• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کار کردن بانوان خارج از منزل؟!

• شروع کننده موضوع wdr
  • تاریخ شروع

آیا موافقید خانومتون خارج از خونه کار کنه؟

• بله، میتونه فول تایم کار کنه

رای‌ها: 77 61.1%
  • بله، اما پارت تایم کار کنه

رای‌ها: 32 25.4%
  • بله، 3 روز در هفته پارت تایم

رای‌ها: 5 4.0%
  • بله، ولی توی خونه کار کنه، مثلا بره پروژه یا ترجمه یا کارهایی که میشه تو منزل انجام داد رو بگیره

رای‌ها: 5 4.0%
  • نه، بهتره بشینه خونه و به شوهر و بچه هاش برسه

رای‌ها: 7 5.6%

• رای‌دهندگان
    126
  • شروع کننده موضوع

wdr

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
hElLi
شهر
tEh
سال فارغ التحصیلی
86
منطقی نگاه کنیم خودش، با احساس مادرانش نگاه کنیم بچه‌ش

عجب!
یعنی یه بچه ی زیر 15 سال رو بگی برو عقب اول خودم، بعد تو ... منطقیه؟
بچه ای که میشه گفت همه چیزش تویی!
خب بچه دار نشه خیلی منطقی تره که!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
عجب!
بچه‌ی ۱۵ ساله خیلی به نگهداری خاصی نیاز نداره، و هر دلیلی هم داشته باشید نباید یه فرد رو از آرزوهاش و کاری که دوست داره انجام بده محروم کنید

thinker

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
اشتغال در بيرون از منزل به زنان كمك مي كند تا از تخصص و تحصيلات خود بهره ببرند كه اين مساله در امنيت رواني و احساس كارآمدي شان بسيار موثر است.
*اين دسته از زنان، با كار كردن در بيرون از منزل، باري از مشكلات اقتصادي را از دوش همسر برداشته و موجب مي گردد كه خانواده از لحاظ مالي در رفاه بيشتري به سر ببرد.

*در دوران كهنسالي و كهولت سن و در نبود همسر به علت برخورداري از مستمري، وابسته و نيازمند فرزندان نخواهند بود كه خود اين مساله در سلامت روان دوران پيري و استقلال بيشترشان موثر خواهد بود.

*مشاركت اجتماعي زن در جامعه، مراودات وسيع اجتماعي و به خصوص اشتغال در بخشهاي فرهنگي باعث افزايش آگاهي ها و دانستني هاي زن شده و او را در تربيت فرزندان حمايت بسياري مي كند.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
ببخشید ولی مادرتون مودیریت زندگی بلد نبوده .
منم مامانم دبیر بود تازه تو روستاهای اطراف شهر بود اولش ک دور از شهر بود اما ن هیچوقت مهد رفتم هر روزم غذا گرم خوردم :)) خواهرمم نگه نداشتم :))
@wdr

مامانم همیشه بهم میگه ی زن خوب اونیه ک بتونه مویریت کنه همه چیزو . ینی هم ب زندگیش برسه هم ب شغلش و با برنامه ریزی واقعن شدنیه (حداقل راجب معلمی اینو از نزدیک دیدم .) و اینو راجب مامانم دیدم . کلن خودمم از تک بعدی بودن متنفرم .
این ی مورد .
مورد دوم راجب نگهداری بچه کوچیک خیلی ها رو دیدم اطرافم مادربزرگشون نگهشون داشته (مخصوصن پزشکهای زن) و کی قابل اعتماد تر و چ محیطی بهتر از خانه مادر شوهر یا مادر خود ادم . همیشه نیاز ب مهد یا پرستار بچه نیست مگر اینکه واقعن ادم بی کس و کار باشه یا تو ی شهر دیگه باشی و خونوادت نتونن واقعن بیان پیشت ک کمک حالت باشن هییییچ جوره .

thinker

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
منم مامانم دبیر بود تازه تو روستاهای اطراف شهر بود اولش ک دور از شهر بود اما ن هیچوقت مهد رفتم هر روزم غذا گرم خوردم :)) خواهرمم نگه نداشتم :))
@wdr

مامانم همیشه بهم میگه ی زن خوب اونیه ک بتونه مویریت کنه همه چیزو . ینی هم ب زندگیش برسه هم ب شغلش و با برنامه ریزی واقعن شدنیه (حداقل راجب معلمی اینو از نزدیک دیدم .) و اینو راجب مامانم دیدم . کلن خودمم از تک بعدی بودن متنفرم .
این ی مورد .
مورد دوم راجب نگهداری بچه کوچیک خیلی ها رو دیدم اطرافم مادربزرگشون نگهشون داشته (مخصوصن پزشکهای زن) و کی قابل اعتماد تر و چ محیطی بهتر از خانه مادر شوهر یا مادر خود ادم . همیشه نیاز ب مهد یا پرستار بچه نیست مگر اینکه واقعن ادم بی کس و کار باشه یا تو ی شهر دیگه باشی و خونوادت نتونن واقعن بیان پیشت ک کمک حالت باشن هییییچ جوره .

