406
تلگرام
اقا فارغ از هر چیزی که این قانون برای عدالته یا نه ( که طبیعتا بی عدالتیه )
خود دانش آ‌موزا کلی تلاش میکنن برای موندن تو این مدارس و ورود بهش. کلی توی این مدت با هم مَچ میشن و پروژه راه میندازن .کلی خانواده ها هزینه زیاد تر از مدارس دیگه میکنن .سمپاد ۳ سال روی بچه ها کار میکنه و انگیزه مهارت ، پژوهشی و المپیاد و خیلی چیزا رو میده به بچه ها .مشخصه که یسریا قدرشو نمیدونن و کلا تو هپروتن ( که محدودیت معدل واسه همینه خب قاعدتا ) ولی واقعا همه اینا رو دور بریزن و زحمت دانش آموزا رو به یه آزمون مسخره دیگه بند کنن که همه ی اینا رو دوش این آزمون بره به فنا ( یا باقی بمونه ) درست نیست ، اون کسی که از اول توی سمپاد نبوده مثل همه آدما مسیر پیشرفتشو بر اساس وضعیتش میچینه و طبیعتا موفق میشه ، ولی اونیکه از سمپاد میره بیرون سر ازمون دوباره (بدون توجه به معدل و کار هایی که تو این مدت انجام داده)
نابود میشه ، از طرف دوستاش تحقیر ممکنه بشه ، ممکنه سرکوفت بشنوه ، ممکنه یکی از فامیل بیاد بپرسه فلانی هنوز فلان جا درس میخونه و پدر یا مادرت با شرم بگن نه (توقعی که از یه دانش آموز که از اول سمپادی نبوده وجود نداشته)
من هیچ وقت بحث سیاسی نکردم تو زندگیم ولی این یکی واقعا جدا میتونه زندگی خیلی ها رو بریزه بهم ) من خودم تو یه ماهی که واسه تیزهوشان میخوندم ، استرس داشت نابودم میکرد ، همش میگفتم قبول نشم چیمیشه ، هزار تا وسواس فکری گرفتم ، و حالا دوباره واقعا وحشتناکه یخورده

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
اقا فارغ از هر چیزی که این قانون برای عدالته یا نه ( که طبیعتا بی عدالتیه )
خود دانش آ‌موزا کلی تلاش میکنن برای موندن تو این مدارس و ورود بهش. کلی توی این مدت با هم مَچ میشن و پروژه راه میندازن .کلی خانواده ها هزینه زیاد تر از مدارس دیگه میکنن .سمپاد ۳ سال روی بچه ها کار میکنه و انگیزه مهارت ، پژوهشی و المپیاد و خیلی چیزا رو میده به بچه ها .مشخصه که یسریا قدرشو نمیدونن و کلا تو هپروتن ( که محدودیت معدل واسه همینه خب قاعدتا ) ولی واقعا همه اینا رو دور بریزن و زحمت دانش آموزا رو به یه آزمون مسخره دیگه بند کنن که همه ی اینا رو دوش این آزمون بره به فنا ( یا باقی بمونه ) درست نیست ، اون کسی که از اول توی سمپاد نبوده مثل همه آدما مسیر پیشرفتشو بر اساس وضعیتش میچینه و طبیعتا موفق میشه ، ولی اونیکه از سمپاد میره بیرون سر ازمون دوباره (بدون توجه به معدل و کار هایی که تو این مدت انجام داده)
نابود میشه ، از طرف دوستاش تحقیر ممکنه بشه ، ممکنه سرکوفت بشنوه ، ممکنه یکی از فامیل بیاد بپرسه فلانی هنوز فلان جا درس میخونه و پدر یا مادرت با شرم بگن نه (توقعی که از یه دانش آموز که از اول سمپادی نبوده وجود نداشته)
من هیچ وقت بحث سیاسی نکردم تو زندگیم ولی این یکی واقعا جدا میتونه زندگی خیلی ها رو بریزه بهم ) من خودم تو یه ماهی که واسه تیزهوشان میخوندم ، استرس داشت نابودم میکرد ، همش میگفتم قبول نشم چیمیشه ، هزار تا وسواس فکری گرفتم ، و حالا دوباره واقعا وحشتناکه یخورده
من قصد نداشتم با توجه به جو و ذینفع بودن یکسری دوستانمون تو این زمینه موضع شخصیم رو بیان کنم
ولی یچیزایی میگید که ادم میمونه
اولا که زمان همون خدابیامرز اقای اژه ای که یه دوستی ازش نقل قول کرد ورودی راهنمایی به دبیرستان مجددا ازمون داشت برای همه
و اینی که الان میبینید چند ساله برداشته شده وگرنه از اول سمپاد که بوجود اومد از راهنمایی به دبستان هم همه باید ازمون برابر میدادن
دوما مفهموم عدالت اتفاقا دقیقا اینجا مصداق پیدا میکنه از یک دوره قراره به دوره دیگه غربال ورودی صورت بگیره اینکه به هر دلیلی (اعم ازینکه بچه های سمپاد رو پژوهشی بار اوردن و ضربه روحی میخورن اگه قبول نشن و... ) مستقیم بخوان برن و با ازمون برابر سنجیده نشن این دقیقا رانت میشه
مثال شما دقیقا شبیه این میمونه که یکی بگه بچه های افراد پولدار از اول تو رفاه بودن و ناز و نعمت پس بعدن هم اینارو بذاریم توی اولویت حقوق بالا گرفتن یه موقع دورشن نگیرن و ضربه روحی بخورن
اگر قراره سمپادی بودن برای ورود به مرحله بعد سودی به کسی برسونه باید در زمینه معلم های خوب و سطح اموزش بالا و روندی باشه که دانش اموز خودش رو بتونه با استفاده از وسایل به هدف برسونه
نه اینکه به خاطر پژوهش محور بودن و ضربه روحی رانت داده بشه

