کنکور سوالات و مشکلات درسی کنکوری‌ها

شروع موضوع توسط admin ‏2019/7/23 در انجمن مشاوره و پشتیبانی کنکور ۹۹

مدیران: Sepehr :D
  1. admin

admin کاربر فوق حرفه ای
    عضو کادر مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +2,595 / -240
    نام مرکز سمپاد:
    علامه حلی
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    89
    این تاپیک برای سوالات و مشکلات درسی است.

• لایک لایک x 1
  2. vernal

vernal ✾بهــــاره✾

امتیازات:
    +6,116 / -131
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    شهربابک
    سال فارغ التحصیلی:
    1398
    از کجا میتونم تغییرات کتابا رو نسبت به هم طی این چند سال پیدا کنم؟
    مثلا زیست دهم چاپ ۹۵ با ۹۶

• لایک لایک x 2
  3. DENIZZZZZ

DENIZZZZZ دائم الخسته سایت.

امتیازات:
    +6,152 / -416
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    1400
    تلگرام:
    میتونی چاپ اون سالو دانلود کنی و معمولا زیر لینک دانلود تغییراتو مینویسه

• لایک لایک x 1
  4. vernal

vernal ✾بهــــاره✾

امتیازات:
    +6,116 / -131
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    شهربابک
    سال فارغ التحصیلی:
    1398
    عه؟!
    واسه همه کتابا؟!

• لایک لایک x 1
  5. DENIZZZZZ

DENIZZZZZ دائم الخسته سایت.

امتیازات:
    +6,152 / -416
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    1400
    تلگرام:
    آرع احتمالا. مولفا فقط فایل کتاب جدیدو شیر میکنن ولی گروها و سایتایی ک میزارن نغییرا رو می‌نويسن زیرش

• لایک لایک x 1
  6. Sepehr :D

Sepehr :D کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +4,061 / -175
    نام مرکز سمپاد:
    Fallahi
    شهر:
    Fasa
    سال فارغ التحصیلی:
    1397
    تلگرام:
    • لایک لایک x 3
  7. HeiSenberG

HeiSenberG کاربر حرفه ای
    کنکوری ۹۹

امتیازات:
    +1,806 / -98
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    خرم آباد
    سال فارغ التحصیلی:
    1399
    زیست یازدهم فصل ۵ گفتار ۲
    تست ۱۹ خیلی سبز یازدهم

[یاخته‌ی ماستوسیت ترشح‌کننده‌ی هیستامین بوده و...] پاسخنامه این قسمتو غلط در نظر نگرفته و به خاطر ادامه‌ی عبارت گفته این گزینه غلطه.
    شما کتاب درسی رو نگاه کنی مولف تمام زورشو زده که واسه هیستامین از عبارت ترشح استفاده نکنه: "در الهتاب هیستامین از ماستوسیت‌های آسیب دیده رها می‌شود" اینجا گفته هیستامین رها می‌شوند و درواقع خود به خود به خاطر نابود شدن ماستوسیت رخ می‌ده و ماستوسیت عمل فعالی انجام نمی‌ده. پس از فعل کردن نباید استفاده کنه‌. چون عمل رها شدن هیستامین عملی نیست که فاعل داشته باشه و باید جمله‌ش مجهول باشه.
    تو بخشای مختلف زیست به خصوص زیست ۱۰ از عبارت ترشح کردن یک ماده زیاد استفاده شده. من اینجوری با خودم گفتم که ترشح عمل فعالیه که یه سلول یه ماده رو با اگزوسیتوز از خودش خارج می‌کنه و اونو به محیط داخلی یا خارجی بدن همون فرد می‌ریزه.
    اما خارج شدن هیستامین مث این می‌مونه یه گونی برنج رو پاره کنی و برنجاش بریزه زمین. یعنی نه اگزوسیتوز داریم و نه ترشح. البته تو درسنامه‌ش نوشته هم اگزوسیتوز داریم هم ترشح. ولی اینو از کجای کتاب درسی استنباط کرده؟ نمی‌دونم.

پس در کلمه‌ی "ترشح‌کننده" هم ترشح غلطه هم کننده.

تست ۳۴ خیلی سبز یازدهم
    مورد ۱:
    ]هر سلول موثر در ایمنی غیراختصاصی که می‌تواند محتویات دانه‌های موجود در میان یاخته خود را برون‌رانی کند می‌تواند در خون یا بافت به از بین بردن سلول های انگل یا بیگانه بپردازد.] طبق پاسخنامه صحیح
    مگه این انگل ها و بیگانه های درشت تو خون وجود دارن که ائوزینوفیل بدون دیاپدز فعالیت کنه؟
    درضمن تو تست ۲۱ همین فصل هم به این موضوع اشاره کرده: پس این گلبول های سفید (منظور ائوزینوفیل) برای مبارزه با عوامل عفونی باید دیاپدز کنند و به بافت بروند تا بتوانند آنجا فعالیت کنند.

یعنی ائوزینوفیل در از بین بردن عوامل بیگانه سوا از عفونی‌غیرمیکروبی که تست ۲۱ و خود درسنامه نوشته نقش داره؟
    تازه اگه این عوامل غیر از عوامل عفونی غیرمیکروبی هم تحت تاثیر ائوزینوفیل قرار بگیرن هنوز واسه کرم های انگل که عفونی غیرمیکروبی‌ان (جانورن دیگه. پس میکروب نیستن) باید دیاپدز کنه. پس بین سلول های انگل و بیگانه بیاید یا قرار بگیره نه و.
    البته شاید بگین از کجا معلوم انگل میکروب نباشه؟ خب اگه میکروب بودن اندازه‌شون کوچیک بود و فاگوسیتوز می‌شدن. دیگه ائوزینوفیل به چه درد می‌خورد.

مورد ۲:
    [هر سلول موثر در ایمنی غیر اختصاصی که در بخش های مرتبط با محیط بیرونی بدن به فراوانی یافت می‌شود می‌تواند از آنزیم های لیزوزومی برای از بین بردن عوامل بیگانه استفاده نماید.] طبق پاسخنامه صحیح
    پاسخنامه فقط ماستوسیت ها و سلول های دندریتی رو در نظر گرفته. ولی آیا سلول‌های پوششی مخاط مجاری درونی بدن یا اپیدرم پوست در ایمنی غیراختصاصی نقشی ندارن؟ اونا هم در محیط های مرتبط با فضای غیرداخلی (یعنی بیرونی) به فراوانی یافت می‌شوند دیگه.

نمی‌دونم چرا احساس می‌کنم شدیدا دارم اشتباه می‌زنم.
    کلا تو این فصلایی که تا الآن خونوم صد-صد و پنجاه تا سوال اینجوری دارم. شاید بهتر باشه پائیز یه کلاس زیست برم.
    زیست مضخرف‌ترین درس... بوعتو د سوتو نویسنده کتاب درسی و خیلی سبز و قلم‌چی و ماز و گاج و...

@Sepehr :D جای اینجور سوالا همین تاپیکه؟!

مدیران: Sepehr :D