مهمترين عيبي كه اشتغال زن در بيرون از خانه دارد، مشكل نگهداري و تربيت فرزند(يا فرزندان)است. در بسياري از موارد كار مادر و بچه داري در تضاد يكديگر قرار مي گيرد. براي مثال با توجه به تعهدات مادر در محل كار و مسئوليتهايي كه وي بر عهده دارد هميشه اين نگراني را دارد كه مي تواند وقت براي فرزندش بگذارد و با او حرف بزند؟ مي تواند در امر تربيت وي نقش اصلي و اساسي را داشته باشد؟

• لایک
امتیازات: fteh

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
عجب!
ما هم همین رو داریم میگیم
اگه نمیتونه پس بچه دار نشه

• لایک
امتیازات: wdr
  • شروع کننده موضوع

wdr

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
hElLi
شهر
tEh
سال فارغ التحصیلی
86
اصولا "اغلب" مردای ایرانی با توجه به جو جامعه و لوس پروردگیشون تو خونه توسط مادرشون و عزیزتر دونسته شدنش نسبت به خواهرشون و همه بهش گفتن تاج سره و حق داره واسه زنش تعیین تکلیف کنه و لم بده رو مبل بگه خانوم یه چایی واسی ما بیار و اگه نیاورد حق داره بره طلاقش بده، یکم بیش از حد مجاز فراموش کرده فرقش با اون زن تو یه کروموزومه و قبل اون هردو آدمن و پتانسیلشو دارن اون یکی بیرون کامل کار کنه و این یکی کامل تو خونه به قول شما ظرف بشوره. و بله من دیدم. و دارم میبینم. همین لحظه که دارم برای شما تایپ میکنم مادرم پای درس و مشق دانشگاهشه و بابام داره ظرفا رو میشوره. هردو آشپزی میکنن به نسبت تقریبا برابر و بابام برا مامانم چایی میاره اغلب! و به خاطر مشغله درسی و شاغل بودن مامان بابام چند وقته دیگه نمیره سر کار پیش ما بچه ها خونه میمونه.و آیا زن ذلیله و همه کاره ی خونه و حرف حرف مامانه همیشه؟ نه. با هم فکر میکنن. تصمیم میگیرن. همراهن. یارن. میدونن زندگی مشترک یعنی چی کمک یعنی چی.چیزی که من تو نظرات شما خوندم نشون میده دنبال یک جنس مونث زیبای ماده هستید که تو خونه بهتون خدمات چایی و ناهار و شام و شب جمعه بده خودشو خفه کنه تو خونه چون زنه. امیدوارم پیداش کنید :) در اون صورت شما هم میشید ماشین پول ساز ایشون که فرت و فرت باید تا آرنج براش النگو بخرید و مبلای خونه رو عوض کنید که چش شمسی خانوم اینا رو دراره براتون. نمونه کامل یک زندگی خاله زنگ بازانه... بله منم قبول دارم حالت غالب آشپزی با خانوم باشه. خود خانوم ممکنه دلش بخواد اصن! بحث اینه اگه شرایطی پیش اومد که اون خانوم نمیتونست آشپزی کنه آقا دست و پا چلفتی و بی عرضه نباشه. بتونه یه غذا درست کنه واسه خودش و هوای خونه رو داشته باشه

نه اتفاقا
ارمان من هنوزم یه زنیه که در حد المپیاد باشه... ولی تجربه به من ثابت کرده نمیشه! و این تاپیکم درست کردم ببینم کسی میتونه راه حلی بده که قانع بشم میشه(پس یعنی منم دنبالشم که بشه!). و اصلا اون زنی که شما تعریف کردی رو من 1 ساعت تو کافی شاپم نمیتونم تحملش کنم چه برسه یه عمر زندگی! و خودمم همیشه نه تنها خودم رو، بلکه برادرمو هم بزرگ کردم! پس بی عرضه و تن پرور هم نیستم و تو عمرم به هیچکس نگفتم یه لیوان اب دست من بده.