پ.ن: البته امسال به دلیل کمبود وقت و تصمیم گیری دیرهنگام درست نیست اجرا بشه این رای
ولی از سالهای اینده با اجراش مسلما عدالت بیشتری برقرار میشه

• شروع کننده موضوع

amirTT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
-2
من راستش اول با قانون احساسی برخورد کردم و گفتم نکنه تعیین مرکزم که تو مدرسمون هست میخوان وردارن.بعد دیدم نه اون ورود مستقیمیه که بقیه استانا دارن! 😐

اسمز

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1406
من قصد نداشتم با توجه به جو و ذینفع بودن یکسری دوستانمون تو این زمینه موضع شخصیم رو بیان کنم
ولی یچیزایی میگید که ادم میمونه
اولا که زمان همون خدابیامرز اقای اژه ای که یه دوستی ازش نقل قول کرد ورودی راهنمایی به دبیرستان مجددا ازمون داشت برای همه
و اینی که الان میبینید چند ساله برداشته شده وگرنه از اول سمپاد که بوجود اومد از راهنمایی به دبستان هم همه باید ازمون برابر میدادن
دوما مفهموم عدالت اتفاقا دقیقا اینجا مصداق پیدا میکنه از یک دوره قراره به دوره دیگه غربال ورودی صورت بگیره اینکه به هر دلیلی (اعم ازینکه بچه های سمپاد رو پژوهشی بار اوردن و ضربه روحی میخورن اگه قبول نشن و... ) مستقیم بخوان برن و با ازمون برابر سنجیده نشن این دقیقا رانت میشه
مثال شما دقیقا شبیه این میمونه که یکی بگه بچه های افراد پولدار از اول تو رفاه بودن و ناز و نعمت پس بعدن هم اینارو بذاریم توی اولویت حقوق بالا گرفتن یه موقع دورشن نگیرن و ضربه روحی بخورن
اگر قراره سمپادی بودن برای ورود به مرحله بعد سودی به کسی برسونه باید در زمینه معلم های خوب و سطح اموزش بالا و روندی باشه که دانش اموز خودش رو بتونه با استفاده از وسایل به هدف برسونه
نه اینکه به خاطر پژوهش محور بودن و ضربه روحی رانت داده بشه

پ.ن: البته امسال به دلیل کمبود وقت و تصمیم گیری دیرهنگام درست نیست اجرا بشه این رای
ولی از سالهای اینده با اجراش مسلما عدالت بیشتری برقرار میشه
قطعا این عدالت نیست. اونی که واسه سال هفتم قبول شده و سه سال توی مدرسه سمپاد درس خونده باید یک فرقی با کسی که برای هفتم قبول نشده و مجبوره تلاش بیشتری کنه داشته باشه. و یک بار سنجیده شدن بنظر کافیه.
در ضمن نمیشه این رو رانت حساب کرد چون چیزیه که حق بچه هاست و با زحمت به دستش آوردند.

