• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور سوالات و مشکلات درسی کنکور ۹۹

NaHaL01

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم‌پزشکی تهران
تلگرام
توی پینوکیو گفته در صورتی که یاخته هدف هورمون در نزدیکی اون باشه می تونه قبل از ورود به خون بر یاخته هدف تاثیر بزاره
اگه نزدیک باشه دیگه هورمون نیست ناقل حساب میشه.مثل ناقل عصبی تو محل سیناپس

shgh.tv

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
98
گایز این جمله درسته ؟
" تمام هورمون ها قبل از اثرگذاری بر سلول هدف خود ابتدا وارد جریان خون میشوند "

توی پینوکیو گفته در صورتی که یاخته هدف هورمون در نزدیکی اون باشه می تونه قبل از ورود به خون بر یاخته هدف تاثیر بزاره
اصن تعریف هورمون تو کتاب اینه ک وارد جریان خون میشه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
سال فارغ التحصیلی
1399
رشته دانشگاه
روانشناسی
سلام من یک سوال داشتم درمورد حرکت پاندول.
من تا وقتی پاندول از یک نقطه رها میشه و بخاطر نیرو مرکز گرا حرکت میکنه تا به نقطه تعادل میرسه مشکل ندارم.سوالم اینکه چرا بعدش میره به سمت بالا؟من ب این نتیجه رسیدم که در نقطه تعادل یک سرعت افقی باید داشته باشه،اما نمیفهمم چرا ب سمت بالا میره

Farnaaaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
بندرعباس
رشته دانشگاه
پزشکی
بچه هااا! یه سوال.
بالاخره ژرمانیم در اثر ضربه خرد میشود یا نمیشود؟

mahs@a

"*"
نام مرکز سمپاد
farz
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1398
سلام من یک سوال داشتم درمورد حرکت پاندول.
من تا وقتی پاندول از یک نقطه رها میشه و بخاطر نیرو مرکز گرا حرکت میکنه تا به نقطه تعادل میرسه مشکل ندارم.سوالم اینکه چرا بعدش میره به سمت بالا؟من ب این نتیجه رسیدم که در نقطه تعادل یک سرعت افقی باید داشته باشه،اما نمیفهمم چرا ب سمت بالا میره
یه سرعت افقی داره و یه نیروی مرکز گرا (کشش نخ و اینا) ک جهتش سمت مرکزه هم روش اثر میزاره

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
سال فارغ التحصیلی
1399
رشته دانشگاه
روانشناسی
یه سرعت افقی داره و یه نیروی مرکز گرا (کشش نخ و اینا) ک جهتش سمت مرکزه هم روش اثر میزاره
مرسی ک جواب دادید.اما در نقطه تعادل نیروی وزن و کشش نخ باهم خنثی نمیشن؟نیروی مرکز گرا جوریکه من فک کردم دیگه علتی برای وحودش نیست

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
مرسی ک جواب دادید.اما در نقطه تعادل نیروی وزن و کشش نخ باهم خنثی نمیشن؟نیروی مرکز گرا جوریکه من فک کردم دیگه علتی برای وحودش نیست
این دو نیرو کنش و واکنش هستن! نمیتونن با هم خنثی بشن. اینجا نیروی کشش ، نخ نیروی مرکزگرا هست که در واقع واکنش نیروی وزن هست.

solo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
این دو نیرو کنش و واکنش هستن! نمیتونن با هم خنثی بشن. اینجا نیروی کشش ، نخ نیروی مرکزگرا هست که در واقع واکنش نیروی وزن هست.
هم نیروی کشش نخ و هم نیروی وزن هر دو به جسم وارد میشن، پس چطوری با هم کنش و واکنش هستن؟:-?

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
هم نیروی کشش نخ و هم نیروی وزن هر دو به جسم وارد میشن، پس چطوری با هم کنش و واکنش هستن؟:-?
نیروی کشش نخ مربوط به نخ هست ولی نیروی وزن به جسم وارد میشه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
سال فارغ التحصیلی
1399
رشته دانشگاه
روانشناسی
نه خب نیروی وزن به پاندول وارد میشه بعد کشش نخ هم پاندول رو به بالا میکشه،یعنی الان نقطه اثر هردوشون پاندوله دیگه پس میتونن خنثی شن،اشتباه میگم؟

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
نه خب نیروی وزن به پاندول وارد میشه بعد کشش نخ هم پاندول رو به بالا میکشه،یعنی الان نقطه اثر هردوشون پاندوله دیگه پس میتونن خنثی شن،اشتباه میگم؟
خب پاندول نخ رو پایین میکشه در واقع نقطه اثر که شما میگی نخ هست. از اون طرف هم نخ پاندول رو به سمت بالا میکشه و نقطه اثر پاندول هست. چون نیروها به دو جسم مختلف وارد میشن نمیتونن هم دیگه رو خنثی کنن.

solo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
نیروی کشش نخ مربوط به نخ هست ولی نیروی وزن به جسم وارد میشه.
نیرو بالاخره باید به یه چیزی وارد بشه! اون چیز قطعا نخ که نیست چون نخ فقط انتقال دهنده نیرو هست، نیروی کشش نخ، جسم رو به سمت بالا و سقف رو به سمت پایین میکشه، در واقع این دو تا نیرو هستن که کنش و واکنش هستن، نه وزن و نیروی کشش نخ:-?

این موضوع الکی الکی تبدیل به دغدغه شدااا، یکی بیاد جواب بده حالا دیگه سوال منم هست:))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
سال فارغ التحصیلی
1399
رشته دانشگاه
روانشناسی
نیرو بالاخره باید به یه چیزی وارد بشه! اون چیز قطعا نخ که نیست چون نخ فقط انتقال دهنده نیرو هست، نیروی کشش نخ، جسم رو به سمت بالا و سقف رو به سمت پایین میکشه، در واقع این دو تا نیرو هستن که کنش و واکنش هستن، نه وزن و نیروی کشش نخ:-?

این موضوع الکی الکی تبدیل به دغدغه شدااا، یکی بیاد جواب بده حالا دیگه سوال منم هست:))
خدا از این دغدغه ها نیاره.من ذهنم میگرده دنبال اینجور سوالا بعد هی از درس خوندن میوفتم..

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
سال فارغ التحصیلی
1399
رشته دانشگاه
روانشناسی
خب پاندول نخ رو پایین میکشه در واقع نقطه اثر که شما میگی نخ هست. از اون طرف هم نخ پاندول رو به سمت بالا میکشه و نقطه اثر پاندول هست. چون نیروها به دو جسم مختلف وارد میشن نمیتونن هم دیگه رو خنثی کنن.
اینی که میگید درسته ولی خب ما داشتیم درمورد "وزن" و بقول شما همون نیرویی که از طرف نخ پاندول رو میکشید بالا میگفتیم.اینا میتونن همو خنثی کنن

بالا