ولی، من واقعیت رو که میبینم، نمیشه!
من پسرخاله ی خودم، یه ادمیه شبیه خودم.یعنی از اون تیپ پسرای تن پرور نیس. زنشم وقتی ازدواج کردن دانشجو داروسازی بود. بخاطر همین ازدواج و بعدشم بچه دار شدن، داروسازی که فکر کنم 4-5 ساله رو الان 8 ساله داره کش میده! و هنوز اینکه بعدش چی میشه در هاله ای از ابهامه!
یا پسر داییم، هم زنش شاغل بود و هم خودش. اما بعد ازدواج و بچه، الان زنش دیگه فکر کنم سر کار نمیره.

این بچه که میگم، چون این بندگان خدا تا 35 سالگی مجبور بودن کار و پس انداز کنن! تازه بعدش ازدواج بتونن کنن! برای همینم مجبور بودن همون چتد سال اول بچه دار هم بشن! دیگه بدبختی رو بدبختی!

این یعنی زندگی واقعی! پدر شما هم نمیدونم همیشه اینقدر به کارای خونه میرسیده، یا الان یه شرایط کوتاه به خاطر تموم شدن درس مادرتون هست که اینطوریه. من خودم حدسم روی دومیه و بعیده یه مرد بتونه برای کل زندگیش چنین شرایطی رو حفظ کنه!

thinker

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
با نگاهی به آیات قرآن کریم می‌توان دریافت که اشتغال فی‌نفسه برای زنان ممنوع نگردیده ‌است. بسیاری از اطلاقات و دلالت‌های قرآن کریم نشان می‌دهد که زنان می‌توانند در فعالیت‌های اقتصادی جامعه مشارکت داشته و با حفظ حدود اسلامی به کسب و کار بپردازند. «مردان را از آنچه به اختیار کسب کرده‌اند بهره‌ای است و برای زنان نیز از آنچه کسب می‌کنند بهره‌ای است» (نساء/32)

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
مهمترين عيبي كه اشتغال زن در بيرون از خانه دارد، مشكل نگهداري و تربيت فرزند(يا فرزندان)است. در بسياري از موارد كار مادر و بچه داري در تضاد يكديگر قرار مي گيرد. براي مثال با توجه به تعهدات مادر در محل كار و مسئوليتهايي كه وي بر عهده دارد هميشه اين نگراني را دارد كه مي تواند وقت براي فرزندش بگذارد و با او حرف بزند؟ مي تواند در امر تربيت وي نقش اصلي و اساسي را داشته باشد؟

در مورد شغل نیمه وقت بله میتونه .
من بچه بودم تا 10 اینا میخوابیدم صبحها . بعدش تلویزیون می دیدم مامانم ساعت 12 1 می رسید . دیگه پیشم بود کامل تا شب ! یا فوقش مامان بزرگم میومد پیشم . ولی اکثر وقتی ک بیدار بودم پیش مامانم بودم .
کلن من تو خونه پیش مامانم تربیت شدم وقتاییم ک خیلی مشکل بود دیگه خونه مامان بزرگم بودم و تو محیط نزدیکان بودم و ن غریبه .

این یک مورد .
مورد دوم اینکه واقعن واقعن حس میکنم دلیل اینکه الان ی شخص مستقلم کامل همین چیزایی بوده ک دیدم . اینکه الان ک 23 سالمه یک دانشجو پزشک تک بعدی ک فقط درس بخونه نیستم ب کلی از کارای دیگمم میرسم و دلیلش مامانمه ک الگوی زندگیم بوده .
مگرنه میتونستم الان ی دیپلمه باشم ک ازدواج کرده نشسته تو خونه فقط بچه بزرگ میکنه و کار خونه میکنه و بس .
اگه امثال ماها نباشیم فردا پسفردا خواهر شما خواست بزاعه پیش کی باید بره ؟ پیش ی پزشک زنان مرد ؟ همین امثال شماها با این مسئله مشکل دارین ! :د

• شروع کننده موضوع

wdr

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
hElLi
شهر
tEh
سال فارغ التحصیلی
86
@wdr

این ی مورد .

