• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور سوالات و مشکلات غیردرسی کنکور ۹۸

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
ساخت صابون تو شیمی سال چندم نظام قدیم بود؟؟؟اصن داشتین یا نه؟
اسید و باز چی؟ مال کدوم پایه بوده قبلا؟

Dr.Hz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
ساخت صابون تو شیمی سال چندم نظام قدیم بود؟؟؟اصن داشتین یا نه؟
اسید و باز چی؟ مال کدوم پایه بوده قبلا؟
پیش دانشگاهی . فصل 4 (قسمت کوتاهی هم در مورد صابون در فصل 3 سال سوم)

اسید و باز هم فصل 3 کتاب پیش دانشگاهی

Hotaru

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست‌شناسیِ دریا
چه جوری میشه علاقه به درس خوندنو تو خودمون به وجود بیاریم؟؟؟؟؟
واسه خودتون reward تعیین کنید.
مغز پستانداران تکاملش کار همراه با reward بوده.
خصوصا اگر دارید خوب و کافی درس میخونید ولی همچنان پیشرفت نکردید ممکنه که زده بشید.
خوبه واسه خودتون بعد از فهمیدن یه مطلب و با موفقیت و‌ مفید تموم کردن یک وعده‌ی مطالعاتی این کار رو بکنید.

BGH

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1398
میشه بیشتر توضیح بدین
من الان دقیقا تو این وضعیت هستم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
واسه خودتون reward تعیین کنید.
مغز پستانداران تکاملش کار همراه با reward بوده.
خصوصا اگر دارید خوب و کافی درس میخونید ولی همچنان پیشرفت نکردید ممکنه که زده بشید.
خوبه واسه خودتون بعد از فهمیدن یه مطلب و با موفقیت و‌ مفید تموم کردن یک وعده‌ی مطالعاتی این کار رو بکنید.
چه جور جایزه ای؟؟

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام
چه جور جایزه ای؟؟
میشه بیشتر توضیح بدین
من الان دقیقا تو این وضعیت هستم
ببینید منم سالِ کنکورم همین‌کارُ کردم. اگه هدف‌گذاری کردید می‌تونید مثل من پیکسلِ رشته/دانشگاه موردعلاقه‌تون رو درست کنید و بذارید جلوی چشم‌تون و مثلا به خودتون بگین اگه توی این آزمون ثابت کردی لیاقتِ بدست آوردن‌شُ داری میذارم بزنی‌ش ب کیف/لباس/.. هرچیزی‌ت. :‌))
کلاً اینکه عکس یا اسمِ هدف‌تون جلوی چشم‌تون باشه خیلی کمک‌کننده‌س.
یا این‌که مثلاً بعضی روزا توی مسیرِ برگشتم یه انگشتر یا لباس می‌دیدم که خیلی خوشم میومد، و به خودم قول می‌دادم که اگه توی این هفته روزی 10 ساعت‌مُ خوندم یا مثلاً توی آزمون‌م تراز/رتبه‌ی موردنظرمُ آوردم می‌خرمش برای خودم. همچین چیزایی درکل.
ولی چیزایی که واقعاً براش ذوق‌زده شید. بستگی به خودتون داره.

Hotaru

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست‌شناسیِ دریا
نکته های زیست برام فراره وبه خاطر نکات ریزش تستای زیست رو نسبت به درسای دیگه خوب نمی زنم و این باعث می شه که نرم سمت تست زیست
و فقط بخوام بخونم ...چیکار کنم ؟

ببین من یه اشتباه خیلی بد سر زیست کردم‌ که چیزی شبیه واسه تو بود.
قلق زیست دیر دست دانش‌آموز میاد، من تازه دی بود فهمیدم چطور بخونمش، این چیزی که میگم احتمالا واست جذاب‌ترش کنه و بخوای فعالانه‌تر بخونیش.
زیست یکسری قسمت حفظی داره و یکسری قسمت مفهومی. اینا رو باید خوب بتونی تشخیص بدی.
من تراز چهارهزار و خرده‌ای زیستم رو تونستم به هفت و خرده‌ای برسونم. می‌‌ترسم اینجا بنویسم چطور می‌خوندم، برداشت‌های اشتباه تو کنکور خیلی مهلکن. هر کی میخواد آی‌دی تلگرام میدم و با وویس بهش توضیح میدم. این سوال هم راستش جاش تو تاپیک مشکلات درسیه.