whale

Parisienne moonlight
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
قطعا این عدالت نیست. اونی که واسه سال هفتم قبول شده و سه سال توی مدرسه سمپاد درس خونده باید یک فرقی با کسی که برای هفتم قبول نشده و مجبوره تلاش بیشتری کنه داشته باشه. و یک بار سنجیده شدن بنظر کافیه.
چی منجر شد فکر کنید برای پذیرفته شدن در سمپاد فقط و فقط میزان تلاش فرد ملاکه و چیز دیگری در روند اون آزمون یا ثبت‌‌نام تأثیرگذار نیست؟ من به شخصه آزمون ششم به هفتم رو پذیرفته شدم اما پول نداشتم. نیومدم. چرا یک بار سنجیده شدن باید کافی باشه در حالی که سه سال بعد آزمون دادم و حال حاضر سمپاد درس می‌خونم؟

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
در ضمن نمیشه این رو رانت حساب کرد چون چیزیه که حق بچه هاست و با زحمت به دستش آوردند.
ازمونی که قبول شدن برای ۳سال دوره اول دبیرستان بوده
دوره بعدی دبیرستان ازمون ورودی مجزا داره..

اینکه به نظر شما همون یک ازمون کافیه و کسی که با ازمون سال ششم دبستان دوره دوم دبیرستانش هم ورودی نده اصلا چیزی شبیه به عدالت به ذهن نمیاره

منم میدونم اینکه مارا بمون یه حقی اضافه بدن حس خوبیه
و میدونم دلتون اینو میخواد..
اما معنا و مفهموم عدالت رو بخاطر چیزی که دلمون میخواد زیر سوال نبریم...

اسمز

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1406
چی منجر شد فکر کنید برای پذیرفته شدن در سمپاد فقط و فقط میزان تلاش فرد ملاکه و چیز دیگری در روند اون آزمون یا ثبت‌‌نام تأثیرگذار نیست؟ من به شخصه آزمون ششم به هفتم رو پذیرفته شدم اما پول نداشتم. نیومدم. چرا یک بار سنجیده شدن باید کافی باشه در حالی که سه سال بعد آزمون دادم و حال حاضر سمپاد درس می‌خونم؟
نه خوب نمی گم صرفا تلاشه. الان که دیگه می دونیم هزار تا کلاس و برنامه های مختلف وجود داره برای به زور پذیرفته شدن بچه ها توی آزمون. نهم به دهم فرصتیه برای کسایی که نتونستن برای هفتم قبول بشن. ولی اونی که هفتم رو قبول شده و سه سال جون کنده و تلاش کرده توی سمپاد چرا دوباره باید آمون بده؟ وقتی که تلاش و زحمتش اثبات شده است بنظر من لزومی نداره دوباره امتحانش کنند،

اسمز

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1406
ازمونی که قبول شدن برای ۳سال دوره اول دبیرستان بوده
دوره بعدی ازمون مجزا داره..

منم میدونم اینکه مارا بمون یه حقی اضافه بدن حس خوبیه
و میدونم دلتون اینو میخواد..
اما معنا و مفهموم عدالت رو بخاطر چیزی که دلمون میخواد زیر سوال نبریم...
من معنا و مفهوم عدالت رو زیر سوال نبردم. روندی که الان هست کاملا عادلانه است. من می گم اونی که واسه هفتم قبول شده قطعا باید امتیاز ویژه تری نسبت به اونی که قبول نشده داشته باشه.‌کجاش عادلانه نیست؟

• دیسلایک
امتیازات: mhr3
نام مرکز سمپاد
n
شهر
n
سال فارغ التحصیلی
7
چرا پیچیده ش می کنین ؟
خیلی از بچه های مدارس خوب غیر انتفاعی تهران هم برای دبیرستان مدرسه خودشون دوباره آزمون می دن خیلی چیز خاصی نیست !
تازه به نظرم بازم شما قبول شدنتون محتمل تر از یه غیر سمپادیه ، چون مدرسه ازتون شناخت داره و ممکنه اگه یه آزمون رو خراب کنید به خاطر سابقتون داخل مدرسه بازم پذیرفته بشید درحالی که یه غیر سمپادی هر چقدر هم لایق باشه با خراب کردن همون یه آزمون به طور کلی شانسش می سوزه .
یعنی این احتمال هم هست که یک سری از دانش آموزای قوی و شاگرد اول تکلیفشون از قبل مشخصه . درسته که مدرسه بهشون نمیگه و اونا هم باید مثل همه آزمون بدن ، ولی احتمالا از قبل از آزمون قبول شده حسابشون می کنن و آزمون رو بیشتر به خاطر بچه های سطح متوسط مدرسه می گیرن
البته اینم احتماله ولی احتمال بالاییه چون خیلی مدارس همین طوری ان