البته شما شرایط تهران(وسعت و ترافیک) رو نباید با هیچ شهر دیگه ای قیاس کنید(فکر کن از فلکه گازو تا میدون ارم 3 ساعت توی راه باشی! اره 180 دقیقه واقعا).
بعدشم احتمالا مادر شما چند روز در هفته مدرسه میرفته. و شاید مدارسی که میرفته ساعت 1 تعطیل میشده. چون جدیدا مدارس همگی گویا ساعت 2.5 تعطیل میشن و کسی مدیر مدرسه باشه باید اخر از همه بره. و خیلی وقتا هم ساعات بیشتری همچنان تو مدرسه باشه.
درباره ی خونه ی مادربزرگه هم! راستش من مهد رو ترجیخ میدادم. چون بعضا اونجا هم میذاشت مارو ولی نمیدونم چرا هیچ علاقه ای نداشتم! درواقع چون هیچ چیز خاصی برای بازی نبود و حوصله ام بیشتر سر میرفت!
بعدشم ادمی مثل من، ترجیح میده خودش بچه شو تربیت کنه. نه اینکه بسپاره دست این و اون. حتی مادر خودش!(نمیدونم شایدم من خیلی تربیت بچه و وقت گذاشتن و توجه بهش واسم مهمه!).

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

wdr

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
hElLi
شهر
tEh
سال فارغ التحصیلی
86
با نگاهی به آیات قرآن کریم می‌توان دریافت که اشتغال فی‌نفسه برای زنان ممنوع نگردیده ‌است. بسیاری از اطلاقات و دلالت‌های قرآن کریم نشان می‌دهد که زنان می‌توانند در فعالیت‌های اقتصادی جامعه مشارکت داشته و با حفظ حدود اسلامی به کسب و کار بپردازند. «مردان را از آنچه به اختیار کسب کرده‌اند بهره‌ای است و برای زنان نیز از آنچه کسب می‌کنند بهره‌ای است» (نساء/32)

بله... از نظر قران 4تا 4تا زن هم میشه گرفت... اما مسئله اینجاست که ایا خوب است که بگیریم؟
تا جایی که من یادمه پیامبر به علی و زهرا توصیه میکند که کار منزل با زهرا باشه و کار خارج منزل با علی

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
البته شما شرایط تهران(وسعت و ترافیک) رو نباید با هیچ شعر دیگه ای قیاس کنید(فکر کن از فلکه گازو تا میدون ارم 3 ساعت توی راه باشی! اره 180 دقیقه واقعا).
بعدشم احتمالا مادر شما چند روز در هفته مدرسه میرفته. و شاید مدارسی که میرفته ساعت 1 تعطیل میشده. چون جدیدا مدارس همگی گویا ساعت 2.5 تعطیل میشن و کسی مدیر مدرسه باشه باید اخر از همه بره. و خیلی وقتا هم ساعات بیشتری همچنان تو مدرسه باشه(البته اونزمان مشکل ما این نبود. مشکل ما این بود که اولا ابتدایی 12 تعطیل میشد و راهنمایی 1. و مدرسه اش هم دور بود تا برسه حداقل میشد 2. و تازه ابتدایی ها میچرخید و یه هفته بود که ما بعدظهری بودیم کلا اصلا نمیدیدیم همو!).
درباره ی خونه ی مادربزرگه هم! راستش من مهد رو ترجیخ میدادم. چون بعضا اونجا هم میذاشت مارو ولی نمیدونم چرا هیچ علاقه ای نداشتم! درواقع چون هیچ چیز خاصی برای بازی نبود و حوصله ام بیشتر سر میرفت!
بعدشم ادمی مثل من، ترجیح میده خودش بچه شو تربیت کنه. نه اینکه بسپاره دست این و اون. حتی مادر خودش! چون احتمالا خودش مشکلاتی تو تربیت مادرش شاید دیده که نمیخواد بچه اش هم دچارش شه. یا اصلا ایده های دیگه ای داره(نمیدونم شایدم من خیلی تربیت بچه و وقت گذاشتن و توجه بهش واسم مهمه!).

ی چیز صادقانه بگم .
ب عنوان دو تا بچه فرهنگی .
خودتون ی نگاه ب اطراف بندازین متوجه میشین .
شخصن اطرافم دارم میبینم .
بچه هایی ک از خانواده هایی ک مادرشون تحصیل کرده ان کلن ب جاهای بهتری میرسن از لحاظ درسی .
شما ک کسی جلوتو نگرفته . برو ی زن بگیر دیپلمه ک هیچوقت درسش براش اولویت نبوده بشینه تو خونه کار کنه و فرزندتو تربیت کنه . اما چیزی ب فرزندت یاد میده ک خودش از زندگی یاد گرفته ! هیچوقت مثلن فرزندای ی خانواده فرهنگی دیدی ک بی سواد بمونن ؟ یا خانواده پزشک دیدی ک فرزنداش بی سواد باشن ؟ اما زیاد دیدم اطرافم ک مادرشون بی سواد بوده و فرزنداش هم بی سواد بار اومدن و اهل کار نیستن .