Zari78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

Zari78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
مشاور تو سال کنکور چه مقدار اهمیت داره ؟

اگه مشاور خوب میشناسید معرفی کنید
مشاوری که خودش تازه کنکور داده باشه و موفق شده باشه خوبه بعضی جاها واقعا نیاز بهش پیدا میکنی
البته دبیرای مدرسه هم خوبن البته اونایی که با بچه های کنکوریه سال قبل در ارتباطن

Zari78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
دوستان با تجربه چه درسهایی ومباحثی برای تابستان ارزش خوندن دارن؟
درسای تخصصی بیشتر
مثل ریاضی فیزیک شیمی
اینا
و درسایی از پایه که توشون مشکل داری

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی
نکته های زیست برام فراره وبه خاطر نکات ریزش تستای زیست رو نسبت به درسای دیگه خوب نمی زنم و این باعث می شه که نرم سمت تست زیست
و فقط بخوام بخونم ...چیکار کنم ؟
زیست واقعا تنها چارش خوندن و خوندن و خوندن
اصلا الان تست میذاریم کنار.تمرکز ی دانش اموز الان فقط باید رو خوندن باشه وقتی میگم خوندن منظور جز ب جز کتاب درسی,شکل ها..
کاملا بدیهی ک هرچی بیشتر بخونید بیشتر مسلط میشید هرروز باید تو برنامتون زیست شناسی باشه یعنی اگ امروز هیچی نخوندید دو ساعت زیست باید بخونید
من میومدم بالای هر فصل هر بار ک میخوندم ی تیک میزدم وی جوری زیست بخونید ک کلا صفحه اولتون بشه تیک:|
بعد روش خودتونو پیدا کنید من اون چیزی ک برای من خیلی خیلی تاثیر داشت و زیستمو از 34 رسوند به82 میگم:-"
من علاوه بر خوندن زیاد کتاب درسی پاسخ نامه ای کیو گاج رو هم میخوندم:))میدونم خیلی عجیبه اما مثلا من دارم فصل قلب میخونم کتاب خوندم و تموم کردم حالا پاسخ نامه ای کیو فصل قلب باز میکنم ب فرض ده صفحه میخونم با دقت زیاد
حالا چرا اینکارو بکنیم؟!اول اینکه ای کیو ی پاسخ نامه ب شدت کامل داره ک هی نکات مرور میکنه و چیزی از متن کتاب رو جا ننداخته و ب فرض شما با این ده صفحه باور کنید کل نکات مهمی ک خوندید دوره میکنید.پاسخ نامش کلا مفهوم و هیچ خلاصه شدنی توش دیده نمیشه
ی کار دیگه ای هم ک میکردم این بود با صدای بلند هر صفحه رو برا خودم مرور میکردم و دقت میکردم چیزی رو جا نندازم.به شخصه خیلی کم تست زدم اما اگ میخواید تست بزنید باید خیلی صبور باشین و هرچی اشتباه کردید نکتشو گوشه کتابتون بنویسید.اما از تستای ای کیو زیاد خوشم نمیومد ب نظرم ی سری تستاش زیادی پیچیده شده بود:-" سوالای ازمونای قلمچی ب نظرم خوبه
شما اینکارا رو بکنید(علی الخصوص پاسخ نامه خوندن)زیست بالا 70 نزدید تو کنکور بیاید یقه منو بگیری:))
بعدم عزیزان دلم شما ی سال دیگ کنکور دارید صبور باشید و عجله نکنید!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
من دو آزمونه زیستم از 70-80 بالاتر نمیره
همینطور شیمی...تازه کمتر هم شده
چیکار کنم؟؟؟

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی
من دو آزمونه زیستم از 70-80 بالاتر نمیره
همینطور شیمی...تازه کمتر هم شده
چیکار کنم؟؟؟
قطعا اول بررسی ازمون مهمه.اگ کانون باشی ک من سوالای زیستشو خیلی قبول گرچه شبیه کنکور نیست:))تمام نکته هایی ک غلط زدی شک داشتی یا برات جدید بودو وارد کتابت کن
حالا برای ازمون بعد باید اشکالاتی ک ایندفعه داشتیم بررسی کنیم ایا تست کم زدم ایا کم خوندم بی دقتی کردم یا...
برا زیست شناسی تو پست قبلم توضیح دادم:-"
برای شیمی;شیمی دو قسمت کنیم یکی محاسبات و قلقای تست زنی یکی هم متن کتاب.من نمیدونم ازمون بعدی کدوم فصلا اما ب فرض محلول مثلا میخواد بیاد قشنگ متن کتابو بخون برای ی ازمون ک دو هفته فرصت داری دو تا سه بار متن کتابو بخون.ب نظرم الان خلاصه نویسی احتیاجی نیست خلاصه نویسی بعد از تابستون لازمه ک وقتی مسلط شدید و قابلیت درک الویتاتونو پیدا کردین.تک تک تستای شیمیتو بررسی کن.هرچی مسلط تر باشید بهتر نتیجه میگیرید
بعدم عزیز دلم ارامشتو حفظ کن اول باور کن این ناامیدی و از دست دادن تعادلمون بزرگترین ضربس
به تراز نگاه کن ن ب درصد ب فرض این دفعه زیست خیلی سخت بود 60 زدی دفعه قبل 80 ببین ترازت کاهش پیدا کرده یا نه.ازمون تحیلی کنید و رو ضعفاتون فوکوس کنید
سمج باشین نتیجه میگیرین:-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
یه آدم نتیجه گرفته در عرصه کنکووووور بیاد بگه چه جوری زیست بخونیم؟؟؟