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
من معنا و مفهوم عدالت رو زیر سوال نبردم. روندی که الان هست کاملا عادلانه است. من می گم اونی که واسه هفتم قبول شده قطعا باید امتیاز ویژه تری نسبت به اونی که قبول نشده داشته باشه.‌کجاش عادلانه نیست؟
اونی که با ازمون سال ششم قبول شده امتیازی که داشته طبق قانون تحصیل ۳ ساله در دوره اول متوسطه در مدرسه سمپاد بوده

چه ربطی داره که امتیاز بگیره برای دوره بعدی ای که براش امتحان نداده
شما متوجهی که دوره اول و دوم متوسطه مجزا هستند؟

اسمز

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1406
اونی که با ازمون سال ششم قبول شده امتیازی که داشته طبق قانون تحصیل ۳ ساله در دوره اول متوسطه در مدرسه سمپاد بوده

چه ربطی داره که امتیاز بگیره برای دوره بعدی ای که براش امتحان نداده
شما متوجهی که دوره اول و دوم متوسطه مجزا هستند؟
بله متوجهم. اونایی که توی دوره اول نمرات خوبی نمی گیرند که حسابشون جداست، ولی اونی که تلاش می کنه و با اون دستگاه پرورش پیدا می کنه و نمرات خوب و سطح بالایی می گیره طبعا توی دوره دوم هم می تونه عملکرد خوبی داشته باشه. پس چرا دوباره سنجیده بشه؟

• پوکرفیس
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
بله متوجهم. اونایی که توی دوره اول نمرات خوبی نمی گیرند که حسابشون جداست، ولی اونی که تلاش می کنه و با اون دستگاه پرورش پیدا می کنه و نمرات خوب و سطح بالایی می گیره طبعا توی دوره دوم هم می تونه عملکرد خوبی داشته باشه. پس چرا دوباره سنجیده بشه؟
چون داره وارد یک مقطع تحصیلی دیگه(متفاوت) میشه به نام "سمپاد دوره دوم متوسطه "که ازمون جدا داره ورودیش
ازمون قبلی برای ۳ سال دوره اول بوده فقط

شاید یه مثال بزنم بهتر درک‌کنید
شما ممکنه توی دانشگاه تهران لیسانس بگیری اما برای ورود به دوره بعدی(فوق لیسانس) باید ازمون مجدد بدی(کنکور کارشناسی ارشد)

• لایک
امتیازات: whale

اسمز

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1406
چون داره وارد یک مقطع تحصیلی دیگه(متفاوت) میشه به نام "سمپاد دوره دوم متوسطه "که ازمون جدا داره ورودیش
ازمون قبلی برای ۳ سال دوره اول بوده فقط

شاید یه مثال بزنم بهتر درک‌کنید
شما ممکنه توی دانشگاه تهران لیسانس بگیری اما برای ورود به دوره بعدی(فوق لیسانس) باید ازمون مجدد بدی
باشه حرف شما درست
ولی یک دانش آموز سمپادی نسبت به دانش آموز مدارس دیگه وقتش پر تره و نمی تونه با اون دقت و تمرکز برای یک همچین آزمونی که مثلا عادلانه است بخونه و خودش رو برسونه. اون دانش آموز سه سال وقت داشته ولی ما مگه چقدر وقت داریم؟