از یک طرف این نکته رو بگم ک استثنا همیشه هست . ینی یکی دو مورد مادر بی سوادی دیدم ک همه بچه هاش پزشک شدن دختر و پسرش و اون زن خودش شرایط درس خوندن نداشته.. ینی ب همه تعمیم نمیدم ی وقت کسی بهش بر نخوره .

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
ببینید اینکه یک فردی چه زن یا چ مرد بخواد بیرون کار کنه فول یا پارت تایم بستگی به شخصیتش داره مثلا اگه یه خانمی میخواد فول کار کنه بیرون و هم بخواد تشکیل خانواده بده باید جوری تنظیم کنه که به هر دو برسه چون نسبت به هر دو طرف تعهد داره نمیتونه بچه به دنیا بیاره و بهش اهمیت نده و بچه رو نسبت به یکی از والدین محروم کنه بنظر من خودخواهیه!!و نمیتونه بره سر کار و بخاطر مسائلی مثل کارای خونه و بچه داری اون کار رو نصفه بده..یجورایی باید تعادل باشه و این برمیگرده به انتخاب افراد و توانایی هَندِل کرد اون فرد.صددرصد وقتی یه خانم یا اقایی تشکیل خانواده میده نسبت به خانواده و محیط اون دارای تعهد هست واگر هم مردی فقط بخواد به شغلش اهمیت بده و ترجیح اولش فقط شغلش باشه اونم اشتباهه..بنظر این "فقط" وظیفه خانم خونه نیست که یه محیط اروم درست کنه.ازدواج یه مفهوم تعاملیه و انتخابیه افراد باید در کنار هم باشن و بهم کمک کنن حالا این وسط یه خانمی انتخاب میکنه فقط کارای خونه انجام بده و یکیم دوست داره کنار همسرش کار کنه و استقلال مالی داشته باشه..

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
این کانال خانوم های قری رو میشناسید؟
اونجا همچین بحثی را انداخته بودن.
با خودم میگفتم چقدر این جامعه عقب موندست ک هنوزم بنظرشون کار کردن ی خانوم نیاز ب اجازه شوعَرشون داره.
یکی میگع زن ظریفه نباید بیرون کار کنه.
خب عزیز من الان خیلی قشنگه واسَت ک شوهرت جون بکنه تا نیازهای توعه خودخواهو براورده کنه؟
بنظرم اصلا این چیزی نیست که نیاز ب بحث داشته باشه.
اگه تو خانوادتون عادیه که زن خونه دار باشه و چشش ب جیب شوهرش باشه و همیشه ی مصرف کننده باشه برید زن بیسواد بگیرین که شاغل نباشه
اگه معموله که شاغل باشه و کارای خونه هم نصف نصف شه(از اشپزی بگیر تا عوض کردن بچه)برید دنبال ی زن شاغل.
دیگع بحث ندارع که

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
بله... از نظر قران 4تا 4تا زن هم میشه گرفت... اما مسئله اینجاست که ایا خوب است که بگیریم؟
تا جایی که من یادمه پیامبر به علی و زهرا توصیه میکند که کار منزل با زهرا باشه و کار خارج منزل با علی

در ادامه این 4 تا زن گرفتن شرط داره ! شرطش اینه ک با همه اون 4 تا زن با مساوات برخورد بشه (حتی از لحاظ عاطفی) ! عایا اینایی ک اصن 2 تا زن دارن با مساوات دارن برخورد میکنن !؟ خیلی جالبه این شرطه ! :د "-: ربطی ب تایپک نداشت اما گفتم بگم برا اطلاعات بیشتر ((:

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
ببینید اگه از لحاظ تاریخ اسلام بخوایم اشاره کنیم یک جاییم(دینی مدرسمون) به فواید حضور حضرت زینب در اجتماع اشاره شده