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی
یه آدم نتیجه گرفته در عرصه کنکووووور بیاد بگه چه جوری زیست بخونیم؟؟؟
اقا من قبلا گفتم:-"
ولی انقد جذاب بود برا من زیست خوندن ک بازم میگم دقیق ترم میگم:))
مثلا برای این ازمون قرار فصل گوارش بیاد خب اول کامل کتاب درسیتونو میخونید(اگ دانش اموزید و برای اولین بار. یا بعد از مدت خیلی طولانی میخواد کتاب درسی بخونید باید چند بار کتابتونو بخونید)ب شدت مخالفم با کتابایی مثل فاگوزیست و...اینا فقط نکته نویسی دارن همون حکایت ماهی میدن دستتون اما ماهی گیری رو نه.حالا ما میخوایم از شنبه شروع کنیم گوارش بخونیم صبح شنبه کامل میخونم کتابو و سعی میکنم ب خاطر بسپارم و بفهمم یکشنبه و دوشنبه هم قط همین کارو میکنم سه شنیه میام پاسخ نامه ای کیو رو باز میکنم فصل گوارش. پاسخ نامه ای کیو ب شدت کامل بچه ها.یعنی شما علاوه بر اینکه مهم ترین نکاتو چندین بار مرور میکنید مثلا ی جمله مهم ده بار تکرار میشه و تماما با فرمت و قالب جمله های کتاب بالاخره تو هر سطحی از زیست باشین میره تو حافظتون.علاوه بر اون ای کیو تو پاسخ نامش خیلی قشنگ و منطقی نکات ترکیبی رو نوشته و اینم ی پوئن دیگس.میاید ده صفحه ب فرض میخونید(با دقت و تمرکز)فرداش یعنی چهارشنبه دو باره کتاب درسی رو میخونی.حالا دیگ مطمئنیم نکات قشنگ تو ذهنتون حک شده از فرداش شروع میکنین ب تست زدن.مهم نیست چقدر تست میزنید مهم بررسی کردن تک تک سوالات و جملاتش.من سوالای ازمونای قلمچی رو خیلی قبول دارم و قلق زیست خوندن و رو کدوم نکات فوکوس کردن بهتون یاد میده.هرروز زیست میخونید و هرروز مرور دارید مهم ترسن اصلی ترین و پر اهمیت ترین منبع شما کتاب درسی تون و بزرگترین کلید شما تکرار و تکرار.هی این رویه رو تکرار کنیدکتاب بخونم پاسخ نامه بخونم...من بهتون قول میدم یکم ک برید جلو ب ی تسلط فوق العاده میرسید.شرط میبندم زیستتون ب شدت رشد میکنه و میره بالا:-"

shiva93

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرز
شهر
کــرج
سال فارغ التحصیلی
1398
با ساعت مطالعه پایین چه باید کرد ؟:(...نمی تونم یه جا بشینم و وقتای پرتم خیلی زیاده

e.razi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
با ساعت مطالعه پایین چه باید کرد ؟:(...نمی تونم یه جا بشینم و وقتای پرتم خیلی زیاده
سعی کن چیزایی که حواستو پرت میکنن،رو کم کنی مثلا تلگرام و اینستاگرام کمتر برو و سریال نگا نکن که حواست خیلی پرت نشه..
راستش تا حدی طبیعیه که هنوز زیاد نتونی بخونی ولی خب باید کم کم زیادش کنی..
من خودمم همین مشکلو داشتم و یه مدت رفتم خانه کنکور و اونجا بهتر شدم اگه کتابخونه یا یه همچین جایی در دسترس دارین میتونی امتحانش کنی

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
بالا