whale

Parisienne moonlight
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
نه خوب نمی گم صرفا تلاشه. الان که دیگه می دونیم هزار تا کلاس و برنامه های مختلف وجود داره برای به زور پذیرفته شدن بچه ها توی آزمون. نهم به دهم فرصتیه برای کسایی که نتونستن برای هفتم قبول بشن. ولی اونی که هفتم رو قبول شده و سه سال جون کنده و تلاش کرده توی سمپاد چرا دوباره باید آمون بده؟ وقتی که تلاش و زحمتش اثبات شده است بنظر من لزومی نداره دوباره امتحانش کنند،
اما اون فرصت شبیه به یک ورودی تنگه. صندلی‌های زیادی توسط دانش‌آموزان سمپاد پر شده [در حالی که معلوم نیست اگر اون فرد آزمون نهم به دهم دانش‌آموزان مدارس عادی رو بده، پذیرفته خواهد شد یا نه.] و کار رو برای دانش‌آموز عادی واقعاً سخت می‌کنه. افرادی هستن که از استرس و افزایش فشار برای دانش‌آموزان سمپاد می‌گن و به نظر من، از سیستم آموزش ایران نباید انتظار استرس نکشیدن داشت. و توی سیستمی که انتظار درست شدنش فایده‌ای نداره و قراره افراد رو نابود کنه، من ترجیح می‌دم همه سطحی از فشار رو متحمل بشن نه اینکه تنها عده‌ای تمام فشار رو تحمل کنن. اگر قرار بود سیستم درستی داشته باشیم آموزش باکیفیت باید به راحتی در دسترس همه قرار می‌گرفت نه عده‌ای که آزمونی رو پذیرفته می‌شن و قادر به پرداخت هزینه‌هاش هم هستن. و می‌دونیم که تلاش فرد تنها عامل تاثیرگذار در پذیرفته شدن در اون آزمون نیست.

تلاش و زحمت فرد فقط برای اون تایم و اون دوره اثبات‌شده‌ست.
من وقتی برای دبیرستان از بیرون از سمپاد قبول شدم، درصد قابل توجهی از همدوره ای هام بدون آزمون از سمپاد اومدن دبیرستان، و خیلیاشون واقعا تو هپروت بودن.
دقیقاً به همین دلیل لزومی داره دوباره امتحانش کنن.

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
باشه حرف شما درست
ولی یک دانش آموز سمپادی نسبت به دانش آموز مدارس دیگه وقتش پر تره و نمی تونه با اون دقت و تمرکز برای یک همچین آزمونی که مثلا عادلانه است بخونه و خودش رو برسونه. اون دانش آموز سه سال وقت داشته ولی ما مگه چقدر وقت داریم؟
دقیقا دانشجو دانشگاه شریف هم وقت کمتری داره برای کنکور کارشناسی ارشد
ولی ازونورم سمپاد معمولا اموزش و امکانات و شرایط بهتری ارائه میکنه
قبلن هم که همه ازمون میدادن حدودا ۹۰ درصد بچه های راهنمایی سمپاد برای دبیرستان هم قبول میشدن

اینها بحث انتخاب هاست
اگر کسی میبینه به نفعشه بره مدرسه عادی تا دوره دوم راحتتر قبول بشه میتونه اینکارو کنه..

• لایک

اسمز

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1406
اما اون فرصت شبیه به یک ورودی تنگه. صندلی‌های زیادی توسط دانش‌آموزان سمپاد پر شده [در حالی که معلوم نیست اگر اون فرد آزمون نهم به دهم دانش‌آموزان مدارس عادی رو بده، پذیرفته خواهد شد یا نه.] و کار رو برای دانش‌آموز عادی واقعاً سخت می‌کنه. افرادی هستن که از استرس و افزایش فشار برای دانش‌آموزان سمپاد می‌گن و به نظر من، از سیستم آموزش ایران نباید انتظار استرس نکشیدن داشت. و توی سیستمی که انتظار درست شدنش فایده‌ای نداره و قراره افراد رو نابود کنه، من ترجیح می‌دم همه سطحی از فشار رو متحمل بشن نه اینکه تنها عده‌ای تمام فشار رو تحمل کنن. اگر قرار بود سیستم درستی داشته باشیم آموزش باکیفیت باید به راحتی در دسترس همه قرار می‌گرفت نه عده‌ای که آزمونی رو پذیرفته می‌شن و قادر به پرداخت هزینه‌هاش هم هستن. و می‌دونیم که تلاش فرد تنها عامل تاثیرگذار در پذیرفته شدن در اون آزمون نیست.

تلاش و زحمت فرد فقط برای اون تایم و اون دوره اثبات‌شده‌ست.

دقیقاً به همین دلیل لزومی داره دوباره امتحانش کنن.
ببینید دانش آموز سمپاد هم کم سختی نمی کشه توی اون سه سال. درسته که استرس آزمون رو نداره، ولی هزاران دغدغه دیگه داره توی مدرسه و واقعا سختی بیشتری متحمل میشه تا کسی که توی مدرسه دولتی یا غیر دولتیه. پس اینطوری نگید که سمپادی فشاری متحمل نمیشه و راحت میاد میره دهم.

بالا