• شروع کننده موضوع

wdr

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
hElLi
شهر
tEh
سال فارغ التحصیلی
86
ی چیز صادقانه بگم .
ب عنوان دو تا بچه فرهنگی .
خودتون ی نگاه ب اطراف بندازین متوجه میشین .
شخصن اطرافم دارم میبینم .
بچه هایی ک از خانواده هایی ک مادرشون تحصیل کرده ان کلن ب جاهای بهتری میرسن از لحاظ درسی .
شما ک کسی جلوتو نگرفته . برو ی زن بگیر دیپلمه ک هیچوقت درسش براش اولویت نبوده بشینه تو خونه کار کنه و فرزندتو تربیت کنه . اما چیزی ب فرزندت یاد میده ک خودش از زندگی یاد گرفته ! هیچوقت مثلن فرزندای ی خانواده فرهنگی دیدی ک بی سواد بمونن ؟ یا خانواده پزشک دیدی ک فرزنداش بی سواد باشن ؟ اما زیاد دیدم اطرافم ک مادرشون بی سواد بوده و فرزنداش هم بی سواد بار اومدن و اهل کار نیستن .

از یک طرف این نکته رو بگم ک استثنا همیشه هست . ینی یکی دو مورد مادر بی سوادی دیدم ک همه بچه هاش پزشک شدن دختر و پسرش و اون زن خودش شرایط درس خوندن نداشته.. ینی ب همه تعمیم نمیدم ی وقت کسی بهش بر نخوره .

میدونی من چی میگم
میگم اکثر این حرفایی که ما داریم میزنیم تئوری هست بیشتر تا عملی... من به اونیکی خانومی هم که شبیه شما بود حرفش اینو گفتم که من خودم اتفاقا دلم میخواد یه زنی بگیرم به لحاظ علمی و کاری خیلی شاخ باشه ... اصلا یه عمر دنبالش هم بودم ... اما هرطوری چرتکه میندازم میبینم اخه چطوری ممکنه؟ بعدشم حالا مادر شما مدیر و مدبر. و شغلشم معلمی بوده که پاره وقته. و حالا اصلا تهران و ترافیکشم بیخیال(هرچند شاید هدف خیلیا باشه که اخرش بیان تهران). اما غیر از معلمی چی؟ واسه شغل خودت که پزشکیه واقعا میشه؟ بقول خودت صادقانه بگو! و اینکه توضیح بده چطوری میشه؟ بچه ی تو ام تا ساعت 10 میخوابه و تو 1 میری خونه؟! یا کلا میخوای بچتو بسپاری دست مامانت و شبها بعد خوابیدنش بری بوسش کنی فقط؟

یه چیز دیگه ام میخواستم بگم. که یادم رفت! حالا یادم بیاد میگم

• شروع کننده موضوع

wdr

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
hElLi
شهر
tEh
سال فارغ التحصیلی
86
در ادامه این 4 تا زن گرفتن شرط داره ! شرطش اینه ک با همه اون 4 تا زن با مساوات برخورد بشه (حتی از لحاظ عاطفی) ! عایا اینایی ک اصن 2 تا زن دارن با مساوات دارن برخورد میکنن !؟ خیلی جالبه این شرطه ! :د "-: ربطی ب تایپک نداشت اما گفتم بگم برا اطلاعات بیشتر ((:

البته محض اطلاعات شما شرطش عدالت هست... و عدالت معنی مساوات نداره هیچوقت!

عدالت در بيان امام صادق(عليه السلام)
از روايات اسلامي برمي آيد كه نخستين كسي كه اين ايراد را مطرح كرد، ابن ابي العوجاء از ماديين معاصر امام صادق(ع) بود كه اين ايراد را با هشام ابن حكم ـ دانشمند مجاهد اسلامي ـ در ميان گذاشت. او كه جوابي براي اين سؤال نيافته بود از شهر خود كه ظاهراً كوفه بود به سوي مدينه (براي يافتن پاسخ همين سؤال) حركت كرد و به خدمت امام صادق(عليه السلام) رسيد. امام از آمدن او در غير وقت حج و عمره به مدينه تعجب كرد. وي عرض كرد كه چنين سؤالي پيش آمده است كه تعدد زوجات مشروط به عدالت است و عدالت هم كه ممكن نيست; بنا بر اين تعدد زوجات در اسلام ممنوع است؟
امام صادق(عليه السلام) فرمودند: «منظور از عدالت در آيه سوم سوره نساء، عدالت در نفقه، رعايت حقوق همسري ،طرز رفتار و كردار است و اما منظور از عدالت در آيه 129 سوره نساء كه امري محال شمرده شده، عدالت در تمايلات قلبي است (بنابراين تعدد زوجات با حفظ شرايط اسلامي، نه ممنوع است و نه محال)».

http://andisheqom.com/fa/Question/View/86/در-آيه-3-سوره-نساء-ازدواج-با-4-زن-را-جايز-شمرده-است1-و-در-

بالا